Mops [Pug]

regalis · 560932

little star*

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
  • I will eat you xD
Odgovori #270 : 14 Oktober 2007, 13:34:58
jaz pa sem ravnokar prišla iz rastave v mb-ju... sem vidla  2 mopsa eden je bil črn drug pa mareličen :-[  ;D Bilo pa še je ooogromno drugih psov, pa tut blo je toplo.
lp :)



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #271 : 14 Oktober 2007, 16:28:03
little star* jaz sem tudi bla na rastavi.Res je bilo lepo...tisti rjavi je bil pa malo divji hehe

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #272 : 14 Oktober 2007, 18:06:43
jaz pa sem ravnokar prišla iz rastave v mb-ju... sem vidla  2 mopsa eden je bil črn drug pa mareličen :-[  ;D Bilo pa še je ooogromno drugih psov, pa tut blo je toplo.
lp :)


Super, so kaj povedali o pasmi?


Peapea&Co. V bistvu sem samo vprašal če je to res. Sej ne zamerim, pač poveš svoje mnenje, ampak vseeno raje poglej kakšen znak je na koncu povedi. :)


Lep pozdrav!

Tajček tolovajček


little star*

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
  • I will eat you xD
Odgovori #273 : 14 Oktober 2007, 19:32:17
Bila je ena gospa s hrvaške, če se ne motim in je imela črnega mopsa, potem pa sem videla še enega mopsa z imenom Odi me je celo "poljubčkal" ;D :-[
Nisem pa bla do konca.... važno je, da sm vidla pse :)
lp



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #274 : 14 Oktober 2007, 19:50:21
Jaz sem tudi videla črnega mopsa pa rjavega...mislim da sta bila samo 2

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


little star*

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
  • I will eat you xD
Odgovori #275 : 14 Oktober 2007, 20:00:40
Aha, na žalost sta bila samo dva :)



*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #276 : 19 Oktober 2007, 15:59:11
Moja nona ima mopsa-pes, ki ima zelo močan pasji vonj čeprav ga kopa.
Kaj je tudi z vašimi psi tako in kolikokrat jih kopate?

Lp



peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #277 : 20 Oktober 2007, 15:52:33
Tole pa ne bo čist držalo.

Ima mogoče kakšne probleme s kožo? Bi skoraj svetovala obisk veterinarja. Moj in tisti mopsi, ki jih poznam (pa jih ni tako malo), noben nima nikakršnega izrazitega vonja. Pa ga kopam mogoče 1x na dva meseca.

In dogs we trust!


*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #278 : 22 Oktober 2007, 20:23:15
Pri moji noni je najbolj smešno to, da vsi mislijo da je mešanec z Pitbulom in se ga vsi odrasli bojijo  ;)otroci pa ne. Je pa res ko kdo pozvoni na zvonc začne tako lajat, si kaj hitro ustvariš pojavo nekega velikega psa

Lp



klara*

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #279 : 31 Oktober 2007, 16:29:47
serVus  8)
sem nova tuki... ??? :-[
am. pa naj preidem k temi.
čez okoli pol leta (maj, junij) nameravam kupiti psa, trenutno se še odločam med mopsom in shih-tzujem. kolikor sem prebrala, mopsi nimajo preveč ˝težkega˝ značaja. kako pa se vedejo v odnosih z drugimi psi?
doma imamo že eno psičko, francosko ovčarko ali beauceronko...ime ji je lii ampak mislim da z njo ne bo problema. sestrična ima zahodnovišavskega belega terierja in moram rečt, da se kr lepo razumeta, samo da je tamala - daisy nekoliko predrzna in vedno iziva našo liliko.  ::)
naša psička to sprejme kar vredu, le da včasih lopne tamalo s šapo (ampak čisto narahlo).

drugače pa me zanima še kje v sloveniji bi lahko dobila čisto navadnega mopsa marelične barve.

ajde^^

klara*



*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #280 : 31 Oktober 2007, 17:25:01
Mopsi so pravi klovni, do drugih psov niso problematični, naš se celo podredi drugemu psu.
Ampak najprej mora narediti cel obred psa cele ga prevoha  in potem je čas za igro.
Z mačkami tudi ni problemov. Je tudi čuvaj in se na neznane zvoke takoj oglasi.ž
Se prav spomnim ko je naš prvič videl konje je tekal od enega boksa k drugemu in cvilil, ker jih ni mogel doseči. Tako je naš, bi mogli pa tudi drugi povedat.
Za psarne pa ne vem sem najdla samo en link:
http://www.sloland.net/sindex.html




little star*

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
  • I will eat you xD
Odgovori #281 : 01 November 2007, 11:57:03
Tudi mi že imamo psičko in sicer 7 letno mešanko. Na pse, ki jih ne pozna vedno renči vendar le če jo imam na povodcu. ??? Nekdo mi je rekel, da renči zato ker meni, da me je strah in me brani. Zato me je malce skrbelo kako bo našega bodočega psa sprejela sem brskala in brskala ter našla nasvet. Da novega psa predstavimo starejšemu ko spi. Torej, da počakamo da zaspi nato pa starejšega psa spustimo k njemu ter mu pustimo da ga ovohava. Ali poznate še kakšno drugo tehniko? :)

Lp



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #282 : 01 November 2007, 12:17:22
Včeraj je Chappi z mopsiko Šušo o kateri govori Urša in Balu norel do onemoglosti. ;D Je pa hitra ko ferari! :o :D
A ne Urša? >:D



zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #283 : 16 November 2007, 22:41:18
Eno vprašanje.

Kako dostavim mopseka iz Črne Gore? Psarna Wanaby Bay ponuja mpseke za 600eur, samo ne vem kako bi bilo z dostavo. Vem da boste napisali: Piši mail, tam vprašaj...

Mene zanimajo le klasične metode "pošiljanja"(?) psa iz tujine?

Tajček tolovajček


najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #284 : 16 November 2007, 22:50:15
mi smo pa  učeri bli na sprehodu z mopsiko




LP Anja
Naj album


zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #285 : 16 November 2007, 23:31:46
S kod pa ste? Na prvi sliki je prov čudna trava :D ;D ::)

Lušna mopsika! :o :-* :o

Tajček tolovajček


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #286 : 17 November 2007, 10:43:48
Včeraj je Chappi z mopsiko Šušo o kateri govori Urša in Balu norel do onemoglosti. ;D Je pa hitra ko ferari! :o :D
A ne Urša? >:D

Ja pa res je hitra ko ferari..še kaj hitrejšega
sta čapi in balu več ne mogla za njo "laufat"

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #287 : 17 November 2007, 14:04:39
Od none mops je tudi kot ferari, samo kadar je vroče je pa bolj bogi vročina ga hitro zmatra.
Če ne te vleče gor nahrib 8)
Kakšne zobke morajo imeti mopsi, vse pravilno v vrsti ???

Lp



najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #288 : 17 November 2007, 14:11:12
S kod pa ste? Na prvi sliki je prov čudna trava   

Lušna mopsika!   


Smo iz Strunjana.Ja res je lušna

LP Anja
Naj album


zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #289 : 17 November 2007, 16:31:12
A je rodovniška?

Trava mi deluje tako umetno... ??? ::) :-\

Tajček tolovajček


najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #290 : 17 November 2007, 16:34:47
Citiraj
A je rodovniška?

Trava mi deluje tako umetno...   

Ne ni rodovniška....Trava je pa čisto prava

LP Anja
Naj album


zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #291 : 17 November 2007, 23:01:29
Aha, kje pa ste jo kupili, pa koliko približno ste dali zanjo?
A vam kaj pomeni, če je rodovniška ali ne? A je zato kaj več problemov? :-[ :-[

Se oproščam za toliko vprašanj... ::) :-\


A pričakujete kakšno leglo?

Tajček tolovajček


najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #292 : 17 November 2007, 23:06:23
Citiraj
Aha, kje pa ste jo kupili, pa koliko približno ste dali zanjo?
A vam kaj pomeni, če je rodovniška ali ne? A je zato kaj več problemov? 

Se oproščam za toliko vprašanj... 

Nevem kje so jo kupili....se bom pa pozanimala...dali so okoli 100 tisoč tolarjev...
Ja,problemi so bli ko je bla mala je bla ful bolana

LP Anja
Naj album


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #293 : 18 November 2007, 00:22:24
Eno vprašanje.

Kako dostavim mopseka iz Črne Gore? Psarna Wanaby Bay ponuja mpseke za 600eur, samo ne vem kako bi bilo z dostavo. Vem da boste napisali: Piši mail, tam vprašaj...

Mene zanimajo le klasične metode "pošiljanja"(?) psa iz tujine?

Klara in njena psarna se nahaja v Srbobranu, ki je v Srbiji, razen, če se ni Klara vmes preselila ( v kar pa dvomim, ker zaradi crnogorske politicne in ekonomske situacije, migracija po navadi poteka v obratni smeri ) Glede prevoza mladicka iz Srbije - a je tako tezko narediti 500 km in ga it iskat? Najcenejsi, najvarnejsi in najsigurnejsi nacin za mladicka, ki lahko ob nepravilnem transportu dozivi sok. Drugace pa je mozen prevoz z vlakom, busom ali letalom, kar pa seveda veliko stane.

Klasicna metoda posiljanja psa iz ali v tujino je z letalom v posebnem transportniem boxsu, ki pa ni ravno poceni lahko pa se ga tudi najame.

Kakšne zobke morajo imeti mopsi, vse pravilno v vrsti ???

Ja, zazeljeno je vse pravilno postavljene v eni vrsti in ne sme imeti dveh vrst - to pomeni, da mu niso izpadli mlecni, ko ze ima stalne. Znano je, da mopsi dolgo izgubljajo mlecne zobe, ko so stalni ze zunaj, zato pride vcasih do guzve v vrsti in stalni zrastejo mimo vrste. Ko pa mlacni izpadejo, se zna zgoditi, da so stalni videti, kot da so malo nametani po celjusti. Zal je to po vecini krivda lastnika, ker ne pregleduje redno zobovja.

Nevem kje so jo kupili....se bom pa pozanimala...dali so okoli 100 tisoč tolarjev...
Ja,problemi so bli ko je bla mala je bla ful bolana

Veliko prevec denarja za psicka brez rodovnika!

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #294 : 18 November 2007, 01:45:49
Na njeni strani piše Srbija in Črna gora, pa sem potegnil eno državo... ::)

Prva možnost. Problem nastane z mejo. Treba podkupt carinike, da psa spraviš čez, ker je tam čisti balkan in tako se dela tam. Potem okoli 1000km, za kar bi zapravili še dodatnih 100eur(avto ob normalni vožnji kuri 10), potem možnost kraje avta...Potegneš črto in prideš na znesek približno 900eur, za kar pa dobim v Slo rofovniškega mopsija, pa še kaj zraven.

Druga možnost pa je, da vi poznate to žensko(Klaro) dovolj dobro, da ste v rednem stiku, in bi se dalo mimogrede kaj zmenit z njo. Ampak še vseeno dvomim vto. Starši zaradi stroškov in zaradi možnosti kraje avta ne upajo tja, na avijon pa mladička ne bi dajal.


Owerall: Hvala za pomoč, odgovor na moje vprašanje, vendar od tam psa verjetno ne bomo nabavljali.
Bomo videli, mogoče se ponudi možnost preko vas...(Nič ne zahtevam, da ne bo pomote...)
 ::) :-\ ;D
To bo to, hvala, lep pozdrav!

Tajček tolovajček


Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #295 : 18 November 2007, 13:28:21
zeko, jaz mislim, da ko kupujes novega psa, je cena zadnje na kar pomislis  ;) ..... za zdravega in kvalitetnega mladica se pac placa doloceno ceno in verjami da dober vzreditelj ne bo dal od sebe mladica, dokler novih lastnikov osebno ne spozna. Kar velja tudi za vas. Ne kupujte mladica, dokler se osebno ne pogovorite z vzrediteljem in vidite njihovih psov v domacem okolju!  :)

lp

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #296 : 18 November 2007, 13:48:37
Mopsi so v Italiji zelo dragi.
In jih je v Trstu zelo veliko( nekaj tudi zelo debelih) :-\. Naš je preden smo ga dobili zamenjal že dva lastnika tko da smo mi zdaj tretji.
Prva starejša gospa ga je kupila za družbo potem je zbolela in ga je dala  našim sosedom v bloku in nato so ga dali nam (moji noni pa je glih preminil pes in smo ga dali njej).
Ja prišel je star 2 leti in z veliko grdimi navadami :-\.

Lp



little star*

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
  • I will eat you xD
Odgovori #297 : 18 November 2007, 14:12:11
najchy tvoja mopsika je prava lepotička ::)
Medtem, ko mene ni bilo doma je moj oče malo brskal za mopsa in ena gospa v Ljubljani oddaja mopsiko. Je domače leglo, ta gospa ima samčka njena hčerka oziroma vnukinja pa samičko. Gospa je zelo prijazna ve veliko o mopsih in res se ji vidi, da se ji ne gre za denar. Ve tudi veliko o preprodajalcih skratka o psih ve veliko. Samička sicer na žalost ni rodovnišla vendar pa sta na ogled oba starša. Njene slikce:




Zdaj sem res v gromozanski dilemi. Eni mi pravijo, da naj imam z rodovnikom, drugi, da ni važno ter da je popolnoma mopsovska in da je važno le da je zdrava... :-\ :(



*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #298 : 18 November 2007, 14:20:38
Naš ima rodovnik je pa iz italijanske psarne imajo zelo veliko drugih pasem večinoma pa so to majhne tko da ne vem.  :-\
Naš pa ni tako napačen ima zelo leto glavo ušesa so mnogo lepša kot od drugih ki jih vidim v Trstu. Lepo obrnjena trikotnika, samo tisti zobki pa ne vem niso v dveh vrstah ampak kašen je malo bolj naprej :-\

Lp



zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #299 : 18 November 2007, 14:21:21
Starša nimata ravno velikih osebnih dohodkov, tako da je denar bolj v ospredju. Če se vi ne odločite za tega psa, ga jaz z veseljem vzamem.
Če se da, mi posredujte tel. številko, da bo vedela, da sem interesent za mopsiko. Če ga vzamete vi, ti želim veliko veselja, v kar pa ne domim da ga boste imeli! :)

Tajček tolovajček