Mops [Pug]

regalis · 560477

najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #300 : 18 November 2007, 14:22:21
Citiraj
najchy tvoja mopsika je prava lepotička
Oprostite če sm čudno napisala ampak mopsika ni moja ampak od prijateljice.....ma ni važno
Rekla je da če bi še enkrat kupovala psa bi uzela rodovniškega to pa samo zato ker je bla njena psička ful bolana...
Šli so jo pa iskat na pumpo in niso videli ne staršev ne nič in še prehitro so jo uzeli od mamice....zdaj je pa čisto uredu
Citiraj
Zdaj sem res v gromozanski dilemi. Eni mi pravijo, da naj imam z rodovnikom, drugi, da ni važno ter da je popolnoma mopsovska in da je važno le da je zdrava...  
pomoje pa,če je pes zdrav in ga nebi vozila na raztave lahko uzameš tudi tega....

LP Anja
Naj album


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #301 : 18 November 2007, 14:23:09
little star, gospa oddaja ali prodaja mopsiko?


*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #302 : 18 November 2007, 14:27:52
Ja mi tudi nismo tako premožni, čeprav eni mislijo ker imamo 3 konje ;)
in res kot je rekla Najchy če ga ne misliš rastavljat...
Aja je pa stal ful samo mi smo ga dobili zastonj čista sreča, samo z njegovimi vedenjiskimi napakami :-\


Lp



little star*

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
  • I will eat you xD
Odgovori #303 : 18 November 2007, 14:52:57
little star, gospa oddaja ali prodaja mopsiko?
Gospa jo prodaja.. mislim da okoli 400€ ker je rekla da listi (rodovnik) pride 500€.
Je pa res zelo prijazna in se ji res vidi, da ji je važno le, da pes najde dobre lastnike in se ji ne gre toliko za denar, ker drugače bi lahko legla imeli nenehno. O pasmi pa ve res zelo veliko. Sprva sem si želela razstavljati vendar bi na razstave lahko šla bolj po redko, saj imata starša takšno službo.
Psička pa je tudi cepljena in ima potni list. :)



najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #304 : 18 November 2007, 14:58:57
Citiraj
Sprva sem si želela razstavljati vendar bi na razstave lahko šla bolj po redko, saj imata starša takšno službo.
Če si si želela raztavljati pol mogoča rajši uzami rodovniškega....da ti ne bo kdaj žal....sej ni nujno da greš na vse raztave...

LP Anja
Naj album


little star*

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
  • I will eat you xD
Odgovori #305 : 18 November 2007, 15:03:24
Sej ne, da bi si to želela tako grozno. Rekla sem si, da če bo rodovniška da pol pač bom ne. Pasje razstave so mi všeč zaradi tega, ker je na njih veliko pasem in ne toliko samo zaradi razstavljanja (da psi dobivajo occene in nazive).Tole prikupno mopsiko bomo odšli čez kakšnih 10 dni pogledat in se odločili. ::)

Lp



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #306 : 18 November 2007, 23:28:19
Na njeni strani piše Srbija in Črna gora, pa sem potegnil eno državo... ::)

Prva možnost. Problem nastane z mejo. Treba podkupt carinike, da psa spraviš čez, ker je tam čisti balkan in tako se dela tam. Potem okoli 1000km, za kar bi zapravili še dodatnih 100eur(avto ob normalni vožnji kuri 10), potem možnost kraje avta...Potegneš črto in prideš na znesek približno 900eur, za kar pa dobim v Slo rofovniškega mopsija, pa še kaj zraven.

Druga možnost pa je, da vi poznate to žensko(Klaro) dovolj dobro, da ste v rednem stiku, in bi se dalo mimogrede kaj zmenit z njo. Ampak še vseeno dvomim vto. Starši zaradi stroškov in zaradi možnosti kraje avta ne upajo tja, na avijon pa mladička ne bi dajal.


Owerall: Hvala za pomoč, odgovor na moje vprašanje, vendar od tam psa verjetno ne bomo nabavljali.
Bomo videli, mogoče se ponudi možnost preko vas...(Nič ne zahtevam, da ne bo pomote...)
 ::) :-\ ;D
To bo to, hvala, lep pozdrav!


Malo osnov zgodovine bi bilo priporočljivo poznati. Srbija in Črna gora sta res bili eno, dokler se Črnogorci niso odcepili in sedaj  so samostojna država z mednarodno oznako MNE - Montenegro.

Glede  prehoda meje pises neumnosti, sploh tisto o podkupovanju carinikov. Zelo žaljivo! Pes potrebuje samo kakšen papir v obliki cepilne knjižice in potrdilo o cepljenju, da brez problemov prečka mejo Vse skupaj ne stane vec kot 40 eu! Kaksen avto imate, ne vem, a mi je jasno, da do Beograda in nazaj v Ljubljano potrebujete kaj vec kot 100 eu saj je potrebno plačati se avtocesto v Sloveniji, na Hrvaškem in Srbiji, kjer je pa dokaj visoka.Glede kraje vozila - res, da Srbija velja za državo z zelo visoko kriminaliteto...a pises, da niste ravno magnatorji kar se denarja tice, zato predpostavljam, da nimate mercedesa, bmw ali audija zanjega modela, zato je strah po krajo vozila odvec.

Jaz Klaro poznam z razstav in imava vzpostavljen kolegialen odnos in nic vec. Z njo nisem v stiku. Doma sem iz Ljubljane, zato si z menoj ne bos mogel pomagati. Sicer pa se pes ne nabavlja na tak nacin, kot si si ga ti zamislil tukaj in tudi ce bi bila z Klaro v stiku, bi ji odsvetovala, da ti proda psa.

Zdaj sem res v gromozanski dilemi. Eni mi pravijo, da naj imam z rodovnikom, drugi, da ni važno ter da je popolnoma mopsovska in da je važno le da je zdrava... :-\ :(

Tukaj ni nobene dileme: pes, ki nima pedigreja je navaden cucek brez papirjev in kot tak okarakteriziran kot mesancek, pika! Tukaj dejstvo, da sta oba starša na ogledu ne pripomore veliko. Meni to disi na prevaro. Zakaj je tako težko narediti vzrejni pregled, ki ne stane več kot 50 eu, če sta starša zdrava in po standardu??? Verjetno zato, ker eden ali oba od starsev, kljub temu, da imata papirje ne moreta opraviti vzrejnega pregleda zaradi kakšnega zdravstvenega problema ali pa imata kaksno vidno pomanjkljivost, ki jo standard ne dovoljuje. To pomeni, da bodo s takšnim mladičkom same težave.

Dajte si malo prebrat na internetu kaj je to rodovnik, kaj pomeni vzrejni pregled, vzrejno dovoljenje in kaj vse prinaša nakup nerodovniskega psa. Obstaja kar nekaj slovesnkih forumov, kjer so te teme obdelane do potankosti.

Nekdo je na prejsnji strani zelo pametno napisal, da se prodaja mops ta 400 euin da gospa ni dvignila rodovnika ker stane 500 eu. Pa kje pobirate take neumnosti.  A res ne znate poklicati na kinološko zvezo Slovenije ali celo osebno stopiti na Ilirsko 27, ce ste iz Ljubljane? Tam delajo same prijazne in prijetne gospe, ki vam bodo z velikimveseljem pojasnile nekaj osnov o rodovniskih psih. In mimogrede, rodovnik za psa stane na KZS celih 8.000 bivsih sit.

Pa še slikce moje Šaške, ki je postala CH. MNE in CH. MK







Missa


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #307 : 19 November 2007, 13:18:49
Luškana je tale tvoja mopsika Miša! :-*



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #308 : 19 November 2007, 13:36:48
Šaši ni samo luštkana ona misli da je formula 1 :o :D, ona je ena taka dobrosrčna energična bombica ki jo bom jaz mami Miši pajsnila da bova šle na agility :P :D :o Sam bom najbrž boga, bo Šaši mene bodrila hitreje, hitreje :o :D >:D Ta mali vražiček ne more biti niti 5 sekund pri miru, še vedno neuspešno iščemo gumb za izklop ampak prav zaradi tega je ona "moja" Šaši :-* :-* :-* :-*


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #309 : 19 November 2007, 13:40:55
Hehe, maš kak filmček Šašike v akciji? ;D



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #310 : 19 November 2007, 13:43:15
Alya to bomo mogli pa na mamo Mišo počakat da ga kakšnega pokaže - od te sladke bubice :-* Jaz ko jih obiščem, nimam rok dovolj še za kaj drugega kot crkljanje, crkljanje in še 1x crkljanje :o :D Veš moram prav pazit da kakšnega ne pozabim :D ;)


zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #311 : 19 November 2007, 13:43:38
Malo osnov zgodovine bi bilo priporočljivo poznati. Srbija in Črna gora sta res bili eno, dokler se Črnogorci niso odcepili in sedaj  so samostojna država z mednarodno oznako MNE - Montenegro.

Glede  prehoda meje pises neumnosti, sploh tisto o podkupovanju carinikov. Zelo žaljivo! Pes potrebuje samo kakšen papir v obliki cepilne knjižice in potrdilo o cepljenju, da brez problemov prečka mejo Vse skupaj ne stane vec kot 40 eu! Kaksen avto imate, ne vem, a mi je jasno, da do Beograda in nazaj v Ljubljano potrebujete kaj vec kot 100 eu saj je potrebno plačati se avtocesto v Sloveniji, na Hrvaškem in Srbiji, kjer je pa dokaj visoka.Glede kraje vozila - res, da Srbija velja za državo z zelo visoko kriminaliteto...a pises, da niste ravno magnatorji kar se denarja tice, zato predpostavljam, da nimate mercedesa, bmw ali audija zanjega modela, zato je strah po krajo vozila odvec.

Jaz Klaro poznam z razstav in imava vzpostavljen kolegialen odnos in nic vec. Z njo nisem v stiku. Doma sem iz Ljubljane, zato si z menoj ne bos mogel pomagati. Sicer pa se pes ne nabavlja na tak nacin, kot si si ga ti zamislil tukaj in tudi ce bi bila z Klaro v stiku, bi ji odsvetovala, da ti proda psa.

Tukaj ni nobene dileme: pes, ki nima pedigreja je navaden cucek brez papirjev in kot tak okarakteriziran kot mesancek, pika! Tukaj dejstvo, da sta oba starša na ogledu ne pripomore veliko. Meni to disi na prevaro. Zakaj je tako težko narediti vzrejni pregled, ki ne stane več kot 50 eu, če sta starša zdrava in po standardu??? Verjetno zato, ker eden ali oba od starsev, kljub temu, da imata papirje ne moreta opraviti vzrejnega pregleda zaradi kakšnega zdravstvenega problema ali pa imata kaksno vidno pomanjkljivost, ki jo standard ne dovoljuje. To pomeni, da bodo s takšnim mladičkom same težave.

Dajte si malo prebrat na internetu kaj je to rodovnik, kaj pomeni vzrejni pregled, vzrejno dovoljenje in kaj vse prinaša nakup nerodovniskega psa. Obstaja kar nekaj slovesnkih forumov, kjer so te teme obdelane do potankosti.

Nekdo je na prejsnji strani zelo pametno napisal, da se prodaja mops ta 400 euin da gospa ni dvignila rodovnika ker stane 500 eu. Pa kje pobirate take neumnosti.  A res ne znate poklicati na kinološko zvezo Slovenije ali celo osebno stopiti na Ilirsko 27, ce ste iz Ljubljane? Tam delajo same prijazne in prijetne gospe, ki vam bodo z velikimveseljem pojasnile nekaj osnov o rodovniskih psih. In mimogrede, rodovnik za psa stane na KZS celih 8.000 bivsih sit.
::) ::) ::)

Zakaj bi ji svetovala, da nej mi ne proda psa?
 ??? >:(

Tajček tolovajček


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #312 : 19 November 2007, 15:33:09
hm, če se ji ne bi šlo za denar, definitivno ne bi prodajala psičkov za 400 EUR. in tudi rodovnik ne pride 500 EUR, ampak starih 8000 SIT.  :)  in potem ji tudi ne bi bilo težko dat tistega nekaj denarja za vzrejni pregled....

moje mnenje je, da se gre vsakemu za denar, če štepne nerodovniške pse in jih potem proda za več, kot je prišla hrana+cepljenje+morda kak eurček plusa zaradi truda, ki so ga vložili v mladičke  ::) .

to je pač moje mnenje..... gospe ne poznam, tako da se morda motim.  ::)

odloči se pa po občutku. morda pa le počakate in kupite kasneje rodovniškega.....  :)


*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #313 : 19 November 2007, 20:33:47
Jaz sem si danes naredila album(ni še nič slikc) in ko gremo h noni bom slikala Refija,
da ga vidite.



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #314 : 19 November 2007, 23:28:37
Hehe, maš kak filmček Šašike v akciji? ;D

Alya, hvala!

Slucajno sem nasla en filmcek nase hiperaktivne Saske, ko je obiskovala tecaj pasje sole:

http://www.mojvideo.com/video-mala-sola/40a616fc3d27d7330d50&category=&time=

Satinka, ves da ti bom rentala naso Sasko sasavo  :D Samo moras mi obljubiti, da se ne bos navzela njenih hiperaktivnih navad  :P

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #315 : 19 November 2007, 23:42:08
hehehe....to pa so smrčalcii...enkrat sem se sprehajala po temi in sem nenadoma zaslišala za sabo neko hropenje in sem si sama pri sebi že mislila, kateri čudak je spet za mano in imela v glavi vse možne scenarije kaj bo, ter sem se psihično pripravila na udarce...potem pa sem se obrnila, je bil pa za mano mops. Kako sem se nasmejala, ampak bolj me je začudilo, kako glasni so... :)

Drugače se pa te pasme najbolj spomnim iz risanke Pochahontas, pa se mi zdi, da so kar vsi mopsi nekaj razvajeni...vsaj tisti, ki jih jaz poznam....se lastniki do njih lepše vedejo kot do ljudi, do lastne hčere ali še kaj hujšega. Pes pri moji prijateljici dobesedno je iz njenega krožnika in očitno milsli, da je človek...mah kaj pa jaz vem zdaj o tej pasmi...meni so tako..simpatični, kot vsi psi, ampak imela ga pa ne bi...nekako mi ne paše...

drugače pa uživajte s svojimi smrčači

ZgaGa


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #316 : 20 November 2007, 08:12:53
Mama Miša čist nič ne obljubim :D :P >:D


lukipuki

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #317 : 20 November 2007, 11:06:44
Živeli!

No, po dolgem času sem se spet oglasil na forumu, vidim da se kar dogaja. Mi imamo sedaj poleg mopsa Angusa tudi novo članico v družini in naš Angus jo je sprejel z rahlo mešanimi občutki.

Naš mops prihaja iz psarne Klare Benko iz Srbobrana in moram reči, da če bi še enkrat kupoval mopsa se ne bi odločil za njo. Kljub dosti prebrane literature, me je zavedlo neznanje. Tudi ko prideš tja, te glede na vse razmere, ki jih vidiš vse mine, Ko to tamo pjeva stil... Drugače je Angus odrasel v res lepega mopsa in je prava faca in hudiček ob enem... >:D :P
Osebno je mene mops koštal toliko kot če bi ga vzel v sosdenji vasi pri Meliti (Snorewood). Končna računica se ne izplača, poleg tega zapraviš cel dan in več, saj se od Novega Sada do Srbobrana voziš skoraj 2 uri  malodane po kolovozu. Glede meje pa tako, naš mops je imel potrjeno knjižico o cepljenju in izvozni rodovniški list (export perigree), vendar moraš biti pazljiv pri prestopu oz.izboru mejnega prehoda, saj imajo mejno veterino mislim da samo ne enem prehodu med Srbijo in Hrvaško, tako da sva se s partnerico odločila da ga prešvercava. In je šlo brez problemov.

Mejte se!

Lp

Luka


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #318 : 20 November 2007, 11:23:58
Kaj pa kake slikice od male pupike od mopseka :o :D


lukipuki

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #319 : 20 November 2007, 12:58:50
Živ!

Evo klele mamo manjšo zbirko http://luka-nina-angus.moj-album.com/

Lp

L


zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #320 : 20 November 2007, 13:27:39
Živeli!

No, po dolgem času sem se spet oglasil na forumu, vidim da se kar dogaja. Mi imamo sedaj poleg mopsa Angusa tudi novo članico v družini in naš Angus jo je sprejel z rahlo mešanimi občutki.

Naš mops prihaja iz psarne Klare Benko iz Srbobrana in moram reči, da če bi še enkrat kupoval mopsa se ne bi odločil za njo. Kljub dosti prebrane literature, me je zavedlo neznanje. Tudi ko prideš tja, te glede na vse razmere, ki jih vidiš vse mine, Ko to tamo pjeva stil... Drugače je Angus odrasel v res lepega mopsa in je prava faca in hudiček ob enem... >:D :P
Osebno je mene mops koštal toliko kot če bi ga vzel v sosdenji vasi pri Meliti (Snorewood). Končna računica se ne izplača, poleg tega zapraviš cel dan in več, saj se od Novega Sada do Srbobrana voziš skoraj 2 uri  malodane po kolovozu. Glede meje pa tako, naš mops je imel potrjeno knjižico o cepljenju in izvozni rodovniški list (export perigree), vendar moraš biti pazljiv pri prestopu oz.izboru mejnega prehoda, saj imajo mejno veterino mislim da samo ne enem prehodu med Srbijo in Hrvaško, tako da sva se s partnerico odločila da ga prešvercava. In je šlo brez problemov.

Mejte se!

Lp

Luka

Torej se mopsa pri Klari ne splača kupovat?


A je še kje kak drug, malo cenejši način za nakup mopsa, ker nismo ravno premožni, šparanje pa nikoli ne uspe(smo že tak al tak v pufih zakopani)?

Tajček tolovajček


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #321 : 20 November 2007, 14:08:13
Ta pa je za agility! :o ;D



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #322 : 20 November 2007, 14:16:21
Spletna stran od mopsike od moje prijateljice... http://members.aon.at/mopsonline/

Uživajte! GG




Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #323 : 20 November 2007, 14:18:24
Iiii črni mopsek. :-* Čeprav so mi rjavi lepši, se mi zdijo črnčki nekako bolj zanimivi. :P



*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #324 : 20 November 2007, 15:58:41



Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #325 : 20 November 2007, 20:49:06

A je še kje kak drug, malo cenejši način za nakup mopsa, ker nismo ravno premožni, šparanje pa nikoli ne uspe(smo že tak al tak v pufih zakopani)?

Prav zanimivo in zalostno je, kako ljudje gledajo na stvar tako kratkovidno in brez vpogleda v prihodnost. Denar ki ga boste odsteli za mladica je najmanjsi strosek, ki se tice nakupa in lastnistva psa.Ko je pes v hisi se stroski sele zacnejo!! Ce ste v pufih in nimate popolnoma nobene moznosti prisparati omenjeno vsoto, potem mi pa realno povejte, kako nameravate placati veterinarsko oskrbo in podobne nujnosti, ki so povezane s psom?? Kaj se zgodi, ce se vam zastrupi, ce se mu zlomi noga ali ga napade drug pes?? Kako ga boste peljali v pasjo solo in kako mu boste omogocili kvalitetno hrano? Morda pa trenutno ni pravi cas za stirinoznega prijatelja?  ;)

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #326 : 20 November 2007, 21:12:01
Zakaj hudiča ne morete razumeti, da se meni ne gre za razstave in za rodovniškega psa. Miša, govoriš tako, kot da pes brez rodovnika ni pes. Pol ti tut nis človk brez osebne. Dej mal pomislte, prosm. Kako naj ne bi dali 30eur na mesec za psa. Ravno zaradi nizkih prihodkov si gabomo omislili, me bo vsaj nekdo vesel ko pridem domov, pes bo luč življenja, ni treba da mu nudim nevem kakšne ovratnice in nevem kaj, za moje pojme je ljubezen tisto pravo, česar mi pa pri živalih ne manjka. Hvala lepa, da mi zbijate še zadnje trohlice upanja na kanček boljše življenje z kužkom.

Hvala vam lepa!

(nimate zadosti jeznih smejkov da bi izrazil čustva v sličicah)

Tajček tolovajček


najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #327 : 20 November 2007, 21:14:47
Zakaj hudiča ne morete razumeti, da se meni ne gre za razstave in za rodovniškega psa. Miša, govoriš tako, kot da pes brez rodovnika ni pes. Pol ti tut nis človk brez osebne. Dej mal pomislte, prosm. Kako naj ne bi dali 30eur na mesec za psa. Ravno zaradi nizkih prihodkov si gabomo omislili, me bo vsaj nekdo vesel ko pridem domov, pes bo luč življenja, ni treba da mu nudim nevem kakšne ovratnice in nevem kaj, za moje pojme je ljubezen tisto pravo, česar mi pa pri živalih ne manjka. Hvala lepa, da mi zbijate še zadnje trohlice upanja na kanček boljše življenje z kužkom.

Hvala vam lepa!

(nimate zadosti jeznih smejkov da bi izrazil čustva v sličicah)

Usi pa niso to rekli  :-[ :-[     Če misliš da je kuža res zdrav ga pa uzemi.....mi mamo (prijatelca)  slabe izkušnje

LP Anja
Naj album


little star*

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
  • I will eat you xD
Odgovori #328 : 20 November 2007, 21:22:31
Pes je pes. Pa če ima rodovnik ali pa ne. Amen. Ni pa nujno, da je čistokrven. Ampak je še vedno pes! In v nasprotju z rodovniškim psom ni navaden cucek. Ali te pes brez rodovnika ne more imeti rad in ti njega? Vem, da rodovnik ni navaden list papirja vendar je pes le pes :-\ .



Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #329 : 20 November 2007, 21:58:46
Poglejte punce (se oproscam ce je tudi kaksen fant prisoten), ne zdaj trapat. Preden ponovno zacnemo debato o rodovniskih in nerodovniskih, si preberite kaksen clanek o pomenu rodovnika in kaj nam leta garentira.
Kar pa se tice ljubezni.... glede na to da ste polni lete, morda pa ne bi bilo napacno vzeti kaksnega reveza z zavetisca in mu nuditi dom!?  ;)  Pasemski pes vam ocitno ne pomeni kaj dosti, torej bi bila to res lepa gesta. Pa ne misliti, da so stroski zavetiskega psicka kaj manjsi kot stroski rodovniskega...... vsi si zasluzijo dobro veterinarsko oskrbo in kvalitetno hrano!

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***