Mops [Pug]

regalis · 563354

little star*

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
  • I will eat you xD
Odgovori #540 : 06 Januar 2008, 14:53:04
Miša ti govoriš tako kot, da nerodovniški pes sploh nebi bil pes... ???



tara111

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #541 : 06 Januar 2008, 15:42:53
ja little star*  ima čisto prav jaz mislim da ni pomembno ali ima pes rodovnik ali pa ne važno je le kje ga kupiš in kako so rejci  pošteni oziroma pravični do tebe in ti povejo ali imata starša kakšno bolezen ali pa vsaj da imata starša rodovnik ! :)

  lp tara111                 


                                    missa ne jezi se name samo povem kaj mislim  :) :-\ :-[



tara111

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #542 : 06 Januar 2008, 15:45:55
***  mislila sm  MIŠA



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #543 : 06 Januar 2008, 15:51:10
Nerodovniški pes je normalno tudi pes, samo vsak, ki nima roodvnika, je mešanec in pika. Tara 111, kako pa veš, da so starši tvojega mešanca zdravi? Sploh pa to, da so starši rodovniški, nimajo pa vzrejnega dovoljenja, kaže na to, da starši niso ustrezno zdravstveno pregledani in verjetno tudi zaradi določene izključitvene hibe niso dobili vzrejnega dovoljenja.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


little star*

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
  • I will eat you xD
Odgovori #544 : 06 Januar 2008, 16:18:55
tara111 še nima mopsa....
Brskala sem in brskala in ugotovila, da obstajajo čistokrvni psi brez rodovnika.
Pred letom 1994 rodovnika niso dobili vsi psi v leglu, ampak le tisti za katere je vzreditelj želel. Po letu 1994 pa vsi, kot je še danes. Toreeeej...recimo da en mops v leglu ni dobil rodovnika in v enem drugem leglu ne ena mopsika, ki imata mladičke. Noo? :-X
Je pa tudi res, da nekateri "mopsi" sploh niso mopsi, tega ne zanikam (npr. mops na zadnjem linku na youtube)in je treba videti oba starša.Jaz sem ju od Lonne...njen oče ima tudi rodovnik in prejšno leglo je bilo rodovniško tokrat pa ne.



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #545 : 06 Januar 2008, 16:26:55
tara111 še nima mopsa....
Brskala sem in brskala in ugotovila, da obstajajo čistokrvni psi brez rodovnika.
Pred letom 1994 rodovnika niso dobili vsi psi v leglu, ampak le tisti za katere je vzreditelj želel. Po letu 1994 pa vsi, kot je še danes. Toreeeej...recimo da en mops v leglu ni dobil rodovnika in v enem drugem leglu ne ena mopsika, ki imata mladičke. Noo? :-X
Je pa tudi res, da nekateri "mopsi" sploh niso mopsi, tega ne zanikam (npr. mops na zadnjem linku na youtube)in je treba videti oba starša.Jaz sem ju od Lonne...njen oče ima tudi rodovnik in prejšno leglo je bilo rodovniško tokrat pa ne.

Si se vprašala zakaj ne? Verjetno zato, ker vzreditelj svoje psice ne sme parit več kot enkrat letno  ::) Sicer je pa o tem že toliko napisanega, da se mi res ne da več.  ::) ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #546 : 06 Januar 2008, 16:29:16
Citiraj
Brskala sem in brskala in ugotovila, da obstajajo čistokrvni psi brez rodovnika.
 
so obstajali pred 1994. (pa seveda tisti še obstajajo, ki so že toliko stari  :) ).


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #547 : 06 Januar 2008, 16:30:55
Jaz mislim, da je fino, če na forumu sodelujejo tudi lastniki nerodovniških psov. To pa še ne pomeni, da se propagira nerodovniška vzreja!

Tisti, ki še ne veste dovolj o tem, si lahko na forumu preberete veliko o tej tematiki, tukaj pa se pogovarjajte o mopskih ;)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #548 : 06 Januar 2008, 16:59:14
Miša ti govoriš tako kot, da nerodovniški pes sploh nebi bil pes... ???

Res je, nerodovniski pes je bil in bo vedno nerodovniski pes!

Brskala sem in brskala in ugotovila, da obstajajo čistokrvni psi brez rodovnika.
Pred letom 1994 rodovnika niso dobili vsi psi v leglu, ampak le tisti za katere je vzreditelj želel. Po letu 1994 pa vsi, kot je še danes. Toreeeej...recimo da en mops v leglu ni dobil rodovnika in v enem drugem leglu ne ena mopsika, ki imata mladičke. Noo? :-X

Tudi takrat se ni smelo producirati nerodovniskih psov!

ja little star*  ima čisto prav jaz mislim da ni pomembno ali ima pes rodovnik ali pa ne važno je le kje ga kupiš in kako so rejci  pošteni oziroma pravični do tebe in ti povejo ali imata starša kakšno bolezen ali pa vsaj da imata starša rodovnik ! :)

Tako se govori in vzpodbuja nerodovnisko dvoriscno stepanje!

Jaz mislim, da je fino, če na forumu sodelujejo tudi lastniki nerodovniških psov. To pa še ne pomeni, da se propagira nerodovniška vzreja!

Jaz sem napisala:

da lahko v pasemskih temah sodelujejo vsi, slike pa se lahko objavljajo samo psov z rodovniki.

Saj, vcasih se clovek prav vprasa, zakaj se sploh toliko trudimo in trobimo smisel o rodovnikih in rodovniski vzreji, ce pa se potem lahko vsak cucek, ki je bil prodan za doloceno pasmo postavi ob bok rodovniskemu  ???

Ne, ne zdi se mi posteno, da forumasi, ki nimajo od FCI predpisane dokumentacije za svojega psa, le tega oklasificirajo kot pasmo v katere temi se oglasajo. To je navadna degradacija rodovniskih psov.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #549 : 06 Januar 2008, 17:21:31
Ni mi jasno, zakaj ste nekateri mnenja, da je vsak "čistokrven pes brez rodovnika" kupljen pri preprodajalcih. ::) Saj nimate pojma kje je bil kupljen, in zato ne morate trditi da je bil kupljen, kot praviš pri šteparjih.
Nerodovniški psi so včasih še na lepšem kot rodovniški. Do mešancev se obnašate, kot da bi bili smeti, vsaj v primerjavi z vašimi vrhunskimi psi, z vso dokumentacijo.



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #550 : 06 Januar 2008, 17:40:00
Alya lepo povedano..ni kaj

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #551 : 06 Januar 2008, 17:41:17
. Slike nerodovniskih kuzkom po moje ne bi smele biti prilimane v temah, ki so namenjene pogovoru o dolocenih pasmah.

Ah Miša...se mi zdi, da že malo pretiravaš (da ne boš mislila, da jaz podpiram nerodovniško vzrejo, ker je ne!!...sam to je že malo preveč! :-X ;)

 Pa vse naj naj Saški! :-*

:)


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #552 : 06 Januar 2008, 18:16:06
Ne mi bit prevec pametni, ce ne znate prebrat kaksno stran nazaj in ne veste zakaj sem nekaj z jezo napisala. Moje pisanje je slo na ta racun:
http://uk.youtube.com/watch?v=pRVuz4noz_g

A to je za vas tipicen pasemsko rodovniski mladicek mopsa, al kako  ??? ( no, pa da se jaz malo reklamiram atipicne mladicke  kobajagi mopsov )

"čistokrven pes brez rodovnika"
Cistokrvni psi brez rodovnika ne obstajajo. Po kinoloski terminologiji obstajajo rodovniski psi , ce se lahko izkazejo z papirji ali pa jih nimajo in so samo mesanci, pika. Zal.

Missa


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #553 : 06 Januar 2008, 18:21:44
Ja no, to sigurno ni mops, napisala sem samo svoje mnenje, ki se ni nanašalo na ta video. ;)

Saj sem dala v narekovaje Miša.



little star*

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
  • I will eat you xD
Odgovori #554 : 06 Januar 2008, 19:21:54
Alya lepo si tam vzgori napisala :)



zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #555 : 07 Januar 2008, 11:01:47
Mislm d se nima smisla kregat z Mišo, ker se ima s svojimi vrhunskimi kužki za višjo raso. Važno je da je moj kuža meni in moji družini všeč, ne pa tvoje mnenje. Če nimaš kaj drugega za napisat kot to, da ne zgleda rodovniški, da je navaden cucek in podobno sra*** bodi tiho. Razumela? Vidim, da je vse kar pišeš v tej temi samo kritiziranje in provociranje. Svojim vrhunskim psičkom se raje posveti kot pa da kritiziraš tukaj, na temu nekoč prijetnemu forumu za prebirat.
Moderatorji & Co., če hočte me pošljite v banovce na dopust, mi je čist vseen glede na to, kaj ta forum postaja. Vsega je kdaj konec, tokrat mojega potrpljenja.

Hvala,
                                            lep pozdrav!

Tajček tolovajček


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #556 : 07 Januar 2008, 11:40:08
Zeko,
si 12 letni najstnik, pred tremi meseci odkril forum, kupil nerodovniskega mladicka pri prvem dvoriscnem steparju. Obnasaj se temu primerno. Ti si tisti, ki si prijokal sem gor s svojim nerodovniskim kuzkom, jaz sem tukaj ze nekaj let. Ti si tisti, ki jokcas, da ti pes vse pokaka, da je prehlajen in da ne mores pisati clankov v kinoloske revije, ne jaz. In ti si tisti, ki vzpodbuja ter reklamira nerodovnisko vzrejo, ne jaz.

Ja, imam rodovniske pse, ker se zavedam posledic, ki jih prinasajo nerodovniski nakupi. S svojimi psi lahko grem na katerokoli razstavo na svetu, se vclanim v katerikoli klub in pisem clanke za kinoloske revije, kar pa ti s svojim nerodovniskim kuzkom ne mores. In ne samo ti, se mnogo jih je tebi podobnih. Predvsem po zaslugi kinolosko nerazgledanih starsev, ki svojim razvajenim pamzem omogocijo nakup srckanega mladicka.

Prav zanima me, kaj bos storil po nekaj mesecih s kuzkom, ko se ga bos navelical? Ko kuza ne bo zrastel v to kar si pricakoval. Pa ne mislim vizualno ampak karakterno. Ze sedaj se vidi tvoja skrb za kuzka: primarno ti je postavljanje slik njegove posteljice in delanje plasckov iz starih nogavic, verjetno se pomislil nisi, da bi vzel v roke kaksno knjigo o psih in si prebral razvoj in rast mladicka. Si pomislil mogoce na vpis v kaksno pasjo solo? Imas mogoce naroceno kaksno pasjo revijo? Kinologa? Mojga psa?

In kako je s tvojim potrpljenjem? Pri tvojih 12ih letih? Zato se ti je mudilo kupiti nerodovniskega psa, ker nisi imel potrpljenja, da bi prihranil usivih par sto evrov in kupil pri resnem vzreditelju rodovniskega psa?

Daj, zeko, premlad si, da bi nas ucil pameti! In premalo kinolosko izobrazen, da bi pisal clanke.

Lepo limaj slikce svojega nerodovniskega kuzka in vprasaj, ce cesa ne ves. Pa v knjiznico se vclani, to je zastonj.
Do takrat pa bodi lepo priden in se kinolosko izobrazuj. Jasno?

In ko te bo naslednjic minilo potrpljenje, vzemi svojega kuzka in ga pelji na sprehod, bos videl kako hitro se ti bo jezica ohladila.

Si razumel kaj sem ti zelela napisati?

Missa


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #557 : 07 Januar 2008, 12:08:27
Nisem ne razvajen, ne 12let star, ampak 15.Jaz sem samo izrazil svoje mnenje.

Tajček tolovajček


little star*

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
  • I will eat you xD
Odgovori #558 : 07 Januar 2008, 15:05:13
Ze sedaj se vidi tvoja skrb za kuzka: primarno ti je postavljanje slik njegove posteljice in delanje plasckov iz starih nogavic
Meni se zdi delanje plaščkov skrbno. Ali naj mar čepi in gleda kako Taj vzunaj zmrzuje? Si je vzel čas in naredil nekaj koristnega.
A ti nikoli ne slikaš psa in še mimogrede posteljico? ???

Lp



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #559 : 07 Januar 2008, 15:15:45
1. Kako veš da je zeko-jev "mops" kupljen pri šteparju MIŠA?

2. Objavljanje slik mešančkov je reklamiranje nerodovniške vzreje?

3. Pomoje v familiji odločajo starši in ne otroci za to, kaj otrok sme imeti in kaj ne, čeprav bi zeko lahko še par mesecev počakal.(tako kot jaz, little star* in še marsikateri drug)

4. Samo zato, ker ni pravi mops in ker morda ne bo imel takega karakterja in take zunanjosti kot rodovniški pes, še ne pomeni da ga bo zavrgel.

5. Je objavljanje slik in delanje "plaščkov" za kužka, da ga ne zebe tak zločin?

Njegov pes ni nič slabši od drugih, čeprav nima rodovnika.



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #560 : 07 Januar 2008, 15:17:57
Ojojjoj kam gre ta tema  ::)  :-\. po eni strani razumem obe strani ampak dajte se že malo umirit no..kr to ne pelje nikamor ker kompromis tlele ni mogoč ::)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #561 : 07 Januar 2008, 18:14:55
Na tem forumu se ne podpira nerodovniške vzreje, pa če lastniki psice še tako dobro skrbijo za mladiče (kar je redko  ::))

Enkrat sem že napisala; če ne veste zakaj je rodovnik in zakaj podpiramo odgovorno vzrejanje rodovniških psov, bodite vljudno tiho in si v ostalih temah kaj preberite in kaj vprašajte. Tukaj pa naj potekajo pogovori o mopsih.

Vsi, ki imate nerodovniške pse imate doma mešančke, če vam je to všeč ali ne ;) Vaši psi so pa še vedno podobni določeni pasmi, zato se mi zdi, da bi bilo vse nerodovniške pse nesmiselno flikniti v temo o mešančkih, ker bi pasemski forumi zamrli, v temi o mešančkih pa bi nastala prevelika gneča.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #562 : 07 Januar 2008, 18:49:07
Oi!
Zdaj je moj pes mešanec ker njegova mama ni imela vzrejnega dovoljenja?Hjoj...pa zakaj se toliko kregamo na tem forumu?
ampak glejte no zame mešanec NI čistokrvni pes..ampak je zame mešanec npr. mešanec med labradorcem in AST-jem.
Zakaj se pa pol sploh deli v RODOVNIŠKE in NERODOVNIŠKE pasme?Potem je brez veze sploh delit v te skupine.(al si jo kdo zmislu).
Zeko...to ti kar presliši in drugi ki so vas mogoče užalili.Ker zame je moj pes čistokrven nerodovniški pes in nič drugo!
Tako to je bilo moje mnenje.. ::)
LP pa sorry za off topic
Urša

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #563 : 07 Januar 2008, 21:28:42
No kot so že vsi povedali, so nerodovniški psi mešanci! Pika... Amen... Konec!!!!!!!!!...zoe se strinjam glede tistega od mešančkov in tiste stvari


Zdaj je moj pes mešanec ker njegova mama ni imela vzrejnega dovoljenja?

Urša JA Balu je mešanček, ker se ne da dokazat, da so bili njegovi predniki res buldiji. Kako pa veš, da Balujeva mami ni imela kakšne izključujoče napake (displazija) in ni mogla v nobenem primeru naredit vzrejnega, pa čeprav je rodovniška? (govorim nasplošno...Balu je sam kot primer ;))

Sedaj pa naj se naša jeza pomiri (pejte na sprehod z vašimi kužki...jaz sem že bila tako, da :P ;D) in naj to spet postane tema o teh prečudovitih kužkih :) :-* :-*

Lp,
Špela, ki pozdravlja vse mopsije!! :-*

:)


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #564 : 07 Januar 2008, 22:30:26
Citiraj
Nerodovniški psi so včasih še na lepšem kot rodovniški. Do mešancev se obnašate, kot da bi bili smeti, vsaj v primerjavi z vašimi vrhunskimi psi, z vso dokumentacijo.

Alya - kapo dol  :)

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #565 : 07 Januar 2008, 22:39:47
Nisem ne razvajen, ne 12let star, ampak 15.Jaz sem samo izrazil svoje mnenje.

Joj, oprosti, sem se zmotila  :-[ Hotela sem napisati, da si star sedem let, po tvojem pisanju,  tukajsnjem obnasanju in miselnosti. Tvoja resnicna leta nimajo  trenutne virtualne teze  8)

Zelo se ti je zdelo vredno demantirati svoja leta. Na moja vprasanja pa noces odgovoriti: si se sem gor prisel kinolosko izobrazevati ali samo lepiti slikce tvojega cort kuzka? Kako je z literaturo, jo sploh imas? Si kdaj kupil kaksno strokovno kinolosko revijo? Si mogoce razmisljal, da bi svojega takoimenovanega mopseka peljal v pasjo solo?  Kaksne namene pa imas z njim? Ga bos kastriral ko bo prisel cas za to ali ze sedaj razmisljas o tem kako si bos dvignil zepnino z njegovo izdatno reprodukcijsko podporo?

Isto vprasanje za Alya, Urša in Balu,little star*...in vse ostale, ki samo malo uletite in pripopate  slike kavzi mopsa, ali kaksnega drugega pasemskega psicka, ki je cistokrven brez rodovnika ali pa ga celo skrivate v svojem narocju.

Terjam odgovore od vas, draga moja najstniska mladina. Da vidim koliko ste kinolosko osvesceni. Potem pa bom tudi jaz hvalila vase kvazi mopse, yorkije, civave, maltezane, buldoge in se kaj...

Danes sem tudi razkurjena. Dopoldan sem prezivela na KZS. Za tiste, ki ne poznate kratice, to je kinoloska zveza Slovenije. Sla sem dvignit Saskin rodovnik, ker sem jo vpisala v SLR. In kaj ugotovim. Druga najpopularnejsa pasma v Sloveniji med malimi druznimi psmi, takoj za civavami, nasi lepi mopseki, je rodovnisko popolnoma na psu. Moja Saska je vpisana pod zaporedno stevilko 000342. Sploh ne morem verjeti  :o Tako malo rodovniskih mopsev  >:(

In potem se sprasujete, zakaj sem alergicna na "cistokrvne brez rodovnika" ? Saj bomo rodovniski mopsaci kmalu izumrla vrsta  :'(

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #566 : 07 Januar 2008, 22:56:05
Zelo se ti je zdelo vredno demantirati svoja leta. Na moja vprasanja pa noces odgovoriti: si se sem gor prisel kinolosko izobrazevati ali samo lepiti slikce tvojega cort kuzka? Kako je z literaturo, jo sploh imas? Si kdaj kupil kaksno strokovno kinolosko revijo? Si mogoce razmisljal, da bi svojega takoimenovanega mopseka peljal v pasjo solo?  Kaksne namene pa imas z njim? Ga bos kastriral ko bo prisel cas za to ali ze sedaj razmisljas o tem kako si bos dvignil zepnino z njegovo izdatno reprodukcijsko podporo?

Missa

1:Oboje
2:Kakšna knjigica psov se vedno najde v domači knjižnici. ;)
3:Nisem, ker ne rabim.
4:Sem razmišljal, predvsem zaradi socializiranosti do drugih psov.
5:Predvsem da odraste v zdravega nerodovniškega cucka...
6:Ne, ker nima smisla, tistih par tednov ga bom pa že doma obdržal. Reprodukcije z mojim cuckom verjetno ne bo, ampak, kdo ve kaj se bo zgodilo v 15-ih letih??? O zvišanju žepnine ki-je-ni pa ne razmišljam.

Lep pozdrav, pozdravlja pa vas tudi moj nerodovniški cucek! :)


Tajček tolovajček


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #567 : 07 Januar 2008, 23:14:25
6:Ne, ker nima smisla, tistih par tednov ga bom pa že doma obdržal. Reprodukcije z mojim cuckom verjetno ne bo, ampak, kdo ve kaj se bo zgodilo v 15-ih letih???

S tem si vse povedal. Predvsem pokazal svoj pravi obraz in ljubezen do posamezne pasme za kateri ti je prekleto malo mar. Vazno je, da si zadovoljil svoje najstniske potrebe. Zdaj pa hitro nalimaj kaksno slikco tvojega mopseka. To si si posteno zasluzil, saj si odgovoril na vsa moja vprasanja, ceprav si na vecino od njih odgovoril nepravilno.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Jinx

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
  • Erendira Chihuahuas
Odgovori #568 : 08 Januar 2008, 07:35:56
Danes sem tudi razkurjena. Dopoldan sem prezivela na KZS. Za tiste, ki ne poznate kratice, to je kinoloska zveza Slovenije. Sla sem dvignit Saskin rodovnik, ker sem jo vpisala v SLR. In kaj ugotovim. Druga najpopularnejsa pasma v Sloveniji med malimi druznimi psmi, takoj za civavami, nasi lepi mopseki, je rodovnisko popolnoma na psu. Moja Saska je vpisana pod zaporedno stevilko 000342. Sploh ne morem verjeti  :o Tako malo rodovniskih mopsev  >:(

No, jaz sem v začetku oktobra vpisala mojo Cleo in je med kratkodlakimi čivavami vpisana pod 000126. Je tudi meni kar dih zastal :-X ???

(saj vem, da to nima nobene veze z mopski :P)


Lp,

Vesna

You can't manufacture a miracle


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #569 : 08 Januar 2008, 12:47:06
Oi!
Zdaj je moj pes mešanec ker njegova mama ni imela vzrejnega dovoljenja?Hjoj...pa zakaj se toliko kregamo na tem forumu?
ampak glejte no zame mešanec NI čistokrvni pes..ampak je zame mešanec npr. mešanec med labradorcem in AST-jem.
Zakaj se pa pol sploh deli v RODOVNIŠKE in NERODOVNIŠKE pasme?Potem je brez veze sploh delit v te skupine.(al si jo kdo zmislu).
Zeko...to ti kar presliši in drugi ki so vas mogoče užalili.Ker zame je moj pes čistokrven nerodovniški pes in nič drugo!
Tako to je bilo moje mnenje.. ::)
LP pa sorry za off topic
Urša
Jap. Balu je mešanec, prav tako kot Berta, Chappi, Lonna, Taj,... ;)

Alya - kapo dol  :)
Moje mnenje. :P