Mops [Pug]

regalis · 561073

sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #570 : 08 Januar 2008, 14:05:24
Jaz se pa po vecini strinjam z Miso.
Nekateri pac nočete ali nemorete dojeti, da ima dejansko prav, in si tega nocete priznati. Ocitno je nekaj na tem kar je napisala in na rodovnikih, da se tako bunite ko kdo omeni da je vas pes mesanc ane? Jeb*ga, sami ste se odlocili za tak nakup, zdej se pa pritozujete in javkate ce je mesanc al ni. Kinolosko gledano pac je. Za vas je lahko karkoli ce hocete, ampak vecno ziveti v pravljici, se pa tudi ne da ane ;)
In ne gre se za to da psi brez paprijov niso psi, da so ''smeti'', kot je ena napisala, gre se za to da z vsakim takim nakupom unicujete pasmo in date zasluzek cloveku, ki sluzi s psi, ki se mu ''ne da'' it delat vzrejnega, ki ve da nima tipicnih psov, pa gre vseeno parit in nastepat mladice..  vse to je skoda pasmi, btw. Eni pa pac ne razumete. In ravno zaradi takih stvari, je toliko pregovarjanja po forumih, nerganja z ene, ''pametovanja in tezenja'' z druge strani.. Ampak se vedno ocitno premalo vsega skupaj, da bi nekateri dobro prebrali in dojeli kdo ima prav.





little star*

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
  • I will eat you xD
Odgovori #571 : 08 Januar 2008, 14:36:20
Citat: MIŠA
Zelo se ti je zdelo vredno demantirati svoja leta. Na moja vprasanja pa noces odgovoriti: si se sem gor prisel kinolosko izobrazevati ali samo lepiti slikce tvojega cort kuzka? Kako je z literaturo, jo sploh imas? Si kdaj kupil kaksno strokovno kinolosko revijo? Si mogoce razmisljal, da bi svojega takoimenovanega mopseka peljal v pasjo solo?  Kaksne namene pa imas z njim? Ga bos kastriral ko bo prisel cas za to ali ze sedaj razmisljas o tem kako si bos dvignil zepnino z njegovo izdatno reprodukcijsko podporo?
Čeprav tole ni ravno letelo name...
1. Na forumu nisem prišla, ko sem dobila Lonno ampak že prej in tole ni edini forum o psih na katerem sem.Ja in prišla sem gor da delim mnenja z drugimi člani.
2. Prebrala sem ogromno literature...ravnokar berem knjigo Psi za telebane, ki so jo priporočili v reviji Moj pes, ki si jo tudi naročam.
3. Lonna gre spomladi v pasjo šolo...
4. Sterilizirala jo bom kmalu...zdaj se gre cepit in bom veterinarja vprašala kdaj jo naj...ker vsak reče drugače

Lp ;)



little star*

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
  • I will eat you xD
Odgovori #572 : 08 Januar 2008, 22:23:11
Pa se vrnimo na staro temo...

Lonna&mini smrečka


Mi pa gremo krasit smrečkooo


Zeeeh


Na sprehodu

Lonna&Pika



zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #573 : 08 Januar 2008, 22:39:51
Luštna je! :o :o

A za na sprehod more met nujn plašček gor, a ma lahk sam oprsnico?

Tajček tolovajček


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #574 : 08 Januar 2008, 22:49:24
6:Ne, ker nima smisla, tistih par tednov ga bom pa že doma obdržal. Reprodukcije z mojim cuckom verjetno ne bo, ampak, kdo ve kaj se bo zgodilo v 15-ih letih???

Par tednov? Katerih par tednov?  ???

Funkciji plascka in oprsnice sta povsem razlicni ... Res ti ne bi skodilo, ce bi si vsaj prebral druge dele foruma, ce ti je ze kaksno knjigo ali revijo tezko prebrati. (btw, Psi za telebane je res super knjiga, zabavna za branje in lahko jo dobis v vecini knjiznjic - to ni zaj#!cija, ampak dobronameren nasvet)
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


little star*

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
  • I will eat you xD
Odgovori #575 : 08 Januar 2008, 22:50:16
Če je mrzlo pol pa plašček učasih pa tut kr sam oprsnico.



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #576 : 08 Januar 2008, 23:06:26
Kalsang,
tole je  samo zate, ker si nora na eksotiko  ;): in si ekspert na tem podrocju  ;D:



Upam, da so ti nogavicke vsec :P, to je posebna, dodatna ponudba. Jaz bi temu rekla "delux" izvedba ( nekako je treba opraviciti ceno)

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Jinx

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
  • Erendira Chihuahuas
Odgovori #577 : 08 Januar 2008, 23:17:03
Tale je pa res nekaj posebnega :o :o :o Kako se reče tej barvi? Je to fawn mops? Kakor koli, prekrasen je :-*

You can't manufacture a miracle


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #578 : 08 Januar 2008, 23:23:50
Joj, Jinx,

 ne zdaj se ti  >:(  V temi o maltezanih si lahko preberes zadnji dve strani, pa ti bo vse bolj jasno.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #579 : 08 Januar 2008, 23:29:17
In lastniki so mislili da je to čisto pravilno obarvani mops...zanimivo...



Jinx

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
  • Erendira Chihuahuas
Odgovori #580 : 08 Januar 2008, 23:42:02
Sorry :-[ Pač sem ena kura, ki nima pojma o barvah mopsov :P

You can't manufacture a miracle


zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #581 : 08 Januar 2008, 23:55:28
Par tednov? Katerih par tednov?  ???

Funkciji plascka in oprsnice sta povsem razlicni ... Res ti ne bi skodilo, ce bi si vsaj prebral druge dele foruma, ce ti je ze kaksno knjigo ali revijo tezko prebrati. (btw, Psi za telebane je res super knjiga, zabavna za branje in lahko jo dobis v vecini knjiznjic - to ni zaj#!cija, ampak dobronameren nasvet)
m.


Ja takrat ko se gonijo ane? :-[ :)

Pa hvala za nasvet in odgovor, tudi tebi little star*. Tega ne bom vzel kot zaj#!cijo, ampak kot nasvet. :-[ :D

Tajček tolovajček


Jinx

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
  • Erendira Chihuahuas
Odgovori #582 : 08 Januar 2008, 23:58:07
zeko, psi se ne gonijo. Psičke se gonijo. In teoretično lahko imaš v okolici vedno eno gonečo psičko, ki jo bo tvoj pes zavohal in bo norel zaradi nje.

You can't manufacture a miracle


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #583 : 09 Januar 2008, 00:08:47
Sem vedela, da sem nekaj pozabila: little star*, lepo, da si odgovorila na moja vprasanja in celo pravilno odgovorila ( na nekatera s figo v zepu ) Kljub vsemu, pohvalno.

Se nekaj me zanima:



Kdaj pa je bila tvoja kuzica operirana in zakaj?

Pa se droben nasvet v zvezi s plasckom:



Mladicki so v dobi odrascanja zelo obcutljivi glede uhljev in repka, predvsem na razne fizicne drazljaje, zato ni priporocljivo v dobi odrascanja prevec draziti teh delov telesa. Psa se vsaj do 6-7 meseca naj nebi dotikalo po uhljih in repku. Fizicni drazljaji zelo vplivajo na pravilno rast in nosnjo le teh. Plascek, ki ga nosi kuzica je za njeno dobo neprimeren, ker jo ovira pri nosnji repka. Ali plascek skrajsati ali pa ji naredite kaksnega volnenega z luknjico, da  bo  repek lahko postavljala v pravilen polozaj. Tega pa prihranite za cas, ko bo malo zrasla in ji ne bo segal do korena repa. Ko se kuza enkrat "nauci", da mu ni potrebno skoz nositi repka pokonci se poleni in ga spusca. To lahko kazi psa celo zivljenje.

Missa




Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #584 : 09 Januar 2008, 09:03:15
Psa se vsaj do 6-7 meseca naj nebi dotikalo po uhljih in repku. Fizicni drazljaji zelo vplivajo na pravilno rast in nosnjo le teh.

Od kdaj pa to? Jaz sem pa obdelala že nekaj knjig ;) in tega nisem še nikjer zasledila ne v knjigah ne v kakšnem strokovnem članku na internetu niti mi tega ni rekel noben vzreditelj. Pa so vsi trije psi z dotiki repa in ušes tudi v dobi mladiča čisto fajn gor zrasli. Kako pa psa potem navadiš že od malega na pregledovanje in čiščenje ušes? Ali jaz to malo narobe razumem? Ne vem :-\ Meni se zdi fajn če je mladič navajen na vse dotike že od majhnega, logično ga ne vlečemo za rep in ušesa ampak dotikamo, da je pes navajen vseh dotikov.

Lp nina



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #585 : 09 Januar 2008, 09:30:18
Od kdaj je to tako, ne vem. Vem samo to, kar mi povedo v ringu sodniki, ko ocenjuje mopse in drugi dolgoletni vzreditelji te pasme.

Predvidevam, da potem tudi ne ves, da se mopsom povijajo uhlji kljub temu, da nimajo kupiranih. Ali bolj strokovno, ce si se ze vtaknila v to - lepijo. Je prav posebna tehnika z cisto navadnim selotejpom ali kirurskim oblizem le potrebno je veliko strokovno znanje pri "zlaganju" uheljcka v gubico. Lahko se zgodi, da ga napacno zlozis in potem psu naredis vec skode kot koristi. Jaz bi morala nasi Saki to delati na enem uhlju a sem se temu odpovedala, ker nisem prepricana, da bi to naredila dovolj pravilno. Seveda to ni nikakrsna napaka, je pa eden od dejavnikov, ce sta v ringu dva mopsa enake kvalitete, potem moja odpade kot knof z gat, ker en uheljcek nosi kot "gumbek", drugega pa kot "vrtnico". Kriva pa sem sama, ker sem dovolila tikanje uhljev, ko je bila se cisto majhna.

Seveda vzreditelji takih informacij in instrukcij pac ne pisejo po netu, ker niso tako neumni. To je pac lepotna korekcija, ki je neboleca je pa v veliki vecini odvisna od zunanjih dejavnikov in ni dednega znacaja. Nekoc sem imela priloznost slikati enega taksnega mopsaca na italijanski razstavi, pa mi je vzrediteljica zagrozila z odvzemom fotkica.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #586 : 09 Januar 2008, 09:43:34
Aaa govoriš specifično za mopse. Ja vem da se jih lepi in tudi vem kako se jih lepi ;) Na netu obstajajo cele strani o tem kjer je slikovno lepo prikazan ostopek lepljenja ušes pri mopsu. Videla, prebrala, seznanjena. Hvala za pojasnilo ;)

Lp nina



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #587 : 09 Januar 2008, 10:22:14
Lahko bi rekla, da sem govorila za mopse a to ni specificno samo za njih: sem lahko pristejemo tudi civave, kitajcke idr....cim manj dotikanja po uhljih, dokler hrustanec toliko ne otrdi, da kasneje ni problemov pri nosnji. Seveda pa lahko hrustancek poci zaradi zunanjih mehanskih drazljajev.

Glede leterature na netu: vse je lepo opisano in narisano, tako kot ti pravis. Obstaja le ena bistvena razlika: lahko si teoreticno podkovan do doktorata, ce ti v praksi nihce ne pokaze povijanja uhljev pri mopsih, se ti lahko zgodi, da lepotna napaka se bolj vizualno iztopa. Zelo tezko je ujeti oba uhlja v isto pozicijo. Zato se vzreditelji po navadi posluzijo se skritga aduta: povijajo oba uhlja hkrati, tudi tistega, ki tega v osnovi ne bi potreboval. Tako potem oba enako "zlozijo" in potem sta oba postavljena v enak polozaj. Psickov tak tretma ne boli in jih ne moti. Je pa veliko dela z leplenjem in ko enkrat pricnes s to metodo jo moras uporabljati vso kuzkovo razstavno kariero. Povijanje pa nikakor ne vpliva na to kako bodo uhlje nosili potomci.
Najboljsa preventiva za lepo nosnjo uhljev in repka pri mopsih je preventiva  ;)

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


little star*

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
  • I will eat you xD
Odgovori #588 : 09 Januar 2008, 14:58:07
Omela je pruh. Ta v Ljubljani nam je to takoj povedala in je rekla, da ne misli neki skrivat in, da če jo zarad tega nebomo uzel da razume..

Ji bom šla kupit plašček in pazla da bo imel luknjico za rep..sej ta jo ima tut ampak ji je malo prevelik in je zavihan. Hvala Missa :)




Kateeq

  • Gost
Odgovori #589 : 09 Januar 2008, 16:01:53
Tale mops je pa res čudovit! Sicer malo neobičajna, ampak čudovita obarvanost, vrjetno so njegovi vzreditelji odkrili novo barvo.. >:(



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #590 : 09 Januar 2008, 16:44:36
Kalsang,
tole je  samo zate, ker si nora na eksotiko  ;): in si ekspert na tem podrocju  ;D:



Upam, da so ti nogavicke vsec :P, to je posebna, dodatna ponudba. Jaz bi temu rekla "delux" izvedba ( nekako je treba opraviciti ceno)

Missa
Tale je pa sigurno vrhunske kvalitete. ::) :P


Mops je zelo primeren za krajše sprehode,stanovanje in za družine z otroci...

Glede na to da so mopsi, kot pravite taki hiperaktivčki... bi bili zadovoljni z krajšimi sprehodi? (besedilo je pobrano iz nekega oglasa na bolhi) ???




little star*

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
  • I will eat you xD
Odgovori #591 : 09 Januar 2008, 20:49:44
Lonna je danes dobla dva nova plaščkaa :)
jo bom slikala...

Lp



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #592 : 09 Januar 2008, 21:18:15
Miša, se mi je šele zdaj uspelo priplazit do interneta...

Hvala za fotografijo! Je res za v zbirko...  ;D

Ah, beli copatki, luštno, samo malo nepraktično: se hitro maže... Ampak za eksotiko je treba malo potrpet.  ::)

Ampak nekaj mi še vedno ni jasno: če so prišli na razstavo, ima ta pes rodovnik, ali kako?  ???



little star*

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
  • I will eat you xD
Odgovori #593 : 09 Januar 2008, 21:36:09
Možno da ima ponarejeni rodovnik? :-\
Vem, da jih Matoša, da naredit po želji ::) >:(
drugače pa sem videla v mariboru (na pasji razstavi) tudi enega "rodovniškega" mopsa, ki se je prišel razstavljat... sploh ni bil podoben mopsu...zdi se mi, da je pol bil zadnji na ocenjevanju



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #594 : 09 Januar 2008, 21:37:55
Mi je žal, da vaši rodovniški-nerodovniški debati nisem sledila prej. Bom pa zdaj dodala še par dejstev.

Pri nas je strokovna organizacija na področju kinologije Kinološka zveza Slovenije. V okviru nje nadzorovano in strokovno potekajo vse uradne dejavnosti s psi, od rodovniške vzreje, razstav do šolanja in tekmovanj. KZS v zadnjem času vlaga veliko truda v zakonodajno področje in samo njenemu lobiranju se imate zahvaliti, da po napadih bulmastifov niso tudi pri nas prepovedali mnogih pasem, ki drugje veljajo za nevarne. To ji je uspelo predvsem s pospešenim osveščanjem o šolanju psov.

KZS ureja tudi predpise o vzreji rodovniških psov: kriterije, kateri psi so primerni za vzrejo, katere zdravstvene preglede morajo opraviti itd. Podatki o opravljenim zdravstvenih pregledih se vpisuje v rodovnike. Eno od pravil je tudi, da psi, ki se med sabo parijo, NE SMEJO biti v sorodu. Zakaj ta pravila? Izključno za dobrobit psov, živih bitij, ki jih ustvarjamo ljudje in smo torej odgovorni tudi za njihovo zdravje, telesno in psihično.

Vrli mladci in mladenke, ker vaši kužki nimajo rodovnika in ker njihovi starši nimajo rodovnika, ne morete vedeti, ali sta si starša v sorodu in kakšen je riziko za genetske bolezni. Ne morete vedeti ni tega, kakšen bo vaš kuža, ko bo zrastel. Zato, ker nima rodovnika, v katerem bi bili našteti njegovi predniki in ki bi jih lahkot potem preverili, kakšen je njihov izgled in kako zdravi so.

In ja, vaši kužki iz istega razloga veljajo za mešančke. Zato, ker niso preverjenega porekla. Nihče ne more zatrdno vedeti, da so vsi njihovi predniki res tipični predstavniki določene pasme. V uradnih dokumentih KZS, ki spremljajo organizacijo in izvedbo izpitov in tekem, se vse nerodovniške pse vpiše kot mešance. Takšna so pravila.

Nihče od nas ne zaničuje mešančkov, nas pa žalosti neodgovorno igračkanje z življenjem nebogljenih živih bitij, ki so od spočetja do smrti odvisna od nas. Vesela sem, da za svoje kužke lepo skrbite, ker si vsi, rodovniški in nerodovniški, zaslužijo dober dom, TODA ne zagovarjajte nerodovniške reje psov.

lp



Kateeq

  • Gost
Odgovori #595 : 09 Januar 2008, 22:06:58
Se popolnoma strinjam s Kalsang in prejšnjimi izjavami Sare in Misse! :)



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #596 : 09 Januar 2008, 23:58:23

Ampak nekaj mi še vedno ni jasno: če so prišli na razstavo, ima ta pes rodovnik, ali kako?  ???

Ce se prav spominjam, tale rjavi mops ni imel rodovnika a so nekaj govorili, da jim je rejec rekel, da ga je mozno dokupiti  :o ali nekaj takega. Ne spominjam se prav dobro, ker mi je ravno na ta dan doma umrla mama.

Hvala Missa :)

Ni zakaj, vse se da lepo zmenit, samo nikar ne pisi neumnosti, pa se bova cist lepo razumeli. O.K ?

Upam, da smo sedaj koncali to temo ( dokler zopet sem gor ne privandra novi lastni cistokrvnega bez rodovnika )

Jaz sem danes malo gledala stare slikice moje Saske, ko je bila se cisto majhno dete. Da vam jih nekaj pokazem:

4 mesece stara:


tem okicam se nikoli nisem mogla upreti:



ze takrat se je najraje stiskala k mojemu Zorciju:



s svoje prve razstave je odnesla dve diplomi, dve medalji in dva pokalcka, ter osvojila 2x BIS baby



z vsakim atomom je branila svojo najvecjo ljubezen:



postala je teta nasim mastincicam in jih prav lepo vzgajala:



Nadaljevanje pa kdaj drugic. ;)

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #597 : 10 Januar 2008, 00:10:59
Miša, ojooooj  :-* :-* :-* :-*

Res je cukr, tale tvoja tamala. Mladički mopski so nekaj tako prikupnega, za lubčkat do onemoglosti.

Pa zelo pametna je tudi, da si je za najboljšega prijatelja izbrala prav Zorčija.  8)

Verjetno je ta mali strup glavna v hiši, med vsemi velikani, kajne?  ;D



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #598 : 10 Januar 2008, 07:22:56
Miša, ma zanima al sem jas kaj zafrčkala ali ni res da imaš ti dva mopsa in sicer še eno črno? Pa prilepi še kakšno njeno slikco glede na to da črnih ne vidimo glih pogosto  ;)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #599 : 10 Januar 2008, 12:30:04
Verjetno je ta mali strup glavna v hiši, med vsemi velikani, kajne?  ;D

Saska je res glavni komedijant v nasi hisi. Tudi z mastincicami se krasno razume in vsi nasi ostali psi jo imajo radi in ji vse dovolijo. Ne morem verjeti, da se njen karakter tako pokriva z mastini. Da pa si je izbrala Zokija za svojega najljubsega stiskaca pa je verjetno pripomoglo dejstvo, ker je tako velik fant, pa ga kljub vsemu klicemo mali rumeni Pikec.

*sara*,
da ti izpolnim zeljo po crnini:

















Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.