Mops [Pug]

regalis · 560819

Kateeq

  • Gost
Odgovori #690 : 28 Februar 2008, 21:49:21
Alya,Urša in Balu,

ima mogoce katera od vaju mopsa? Nerodovniskega? Ne ??? Potem nehajta smetiti temo  o mopsih in se preselita v za to odgovarjajoci del foruma!

Ja, ali obstaja kaksno fotografsko tekmovanje ? Samo povej, takoj posljem.
 Ce bos podrobno pogledala bos videla, da je Saska v trenutku, ko jo je Zoro preskocil, kar pocepnila in zamizala  :D Tudi  meni se zdi zelo posrecena slika!

Missa

Missa, žal trenutno mislim da ni nobenega pametnega natečaja, ker je šele začetek leta..se bom pa malo pozanimala, poznam eno punco, zagrizeno fotografinjo, ki je vedno na tekočem s takimi stvarmi.



abi

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #691 : 29 Februar 2008, 14:44:26
Velikokrat sem že slišala da se mopsi zelo hitro zredijo, zato me zanima kolikokrat vi na dan hranite mopske?
(kolikokrat ko je majhen in kolikokrat ko je večji)

          Lp abi  :)



peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #692 : 29 Februar 2008, 15:02:58
Po mojih izkušnjah je to tako kot z ljudmi - eni radi malo več grickamo in malo manj športamo. Pri psu je seveda drugače, ker so te "odločitve" na tebi.

Ne glede na vse, mislim, da je problem debelosti pri mopsih "človeškega izvora" - marsikdo v najbolj splošni pasji enciklopediji prebere, da mops ne potrebuje veliko gibanja (kar je skrajno ohlapen in relativen pojem, če nimaš primerjave) in potem so ti reveži obsojeni na ždenje na kavču (ne po lastni izbiri). Ker svoje energije ne porabijo, gredo dekce gor.

Saj verjetno spremljaš temo o mopsih in vidiš, da so nekateri celi hiperaktivci (poglej Mišino akrobatinjo Saško), nekateri malo manjši. Moj Oskar je v stanovanju na off, na sprehodu in na treningih pa bolj na on kot si lahko na prvi pogled misliš.

Skratka - prav nobene skrivnosti ni : razmerje med hrano in aktivnostjo. Glede na število obrokov pa niso mopsi nič drugačni od drugih psov (mala kepa 5x na dan, odrasla kepa pa 1x ali 2x- jaz priporočam to opcijo, ker so dokazali, da se psi tako kot ljudje manj redijo, če jejo večkrat po malo, pa še manj ga "ubijeta" dva manjša obroka kot eden velik). Pri tem moraš seveda upoštevati priboljške na treningih itd.

Lp.

In dogs we trust!


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #693 : 05 Marec 2008, 01:25:51
Peapea,

kje se skrivata vidva s tvojim "strudlom"  ;D Ze dolgo te ni bilo sem gor. Kaksno novejso sliko prilimaj, da vidimo kako ste se spremenili v tem casu. In pozdrav Oskarju od Saske  :-*

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #694 : 05 Marec 2008, 12:31:47
Ojla.

Moj štrudl in jaz sva OK. In vas redno bereva. Res pa je, da ponavadi kakšno pripomnim, če se mi zdi da je na mestu in lahko komu s tem do česa pripomorem. (Nočem biti preveč kritična, ampak saj sama vidiš Miša, da lahko včasih pišeš in pišeš in svetuješ in se žreš, pa se ne da dopovedat-bi se več zmenil s steno).

Sicer pa sva z Oskarjem precej zaposlena zadnje cajte - začeli so se nama treningi Rally obedienca. Zdaj sva prilezla že do trojke 8)! Po zadnjih informacijah na tem področju šolanja (in vsaj na tej stopnji) še vedno solirava in orjeva ledino.

Tudi moj štrudl pošilja Saški en velik  :-*. Gremo v korak s časom, a ne? On-line zmenki pa to  ;D.

Vsem en lep pozdrav.

P.S. : Slike sledijo (bo že čas, da se naučim tovrstnih veščin).

In dogs we trust!


little star*

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
  • I will eat you xD
Odgovori #695 : 05 Marec 2008, 22:30:16
Lonna je včeraj bila stara že 5 mesecev. Sedaj je že prava velikanka. V petek pa bo odšla tudi v pasjo šolo.



MopSaška

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
  • I love pugs:)
Odgovori #696 : 07 Marec 2008, 21:44:01
Lonna je včeraj bila stara že 5 mesecev. Sedaj je že prava velikanka. V petek pa bo odšla tudi v pasjo šolo.

Vso srečo v pasji šoli. Pa en :-* za Lonno ;D.

Lp,MS



abi

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #697 : 08 Marec 2008, 11:34:07
Naši družinski prijatelji so včasih tudi imeli mopsa, ampak so ga oddali ker je smrčal zelo zelo naglas sedaj pa imajo čivavo.

Ali vaši mopsi tudi smrčijo ??? Ali veliko mopsov smrči naglas ??  :-\

  LP abi  :) :) :)



abi

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #698 : 08 Marec 2008, 11:35:09
ja Lonna veliko sreče  ;D :D ;) ;D :D :o ;) :o :D ;D



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #699 : 08 Marec 2008, 11:37:06
Naši družinski prijatelji so včasih tudi imeli mopsa, ampak so ga oddali ker je smrčal zelo zelo naglas sedaj pa imajo čivavo.

Halo!?  ??? ::)



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #700 : 08 Marec 2008, 11:46:58
Naši družinski prijatelji so včasih tudi imeli mopsa, ampak so ga oddali ker je smrčal zelo zelo naglas
Šment... ::) Potem moram pa jaz tut oddati svojega tipa, pa seveda fotra, pa mat, pa brata in seveda tut psa...  ;)
Ajme, kak beden razlog... 

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #701 : 08 Marec 2008, 12:17:57
Meni ga je pa prav lepo poslušat ko zraven tv "nekdo"smrči.



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #702 : 08 Marec 2008, 13:54:01
abi,
glej, takole se bova zmenili: na vsa tvoja vprasanja obstajajo nekje na netu ze zapisani odgovori, samo malo je treba pobrskati. Ce se zanimas za to pasmo ti svetujem, da najprej preberes veliko literature tako na netu, kot se jo da izposoditi v knjiznici, pri prijateljih...

Za zacetek te naprosam, da si osnove o pasmi mops preberes tukaj: http://mastino.mojforum.si/mastino-about275.html

Mogoce  bos potem malo manj postavljala neumna vprasanja! Ce pa ti po vsem prebranem se vedno ne bo kaj jasno, potem postavi kaksno konkretno vprasanje, ne pa, da samo brez veze nabijas poste.

In nehajte s takimi neumnimi, kot je abina izjava. Vsaka pasma ima svoje znacilnosti, ki so dobre ali slabe. Ravno zaradi njih nas lahko privlacijo ali odbijejo. Ko se nabavlja pes je potrebno ze nekaj predznanja o pasmi. In ja, mopsi so v veliki vecini smrcaci. Vsak, ki mu je ta pasma vsec bi to moral vedeti ze pred nakupom!

(Nočem biti preveč kritična, ampak saj sama vidiš Miša, da lahko včasih pišeš in pišeš in svetuješ in se žreš, pa se ne da dopovedat-bi se več zmenil s steno).


Gremo v korak s časom, a ne? On-line zmenki pa to  ;D.

Kaj ti naj recem drugega kot, da imas prav! Zal danes po forumih hara mladoletna mularija, ki misli, da je pozrla vso pamet tega svet. Meni se tudi vcasih ne da vec. A, ko vidim kaksne neumnosti pocnejo nekateri me kar prime, da kljunem... 8)

Veliko uspeha na treningih. Tudi mene hecajo, da bi naso Sasko vpisala v kaj podobnega a zal  nisem za take hece!

On-line zmenki so danes v modi in treba je v korak s casom, pravi moja Saska in posilja Oskarju  :-* :-* :-* z zeljo, da bi se lahko kdaj tudi v zivo pocmokljala. Sploh sedaj, ko se bliza pomlad in je "love in the air"  ;D

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


regalis

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 2
Odgovori #703 : 09 Marec 2008, 23:20:44
Sem se končno spet malo spomnil na ta forum hehe.. evo sobotno umivanje  :)



Lp , Marko



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #704 : 10 Marec 2008, 12:28:53
Regalis,

pozdravljen po....koliko? Skoraj letu in pol  :o Sram te bodi! Kje si hodil tako dolgo? In Lina? Kako se pocuti? Vidim, da uziva v kopanju. In shujsala sta ze kaj?  ;) Kako pa kaj tvoja pajcja zalega? Predvidevam, da jih imas sedaj vec ne samo enega? Se kaksno sliko nam privosci. Moja Saska je se vedno tako naspidirana kot vcasih a kljub vsemu posilja Lini  :-* :-* :-*

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


regalis

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 2
Odgovori #705 : 10 Marec 2008, 16:55:25
Regalis,

pozdravljen po....koliko? Skoraj letu in pol  :o Sram te bodi! Kje si hodil tako dolgo? In Lina? Kako se pocuti? Vidim, da uziva v kopanju. In shujsala sta ze kaj?  ;) Kako pa kaj tvoja pajcja zalega? Predvidevam, da jih imas sedaj vec ne samo enega? Se kaksno sliko nam privosci. Moja Saska je se vedno tako naspidirana kot vcasih a kljub vsemu posilja Lini  :-* :-* :-*

Missa

Mja..me kar dolgo ni blo ane  :D Lina..uživa kaj pa drugo hehe. Mislim da je šlo nekaj dol ja zdaj tak gremo na Ptuj še jo moramo peljat cepit pa bomo potem vidli kolko ma kg . Pajkcov se je nabralo nekaj čez 40 ja  ;D .

Lp, Marko



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #706 : 21 Marec 2008, 12:16:25
Se mi je kar zdelo, da so se ti pajki namnozili  ;D Kaj pa pravi na to Lina? Koliko pa je sedaj ze stara? Po slikci sodec je ze kar resna gospa srednjih let, kaj?

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


bugy

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #707 : 22 Marec 2008, 19:47:33
Sem nov tukaj na forumu. Se prestavim,imam rodovnik in slišim na ime Bugy sem star 5 let in sem zelo igriv in radoveden.









najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #708 : 22 Marec 2008, 19:50:47
Ful luškan mopsek.
Za bugyja  :-*

LP Anja
Naj album


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #709 : 24 Marec 2008, 11:27:40
Bugy,
dobrodoslico na forumu ti zelimo tudi iz nase pasje trdnjave!  :-*

Ampak tale slika je svetovna:



Celi gangster  s  pravo kubansko cigaro  ;D

Iz kje pa ste doma?

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


bugy

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #710 : 24 Marec 2008, 11:39:08
Doma smo v Lj.-Dravlje



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #711 : 24 Marec 2008, 11:47:26
O, superca!!!
 Mi smo pa v blizini BPD. Ko bo malo lepse vreme, se lahko dogovorimo za mopsaski sprehod v Mostec ali ce ti poznas kaksno drugo bolj mirno lokacijo, da se moja hiperaktivna Saska lahko v miru naleta z Bugyem. Ce sta  za kaksen randi, seveda ;)

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


regalis

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 2
Odgovori #712 : 24 Marec 2008, 20:11:56
Se mi je kar zdelo, da so se ti pajki namnozili  ;D Kaj pa pravi na to Lina? Koliko pa je sedaj ze stara? Po slikci sodec je ze kar resna gospa srednjih let, kaj?

Missa

Oj!

Hehe so previsoko na policah da bi jih sploh vidla Hehe . Am ja zdaj je pa stara 4 leta in pol  ;D
Bom še prilepo kako fotko sam da si vzamem cajt za poslikat  ;)



bugy

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #713 : 24 Marec 2008, 20:20:03
Mi smo pa v blizini BPD. Ko bo malo lepse vreme, se lahko dogovorimo za mopsaski sprehod v Mostec ali ce ti poznas kaksno drugo bolj mirno lokacijo, da se moja hiperaktivna Saska lahko v miru naleta z Bugyem. Ce sta  za kaksen randi, seveda ;)

Ni problema samo, da se vreme izboljša.



little star*

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
  • I will eat you xD
Odgovori #714 : 05 April 2008, 21:21:39
Lonna je bila v četrtek sterilizirana. Ni prišlo do nobenih zapletov in naslednji dan se je že vse vrnilo na stare tire. :-[
V pasji šoli nama gre odlično. Lonna zelo uboga :o
Pa še nekaj novih slik:

V "akciji"


heii


lahko noč



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #715 : 10 April 2008, 11:15:40
little star*,
tvoja Lona pa pridno raste! Lepo, da ste jo dali sterilizirati, vse pohvale vredno! Upam, da je Lona  dobro prenesla poseg in da je sedaj vse vredu z njo.
  Mopsi so na splosno znani kot zelo pametni in ucljivi psi. Vcasih malce tudi trmasti a z mehko in dosledno vzgojo se da njihova trmica lepo krotiti.
V katero pasjo solo pa hodita?

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #716 : 10 April 2008, 11:20:15
Mama Miša jaz bi pa kako novo fotko od moje pupike Šaške, mojega malega ferrarija :D :-*


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #717 : 10 April 2008, 11:26:33
Samo zate, Satinka ( moj skriti fetis, me je nutellca oklasificirala  :D)



Ti, a se bos kaj oglasila? Mi bos pomagala v Celju, da ne bom rok izgubila?

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #718 : 10 April 2008, 12:38:59
Se v petek oglasim ja, bom itak na vašem koncu.  Sej sem ti že rekla da lahko računaš name :D ;) Lej no kak te je bučka pogledala: "Miša daj no, ne vidiš kaj delam :-[" Tale moja mala marelca :-* :-* :-*


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #719 : 10 April 2008, 13:39:33
Satinka,

tale Saskina poza je fenomenalna!  :P  Naj ti zaupam, da se pripravlja izdaja nove pasje revije, kjer bo na eni strani mopsek v prav taksni  fensi pozi  :P Skoda le, da to ni slika moje Saske in kuza na sliki tudi ne opravlja potrebe. Je pa slikca fenomenalna, ker se je koncno nekdo spomnil, da se se pasma lahko slikovno predstavi tudi "od zadaj".

Ti kar prileti v petek, te Saska pricakuje z vzganim motorjem in v nizkem startu! In "gume" je tudi ze zamenjala iz zimske na letne  :P

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.