Mops [Pug]

regalis · 561207

peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #750 : 23 Avgust 2008, 16:03:06
Jaz pa mam mopsa. Pa tudi jaz zelo rada papam. Pa kljub temu ne pojem vsega kar je hrani podobno.

Da sta šla na dieto je skrajno pohvalno. Ampak tri kile v enem tednu je pa neizvedljivo. Še za človeka. To je četrtina teže! Kot da bi šel človek v enem tednu iz recimo 60 kg na 45 kg!

Previdno malo s svojim psom, prosim!

In dogs we trust!


Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #751 : 23 Avgust 2008, 16:08:25
Ne ne.. sva že prej hujšali..

zdaj hujšava z to hrano .. sva že prej z drugo..ampak je bolj bruhala ..

zdaj sva po nasvetu veterinarja,ki pravi,da mora imeti 8 kilogramov.. Mislim ,da je tudi velika razlika v smrčanju.. dihanju, kondiciji.. zdaj k je malo bolj vitka..

Celo 2 stopnici preskoči hehehehe...

Smešna je..

lp



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #752 : 23 Avgust 2008, 16:10:59
ps: to tvoja na slikici?

joj k je cartana...

 ;D



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #753 : 24 Avgust 2008, 09:22:25
Še eno uprašanje.. imaste kako društvo?

Se kje dobivate z vašimi mopseki?

lp



peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #754 : 24 Avgust 2008, 10:16:20
Aja, to je pa druga pesem... Lepo, da sta shujšali (vitkejši mopsi veliko lažje prenašajo razmere, ki so zanje načelno težje za preživet - npr. vročina).

In ja, to je moj mops na sliki. Oskar.

Glede društev: uradnega ni, se pa ljubitelji že kako najdemo med sabo. Pa po pasjih šolah itd.

In dogs we trust!


Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #755 : 24 Avgust 2008, 20:34:01
Jaz imam srečo , moja je kar pridna.. nisva šli v pasjo šolo.. ,ker se ji tako ali tako nič ne ljubi..

Imaste to kje v bližini Ljubljane?

Barchica uživa če je več kužkov na kopici hehehe

Ful je cartan.. mi zgledal kt pupa tale tvoj Oskar hehe

 ;D



peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #756 : 25 Avgust 2008, 23:45:23
Jaz imam srečo , moja je kar pridna.. nisva šli v pasjo šolo.. ,ker se ji tako ali tako nič ne ljubi..


Saj ne vem, kaj naj rečem na tole...

Da nima "pridnost" kaj veliko pri tem, zaradi česar trenirava rally obedience? Da je vsak pes len - v resnici večkrat precej zdepresiran in apatičen, če ne poskrbiš za možgansko telovadbo? Da mops kljub splošnim predsodkom ne uživa, če se lahko cel dan valja po kavču? Da psi, ne glede na pasmo radi in hočejo delati? Da se t.i. družnim psom nemalokrat dela krivica, ker so ljudje prepričani, da ne rabijo drugega kot meso in scanje pri prvem drevesu za hišo?

Oprosti, ampak tovrstno argumentiranje nedejavnosti s psom me požene pod strop.

In dogs we trust!


Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #757 : 26 Avgust 2008, 10:03:01
lp!

Ne ne .. ti pa res prvo pomisliš na negativno..Barch se zelo rada igra.. sem takega mnenja ,da pes ni9 suženj tvojih idej v glavi,da mora ubogati , tačko..valjati se če mu rečeš.. etc..
Ona je zelo energična kužka.. ampak samo takrat ko njej paše..
Ne treniram je .. raje jo peljem v naravo ... ali pa ,da se druži z drugimi kužki ,kar naravnost uživa.. ni apatična.. zelo energična.. učasih kako ušpiči če ji ne daješ pozornosti hehe(vsi copati ležijo po stanovanju)

Da pa jo učim sedi plazi se , skači etc mi niti na pamet ne pride.. ima svojo malo glavo in naj sama študira z njo ,ker je zelo inteligentna.. razume vse..


Ne spi po kavču cele dneve.. veliko sva zunaj.. z menoj gre vsepovsod.. je zelo pametna .. prijazna.. super kužika..ima pač svoj karakter.. ta pa je , če se ji kaj ne da .. tega tudi ne bo počela.. taka pač je.. meni je glavno,da je zdrava , zadovoljna.. vesela.. in ,da uživa ..

Malo bolj pozitivno ...

Lep pozdrav..




Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #758 : 26 Avgust 2008, 10:46:22
lp!

Ne ne .. ti pa res prvo pomisliš na negativno..Barch se zelo rada igra.. sem takega mnenja ,da pes ni9 suženj tvojih idej v glavi,da mora ubogati , tačko..valjati se če mu rečeš.. etc..
Ona je zelo energična kužka.. ampak samo takrat ko njej paše..
Ne treniram je .. raje jo peljem v naravo ... ali pa ,da se druži z drugimi kužki ,kar naravnost uživa.. ni apatična.. zelo energična.. učasih kako ušpiči če ji ne daješ pozornosti hehe(vsi copati ležijo po stanovanju)
Če misliš da iz psa narediš sužnja s tem da ga učiš razne trikce se pošteno motiš. Učenje psa ni mučenje ali karkoli pač že, večina psom je izvajanje trikcev zabavno, pa še možgančke jim zaposliš. Ne treniraš je... zakaj pa ne? Ker je mops? Ker se ji ne da? Jah, moglo bo se ji dati. Če je ne misliš učiti bo mislila da je ona alfa, da ji nič ni treba. Psa treniraš že zato da vidi da si ti gazda, ne on/a. Ko jo boš učila, bo še vedno dovolj časa za sprehode v naravi in druženje z drugimi psi.

Da pa jo učim sedi plazi se , skači etc mi niti na pamet ne pride.. ima svojo malo glavo in naj sama študira z njo ,ker je zelo inteligentna.. razume vse..
Aha, torej ti bo ko bo pes odrasel fajn ko bo skakal v druge pse, vlekel, ne bo ubogal, razmišljal s svojo glavo..  :-\

Ne spi po kavču cele dneve.. veliko sva zunaj.. z menoj gre vsepovsod.. je zelo pametna .. prijazna.. super kužika..ima pač svoj karakter.. ta pa je , če se ji kaj ne da .. tega tudi ne bo počela.. taka pač je.. meni je glavno,da je zdrava , zadovoljna.. vesela.. in ,da uživa ..
Nič nimam proti tebi ali tvoji psički, ampak si jo sploh kdaj poskusila kaj naučiti? Če pa je energična, inteligentna, pametna, prijazna, super, vse. Ne verjamem da se ji ne da. Mogoče(mogoče, ne poznam te) pa se tebi ne da   :-\
In se popolnoma strinjam z peapea.

Moje mnenje.. Se opravičujem da sem vskočila v temo  :-\



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #759 : 26 Avgust 2008, 12:15:31
lp!

Ne ne .. nič ne motiš..rada debatiram ... je ne rabim nič učiti.. ker ima super karakter.. ne skaće v druge psičke.. razume se z vsemi.. nisem jo učila.. lepo se ukvarjam z njo.. nimam problemov z drugimi psi,ker ni napadalna.. uboga pa tako vse.. brez kakega učenja.. šol..itd..

Tudi tako se lahko pes nauči.. brez treniranja.. samo ukvarjati se moraš z njim..

Jaz osebno imam druge metode.. moja psička je vesela.. uboga.. nobenih problemov z njo.. ni agresivna.. prijazna... nimam je na povodcu.. nisem je učila poleg..pa še vseeno hodi poleg mene.. zna vse.. nobene šole..etc.. pač ukvarjam se z njo..

Z psom se moraš ukvarjati.. pač vi hodite v šolo.. me imamo pa pa šolo doma.. malce na drug način..

Nisem rekla,da nič ne zna.. zna vse.. brez šole..

Jaz pa osebno obožujem mojo psičko.. in ,da se meni nebi dalo... to sploh ni debate..

Če že imaš psa je to velika odgovornost..


lp











Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #760 : 26 Avgust 2008, 12:45:33
Raje ne bom kaj preveč komentirala, ker vem, da ima vsak pravico do svojega mnenja (ja to je res, ampak zakaj je potrebno to trdit) :-/ Če si ti njen lastnik, ti moraš odločati kaj se ji bo moralo ljubit, ker bo ona postala gazdarica hiše.
Na kratko, se strinjam z Alyo. in peapea.


peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #761 : 26 Avgust 2008, 15:47:31

sem takega mnenja ,da pes ni9 suženj tvojih idej v glavi,da mora ubogati , tačko..valjati se če mu rečeš.. etc..


Jaz sem pa grozna. Oskarja imam za sužnja. Na moj "ukaz" ne daje samo tačke in se plazi po tleh, ampak preskakuje ovire, lazi čez gugalnice, leži pri miru po 15 minut, se ustavi in stoji kot primrznjen, če zasliši besedo stop, nosi žogice in odnaša nogavice v koš za perilo.... in ob vsem tem če in samo če se meni zdi, da je delo izvrstno opravljeno dobi kakšen miniaturni košček hrenovke.

Da pa bo jasno vse do kam peljejo te moje mučilne metode naj priznam še to, da ob vsem tem prav nesramno maha z repom in me veselo oblizuje, takoj ko je moj obraz ali roka v višini njegovega gobčka.

Da bo mera polna (ko se že ravno izpovedujem in kesam) naj povem še to, da ga peljem danes na trening - moj pes brez karakterja namreč obiskuje pasjo šolo že tretje leto (kaj češ, eni smo pač počasni, ampak to ima po lastnici, ki je tudi tako nemarno zabita da resno premišljuje o magisteriju), kjer bo moral v neposredni bližini osmih pasjih sotrpinov izpolnjevati vse kar mu rečem in pri vsem tem eno uro niti pogledati psa poleg sebe, pa če mu bo dobesedno skakal v rit.

Samo ena stvar mi ob vsem tem razsvetljenju ne da miru... zakaj moj depriviran pes ob vseh teh nadčloveških naporih še vedno divje poskakuje in maha z repom, ko zasliši besedo šola?

In dogs we trust!


Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #762 : 26 Avgust 2008, 17:19:34
u madona .. čedalje več vas je..


ni panike..vsak ima svoje mnenje..

Jaz imam pač svojega...

lp



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #763 : 26 Avgust 2008, 17:25:51
joj joj...kaj pa to?

Normalno ,da miga z repom.. saj gre ven.. in ti se ukvarjaš takrat z njim..normalno,da je srečen.. saj moja tudi miga z repom ,če ji rečem ,da gremo ven..

Ne bom več komentirala,ker vidim ,da enostavno ne razumete ,da jaz uporabljam druge metode

lp..




peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #764 : 26 Avgust 2008, 20:06:52
Ni problem v tem, da uporabljaš svoje metode. Problem je v tem, da ne uporabljaš nobene metode.

In dogs we trust!


andrejaa

  • Gost
Odgovori #765 : 26 Avgust 2008, 23:48:50
no, verjetno tudi uporabla kakšno metodo, če jo kuža uboga in ni preveč samosvoj. jaz mislim, da ima vsak pravico do svojega mišljenja in če misli, da njenemu kužku ni potrebna šola spoštujte to. prevelikokrat smo nestrpni do  drugače mislečih, tudi tu na forumih, kar je naravnost žalostno. Namesto, da bi delili znanje in izkušnje, samo obsojamo.   :(
jaz trenutno nimam kužka, še čakamo na pravega in mislim, da bomo tudi šli v šolo z njim, ampak to je čisto osebna odločitev. najbolj pomembno je, da ga imaš rad in mu to tudi kažeš, mu nudiš največ kar lahko, da ima lepo in srečno življenje.
pa veliko veselih in srečnih trenutkov z vašimi kosmatinčki...vsi na slikcah so super lepi- pravi cukrčki ;D



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #766 : 27 Avgust 2008, 01:05:43
No, jaz sem ocitno tudi zelo blond (ceprav nisem) in neizobrazena (za svoja leta zelo dobro), ampak mi ni vse cisto jasno.

Barcica - kako pa se ti s tvojo psicko ukvarjas, ce je ne vzgajas, ne ucis trikcev, ne treniras ... ? Nekako si jo morala naucit, ne? Ali se ti samo malo bolj sofisticirano izrazas (tiste pike mi delujejo tako, kot da ostali ne dojemamo teksta)  ???

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #767 : 27 Avgust 2008, 01:10:35
Barchica - pa se odgovor na tvoj post na prejsnji strani (ker si narobe napisala, te ne morem citirat) - ves, beagli so zelo pozresna pasma. In ce moja bruha, potem pomeni, da je bilo necesa prevec in ima dieto z RIZEM in pustim PISCANCJIM FILEJEM. Ne pa s cokolinotom (tega lahko itak samo polize, ko ga jaz pojem) in turisticnimi pastetami, al' s cim jo ze futras.  ???

Pa ne mi rect, da so mopsi svoja rasa/vrsta, ker so za vse pse v osnovi pravila prehranjevanja enaka.

Pa, ce ze zgubljam cas v tej temi - ali kdo pozna se kakega vzrediteljega poleg g. Vladimirja na tej temi? Psarna Snorewood nima svoje spletne strani, za to sem ze slisala.

Lp

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #768 : 27 Avgust 2008, 08:48:49
no, verjetno tudi uporabla kakšno metodo, če jo kuža uboga in ni preveč samosvoj. jaz mislim, da ima vsak pravico do svojega mišljenja in če misli, da njenemu kužku ni potrebna šola spoštujte to.

Pri vsem skupaj gre samo zato, da jeBarchica trdila, da je njenemu psu šola nepotrebna, ker je priden in ima karakter. Zaradi karakterja misli s svojo glavo in jo pes uboga, ko se mu pač zazdi.

V tole sem se jaz zapičila. Sicer še vedno mislim, da je pasja šola ena najboljših opcij (pa ne zaradi izpolnjevanja očitno nesmiselnih ukazov, ampak zaradi stranskih produktov socializacije, sposobnosti upoštevanja vodnika v množici psov, krepitev povezanosti z vodnikom, skupno reševanje problemov in nalog, kontrolirano izpostavljanje situacijam blabla pa gor pa dol). Pasjo šolo preferiram.

Problem pri pasjem mišljenju s svojo glavo je pa predvsem v tem, da se pes v urbanem okolju (takšno okolje je danes domala vsako okolje) ne more in ni sposoben znajti sam. Zato nujno rabi (to ni moja mazohistična domislica) vodstvo, ki mu pes zaupa. Brez vprašanj in mišljenja s "svojo glavo" - pred cesto se mora pes na povelje ustaviti (to pišem, ker Barchica pravi, da jo ima vedno spuščeno), na moje povelje mora iz gobca spustiti karkoli že ima v njem (pes ni sposoben dojeti, da je kurja kost smrtno nevarna in da antifriz ni ena luštna sladka pijačka). In da me pri teh stvareh uboga ga naučim tako, da me uboga tudi pri ostalih (celo tako nesmiselnih kot je plazenje in dajanje tace - ki pa sploh ni neumna kaprica, če je treba tačko pregledati).

Da ne bom pisala epopeje. Pes v urbanem okolju nima kaj misliti s svojo glavo - oziroma samo in izključno do tiste mere, ko se jaz odločim. Določenih stvari mu enostavno ne smeš pustiti, da se jih nauči preko izkustva. Ker bo tudi zadnje, kar se bo naučil (zgoraj omenjeni primei ceste, antifriza, kurjih kost in podobno).

Zaradi takšnih stvari sem jaz zagovornik pasjih šol in podobnih kratenj pasje samostojnosti. Pa nenazadnje ja... je tudi luštno.

In dogs we trust!


Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #769 : 27 Avgust 2008, 09:57:04
oh oh oh.. sem kompletno brez besed.. če ti psiček ne zaupa ,da ti ne da tačke je velik problem.. moja psička me uboga brez šole.. (ukvarjam se z njo 24 ur na dan!!¨!) A je to tako težko razumeti?

z kužki se ukvarjam že leta.. ne rabim šole ,da mi pove kako in kaj naj jaz vzgajam svojega kužka..da pa ga je treba obvezno peljati v pasjo šolo.. to je pa že absurd!

Če ne bi bila tako učljiva , ali agresivna nič ne rečem.. tako je pa čisto pridna .. samo včasih je sama svoja.. ampak ne pri stvareh kot so spodaj naštete!! tačka, stop.. spusti to je samoumevno!! halo za take ukaze pa ja ne rabiš pasje šole.. (edino če se mora lastnik naučiti kaj je prav in kaj ne!) nisem rekla,da nič ne uboga.. halo.. a misliš,da imam doma klado ,ki samo spi..!!


sposobnosti upoštevanja vodnika v množici psov, krepitev povezanosti z vodnikom, skupno reševanje problemov in nalog, kontrolirano izpostavljanje situacijam .. Problemov in nalog??
Vodnik..?

Pa saj nisva v vojski..

Ribica joj ne še ti no.. čokolino je po predlogu veterinarja.. tudi meni je bilo čudno.. ampak sva probali.. ( doručak pa zato,ker ga lahko prebavlja.. tudi z tem se je veterinar strinjal)

Zdaj sva začeli z hills  Rd ,  upam ,da bo uredu.. kaže ,da bo.

Problem je ,da ko sem kupila Barch  je bila bolana.. pljučnica.. boga revica sploh ni več hodila.. kar prestavljalo jo je revico malo . Sva se zdravili 3 mesece ( to je nek šušmar kupil nekaj kužkov na Slovaškem in jih potem preprodajal na internetu)Groza! 

Uglavnem .. ta mali drobižek je ful občutljiv..


Zdaj imam pa res dosti te debate,ker enostavno ne pridemo nikamor..

Učite vaše kužeke kot se vam zdi ,da je uredu. Samo ,da so zdravi in veseli

lp






Kar se tiče čokolina.. Veterinarjev nasvet!!! Barchico sem kupila




kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #770 : 27 Avgust 2008, 21:30:29
Barchica, na tvojem mestu bi zamenjala veterinarja! In to takoj.

Čeprav težko verjamem, da ti je svetoval čokolino in se strinjal z doručakom. Čokolada je za pse škodljiva, doručak je pa močno začinjena človeška hrana, ki prav tako škodi psom!

Super, da zdaj hraniš drugače, ampak veterinar pa ni kaj dosti prida, če ti je svetoval takšno prehrano.

Šola je pa psom v veliko zabavo, še zlasti v zadnjem času, ko prevladujejo moderne, psom na kožo pisane metode učenja. Super, da se ujameta in učita berz šole, ampak ne pljuvaj po nečem, kar ne poznaš.



peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #771 : 27 Avgust 2008, 22:11:36
moja psička me uboga brez šole..  A je to tako težko razumeti?

Težko je razumet tole:


ne rabim šole ,da mi pove kako in kaj naj jaz vzgajam svojega kužka..da pa ga je treba obvezno peljati v pasjo šolo.. to je pa že absurd!

 (edino če se mora lastnik naučiti kaj je prav in kaj ne!) nisem rekla,da nič ne uboga.. halo..

Nihče ne govori, da je pasja šola obvezna. Jo pa še vedno preferiram. In ja, jaz mislim, da se ima vodnik (besede lastnik, gospodar in podobno namenoma ne uporabljam, ker vleče na lastništvo - lastiš pa si lahko samo stvar, živega bitja ne - četudi je tako brez karakterja kot moje pasje bitje) vedno kaj za naučiti. Sploh,ker je vsak pes individuum in ni važno koliko si se prej ukvarjal z drugimi. Veš tale pozicija iz katere izhajaš (da si požrla vso pamet in izkušnje tega sveta) zna biti nevarna. Ne samo na pasjem področju.

Nisi rekla, da nič ne uboga. Rekla si, da uboga kadar se ji zdi. Kar je v praksi isto.



sposobnosti upoštevanja vodnika v množici psov, krepitev povezanosti z vodnikom, skupno reševanje problemov in nalog, kontrolirano izpostavljanje situacijam .. Problemov in nalog??
Vodnik..?

Pa saj nisva v vojski..


Beseda vodnik je naglašena na i - ju. Nima najmanjše veze z vojsko. Obrazložitev zakaj jo uporabljam je pa zgoraj.



Problem je ,da ko sem kupila Barch  je bila bolana.. pljučnica.. boga revica sploh ni več hodila.. kar prestavljalo jo je revico malo . Sva se zdravili 3 mesece ( to je nek šušmar kupil nekaj kužkov na Slovaškem in jih potem preprodajal na internetu)Groza! 

Uglavnem .. ta mali drobižek je ful občutljiv..



Bejž no, da je občutljiva? Zdaj mi pa zapoj še sago o tem kako si ubogo revico rešila (in naredila plac drugemu pasjemu revežu), pa smo tam...


Ne počuti se užaljeno, ker te "napadam". To ni moj namen. Gre za to, da imaš določena stališča, ki so v resnici tako luknjasta kot marela po hudi toči. In da, če bi se ti dalo malo izobrazit v tej smeri do konfliktov ne bi prihajalo. Ne gre zgolj za mnenja in preference, gre za stvari, ki lahko (in tudi) resno škodujejo pasji populaciji (mišljenje, da je pasja šola rezervat za podivjane pse, prepričanje, da je čisto v redu kupiti psa pri internetnem nategovalcu ipd.). Da se ne bova narobe razumeli, moti me samo in izključno to, da vztrajaš na nekih pozicija za katere nimaš argumentov in te ostali ne ganejo niti toliko, da bi stvari še emkrat premislila. Na pasjo škodo, seveda.

In dogs we trust!


mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #772 : 28 Avgust 2008, 00:01:38
Pod tole se pa podpišem, bravo!
Pa dodala bi še tole: veterinar ti je rekel, da ne sme piti mleka in priporočal čokolino??? Saj se čokolino vendar v mleku naredi, poleg tega je pa čokolada zanj škodljiva. Res zamenjaj veterinarja! Pa nevem zakaj si kupila psa pri šteparju!? Pa glede na to s čim si jo hranila, ni čudno, da je bila predebela-kar 12kg pri manj kot enem letu??? Sklepam glede na to, da praviš da je stara 1 leto, hujšali sta pa dalj časa da je prišla na 9kg.
Sem vesela, da je psica shujšala in da jo zdaj hraniš s hrano primerno za pse. Pa te ne napadam, samo glede na to, da si rekla, da si že imela nekj psov in imaš izkušnje, govoriš kot da je to tvoj prvi pes, ki si si ga zaželela in letela k prvemu šteparju in ga kupila, prej pa se o oskrbi psa nisi niti malo pozanimala.



dubai

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #773 : 28 Avgust 2008, 14:37:20
Pozdravljeni,

Kar se tice tega pogovora, je moje mišljenje, da bi morali iti nekateri lastniki prisrčnih psičkov v šolo ...
Ne pozabite, da je najbolj pomembno, da ga imate radi !!!, in da ga spoštujete ... učenje je seveda odvisno od posameznika, vendar jaz preferiram samostojno učenje ...

"peapea" tvoje obnašanje ni za nikamor ... hvala bogu, da ti vsaj psička učijo drugi .... ker sama po tvojih odgovorih sodeč itak ne moreš ...

"mi2ni3" vidim, da ne veš razlike med čakolinom in mlekom ... in razliko med prevretim mlekom in iz hladilnika ... in kaj se z mlekom zgodi, ko vanj streses čokolino !!!  ... Raje ne komentiraj, če ne veš !

"ribica*" brez zamere, ampak VSI psi niso enaki in VSAKA vrsta ni enaka ... malo prelistaj kakšno literaturo ...



Skratka ...

Sem ponosen lastnik Mopsa in sem zelo razocaran nad obnasanjem nekaterih uporabnikov na tem Forumu ..,. namesto lepe razlage ali pa pomoči dobiš "ponizovanje", "neresnicne trditve" itd ... skratka ... zal mi je, da sem se sploh prijavil in zacel branje vsega tega ....


 



peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #774 : 28 Avgust 2008, 16:18:08

Ne pozabite, da je najbolj pomembno, da ga imate radi !!!, in da ga spoštujete ... učenje je seveda odvisno od posameznika, vendar jaz preferiram samostojno učenje ...

"peapea" tvoje obnašanje ni za nikamor ... hvala bogu, da ti vsaj psička učijo drugi .... ker sama po tvojih odgovorih sodeč itak ne moreš ...
 

Žal, dragi prišlek, od imeti rad se še nihče ni najedel, pa tudi na lastne noge/tace se ni nihče postavil od tega. Zato pustimo to romantiziranje ob strani. Ni dovolj imeti psa rad. Moraš tudi kaj narediti od časa do časa. Pa kdaj pa kdaj tudi priznati, da nekateri stvari obvladajo bolje od tebe.

Nikoli se nisem spuščala v "boj" proti t.i. samostojnemu učenju. Sem pa v prvih bojnih linijah kar se tiče infantilnih trditev, da se gre v pasjo šolo samo, če je kaj narobe s psom (na tem mestu nekako tudi pade tvoja postavka, da mojega psa učijo drugi - če bi šel kdaj mimo kakšne bi lahko videl, da vsak dela s svojim psom - inštruktor pa opozarja in pomaga).

Vem, da sta "ribica" in "mi2ni3" samostojni punci, ampak kravje mleko je kravje, pa če ga zmešaš s čokolinom ali pa pasjim drekom. In mopsi se glede tega popolnoma nič ne razlikujejo od ostalih psov.

In dogs we trust!


mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #775 : 28 Avgust 2008, 17:15:16
Dubai, mi je čisto vseeno ali ti je zdaj žal, ker si se prijavil ali ne. Res, čisto vseeno, prijavil si se, prebral in napisal kar si hotel, lahko bi ostal tiho, tako da ti nima biti kaj žal. In še vedno trdim, da mleko ni dobro za psa, pa če je noter karkoli zamešanega (v tem primeru čokolino, kar itak ni dobro, saj je sladko in psu škoduje!). In pa doručak, ki ima v sebi polno primesi, škodljivih za psa. Ena je gotovo sol, ki za pse ni primerna in svojega psa ne bi smela s tem hraniti!



mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #776 : 28 Avgust 2008, 17:21:17
Aja pa še to: moj pes je vse kar se uči v pasji šoli, znal še preden smo ga tja peljali. Nimam nič proti učenju psa doma, vendar je iz drugih vidikov mojemu psu zelooo pomagala. Bil je v družbi drugih psov in drugih ljudi, s čimer se je naučil socializacije. Naučil se je tudi, da četudi so naokrog njemu zanimivi psi in ljudje, pozornosti samo name. Ko so bili spi z lasntniki v krogu, sem jaz šla z mojim med njimi in me je moral gledati in ne skakati v druge pse. Ko ga je inštruktor držal za ovratnico in sem tekla na drugo stran poligona, je njegova naloga da ko ga spusti, da priteče za menoj (jaz ga ta čas ko tečem kličem, maham, tulim,...) in se ne gre igrat z drugimi psi ali božat k ljudem. Pozornost usmeri samo na lastnika. In to se mi zdi veliiika prednost pasjih šol, katere ne pridobiš doma na vrtu. In ko si s psom na sprehodu, je pozoren samo nate kje si in ne skače v druge pse ali ne teče do njih ko jih zagleda.



dubai

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #777 : 28 Avgust 2008, 18:08:29
Draga moja peapea tvoje razmišljanje in obvladovanje psov presega tvoje zmožnosti, kar čisto razumem ... Ne razumem pa dejstva kako lahko tako zagotovo izražaš svoje mnenje in ga urivaš drugim ... Vsak ima svoje mišljenje in svoje življenje .... tako je pri psih in pri ljudjeh .... kar se tiče pasje šole, je moje poznavanje tega zdaleč več kot si ti domišljaš ... zato pridi dol z oblakov in malo pomiri svojo nadutost ...

mi2ni3 tebi pa sploh ne bom odgovarjal, ker tvoja nastopaštva niso za nikamor ... to naj bi bil forum o naših najljubših ... kako jim pomagat, izmenjava lepih trenutkov itd ... ne pa neko nakladanje in dokazovanje, kdo je bolj pomemben in gdo ima prov in gdo ne ... VSAK VZGAJA SVOJEGA PSA KAKOR GA ....

Me prov zanima koliko staršem sta že zamorila življenje s poučevanjem, kako naj svojega otroka vzgajajo ... Po mojem je to samo neka frustracija prenapetežev kot sta vidve ... in to vama govorim samo v lepem pomenu ...

Sicer pa hvala za pojasnila glede kdo naj se prijavla na forum in zakaj ..., se bom potrudil, da bom vajino mnenje sporočil naprej ....

Hvala ... in lep dan se naprej ....



peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #778 : 28 Avgust 2008, 18:17:34
V globine tovrstnega nivoja pa ne grem.

In dogs we trust!


mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #779 : 28 Avgust 2008, 18:24:29
To je forum kjer je izmenjuje izkušnje, se pomaga, imenjuje lepe trenutke in se katerega tudi okara če govori neumnosti in se mu da vedeti da ne ravna pravilno. Nisem napisala da se ne smeš prijaviti na forum (preberi še enkrat) in niti ne zakaj (pa še enkrat preberi). Jaz sem povadala kaj se meni ne zdi prav, prav tako kot se tebi ne zdi prav, da se psa pelje v pasjo šolo (edino če lastnik ni sam sposoben psa naučiti doma). Napisala sem, d me ne briga da ti je žal da si se prijavil in prebral to temo. In to je to.
Tudi tebi lep dan še naprej.