Mops [Pug]

regalis · 560476

VLADIMIR

  • *
    • Prispevkov: 147
    • Točke: 1
Odgovori #1020 : 12 Marec 2009, 17:37:55
Pozdravljena


Hvala za čestitke


urhbostjan

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1021 : 17 Marec 2009, 11:11:42
Pozdravljeni vsi skupaj. Ta forum je zares prava zakladnica z informacijami. Od Miše in Nince pa do Vladimirja. Hvala vsem za par zelo koristnih podatkov. Sam pa nisem mogel drugače kot pa da se prijavim in se pohvalim tudi z najino malo punco. Ime ji je Gigi (điđi) in kmalu bo stara že 4 mesece:). Lp



yazmin

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
  • OLIthePUG
Odgovori #1022 : 19 Marec 2009, 11:13:52
Cestitke za novo druzinsko clanico :) gigi je zelo lustna mopsika :) veliko veselja vam zelimo :)

Vsi smo v obcestnem jarku,
toda nekateri med nami
gledamo zvezde.

(oscar wilde)


pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #1023 : 19 Marec 2009, 20:23:27
Zelooo lepa mopsika.   :) :)





urhbostjan

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1027 : 20 Marec 2009, 11:51:56
Hvala, Gigi rahlo škili, kar pa jo v mojih očeh naredi samo še bolj prikupno:). Midva stanujeva v bloku in moram povedat, da je v ponedeljek začela lajat in ima od takrat naprej na vsake toliko izbruhe laježev. Od začetka je bilo še zabavno (bilo je bolj bevskanje kot kak bolj zajeten zvok), zdaj pa je na trenutke že prav moteče. Sicer jo poizkušava ignorirat čez dan (seveda samo kadar laja, drugače ima najino polno pozornost:), ponoči pa to ni mogoče, saj se je v sredo zbudila ob 3:00 zjutraj in začela lajat. Ali ima mogoče kdo podobne izkušnje in kako jih je odpravil?

Lp
Urh



yazmin

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
  • OLIthePUG
Odgovori #1028 : 20 Marec 2009, 22:34:44
Hvala, Gigi rahlo škili, kar pa jo v mojih očeh naredi samo še bolj prikupno:). Midva stanujeva v bloku in moram povedat, da je v ponedeljek začela lajat in ima od takrat naprej na vsake toliko izbruhe laježev. Od začetka je bilo še zabavno (bilo je bolj bevskanje kot kak bolj zajeten zvok), zdaj pa je na trenutke že prav moteče. Sicer jo poizkušava ignorirat čez dan (seveda samo kadar laja, drugače ima najino polno pozornost:), ponoči pa to ni mogoče, saj se je v sredo zbudila ob 3:00 zjutraj in začela lajat. Ali ima mogoče kdo podobne izkušnje in kako jih je odpravil?

Lp
Urh

nas Oli lahko laja cel dan kolikor hoce in do desetih zvecer, takrat je namrec v bloku po hisnem redu zahtevan mir. vsakic ko je oli lajal, ko ni smel sem hitro prisla do njega, dala prst na usta in rekla šššššššššššššššššššššššššš, na zacetku je cudno gledu ta ššššššššššššššššš in takoj utihnil, kaj je zdej to. no in ko je utihnu in radovedno gledu sm mu jaz sepetala potiho mu govorila, da je priden kuzek in mu razlagala, da vsi spijo, da je noc in bla bla bla (oz. karkoli samo, da ga preusmerim od lajanja), vse to cisto potiho, sepetaje in ko je bil tiho je dobil nagrado.

ce zdaj kdaj ponoci zalaja naredim to, samo, da mu ne dajem vec nagrad, ampak ga samo pobozam, sepetaje mirim, ga polozim v kosarico, se zmeraj sepetam in se pomiri in zaspi.

mogoce je taktika budasta in smesna, saj ps itak ne razume kaj govoris, samo pa slisi in ce mu ti neki govoris, postane pozoren na tvoje govorenje in na lajanje pozabi, no nas je zadevo dojel :)

ps. tudi ko ocka recimo cez dan spi, ker je voznik avtobusa in vcasih dela ponoci, in oli samo malo zalaja pridem hitro do njega in spet šššššš ocka spi, takoj mu je jasno, ne rabim mu dvakrat rect :)

Vsi smo v obcestnem jarku,
toda nekateri med nami
gledamo zvezde.

(oscar wilde)


orica

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1029 : 21 Marec 2009, 11:34:57
Hej! Tudi mi imamo mopseka Arota. Star je 6 mesecev.
Tudi naš včasih ponoči laja, ampak samo takrat, ko sliši koga na hodniku (živimo v bloku) in gre kak sosed preveč glasno po hodniku, Aro se pa začne kregat in lajat (kaj ga pa budijo >:D;D.



orica

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1030 : 21 Marec 2009, 11:44:30
Pa še nekaj slikic od Arota.  :)



pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #1031 : 21 Marec 2009, 16:54:32
Kakšen cukr je tale Aro :) :) :) :),

pa saj so itak vsi naši kužki :P :P :P


VLADIMIR

  • *
    • Prispevkov: 147
    • Točke: 1
Odgovori #1032 : 22 Marec 2009, 12:17:31
ozdravljeni


Danes imamo 14 dni






dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #1033 : 22 Marec 2009, 18:33:58
Lepe male kepice-kako me na mojo Dafnico spominjajo :'(

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


urhbostjan

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1034 : 23 Marec 2009, 15:17:23
Ha ha, ta Aro je pa res pojava. Vidim, da imate istega plišastega kužka kot pa ga imamo mi :).
Vazmin, sem upošteval tvoj nasvet in imam občutek, da je Gigi poštekala kaj ji dopovedujem. Sicer še vedno skoči in zalaja (če temu lahko rečemo lajež :D), ampak če sem zraven, se takoj pomiri, ko ji začnem šepetaje govorit. Bom prilimal še kakšno sliko od tamale, ko pridem iz službe. Drugače je pa danes stara že 4 mesece (bo dobla 20 gramov več hrane ;))
Lp



Cindy

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1035 : 25 Marec 2009, 11:03:48
Ojla!
Jaz sem pa nova na forumu, upam,da me boste tu lepo sprejeli, ker na drugem forumu me niso, ker imam nerodovniško psičko - mops. Priložila sem tudi njeno sliko, no upam, da mi je uspelo, je pa malo slabša slika, ker je slikana z gsm. Če je slika priložena, vidite, da meni ni več potrebno sesati :)



pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #1036 : 25 Marec 2009, 12:31:42
Pozdravljeni,

mene pa nekaj zanima...
naša mala živalca namreč obožuje vse od surove zelenjave(zelje,cvetačo,korenje,salato....),da o sadju, predvsem o pomarančah sploh ne govorim.Prebrala sem kar nekaj koristnih nasvetov o prehrani,vendar še nikjer nisem zasledila kaj podobnega.

Saj po moje mu ne more škoditi  ??? ??? ???

LP

PS: Cindy,dobrodošla na forumu ::)


mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #1037 : 25 Marec 2009, 13:07:49
Glede korenja si lahko tukaj prebereš: http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,7690.0.html
Zelenjava: http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,6189.0.html

Vladimir čestitke za leglo, se že veselim novih slikc!Mali so cukri!  :-*



orica

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1038 : 25 Marec 2009, 15:12:34
Dobrodošla, Cindy.
Jaz sem tudi bolj med "ta novimi". Kako je pa ime psički?



rafaell

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
  • Raf
Odgovori #1039 : 25 Marec 2009, 17:56:39
Dobrodošla Cindy tudi med nerodovnbiškimi pasjimi dušami.

Sem zasledila, da se nekateri pritožujete nad laježi, mi pa našega Rafa skoraj učimo lajati, on pa nič. Sedaj ima, čakaj, 9 mesecev in laja le, če sliši pasji lajež pred hišo, drugače sploh ni šans. In takrat ga vsi hvalimo, res smo smešni. Hčerka je posnela lajež na telefon, a na to ne užge, samo v živo.

Sončen pozdrav vsem skupaj, Rafaella



pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #1040 : 25 Marec 2009, 21:32:39
.


Cindy

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1041 : 26 Marec 2009, 10:09:54
Pozdravljeni!

Moji psički je ime Cindy, je zelo nagajiva, grize vse kar ji pride pod zobke. Tudi naša Cindy ne laja veliko, se jo mora prav pripraviti do tega, da malo zalaja, da se vsaj zavedamo, da imamo psička.
Probleme imava le s hišno čistočo, da se ne sme lulat in kakat v hiši, ampak to je čisto normalno na začetku, da se ponečedi v hiši, bi pa vprašala za nasvet, namreč, ko vidim, da jo tišči kakat ali lulat jo hitro odnesem ven na travo in seveda, če se polula-pokaka jo pohvalim zelo + poslastica, imam pa en problem: Naša Cindy lula kjer spi, torej v svoji posteljci, zdaj sem morala še eno ležišče zanjo nabavit, da je vedno ena posteljica čista, kako naj jo to odvadim, ker govorijo, da pes tam kjer spi, naj nebi se ponečedil, naša pa lih kontra se polula - pokaka nikoli.



orica

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1042 : 26 Marec 2009, 21:33:55
Pozdravljeni!

Moji psički je ime Cindy, je zelo nagajiva, grize vse kar ji pride pod zobke. Tudi naša Cindy ne laja veliko, se jo mora prav pripraviti do tega, da malo zalaja, da se vsaj zavedamo, da imamo psička.
Probleme imava le s hišno čistočo, da se ne sme lulat in kakat v hiši, ampak to je čisto normalno na začetku, da se ponečedi v hiši, bi pa vprašala za nasvet, namreč, ko vidim, da jo tišči kakat ali lulat jo hitro odnesem ven na travo in seveda, če se polula-pokaka jo pohvalim zelo + poslastica, imam pa en problem: Naša Cindy lula kjer spi, torej v svoji posteljci, zdaj sem morala še eno ležišče zanjo nabavit, da je vedno ena posteljica čista, kako naj jo to odvadim, ker govorijo, da pes tam kjer spi, naj nebi se ponečedil, naša pa lih kontra se polula - pokaka nikoli.

Kaj pa če ji nastaviš podloge, ki obstajajo prav za ta namen,oz. časopisni papir, da bi sem lulala in ne na posteljo? Za začetek...



Cindy

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1043 : 27 Marec 2009, 16:15:17
Orica:
Naša psička, se vseeno polula tudi v posteljci pa čeprav ima zraven pripravljen časopisni papir, čudno je le to, da se pa nikoli ne pokaka v posteljci



ninja

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #1044 : 29 Marec 2009, 16:39:25
Veliko mopsov na teh slikah se mi zdijo predebeli.
Strinjam se, da so izredno pametni psi. V pol ure jih naučiš karkoli.


Ninja v akcij trikcev
http://www.youtube.com/watch?v=dux4wC_Ckco

Ninja v premagovanju ovir reševalnih psov...


Dejte se ukvarjat z vašimi mopsi, saj niso le psi za na kavč.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1045 : 29 Marec 2009, 17:06:29
ninja, super napisano!  ;D

Pa lep filemček!

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1046 : 29 Marec 2009, 21:15:55
Tole slikco sem cca. en mesec nazaj poslikala v Kopru na treningu, ker nekako nisem mogla verjet, da tako malo bitje lestev obvlada veliko bolje, kot naša velika žvau. No pa sta demonstrirala in mu gre odlično :-* Res vse pohvale in kar tako naprej 8)



pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #1047 : 01 April 2009, 11:46:23
Lep pozdrav,

Naš mopsek bo kmalu star 10 mesecev.Tehta pribl. 7,8 kg in se mi zdi, da je teža čisto ok, čeprav, ko včasih srečam druge mopse, imam občutek,da je naš premalo "rejen." Saj poje res nič kaj dosti,smo pa od vsega začetka pazili pri prehrani.Pojedel bi itak vse kar mu daš, ker pa so mopsi nagnjeni k debelosti, tega v glavnem nismo nikoli prakticirali.

Me pa zanima, do katere starosti bo še rastel (če  sploh še bo kaj) in ali bo še pridobival na teži?
Kako je z vašimi mopsi?   ;)

PS: Tale filmček je zelo zanimiv in poučen....

LP


pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #1048 : 01 April 2009, 17:30:56
.


VLADIMIR

  • *
    • Prispevkov: 147
    • Točke: 1
Odgovori #1049 : 01 April 2009, 17:34:29
Glede korenja si lahko tukaj prebereš: http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,7690.0.html
Zelenjava: http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,6189.0.html

Vladimir čestitke za leglo, se že veselim novih slikc!Mali so cukri!  :-*

Hvala za čestitke