Mops [Pug]

regalis · 563352

pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #1080 : 10 Maj 2009, 21:39:09
Naš cukr....  :P :P :P :P :P :P







sarch**

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1081 : 10 Maj 2009, 21:42:29
srčkan :D



Remi

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 0
  • Rembrandt "of Sedna"- Remi
Odgovori #1082 : 10 Maj 2009, 21:56:56
Jp zelo je luškan...koliko pa je star

Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem, da pes maha z repom ne z jezikom!


pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #1083 : 11 Maj 2009, 18:33:14
Kmalu 11 mesecev ;)


soncekm

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #1084 : 12 Maj 2009, 10:11:57
Oj! Sem čisto nova na tem forumu in imam nekaj vprašanj,kakšne imate kaj izkušnje.Par dni imam mojo pikico,mopsko Tajo. Par dni sem bila doma tliko da se malo navadi novega doma,jutri grem pa že v službo.Rada bi da se čimprej navadi biti sama po par ur in me zanima: kaj ste naredili,da vam ni kakala in lulala po celem stanovanju in vse raznašala? Jaz sem ji namreč malo pregradila s škatlo,slab meter visoko,tok da ne more čez. Kaj vi mislite o tem? Vem da bo od začetka full jokala in se mi že smili,ampak vem tudi da bo zaspala,ko bo porajtala da ni nobenega! Svetujte mi,prosim!

Maja & Taja


soncekm

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #1085 : 12 Maj 2009, 14:27:06
Zdaj sem malo brskala po tem forumu in ugotovila,da bi pa mogoče kupila boks za takrat, ko me ni doma. A se strinjate,da bi to bilo vseeno bolš kot pa zagrajen s škatlo,manj kot pol metra visok,prej sem narobe precenila. Mogoče res malo delam paniko,ampak Taja bo prvič sama,ko bom šla v službo in imam občutek,da bo mogoče v boksu še vseeno bolj varna???? ???

Maja & Taja


robert

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #1086 : 12 Maj 2009, 18:23:55

  Mi imamo mopsa 14 dni.Od prvega dne ga imamo po navodilu vzreditelja,ki nam je mosa prodal v boksu ponoči in v času naše odsotnosti,ki je je bilo med prvomajskimi prazniki manj,ta teden pa prvič tudi čez dan 6 ur.Nimamo nobenih težav,pravzaprav ga je sprejela kot svoj dom,saj čez dan včasih počiva v njem.Vsekakor priporočam box.Naša mopsica ima v njem tudi vodo,tako da se v njem dobro počuti.Nikoli pa je ne zapiraj v box "za kazen".



soncekm

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #1087 : 12 Maj 2009, 18:47:16
Saj jaz mojo Tajo dam tudi čez dan noter spat,ker mi skoraj vedno hoče zaspat na ročju ali pa nama zaspi na kavču. Ko pa kam greva oz. sva šla do sedaj samo enkrat je pa jokala in hotela ven,zaprta pa je samo kadar naju ni doma,dokler se ne nauči kakat zunaj. Pol itak ne mislim imet nič več,ker tudi ko bo večja ne bo tako pogosto lulala pa tudi če bo nuja naj naredi kakec noter. Sprašujem samo,če se vam zdi ograda iz škatel vredu,če vidi ven oz. čez?

Maja & Taja


poppy

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #1088 : 16 Maj 2009, 18:39:09
Živijo!

Jaz in moja družina iščemo mopsa. Ker berem tukaj, da vas je mopsija že dosti kupovalo, me zanima kje ste ga kupili. Radi bi kupili čim bolj zdravega kužka in tukaj o tem verjetno veste več od mene. Ni potrebno, da ima rodovnik:D

Prosim vas za odgovore in se vam že v naprej lepo zahvaljujem!



soncekm

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #1089 : 18 Maj 2009, 10:27:49
Oj! Full,ampak res full mirkaj,da ga ne boš kupila pri preprodajalcu.Jaz sem mojo skoraj v Zoo Ari v Celju,ker tega tipa nisem poznala. Pol so mi pa drugi povedal,da naj grem stran od njega. Jaz sem svojo nagajivko najdla na oglasniku na netu,drugače sem pa gledala tudi na bolhi. Nazadnje sem jo kupila pri družini v Velenju in je pravi sveder,skoz nagaja in grize,ker ji rastejo zobki. Zdaj sem ji kupila tudi boks,da jo zaprem,ko grem v službo,da mi ne bo vse zgrizla. Večina pravijo,da je najboljš kupit z rodovnikom pri vzrediteljih! Veliko sreče!

Maja & Taja


blacklove

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #1090 : 21 Maj 2009, 14:45:18
Lep pozdrav vsem skupaj!

Malo se oglasim, da vam pokažem kako moja ljubica izgleda pri napolnjenih 10-ih letih... :-* :-* :-* :-*


frulica :-|~  ;D


chiuaua vs. bigbone  ;D


pa samo, da še vidite kakšne rože gojimo v prekmurju...nova sorta pugic  :P :P :o :D :-* :-* 8) ::)





doglover


Remi

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 0
  • Rembrandt "of Sedna"- Remi
Odgovori #1091 : 21 Maj 2009, 21:00:24
Hhehe pa nisem vedla, da imete tm take rože...kje pa si jih kupla...
Tazadna slika je zakon

Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem, da pes maha z repom ne z jezikom!


VLADIMIR

  • *
    • Prispevkov: 147
    • Točke: 1
Odgovori #1092 : 22 Maj 2009, 06:40:59
Pozdravljeni


Jaz  imam tapeciran živi ležalnik





blacklove

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #1093 : 22 Maj 2009, 11:43:49
Pozdravček!

@Remi: hvala ;D , sicer pa takih rož ne moreš kupiti kjerkoli  :P :P

@Vladimir: nič ne izgleda, da bi živega ležalnika to kaj motilo  :D

So pa zanimivi ti naši mopsi, še posebej takrat ko uganjajo norčije  :)  :-* :-*

čao,čao

Josipa

doglover


VLADIMIR

  • *
    • Prispevkov: 147
    • Točke: 1
Odgovori #1094 : 22 Maj 2009, 21:10:19
Pozdravljeni


Ko me zebe, si poiščem toplo posteljo.





Cindy

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1095 : 30 Maj 2009, 16:36:32
Zdaj se jaz ponovno oglašam s problemom sobne čistoče. Našo mopsiko bomo imeli zdaj 3 mesece in imava še vedno težave s sobno čistočo in to kar velike težave, saj ne prosi nikoli za ven, razen ko začne ovohavat jo vprašam ''bi lulala'' pol hitro steče k vratom in se seveda tudi ponečedi zunaj. Nikoli ne prosi za ven, kot me je prosila prejšnja psička z cvilenjem. Nosila sem jo ven po igri, spanju po hranjenju, vedno na isti kraj - travnik, ko se je polulala/pokakala sem jo vedno pohvalila, kar se le da, enako sem delala, kot pri prvi psički, ki se je kar hitro naučila potrebo opravljati zunaj. Ponoči pred spanjem jo vedno peljem ven, ampak ona steče nazaj v hišo, redko kdaj se podela zunaj in zjutraj me čaka lepa porcija za očistiti. Nastavljen ima papir, če ga ni se ona vseen podela tam. Veliko sem prebrala o tem...nekje sem celo zasledila močenje smrčka v iztrebke in to, da full pomaga, ker je pes in se ne čisti sama, mi ni do močenja smrčkov. Vem, da bo trajal prosec še nekaj časa, problem je le ta, da gremo s mopsiko na morje, zato bi jo rada v enem mesecu naučila, kako se prosi za ven, ko jo išči, a ima kdo kak nasvet, bi bila zelo hvaležna.



VLADIMIR

  • *
    • Prispevkov: 147
    • Točke: 1
Odgovori #1096 : 02 Junij 2009, 06:16:48
PozdravljeniV nedeljo sem dobil v hladni Hrušici CAC




Maia.Love

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #1097 : 03 Junij 2009, 18:04:01
Zdaj se jaz ponovno oglašam s problemom sobne čistoče. Našo mopsiko bomo imeli zdaj 3 mesece in imava še vedno težave s sobno čistočo in to kar velike težave, saj ne prosi nikoli za ven, razen ko začne ovohavat jo vprašam ''bi lulala'' pol hitro steče k vratom in se seveda tudi ponečedi zunaj. Nikoli ne prosi za ven, kot me je prosila prejšnja psička z cvilenjem. Nosila sem jo ven po igri, spanju po hranjenju, vedno na isti kraj - travnik, ko se je polulala/pokakala sem jo vedno pohvalila, kar se le da, enako sem delala, kot pri prvi psički, ki se je kar hitro naučila potrebo opravljati zunaj. Ponoči pred spanjem jo vedno peljem ven, ampak ona steče nazaj v hišo, redko kdaj se podela zunaj in zjutraj me čaka lepa porcija za očistiti. Nastavljen ima papir, če ga ni se ona vseen podela tam. Veliko sem prebrala o tem...nekje sem celo zasledila močenje smrčka v iztrebke in to, da full pomaga, ker je pes in se ne čisti sama, mi ni do močenja smrčkov. Vem, da bo trajal prosec še nekaj časa, problem je le ta, da gremo s mopsiko na morje, zato bi jo rada v enem mesecu naučila, kako se prosi za ven, ko jo išči, a ima kdo kak nasvet, bi bila zelo hvaležna.

Močenje gobčka v iztrebke ne pomaga. To je za pse kazen, ki si je ne zaslužijo. Bi svojemu otroku , ko bi se polulal/pokakal v hlače porinila nos v iztrebek ? Se mi je kar zdelo.Tri mesece... Zelo je še mlada, zato jo bo v enem mesecu težko naučiti prositi za ven, toda vseeno lahko poskusiš. Papir naj ima vedno na razpolago, moj kuža je star 10 mesecev in še vedno ima za vsak slučaj nastavljen papir. Ena metoda je, da na kljuko obesite zvonček, ki ga pes doseže. Pripravite ga do tega, da se ga dotakne in da pozvoni. Takrat jo pohvalite in peljite ven. To večrat prakticirajte in zagotovo bo psička vedela, kaj pomeni, če pozvoni zvonček. Druga metoda, da opravlja potrebo zunaj je, da , ko vidite, da jo tišči, jo date v box. Tam se zagotovo ne bo polulala/pokakala, saj na tistem mestu leži. Čez kakih deset minutk jo peljite ven in jo pohvalite, ko opravi potrebo. Lahko jo naučite tudi, da zalaja, ko mora ven in sicer tako, da date ukaz za glas, nato peljite ven in pohvalite ob opravljeni potrebi.
Na morju pa pazite, dsa bo imela vedno vodo in senco, ker imajo mopsi težave z dihanjem zaradi potlačenega gobčka. Preveč gibanja in sonca za pse z težavnimi dihali ni priporočeno. Ponoči jo doma in na morju mirno zaprite v box. POZOR! Učite jo postopoma. Eno noč eno uro, nato prosta pot. Druga noč dve uri itd. V tednu in pol bo lahko zaprta celo noč. To je glede iztrebljanja sredi noči. Obstajajo tudi super plenične podloge, ki jih dobite v trgovinah za živali. So nepremočljive zato vam ne bo treba menjati časopisa vsakič, ko se polula. Upam da sem pomagala.

LP, Maja



pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #1098 : 03 Junij 2009, 20:50:26
Zdaj se jaz ponovno oglašam s problemom sobne čistoče. Našo mopsiko bomo imeli zdaj 3 mesece in imava še vedno težave s sobno čistočo in to kar velike težave, saj ne prosi nikoli za ven, razen ko začne ovohavat jo vprašam ''bi lulala'' pol hitro steče k vratom in se seveda tudi ponečedi zunaj. Nikoli ne prosi za ven, kot me je prosila prejšnja psička z cvilenjem. Nosila sem jo ven po igri, spanju po hranjenju, vedno na isti kraj - travnik, ko se je polulala/pokakala sem jo vedno pohvalila, kar se le da, enako sem delala, kot pri prvi psički, ki se je kar hitro naučila potrebo opravljati zunaj. Ponoči pred spanjem jo vedno peljem ven, ampak ona steče nazaj v hišo, redko kdaj se podela zunaj in zjutraj me čaka lepa porcija za očistiti. Nastavljen ima papir, če ga ni se ona vseen podela tam. Veliko sem prebrala o tem...nekje sem celo zasledila močenje smrčka v iztrebke in to, da full pomaga, ker je pes in se ne čisti sama, mi ni do močenja smrčkov. Vem, da bo trajal prosec še nekaj časa, problem je le ta, da gremo s mopsiko na morje, zato bi jo rada v enem mesecu naučila, kako se prosi za ven, ko jo išči, a ima kdo kak nasvet, bi bila zelo hvaležna.
ojla,
vsekakor je tvoja mopsika še premlada, da bi lahko opravljala vse potrebe zunaj in bo rabila še kar nekaj časa, da bo sobno čista. bodi potrpežljiva, slej ko prej bo dojela, da je potrebno vse opraviti zunaj. čim večkrat pojdi z njo na sprehod in jo nagrajuj za dobro opravljeno delo.
najboljše je , da uporabljaš plenične podloge, so tudi bolj praktične in higienske, papir pa se mi ne zdi ravno primeren....
veliko uspeha  ;)


Cindy

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1099 : 03 Junij 2009, 22:08:32
Ni stara 3 mesece, ampak imamo jo že 3 mesece, ima več kot 5 mesecev. Na daj glas jo učim, sam ne da ne glasu od sebe, da ga le če sliši sosedovega psa. Glede morja jo čez dan ne mislim voziti kaj dosti ven, saj ponavadi je prevroče, bolj zjutraj pa zvečer, ko se ohladi, vodo bo imela pa vedno. Kjer je ležala, je hodila na začetku ona tudi tam lulat, no mislim, da ne hodi več, ker ji vsak dan na njenem ležalniku zamenjam krpo/odejo. Kdaj se pa ponavadi mopsike gonijo, no naša se bliža 6. mesecu, tako, da druga polovica leta, naj bi se. Hvala za odgovore



VLADIMIR

  • *
    • Prispevkov: 147
    • Točke: 1
Odgovori #1100 : 04 Junij 2009, 06:35:38
PozdravljeniV nedeljo sem dobil v hladni Hrušici CAC





Jaz pa sem ponosna na uspeh atija




Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1101 : 04 Junij 2009, 10:15:13
Pozdravček vsem lastnikom mopsov.

Zanima me, v imenu prijateljice, ki pa ni registrirana na ta forum, če se v kratkem obeta kakšno leglo mopsov v Sloveniji (kvalitetno seveda z vsemi uštimanimi papirji). Sem že klicala na KZS, ampak so rekli, da se nič ne napoveduje, oz. da oni nič še ne vedo za kakšno najavo legla, bi pa vseeno rada vedela iz notranjih krogov, da  lahko začnemo navezovat strike z vzreditelji in se razgledat po okolici.

Torej, se kje kaj načrtuje ?  :o

Lp, Tina

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Cindy

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1102 : 07 Junij 2009, 08:46:20
Sprašujem že v tretje in se mi zdi že brez vezno, ker ne dobim odgovora, zato sprašujem zadnjič.
1. Ali bi mi lahko lastniki psičk mopsov povedali, kdaj se je vaša psička prvič gonila pri katerih mesecih, saj pisčke manjših rasti-pasem, sem brala,naj bi se prej od večjih.
2. Koliko časa traja gonitev od 1. do zadnjega dne? Kdaj ponavadi je bila pri vaši psički naslednja gonitev, čez koliko mesecev?
3. Ali je res, da po naslednjih gonitvah ima psička večji izcedek? Ali je izcedek, čez celo gonitvijo enak, ali se veča?
4. Zanima me tudi do katerega meseca raste mops?
5. Zanima me tudi to, če se psičko ne sterilizira, sem slišala, da je večja verjetnost, da dobi tumor - kaj več o tem prosim.
Pa hvala za odgovore



VLADIMIR

  • *
    • Prispevkov: 147
    • Točke: 1
Odgovori #1103 : 07 Junij 2009, 09:08:28
Pozdravljena

Po moje si dokaj mlada ker sprašuješ v takšnem tonu.


Jaz bi ti predlagal da počakaš da psička odraste pa boš vse videla in doživela.

Za to kar vprašuješ ni samo odvisno od psičke ampak od tebe.

Vsaka psička ima svoj ciklus,svojo rast ,svojo gonitev.







Cindy

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1104 : 07 Junij 2009, 09:54:08
Nisem mlada, ampak neizkušena pri tem, imela sem psičko pasme pekinezer-za to pasmo nekaj vem, za mopsa sem začetnica. Pekinezerko sem jo po prvi gonitivi sterilizirala, zato o tem ne vem nič več.
Kaj pa sterilizacija, če se zanjo ne odločimo, ali je to res slabo za psičko, ki nima mladičkov?



yazmin

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
  • OLIthePUG
Odgovori #1105 : 07 Junij 2009, 11:26:35
glede krvavitev, koliko casa traja, koliko jo je ti ne morem povedat iz prve roke, ker imam sama psa in tudi moj drugi pes bo samcek. lahko ti povem le kako sem jaz naucila olija da lula zunaj in kako bom ucila tudi drugega kuzka, ki pride ze cez deset dni :) stvar je sla tako:

ko je oli prisel prvic domov se je itak polulal na tepih. dvignla sem ga in odnesla na plenicko in rekla priden, tuki lulu, priden + nagradica. tisto s tepiha sem samo pocistla in ignorirala. ko sem naslednic vidla da se pripravlja lulat, da rata nemiren sem ga hitro dvignila in nesla na plenicko in rekla, priden, tuku lulu, priden + nagradica. to sem nardila trikrat, da sem mu pokazala kje naj lula, ker pes pri vzreditelju ni bil navajen cistoce in ni blo niti casopica kaj sele plenick. to pomeni, da sem ga vsakic ko se je polulal na plenicko pohvalila in mu dala nagrado, ko pa se je polulal na tepih, pa sem ignorirala in samo mirno pocistila. ves ta cas ucenja sobne cistoce, sem ga tudi vsakic ko sva sla ven in se je polulal pohvalila in dala nagrado. ostalo je naredil sam. razmisljal je verjetno tako, ce se polulam na plenicko dobim nagrado, ce se polulam na tepih ne dobim nic, ce lulam zunaj tudi dobim nagrado. sicer je razlaga malo butasta ampak nas se je naucil, cez en mesec sem plenicko umaknila in ko sem videla da tece v sobo kjer je bila planica sm ga hitro dvignila v narocje in tekla z njim ven. tam se je spet polulal in dobil nagrado.
aja pa se to: prvi teden ko je bil pri nas sem ga ven peljala na vsako uro + pred obrokom, 20 min po obroku + po vsaki zivahni igri, drugi teden ko je bil pri nas, pa sem zadevo podaljsala, na vsako drugo uro + pred obrokom, 30 min po obroku + po vsaki zivahni igri. vedno ob istem casa, ker je za mladica pomembno da ima red, tocen cas lulanja, kakanja in hranjenja, vsaj dokler je majhen, dokler se ne nauci.

res se opravicujem ker je razlaga malo cudna, samo ne vem kako naj boljse razlozim. sama sem olija ucila po principu, zazeljeno vedenje nagrajuj, z velikim NAGRAJUJ (priboljski in igrace in pretiravanje s pohvalami), nezazeljeno vedenje pa ignoriraj. tako smo se odvadili skakanja po ljudeh, lulanja in vse kar ni bilo okej brez kakrsnekoli sile, slabe volje ali nervoze. ce te taksno ucenje zanima mi pisi na zs in ti bom sporocila kam se obrni po gradivo. ucenje po tem principu je boljse in lazje, prijeten pa je za psa kot za lastnika.

kar se tice kako naucit psa, ce vas ni doma, pa ista fora. samo, da takrat, ko te ni doma psa omejis, oz njegovo gibanje. daj psa v eno sobo oz. velik box v katerem bo imel dosti prostora, (nas oli je bil v otroski sobi), kjer naj ima plenicko, igrace in kosarico. da ko te ni doma da se lahko igra, pociva in tudi lula brez strahu. saj mu je ta prostor dodeljen in ti ne bos jezna, ce se tam kaj zgodi (luzica, kakec).

Vsi smo v obcestnem jarku,
toda nekateri med nami
gledamo zvezde.

(oscar wilde)


Cindy

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1106 : 08 Junij 2009, 07:12:20
Hvala za odgovor in pri katerih mesecih je bil tvoj psiček popolnoma sobno čist, ker prejšnjo psičko sem kar hitro naučila, mislim, da je bila tudi bolj poslušna, ta je pa prava porednica  ;D. Saj vem, da bo uspelo, sam včasih to, kar traja



yazmin

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
  • OLIthePUG
Odgovori #1107 : 09 Junij 2009, 11:29:07
oli se je lulanja naucil v roku enega mesca to je cca 3 do 4 tedne, samo se dolgo potem ni mogel drzati, ker je bil pac premajhen, ker tok mali kuzek ne more drzat zato so potrebni veckratni sprehodi in ker je bil veliko zunaj, najprej na 1 uro, potem na 2 in tako naprej, mu nism dala moznosti, da bi notri lulal :)

kdaj je bil torej sobno cist, po enem mesecu bivanja pri nas, ampak kot receno smo se zmeraj imeli redne sprehode

Vsi smo v obcestnem jarku,
toda nekateri med nami
gledamo zvezde.

(oscar wilde)


*maria*

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #1108 : 10 Junij 2009, 00:32:13
Oj! Full,ampak res full mirkaj,da ga ne boš kupila pri preprodajalcu.Jaz sem mojo skoraj v Zoo Ari v Celju,ker tega tipa nisem poznala. Pol so mi pa drugi povedal,da naj grem stran od njega. Jaz sem svojo nagajivko najdla na oglasniku na netu,drugače sem pa gledala tudi na bolhi. Nazadnje sem jo kupila pri družini v Velenju in je pravi sveder,skoz nagaja in grize,ker ji rastejo zobki. Zdaj sem ji kupila tudi boks,da jo zaprem,ko grem v službo,da mi ne bo vse zgrizla. Večina pravijo,da je najboljš kupit z rodovnikom pri vzrediteljih! Veliko sreče!


Zdravo,
tud mi smo dobil našega Tysona od družine iz Velenja, tako da je precej verjetno da sta bratec in sestrica  ;D Kdaj se je pa skotila tvoja mopsika? Naš se je  januarja, se pravi ima skoraj 5 mesecev.





*maria*

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #1109 : 11 Junij 2009, 18:14:13
Še nekaj slik našega korenjaka
 

težak dan




njami njami


puppy eyes