Mops [Pug]

regalis · 560937

trici

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1200 : 02 Januar 2010, 19:34:32
HEILA..
sm čist nova na tem forumu in mam nekej uprašanj...mi mamo zdei doma skor tedn dni mopsiko po imenu ajka..:)
pa bi lepo prosla če bi mi lohka odgovoril na neki vprašanj...
kolkrat na dan jo hranite..?
kopanja..??

Prosim za odgovore...hvala že naprej..:)



mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #1201 : 04 Januar 2010, 11:09:17
Glede hranjenja vprašaj vzreditelja kolikokrat je hranil in s katero hrano, on ti bo znal najbolje pomagati. Nekateri vzreditelji dajo vrečo hrane še za sabo. Si jo ti dobila? Tudi glede kopanja vprašaj kar njega. Ne vem pa zakaj tega še ne veš? O vsem tem, predvsem pa o OSNOVNIH potrebah psa se pozanimaš še preden psu ponudiš svoj dom!



trici

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1202 : 04 Januar 2010, 16:12:11
Hvala za "odgovor" sm se pozanimala o osnovih potrebah uprašala sm zato kr je o tem nejveč odgovorv eni maldičke hranijo večkrat drugi mal manj in me je zanimalo kolk jih hranijo običajno. Če pa ti je odgovore pretežko podat pol pa nevem zakaj težiš o nekih osnovnih potrebah ti ni treba odgovarajt pa pametovt !



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #1203 : 04 Januar 2010, 17:35:46
Hvala za "odgovor" sm se pozanimala o osnovih potrebah uprašala sm zato kr je o tem nejveč odgovorv eni maldičke hranijo večkrat drugi mal manj in me je zanimalo kolk jih hranijo običajno. Če pa ti je odgovore pretežko podat pol pa nevem zakaj težiš o nekih osnovnih potrebah ti ni treba odgovarajt pa pametovt !


Ja saj tu so res nekateri čudni..  :D Moja je 5 krat na dan za vsak sprehod ko se vrnemo dobi mali obrok .. :o prava požeruhinja mala je.. ampak jo malo naserjemo in ji dnevni obrok razdelimo na 5 delov vmes pa kakšen priboljšek pri kosilu.. to je vse .. Ne smeš
jo preveč hraniti ,ker mopsi so luknje brez podna :D .. moja lahko je dokler ne bo bruhala..šla naprej jest potem pa še tisto k zbruhala pojedla .. jaoo mala packa.. morali smo jo res na strogo,ker ima že tako 10 kil ...
V bistvu sem hotela uprašati ,če kdo pozna Abonnel kennel z partnerjem sva se odločila,da kupiva še enega mopsa ,ker sem prebrala,da imajo radi družbo pa še luštno bo z 2 mopsi ,ker sva se 1 pri nakupu Barch( moje požeruhinje ;D) malo opekla bila je namreč zelo bolana ..pljučnica..ima alergije na vse živo .. pa nočva ,da bi bila še ta tko boga .. ali pa če mi kdo priporoča dobre vreditelje bi bila zelo vesela ..lep pozdrav  :)



robert

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #1204 : 04 Januar 2010, 20:33:15
  Mi jo hranimo z briketi Royal Canin ,do sedmega meseca pa smo jo hranili 3-krat,nato pa je kar samo opuščala opoldanski obrok,sedaj pa je dvakrat dnevno.
Neke količine obroka so že na embalaži od hrane,vendar po občutku,če psa opazuješ hitro ugotoviš,kdaj ima dovolj,pri nas je že bilo tako.
S kopanjem nismo pretiravali,nekajkrat na leto bo dovolj z kakšnim blagim šamponom.
Kar se tiče vzrediteljev,mi smo našo Lady kupili pri gospodu Vladimirju,ki tudi občasno piše na tem forumu in smo zelo ZELO  zadovoljni :).
Preveri,povprašaj,mogoče bomo pa še v sorodu.



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #1205 : 04 Januar 2010, 21:04:06
 :)hvala!
Mislim,da sem že poklicala gospoda Vladimirja ampak treutno ni nič mladičkov..lp



robert

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #1206 : 05 Januar 2010, 18:34:33

 No,mogoče se ti pa splača počakat.
 Mi smo imeli "posebne" ;) želje (črna) in smo počakali cca. 6 mesecev,vendar se je splačalo.

 L.P. Robi



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #1207 : 06 Januar 2010, 01:08:16
Ajoj a veš kaj je to zame hehe6 mesecev  :o.. sploh pa zdaj ko že imamo rezervirano lepotičko :oDobimo jo čez 10 dni ..
Verjamem ,da si zadovoljen z svojo.. po moje je vsak ko enkrat spozna mopsa hehe
Evo še slikico naše nove družinske članice ! :o :D

hvala za nasvet lp



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #1208 : 06 Januar 2010, 01:17:18
Se čisto strinjam! Mopsi so prav luštni mau okrogli hehe  :D

Lep pozdrav !

ČARA,ko si omenila višek kilogramov pri Vladimirjevih mopsih sem si šel ogledat hrte.Tam sem te zasledil.Očitno so ti bolj všeč vitki psi.
Jaz pa prisegam na mopse,tudi če so malo bolj "okrogli".Najlepši so mi  :) ČRNI  :) ;)
Kaj je že pel Šifrer o "debeluhih" ?  :P
Rad prebiram forum prav zato,ker vsak napiše kar misli.
Vladimir,"častno" ste prenesel pripombo.

Lep pozdrav mopsašem !
 




Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #1209 : 06 Januar 2010, 01:22:30
Meni je veterinar rekel,da ta pasma 8 kg do 8 in pol največ .Ampak nama ne uspeva kaj preveč imava tam od 9 do 10 kilogramov .

lp

No lih ne kaka  vsak dan, podela se na teden cca 5x do 6x, en dan do dva dni je čisto, ja čez dan kaka 1x do max 2x, no res, da bo imela šele eno leto ma vseeno, bi lahko zdržala, zanima me koliko bi morala imeti kg pri 11-12 mesecih, meni se zdi, da je suhcena, koliko ima vaš srček kg?



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #1210 : 06 Januar 2010, 01:24:59
Priporočam ti Fitness trainer zajček plus koruzna kaša .(Rabbit and maise)Boš videla nora bo na to!!!! Kupujem pa to v Mr.Petu .Ampak probaj samo to vrsto moja drugih niti ne povoha . :)

LP

Naša ima zlo malo, res, da je samička, ampak vseeno ima cca 5,5 kg, mopsi mislim, da bi morali imeti od cca 6,3 do 8,1 kg, je mi samo brikete od friskies za junior za do 12. meseca, noče mi nič drugega jest, sem ji tudi drage brikete kupila pa ostajajo, še vedno polne vrečke, sem šla k veterinarju po hrano ne je, v zoo trgovino nov okus - ribe, ne je, pol pedigre za odrasle pse - tudi ne je, konzerve: simba, tačka, od mercatorja, friskies, pedigree miglior pa ne vem katere še - ostajajo, v smeti enostavno ne je, jedla mi je le ene škatle v euru spinu znamke radames, ampak ne konzerva - škatle, kot je simba za mačke, no kupila sem tudi palčke je jedla zlo rada, pol še brikete iste znamke, ki jih je le povohala in pustilla, sem ji brikete premešala s škatlo, ki jo ima rada, a ona lepo vse poje, le brikete poliže in pusti, ne je mi tudi makaronov.  >:( JOJ...saj meni ni problem kupiti briketov, ki jih ima rada, samo briketi friskies za junior so do cca 12. meseca, kaj pa potem, verjetno potem naprej ti briketi za odraslega psa, niso dobri, no prosim svetujte mi.



robert

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #1211 : 07 Januar 2010, 21:03:28
  Veliko veselja z novim članom !!! ;D :) :D



pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #1212 : 08 Januar 2010, 16:21:03
Pozdravljena,

prebrskaj malo po forumu, našla boš ogromno nasvetov o prehranjevanju, sploh pa veliko piše katera hrana je kvalitetna  :)
Naš mopsek bo star 19 mes.in  tehta 8,5 kg in se mi ne zdi predebel, ravno prav.Zelo pazimo pri prehrani, saj bi lahko jedel kar naprej.

Pa veliko veselja z novim družinskim članom  ;)






mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #1213 : 09 Januar 2010, 10:41:44
Ajoj a veš kaj je to zame hehe6 mesecev  :o.. sploh pa zdaj ko že imamo rezervirano lepotičko :oDobimo jo čez 10 dni ..
Verjamem ,da si zadovoljen z svojo.. po moje je vsak ko enkrat spozna mopsa hehe
Evo še slikico naše nove družinske članice ! :o :D

hvala za nasvet lp

Iz kje dobiš mopsiko?



mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #1214 : 09 Januar 2010, 10:43:16
Hvala za "odgovor" sm se pozanimala o osnovih potrebah uprašala sm zato kr je o tem nejveč odgovorv eni maldičke hranijo večkrat drugi mal manj in me je zanimalo kolk jih hranijo običajno. Če pa ti je odgovore pretežko podat pol pa nevem zakaj težiš o nekih osnovnih potrebah ti ni treba odgovarajt pa pametovt !
Tega niti ne bom komentirala. Tvoj prvi post se je bral, kot da nimaš niti najmanjšega pojma koliko in s čim hranit. Sestavi vprašanje tako, da bo razumljivo kaj hočeš dejnasko izvedeti pa bo ;) Iz kje je tvoj mops?



pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #1215 : 09 Januar 2010, 14:33:08
Tega niti ne bom komentirala. Tvoj prvi post se je bral, kot da nimaš niti najmanjšega pojma koliko in s čim hranit. Sestavi vprašanje tako, da bo razumljivo kaj hočeš dejnasko izvedeti pa bo ;) Iz kje je tvoj mops?

Joj, joj.... včasih se mi zdi prav neumno brat kaj in kako nekateri pišejo. No, jaz se temu samo nasmejim, taki in drugačni ljudje, ki pristopajo sem
s takim " tonom " me ne ganejo več.

Verjamem, da ste mnogi med vami zelo poučeni o pasmah, predvsem pa veste kaj je prav....vendar na svetu so (smo) tudidrugačni ljudje....predvsem polni življenja in ljubezni do svojih najbližjih in seveda svojih ljubljenčkov, pa naj bodo taki in drugačni.....
Peace


robert

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #1216 : 09 Januar 2010, 22:55:55
 Vsekakor,se strinjam,živali so nam v veselje in prav je tako.
Mopsi so super,vsekakor pa si vsi želimo lepega,zdravega,veselega mopska in vsak po svoje vse naredi za to,da se izogne raznih težav !

Veliko veselja,se še kaj oglasim na forumo,ko teme ne bodo tako "vroće" !

L.P.











1!



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #1217 : 10 Januar 2010, 20:49:10
Lep pozdrav!!
Naša mopsika prihaja iz Hrvaške iz Abonella  ime ji bo Dark Diamond  :D :) klicali jo bomo Dija  ;D..komaj čakamo!!

Hvala Pikec82 vidim ,da tvoj nagajivček prav pridno raste  :D
Hvala robert !! komaj čakam ,da pride naša mala bebica!!

Lep pozdrav vsem skupaj!!
ps:Vladimir zelo lepe mopse imaste .. a sva mogoče midva govorila po tel. ko je prekinilo? Potem sem klicala nazaj ampak vas ni bilo doma.
 (
Iz kje dobiš mopsiko?



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #1218 : 10 Januar 2010, 21:09:11
Nekaj fotk naše ljubezni!!

Ne me motit!! počivam  :D



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #1219 : 10 Januar 2010, 21:18:46
A spet me motiš ;D



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #1220 : 10 Januar 2010, 21:24:23
 ;D



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #1221 : 10 Januar 2010, 21:25:56
 :P



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #1222 : 10 Januar 2010, 21:27:33
 :D :P



mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #1223 : 11 Januar 2010, 09:28:02

Naša mopsika prihaja iz Hrvaške iz Abonella  ime ji bo Dark Diamond  :D :) klicali jo bomo Dija  ;D..komaj čakamo!!
 
Čestitke! Luštna mopsika!
 Robert zaradi mene ne rabiš odhajat s foruma, moj namen ni bil, da bi tema postala vroča. Smo se narobe razumeli, sem namreč precej občutljiva, da ljudje kupijo psa brez rodovnika pri ta prvemu, ki ga prodaja na Bolhi, potem pa nima pojma kako zanj skrbeti. On bi imel mopsa, ker so luštni, nima pa pojma koliko zdravstvenih težav lahko tak pes prinese sabo in koliko dela je s psom. Nekateri od vas veste o čem govorim, saj ste se sami opekli (recimo Barchica-vem, da imaš svojo mopsiko noro rada in prav je tako. Me pa veseli, da si se zdaj odločila mopsa kupiti odgovorno ;) ). Tako gredo po mopsa, se prijavijo na forum in šele potem, ko je pes že pri hiši zbirajo informacije o karakterju, hranjenju, negi,...skratka p potrebah psa. Zato je bil moj post malo "krut", ker je takih ljudi ogromno! Se opravičujem, če sem koga po napotrebnem užalila ;)
Veliko užitkov z vašimi mopsi!



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #1224 : 11 Januar 2010, 10:44:08
Lep pozdrav!

mi2ni3 se vsaj potrudijo ,če mene uprašaš.. Tudi jaz sem se morala  :) se strinjam z tabo po drugi strani pa saj ljudje ne vedo oni so dobili kužka normalno,da gredo nekam spraševat  kako ,zakaj  etc.-Nekateri pa takoj v napad .Normalno,da si užaljen hočš poskrbet za tisto malo kepico kaj pametnega zvedeti pa te nekateri takoj napadejo :'Če se jaz postavim v njihovo kožo si sigurno mislijo pa kaj mi bo rodovnik tega kužka imam zato,da ga bom imel rad in skrbel zanj .(Vem ,da si jezna saj sem tudi jaz zdaj ko vem. Pri nas smo  imeli kužke moje celo življenje ampak mopsi so pa ena veeelika odgovornost! Če bi mi rekla to pred 2 leti bi ti rekla kaj te briga etc. naklada.kaj boš ti meni govorila. ehh.. ampak zdaj k imam izkušnje z njimi sem kar na tvoji strani ,ker so te živalice lahko zelo zelo boge!! Primer tu imam sosedo ,ki ima mopsiko mali cukerček je stara 4 leta ampak ko so jo dobili prva stvar so ji morali odstraniti oko ,ker je imela tako bolanega .. moja Barch je bila rojena 29.03 2007 4.05 že čipirana in tudi že z 27.05 v Sloveniji pa to je bila še doojeeeenček!!! z tem ,da se je vozila 7 ur iz SR!!Pa boh ve kje še vmes!! ni čudno,da je bla tolk bolana revica!! KAj pa sem jaz takrat vedela ? nazaj je nisem dala ,ker mi čista vest enostavno ne bi to pustila!Tudi jaz sem jezna !!Primer po moje stres od tiste vožnje ..zelo rada se vozi.. Ampak zadi ji najbolj paše in ona šeta vsepovsod po avtu .. Kupili smo dekice sedeže etc. vsakič vseee umazano.. sedeži,okna  ma ni da ni umazano. Potem sem kupila kvazi neko kletko torbico zanjo ajoj spredi je imela tako zadrgo za zaapret na mrežico.. aajoooj boljš ,da je ne bi  k je to začelo tuliti jokati nisem še vidla Barch tako prestrašene resno ornk strah,jokanje , panika !.. po moje posledica tiste vožnje iz SR . No zdaj imam avto kot bunker hehehe dekice tu dekice tam .. ajoj.. ampak naj ji bo  :o :D Aja kaj sem hotla povedati.. :Dsem se kar začvekala .. To ,da ljudje lahko pomagajo ,da se ti preprodajalci  spokajo nekam!!Smo v dobi interneta Brskaj ..piši .. kritiziraj tiste bedake ,ki se ukvarjajo z preprodajo kužkov!! jih matretirajo , nekatere uspavajo,da so tiho ,samičke non stop rojevajo ! pa še bi lahko naštevala !Takim bi jst dala tako kazen boljš,da ne začnem!! Kaj vse ljudje delajo za denar .. ajoj.. brez besed

Overall vidiš moj primer za drugega kužka sva se odločila po zelo dolgem študiranju kje zakaj etc. Ni mi žal ,da imava Barch nasprotno obožujem jo! Ampak podpirala pa ne bom tega kriminala z preprodajo!!!

Lep pozdrav vsem quote author=mi2ni3 link=topic=983.msg401425#msg401425 date=1263198482]
Čestitke! Luštna mopsika!
 Robert zaradi mene ne rabiš odhajat s foruma, moj namen ni bil, da bi tema postala vroča. Smo se narobe razumeli, sem namreč precej občutljiva, da ljudje kupijo psa brez rodovnika pri ta prvemu, ki ga prodaja na Bolhi, potem pa nima pojma kako zanj skrbeti. On bi imel mopsa, ker so luštni, nima pa pojma koliko zdravstvenih težav lahko tak pes prinese sabo in koliko dela je s psom. Nekateri od vas veste o čem govorim, saj ste se sami opekli (recimo Barchica-vem, da imaš svojo mopsiko noro rada in prav je tako. Me pa veseli, da si se zdaj odločila mopsa kupiti odgovorno ;) ). Tako gredo po mopsa, se prijavijo na forum in šele potem, ko je pes že pri hiši zbirajo informacije o karakterju, hranjenju, negi,...skratka p potrebah psa. Zato je bil moj post malo "krut", ker je takih ljudi ogromno! Se opravičujem, če sem koga po napotrebnem užalila ;)
Veliko užitkov z vašimi mopsi!
[/quote]



rush

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #1225 : 13 Januar 2010, 16:01:32
Pozdravljeni!

Sem nova tukaj. Opazla sem, da ima tukaj dosti ljudi MOPSA... Mi imamo že eno maltežanko, staro 9 let ampak že kar nekaj časa razmišljamo o nakupu še enega psa, predvsem jaz-da bo čisto moj  :P
Zato me zanima, če je tu kdo, ki ima informacije o kakšnem novem leglu? :) Prosim prosim...

Lp, Urška



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #1226 : 13 Januar 2010, 16:09:08
Ojla !
Vem za eno luštno mopsiko iz Aboneel kennel  :o , ful je cartlih.. pa še v sorodu bomo hehehe ;D..
A se mogoče z mopsi kje sestajate? na področju LJ?

lep pozdrav !



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #1227 : 13 Januar 2010, 16:12:32
 :)



rush

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #1228 : 13 Januar 2010, 16:30:17
Hei! Hvala za tako hiter odgovor :)
Moram povedat, da nisem tako seznanjena s temi vzreditelji, legli in vsem tem tako, da ne vem nič o temu, ki si ga ti (če te lahko tikam) navedla. :/
Mi lahko poveš kaj več?

Se ne sestajamo, smo z obale, imamo več prijatljčkov maltežanov ;D



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #1229 : 13 Januar 2010, 18:09:50
Lp!

http://www.aboneel.com/ jaz zdaj dobim psičko od tu .. mislim,da sem se prav odločila  :) nisem še zasledila nič negativnega o tje psarni ..iskala sem kar nekaj časa .. lep pozdrav upam,da sem ti kaj pomagala  :)