Mops [Pug]

regalis · 560513

AnjaB

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #1320 : 18 November 2010, 22:37:48
še dva tedna in naša pošast pride domov! včeraj sem se igrala s šestmesečnim Rudijem in še težje čakam na Oto! ;D



pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #1321 : 19 December 2010, 19:03:29
Hojla  :)
Kam ste se skrili vsi "mopseljubci"  :P

Naš bučman uživa na snegu  ;D ;D ;D







pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #1322 : 23 December 2010, 19:02:54


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1323 : 07 Januar 2011, 14:00:41
A kdo ve za kakšno leglo mopsov v bižnji prihodnjosti?

Pa še... A kdo pozna enega iz Brestanice, ki ima kao leglo mopsov z rodovnikom.
Po pravici povedano, sem 99%, da se je zlagal. Ampak sodelavec se je odločil, da jih gre vseeno pogledat. Ima kdo še kakšen info, da se ga odvrne od tega? Oče tega legla tudi tako hudo škili, da ni za verjet...

Do zdaj je dobil spisek bolezni in povezavo do zdravstvenega inštituta dednih bolezni, vzrediteljev pa res ne poznam...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #1324 : 15 Januar 2011, 17:53:46


elvis10

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #1325 : 20 Januar 2011, 12:06:29
pozdravljeni :)

tudi jaz sem se opogumil in se prijavil, da malo izmenjamo mnenja, debatiratmo o naših lepotcih itd...
Namreč tudi jaz sem ponosen lastnik 5 mesecev starega Tajson-a :)...Opazil sem, da jih je veliko kupilo mops-a v Velenju. Tudi sam sem ga kupil tam, pa me zanima pri komu ste ga kupili :)
Sedaj imam pa par vprašanj. Namreč, ko ga peljem na sprehod tu pri nas, naredi samo cca 300m in se ustavi noče naprej. Vendar sem bolj trmast od njega in po parih minutah nadaljuje pot, ko pa smo naprimer na sprehodu v centru mesta pa veselo hodi poskakuje in hodi nenormalno veliko. Živim pa v vasi drugače. Kot drugo me zanima, kako ste vi naučili da vas uboga, ker roko na srce mene uboga ko je v hiši, ko pa ga peljem ven opravit potrebo se pa zna zgoditi, da me preprosto ignorira.
Upam, da se bo nekdo našel, ki bi mi prijazno odgovoril :)




pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1327 : 22 Januar 2011, 21:58:57
Če moja psina nekje noče naprej, jo pač tam pustim in grem sama naprej (enkrat jo pokličem potem pa tečem naprej in se ji vmes še kje skrijem) in potem veselo pridirja za mano. ;) Kjer je le možno imej psa odpetega in tekaj sem in tja, meči zdaj žogo, enkrat daj priboljšek ker se je sam od sebe spomnil, da bi te pogledal, skrivaj se za grmi, drevesi...Tako nekako izgledajo moji sprehodi.

Jaz ti svetujem dobro pasjo šolo, kjer bodo videli kje delaš napake (če jih) in te naučili kako učit psa. Kar pojdi si že zdaj pogledat tečaje, kmalu bodo vpisi-marca se začnejo pa tečaji.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


elvis10

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #1328 : 23 Januar 2011, 09:56:32
čara najlepša hvala za odgovor.bom poskusil še to kar si napisala :) .. za pasjo šolo pa že prebiram razne forume, ker se ne želim zaleteti pa nekam upisatim, ampak gledam pri kateri šoli so bili bolj zadovolnji, definitivno gre pa v šolo, ker spet to je moj prvi pes in bi se rad še več naučil, da mu bo še bolje, čeprav mislim da mu nič ne manjka :)

ČARA, hvala še enkrat



pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #1329 : 26 Januar 2011, 21:12:55
 :) :) :)



Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #1330 : 23 Februar 2011, 23:18:00
:) :) :)


:D Tipičen "mopsovski" pogled  :P

Evo, tole je pa moj Gizmo.











My little dogs - a heartbeat at my feet.


elvis10

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #1331 : 25 Marec 2011, 17:29:33
nekaj časa noben ni nič pisal bom pa jaz samo na kratko vprašal.. Mi lahko kdo pove, kaj lahko naredim, da bo moj mops puščal malo manj dlake, krtačim ga redno vendar jo je še vedno veliko.



Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #1332 : 25 Marec 2011, 20:40:34
Pri nas je isto. Ga krtačim tudi do 2x na dan, pa še vedno pušča dlako. Smo se že kar navadl na to:)

My little dogs - a heartbeat at my feet.


elvis10

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #1333 : 27 Marec 2011, 14:01:13
heheh pol nism edini  :D :D :D :D :P



Marina11

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1334 : 02 April 2011, 13:02:37
Mene pa zanima ali morda kdo ve za koga, ki bi na lokaciji Štajerska - Prekmurje PODARJAL mopse? Iščem mopsiko namreč, ki si jo zelo želimo doma, vendar da bi jo kupili odpade zaradi finančnega stanja...



Andie

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #1335 : 02 April 2011, 13:25:05
Mene pa zanima ali morda kdo ve za koga, ki bi na lokaciji Štajerska - Prekmurje PODARJAL mopse? Iščem mopsiko namreč, ki si jo zelo želimo doma, vendar da bi jo kupili odpade zaradi finančnega stanja...

Živjo!

Najprej si dobro preštudiraj par tem tukaj in še malo razmisli --> http://www.pesjanar.si/forum/index.php?board=93.0

Zakaj bi kdo sploh kar tako podarjal mopse?  ??? Mogoče se sliši kruto, ampak če ni denarja za nakup mopsa, kje se bo našel denar ko bo treba mopsa peljati k veterinarju (+ hrana, oprema, šolanje...)?  :-\



Marina11

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1336 : 02 April 2011, 13:41:49
Živjo!

Najprej si dobro preštudiraj par tem tukaj in še malo razmisli --> http://www.pesjanar.si/forum/index.php?board=93.0

Zakaj bi kdo sploh kar tako podarjal mopse?  ??? Mogoče se sliši kruto, ampak če ni denarja za nakup mopsa, kje se bo našel denar ko bo treba mopsa peljati k veterinarju (+ hrana, oprema, šolanje...)?  :-\

Smo preštudirali. Ja glej, najde se jih kar veliko, ki mopse podarjajo. Poleg tega pa morda trenutno nimamo 500€, kljub temu pa lahko povem, da imamo na naši najbližji veterinariji, ki je ena izmed najboljših v Prekmurju kar dve sorodnici, ki sta do sedaj res lepo poskrbeli za naše kužke. Za cepljenje pa se vedno najde denar, glede bolezni pa kot sem omenila, imamo pomoč vedno. Trenutno pa nam je žal ravno zaradi starosti umrla psička in si želimo pač novo.



Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #1337 : 02 April 2011, 16:44:47
Smo preštudirali. Ja glej, najde se jih kar veliko, ki mopse podarjajo. Poleg tega pa morda trenutno nimamo 500€, kljub temu pa lahko povem, da imamo na naši najbližji veterinariji, ki je ena izmed najboljših v Prekmurju kar dve sorodnici, ki sta do sedaj res lepo poskrbeli za naše kužke. Za cepljenje pa se vedno najde denar, glede bolezni pa kot sem omenila, imamo pomoč vedno. Trenutno pa nam je žal ravno zaradi starosti umrla psička in si želimo pač novo.

Vem kako je to, ko si želiš določeno pasmo, a jaz bi na tvojem mestu definitivno raje vzela kakšnega revčka iz zavetišča.

My little dogs - a heartbeat at my feet.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1338 : 03 April 2011, 12:34:24
Ja, potem se ti bo pa zgodilo, da ima pes podedovan švoh imunski sistem in bo fasal Demodex-zdravljenje. Potem se ti čisto lahko zgodi, da bo ime problem z očmi in bo doživljensko potreboval kapljice v oči, sicer bo oslepel-pa te bo konstnatno prišlo 30eur na 1-2 meseca za oči. Kaka huda alergija-jupijada, pa si na dietni in dragi hrani + testi za alergijo, kak poseben šampon.
Tečaji v šolah so nekako od 100-170 eur (odvisno od kraja, KDja).

Najdrajžji so itak obiski pri veterinarjih in pa tečaji v šolah-ki so, roko na srce nujni, če nimaš sam dovolj znanja in primernega okoliša (različne pse, ljudi, kolesarje, tekače, motoriste...)

Če hočeš mopsa-šparaj denar...Sicer raje vzemi totalnega zmešančka, samo če si lahko privoščiš kvalitetno hrano za psa in pa veterinarja ter pasjo šolo. Sicer pa počakaj s psom.

Pri psih, ki so kao pasemski in nimajo dobrega rodovnika (genetika, zdravje, krakter)...je velika možnost, da se hudo opečeš-predvsem zdravje šepa navadno.
Na tem forumu lahko najdeš rodovniške ali pa take ki iščejo nov dober dom-kjer se načeloma oddajajo s pogodbo (kvalitetna hrana, veterinar kadar je potrebno-ne samo cepljenje...)...
Sicer pa SLO je majhna-je problem it na Primorsko po psa? Ni, a ne. Ker je pes živo bitje in ne kup drv.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #1339 : 03 April 2011, 14:50:23
Se najdejo (žal) tudi taki, ki so pripravljeni oddati ali za malo denarja prodati rodovniške, ali nerodovniške  mopse, ker za njih ne morejo več skrbeti. Zakaj je tako, raje ne razmišljam. Verjamem oz. upam pa, da s za svoje živalce najdejo res najboljše skrbnike.
Drugače pa, ja zavetišče je res najboljši način, da nekomu polepšaš življenje  ;D


Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #1340 : 04 April 2011, 08:31:02
Se najdejo (žal) tudi taki, ki so pripravljeni oddati ali za malo denarja prodati rodovniške, ali nerodovniške  mopse, ker za njih ne morejo več skrbeti. Zakaj je tako, raje ne razmišljam. Verjamem oz. upam pa, da s za svoje živalce najdejo res najboljše skrbnike.
Drugače pa, ja zavetišče je res najboljši način, da nekomu polepšaš življenje  ;D

Tako sem jaz dobila Gizmaka, ko je imel 2 leti. Gospa ni mogla več skrbeti zanjga, pa je pristal pri naši hiši. Zdaj je pri nas že malo več kot 1 leto. ;)

My little dogs - a heartbeat at my feet.


carrie

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1341 : 04 April 2011, 12:49:23
Pozdravljeni!

Sem nova na forumu in sem si vzela kar celo dopoldne, da sem prebrala temo o mopsih in sem seveda sedaj še bolj navdušena tudi zaradi slikc vaših mopsov  :)
S psi imam sicer dolgoletne izkušnje. Imeli smo airedalsko terirko, rodovniško, ki pa je žal poginila pri samo 6 letih, ker je revica imela tumor. Prestala je dve operaciji, a kljub temu ni preživela. Torej se dobro zavedam, da s psom so stroški, ampak za tako dobrega prijatelja kot je pes ti ni odveč dati, samo da je z njim uredu.
Starši imajo sedaj novo airedalko, ki je super psička. Ker pa sem sedaj preseljena v LJ in še vedno navdušenka psov sem se odločila, da bi v bljižnji prihodnosti imela mopsa. V pasmo sem se do ušes zaljubila  :-[ :o
Zelo bi bla vesela, če bi mi povedali, kje ste svoje mopseke kupili. O značaju in ostalih karakteristikah sem se pozanimala že 100%, nakup pa je nekaj o čem moram biti res prepričana, ker nočem, da bi kužka kupila pri napačnih vzrejiteljih. Nerodovniškega mopsa nekako ne upam kupiti. Če ga kdo ima, sem pa vesela tudi komentarja o njih, ne rečem, tudi nerodovniški kužki so lahko čisto ok.

Še nekaj. Nekje sem zasledila oglas, rodovniški mopsi 350eurov, sicer iz hrvaške. To se mi zdi zelooo malo denarja za psa z rodovnikom. Zanima me koliko ste odšteli za kužka, ker navsezadnje je tudi to pomemben podatek, da se malo finančno pripravim.

Hvala že vnaprej in upam, da bom kmalu tudi jaz lahko delila slikice tega prisrčnega kosmatinca :)



Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #1342 : 04 April 2011, 13:19:55
Pozdravljeni!

Sem nova na forumu in sem si vzela kar celo dopoldne, da sem prebrala temo o mopsih in sem seveda sedaj še bolj navdušena tudi zaradi slikc vaših mopsov  :)
S psi imam sicer dolgoletne izkušnje. Imeli smo airedalsko terirko, rodovniško, ki pa je žal poginila pri samo 6 letih, ker je revica imela tumor. Prestala je dve operaciji, a kljub temu ni preživela. Torej se dobro zavedam, da s psom so stroški, ampak za tako dobrega prijatelja kot je pes ti ni odveč dati, samo da je z njim uredu.
Starši imajo sedaj novo airedalko, ki je super psička. Ker pa sem sedaj preseljena v LJ in še vedno navdušenka psov sem se odločila, da bi v bljižnji prihodnosti imela mopsa. V pasmo sem se do ušes zaljubila  :-[ :o
Zelo bi bla vesela, če bi mi povedali, kje ste svoje mopseke kupili. O značaju in ostalih karakteristikah sem se pozanimala že 100%, nakup pa je nekaj o čem moram biti res prepričana, ker nočem, da bi kužka kupila pri napačnih vzrejiteljih. Nerodovniškega mopsa nekako ne upam kupiti. Če ga kdo ima, sem pa vesela tudi komentarja o njih, ne rečem, tudi nerodovniški kužki so lahko čisto ok.

Še nekaj. Nekje sem zasledila oglas, rodovniški mopsi 350eurov, sicer iz hrvaške. To se mi zdi zelooo malo denarja za psa z rodovnikom. Zanima me koliko ste odšteli za kužka, ker navsezadnje je tudi to pomemben podatek, da se malo finančno pripravim.

Hvala že vnaprej in upam, da bom kmalu tudi jaz lahko delila slikice tega prisrčnega kosmatinca :)

Živjo!

Sprva meni osebno mopsi sploh niso bili všeč, je pa bila na njih zato toliko bolj nora naša mati. Spomnim se, da smo mel eno velko slikco mopsa na hladilniku, ene 10 slik je mela v telefonu in zmer ko smo kakšnega kje srečal se je kar topila. Naš Gizmo je zdaj star 3 leta, kakor sem že zgoraj napisala sem ga dobila oz.kupila od gospe, ki ni mogla več skrbeti zanjga. Zdaj ti povem, da zame ni boljše pasme kot je mops. Naš je grooozno aktiven (brez problemov prehodi več KM), nori kot zmešan (veliko ima prstov vmes tudi naš pinč, ki je njegov "osebni trener" :D :D). , je izjemno inteligenten, scrklan in prav vidi se kako je hvaležen, da smo ga vzeli k naši hiši. Na žalost pa ni rodovniški, kar me navsezadnje pri njem sploh ne moti (drugače sem definitivno za rodovniške pse), ker sem ga rešila iz res groznih pogojev kjer je bival.Je pa veterinar rekel da je v vrhunski kondiciji in da ima učke BP.  Drugače pa o rodovnikih ne bi izgubljala besed..  :) Če želiš res pravega mopsa, šparaj dnar, pozanimaj se o psarnah (vem kako je to, ker tudi jaz zdaj šparam za rodovniško mopsiko, na veliko se zanimam o vzrediteljih itd.itd.) Glede cene.. Meni se normalna cena zdi tam 800-1000€. Glede vzrediteljev pa me je totalno navdušila psarna Snorewood. Kontaktirala sem že vzrediteljico, ki je bila izjemno prijazna in mi je odgovorila na vsa moja vprašanja.

LP,
Marina

My little dogs - a heartbeat at my feet.


Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #1343 : 04 April 2011, 13:52:47
Pa še par slikic:


Moja malenkost :-[ , sosedov Husky Kapi, naš Roli in Gizmo



Razdejanje :D :D


My little dogs - a heartbeat at my feet.


carrie

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1344 : 04 April 2011, 15:19:02
Ro Gi, hvala za odgovor in rikupne slikce :)
tudi jaz sem zasledila psarno snorewood in bom gospo najbrž kontaktirala.
ima kdo izkušnje kakšne so kaj razlike med psom in psičko, mi smo namreč vedno imeli psičko pa me zanima kakšne (če sploh) so razlike med spoloma v karakterju ipd.



robert

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #1345 : 08 April 2011, 22:39:48
  Elvis,kar se tiče dlake,pazi,da hraniš s kvalitetno hrano brez raznik dodatkov iz domače kuhinje,sladkarij,...
Imamo mopsa že 2 leti in pol in mu dlaka res ne izpada.



Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #1346 : 08 April 2011, 23:12:22
  Elvis,kar se tiče dlake,pazi,da hraniš s kvalitetno hrano brez raznik dodatkov iz domače kuhinje,sladkarij,...
Imamo mopsa že 2 leti in pol in mu dlaka res ne izpada.

Čudno, pri nas imata oba super hrano, pa Gizmu še vedno dlaka kar izpada... :-[

My little dogs - a heartbeat at my feet.


pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #1347 : 09 April 2011, 10:11:23
Čudno, pri nas imata oba super hrano, pa Gizmu še vedno dlaka kar izpada... :-[

Enako. Žal ne poznam nikogar, ki bi trdil, da mopsom ne izpada dlaka  :)


pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #1348 : 09 April 2011, 10:31:07
Tkole se mi cartamo  ;D

   

 :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1349 : 09 April 2011, 10:52:41
Mogoče, mogoče, če ima kdo mopsa v boksu zunaj, da mu ne bi dlaka odpadala več kot 2x letno. Ampak, kdo bi imel mopsa zunaj???? To so res čist hišni psi, razen redkih izjem, ki so skupaj z lastniki večino časa zunaj in v stanovanju,hiši spretežno samo spijo.

Naj vas pa potolažim, je še vseeno manj dlak kot pri nas doma-vsak dan pometemo za polovico smetišnice, pri dalmatinco je pa sloh bla veselica.  :D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!