Mops [Pug]

regalis · 561252

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1410 : 18 Julij 2011, 13:50:56
O moja priljubljena tematika-generalno čiščenje stanovanja!  Zdaj je ne kopat en čas, vsaj kak mesec ne...Ampula naj učinkuje.

Njene brisače, ležišče, igrače, ovratnice-operite v pralnem stroju na 60 stopinj.
Tepihe, posprejajte s sprejem proti bolham (Biogroom, Biospotix, Frontline), pustite delovati kake dve uri in nato temeljito posesajte celo hišo. Če psica spi na vašem jogiju-zamenjajte vse prevleke, povšter v pranje, posprejajte jogi in ga posesajte čez dve uri.

Če imate sesalec na vrečke-kupite ovratnico proti bolham-lahko tudi mačjo, dajte konček ovratnice v vrečko sesalca, če imate njene igrae pospravljene v škatli-dajte še tja en delček ovratnice, če imate škatlo za copate -dajte tudi tja.

Posprejajte tudi kote v hiši/stanovanju, pri omarah, pred vrati.

To deljajte zdaj vsakih 14 dni po stanovanju do konca poletja.

Tako proceduro sprejanja tepihov, pasjega ležišča imejtev bodoče večkrat letno-da se vam bolhata zalega ne ponovi. Jaz navadno konec zime naredim tako generalko in potem v začetku poletja, jeseni in pred zimo. Pa psica naj bo redno zaščitena pred bolhami. Z naravnimi ali kemičnimi snovmi-ovratnica, ampula. Če jo pogosto kopate, je ovratnica bolj primerna, ker se jo lahko sname, ampula pa se z vsakim kopanjem izpira in manjša delovanje.

Če ste v hiši in imate teraso, posprejajte tudi zunaj vogale, pokosite travo. Bolhe odganja tudi evkaliptusovo, citronkino naravno eterično olje.
Ogromno te zalege je na ježih in potepuških mačkah.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Avy-ka

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #1411 : 18 Julij 2011, 16:14:53
aha.. torej je bolje da je ne okopam s kakšnim šamponom proti bolham ? prebrala sem nekaj tudi o spreju Zyzek , ki ga poškropiš po psu... ali bi bilo to tudi dobro uporabiti ?  in Čara hvala za nasvete ! :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1412 : 18 Julij 2011, 16:19:21
Ne vem kje živiš, ampak v SLO že nekaj časa ni mogoče dobiti Zyzek spreja. Je bil pa zelo učinkovit. Tudi proti klopom, slabost je ta, da se tak pes ne sme kopat v rekah, jezerih, morju....

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #1413 : 18 Julij 2011, 18:01:29
Avy-ka, jaz bi definitivno na tvojem mestu najprej uporabila insekticidni šampon in šele nato dala ampulo. Pri nas se je dobro obnesel Pinavet od Krke.

My little dogs - a heartbeat at my feet.


Avy-ka

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #1414 : 18 Julij 2011, 21:27:22
Aha... no potem sem pa brala zelo stare članke :-/  kjer so vsi pisali da je ta sprej zelo dober....
žal smo Avy že dali ampulo tako da je sedaj še ne moramo okopati....
ali obstaja še kakšen drugi sprej proti bolham ?  in    na naših amuplah piše da kužka ne smemo kopati samo tri dni ? 

Lp  in hvala  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1415 : 18 Julij 2011, 21:45:22
Tri dni sploh ne smeš niti stuširat, ker gre takoj vse dol...Kasneje pa prav tako vsako kopanje-sploh z šamponom manjša delovanje ampule in zdaj, ko že imate problem z bolhami, si tega ne želite.  Pa tudi za dober mesec je plavanje na črni listi, ker ampule se spirajo v vodo in škodijo ribam ter vodnim organizmom-tudi ovratnice, zato se ovratnice snamejo.

Za spreje sem ti pa že napisala. Na veterini je Frontline, v trgovinah za živali imaš pa Biogroom (Mr. pet recimo), Biospotix....pa še kakšni se najdejo.

Saj če nima res invvazije na sebi in poškodovano dlako/kožo-kopanje z insekticidnim šamponom ni nujno (zdaj pa je ne smete s takim šamponom, ker bo preveč agresiven za kožo, je že ampula gor!). Bo ampula lepo opravila delo-vi morate sedaj generalno očistit stanovanje/hišo.

Pri psih, ki so jih bolhe res napadle-se uporabi veterinarski insekticidni šampon in po treh dneh nato ampula-generalka doma pa nikakor ne uide. In ker bolhe ležejo jajčeca-spreji itd pa na jajčeca niti nimajo učinka-zato je potrebno to generalko 3x na 14 dni ponavljat. Da se zalega resnično znebite!


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #1416 : 19 Julij 2011, 17:25:40
Tako, Gizmo ma spet novega mopsastega prijatelja Valentina Rossija (kratko Valeta) in danes smo se trije mopsači odpravili na sprehod.


Gizmo je ravno pogledal stran :)

Valetu smo sprobal Gizmovo naprsnico  :P :P



Moj super-mopsek  :D :D

My little dogs - a heartbeat at my feet.


pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #1417 : 21 Julij 2011, 19:20:40
Kok so lušni  :o :P :o
Kje pa ste vi nabavli Gizmotu tole specialno oprsnico?


Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #1418 : 21 Julij 2011, 21:59:41
Ma smo bli cela atrakcija  :D :D Naprsnica je od firme Julius- K9, nabavla pa sem jo lani na razstavi v Celju. Našitke si pa sam izbereš :) Sem zelo zadovoljna z njo, Gizmak pa tudi  8) 8)

My little dogs - a heartbeat at my feet.


elvis10

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #1419 : 22 Julij 2011, 10:44:23
Ro_Gi: heehhe kaj si mela za njih da so se tko lepo usedl :)


k da svojga gledam  ;D ;D :P :P :P



Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #1420 : 22 Julij 2011, 12:38:39
Nima veze kaj je, sam da je priboljšek :) So takoj kosmate riti na tleh :)) Elvis, daj še ti kakšno slikco tvojega mopsača :)

My little dogs - a heartbeat at my feet.


elvis10

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #1421 : 22 Julij 2011, 14:14:25
hehe sam da vid kej že sedi :) se ga neda tkrt premaknt  :P :P :P

evo mojga razbojnika  ;D ;D



Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #1422 : 22 Julij 2011, 15:05:00
O ja. Al pa da potresem z vrečko.. že sedi, hehe :) Joj, kako je lep :o Kolk je star?

My little dogs - a heartbeat at my feet.


elvis10

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #1423 : 24 Julij 2011, 12:42:02
O ja. Al pa da potresem z vrečko.. že sedi, hehe :) Joj, kako je lep :o Kolk je star?


he he he :)

20.08 bo upihnil prvo svecko :)



saaaNck

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • Rooney <3
Odgovori #1424 : 24 Julij 2011, 20:28:03
Tako, Gizmo ma spet novega mopsastega prijatelja Valentina Rossija (kratko Valeta) in danes smo se trije mopsači odpravili na sprehod.


Gizmo je ravno pogledal stran :)

Valetu smo sprobal Gizmovo naprsnico  :P :P



Moj super-mopsek  :D :D

Ja kako ma Gizmo luskane prjatle, se posebi tamal je superkjut :) haha  :P



elvis10

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #1425 : 25 Julij 2011, 12:41:49
sam gizmo ma zlo velik prjatlov :) kje jih najde tok :D



Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #1426 : 25 Julij 2011, 13:15:43
Saaanck, vaš tamal je res najlepši cukr! :)

Elvis, še sama ne vem, prijatelji se kar vrstijo, hehe :) Lahko bi enkrat imeli srečanje s foruma :) :D :D

My little dogs - a heartbeat at my feet.


elvis10

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #1427 : 25 Julij 2011, 14:00:48
Saaanck, vaš tamal je res najlepši cukr! :)

Elvis, še sama ne vem, prijatelji se kar vrstijo, hehe :) Lahko bi enkrat imeli srečanje s foruma :) :D :D

zaradi mene :D



elvis10

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #1428 : 25 Julij 2011, 17:30:54
zaradi mene :D


moraš mi povedat kje jih najdeš, da se jim mal prklopm zravn, po domače "uštulim" hehe :) ;)



Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #1429 : 25 Julij 2011, 18:22:51
Pridi na Dolenjsko, tukej nas je velik :)

My little dogs - a heartbeat at my feet.


elvis10

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #1430 : 25 Julij 2011, 18:26:51
Pridi na Dolenjsko, tukej nas je velik :)


pridite v Ljubljano, tukaj sem samo jaz heheh :)  :P :P :P :P



Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #1431 : 25 Julij 2011, 20:58:37
hej hej!
Moja prijateljica se zanima za nakup mopsa in je prosila, da ji pomagam pri izbiri vzreditelja ... se mi je zdelo, da bi bilo to najboljše vprašati vas, saj veste iz prve roke ... Katerega vzreditelja bi priporočili??

Lp!


Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #1432 : 25 Julij 2011, 21:51:40
Jaz bi na njenem mestu definitivno vzela iz psarne Snorewood pugs.  :)

My little dogs - a heartbeat at my feet.


Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #1433 : 26 Julij 2011, 07:45:20
Hvala za odgovor. To psarno je omenila tudi sama, ampak nisva bili prepričani, če je sploh še aktualna, saj nisva našli nobene spletne strani, kontakta ipd. Hvala, res!  :)


Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #1434 : 26 Julij 2011, 15:48:52
Melita Grošelj & Uroš Pirc - SNOREWOOD PUGS, Opekarniška 17, 1235 Radomlje,
tel. 041 751 779; e-mail: [email protected]

Tole je skopirano z enega foruma. Naslov vem da je pravi, za številko in mail pa nisem sigurna. Go. Melito sem tudi že enkrat kontaktirala na FB in je bila res super, odgovorila mi je na vsa moja vprašanja. Po tanovem je tudi sodnica za pasme v FCI 9.

My little dogs - a heartbeat at my feet.


elvis10

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #1435 : 26 Julij 2011, 15:59:55
jz mam tud eno vprašanje :) pa bi rabu povratno informacijo :) namreč moj mopsek še ni bil na morju, oz. je bil vendar se še ni kopal :) zanima me, kako ste vi svojega mopsa spravili v vodo, ker svojega nebi rad silil, da se mu ne bo voda "zamerla" kej :)

a ima kdo kakšen nasvet, kako bi bilo ga najlažje spraviti v vodo :) vem, da je malce butasto vprašanje, sam raj vidim kako ste vi ravnali, da nebom kaj zašuštral :=)

pa hvala vnaprej za povratne informacije  :D :D :D :D



Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #1436 : 26 Julij 2011, 18:05:32
Ko sem našega dobila pri starosti 2h let si ni upal sploh blizu potoka- danes brez problema zaplava. Na začetku ga ne smeš silt, ampak mu samo pokaži, da voda ni nikakršen bav bav. (Našega je dejansko navdušil Roli, ker ga Gizmo v vsem posnema (ja, tudi v bedarijah :):) ) Na tvojem mestu bi počepnila k vodi, ga poklicala k sebi, da se navadi na prisotnost vode, potem pa ga počasi poskušala navadit na to, da bi stopil vanjo. Lahko probaš s kakšnim pribolškom, pa da mu ga držiš pred nosom, da namoči tačke... Preden pa ga je Roli streniral,  sem Gizma velikokrat skušala zvabit tako, da sem sama šla v potok in ga klicala oz. vabila na igro, s priboljški. Kmalu je pogruntal da je voda pravi špas :D :)

Kasneje, ko se mopsek navadi na vodo pa pazi, da ne bo plaval brez nadzora. Ta pasma se v vodi zelo hitro utrudi zaradi konstitucije telesa in potlačenega gobčka. Zato bo našemu treba nabavit rešilni jopič 8)

My little dogs - a heartbeat at my feet.


elvis10

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #1437 : 26 Julij 2011, 18:09:42
Ko sem našega dobila pri starosti 2h let si ni upal sploh blizu potoka- danes brez problema zaplava. Na začetku ga ne smeš silt sploh, ampak mu samo pokaži, da voda ni nikakršen bav bav. Našega je dejansko navdušil Roli, ker ga Gizmo v vsem posnema (ja, tudi v bedarijah :):) ) Na tvojem mestu bi počepnila k vodi, ga poklicala k sebi, da se navadi na prisotnost vode, potem pa ga počasi poskušala navadit na to, da bi stopil vanjo. Lahko probaš s kakšnim pribolškom, pa da mu ga držiš pred nosom da namoči tačke... Preden ga je Roli streniral, pa sem našega velikokrat skušala zvabit tako, da sem sama šla v potok in ga klicala oz. vabila na igro, s priboljški. Kmalu je pogruntal da je voda pravi špas :D :)

super, hvala lepa za hiter odgovor :) poskusim in sporočim :)



pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #1438 : 26 Julij 2011, 20:29:52
Ro_GI , mi smo našmu kupli rešilni jopič, pa ga je bolj oviral, kot mu pomagal, tako, da raje premisli glede nakupa. Sej mopsi se itak ne kopajo radi bogvekaj  ;) , vsaj naš se noče  :-\


Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #1439 : 27 Julij 2011, 09:23:46
Aja? Hm.. Ma naš je letos na Kolpi full plaval in se prav vidi da uživa na vodi. Od kere firme pa mate rešilni jopič? :)

My little dogs - a heartbeat at my feet.