Zavarovanje psa

Marko · 67791

rudageba

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Eboneys midnight star
Odgovori #30 : 03 Oktober 2008, 22:18:28
v ponedeljek sem zmenjena z zastopnikom iz triglava. Po napisanem pa se mi zdi res v redu. najverjetneje bom kar tam sklenila zavarovanje. tudi jaz se zanimam za nadstantardno.

lp  :P



rudageba

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Eboneys midnight star
Odgovori #31 : 06 Oktober 2008, 20:52:54
danes sem sklenila za mojo Enico zavarovanje pri triglavu za 150 eur. vkljuceno je neomejeno zdravljenje, tudi v tujini ce se kaj zgodi ali pa v avtu. to pa mi je v bistvu najpomembneje.

lp  ::)



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 06 Oktober 2008, 22:27:52
A si ziher,da velja tudi v tujini?



rudageba

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Eboneys midnight star
Odgovori #33 : 07 Oktober 2008, 11:27:18
Ja če skleneš tudi za tujino (eu pa hrvaška). edino kar je, če bi se slučajno kaj v tujini pripetilo ti plačaš veterinarja in vse stroške, vzameš pa račun in ti pol po prihodu v slo povrnejo denar. Sam tako zavarovanje je treba doplačat 9,60 eur. Se splača če z psom dosti potuješ tudi v tujino.

Lp   ;)



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 07 Oktober 2008, 15:57:39
porkaflika.....meni pa agent ni nič omenil. >:(
 Skoz samo povdarja,da v tujini nič ne velja, tudi če pride do pogina v tujini, ti zav.ne izplača.
Pa bi nam prišlo še kako prav.
Hvala za info.



rudageba

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Eboneys midnight star
Odgovori #35 : 07 Oktober 2008, 16:27:30
Oj!

meni pa je zastopnik omenil, da so predkratkim izpopolnili ta zavarovanja. mogoče pa pri tebi tega še ni bilo. od kdaj pa imaš kužija zavarovanega (če smem vprašati)?

Lp



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 07 Oktober 2008, 17:48:31
Jaz sem obnovila zavarovanje junija, lahko da so res tujino kasneje dodali.



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 10 November 2008, 10:13:11
Klical na adriatic in triglav.. pa nimajo pojma o pogojih. Odgovori so se večinoma začeli na ..mislim da je tako...nisem sigurna...to bi morala pa vprašat...počakate trenutek..  :P

Vlgavnem pri Triglavu naj bi bilo 100% kritje vet. stroškov max 1000€ na leto, pri Adriaticu pa 50% neomejen znesek(4 bolezni na leto). Drugih opcij baje ni ???
Ima kdo drugačne informacije? Očitno ne ostane drugega kot da kličem direktno agenta, ker punce za telefonon niso ravno pri stvari  ::)

Aja pa pri Adriaticu se osnovno zavarovanje gleda na vrednost psa. Samo kot sem razumel, osnovno zavarovanje nima veze z dodatnim, tako da bi lahko prikazal rodovniškega kužota za mešanca?



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #38 : 10 November 2008, 10:22:16
Jaz imam svojo zavarovano pri Triglavu.

Osnovno zavarovanje (krije samo nekaj stroskov, nisem 100% katere, ker nimam police pred sabo) se placa na vrednost psa. Jaz sem za svojo dala nabavno vrednost. Ta vrednost se scasoma lahko zvisuje (na podlagi opravljenih izpitov, prvastev,...). V primeru pogina dobis nazaj to vrednost.

Dodatno zavarovanje pa krije se veterinarske stroske. Izberes si letni agregat 1000 ali 2000€ (razlika med njima je par €). Povrnejo 50% stroskov brez DDV-ja. Ni vazno kolikokrat koristis, pac do 2000€ letno krijejo, pa ce je to v enkratnem znesku ali pa v 10 obiskih pri veterinarju.

Celotna premija me je prisla okoli 120€.



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 10 November 2008, 10:31:22
To je "bruto" cena brez kakšnih popustov?



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #40 : 10 November 2008, 10:32:40
Jap to je brez popustov. ;)



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 10 November 2008, 10:49:09
zanimivo  :) Hvala

Pa te smem še vprašat kolko je nabavna vrednost tvojega psa? Lahko sam določiš to vrednost al moreš pokazat račun oz. pogodbo?



AIKA B

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Aika, Fear, Envy
Odgovori #42 : 10 November 2008, 10:52:04
Oj,

tudi jaz sem kakšen mesec nazaj zavarovala psa pri Zavarovalnici Triglav.
Dala sem cca. 200 € (ne vem točno ker sem zavarovala istočasno še avto). Imajo pa ful možnosti. Vrednost premije je pa odvisna od cene psa (verjetno tudi od starosti in dosežkov) in pa od tega kaj naj bi pes počel. - izpolniš obrazec kjer navedeš vse od parjenj do uspehov, treniongov...
Jst sem vzela dodatno zavarovanje ( do 2000 € letno ti krije zavarovalnica in to samo 50% stroškov (cepljenje in razna striženja nohtov ne moreš uveljavljat). Poleg dodatnega zavarovanja sem vzela še zavarovanje v tujini in na razstavah, pri transportu...
Ne vem točno napamet, če koga zanima pordobno lahko pogledam na polico.

lp

Katja

Fevy's kennel - chinese crested dog
http://fevys-kitajski-goli-pes.weebly.com/


AIKA B

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Aika, Fear, Envy
Odgovori #43 : 10 November 2008, 10:54:08
zanimivo  :) Hvala

Pa te smem še vprašat kolko je nabavna vrednost tvojega psa? Lahko sam določiš to vrednost al moreš pokazat račun oz. pogodbo?
Moj agent je preveril koliko naj bi pasma stala in se je strinjal z mojo nabavno ceno. Pokazala sem pa tudi kupoprodajno pogodbo.

Fevy's kennel - chinese crested dog
http://fevys-kitajski-goli-pes.weebly.com/


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #44 : 10 November 2008, 10:55:45
Jaz sem povedala nabavno vrednost psa, ki jo je preveril v neki tabelci. Nisem rabila pokazat nicesar drugega..niti psa ne :P



AIKA B

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Aika, Fear, Envy
Odgovori #45 : 10 November 2008, 10:59:47
Jaz sem povedala nabavno vrednost psa, ki jo je preveril v neki tabelci. Nisem rabila pokazat nicesar drugega..niti psa ne :P
Jst sem mogla pa tut psa pokazat ;D

Fevy's kennel - chinese crested dog
http://fevys-kitajski-goli-pes.weebly.com/


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #46 : 10 November 2008, 11:13:41
Aja, nabavno vrednost sem dala 500€.

Drugo leto jo bom pa povisala..



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 10 November 2008, 11:16:01
Hvala polno  :D



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #48 : 10 November 2008, 11:16:45
Ni za kej ;)



vojc

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 29 November 2008, 09:33:28
ja zavarovalnice večni problem jaz osebno imam psa zavarovanega pri ZT,zavarovanje sem sklenil aprila 2008 in mi je agent že takrat zelo dobro svetoval glede tujine in hrvaške.Glede kakršnih koli dokazil o vrednosti psa ali kaj podobnega sploh ni bilo govora.Sedaj pa bistvo moja soudeležba je 17% ostalo vse krije zavarovalnica.Pes je zavarovan 24 ur na dan v Sloveniji državah EU in Hrvaškem.Poleg vseh zdravstvenih ugodnosti imam še posebej zavarovano če bi slučajno pes koga ugriznil,torej osebe in to ZT krije do zneska 19.500 E,za stvari recimo da ga zbije avto,torej škoda ki je nastala pri tem ali pri ugrizu ,raztrgana obleka pa ZT krije škodo do višine 5.850E.
Sedaj pa cena letne premije z vsemi popusti je 95 E, popusta pa sem dobil 39%,je pa res da imam preko istega agenta zavarovano tudi stanovanje, avto in počitniško prikolico.V primeru kakršnih koli težav v tujini ob predložitviji fotokopije police nerabim plačevat nič ,ne pa kot nekateri agentje razlagajo da na licu mesta v tujini plačaš sam potem pa ti oni vrnejo denar.


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #50 : 29 November 2008, 10:37:25
ja zavarovalnice večni problem jaz osebno imam psa zavarovanega pri ZT,zavarovanje sem sklenil aprila 2008 in mi je agent že takrat zelo dobro svetoval glede tujine in hrvaške.Glede kakršnih koli dokazil o vrednosti psa ali kaj podobnega sploh ni bilo govora.Sedaj pa bistvo moja soudeležba je 17% ostalo vse krije zavarovalnica.Pes je zavarovan 24 ur na dan v Sloveniji državah EU in Hrvaškem.Poleg vseh zdravstvenih ugodnosti imam še posebej zavarovano če bi slučajno pes koga ugriznil,torej osebe in to ZT krije do zneska 19.500 E,za stvari recimo da ga zbije avto,torej škoda ki je nastala pri tem ali pri ugrizu ,raztrgana obleka pa ZT krije škodo do višine 5.850E.
Sedaj pa cena letne premije z vsemi popusti je 95 E, popusta pa sem dobil 39%,je pa res da imam preko istega agenta zavarovano tudi stanovanje, avto in počitniško prikolico.V primeru kakršnih koli težav v tujini ob predložitviji fotokopije police nerabim plačevat nič ,ne pa kot nekateri agentje razlagajo da na licu mesta v tujini plačaš sam potem pa ti oni vrnejo denar.


Premija se mi zdi kar nizka. Na kakšno vrednost si zavaroval?
Jaz imam enake pogoje; s tem da imam soudeležbe 50 %, premijo sem plačal skoraj 120 EUR s paketnim popustom (avto, stanovanje).
Hvala za odgovor.



vojc

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 29 November 2008, 11:39:21
jaz imam združeni dve zavarovanji v enega in to je odgovornost in zdravstveno.
Pod odgovornost spada zavarovanje po tretji osebi,v zdravstvenem pa je zavarovan pes sam.
Letna zdravstvena vrednost premije je 1100E ,če misliš to .


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 24 April 2009, 11:27:32
Živjo

Moja malenkost je za temo diplomske naloge izbrala zavarovanje živali :) Prosim, če mi lahko malce pomagate in sicer me najprej zanima, katere živali in kje imate zavarovane, mogoče če ni skirvnost in če veste tudi kaj obsega vaše zavarovanje. Sem še v fazi razmišljanja ali bo šla diploma bolj v smeri zavarovanja vseh živali ali samo hišnih ljubljenčkov, v tem primeru v prvi vrsti psov.

hvala in lp

...sledi svojim sanjam


Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 24 April 2009, 21:39:34
Bom prva  ;) Mojo kužiko imam zavarovano pri Triglavu. V primeru smrti dobim vrnjeno kupnino. Zavarovalnica mi krije 50% stroškov zdravljenja pri vetu. Seveda sem ne spadajo redna cepljenja (steklina, ...). To je vse kar se ta trenutek spomnim. Če te še kaj zanima vprašaj, bom pogledala pa na zav. polico.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #54 : 24 April 2009, 21:43:59
Mi imamo v drustvu sklenjeno skupinsko polico pri Adriaticu, cena je bla nekje okoli 80€, krije vse stroske zdravljenja brez DDV v vrednosti do 500€ (kar je, ce mene vprasas, grozno malo, glede na to da baje nekateri za enako polico placajo celo 200€, where's the point in that?) Se pa cena police letno spreminja glede na to, koliko jo vsi udelezenci skupinskega zavarovanja koristimo. Jaz imam zavarovana oba psa.

battito animale


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #55 : 24 April 2009, 22:08:26
Sem sklenila zavarovanje 2 dni nazaj 8)
Zavarovalnica Triglav, zavarovalna vsota 500€, širše kritje (pogin zaradi nesreče ali bolezni), dodatno nadstandardno zavarovanje zdravljenja z letnim agregatom 1000€ in 50% soudeležbo. Letna premija je 115€ za psa.



mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #56 : 24 April 2009, 22:39:29
Tudi jaz imam obe psice zavarovani - da mi v slučaju poškodbe in bolezni pri eni 50%, in pri drugi 70% povrne zavarovalnica (obe Triglav). Točno iz glave nevem koliko so cifre, če rabiš točno mi pa sporoči - rade volje pomagam pri diplomski  ::) hihi!

se mi zdi, da kljub vsemu, letne premije niso bile tako visoke, da bi si zaradi tega premislila, ali se splača zavarovati ali ne...


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 26 April 2009, 10:17:52
Punce, hvala za odgovore :) Ko bom začela konkretno pisat, bo še miljon vprašanj :D tako, da se priporočam...

...sledi svojim sanjam


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #58 : 26 April 2009, 10:33:19
Tudi jaz imam Chico zavarovano pri Adriaticu v okviru skupinskega zavarovanja v kinološkem društvu - prek reševalnih psov. Letna premija je bila okoli 100 ali 110 eur, krijejo pa 4 zdravljenja (ne 4 obiske pri veterinarju) in sicer vse stroške zdravljenja brez DDV - mislim, da ni zgornje meje, bo pa premija letos višja v primeru, da smo šli čez določeno mejo. Ob poginu izplačajo 420 eur. Letos se mi je zelo izplačalo, tako da bom podaljšala zavarovanje.


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 26 April 2009, 17:47:59
Žalostno je, da če zavaruješ na lastno pest dobiš kvečjemu 50% kritje  :-\

Mika me, da bi zavaroval v tujini, kjer je ponudba bistveno večja - ima kdo kakšne izkušnje?