Koliko časa se ukvarjati z mladičkom? + druge težave

xxy · 2015

xxy

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Zanima me, če lahko tudi preveč ukvarjanja s psom škoduje in sicer na ta način, da te enostavno ignorila, mu nisi zanimiv, se te ne razveseli več toliko ko (spet) prideš k njemu... ?
Zdaj so počitnice in imam pač več časa za ukvarjanje z njo. Vendar se mi zdi, da bolj kot bi se hotela igrati, klicati, celo dajati pribolške, slabše je. Manj uboga, celo hrana je ne motivira več. Stara je 4,5 mesecev.
Kako naj jo motiviram? Naj se torej majn ukvarjam z njo?
Lp!



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 01 Julij 2010, 10:01:47
Ja, preveč ukvarjanja škodi, pa tudi ta vročina sedaj dela svoje. Prav tako priboljški v večjih količinah, sploh če so vedno isti, psu ne predstavljajo več dovolj velike nagrade.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2 : 01 Julij 2010, 16:17:58
O ja, škodi odnosu, ampak ni panike. Pusti jo na miru in delaj takrat, ko je razpoložena in nehaj takrat, ko je najlepše. Ne je klicat kar tako, ampak takrat, ko te zagleda in se nameni k tebi in ko jo pokličeš še dodatno steči v nasprotno smer. To narediš parkat na dan in bo super :)
In ponavljam, ko se igraš s psom ali kaj učiš prekini, ko dela najboljše ali se najbolj divje in veselo igra.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


pasjeljubka

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 12 Julij 2010, 16:03:21
Moj je za vse zelo zainteresiran (star je 9 tednov)... pa skos se igrava pa tako.. samo se mu prav vidi ko ni več živahen, da se je utrudil... in takrat ga postavim na ležišče in rečem "ajat"...  sedaj je že povezal da se mora takrat umirit =).. potem pa ponavadi še malo popije in zaspi...

Tako da z zainteresiranjem res nimam težav =)



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 12 Julij 2010, 22:48:02
Mogoče pa se na tak način uveljavlja? Kajti s tem, ko se ti trudiš okoli nje, ona pa te ignorira, ima ona kontrolo nad igro. Moj je imel tudi ene takšne finte kot mladiček, jaz sem to reševala tako, da nisem silila v njega, ampak sem se jaz igrala z nečim, spuščala hecne glasove in tekla v drugo sobo/stran, ali pa sem sedela na tleh in zadevo skrivala ter se obračala, tako da ni mogel zraven in je čisto ponorel, da bi on tudi. Potem sem se malo igrala z njim in se spet igrala sama.

Tudi to sem delala, da sem kakšno igračko metala po zraku in skakala, tekla, cvilila zraven, skratka cel žur sem imela. Tako ene tri minutke, nato je šla zadeva nazaj v predal. Večkrat na dan ponoviš. Najprej se je še malo mulil in od daleč opazoval, potem pa ni več zdržal in je prišel se igrat. Poskusi.


The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby