Mladiček v novem domu-boleha

GinaJack · 131918

GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #240 : 01 December 2010, 09:01:08
ja super je kar se tiče včirajšnjega cepljenja (ker je bila boga, sicer apetit je imela, le noge je niso nesle), za urin se pa tako zdravimo!  :-X



BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #241 : 01 December 2010, 09:13:33
Ven jo že kaj peljete ?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #242 : 01 December 2010, 09:19:39
no saj to mi ni jasno, če se psa kakorlkoli zdravi za karkoli, je potrebno cepljenje odložiti.

Mislim isto velja že če se psica goni se je ne cepi med gonitvijo ampak se počaka da konča in šele po. kaj šele če so kakšni znaki bolezni.

Saj pravim, osebno bi menjala veta že zdavnaj, je pa res da najti normalnega veta je mission impossible. in ja žal je tako da mora vedeti lastnik veliko če ne želi da ga veterianar nategne, žal.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #243 : 01 December 2010, 10:31:41
Priznam,da mene ob takih lastnikih čist mine potrpljenje. Začnejo popolnoma narobe (nakup nerodovniškega psa) , potem nadaljujejo narobe. Podcenjujejo težave ( samo noge je niso nesle- mene bi kap, ne pa da bi rekla "samo"). Daješ nasvete, ki gredo pri enem uhu not, pri drugem ven. Se vprašaš -a kle kdo provocira ali je res možno,da je nekdo tako trd ( da ne rečem žaljivo , glup  ::)). Obenem posti v vseh temah- kolk vaši kužki spančkajo, pa kakšne žvakice jim dat, ki naj bi izkazovalio neko izjemno skrb za mladička. Pol prebereš, da je ne vodijo ven in da lula samo na pleničko.

A lahko začnemo podeljevat Darwinove nagrade , prosim  >:(

Ocene ,da je zdaj pa zdrava in živahna- NE ne more bit zdrava in POJMA nimate kaj je živahen jack terier. Ko bo zdrava in živahna kot se za pasmo spodobi , bodo vaši posti v temi- vzgoja in šolanje in boste obupani spraševali kako odtrgati mladiča s hlač in rešiti pohištvo  :P. Tako se namreč vedejo zdravi mladiči te pasme, kadar so res zdravi in v formi. Torej- vaš pes je še daleč od zdravega . In rabil bo nekaj tednov, da bo počasi prilezel na zeleno vejo. Vsako cepljenje mu samo škodi. Ker šibak imunski sistem itak ne izgradi protiteles je tudi smiselnost cepljenja vprašljiva. In vterinarji NISo bogovi. Vedno morate petkrat preverit kar vam povejo in logično razmislit ali jim je za zaupat. Tako pač je. No pri humani medicini ni kaj dosti drugače  ::) Medicince in veterinarje je treba znat uporabljat. Drugače je od njih več škode kot koristi. Treba se je na vseh področjih IZOBRAŽEVAT in to pravočasno. Treba je uporabljat tisti sivo zdruz, ki se nahaja med ušesi   8) Drugače si v kapitalizmu KAPUT (ti in tvoje živali in tvoji otroci).


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #244 : 01 December 2010, 10:51:27
dej deteljica da ne bom rekla kašne grde besede bom raje tiho!



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #245 : 01 December 2010, 10:53:43
deteljica - se strinjam. Zato je škoda mojega dragocenega časa, da bi takim še kaj napisala. Ne morem verjet, da je kaj takega sploh mogoče v tem stoletju pri teh številnih medijih.
Bom pa še pripomnila . ne gre samo za  problem zdravja, da se psa tišči notri - le kdaj, če sploh bo dobila potrebno socializacijo.  KI SE ZAČNE V LEGLU in nadaljuje takoj v novem domu. >:(

dej deteljica da ne bom rekla kašne grde besede bom raje tiho!

Tole je pa ena tvojih najbolj pametnih

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #246 : 01 December 2010, 10:57:50
martina.o kdo te pa prosi, da kaj napišeš?!  ???
Napiše naj tisti, ki ima svoje mnenje in to v pozitivno smer, ne pa kar nekaj pametovat in sklepat po svoje.

Sej tukaj eni ne znate kaj ko pa samo potegnit iz vsega najslabše!!



ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #247 : 01 December 2010, 11:04:48
GinaJack vse kar sem do zdaj odgovorov prebrala ti hočejo vsi samo pomagat in svetovat...drugič raj prej vprašaj na forumu predno psičko kam pelješ ker ti res manjka osnovnih dejstev...verjetno tebi vse grdo izpade kar ti napišejo,ampak v resnici ti pa hočejo samo stvari malo v glavo vbiti,da boš videla kaj je prav in kaj ne...vrjamem pa, da je zelo hudo potem ko je že prepozno, ampak za to je pa glava da se malo razmišlja z njo...



GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #248 : 01 December 2010, 11:11:20
Ma ja pisali ste že gor, da je na robu smrti, da bo poginla in ne vem kaj še... nikoli nisem napisala, da je tako zelo boga, da mi umira itd.
Kar sem napisala je da je bruhala in imela mehek kakec... to se je pa po nekaj dneh tudi rešili in šlo na bolje!
Ven je pa nismo peljali, ker se je začel tale mraz in ker še ni bila cepljena.
Eni nekaj sklepate in potegnete ven najhujše in NAJSLABŠE!

Kaj misliš da sem toliko neumna, da bom psa dala cepit, če ne bi sama vedela, da je boljše in bi to predlagal tudi  sam vet. ! Menda pa ja niso neumni, saj tudi sami reskirajo, to da bi cepili bolnega psa.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #249 : 01 December 2010, 11:13:39
Danes je že cel dan brez hrane in vode. Noče jest, ne pit... samo spala bi v naročju. Če je ne vzamem v naročje, skoz cvili, noče spati v košarici, saj skoz
išče toplino človeka. Če do jutri zjutraj ne bo vredu, jo ponovno peljem veterinarju na pregled, ker me zelo skrbi za njo, saj je niti samo ne upram pustiti.

Meni je po tem opisu zgledala zelo boga...

battito animale


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #250 : 01 December 2010, 11:15:18
Nekaterim veterinarjem gre samo za denar, ne za živali, zato je res pomembno h kateremu veterinarju psa pelješ...take takoj opaziš, ker bi ti podtaknili vse zravn sam d bi plačal več...lahko kr vrjameš da se to dejansko danes počne...



GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #251 : 01 December 2010, 11:19:06
Meni je po tem opisu zgledala zelo boga...

Ja to je bilo pred 2 tednoma... potem je šlo na bolje!






kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #252 : 01 December 2010, 11:30:18
Proti čemu ste jo cepili?



GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #253 : 01 December 2010, 11:37:59
Prvo cepljenje: vakcinacija (kombinirana) + čip / pri 11 tednih starosti



SpelaZ

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #254 : 01 December 2010, 11:45:52
Ok, kar je je. Jaz bi ti še svetovala, da dodajaš k prehrani vitamne ( kalcij in vse ostalo, glede na to kako je jedla in še vedno je)

Samo za primerjavo, moj sedaj 6 mesečni JR lula in kaka zunaj od začetka. Seveda mu je kdaj kaj ušlo tudi notri, predvsem, ko je bil sam  :P, ampak vse do 5tega meseca smo bili zunaj z njim na cca 2-3 ure. Vsak dan. Razen ponoči - ker je od začetka prespal noč. Uničil nam je marsikaj ( copati, mal omare, trenutno mu je zabava parket ). Mu ne dovoljujem, ko sem doma. Ko me pa ni pa pride dan ko kakšno ušpiči. Spi skoraj po vsakem sprehodu - ker ga "zgonimo", v nasprotnem ima energijo za neumnosti  ::)Vozili smo ga na sprehode tudi, ko še ni bil cepljen proti vsem. Smo bili pa pazljivi pri druženju z ostalimi kužki. Družil se je zgolj s preverjenimi, tj. kužki prijateljev  :D. užival je pa k pr norcih. Tako, da, kuža potrebuje socializacijo in potrebuje sprehode, spoznavanje, vohlanje. Imaš le lovskega psa :) Aja upam, da se zavedaš kaj pomeni imeti terierja. Midva sva se odlično pripravila na njegov prihod, pa nama še vedno včas ni nič jasen  :o :D



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #255 : 01 December 2010, 12:06:46
Enkrat sem že pisala v to temo, dobronameren nasvet, brez obsojanja, ki je šel skozi ušesa. Že zjutraj sem imela spisan post, če se tale malo heca iz nas, pa sem ga izbrisala, ker ne morem verjeti kaj berem. PSIČKE NE NOSIJO NOGE?????? pa mene pobere, jaz sem pri veterinarju v sekundi!!! In s kobiniranim cepivom je mišljeno kužne+steklina  ???, prosim, recite mi, da se motim!

GinaJack, resnično te lepo prosim, ne vem, če je to prvi pes ali ne, ampak prosim, prosim, za dobro tvoje psice, poskusi  vnaprej (sedaj tako je kar je) vsaj malo upoštevat nasvete nekaterih, ki imajo resnično izkušnje, nekaj psov že za sabo, ki so aktivni kinologi, ki se dnevno srečujejo s psi, jih šolajo, vzrejajo, ki znajo po zdravi kmečki pameti postopat tudi v takšnih situacijah.


In ja, če mladič ne je in ne pije, bruha ter driska in se trese že samo en dan, sploh pa če prihaja iz sumljivega okolja, je to za normalnega lastnika psa zelo alarmantno in če ti to tako predstaviš na forumu in tukaj je mnogo normalnih lastnikov, ja kaj pa si pričakovala kot pomisleke na najhujše in spodbujanje k čim bolj učinkovitemu ukrepanju. Tukaj smo ljudje, ki poznamo ogromno primerov, ki so se pričeli po tvojem opisu in se čez 14 dni  končali s smrtjo mladiča.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #256 : 01 December 2010, 12:13:53
PSIČKE NE NOSIJO NOGE??????

oooojoj, to ni blo dobesedno mišljeno, da ne more hodit, pač pa da ni tekala naokoli kot sicer! Spet očitno narobe razumeli!!!  :-X


In ja, če mladič ne je in ne pije, bruha ter driska in se trese že samo en dan, sploh pa če prihaja iz sumljivega okolja, je to za normalnega lastnika psa zelo alarmantno in če ti to tako predstaviš na forumu in tukaj je mnogo normalnih lastnikov, ja kaj pa si pričakovala kot pomisleke na najhujše in spodbujanje k čim bolj učinkovitemu ukrepanju. Tukaj smo ljudje, ki poznamo ogromno primerov, ki so se pričeli po tvojem opisu in se čez 14 dni  končali s smrtjo mladiča. 

1. psička ni imela nikoli driske (bilo je samo bruhanje 2 dni in neješčost...)
2. jedla in pila ni 2 dni (zato pa je takrat dobila zdravila)


Ne, ni bila cepljena proti steklini!  Proti pasji kugi, parvovirozi, hepatitisu, kužnem kašlju in leptospirozi, tako kot je to predpisano po zakonu.
Saj vse mladičke ene pri 6. tednih, druge pri 8.tednih cepijo s kombinirano vakcino.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #257 : 01 December 2010, 12:21:20
Problem je, ker mi lahko sklepamo samo po napisanem, ne vidimo psičke in če ti alarmantno napišeš, tudi nas vrže pokonci , ker verjemi, čeprav ni naša, nam ni vseeno zanjo ;)

Pa po zakonu ni cepljenja proti kužnim boleznim, po zakonu je samo cepljenje proti steklini do dopolnjenega tretjega meseca, ampak glede na to, da ima sedaj tudi čip sumim, da je imelo cepivo stekline tudi nekaj vmes.  ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #258 : 01 December 2010, 12:26:23
Res je ni obvezno je pa priporočjivo!

Zakaj bi sumila, da je bilo cepivo proti skelini tudi vmes?? Če pa mora  biti pes star min. 3 mesece?




Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #259 : 01 December 2010, 12:30:14
Ker ponavadi čipirajo in cepijo proti steklini skupaj, saj takrat ne rabiš plačat dodatno čipiranja, če pa čipiraš posebej in ne ob prvem cepljenju stekline, pa ga plačaš. Po zakonu je obvezno cepljenje ob dopolnjenem tretjem mesecu starosti, torej prej ali ob dopolnitvi te starosti, sedaj se pogovarjamo o zakonu, more biti 3 mesečni in več star mladič takrat cepljen proti steklini.

Res je ni obvezno je pa priporočjivo!

Ja, priporočljivo pa je po veterinarskih direktivah, ki so posledica izkušenj in zatiranja teh za psa smrtno nevarnih in zelo nalezljivih bolezni, ki nimajo nič s tvojo odgovornostjo do zakona o zaščiti živali.  ;)  Steklina je po zakonu obvezna zato, ker se lahko okužijo in zbolijo tudi ljudje, je zelo prenosljiva, medtem ko ostale kužne bolezni, proti katerim tudi cepimo, niso prenosljive na človeka in so zato samo priporočljive za varnost pasje populacije.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #260 : 01 December 2010, 12:38:19
Tu pri tem vet. čipiranje ni plačjivo.
Sigurno ne bi bili pr vet tako neumni, da bi cepili še proti steklini + kužne bolezni!  :-\ Saj to se ne počne v dobrobit psa!!



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #261 : 01 December 2010, 12:39:31
Mislim, da po novem cipirajo mladicke ze pred steklino - ne vem pa tocnih podrobnosti.

battito animale


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #262 : 01 December 2010, 12:43:11
Ja če ti je veterinar rekel, da kombiniran cepite to pomeni, da je bila psička cepljena in za kužne + steklino... Mene je tudi vprašal če kombiniran cepi, pa sem mu rekla d najprej za kužne pol čez 2 meseca sm šla pa še steklino...Drugače je bil pa moj čipiran ko sm ga šla cepit za kužne bolezni...



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #263 : 01 December 2010, 12:47:14
Lilit...Tega tudi jaz ne vem, če je sedaj kaj novega in so začeli delovat tudi tako, kar bi bilo zelo dobrodošlo, ker ko sem se septembra učila za izpit, je še bila direktiva čipiranje ob prvem cepljenju proti steklini, ker je pač zakonsko obvezno in imajo možnost ti psa pohopsat in ga označit, ker se pač predvideva, da bodo ljudje delali zakonsko obvezne stvari.  ;)  Kaj mogoče veš, če se bo kmalu ukinilo tetoviranje in se bo čipiralo namesto tega, ker potem bi to znalo bit eden od razlogov, saj so se vzreditelji nekaj pritoževali, da bodo zdaj mogli plačat čipiranje, ko pa je čipiranje lahko zastonj ob steklini.

Sigurno ne bi bili pr vet tako neumni, da bi cepili še proti steklini + kužne bolezni!  :-\ Saj to se ne počne v dobrobit psa!!
Ja tudi tako cepijo, kombinirano, v eno, steklina plus kužne. Vsem se nam zdi, da pa mogoče to  ni najbolj ok (ker so spet direktive 2 tedenski razmah med cepljenji), ampak cepijo tudi tako.....o tem ti tudi govorimo, da pač ni vedno veterinarju za zaupat, da dela v dobrobit psa.  ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #264 : 01 December 2010, 12:48:58
Ja če ti je veterinar rekel, da kombiniran cepite to pomeni, da je bila psička cepljena in za kužne + steklino... Mene je tudi vprašal če kombiniran cepi, pa sem mu rekla d najprej za kužne pol čez 2 meseca sm šla pa še steklino...Drugače je bil pa moj čipiran ko sm ga šla cepit za kužne bolezni...

Hvala za ta info. Pa nisi nič dodatno plačala?

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #265 : 01 December 2010, 12:50:20
Ja ja tako je, sedaj čipirajo takoj ob prvem cepljenju za kužne. Kot so meni povedali razlog je ker samo tako lahko potem tudi izdajo EU knjižico, ki jo sedaj izdajo vsem psom ki so cepljeni.
Tako da če hočeš imeti knjižico takoj morajo psa takoj čipirati.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #266 : 01 December 2010, 12:54:46
Ja ja tako je, sedaj čipirajo takoj ob prvem cepljenju za kužne. Kot so meni povedali razlog je ker samo tako lahko potem tudi izdajo EU knjižico, ki jo sedaj izdajo vsem psom ki so cepljeni.
Tako da če hočeš imeti knjižico takoj morajo psa takoj čipirati.

Tako je.. Predvsem so to naredili zaradi tega, da se vidi prvotnega lastnika/prodajalca psa. Kajti sedaj se mladice cipira ze v leglu, in je v knjizici potem vpisan vzreditelj (vkolikor se gre za rodovniske pse; pri nerodovniskih je vprasanje kako je, ampak ce so cepljeni, je isto).

GinaJack lahko pogledas v knjizico katere nalepke so ti dali, in ce imas oboje, nalepko pri kuznih in pri steklini. Ampak se strinjam z ostalimi, kombinirano cepivo je kuzne+steklina.

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #267 : 01 December 2010, 12:55:44
Pa to lahko izbiraš ali to sedaj tako mora bit?  Psa cepiš, pes dobi uradno identiteto? :) Tetovira se še vedno? Ker v tujini je od prekinitve tetoviranj tako.

Meni zelo všečen postopek, ampak še vedno se izmuznejo tisti najbolj kritični, ki itak ne cepijo legla  :-\

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #268 : 01 December 2010, 12:56:20
Ja ja tako je, sedaj čipirajo takoj ob prvem cepljenju za kužne. Kot so meni povedali razlog je ker samo tako lahko potem tudi izdajo EU knjižico, ki jo sedaj izdajo vsem psom ki so cepljeni.
Tako da če hočeš imeti knjižico takoj morajo psa takoj čipirati.

No točno tak primer je bil pri men...ker sm dobila knjižico mi ga je še čipiral...drugače nism pa nič dodatno plačala,samo cepljenje proti kužnim boleznimi.
Ampak meni je vseeno boljše, da ga ni že vzreditelj čipiral, da je pes na mene napisan v čipu, da ne pride kdaj do tega, da potem vzreditelja kličejo...



GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #269 : 01 December 2010, 12:58:06
Ovcka ravno sem pogledala v knjižico  :)

Piše pod: Druga cepljenja:
Cepivo:
Nobivac Lepto
Nobivac DHPPi