Preprodajalci in njihove marketinške poteze!

ninci · 500683

isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #210 : 16 Marec 2007, 14:17:09
Kje so zdaj tisti,ki trdijo,da so rodovniki samo za razstave?

Tistim, ki tudi pasme katero kupujejo ne prepoznajo (boxar je precej tipicen kot mladic) tudi rodovnik nic ne pomaga, saj jim zlahka podtaknejo lažnega.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #211 : 17 Marec 2007, 13:38:27
Tisti, ki mladiča vrne samo zato, ker mu njegov videz kar naenkrat ni več všeč (a ko ga je kupila ji je pa bil všeč?) vrnejo vzreditelju (in to potem, ko je pes zaradi odrezanega repa za vedno skažen) si drugega psa niti ne zasluži.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #212 : 19 Marec 2007, 09:31:29
Sicer pa čistokrvni ne obstaja. So rodovniški in so mešanci, tako da tukaj niti ni zavajanja. Če je hotela bokserja bi pač vzela z rodovnikom.
Po moje ni upravičena do vračila, oz. še kazen bi morala plačati za kupiranje repka, če tega ni sama naredila (sama odpeljala k vetu) pa šteparju poslat račun.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #213 : 19 Marec 2007, 09:53:32
Tisti, ki mladiča vrne samo zato, ker mu njegov videz kar naenkrat ni več všeč (a ko ga je kupila ji je pa bil všeč?) vrnejo vzreditelju (in to potem, ko je pes zaradi odrezanega repa za vedno skažen) si drugega psa niti ne zasluži.

Tak odnos je višek hohštaplarije in neprimernega odnosa do živali.
Ti si ne zaslužijo nobenega psa. Gre mi na bruhanje kakšen folk hodi po svetu.
Tipični primitivci ,ki kupijo psa, da se bodo bahali. Pa še bahali bi najraje zastonj z nalepko "kvaliteta".
Vidi mladiča , ga vzame, zahteva pohabo PROTI vsem veljavnim zakonskim predpisom. Potem pa , ko izve ,da se bo že na daleč videlo,da je pes "fičo z nalepko mercedesa" ne pa mercedes- pol ga pa zavržejo-ogabno je edina pripomba, ki jo na to imam.
Vračilo šteparju je isto, kot če ga vržeš na cesto. Kaj pa mislite,da bo "vzreditelj " z njim? Vsak dan se bo bolj videlo, da ni boksar, vsak dan so samo dodatni stroški  :-\. A ste res vsi naivni ? A res še kdo od vas verjame,da nerodovniške mladiše štepajo iz ljubezni do psov, ne izključno iz ljubezni do denarja?
Poleg tega ponovno poudarjam, da je bila cena čist primerna. Plačali so točno toliko, kot so dobili. Niso plačali cene rodovniškega mladička.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #214 : 19 Marec 2007, 12:56:39
Še ena preprodajalska iz sobotnih Novic: na meji so dobili Italijane, ki so 6 odraslih lovskih terierjev švercali kletki, ki se jo sicer uporablja za transort golobov pismonoš, sedmega pa so imeli skritega pod zicem. Psi v kletkah so bili tako nabasani, da niso mogli niti migniti. Dokumentov niso imeli oz imeli so dokumente za vse mogoče pse, samo za te v prtljažniku ne. Sklepajo, da gre za preprodajalce, ki švercajo  pse iz juga za potrebe Italijanskih lovcev. Pse so dali v obalno zavetišče, vendar je inšpektor odločil, da jih morajo vrniti "lastnikom".


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #215 : 19 Marec 2007, 18:57:53
Brihtna glava tale inšpektor... ni kaj.... ???
 Ta je pa vreden svojega stolčka.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


dusica

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #216 : 18 Oktober 2007, 08:46:24
Spoštovani!Veliko se govori in piše o preprodajalcih domačih živali, predvsem prov,kateri nimajo niti vpisanih prednikov, imajo ponarejene rtodovnike in podobno.Že dolgo iščem zvezo za preprečevanje takega služenja denarja, a je ne dobim.Predlagam pa vsem, ki kupujejo psa, naj kupijo psa z rodovnikom, od prodajalca zahtevajo pogodbo, v kateri pišejo obveznosti novega lastnika psa in obveznosti vzreditelja v primeru bolezni ali genetske napake.Če ne bomo kupovali psov brez rodovnika, ki pa so ,roko na srce nekoliko dražji kot nerodovniški psi,če bomo preprodajalsca v primeru bolezni,genetske napake,ali celo smrti mladička tožili in ga prijavili organom pregona kot kupci, ne bomo dosegli prav nič
Nima smisla preko foruma  pisati cele dizertacije o preprodajanju psov,če ljudje kupujejo pse najraje pri takoih ljudeh.Točno vemo, mi ki se ukvarjamo s kinologijo, kaj je treba predati novemu lastniku ob prevzemu mladička.Knjižico o vakcinaciji pred kužnimi boleznimi,pogodbo, uzakoniti pa bi morali, da morajo biti vsi mladički, ki nimajo rodovniške številke pred prevzemom čepirani, in veterinar, ki jim vstavi čipe, mora v seznam VURSA vpisati številko čipa.Le tako bi lahko sledili takim mladičkom.
Lansko leto sem imela s svjo psički, ki je rodovniška, nima pa vzrejnega dovoljenja zaradi displazije kolkov leglo.Takoj se je po vsej Sloveniji v boxeraških krogih razvnela razprava, kako si lahko to dovolim in takoj so moji psarni izdali prepoved vzreje za eno elato, imam namreč še eno zelo lepo psičko, ki ima glede standardov in zdravja vse 1A, ima tudi potrebne izpite.Prvi psički sem takoj ko je bila ugotovljena displazija pričela dodajati dodatek k hrani za jačanje vezivnega tkiva. ponovno sem jo peljala na slikanje kolkov, kjer je veterinar ugotovil, da displazija še vedno je a da je vezivno tkivo tako ojačano, da je ne  moti.Psička je v osmem letu, divja za žogo kot nora, plava in se igra in prav nič ne kaže displazije.
Vtikanje v  moje osebne zadeve in v zadeve drugih, ki naredijo nekaj, kar se drugih prav nič ne tiče , je zame nesprejemljivo.Naj imajo tudi tidti, ki pač nimajo rodovniških psov ali tako kot se je zgodilo pri moji psici, ki nima vzrejnega dovoljenja, veselje do legla in mladiče.Moji nerodovniški so vsi v dobrih rokah, bili so vzrejeni tako kot bi bili zlati, v ljubezni in pazljivosti, razglisteni, ceplejeni ,pravilno hranjeni, prav tako pa tudi njihova mamica.Vzeli so jih ljudje, ki so si želeli boxerja in imam še danes zvezo z njimi in se vsake toliko časa šlišimo in vidimo.Prav tako počnem z mladički brez rodovnika to, kar sem in še vedno počnem z rodovniškimi mladički, ki so šli prav tako v zelo dobre roke.Mislim, da je glede preprodajalcev stvar le v tem ,kakšen odnos imajo kupci do njih.Dokler bodo pse kupovali pri preprodajalcih, jim dajali ponarejene rodovnike, toliko časa bodo preprodajalci obstajali,pa če na njih prepljuvamo ves gnev.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #217 : 18 Oktober 2007, 09:34:49
Dušica- prosim,ne kvasi neumnosti. Za nerodovniško praitev NI OPRAVIČILA.
Ve se tudi , da se psov z displazijo ne pari.  Tudi , če nimajo problemov. Ker j eto neetično. Kja pa če naslednja generacja imel aprobleme, kaj pa če lastniki ne bodo mogli investirati v stroške dragih dodatkov, kaj pa če ne bodo imeli za operacijo kolkov v primeru,da bi bila potrebna? Že če pariš dva zdrava psa imaš možnost, da gre mladičem kaj narobe- pariti pse s poznanimi hibami pa je neodgovorno in nesramno do psov in do kupcev!

En moj samec ima displazijo in upam, da tudi ne bo imel problemov. Vseeno se mi ne zdi primeren za vzrejo.

Pomisli kaj si povzročila s svojim leglom in predvsem se vprašaj zakaj je bilo to potrebno. Imaš še eno zdravo psico praviš -pa bi parila to za veselje do mladičkov. Kdor pa nima še ene in želi vzrejat , naj si kupi novo primerno, neustrezno pa obdrži za hišnega ljubljenčka brez zadolžitev. Povzročila si novo vejo nerodovniških pasemskih psov, ki se bodo parili dalje, s svojimi in dodatnimi napakami vred. In kaj boš naredila, če bo vnuk iz tega legla pristal v rokah šteparja, al pa ne bo mogel stat zaradi zbirke vseh napak generacij takih nestrokovnih paritev - lahko se zaletiš z glavo v zid- pa nič ne bo pomagalo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #218 : 18 Oktober 2007, 09:40:04
Dušica, popolnoma prav, da so ti vzeli vzrejno za leto dni (bi mogli še več) če si pa imela leglo s psico z displazijo in vzrejno prepovedjo. Halooo!
To so sposobni le ljudje, ki mislijo le nase, na denar in ne v dobrobit pasmi.


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #219 : 18 Oktober 2007, 09:45:59
Verjamem, da je marsikdo skocil v zrak. Meni se zavestno parjenje psice brez vzrejnega dovoljenja oz. celo prepoved vzreje zaradi tako tehtnega razloga, kot je displazija zdi zelo nevestno in neodgovorno. Sploh od cloveka, ki si lasti psarno, ki si lasti rodovniske pse, ki se naziva kot vzreditelj od katerega pricakujem vso skrb za pse in v prvi vrsti ljubezen do pasme same. Ne do lastnih psov, do pasme !! In pricakujem tudi, da se zaveda vseh moznih dednih bolezni, ki se pri njegovih psih oz. pasmi sami pojavljajo in jih iznici na minumum, ne zavestno potencira, samo zato, ker je pes/ psica v njegovih oceh lepa in oh in sploh, vizuelno tipicen predstavnik svoje pasme ali zato, ker si zeli videti cudez zivljena, zivi v prepricanju, da psica pac mora imeti leglo ali pa hoce preprosto dati kaksen cekincek v mosnjo. Razlog zato niti ni tako pomemben. Dejstvo je, da potencira mladice, ki jih ze vnaprej obsodi na klaverno zivljenje in to zavestno. Zalostno  :'(

Meni osebno lepa embalaza ne pomeni dosti, ce je pes znotraj "gnil". Mogoce malo hud izraz, ampak tako je. In med taksnimi vzreditelji in navadnimi dvoriscnimi steparji in preprodajalci je tanek led. Slovenska kinologija ze tako marsikje sepa in potem se ljudje sprasujejo, zakaj ljudje hodijo k preprodajalcem in kupujejo pse brez rodovnika. Zato, ker ocitno tudi pri ljudeh, ki se nazivajo vzreditelji dobijo vse na enem mestu in pse z vprasljivim zdravjem. Pri meni bi tak clovek, kot vzreditelj zgubil vso zaupanje in pri njem nikoli nebi kupila niti rodovniskega psa. Ker se mi zdi smesno povdarjati ljubezen do psov, pasme .. delati pa ravno nasprotno in ji skoditi na najbolj nizkoten nacin.

Vem kako je ziveti z psom z displazijo, sem to tragiko gledala 7 let in verjemite, da mladicem niste naredili nobene usluge, niti lastnikom, ki so po "znizani ceni" prisli do mladicev. Ko gledas psa v bolecinah, ko ves, da bi pomagala samo operacija, ki presega ceno treh rodovniskih psov ti postane jasno, da nisi prihranil niti centa in  vsak cent posebej, ki ga na zacetku nisi placal te udari po vesti 3x.

Prepoved vzreje za eno leto? Samo? Prepoved bi morala biti dozivljenjska. Kaj bo pa vmes med tem letom, se kaksno nerodovnisko leglo?

Je pa zanimiv post, najprej pljuvanje cez preprodajalce, ker prodajajo pse z vprasljivim zdravjem..ceprav sam pocnes isto  ::) Vcasih res lazje vidis k sosedom, kot cez lasten prag :-\





casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #220 : 18 Oktober 2007, 10:15:36
Dusica, oprosti, ampak hvala lepa za takšne kinologe. Da zavesto pariš pri tako hudi napaki in popolnoma zasluženi vzrejni prepovedi, je nesprejemljivo. In če to počnejo pri nas vzreditelji in lastniki psarn, ali sploh lahko obsojamo preprodajalce? Kot je rekel moj predhodnik, med takimi vzreditelji in preprodajalci je resnično tanka meja, če sploh je. Zelo žalostno!

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #221 : 18 Oktober 2007, 10:47:35
Lansko leto sem imela s svjo psički, ki je rodovniška, nima pa vzrejnega dovoljenja zaradi displazije kolkov leglo.
Šit ej... Pa ne morem verjet, kaj berem... Dusica, a ti sploh kej misliš? Nič? Se mi je zdelo...Kje imaš pamet?? Parjenje psov z displazijo in prenašanje dedne bolezni na potomce in naprej in naprej...bravo... In to še zavestno... Svašta... Vem, kako je, ko ima pes displazijo (operacije, tablete celo življenje, šepanje) in mi ne pade na pamet, da bi jo šla parit in prenašat bolezen naokoli...
Vedno obstaja razlog, da nek pes nima vzrejnega dovoljenja... Vsak zdrav rodovniški pes ga dobi... In displazija je razlog, da ga ni dobil... In da greste potem parit takega psa...neumnost brez primere... Kar ne morem verjet...

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #222 : 18 Oktober 2007, 10:55:29
A to pomeni, da je pa čisto prav, če se pari bolne pse z degenerativno dedno boleznijo, če se ravna z mladički z ljubeznijo!?
Hipokrizija da dol padeš... :-X  :-\

Je že nek razlog zakaj se ne sme parit. Jaz sicer nebi prepovedala vzreje za eno leto, denarna kazen bi bila pa kar visoka, če bi mene kdo vprašal. In to da je prepoved vzreje samo za eno leto je prav mila kazen.

Sicer so preprodajalci psov, ki jih imajo v nemogočih razmerah res višek zlobe, je šteparija bolnih psov svinjarija in egoizem ali pa nezmožnost realnega razsojanja.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #223 : 18 Oktober 2007, 11:06:43
Citiraj
Je že nek razlog zakaj se ne sme parit. Jaz sicer nebi prepovedala vzreje za eno leto, denarna kazen bi bila pa kar visoka, če bi mene kdo vprašal. In to da je prepoved vzreje samo za eno leto je prav mila kazen

Sam res,prepoved za eno leto,dejansko sploh ni neka kazen.
Denarna kazen,recimo enih 15 tisoč evrov,pa sem prepričan,da noben tak vzreditelj ne bi šel iz čiste "ljubezni" več parit svojo bolno psico.


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #224 : 18 Oktober 2007, 11:14:10
A to pomeni, da je pa čisto prav, če se pari bolne pse z degenerativno dedno boleznijo, če se ravna z mladički z ljubeznijo!?
Človeška neumnost ne pozna meja... Ko že misliš, da si slišal čist vse neumnosti, te preseneti kaka nova...  :-\

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #225 : 18 Oktober 2007, 11:40:58
Moje mnenje pa je, da gre za  še eno provokacijo

Lp nina



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #226 : 18 Oktober 2007, 11:44:15
Če bi moral vzreditelj, ki ZAVESTNO pari genetsko zanič živali (čeprav nimajo nobenih vidnih težav) plačati vse veterinarske stroške, ki jih bodo imeli potomci, bi ga takšno štepanje hitro minilo. Če bi takole za začetek morala financirati samo glukozaminske dodatke za vse mladiče, doživljensko...O stroških morebitnih operacij raje ne bi govorila.
Dušica, ne morem si misliti drugega kot da namerno provociraš. Sploh si namreč ne morem misliti, da bi bil lahko nekdo tako butast, da v eni sapi kritizira preprodajalce, pa povsem mirno sam dela enake svinjarije. Iz takih kot si ti se ponavadi razvijejo rejci, ki zalagajo preprodajalce z "robo" sumljive kakovosti.


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #227 : 18 Oktober 2007, 11:54:55
Moje mnenje pa je, da gre za  še eno provokacijo

Lp nina
ja, tudi sama sem kasneje na to pomislila. Vprašanje, če je sploh res, najbrž si je gospa malo izmislila, da bi popestrila temo.


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #228 : 18 Oktober 2007, 14:22:30
Ja, to je pa izredno "prisrčna" popestritev. Če gre le za provokacijo, potem nekateri res nimajo občutka  ???

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #229 : 06 Januar 2008, 15:23:48
Strinjam se z vsem povedanim Dušici ne morem pa se strinjati ,da je življenje s psom z displazijo eno samo trplenje.Sama imam psičko ki ima displazijo D in je stara 9 let pa nima prav nobenih težav.Ima rodovnik in smo jo dali sterilizirati takoj ko smo ugotovili stopnjo displazije.Hvala bogu vsi ne trpijo in se da z njimi prav lepo delati.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #230 : 06 Januar 2008, 15:47:44
Zanimivo, da Dusica ne pove, zakaj je imela leglo s psico brez vzrejnega dovoljenja... je bil tošl prazen???

In kolikor vem je kazen za nerodovniško vzrejo popolna prepoved vzreje za dotično pasmo in ne samo za eno leto... vsaj po pravilniku naj bi bilo tako!

Bruha se mi zato, ker enim še vedno ni jasno, da se igrajo z živimi bitji, da ustvarjajo živa bitja in da so oni odgovorni za njihovo zdravje ter posledično trpljenje!



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #231 : 06 Januar 2008, 16:52:15
Tudi če je provokacija, ta oseba za moje pojme ni kinolog. Vsak z malo pameti v glavi, ne bo šel pariti psice ki ima potrjeno displazijo. Pika.

Mi je žal, da imajo eni ljudje čas za take butaste provokacije, še bolj mi je pa žal, ker vem da taki ljudje obstajajo in se imajo za kinologe. In potem se še čudimo zakaj preprodajalcem laufa biznis...


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #232 : 22 Januar 2008, 18:15:14
Zadnjič ko sem se po dolgem času spet pogovarjala z znanko, sem jo vprašala kako kaj njen kuža. In ona mi reče da je nekaj dni po tem ko so ga kupili poginil. Začelo se je z drisko, bruhanjem, nato pa so pri veterinarju ugotovili da je gluh. Kuža je po nekaj dneh poginil.
Jaz jo vprašam kje so ga kupili in ona mi: "pri enem  gospodu v bližini Celja. Zoo ara se mi zdi. Ima veliko zloo lušnih psov."
...............
In ko sem zagledala sliko njenega kao maltežana... Matoša jim je prodal westi mix-a, le da je malo ime spremenil. ::)



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #233 : 23 Januar 2008, 08:21:06
Zanimivo je, da Matoša niti ne skriva vsega tega kaj preveč. Jaz sem z njim osebno govoril pred leti na neki kinološki prireditvi, v bližini njegovega kraja. Mi je odkrito povedal,da gre recimo pogledati leglo mešancev z nemškim ovčarjem,ven izbere tiste,ki so pasmi najbolj podobni in jih naprej proda kot čistokrvne. Enkrat sva potem bila pri njemu s kolegom, pod pretvezo, da iščeva psa zanj in kar mi je bilo zanimivo, je bilo to, da je v enem od boksov imel ene 5 mladih labradorjev. Eden od njih je bil najlepši mladič labradorja, kar sem jih kdaj videl. Psihično pa popolnoma uničen.


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


kvakvakva

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #234 : 23 Marec 2008, 11:42:03
A je to Sandi Sušnik S2 Invest d.o.o. Kamnik gradnja dvojčkov za trg http://www.s2-invest.si ????

ČUDEŽNA PREOBRAZBA ČISTOKRVNEGA NEMŠKEGA BOKSERJA V MEŠANCA

Nina Leban in njena mati sta prek oglasa pri Sandiju Sušniku kupili čistokrvnega nemškega bokserja, za katerega se je izkazalo da je navaden mešanček-mladička sta zato vrnili, Sušnik pa jima denarja še vedno ni vrnil. Meni, da ni kriv če se je njegova psica parila po svoje.


Novo mesto, Kamnik, 14. marca-
Nina in njena mati sta se po izgubi psa odločili za nakup novega. Na spletni strani Bolha.com sta našli oglas S.S. iz Kamnika, ki je prodajal čistokrvne mladiče Nem. bokserja za ceno 50.000 tolarjev (dobrih 200 evrov). Hči je prodajalca poklicala in ta ji je zatrdil da so psi čistokrvni, vendar brez rodovnika. Poslal ji je tudi slike mladičkov. Ker s slik ni mogla ugotoviti ali so psički dejansko bokserji, se je konec septembra 2006 odločila da jih gre pogledat. Psički so bili stari okoli dva tedna, bili si jo všeč zato je za enega od samčkov plačala del kupnine, ponj pa je šla naslednji mesec. Opazila je, da psiček ni imel potlačenega gobčka kar je ena od značilnosti omenjene pasme, vendar jo je prodajalec prepričal da se bo bo gobček z rastjo psa preoblikoval. Tako je naivno plačala še preostali del kupnine in ga odpeljala k materi. Ta je takoj vedela da ni čistokrvni, kar je potrdil tudi kinolog-družinski prijatelj. Nina Leban je takoj naslednji dan psa odpeljala nazaj. Kot pravi, Sušnika ni bilo doma,bila je le njegova žena. Ko je od nje zahtevala vračilo denarja je ta rekla, da pri sebi nima toliko gotovine in ji obljubila, da ji bodo denar nakazali na bančni račun. Od takrat je minilo že skoraj pol leta, denarja pa nikjer. Sušnik naj se nebi oglašal na telefon, ko ga je želela obiskati na domu pa se je zaprl v hišo, kot pravi Lebanova. Ker je prepričana da sta bili z materjo oškodovani in ogoljufani, vztraja pri vračilu denarja. Sušnika smo poklicali tudi sami. Povedal nam je, da je Lebanova pse videla in se sama odločila za nakup, v to je ni nihče prisilil. Kot je zatrdil, je psico peljal parit k čistokrvnemu nemškemu bokserju, vendar "nisem kriv, če se je morda že prej sparila s katerim drugim". Dodal je da bo denar vrnil, vendar ne v celoti kajti s psičkom je imel kar nekaj stroškov pri veterinarju. Lebanova je namreč pred nakupom želela, da psičku skrajšajo rep. Kot je dejal se sam ne čuti krivega, ker ni nameraval nikogar ogoljufati. Vendar s tem zgodba še ni končana, kajti Lebanovi sta se odločili primer prijaviti policiji.

Kopirano iz slo-apbt (http://www.slo-apbt.com/forum/viewtopic.php?t=1540&postdays=0&postorder=asc&start=15)

 ::) ::) :-\

Lp nina




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #235 : 23 Marec 2008, 11:45:59
A je to Sandi Sušnik S2 Invest d.o.o. Kamnik gradnja dvojčkov za trg http://www.s2-invest.si ????


Uh to pa jaz ne vem :-\ Je bil samo članek prekopiran in slo-apbt strani oni pa so ga mislim, da prepisali iz slo. novic.

Lp nina



Špela

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #236 : 03 Maj 2008, 09:13:28
No, da še jaz povem našo zgodbo.

Bilo je pred 5 leti. Moj fant si je močno želel imeti psa (tudi jaz) , ampak ker nam ni prostorno zneslo sem se odločila, da ne bom iskala psa. Ker s fantom ne živiva skupaj in on kdaj pride k nam na obisk.

Takrat je bilo jutro in mi zazvoni telefon. Bila je mama od mojega fanta in reče: "Čao kakšnega psa naj zberem za tvojga mulca? " Bilo je še tako zgodaj zjutraj, da nisem bila dolgo pri sebi. Prvo kar sem jo vprašala je bilo : " Kje pa ste vi zdaj?" In ona odgovori, da je pri nekem stricu, ki ima zelo veliko psov in so zelo srčkani.
No in si jaz po glavi ponavljam : Veliko psov, veliko psov.. . In potem me spet vpraša: " Hej, Špela kakšnega jazbečarja bi? Tle maš belega s rjavimi lisami, celega oranžno rjavega...  :o " Še preden kaj rečem ona reče, da pride čez 30min domov in, da ma darilo za Tilna.

No pride domov- prinese psa (mladiča) smrdel je grozno ni bil niti malo podoben jazbečarju oz. je bil zelo malo- samo v velikosti. Skratka meni je zgledal kot mešanec med pudljom, jazbečar+mešaec, pa mešanec z mešancem...  ::) .. res nevem s čim.
No in pride Tilen domov in on je bil zeloo vesel darila.

Naslednja 2 dni se mi nobeden od njiju ni javlav na mobi. Potem me pa čez 3dni pokliče Tilen in reče: " joj če bi te vedla kje vse smo že bili " "čist skos skačemo od vet.-a do vet.-a " In izkazalo se je, da ima Piki zelo hude prebavne motnje, koža je postala rdeča, bolela so ga ušesa,... :( itd.

Po enmu tednu se je mama od Tilna psa naveličala  >:( in ga dala nam. No za majhnega psa je blo stanovanje recimo lih pravšnje. Piki je spet po 1 letu dobil polno antibijotikov...
Kmalu se je tudi pokazalo, da ima demodex.
Aja pozabila sem povedat koliko je Piki stal!!! Samo 1500 SIT  :o  :o !

Piki je poginil leta 2006- zbil ga je avto.  :'( .

To je nekako moja izkušnja.

Mogoče bi bilo vse drugače če bi jaz tisto jutr odreagirala drugače  :( .

vsekakor ne podpiram preprodajalcev !!!


Špela

Tudi drugim zaželi tisto, kar si zaželiš , ko se zjutraj zbudiš!

:)


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #237 : 06 Maj 2008, 11:00:16
Jebemti, neodgovorni ljudje!!!!!  >:( >:( >:(

A se jim nekak ne prižge ena lučka v glavi, da DVESTO evrov ni nič???? Zakaj, zaboga, se prej vsaj malo ne informirajo?

Upam, da je za Tilnovo mamo to bla ena šola, čeoprav se ga je naveličala - kak poden od folka!



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #238 : 06 Maj 2008, 11:01:55
Sicer pa, če ste že kej hodil po tujini, tudi na podzemnih postajah prodajajo male kužke po 1-5 evrov!!!!!!!!!! Ga boste vseeno kupili, ker je tak iii luškan ici bici?



NaceM

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #239 : 04 Junij 2008, 00:15:59
http://www.dnevnik.si/video/1725

Dokler se bodo našli TAKŠNI BUTLI, ki kupujejo (pri vemo kom). Ne bo nič boljš...