Preprodajalci in njihove marketinške poteze!

ninci · 500614

TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #540 : 04 Februar 2011, 15:42:11
Davor, kje pa ti živiš?  ??? Pa saj v tej državi so odlagališča jedrskih odpadkov. Mogoče ne dobesedno jedrskih (ne vem kaj se pri tebi kvalificira za jedrski odpadek) in ne uradno, ampak deifnitivno imamo kar nekaj področij s tako problematiko, ki se pozna na zdravju ljudi, pa opozarjajo, pa imajo protestne shode  ;), pa je po medijih, pa nič... In marsikomu gre obvoznica ali pa kaj podobnega skoraj čez vrt.. ali pa ne več, pa ne ker bi obvoznico premaknili, ampak ker je človek klonil in premaknil vrt  ::)

To, da danes živimo v Sloveniji in ne več v jugi, je pa posledica drugih zadev in ne civilne iniciative in če verjameš da je to posledica civilne iniciative, pač verjemi, jaz ne bom.

Kaj ti pomaga medijski odziv in pritisk na inštitucije, če inštitucije ne klonejo. Imaš težave s SCDji, ki se izpostavljajo dnevno, za katere vedo že vsi, pa se nič ne premakne. Dnevno skoraj štrajka neka skupina ljudi,...... pa se ne spremeni nič... Imaš sranje pri gradbenikih, pa medijsko izpostavljenost, pa celo parurne aretacije, pa štrajke,.. pa se spet ne zgodi nič.. Imaš referendume, ki naj bi bili najbolj pomembna podlaga za spremembe, čeravno niso stvar ljudske iniciative, a v končni fazi je tu izražena volja ljudstva, pa se spet ne zgodni nič.... A moram še naštevat?

S pitbulom niti ne vem kaj si hotel povedat  ???

Tudi kaj si želel povedat z nivojem komunikacije, mi ni jasno. Se ti zdi "omejenec" žaljivka? Meni ne. Zame je omejenec oseba, z omejenim pogledom na svet in nekdo, ki se ne zna pozanimat, pa ne ker ne bi bil sposoben, ampak ker je prelen,...... ki dlje od "bolhe" ne vidi, je pač omejen. če želiš - omejen z informacijami,...... To je pač dejstvo in dejstva ne morejo biti žaljivke.  ;)

Na svež zrak bom šla pa takoj, ko bom imela možnost za to, brez škodljivih posledic zame. Bodi brez skrbi.

zame osebno bi bil dovolj že kakšen organiziran protestni pohod, ki je mogoče le ko vam gre kzs spet preveč na jetra
Vprašala sem te po učinkovitem izsiljevanju. Močno dvomim (na podlagi neuspešnih dosedanjih - ponovno, ne govorim samo o kinologiji) da so protestni shodi učinkoviti.




damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #541 : 04 Februar 2011, 15:49:04
Citiraj
ob tem da predstavljam ta črno stran ? Čisto iskreno, debata z skrajnimi skupinami so mi vedno zabavne , sploh razni aktivisti od gorečih liberalcev, ateistov, vernikov, veganov, zaitgajstov, bmw fanov ,navijačev....zaradi samega protislovja, ki je  osnoven problem razmišljanja v škatli; sploh če gredo kakšne bolj goreče uporabnice preverjat moje osebne podatke  Tongue

 :D :D :D

Mogoče si pa kateri  všeč  ;D ravno zaradi tega ker se toliko "peteliniš"  :P....
 

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #542 : 04 Februar 2011, 16:05:12
Citiraj
Pa saj v tej državi so odlagališča jedrskih odpadkov

Glej, sicer ne vem kako je bilo v tvojem kraju, ampak naša občina je bila predlagana za to; ljudje so jasno rekli ne, skupaj zoper to nastopili "na cesto" in te sedaj uradno ali neuradno ni. Čeravno sem jaz sam takrat na radijski debati poudaril, da jih lahko dajo v mojo klet če se mi tolk plača kot je v predlog
Obvoznica ? da, smo eden tistih ki bi jo fasal. Civilna inciativa: zbiranje podpisov, pzdenje županu...obvoznice ni in je ne bo, urejen naravni rezervat ...spet skupina ki je za to pritiskala. Letos (seveda tik pred občinskimi volitvami ) urejeno...ne mi razlagat vse se da če je dovolj močna volja in solidarnost plebsa

Razumem, da v teh časih in z verjetno najslabšo vlado v teh par letih državnosti človek hitro resignira, ampak tbh nek napredek je,  bolj mentaliteta raje caplja zadaj
Pa lahko je majhna stvar kot terapevtski psi po vrtcih in domih za ostarela (vsa čast kalsang in podobnim), tukaj se vse začne

Citiraj
Mogoče si pa kateri  všeč   ravno zaradi tega ker se toliko "peteliniš"

dvomim, da je šlo tle za romantične ambicije, pač par ljudi iz kinologije me pozna in imaš takoj  butterfly effect
celo starost so zadele

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #543 : 04 Februar 2011, 16:22:22
..ne mi razlagat vse se da če je dovolj močna volja in solidarnost plebsa
Nikoli nisem rekla, da se nikjer ne da nič doseč, se pa ti ne zavedaš, da če ne bi imeli vi pravih ljudi na pravih položajih in če bi bil interes nasprotne, po možnosti močnejše stranke dovolj močan in če bi ... marsičesa od tega, o čemer pišeš, ne bi mogli doseč.
Pa lahko je majhna stvar kot terapevtski psi po vrtcih in domih za ostarela
Ampak majhna stvar, ki vsaj malo pripomore, je tudi osveščanje po forumih in na ulici,...  ;)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #544 : 04 Februar 2011, 16:58:38
Kolikor sem slišala za kavalirčke, so cene pri nas okoli 1000€. Ampak očitno imajo nekateri večje ambicije, vsaj denarne, in bodo šli na 1500€
Labradorci so nekje med 700 in 900€, takšne so bile cene tistih, s katerimi sem bila v kontaktu ali izvedela, videla. Seveda so tudi cenejši, ampak imajo posledično starši manj testov oz. le obvezne. Še vedno bolje kot nič. Na Hrvaškem so primerljivi (dobri) malo manj, okoli 600€, ampak bodo legla šele konec poletja. V Italiji so od 1100€ naprej, Avstrija od 1200€ naprej...


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #545 : 04 Februar 2011, 17:17:03
Kolikor sem slišala za kavalirčke, so cene pri nas okoli 1000€. Ampak očitno imajo nekateri večje ambicije, vsaj denarne, in bodo šli na 1500€

Tako 1000 kot 1500 evr je po mojem mnenju popolnoma pretirano za pasmo s tako resnimi težavami in za katero doslej ni bilo treba opraviti nobenih veterinarskih pregledov za pridobitev vzrejnega dovoljenja.

Primerjava: shih tzu, pasma z veliko manj težavami IN s predpisanimi in priporočenimi veterinarskimi pregledi za pridobitev vzrejnega dovoljenja (PRA, patella, kolki) in s primerljivo velikimi legli je pri nas od 800 do 1000 evr (po mojem mnenju je bolj realna cena 800 evr, kvaliteta solidna). V Nemčiji 800 evr, v Skandinaviji za 1000 evr dobiš že kvalitetnega, perspektivnega razstavnega in vzrejnega psa. Na Hrvaškem, kjer imajo veliko povpraševanje s strani Slovencev, pa cene prilagajajo - Slovencem jih zasolijo, Hrvatom spustijo... Italija, Avstrija, Češka - kvaliteta veliko nižja kot pri nas, zato je po mojem mnenju (skoraj) vsak nakup tam stran vržen denar ne glede na ceno.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #546 : 04 Februar 2011, 17:58:47
kalsang, ti imaš verjetno res precej več vpogleda v to in toliko bolje lahko oceniš. Za nekatere s tako ceno edino vem, da imajo psi teste za srce, pogačice in nekaj za oči (PRA verjetno). Nisem se poglabljala, vem pa, da ima pasma kar precej težav. Vsekakor bi za vzrejno dovoljenje morali zahtevati vsaj teste za najbolj rizične. To s 1500€ pa kar ne morem prebavit, še vedno  ::) Mogoče bi, če ne bi bilo tako očitno. Pa še preskok iz izrazito delovne pasme... 8)


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #547 : 06 Februar 2011, 17:53:26
Pa saj avtomobili so tudi precenjeni, pa ljudem (tem istim, ki pse kupujejo od preprodajalcev) ni nikoli problem vzet kredita,......  ::)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #548 : 07 Februar 2011, 08:22:10
načeloma gre pri nakupu avtomobila za konkretno večje vsote, ki jih pač povprečneš ne more kar tako vzeti iz žepa; zato se tud zapufa za nekaj let
Kakšen voz pa lahko dobiš za ceno rodovniškega psa pa verjetno veš sama

Psi na lizing!  :D

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #549 : 07 Februar 2011, 08:54:16
Sej če ga "zelo vestno kupiš".. in se potem izkaže da ima en kup zdravstvenih problemov , je isto kot lizing oz lahko še dražje .
Polog 1200 + vsak mesec veterinar tam 200 eur... cca 8 let( odvisno od sreče)

...kar hud voz ;) ja ... s tem, da  za voz še vedno dobiš  kupca...  v tem primeru pa ...??

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #550 : 07 Februar 2011, 12:21:33
Saj zato pa nekateri zagovarjamo "odgovoren nakup in vzreja nerodovniškega ali rodovniškega psa"

Le da je pri prvemu tle en kup posploševanj in zavajanj ter dvoličnih moral

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #551 : 07 Februar 2011, 12:34:20
Saj zato pa nekateri zagovarjamo "odgovoren nakup in vzreja nerodovniškega ali rodovniškega psa"

Le da je pri prvemu tle en kup posploševanj in zavajanj ter dvoličnih moral


Enako bi lahko trdili tudi za drugo - o izrojenosti rodovniških psov slišiš toliko bučk, da je že naravnost absurdno.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #552 : 07 Februar 2011, 12:57:59
Dejstvo je, da so določene pasme zaradi intenzivne vzreje izrojene, kar ni posledica nerodovniških, ampak rodovniških linij, ki imajo ambicijo lepoto psa
Kaj je je buča tle ? da imajo te pasme  zelo kratko življensko dobo ? genske napake ?

Koliko kritike namenite tem početju ? napram polemike okoli psov brez papirjev ? deteljica ima za te, na forumu kar že svoj osebni križarki pohod  ;D

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #553 : 07 Februar 2011, 13:03:56
ja kaj da ne .... čistokrvni brez rodovnika ( razen 2% izjem - zarad lenobe) je plod teh....
 to pomeni, da je tisti, ki je že zaradi same lepotne rodovniške vzreje toliko izrojen , da tud tak več ne dobi  vzrejnega- posledica nerodovniški -čistokrven( kao) ::)...
 torej....?

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #554 : 07 Februar 2011, 13:17:18
sploh ne vem kaj želiš povedati, da je NO izrojen zaradi nerodovniške vzreje ?

nikjer ne trdim , da nerodovniški psi teh pasem nimajo istih težav, vsekakor pa zavračam idejo da so nerodovniški psi že v osnovi slabšega zdravja kot rodovniški; uporabljate mnogo procentov tle...ki so pa produkt vaših glav oz. špekulacij in ne dejanskih raziskav. Sem že na začetku povprašal po podatku, ki bi to dokazoval , in ne "moj sosed ima bolenega "čistokrvnega" zlatkota  ", ga ima mamreč moj sosed tudi  in to z papirjem

Če pa sprejmeš dejstvo, da se dogajajo tako na eni kot na drugi strani svinjarije so nadaljni zaključki stvar logike...

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #555 : 07 Februar 2011, 13:35:16
Davor, pa kako se ti da bit tako siten vsak dan in gnjavit do onemoglosti?  :P ::)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #556 : 07 Februar 2011, 13:40:30
Če ima doma sitno ženo, bi še zastopila  :P :o


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #557 : 07 Februar 2011, 13:45:02
Davor, pa kako se ti da bit tako siten

čista zloba, ker vem da določenim grem tle na živce al pa v zelnik  :P

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #558 : 07 Februar 2011, 13:56:16
a si na morsu v službi?  :o :D :D
 
 no če si s tistim , da greš na živce- name ciljal... se motiš, jaz te imam še med prijatelji :o ( da lažje sledim  >:D ).. edino, ko začneš eno te isto gonit..potem mi nisi več zabaven.. v tej temi se mi zdi, da si se že malo iztrošil :-9

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #559 : 07 Februar 2011, 13:59:02
Brez Davorja res ne bi bilo tako burnih razprav ;D
Davor: kako si ti predstavljaš, da je prišlo do izrojenosti npr. NO, ki si ga ravno omenil? Resno sprašujem.
Nekateri še posebno radi oglašujejo njegovo "razstavno" pobitost v oglasih ::)


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #560 : 07 Februar 2011, 14:03:41
Ej Davor, kdo naprimer bi se pa šel odgovorno vzrejo nerodovniških psov?

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #561 : 07 Februar 2011, 14:10:30
Če ima doma sitno ženo, bi še zastopila  :P :o

Sem skoraj prepričana, da nima žene! :-[


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #562 : 07 Februar 2011, 14:16:56
Sem skoraj prepričana, da nima žene! :-[
Imam tudi jaz to na sumu, ampak ga ne bom preverjala in zasledovala, da se mu ne bo potem zdelo 8)  ;)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #563 : 07 Februar 2011, 14:40:55
Citiraj
Davor: kako si ti predstavljaš, da je prišlo do izrojenosti npr. NO, ki si ga ravno omenil? Resno sprašujem.

Bom si kar sposodil citate iz druge teme:

"Izrojenost je posledica človeških predstav o lepoti, pripeljanih do skrajnosti..."

"Tole ne bo čist res, ker nerodovniška legla nimajo nobenega vpliva na vzrejo pasem, jih ne morejo ne poslabšat še manj pa poboljšat v nobeni točki. Razen v posrednem smislu, da zmanjšajo število rodovniških psov in s tem zožajo tudi vzrejno bazo"

"In ne gre za rodovnik, ampak za vzrejne kombinacije, ki naj bi preprečevale bolne in karakterno ter vizualno (pod to jaz ne štejem lepote) netipične predstavnike. Zato, da psi ne bi trpeli. Žal nekateri vzreditelji ne morejo preko lepotnega ideala..."

Citiraj
Sem skoraj prepričana

kot da ne veš kako in kaj  :P




When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #564 : 07 Februar 2011, 14:52:29
Tole se mi pa zdi čisto v redu razmišljanje, se kar strinjam.
Ker nekaj psov, ki sem jih gledala, in so mi bili všeč, so potem parili z res neprimernimi primerki. Seveda so bili to v vseh primerih psi iz iste psarne oz. od istega vzreditelja ali "družinska" naveza. Torej, kombinacija, ki je najbližja in najcenejša, ne pa najboljša. Isto tudi v tujini. Ne povsod, preden me kdo napade.
Problem je tudi pri tistih, ki imajo le enega psa oz. psico in bi radi vzrejali, pa nekako ni najbližje standardu, niti nima drugih toliko prevladujočih prednosti, in če ne bo mladičev, ne bo nobene škode za pasmo. Ampak tega nočejo razumeti, ker je pač za njih najlepši pes, saj jih razumem, ampak je treba gledati objektivno (kolikor se da). No, razen, če je spet vmes denar, tistim je itak vseeno ::)


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #565 : 07 Februar 2011, 16:46:20


"In ne gre za rodovnik, ampak za vzrejne kombinacije, ki naj bi preprečevale bolne in karakterno ter vizualno (pod to jaz ne štejem lepote) netipične predstavnike. Zato, da psi ne bi trpeli. Žal nekateri vzreditelji ne morejo preko lepotnega ideala..."

Ja sej zato pa govorimo in tulimo ves čas že da rodovnik ni zgolj papir.... ampak ,da ga je treba tudi znat prebrat ;)
 nekateri vzreditelji, pa ne da ne morejo preko lepotnega ideala.... ampak ne morejo preko tistega ideala, ki ga imajo v svoji viziji o svojem psu... ;)
(  sej je vsakemu njegov pes itak najlepši- pa najboljši.... ampak tako mišljenje k vzreji ne paše ::))
 
Saj smo že premlevali o tem :P v enih parih temah že... ;D... ( jaz bila še celo linčana in obtožena, da zlivam gnojnico po  ne vem kateri vzreji že...pa da samo kritiziram... ipd. pa nesramna, pa slabo reklamo delam... pa ne vem kdo me je podkupil....  vse živo  ;D ... :-X)

 pa bom še enkrat povedala kar si mislim o vzreji...
 zame primer za vzrejo mora bit Top Of the Top... best of the best...
 Vzreditelj mora imet nekaj znanja, predvsem pa trezno glavo in zdravo relano presojo  ( pa polhen tošl :D... ne s praznim načrtovat vzreje v upanju, da ga bo napolnil)
p.s.
 še zmerej mi gre na jetra , ko mi nekdo  tam pri enih delavnih pasmah hoče prodat  Show in Work linijo... ::)
 Standard je en... če je delavna pasma  ... to pomeni, da za vzrejo plemenjak  oz plemenjakinja mora bit
 1 delavno špica, 2 zdravstveno- špica, 3 lepotno špica- po standardu ...
 Itak pa ... to je že druga tema... "kinologija"
  "neofizika" tako daleč preprodajalci in šteparji niso...in tudi nikoli ne bodo... >:D
 tema zašla... za moje pojme.... ::)

p.s.s.
je pa res ... da npr... pri unih nepopularnih pasmah, če že  plačaš konkretno - plačaš špico...( pa čeprav  konkretno plačaš- še zmerej ceneje kot tam pri popularnih eno.."kvazi" kvaliteto)
Je pa res  tudi , da nekateri naši SLO vzreditelji so hitro užaljeni... če slučajno kakšno tako mnenje kje izraziš ::).... takoj si obtožen , da  vse  tuje hvališ in vse naše v nič daješ....Če izpostaviš kakšno psarno oz linijo te pa itak obtožijo, da si v neki navezi in da so te napumpali,da delaš tam spet tretjemu slabo reklamo.... :-9
 eh.... O0

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #566 : 07 Februar 2011, 17:07:24
Ali te pa kar tožijo.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #567 : 07 Februar 2011, 17:32:56
Meni je pa všeč, da so razstavne in delovne linije, pa še kaj vmes. Všeč mi je raznolikost znotraj pasme. prav je, da v vzrejo pridejo samo zdrave in kvalitetne živali, vendar pa noben ni špica prav na vseh področjih hkrati. Pretirano visoki standardi pomenijo nepotrebno ožanje vzrejne baze in manjšanje raznolikosti znotraj pasme - kar dolgoročno nujno vodi v težave. Zelo sem vesela, ker so se znotraj pasem, ki se ne uporabljajo več za njihov prvotni namen še vedno ohranili psi, ki razstavno niso bohve kaj, so pa ohranili delovne lastnosti. in po drugi strani ni nič narobe, če v pasmi obstajajo psi, ki imajo omiljene nagone in so primernejši za normalno sobivanje z ljudmi. navsezadnje, če bi šli v skrajnosti in bi odpisali pasme, ki so izgubile svoje prvotno delo, bi nam nazadnje ostali samo še mali družni psi.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #568 : 07 Februar 2011, 17:55:10
To je tudi res, Lanabela. Prav tako se strinjam tudi z Damayanti. Toda lahko bi opredelili to na dve vrsti - resnično vrhunsko vzrejo, ter na kvalitetno vzrejo, kjer so psi pravi in tipični predstavniki pasme, vendar primerni za običajne lastnike (mogoče z manj nagona, ne ravno najboljših za razstave). Seveda s prav takšnimi pogoji za vzrejo - zdravstveni testi, vzrejne ocene, razni izpiti. Samo to se spet nanaša na bolj delavne tipe...pa saj se razumemo. Tako so pa kar vsi vrhunski  in iste cene ::) Pa naj se loči...ne vem pa kako bi to smiselno naredili, to je vprašanje za druge :)
In še vedno bi lahko vzreditelji ali tisti, ki to hočejo biti, bili bolj realni oz. objektivni. Nekateri psi pač niso in ne bodo primerni za vzrejo, pa če še tako hočeš. Tu govorim o večjih odstopanjih, ne samo kakšni pomanjkljivosti in vsakemu, ki ima psa, se tudi ni treba it vzreje. Pa je vedno več takih.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #569 : 07 Februar 2011, 18:48:18
Popolnih itak nikoli ne bo... to je dejstvo :D... smo predaleč
 jaz imam pač svoje stališče o vzreji... moje osebno... .(  samo...to sem pač jaz >:D)

 ja logično, da imamo različne znotraj pasme...( sicer pa tud popolni ne dajo vse popolne...in nikoli noben ni toliko popolen ,da ne bi bil kdo še boljši)
Ni mi pa to, da se namenoma zatira nagon pri delavnih... delaven pes naj ostane delaven...
 Komur je taka pasma všeč - mora to vzet v zakup... ali naj si pa drugo pasmo omisli.... jih je "miljon"
  Iz stališča  različnih  pa točno to kar je Inanna rekla... glede na to ,da imamo različne... niso vsi iste kvalietete, in ne morejo bit vsi iste cene..
pa čeprav bi nekateri   še tako radi "kapelico za katedralo" prodali.
 In  vsak svojo mauho hvali in v zvezde kuje... če pa kaj podrobiš, da se ti ne zdi...pa kot sem že rekla...

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.