Preprodajalci in njihove marketinške poteze!

ninci · 500703

kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #810 : 10 December 2012, 14:31:18
skoraj vseh 14 antičnih pasem, ki so se ohranile so obstale zgolj zaradi potrebe po njihovih delovnih sposobnostih, ostale pasme (razen sodobnih, ki so nastale zaradi modnih kapric) pa so rado mešanci po izvoru, pozneje pa so jih vpeljali kot samostojno pasmo

Obstajajo stare azijske pasme, ki nikoli niso bile namenjene ničemer drugemu kot družbi človeku - tibetanski španjel, pekinčan, šicu, lhasa apso, tibetanski terier itd. Kar nekaj teh pasem je povezanih s kitajskim cesarskim dvorom (pekinčan, šicu, mops), kjer so jih vzrejali in oblikovali stoletja dolgo, njihova vloga pa je bila kratkočasiti cesarsko družino in dvorjane. Temu primerno je oblikovan tudi njihov karakter in sposobnosti. Te pasme niso postale modne v moderni dobi, na zahodu, temveč so bile še kako "in" že pred stoletji.



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #811 : 10 December 2012, 14:40:43
Ne bos verjel, ampak odkar se testira DNA, so marsikatere vrste, ki so bile narejene na podlagi izgleda, razpadle; druge pa so nastale na novo.

Ce se ze gres biologijo, pasma ni niti priblizno enako vrsta, in za nastanek pasme/sorte je odgovoren clovek, ne narava (po definiciji).

Ne boš verjela kaj čaka prave ljubitelje psov :o

Pa na naravne pse ne pozabit  :o ..................... in na Boga seveda ;D



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #812 : 10 December 2012, 14:42:14
Priznam, da priblizno v polovici tvojih postov nimam pojma, kaj si hotel povedat...

battito animale


Natalija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
  • Lastnica dvornega norčka ;)
Odgovori #813 : 10 December 2012, 14:58:54
Sprašuješ mene? Namreč nisi odgovorila na vprašanje.
Ej, a veš da se da na podlagi teže mladiča pri določeni starosti, npr. 8 tednih, precej točno napovedat (zračunat, če je teko lažje razumet) težo odraslega taistega psa?
Meaning what?  ???

Jaz sem samo povedala svojo iskušnjo in svoje mnenje, nič več in nič manj. sem gledala tud mešančke pa se pač potlej odločla tak kot se sem.

Da tisti ki prodajajo pse brez rodovnika jim ni pomembno kam pes pride ali kako bodo za njega skrbeli. Pomemben samo keš ki ga dobijo na roko in nič drugega.



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #814 : 10 December 2012, 15:05:49
Priznam, da priblizno v polovici tvojih postov nimam pojma, kaj si hotel povedat...

Ah, nič zato :)

Da tisti ki prodajajo pse brez rodovnika jim ni pomembno kam pes pride ali kako bodo za njega skrbeli. Pomemben samo keš ki ga dobijo na roko in nič drugega.

Je pa na drugi strani vse rožnato .................. ljubezen in to  :o



Natalija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
  • Lastnica dvornega norčka ;)
Odgovori #815 : 10 December 2012, 15:10:03
sicer kakšno pasmo imaš ni moja stvar, vendar mi ni jasno zakaj bi le Shih-tzu bil primeren za invalida, ni edina mala pasma
Tudi mi ni jasno zakaj kriviš nerodovniške vzreditelj3 da je ta pasma z rodovnikom nedosegljiva pri nas, in češ "vseeno kam ali komu prodajo psa." Očitno so prodali tebi in če smatraš da invalid ni primeren za last psa, kar bi nemara "odgovorni vzreditelji" čemu ga imaš?
Sem tudi prepričan, da se da z vsakim vzrediteljem zmeniti tudi za prevoz - će si pripravljen plačati

skratka kot mnogokrat rečeno, je potrebno prvo pred lastnim pragram pomest.... ;) z vsakim postom v teh tema tule opažam da je nerodovniški psi še najmanši 


Nikjer nisem rekla da invalid ni primeren za psa vem pa sama pri sebi da se sam moraš zavedat kaj lahko in kaj ne da potlej ne trpi pes.


Oslarija. Ne poznam niti enega solidnega vzreditelja psov družne pasme, ki bi ne prodal mladiča invalidu. Celo na dom bi ga dostavil, če bi vedel za okoliščine. Marsikateri bi celo spustil ceno. Malce drugačna pesem bi bila, če bi si želela samojeda ali huskija, tega pa res ne bi mogla dobiti, če ne bi imela nekoga, ki bi skrbel za gibanje, ki ga psi teh pasem potrebujejo.


Če je to res pa bi res blo super. Bom ti javla čez par let ko bom iskala mogoče še enega psa če bo kdo to naredil. Poskusit ni greh ne?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #816 : 10 December 2012, 15:29:16
Citiraj
Poskusit ni greh ne?
Seveda ne. Greh je ne poskusiti, potem pa govoriti, da se ne da. Ni treba hodit na razstave, vsa legla so napisana v Kinologu in na straneh KZS, zraven so naslovi in telefonske......Seveda pa so lahko  kakšni drugi razlogi in ne invalidnost, da ne dobiš mladiča od vzeditelja ali iz zavetišča.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #817 : 10 December 2012, 16:04:24
Citiraj
če se ne potem pride do raznoraznih bedastih izjav v stilu da ima Basset Hound displazijo kolkov(diagnosticirana brez rentgenskih posnetkov

to kar ti opisuješ, nima z poznavanjem pasem prav dosti, ampak nestrokovnostjo oz., napačno diagnozo, oceniti displazijo brez rentgenskih posnetkov..prav dobro veš da se večina znanih obolenj lahko le diagnosticira z zdravstvenimi testi / postopki tle pa pasma ni prav noben medicinski parameter;edin faktor je ko je potrebno oceniti zdravje psa on the spot na razstavah in glede na moje mnenje o teh mi dol visi če je kakšen pes bil po nepotrebnem diskvalificiran -ampak da, v smislu objektivnosti bi moral vet ki to počne  poznati vsaj zdravstvene specifike pasem.

 
Citiraj
Obstajajo stare azijske pasme, ki nikoli niso bile namenjene ničemer drugemu kot družbi človeku 

Da, ki  jih je večina prakticirala aristokracija ali na dvoru -omejeno na izbrance, njkjer nisem xapisal da se je človeška neumnost v pasjevzreji začele v sodobnem času, se pa je popularizirala

Citiraj
da se sam moraš zavedat kaj lahko in kaj ne da potlej ne trpi pes.

zato ga vzameš pri šteparju ? navsezadnje tako tudi sama dojemaš nerodovniške vzreditelje

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #818 : 10 December 2012, 17:15:13
Citiraj
pasma ni prav noben medicinski parameter
Hja, veterinar, ki mu dol visi za pasme ne bo vedel, da imajo hrti (in v manjši meri polarci) normalno nižji T4 kot večina drugih psov in bo napačno diagnosticiral hipotiroidizem, ne pozna, na katera zdravila so določene pasme pogosto preobčutljive, huskija z čudnimi kožnimi spremembami bo pošiljal od poncija do Pilata, pa še ne bo zdiagnosticiral pomanjkanja cinka.....


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #819 : 10 December 2012, 17:16:34
Hja poznavanje pasem s strani vetov...je fajn, če veš da ima določen spekter pasem npr. MDR+/- pa je lušno če veš s čem ga boš cepu, pa kaj mu dal proti zajedlcem pa take, a ne? Pa bolj malo vetov poznam ki jim je prva ugotovitev ''oooo vi imaste pa psa, kateremu ni vseeno kaj mu damo''. Dajo pač tisto na kar imajo fajno maržo.

Tole o invalidnosti in izbiri pasme...no ne bučk klamfat. Imam slučajno možnost (prav dotično) poznat vzreditelja majnše pasme (ki bi bila v tvojem okviru željenih kg) in bi ti ga brez težav prodali (morda celo krepko pod ceno pasme) kljub invalidnosti...ker je sam na istem (ali morda na slabšem fizičnem stanju). In ponjga ni potrebno v tujino.
Kot drugo...psa za invalide se da prav fino izšolat za pomočnika. Tudi če ne dobiš že izšolanega (prav po programu, ki ga tvoj tip invalidnosti potrebuje) ga lahko s pomočjo inštruktorjev izšolaš do te meje, da je koristen. Sicer ne vem kakšno invalidnost imaš (morda sem kje spregledala :-[) ampak psa si lahko, ne samo da ga imaš za dušo in sprehod super pokoristiš, da ti pomaga. Zakaj ti pa nebi  ;) Lahko ti pomaga odpirat vrata, prižigat/ugašat luči, pospravljat/pobirat predmete, dostavit željene predmete (ključe, copate, mobi...).
Plus tega ni vse v kilah. Lahko imaš npr. enga navitega terierja s 5 kg pa te bo po ledu tak odnesu, da ti jasno ne bo. Lahko pa imaš psa s 30 kg in s čutom da ti pomaga pa bosta funkcionirala BP. Čisti primer so ti vodiči slepih (ki niso brez razloga večji psi  ;)). Velik masiven pes, ki mu je bistvo ravno varno sprehajanje/gibanje osebe.
In pa nikar, nikar, nikar...psov gor dvigovat. V primeru napada lahko še sama pokasiraš grde poškodbe. Za obrambo svojega psa pred napadalcem moraš bit kar konkretno močna in precej okretna oseba in še tam ni garancije. Tako da tule kile pač ne pomenijo nič.
Kako je bivat z invalidi še predobro vem. In tudi kako je ko lepo funkcionirajo s psi (ki jih nimajo za razstavo) in jih imajo kot družabnike in kot pomočnike. Ne malo kdo si ga je priučil sam. Pa so ravno zaradi invalidnosti izbirali velike pse. Ker si imajo preprosto z njimi več za pomagat. Poleg tega so izbrali rodovniške pse. V kompletu so dobili pomoč vzreditelja na vsakem koraku, kjer jim ni šlo. Na psa so počakali pač malo dlje kot ''dan a ga mate na zalogi''. Vsaj za enega vem, da jim ga je vzreditelj obdržal malo dlje in ga priučil nekaj osnov (sobne čistoče in osnove vodljivosti). Danes so team kot si ga želiš. :-*
Tko da ni treba širit ideje, da ker si invalidna oseba pa ti psa ne dajo. Samo poiskat ga je treba.  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #820 : 10 December 2012, 17:31:28
Lanabela...kir hirbrid maš pa to   :o kaj je dobra  :D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #821 : 10 December 2012, 17:42:09
Sm se mal z genetiko špilala, pa je verjetno po nesreči prišel zraven klop (glej film Muha)....pa sem dobila osemnogo pošast.

Citiraj
Da, ki  jih je večina prakticirala aristokracija ali na dvoru
Seveda, reveži si psov za luksuz niso mogli privoščiti. Tudi lovskih pasem niso vkup klamfal (ker lovske pasme so dobesedno klamfali skupaj tako da so mešali kar se jim je ravno naprdnilo) reveži, ki niti loviti niso smeli, ampak aristokracija ali na dvoru. Bolj ko so bili fini, bolj specializirane pse so delali. Enga za nakazovat, enga za prinašat, pa goniča za lov s konji, pa takega za peš....


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #822 : 10 December 2012, 18:12:39
Citiraj
Seveda, reveži si psov za luksuz niso mogli privoščiti.

Sej če bi bilo po vaše, si jih tudi danes ne bi mogli ;)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #823 : 10 December 2012, 18:26:27
Ni bilo mišljeno lastništvo psa samo po sebi ampak razvoj in vzreja pasme kot take. Cene rodovniških psov pa so danes primerljive (glede na povprečno plačo) ali kvečjemu nižje kot pred 40 in več leti.


Natalija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
  • Lastnica dvornega norčka ;)
Odgovori #824 : 10 December 2012, 18:29:34
zato ga vzameš pri šteparju ? navsezadnje tako tudi sama dojemaš nerodovniške vzreditelje

Moja napaka ki pa je ne bom več ponovila. Zdaj pač Piko imam in upam da bo z mano naslednjih 15 let in bom za njo tudi naredila vse kar bo v moji moči, tako telesno kot finančno.



Natalija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
  • Lastnica dvornega norčka ;)
Odgovori #825 : 10 December 2012, 18:35:30

Tole o invalidnosti in izbiri pasme...no ne bučk klamfat. Imam slučajno možnost (prav dotično) poznat vzreditelja majnše pasme (ki bi bila v tvojem okviru željenih kg) in bi ti ga brez težav prodali (morda celo krepko pod ceno pasme) kljub invalidnosti...ker je sam na istem (ali morda na slabšem fizičnem stanju). In ponjga ni potrebno v tujino.
Kot drugo...psa za invalide se da prav fino izšolat za pomočnika. Tudi če ne dobiš že izšolanega (prav po programu, ki ga tvoj tip invalidnosti potrebuje) ga lahko s pomočjo inštruktorjev izšolaš do te meje, da je koristen. Sicer ne vem kakšno invalidnost imaš (morda sem kje spregledala :-[) ampak psa si lahko, ne samo da ga imaš za dušo in sprehod super pokoristiš, da ti pomaga. Zakaj ti pa nebi  ;) Lahko ti pomaga odpirat vrata, prižigat/ugašat luči, pospravljat/pobirat predmete, dostavit željene predmete (ključe, copate, mobi...).
Plus tega ni vse v kilah. Lahko imaš npr. enga navitega terierja s 5 kg pa te bo po ledu tak odnesu, da ti jasno ne bo. Lahko pa imaš psa s 30 kg in s čutom da ti pomaga pa bosta funkcionirala BP. Čisti primer so ti vodiči slepih (ki niso brez razloga večji psi  ;)). Velik masiven pes, ki mu je bistvo ravno varno sprehajanje/gibanje osebe.
In pa nikar, nikar, nikar...psov gor dvigovat. V primeru napada lahko še sama pokasiraš grde poškodbe. Za obrambo svojega psa pred napadalcem moraš bit kar konkretno močna in precej okretna oseba in še tam ni garancije. Tako da tule kile pač ne pomenijo nič.
Kako je bivat z invalidi še predobro vem. In tudi kako je ko lepo funkcionirajo s psi (ki jih nimajo za razstavo) in jih imajo kot družabnike in kot pomočnike. Ne malo kdo si ga je priučil sam. Pa so ravno zaradi invalidnosti izbirali velike pse. Ker si imajo preprosto z njimi več za pomagat. Poleg tega so izbrali rodovniške pse. V kompletu so dobili pomoč vzreditelja na vsakem koraku, kjer jim ni šlo. Na psa so počakali pač malo dlje kot ''dan a ga mate na zalogi''. Vsaj za enega vem, da jim ga je vzreditelj obdržal malo dlje in ga priučil nekaj osnov (sobne čistoče in osnove vodljivosti). Danes so team kot si ga želiš. :-*
Tko da ni treba širit ideje, da ker si invalidna oseba pa ti psa ne dajo. Samo poiskat ga je treba.  ;)

Nisem rekla da mi ga nikjer niso dali saj je bla moja napaka da se nisem bolj pozanimala. Moja napaka.
imam majhnega psa ker vem da majhnega lahko zadržim, peljem na sprehod ali treniram osnov. ne rabim pa psa ki bi pomagal meni. Mojo Invalidnost sem ti poslala na Zs saj ran tu javno ne vem kako bi kdo sprejel.
Kot pa sem že rekla vem marsikaj kar prej nisem vedla za drugič.
Sedaj pa upam da bo moja Pika še dolga leta z mano.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #826 : 10 December 2012, 18:48:23
no saj smo se eni tudi opekli pa sedaj vemo za naprej... ;)
Želim da bo tvoja kužika še dolgo s tabo in bosta uživali skupaj. Za naprej pa vama želim čim več osvojenega skupnega znanja.  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #827 : 10 December 2012, 19:46:26
Seveda, reveži si psov za luksuz niso mogli privoščiti. Tudi lovskih pasem niso vkup klamfal (ker lovske pasme so dobesedno klamfali skupaj tako da so mešali kar se jim je ravno naprdnilo) reveži, ki niti loviti niso smeli, ampak aristokracija ali na dvoru. Bolj ko so bili fini, bolj specializirane pse so delali. Enga za nakazovat, enga za prinašat, pa goniča za lov s konji, pa takega za peš....

Odvisno od podrocja. Toller, neangleska pasma, ki so jo skupaj spacali nearistokrati za svoje potrebe (vabljenje rac, prinasanje divjadi, pasnja ovac...). Tak pes je moral biti poceni tudi za vzdrzevanje, pa vsestranski oz. si je dejansko moral prisluziti svoj kruh.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #828 : 10 December 2012, 19:55:56
Revežni psi niso bili niti zaradi lepšega niti za luksuzen lov ampak so bili ali pastirski ali ovčarski ali pa vsestranski. Če so že lovili so lovili kakšne race ali zajce, kaj večjega reveži že niso smeli, ker je bilo rezervirano za gospodo. Poleg ostalih nalog seveda.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #829 : 10 December 2012, 20:04:45
Pa smo spet pri tem, da so najbrž morali imeti neko kontrolo  ;) Da so obdržali nek ''status'' pasme - bolje rečeno nagon in izgled (gledano s strani funkcije). Da nebi slučajno pokončevali divjadi, ki je niso ''smeli''. Pa da nebi bili preveliki za preživetje npr. Skratka nadzor nad njihovo reprodukcijo. Kaj se je zgodilo z ''izjemami'' si predstavljam. Sigurno pa niso parili vse povprek ampak samo tiste za katere so vedeli da dajejo taprave mladiče.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #831 : 11 December 2012, 07:49:50
pasje pupulacije je bilo takrat manjša, pravtako izbira med "pasmami" in že sam proces udomačitve je zahteval določeno kontrolo  pravtako je veliko vlogo igrala geografija, nomadsko pastirstvo je recimo produciralo naše kraševcev, iz različnih za regijo značilnih pasem. Tudi dvomim, da je en pastir tam na uralu poznal sam koncept pasem, še bo preteklo kar nekaj vode do darwina , bolj se je delalo po občutko, kmečki pameti, in dejanskih človeških potrebah  točno to želim za živalsko vzrejo sam danes


intenzivna vzreja je otrok 19. stoletja

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #832 : 11 December 2012, 09:21:59
pasje pupulacije je bilo takrat manjša, pravtako izbira med "pasmami" in že sam proces udomačitve je zahteval določeno kontrolo  pravtako je veliko vlogo igrala geografija, nomadsko pastirstvo je recimo produciralo naše kraševcev, iz različnih za regijo značilnih pasem. Tudi dvomim, da je en pastir tam na uralu poznal sam koncept pasem, še bo preteklo kar nekaj vode do darwina , bolj se je delalo po občutko, kmečki pameti, in dejanskih človeških potrebah  točno to želim za živalsko vzrejo sam danes


intenzivna vzreja je otrok 19. stoletja

Aha, po kmečki logiki... Maremano abruzzese je na primer nastal tako, da so v leglih stoletja dolgo pastirji pobijali mladiče, ki niso bili čisto beli... ker menda pes, ki ni bil čisto bel, ni bil dober pastir... To je bil edini kriterij...  ::)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #833 : 11 December 2012, 10:27:44
ne bom špekuliral , ste ve bolj vešče v tem, vendar če je določen tip psa obstajal v antičnem Rimu še ne pomeni da bi ob primerjavi  z sedaj obstoječemi istoimenskimi psi  ju lahko smatral za isto pasmo, izjemoma če je pes oz skupnost bila res izolirana; pa saj ne rabiš it stoletja nazaj, primerjaj originalne NOje, in NOje ki so pupularizirani sedaj - z rodovnikom, kot da bi gledal dve različni vrsti

Z razliko da je stoletja nazaj človek izhajal iz le kupice pasem, večina geografsko pogojena (z izjemo ovčarjev) ter se je pse vzrejalo zaradi potrebe, zaradi česar je človek navsezadnje psa udomačil: potegniti tule nekakšne povezave z rodovnikom preden je človek sploh vedel za pasme je nekako tako bedasta kot tista da se je človek evolucijsko razvil ob človeku in ni bil udomačen

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #834 : 11 December 2012, 10:34:33
Hobita? A ma hobit 8 nog?
Jaz sem na linku videla reklamo za film. Ne vem, kaj bi morala videti ...



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #835 : 11 December 2012, 12:12:54
Saj namen je bila reklama, sam dvomim da za Hobbita, čeravno je kaj nekaj fantazije v tej temi

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #836 : 11 December 2012, 12:30:55
Reklama? Ni bilo mišljeno sploh.....samo šala. Ampak no ja zakaj pa ne....mogoče pa bi res lahko bila reklama. Prvi del osemnoge pošasti je dopolnil 14 let, drugi del ima čez 15 let in če naj že bi bila to reklama - ja oba dela pošasti sta iz moje vzreje. Daisy Dream of Lana-Bela in Brina Lana-Bela
Tisti, ki jim odpre reklamo za hobita ali karkoli že naj se žalijo podjetju Moj album. Jaz s tem nimam nič.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #837 : 11 December 2012, 17:00:28
ooooo hudo...torej je zadnjemu (starejšemu delu) že pri starosti nekaj čez leto zrasel prvi del...no pa vsaj lepo živi za to starost. Važno da jo imate radi. Aja pa zdj mi je jasno zakaj ta pošast pridno išče...ko je tako okretna na razgibanem terenu.  :D :D

Eh jaz se sploh ne poglabljam več v razlage odkar vidim, da se še vedno ne razume od kje pridejo potem čistokrvni brez rodovnika. Pa kaj to pomeni sledljivost npr. in zakaj je dejansko pomembna.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #838 : 11 December 2012, 19:06:10
Citiraj
da se še vedno ne razume od kje pridejo potem čistokrvni brez rodovnika. Pa kaj to pomeni sledljivost npr. in zakaj je dejansko pomembna.

 pomembno je zgolj za vas, kupico pasjih navdušencev na teh in še bolj skrajnih portalih ter klubih;  večina lastnikov psov pa te ne ločimo na razne  xpse, čistokrvne, pasemske, rodovniške, plemenjake , mešance, pa ščeneta, približke.... za nas je pes, pes,

dejstvo teh razlag je le eno, rodovniški ali nerodovniški v vseh primerih potegne ta kratko le žival, saj ob koncu dneva vedno pridemo do izrab ; ampak scal ne boš po lastni skledi sploh če si vzreditelj a ne?

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #839 : 11 December 2012, 19:17:48
ooooo hvala hvala...nisem vedela da sem vzreditelj. Super. To gre danes pa hitro. Hvala še enkrat  :-*
In seveda ker je pes pes imaš ti bigla. Pa še ene par drugih ima zato labradorca, pinča ...pa še bi se našlo. Of kors. Pes je pes. Se strinjam.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.