Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1583112

TAJGA

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #3450 : 03 Marec 2009, 18:19:16
ma ja sej je ful živahna, koplje pa že sedaj na veliko.. mam same luknje po travniku. Samo še rožico not posadim pa bo.. mam pa en problem, pa ne vem al je to normalno k je še tako majhna.. namreč mam jo u garaži, oz, v kurilnici da ni tako mrzlo.. in še zmeraj se polula tudi notri ( v času moje odsotnosti),, drugače pa lula tudi uzuni, in veliko potrebo opravlja uzunaj



anakondaa

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #3451 : 03 Marec 2009, 22:00:02
naši je ime winy orginal pa winangas french love



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3452 : 03 Marec 2009, 22:22:28
Aska kaj v zmrzovalniku spiš ;D.
Ne :P Samo dlaka pa kar noče in noče proč frčat >:D


ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #3453 : 04 Marec 2009, 06:34:13
Ma kakšen kokolo.  :-* :-*  Zadaj za njim, pa tako simpatična ograjca okoli sadike  :D :D :D :D
A imate kačjega pastirja notri, Awi bi odnesla še ograjo s seboj  >:(
Awinita tole je tvoja žlahta   :P  Lity. Ne nimamo kačjega pastirja noter ampak narcise  ;D Malo po slikanju smo morali ograjo zamenjati za kovinsko. Ker je neka žival vrvice pregrizla  :D >:D

Tajga   psi po navadi začno opravljati svoje potrebe nadzorovano se pravi po tvoje zunaj nekje okoli četrtega meseca starosti. Nekateri prej nekateri kasneje. Lity je stvar osvojila malce prej je pa res da je imela cel čas varstvo in ko je pokazala prve znake iskanja prostora za opravljanje potrebe smo jo pospremili ven.

Aska pridi na Pohorje pa boš vidla da bo dlaka odfrčala če ne drugače od norenja  ;D

lp



awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #3454 : 04 Marec 2009, 15:43:49
 Že spet jaz s vprašanji  :P.
Katero hrano oz. brikete uporabljate za prehranjevanje naših zimoljubcev ? Mogoče je čas, da bi Awi kaj zamenjal meni, saj mi skoraj nič briketov več, ne poje?


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3455 : 04 Marec 2009, 15:51:17
Moja ima AG lamb&rise, ampak moja poje vsendo vse. Tudi če bi ji sranje od pedigreja naštimala.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #3456 : 04 Marec 2009, 15:58:50
Moja od konce gonitve jih praktično ne je več. Samo če ji jih prekrijem s kakšno omako, malo mleka, jajcem, in zanimivo, namočeni  v vodi- so stare zaloge bile pri pesjaku, kjer pa gospodična ne živi, je raje z nami na dvorišču.


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3457 : 04 Marec 2009, 18:07:12
Moja ima AG lamb&rise, ampak moja poje vsendo vse. Tudi če bi ji sranje od pedigreja naštimala.


"Sranje" od pedigreja psi obožujejo, jaz pedigre briketke uporabljam za nagradice pri učenju  :-[

Kar se tiče tega zakaj pes ne je briketov, je bilo že veliko povedanega. Glavni vzrok je v tem, da pes nima reda pri prehrani. 80% lastnikov SH ali AM, ki jih poznam imajo težave z izbirčnostjo hrane pri njihovih psih, pa problem ni v psih, ampak v lastnikih. Prej bi AM-ja naučil plesat tango, kot dopovedal lastniku, da to kar počne ne štima  :D
Jaz imam štiri pse, starosti od 9mes. do 3let, pa niti eden ni izbirčen pri prehrani, sklede so vedno v nulo prazne. Ali pa je to zgolj naključje  ???

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3458 : 04 Marec 2009, 18:31:44
kaskae to ko je krdelo je drugače. Moj Smart dokler je bil sam ni jedel nič! Pa smo zraven briketov mešali vse sorte, pa odmikali skledo po 10.min pa do drugega obroka nič , ga "stradali" pa ... je bil vedno ena pretrgana glista ker enostavno ni bil lačen ::) Ko mu je začela delat konkurenco Rumba, je vedno vse pojedel, zdaj ko so trije je vedno prvi pri skledi ;) in ko poje pogleda, če je še katera od psic kaj pustila ::)

Lp, nina



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3459 : 04 Marec 2009, 18:49:48
kaskae to ko je krdelo je drugače. Moj Smart dokler je bil sam ni jedel nič! Pa smo zraven briketov mešali vse sorte, pa odmikali skledo po 10.min pa do drugega obroka nič , ga "stradali" pa ... je bil vedno ena pretrgana glista ker enostavno ni bil lačen ::) Ko mu je začela delat konkurenco Rumba, je vedno vse pojedel, zdaj ko so trije je vedno prvi pri skledi ;) in ko poje pogleda, če je še katera od psic kaj pustila ::)

Lp, nina

Ja, samo moji psi so med hranjenjem ločeni eden od drugega, jedo vsak v svojem boksu in se ne morejo motit med sabo.
Vkolikor pes ni lačen, ne vidim smisla, da bi ga morali silit z hrano  :-\, po moje je boljše, da je malo bolj suhljat, kot pretežek. Včasih bi si prav želel, da bi tudi meni kdo tako doziral hrano, kot jo jaz svojim psom, pa tudi jaz nebi imel težav z prekomerno telesno težo  :D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3460 : 04 Marec 2009, 19:16:58
Jaz imam štiri pse, starosti od 9mes. do 3let, pa niti eden ni izbirčen pri prehrani, sklede so vedno v nulo prazne. Ali pa je to zgolj naključje  ???
Ni naklučje :P. Aska tudi vedno pridno sprazni skledo ;D Je pa res, da je sprva tudi zelo izbirčna metka bila ;)

lp


MAX-Y

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #3461 : 04 Marec 2009, 19:31:30
 Samo če ji jih prekrijem s kakšno omako, malo mleka, jajcem, in zanimivo, namočeni  v vodi- so stare zaloge bile pri pesjaku, kjer pa gospodična ne živi, je raje z nami na dvorišču.

Lep pozdrav vsem skupaj
Sem novi na forumu in nočem pametovat, vendar to morem povedat. Da pes ne je nima veze z krdelom, ali pa samo minimalno. Odgovor se nahaja v vrašanju. Pes ne poje brikete ali drugo hrano zato ker je enolična. Vitamini katere dobiva vsak dan ene in iste, ima že preveč. Rabi pa druge vitamine, katere pa ne dobi z to hrano. Ni potrebe za spremembo briket enega proizvajalca- drugega proizvajalca. Skoraj vsi imajo iste vitamine. Dajte psu surovo meso z kostmi(svinjsko) ali piščančjo (brez kosti), ribjo konzervo, surovo jajce(samo rumenjak), morske alge, itd... Par dni zapored in spet lahko daste brikete. pes bolj ve kaj rabi v danem trenutku, kot mi, ki mislimo da smo bolj pametni od psov.
Pa brez zamere.

Ne hodi pred mano, ne hodi za mano, hodi poleg mene, saj si moj PRIJATELJ!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3462 : 04 Marec 2009, 19:36:07
MAX-Y, dobrodošel na forumu :) Vsekakor so dobrodošli prav vsi nasveti ::)

lp


MAX-Y

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #3463 : 04 Marec 2009, 20:30:24
MAX-Y, dobrodošel na forumu :) Vsekakor so dobrodošli prav vsi nasveti ::)

lp

 :) hvala

Ne hodi pred mano, ne hodi za mano, hodi poleg mene, saj si moj PRIJATELJ!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3464 : 04 Marec 2009, 20:33:24
:) hvala
Ni za kej :) Nam lahko še kaj zaupaš o tvojem pasjem lepotcu/ici :o Pa kakšno slikco prilepiš.

lp


MAX-Y

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #3465 : 04 Marec 2009, 20:40:41
Ni za kej :) Nam lahko še kaj zaupaš o tvojem pasjem lepotcu/ici :o Pa kakšno slikco prilepiš.

lp

Seveda, vendar sem v službi. Slike nimam pri roki. Kdaj drugič.
Lep pozdrav

Ne hodi pred mano, ne hodi za mano, hodi poleg mene, saj si moj PRIJATELJ!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3466 : 04 Marec 2009, 20:43:55
Seveda, vendar sem v službi. Slike nimam pri roki. Kdaj drugič.
Lep pozdrav
O super - komaj čakam :o

lp


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3467 : 04 Marec 2009, 20:51:23
Max-y, vkolikor imaš v avatarju slikico svojega psa, potem sploh ne dvomim, da je kaj zbirčen pri hrani  :)


AM in na splošno vse severne pasme so znane po tem, da pojejo  precej malo glede na svojo velikost, hrano pa dobro izkoristijo.
Zato ni treba nič poboljševat briketov z ničemer in prav tako jim ni treba prilagajat jedilnika in jih dobesedno silit jest, ker vse to vodi v debelost in pika .

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #3468 : 04 Marec 2009, 21:00:08
Samo če ji jih prekrijem s kakšno omako, malo mleka, jajcem, in zanimivo, namočeni  v vodi- so stare zaloge bile pri pesjaku, kjer pa gospodična ne živi, je raje z nami na dvorišču.

Lep pozdrav vsem skupaj
Sem novi na forumu in nočem pametovat, vendar to morem povedat. Da pes ne je nima veze z krdelom, ali pa samo minimalno. Odgovor se nahaja v vrašanju. Pes ne poje brikete ali drugo hrano zato ker je enolična. Vitamini katere dobiva vsak dan ene in iste, ima že preveč. Rabi pa druge vitamine, katere pa ne dobi z to hrano. Ni potrebe za spremembo briket enega proizvajalca- drugega proizvajalca. Skoraj vsi imajo iste vitamine. Dajte psu surovo meso z kostmi(svinjsko) ali piščančjo (brez kosti), ribjo konzervo, surovo jajce(samo rumenjak), morske alge, itd... Par dni zapored in spet lahko daste brikete. pes bolj ve kaj rabi v danem trenutku, kot mi, ki mislimo da smo bolj pametni od psov.
Pa brez zamere.

To kar si ti napisal ne bom sodil ali je ZARES prav ali ne, bom pa napisal kaj JAZ mislim.
Jaz ne verjamem da pes noče jesti briketov zaradi tega, ker ve da mu manjkajo druge snovi in da nam s tem želi povedati, da mu naj damo kaj drugega. Psička v zgornjem primeru pač ni nora, da bi jedla same brikete, če lahko raje malo počaka in v skledo bodo padle še kakšne dobrote (omaka, mleko, jajce  :)) Tako da ona samo izsiljuje. Poznam takšne patrone, ker moj je pri tem čisto enak. :-\ Ne spomnem se, kdaj je nazadnje jedel same brikete. Če mu jih slučajno ponudim, gre pet metrov vstran in se vsede ter obrne hrbet. Sem ga že poskušal odvaditi, ampak tudi po dveh dneh stradanja, ni začel jesti. Saj če bi bil bolj trmast, bi mi ga uspelo "ukrotiti", ampak ga pač nisem, ker mi tudi tako odgovarja. :P Tako da moj pes le občasno je brikete, seveda vedno je kaj zraven (ponavadi dam pol-pol). Tako da večino časa (3-4x na teden) je govedino in piščanca, ampak oboje kuhano. Bi z veseljem dal surovo, ampak noče jesti. :'( :'( :( :(

Pa še to: Tudi piščančje kosti lahko je pes BREZ problema, če so SUROVE. :) Ker so veliko bolj mehke in se ne lomijo, kot pa če bi bile skuhane. 8)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3469 : 04 Marec 2009, 21:11:35
Pa še to: Tudi piščančje kosti lahko je pes BREZ problema, če so SUROVE. :) Ker so veliko bolj mehke in se ne lomijo, kot pa če bi bile skuhane. 8)
Tako skuhane kot surove piščančje kosti ni dobro, da jih dajemo psom ;)


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #3470 : 04 Marec 2009, 21:36:12
Tako skuhane kot surove piščančje kosti ni dobro, da jih dajemo psom ;)
Mit!  ;)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3471 : 04 Marec 2009, 21:48:21
Mit!  ;)
Predlagam ti branje npr. že samo tele teme: http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,712.0.html , kjer je omenjeno tudi nekaj glede tvojega mita ;) :P Kaj boš dajal svojemu psu, je pa tako in tako čisto tvoja odločitev.

lp


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #3472 : 04 Marec 2009, 22:08:46
Predlagam ti branje npr. že samo tele teme: http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,712.0.html , kjer je omenjeno tudi nekaj glede tvojega mita ;) :P Kaj boš dajal svojemu psu, je pa tako in tako čisto tvoja odločitev.

lp


V tej temi so mnenja različnih ljudi. To je vse. Njihove besede niso nič kaj bolj težke od mojih. :)
Ampak jaz vsaj vem od kod mi ta podatek (knjiga od avtorja, ki mislim da ve o psih malo več kot pa ti "pesjanarji"), medtem ko so drugi najbrž slišali kar govorijo na ulici.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3473 : 04 Marec 2009, 22:15:45
Ampak jaz vsaj vem od kod mi ta podatek (knjiga od avtorja, ki mislim da ve o psih malo več kot pa ti "pesjanarji"),
Nam lahko zaupaš naslov te knjige in avtorja :)


MAX-Y

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #3474 : 04 Marec 2009, 22:55:20
Lep večer
Da malo popestrim forum.
Lp

Ne hodi pred mano, ne hodi za mano, hodi poleg mene, saj si moj PRIJATELJ!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3475 : 04 Marec 2009, 22:57:20
Luštni slikci.


MAX-Y

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #3476 : 04 Marec 2009, 23:00:31
MAX-Y, luštna slikca. Kje pa je nastala ta fotka?

 ;D Te slike so iz Amerike iz psarne Mountain. So vredni ogleda, a ne?

Ne hodi pred mano, ne hodi za mano, hodi poleg mene, saj si moj PRIJATELJ!


MAX-Y

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #3477 : 04 Marec 2009, 23:01:57
Good Cheer, ko je bil majhen.

Ne hodi pred mano, ne hodi za mano, hodi poleg mene, saj si moj PRIJATELJ!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3478 : 04 Marec 2009, 23:02:23
;D Te slike so iz Amerike iz psarne Mountain. So vredni ogleda, a ne?
Ja vredni ja. Tale na drugi slikci je prav zanimivo obarvan :D


MAX-Y

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #3479 : 04 Marec 2009, 23:13:27
In še to....

Ne hodi pred mano, ne hodi za mano, hodi poleg mene, saj si moj PRIJATELJ!