Šokantno

negr0 · 32129

negr0

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
: 16 April 2012, 12:33:44
Upam da te teme še ni na forumu:



ŠOKANTNO ODKRITJE -

Kakšna je cena za status prvaka?

Nedavno smo bili v našem društvu obveščeni o popolnoma nepoznanih in prikritih oblikah mučenja živali, ki po informacijah, ki smo jih prejeli, obstajajo že dolgo, vendar pa jih do sedaj še nobena od pristojnih inštitucij ni vzela pod drobnogled. Mogoče se tega še nihče ni domislil, kar je zelo žalostno. Še slabše pa je, če je to posledica vpliva močnih interesnih lobijev. Čeprav si gdč. N.G. že od jeseni 2010 prizadeva obelodaniti skrajno nemoralno in neetično ravnanje gospe T.S.G. zoper mladiča Amadeusa (Falstaff-Amadeus d'Iskandar), razstavne nemške doge, ji doslej še nihče ni prisluhnil z vso resnostjo, ki bi jo to početje zahtevalo.

Amadeusova formalna lastnica je bila sicer njena hči, vendar pa je vse odločitve glede njega domnevno sprejemala gospa T.S.G. (zaenkrat naj ostanejo imena in priimki le pri inicialkah). Le-ta se je pred razstavo na Celjskem sejmu - EuroDogShow 2010, ki je potekala od 30.9. do 3. 10. 2010, odločila, da bo Amadeusa podvrgla posegu tetoviranja smrčka, ker je pes imel smrček rožnate barve namesto črnega, kar je baje na razstavah pomemben element za dosego zmagovalnih rezultatov. Gospa se je pač odločila, da bo Amadeus stal na zmagovalnih stopničkah, pa naj (predvsem psa) stane, kar hoče.

Poseg je bil opravljen v veterinarski ambulanti v Topolšici, opravil pa ga je tetovator P. B. iz Maribora. Pes je bil med posegom sicer anesteziran, lahko pa si predstavljate, kaj tak poseg pomeni za občutljivi pasji smrček, vendar pa to gospe T.S.G. ni skrbelo. Veliko bolj jo je obremenjevalo dejstvo, da se je barva tetoviranega smrčka iz črne sčasoma spremenila v modro, kar je za tetovaže normalno – to pa seveda pomeni, da pes ne bo več zmagovalec in adijo materialne koristi. Po navedbah N.G. je bilo tetoviranje izvedeno celo večkrat – kakšen teden pred razstavami, ki se jih je Amadeus udeleževal.

V pogovoru, ki ga je s T.S.G. posnel njen sedaj že pokojni soprog g. J. G. (s tonskim zapisom in prepisom razpolagamo), v katerem jo od njenega početja odvrača, gospa izjavi, da ji je čisto vseeno, če bo pes še kdaj vohal ali pa ne in že takrat omenja možnost evtanazije, če ponovni poseg ne bi prinesel želenih rezultatov – črn smrček za vsako ceno.

Z veliko žalostjo sporočamo, da je bil Amadeus po informaciji N.G. kmalu po smrti g. J.G. evtanaziran – uradno zaradi zdravstvenih težav na prebavilih. Do podatka, kdo je ta poseg opravil, se bomo močno potrudili dokopati in bomo v primeru sumljivih okoliščin tudi poskrbeli, da bodo pristojne inštitucije ukrepale v skladu z zakonom.

Gospa N.G. je 17. 10. 2011 na PP Celje tudi podala kazensko ovadbo zaradi mučenja živali. Obvestila je VURS, Kinološko zvezo Slovenije, Kinološko društvo Celje, SKVPM in vzreditelje nemških dog iz Zagorja ob Savi, vendar do sedaj ni bilo nobenega pravega odziva. Upamo, da se bo to zelo v kratkem spremenilo.

Ko smo izvedeli za ta primer, smo takoj poslali na VURS vprašanje, kakšno je njihovo stališče glede konkretnega primera, kajti nam se je to zdel eklatanten primer mučenja živali. Dobili smo odgovor, da sicer takih posegov ne odobravajo, vendar pa nimajo zakonske podlage za ukrepanje zoper naročnike in izvajalce. Za stališče bomo zaprosili tudi Kinološko zvezo Slovenije. Obenem jih bomo tudi pozvali, naj že končno bojkotirajo tudi živali prirezanimi ušesi in repi. Dvolično je, da se ignorira dejstvo, da so taki posegi pri nas prepovedani. Če je poseg opravljen izven naših meja, to za živali nima čisto nič drugačnih posledic.

Ljudem, ki scene pasjega razstavljanja podrobneje ne poznajo, se razstavni psi verjetno zdijo razvajenčki, katerih edina naloga je, da so lepi in se znajo primerno obnašati takrat, ko je to potrebno, sicer pa se jim cedita med in mleko. Redko pa kdo pomisli, kako nenaraven in stresen je za živali ves ta cirkus, ki se z njimi in okoli njih zganja, da v danem trenutku izključno v korist svojih lastnikov lahko prikažejo ves svoj glamour. Kot vidimo iz zgornjega primera, morajo pretrpeti tudi krute človeške domislice, kako popraviti “hibe”, ki to sploh niso, pa verjetno je ta primer le vrh ledene gore.

Le čemu vse to služi? Človeškemu napuhu in koristoljubju seveda! V korist ohranjanja in varovanja pasem, kot radi poudarjajo vzreditelji, tetoviranje smrčkov in še mnogo drugih posegov za zadovoljevanje nekih imaginarnih norm, ki so si jih izmislili ljudje v svojih včasih tudi sprevrženih predstavah o drugi živalski vrsti, to zagotovo ni. Če bi bilo tako, čemu je torej moral umreti Amadeus, ki je domnevno imel le napačno barvo smrčka?


Vir: facebook



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 16 April 2012, 12:44:57
Početje je res neetično, ampak to ni nič novega. Prejšnjega zlatega prinašalca sem razstavljala pred več kot 20.leti, že takrat sem dobila informacijo, da nekateri smrčke, ki izgubijo pigment, tetovirajo, predvsem v tujini.
Glede na to, da se je omenjeni poseg opravljal v Topolščici, domnevam, da je to opravljala gospa, ki živi nekje v bližini in vzreja ali ima doge. Pri omenjenem veterinarju sem bila večkrat zaradi zdravstvenih težav mojih psov, vedno je tam bil kdo s kakšno dogo, nekoč so eno tudi uspavali. To je bilo pred nekaj leti. Mislim, da je gospa tam kar stalna stranka (če je to ta oseba, seveda)!.



negr0

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 16 April 2012, 12:48:42
Na žalost to ni nič novega ne, za nekatera pa vseeno je in prav je da se raztrobi o tem.

Tudi sam hodim v Topolšico in se mi ni sanjalo da bi bli zmožni narediti takšno bedarijo, bom pri naslednjem obisku to sigurno omenil.

To so lastniki: http://www.gradparadise.si/id11.html

Tattoo "mojster" pa je Pero iz Maribora - Tribaltattoo Pero



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #3 : 16 April 2012, 12:50:34
Tega prispevka glih ne bom pretirano komentirala,me pa nekaj zanima,ker standarda za doge ravno ne poznam.Če je imel ta pes nepopolno pigmentacijo smrčka,ki je po standardu izključujoča napaka,me predvsem zanima kako je lahko vzreditelj tega psa prodal kot razstavni potencial.V pasmi,ki jo vzrejam jaz, se takšna napaka smatra kot vzrejna prepoved in v tem primeru jaz mladiča nikakor ne morem prodati kot razstavno uspešnega psa, pa če v vsem ostalem briljira.Tak pes namreč ne more biti ne razstavno uspešen ne vzrejni potencial.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #4 : 16 April 2012, 13:24:19
Meni pa ne gre v račun, zakaj bi nekdo to počel pri harlekin dogi. Sem šla brat standard in jasno piše, da se pri harlekinih tolerira pomanjkljivo pigmentiran smrček.  ???



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #5 : 16 April 2012, 13:27:32
Meni pa ne gre v račun, zakaj bi nekdo to počel pri harlekin dogi. Sem šla brat standard in jasno piše, da se pri harlekinih tolerira pomanjkljivo pigmentiran smrček.  ???

jaz tudi  ???

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #6 : 16 April 2012, 13:30:06
Jajaja, TOLERIRA!



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #7 : 16 April 2012, 13:36:17
Karmen,imaš prav!Toleriranje je pa povsem druga stvar!Pri psu,ki je zaradi poškodbe izgubil zob in ima za to potrdilo, bo v konkurenci vedno zmagal tisti pes,ki ima holivudski nasmeh in popolno zobovje. Vsa stvar mi je že čisto razumljiva.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8 : 16 April 2012, 13:44:14
Žalostno, vendar je tako  :'(. Lahko le upamo, da je takšnih vzrediteljev čim manj.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #9 : 16 April 2012, 13:48:01
 sodnike po videnem ne moti ravno, če je pes roza.  :-X
Ma v glavnem bolno...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #10 : 16 April 2012, 17:34:14
Gre za goljufijo, kot mučenje živali bi pa to težko opredelili.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #11 : 16 April 2012, 19:35:26
In če že obstajajo slike iz tetovirnega salona... čemu inicialke lastnika ?
  ime priimek naslov ime psa! ... razkrijte kdo je goljuf.. če menite da je

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #12 : 16 April 2012, 19:57:48
Ni težko najti, saj je navedeno rodovniško ime psa. ;)



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 16 April 2012, 20:08:26
Gre za goljufijo, kot mučenje živali bi pa to težko opredelili.

Kaj pa je potem namerno zadajanje bolečin? Razen, če je bil pes potem ene par tednov non stop na protibolečinski terapiji...



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #14 : 16 April 2012, 20:24:29
Mimogrede, saj se na slikah psa na spletni strani lepo vidi, mladic pri 3.5 mesecih je imel popolnoma roza smrcek, pri 5ih mesecih pa popolnoma crnega.  ??? To se po naravni poti v mesecu in pol NE MORE zgoditi. Smrcek se barva pocasi, zacne se s kaksno crno piko (zato je tudi meni cudno, zakaj so vzeli psa kot razstavnega, ce ni imel niti ene crne pike na smrcku, in se je vedelo, da se smrcek ne bo obarval, ali se bo obarval zelooo pocasi in ne v celoti). To recimo en laik ve, ni treba da si poznavalec pasme.. Kako to, da priznan vzreditelj tega ni vedel?  ???  :-X

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


negr0

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 16 April 2012, 20:36:56
Citiraj
kot mučenje živali bi pa to težko opredelili.

Kaj pa tebi ni jasno? Saj se hecaš ane??

Mislim da nimaš niti T od tattooja na sebi in da v živo še nisi videla kako gre to.

Ne predstavljam si kaj je mogel ta pes doživljat ko se je zbudil iz narkoze.



negr0

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 16 April 2012, 20:52:52
Drugače pa so tukaj podatki o lastnici: http://www.gradparadise.si/id11.html

Stran od """tattoo mojstra""" je pa tukaj: http://www.tribaltattoo-pero.com/



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 16 April 2012, 21:02:51
Kako to, da priznan vzreditelj tega ni vedel?  ???  :-X

Ni rečeno, da ni vedel?



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #18 : 16 April 2012, 21:13:40
Ce je vedel, zakaj je vzel psa s premalo pigmentacije?  :-[ Ali je bilo tetoviranje ze v startu nacrtovano?  ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #19 : 16 April 2012, 21:36:26
Vcasih se resno vprasam kje je meja vsaj pri nekaterih. sploh ko se gre za pehanje za kesom.

En in drugi. tudi tale tatoo mojster. eno je glup folk tetovirat pa kjer koli ze. drugo pa eno ubogo zival     no sej tud o njem to dost pove







kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 16 April 2012, 21:59:02
Ob takih in drugačnih novicih, ki nas čezdalje bolj šokirajo, kaj lahko naredi človeška neumnost, me je kar sram da sem človek  :-X



MANDY

  • Gost
Odgovori #21 : 16 April 2012, 22:00:37
Grozljivo  :'(



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 16 April 2012, 22:18:41
Ce je vedel, zakaj je vzel psa s premalo pigmentacije?  :-[ Ali je bilo tetoviranje ze v startu nacrtovano?  ::)

(Vedla, ker je ženska.) Zakaj je vseeno hotela to dogo, bi bilo pa treba njo vprašat (odgovorov je lahko več... že sama cena mogoče, to da že pozna vzreditelje, kaj jaz vem...). Če prav razumem napisano, ji je bilo za psa vseeno, hotela je winnerja in mislila, da bo črn smrček to dosegel...

Pomoje je razpravljanje o tem zakaj je takega psa vzela čisto brezpredmetno. Imela ga je, smrček je dala večkrat tetovirat, pes je pa danes mrtev.  :(



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 16 April 2012, 22:21:09
Kako lepo je napisal veleum Albert Einstein: »LE DVE STVARI STA NA SVETU BREZMEJNI; VESOLJE IN ČLOVEŠKA NEUMNOST, LE DA ZA VESOLJE ŠE NISEM PREPRIČAN«...



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #24 : 17 April 2012, 00:15:16
No ja, po koncu tetoviranja tatoo ne boli...tak da če je bil tetoviran pod narkozo, po tem nekih bolečin ravno ni imel ne. Se pa absolutno strinjam, da to početje ni ravno etično no, da o "goljufiji" sploh ne govorimo.



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #25 : 17 April 2012, 00:44:08
Meni je tole s tetoviranjem kar nekaj, pa kakorkoli mi je grdo videti premalo pigmentirane pse. Slovenija je pa itak premajhna, da se te stvari nebi slej ko prej razvedele. Na slikah ko je bil se puppy je pa cist ocitno, da je tetoviran.

Zakaj se temule niso malo nog postimal? :o


Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 17 April 2012, 09:46:58
No ja, po koncu tetoviranja tatoo ne boli...tak da če je bil tetoviran pod narkozo, po tem nekih bolečin ravno ni imel ne. Se pa absolutno strinjam, da to početje ni ravno etično no, da o "goljufiji" sploh ne govorimo.

Kaj pa ko čakaš da se koža olupi, pa vsa sokrvica ki "ven leze", pa da se vse zaceli? Ne moreš rečt da po tetoviranju nič ne boli, če gre dejansko za poškodovano kožo... človek že ve kaj pričakovat, pa se mažeš z bepanthenom ipd., kaj pa pes? Par ur nazaj z dobrim smrčkom, ko se zbudi je pa nekaj čudno? Pa ga peče, pa vneto je. Ne moraš rečt, da ne boli.

Pa glede na občutljivost pasjega smrčka, se mogoče primerjamo lahko samo s tetovažo po ustnicah oz. na notranji strani ustnic, ko si samo za tanko plast kože proč od bolečin... ni isto kot tatu na roki/nogi/...

Pa še nekaj - tattoo je treba po koncu zaščitit. Kako so ga zaščitili psu? Mu kar poviješ nos v folijo pa rečeš naj diha skozi usta? Pa tattoo moraš načeloma pustit pri miru, razen zahtevane nege... Kako naj se pes obnaša potem? Ve, da ga nekaj boli, ne ve zakaj, ... se pravi je to, da pes ni jedel čisto verjetno, glede na to da se pes med hranjenjem s smrčkom hitro dotakne posode in briketov.

 ::) :-\



negr0

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 17 April 2012, 10:04:22
Citiraj
No ja, po koncu tetoviranja tatoo ne boli..

Ko boš na stolu 7,8 ur pa si boš tetoviral kak občutljivejši del telesa (pazduha, komolec, rebra) bi te rad videl kako te drug dan nebo bolelo.

Imam kar precej izkušenj stem, prag bolečine pa kar precej višji od večine tako da točno vem o čem govorim.

Se pa čist strinjam z zgoraj napisanim komentarjem.



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #28 : 17 April 2012, 10:52:26
Ko boš na stolu 7,8 ur pa si boš tetoviral kak občutljivejši del telesa (pazduha, komolec, rebra) bi te rad videl kako te drug dan nebo bolelo.

Imam kar precej izkušenj stem, prag bolečine pa kar precej višji od večine tako da točno vem o čem govorim.

Se pa čist strinjam z zgoraj napisanim komentarjem.

No ja, mam čist sveži tatoo (1 mesec star), pa mi nič se ni koža lupila, pa nič mi ni ven lezlo, niti krasta se mi ni naredila večja kot če bi se malo popraskala kje. Da se razumemo, daleč od tega, da trdim da je to prav da so naredili, ampak vseeno pa ni to zdaj ne vem kakšna bolečina, vsaj pri človeku ne, za psa mi na pamet ne pade da bi to probavala.



negr0

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 17 April 2012, 12:58:12
Predvidevam da gre za manjši tattoo. Definitivno se prvih par dni izceja sokrvica, v roku 7 do 10 dni pa se "olupi". (gre koža stran kot bi se levil :) )

Kraste pa tako ali tako niso priporočljive da nastanejo.

Glede bolečine pa je odvisno od velikosti tattooja, koliko časa je trajalo tetoviranje in mesto. Glede na to kako je pasji smrček občutljiv in ne vem če imamo mi kje na telesu tak del kjer bi lahko občutili.

Šlo je pa predvsem za barvanje kjer je "tattoo mojster" večkrat in globoko "vnašal" barvo v smrček (šel tudi pakrat čez isto mesto da bi se barva čimbolj prijela in da bi ostal smrček ko se rana poceli čimbolj črn) in verjemi da to ni najbolj prijetno.

http://www.slovenskenovice.si/crni-scenarij/doma/psicku-je-tetovirala-roznati-smrcek-da-je-postal-crn