Šokantno

negr0 · 32162

martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #60 : 24 April 2012, 10:32:24
Česa vsega ljudje ne počnejo :(

Eni v imenu razstav tetovirajo nosove. :(

Še slabši pa so oni, ki zaradi nekih izpitov ali "dela" psihično maltretirajo pse vključno s stradanjem v imenu nekih ciljev.  :'( :( >:(

Skrajno obsojanja vredno, milo rečeno. Gnusno

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto

inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 24 April 2012, 13:52:56
Izjava KZS za javnost se mi zdi zelo na mestu in meče res slabo luč na VURS in veterinarje - 4 mesece so potrebovali za odgovor na prvo prijavo s strani KZS ::).
Pa kakšne odgovore grejo napisat: "...da tetoviranje psov samo po sebi ni prepovedano dejanje in, da v kolikor KZS nima neizpodbitnih dokazov, da je bil poseg tetoviranja boleč, ne moremo govoriti o mučenju živali ... da je tetoviranje smrčka boleč postopek a, če je bil opravljen poseg skladno z 19. členom Zakona o zaščiti živali, ne gre za prepovedano ravnanje oziroma mučenje živali."

19. člen se nanaša samo na obvezno uporabo anestezije pri bolečih posegih na živalih (po presoji veta) :-X.
Pa da tetoviranje psov (ne smrčka, kakšno sprenevedanje v odgovoru) ni prepovedano dejanje ... a pa je to veterinarsko upravičeno oz. priporočljivo dejanje torej? Ne me hecat. Tetoviranje normalne kože in smrčka ni isto :-X.
Mi ni treba biti vet, da vem, kako je smrček občutljiv ORGAN in čemu služi, vem pa tudi kaj je tetoviranje.
In ni res, da tetoviranje varuje pred soncem (kot naj bi na kliniki, ki je poseg opravila, zatrjevali), ravno obratno, to je globoka in trajna poškodba kože, v katero se vnese kemikalije, ki sploh niso namenjen zdravju. Skupaj s soncem je to še dodatno en velik š.t za kožo.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #63 : 24 April 2012, 14:02:40
KZS ima dovolj pristojnosti, da kaznuje goljufivega razstavljalca - recimo s prepovedjo razstavljanja. Kar bi goljufa bolj bolelo kot kakšen opomin ali denarna kazen od VURSa. Pri tem je filozofiranje okrog tega, ali je tetoviranje mučenje ali ne brezpredmetno.


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 24 April 2012, 14:24:01
Lanabela, se strinjam. Mogoče pa bo KZS v tem primeru celo ukrepala, kar so v uvodu tudi napovedali ;).
Sodeč po zadnji alinei izjave za javnost KZS namerava preveriti še nekatera dejstva in okoliščine (pogin psa), kar jim pred izrekom sankcije nalaga tudi pravilnik o disciplinski odgovornosti. 



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 24 April 2012, 15:59:49
Kak že pravjo...zakon velikega ? Če si dost ''vlek'' lahk hodiš po drugih.  :-X O dotični kliniki že lep čas nimam posebej + mnenja. Po tem pa imam še bolj ''lepo mnenje''. Če bi vsaj tam imeli neko ljubezen do živali in vsaj malo morale se kaj takega nebi šli. Tako pa jim je pomemben denar. Pa smo spet tam, kako zelo lahko zaupam veterinarjem.
Da o Vursu nebi. Po njihovem je torej vsak poseg opravičljiv, če je le opravljen pod anestezijo  ??? kira dvojna merila, ej!

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 24 April 2012, 16:21:53
Mene je vse skupaj zelo presenetilo, saj imam s to kliniko same pozitivne izkušnje. Dobila sem ravno obraten občutek, da jim sploh ni toliko denarja (vedno se me je vprašalo, če se strinjam s kakšno preiskavo, takoj se mi je povedalo kakšna je cena le-te (drugod so kar hoteli brez vprašanja opravljati določene stvari, ob vprašanju o ceni so kar začeli mutiti), za operacijo okruška sem plačala manj, kot bi morala, ko so videli, da mi je to predstavlja ogromen strošek).
Teti v recepciji je včasih težko povedati kakšno stvar, veterinar pa je bil do nas zmeraj zlat in njegov odnos se ne more zaenkrat primerjati z nobenim drugim. Zato sem še toliko bolj šokirana nad vsem skupaj  :-\
Kolegica je bila tam, opravila en kup slikanj, kužku bi lahko pomagali, zaračunali mastne denarce, a je bil končen rezultat vprašljiv in so predlagali pustiti na miru (drugje bi ga kar odpirali in skasirali), na koncu je za slikanje celotnega psa plačala smešno nizko ceno, toliko kot ponavadi stane ena slika...

Bulldogs... And nothing else...


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #67 : 24 April 2012, 16:26:56
Mene pa ne preseneča. S to kliniko imam katastrofalno izkušnjo.



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 24 April 2012, 16:44:03
Kaj pa je bilo, če smem vprašat?
Jaz sem čisto zmedena glede tega, komu sploh zaupati. V Mariboru imam katastrofalne izkušnje, totalno neznanje, nestrokovnost na vseh klinikah. Šopanje z antibiotiki ali kortikosteroidi za vsako figo - če ne vemo kaj je, dajmo to.

Vse, kar so v MB zasrali, mi je Matko rešil. Zato mi je kar hudo, ko vidim kakšne bedarije so se šli.... :-\

Rada bi imela veterinarja, ki je nasplošno tudi ok, zna razmišljati, je razgledan na malo več področjih, zna svetovati in, če sam ne zna priti stvari do dna, biti dovolj fer, da me pošlje drugam (tega v MB niso sposobni). Matko mi je vseeno dovolj blizu. Namreč nikomur tukaj več ne peljem psa niti za kakšno malo zadevo.
Pa seveda mi je trenutno tudi pomembno, da ne bom pustila cele plače na kliniki za kakšno že manjšo zadevo...

Bulldogs... And nothing else...


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #69 : 24 April 2012, 16:57:45
Mene pa ne preseneča. S to kliniko imam katastrofalno izkušnjo.

Jaz pa v dvajsetih letih le pozitivne.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 24 April 2012, 17:36:03
Mi smo se z njimi super tuper razumeli dokler sem odpirala denarnico in kimala. Tako ene krepko čez 10let. Ko sem želela nasvet kako bi drugače kot samo s kortikosteroidi...smo pa obrnili ploščo (s podatkom, da pes potem JE funkcioniral brez zdravil).
Pri naslednji psici smo dobili kombinirano cepivo (in čez par tednov še eno) kljub prošnji, da ne želimo kombiniranega cepiva. Operacijo, ki jo ima opravljeno na VF bi nam računali 2X ceno. Zraven bi opravili še en poseg, ki ga nisem želela (pa sem info čula samo preko vrat, ki jih niso dobro zaprli - ups, a ne). Slik, ki sem jih plačala nisem dobila v vpogled oz. jih nisem smela nest s sabo (čeprav so moja lastnina).
In predvsem me moti dejstvo, da je na računu napisana ''storitev'' in račun ni vedno specificiran. Tako se je zgodilo, da sem parkarat za isto storitev plačala različno - očitno po ''občutku''. Ob cepljenju stekline imaš še dodatno računano tabletko proti glistam.

Še vedno pa je dejstvo, da ni bilo morale ne na eni, ne na drugi strani, da se je psu tetoviral smrček zaradi kaprice lastnice, zaslužka vetu, Ne-ukrepanja Vursa (najbrž je tudi tetover imel kaj od tega) itd. vse skupaj... je preprosto  :-X

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 24 April 2012, 17:49:28
Zanimivo kako imamo različne izkušnje...
Jaz sem dobila, brez da bi prosila, slike od rentgenov in CT-ja spečene lepo na CD-ju za domov.
Naša operacija bi bila na VF enkrat dražja.
Kortikosteroidi so nam bili strogo odsvetovani zaradi alergije.
Na računu je res napisana storitev, ampak sej je odzadaj na zidu cenik (ki ga v ostalih ambulantah nisem zasledila, vsaj v Mariboru ne) in lahko prečekiraš kaj je bilo narejeno in kaj je bilo plačano. Jaz sem do zdaj zmeraj plačala manj, kot pa bi morala glede na cenik.. ???

Smo bili en mesec nazaj na cepljenju pa sem plačala steklino normalno, brez računanja kakšnih tabletk proti glistam.
Kot da bi se pogovarjali o različnih klinikah  ;D


Še vedno pa je dejstvo, da ni bilo morale ne na eni, ne na drugi strani, da se je psu tetoviral smrček zaradi kaprice lastnice, zaslužka vetu, Ne-ukrepanja Vursa (najbrž je tudi tetover imel kaj od tega) itd. vse skupaj... je preprosto  :-X

Itak  :-X


Bulldogs... And nothing else...


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 24 April 2012, 18:12:18
Ne izključujem dejstva, da so se stvari morda spremenile  ;) Takrat vsekakor ni bilo cenika na steni. Niti na našo željo nismo dobili slik z razlogom, da morajo ostat v kartoteki. Kar se na VF ni zgodilo. Smo jih dobili, kar tako brez vprašanja.

Me pa še vedno preseneča dejstvo, da se konkretnega primera ne spominjajo...am...a imajo tako kratek spomin, da se posebnega primera ne spomnejo ali pa imajo tedensko tetoviranje smrčkov, kot stalno prakso? Verjamem, da se ne moreš npr. kot vet spomnat stiskanja analnih žlez pri določenem psu. Tetoviranje pa (vsaj upam) naj nebi bilo redno opravilo..ali pač. Če pa že nimaš spomina za take stvari imaš pa kartoteko, a ne. Kakor koli mi je tole vse skupaj čudno in niti malo moralno.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #73 : 24 April 2012, 23:08:43
Tudi od moje katastrofalne izkušnje so se menda stvari spremenile na bolje glede načina diagnosticiranja v podobnih primerih, kot je bil naš. Tako vsaj slišim od drugih. Ampak to ne spremeni moje izkušnje. Pes namreč ni preživel, ker nekdo na tej kliniki ni znal pravilno prebrati rentgenskih slik in je vnedogled vztrajal pri napačni diagnozi, čeprav je bilo zelo očitno, da se moti. Tudi nam so neradi dali rentgenske slike, ko smo se odločili oditi na Dunaj. Na Dunaju so pravo diagnozo postavili na osnovi prav teh rentgenskih slik in jo potem potrdili s CT-jem. Žal je bilo prepozno. Najbolj pod kritiko je pa bil odnos. O tem pa raje ne bi...



negr0

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 26 April 2012, 14:00:32
Res zanimivo kako različne so izkušnje. Jaz sem bil parkrat tam in mi je vedno bilo super. Tudi kar se slik tiče so mi jih vedno dali na cd-ju  brez da bi jih zahteval.

Za enkrat so mi super. Upam da tako ostane tudi naprej



jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 26 April 2012, 14:40:50
In ko smo že pri šokih.
Tole ste prebrali:

http://moskisvet.com/clanek/rubrika/novice/grozljiv-zivi-zazidani.html

Tolk o humanosti...

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #76 : 26 April 2012, 23:33:57
Jablana, tega je na zalost dol zelo veliko, to je samo eden izmed primerov, od tega, da pse polivajo s kislino in jim rezejo organe do tega da otroci tlacijo psom v gobec petarde in jih posilijo z marelo... Zelo zalostno. Se borimo proti temu, vendar zal institucije pogosto ne sodelujejo in se stanje samo poslabsuje. Upam, da se take grozote cimprej koncajo in da bodo ljudje spremenili svojo miselnost.
Kar se pa tice zazidanih psov, pa je to storila "ugledna" bosanska odvetnica, ki je pse pobirala z ulice in jih kasneje vozila na svoj vikend, kjer jih je ubila. Kljub temu, da je bila velikokrat proti njej dana prijava, se ni zgodilo popolnoma nic in se je vse pometlo pod preprogo. Naredili so tudi pregled njenega vikenda, ki ni uspela.

ZgaGa


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #77 : 27 April 2012, 09:22:06
V tem primeru mi sploh ni jasno, ali je šlo za klasično zbirateljstvo, kjer je pse "reševala" s ceste, zapirala v stavbo in potem za njih ni skrbela kot bi bilo treba, ali pa jih je dejansko pobirala in potem pobijala (kolikor mi je znano razen njene izjave da je to počela ni nobenega dokaza za to). Govorili so o desetinah, celo stotinah psov, našli so jih menda 6.

Dokler bo po ulicah mrgolelo potepuških psov, takih in podobnih primerov ne bo mogoče rešiti. Ti psi se nam sicer lahko smilijo, a so za tamkajšnje prebivalce tudi velika nadloga (ugrizi, iztrebki, paraziti, bolezni). Jih je vsepovsod polno, po parkih, igriščih, pred trgovinami, po šolskih dvoriščih....Je treba Bosancem priznati, da so v povprečju izjemno strpni in dobrosrčni, kljub ekscesom, ki se pojavljajo. Glede na to, da celo mnogo tukaj prisotnih ljubiteljev (samo svojih) psov ne prenese niti spuščenega ubogljivega lastniškega psa.....


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 11 September 2012, 19:34:45
Danes bo ob 20.00 prispevek o Amadeusu in vsem skupaj pri Preverjeno na Pop tv.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #79 : 11 September 2012, 20:19:39
Bomo gledali (sicer se malo pozno spomnejo delati prispevek na to temo, ampak ok).

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 11 September 2012, 21:41:54
Hja kaj češ, če pa pride tolko nujnejših stvari vmes, ki so pač pomembnejše od enega pasjega smrčka...

http://www.24ur.com/bin/video.php?media_id=61026806

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 11 September 2012, 21:48:36

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 12 September 2012, 08:34:10
Fuj in fej za VURS in za vse razstavljalce, ki jim kičaste kante po policah v dnevnih sobah pomenijo življenje.