Opozorilo - traktoristi v Sneberjah

idefix · 55060

idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
: 23 Julij 2012, 23:35:18
Voznik traktorja, ki stanuje v bližini vadišča, je med najetima njivama pri ŠKD Krim namenoma povozil Žimota (ki je lulal ob poti) - s prednjim kolesom traktorja mu je pritisnil zadnjo desno nogo, zadnji del telesa in rep v njivo krompirja; počakal, da je Žimo vstal - sicer s težavo šel proti meni - in ko je Logi pritekel pogledat, zakaj Žimo joka, je spet pognal traktor v novo tarčo - pa je Logi ubogal in se na klic vrnil k meni; ko je bil Logi privezan in Žimo ob meni, je zapeljal še proti Piki, pa sem nas (sebe in vse tri pse) umaknila s poti na njivo.
Policaju pa reče, da je Žimo 'skočil pred njega in še dobro, da se je ustavil'; da 'psi morajo biti privezani, naj drugič bolje pazim nanje'; meni pa, 'da bi ga lahko odvezani pes ugriznil'.
11-letni veteran, ki so mu do danes vsaj zadnje noge še služile.

lp ž & l & h


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1 : 23 Julij 2012, 23:49:44
 >:( >:( :( :(

Hvala za opozorilo.

Kako je z Žimotom?


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #2 : 23 Julij 2012, 23:54:25
Hodi bolj na trdo, repek dela - jutri greva na rentgen.
K sreči je bil na robu med potjo in (mehko) njivo, pritisnil ga je pa ob krompir - noga, rep spodaj in trebuh so bili vsi zeleni.

lp ž & l & h


poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #3 : 23 Julij 2012, 23:57:25
Upam da ga boš/si ga prijavila!  >:( >:(


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4 : 24 Julij 2012, 00:08:29
Poročaj kaj bo rentgen pokazal. Držim močno pesti, pasji mrcini pa tačke, da bo čimprej okreval in vse ok z njim. Ma še zmeraj ne morem verjet, da ta človek tako nizko je padel in to naredil >:( >:(. Res brez besed ostajam, da je to ta človek naredil, pa policija nič (to tako in tako nič novega). Držite se, sem z mislimi pri vas in da bo z Žimotom vse ok.


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 24 Julij 2012, 00:52:45
Idefix,   neizmerno mi je hudo , ko sem prebrala, kaj se je zgodilo...
Srčno upam, da bo z Žimotom vse dobro... In  posledično tudi z vami.. Si predstavljam, kaj prestajate.  Eno veliko grozo.

Nimam besed. Mislim, da bi jaz onemu traktoristu pregriznila vratno žilo. Človek je res najhujša in brezobzirna zver.

Prosim javite, kako je z Žimotom.
 



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #6 : 24 Julij 2012, 06:59:15
 :-X
Držimo pesti za Žimota ...

Nimam besed. Mislim, da bi jaz onemu traktoristu pregriznila vratno žilo.
Mila oseba si ni kaj.... da se meni kaj takega zgodi, ti  garantiram , da tistega traktirja ne bi več  zalaufal... ;) pa krompirja  s tiste njive tud ne bi žru ,če je njegov


Javi Idefix kaj bo z Žimotom :-\

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 24 Julij 2012, 07:46:48
Upamo tudi mi, da ni hujših poškodb in bodo samo modrice ....

... se pa strinjam s posledicami z damayanti  >:( ... čeprav se bojim, da taki norci potem posežejo po še čem hujšem ...



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 24 Julij 2012, 08:10:32
Opažam, da se vse bolj pogosto sprašujem, kaj je narobe z ljudmi?  >:(
Kako pokvarjeni in brezsrčni so lahko nekateri...

Upam, da jo Žimo odnese z najmanjšimi možnimi posledicami!



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 24 Julij 2012, 08:26:04
Upam in držim pesti, da bo vse ok z Žimotom.
Tisti človek pa... :-X


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 24 Julij 2012, 08:48:22
Držim pesti, da bo vse v redu...
Drugače pa res opažam, kaj so nekateri ljudje postali nestrpni do psov....meni en kmet non stop teži zadnje čase, pa čeprav imam psa na povodcu in iztrebke pobiram za njim, ampak očitno ni dost, ker so tudi sprehajalne poti postale njihove  >:(...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #11 : 24 Julij 2012, 09:43:52
Držim pesti za Žimota.
Upam, da ne bo zvenelo, kakor da zagovarjam traktorista, ker ga ne. Vendar opažam čedalje več neodgovornih lastnikov psov, tudi med takimi, ki tekmujejo v razni pasjih športnih disciplinah.

Pustijo pse, da skačejo po balah, da se podijo po poljih, tekajo po visoki travi, še kakšno luknjo v travniku lahko skopljejo! Kar je isto nesprejemljivo in če bi bila kmet, bi jaz takemu lastniku povozila nogo! Aja, tudi parkiran avto na pridelkih sem že videla.

Zaradi takih stvari, se pa ljudem dviga pritisk in navadno jo skupijo naključni psi/lastniki. Žal.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #12 : 24 Julij 2012, 10:24:48

Vendar opažam čedalje več neodgovornih lastnikov psov, tudi med takimi, ki tekmujejo v razni pasjih športnih disciplinah.

Pustijo pse, da skačejo po balah, da se podijo po poljih, tekajo po visoki travi, še kakšno luknjo v travniku lahko skopljejo! Kar je isto nesprejemljivo in če bi bila kmet, bi jaz takemu lastniku povozila nogo! Aja, tudi parkiran avto na pridelkih sem že videla.

Zaradi takih stvari, se pa ljudem dviga pritisk in navadno jo skupijo naključni psi/lastniki. Žal.
Žal ?  ???
2012 civilizacija pa to... no nekaterih neandrtalcev seveda ni dosegla, so imeli  očitno da 12 obletnico odkar so z dreves zlezli...  ::)... a zdej je to normalno ,da če ti nekdo pritisk dvigne  se pa kar s traktorjem gazi al kaj... Men to ni  razumevajoče.

za take lastnike kot si jih zgoraj opisala,  obstaja način, ki se imenuje komunikacija...  in se najprej zelo lepo in prijazno pove. Tako je pri nas naredil en kmet ko so mu ribiči parkiravali na travi in gazili ... šel tja, dal roko se predstavil, povedal da mu ni všeč da se tam parkirava, in hodi... in jih naprosil če   bi prosim to  nehali delat ker mu s tem povzročajo škodo. NIKOL več nihče tam ne parkira , ne hodi...
Lepa beseda lepo mesto najde. Težko je bit do nekoga  zajedljiv in osoren če je ta človek do tebe prijazen...

....meni en kmet non stop teži zadnje čase, pa čeprav imam psa na povodcu in iztrebke pobiram za njim, ampak očitno ni dost, ker so tudi sprehajalne poti postale njihove  >:(...
pritisk dviga nov OPPN zakon.... jih gledam vsak dan... vse nastrojeno... 
Pa sociale se ne da več vlečt...  pa vrtec  je treba za nazaj doplačat  pa  tresejo se  za subvencije ko vejo da je žakel prazen ... se je treba nekje odplinit...
  ampak taglavno pa  da je nov Fendt  parkiran pred štalo

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #13 : 24 Julij 2012, 10:41:27
za take lastnike kot si jih zgoraj opisala,  obstaja način, ki se imenuje komunikacija...  in se najprej zelo lepo in prijazno pove. Tako je pri nas naredil en kmet ko so mu ribiči parkiravali na travi in gazili ... šel tja, dal roko se predstavil, povedal da mu ni všeč da se tam parkirava, in hodi... in jih naprosil če   bi prosim to  nehali delat ker mu s tem povzročajo škodo. NIKOL več nihče tam ne parkira , ne hodi...
Lepa beseda lepo mesto najde. Težko je bit do nekoga  zajedljiv in osoren če je ta človek do tebe prijazen...
Podpis!!!!

idefix, kako je z Žimotom danes, kaj rentgen pokazal? Upam, da čimmanj posledic bo imel in da bo res kmalu spet vse ok z njim. Z mislimi pri Žimotu.


Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #14 : 24 Julij 2012, 10:42:33
Upam da bo s kužkom vse OK. Jaz zase ne bo odgovarjala v takih okoliščinah. Res, brez besed.

Sicer moram pohvaliti našega kmeta, vsakič ko vidi Bonija, upočasni da ga ja spravim k sebi. Pa tudi drugi sosed nam je dovolil, da hodimo čez njivo, ravno včeraj smo se prvič srečali (sva na novo preseljena in ne poznava še vseh sosedov iz okoliških hiš), malo poklepetali in je kar rekel, da lahko uporabljamo njihovo pot za sprehode in da naj kar prideva, da se njihova šnavcerka lahko lovi z našim.


Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 24 Julij 2012, 11:01:13
Zaradi takih stvari, se pa ljudem dviga pritisk in navadno jo skupijo naključni psi/lastniki. Žal.
Oh, nič ne skupijo naključni. Taki ljudje točno vedo komu lahko in komu ne.

Primer 1: Jaz sprehajam psico (8 mesecev - nemški bokser). Če vidim, da nekdo prihaja, jo vedno postavim tako, da sem jaz v mimohodu na sredini. Če je spuščena in nekdo pride, jo pokličem, primem za ovratnico ali dam na povodec, dokler se oseba ne oddalji. Ko je več ljudi okoli, ima celih 10-15cm povodca 'fore', mora biti poleg. Na začetku sem se še tko lepo nasmehnila, prijaznost in to...
Zavedam se, da je (tako kot si napisala) veliko neodgovornih lastnikov in nočem biti ena izmed njih. Zavedam se, da so ljudje, ki se bojijo psov, ki ne marajo psov,... Zakaj bi se nekdo moral nelagodno počutiti oz. občutiti strah zaradi mojega psa? Ni potrebe.

Primer 2: Mož sprehaja isto psico. Nekdo se približuje. Mož nadaljuje z isto hitrostjo in ne krajša povodca (ker misli, da sta sama na svetu?). Psica ima 1,5m 'fore', kar tudi izkoristi. Osebo obvezno na hitro ovoha, ko gre mimo. Če je spuščena in nekdo prihaja, je ne da na povodec ali prime za ovratnico. Takrat ji sicer ne dovoli, da gre do osebe, pa vseeno tam do dveh metrov se ji lahko približa. To je čisto preblizu za nekoga, ki se ob psu ne počuti lagodno.

Kaj misliš koga grdo gledajo? Komu letijo komentarji o nevarnem psu; neodgovornosti, ker imam takega psa; in še tisoč in ena neumnost? -Osebi iz primera 1. Jap, točno tako...
Komu niti ne pisnejo? Komu se celo nasmehnejo (ja nasmehnejo, videla na lastne oči), sicer nelagodno pa vendar, nasmeh je?!!! Osebi iz primera 2!
Zakaj se meni nihče ne smeji?! Je več kot očitno, da upoštevam njihovo prisotnost in da imajo mir pred mojim psom.

Aha, ja... zato ker ima oseba iz primera 1 60kg; oseba iz primera 2 pa 95kg in skoraj dva metra!

No, sem se razpisala. Point je v prvem stavku :) Piz** točno gledajo komu bodo kaj rekli!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #16 : 24 Julij 2012, 11:22:24
Ja, se strinjam s komunikacijo, ampak pozabljate, da so večinoma ljudje arogantni in ko mu kmet pove, da se ne sme hodit po njivi, balah, kopat lukenj in tekat po visoki travi, se zmrdujejo, ignorirajo in še naprej pustijo da pes dela po svoje. Čeprav bi te stvari naj bile samoumevne in jasne kot beli dan. Ali pa jih ne vidi takrat in si bo dal duška ta prvemu s psom, ki ga vidi. Saj kmetje niso ves čas zunaj, še manj si lahko privoščijo nadzor na oddaljenih površinah, najetih.

uh koliko opazk slišim jaz, pač večja psica in če slučajno zasuče glavo proti človeku ali pa se nekomu le zazdi, ampak pseto je ob meni....nekatere spregledam, na druge reagiram. Sploh pri moji bolj suhi postavi, si marsikaj dovolijo-pa jim kar hitro dvignem pritisk, s svojim besednim zakladom in srepim pogledom in še kakim korakom proti njim in v končni fazi zakonom na moji strani. Predvsem to rada storim, kadar so še drugi ljudje okoli in osorneža osramotim na zelo eleganten način.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 24 Julij 2012, 12:56:49
Ja, se strinjam s komunikacijo, ampak pozabljate, da so večinoma ljudje arogantni in ko mu kmet pove, da se ne sme hodit po njivi, balah, kopat lukenj in tekat po visoki travi, se zmrdujejo, ignorirajo in še naprej pustijo da pes dela po svoje. Čeprav bi te stvari naj bile samoumevne in jasne kot beli dan. Ali pa jih ne vidi takrat in si bo dal duška ta prvemu s psom, ki ga vidi. Saj kmetje niso ves čas zunaj, še manj si lahko privoščijo nadzor na oddaljenih površinah, najetih.

Če vzameš v najem njivo ob kinološkem društvu moraš poleg običajnih obiskovalcev vzeti v zakup tudi več sprehajalcev s psi po poteh okrog poligona. Sicer pa se je za enega traktorista govorilo že prej da je sumljiv oz. da se ga je treba pazit s strani starejših članov (spet ni prišlo do tega iz zraka ampak je najbrž komu prej nagajal?) ... samo si nihče ni predstavljal da je zmešan in zloben do te mere ... :-X



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #19 : 24 Julij 2012, 14:22:47
obžalovanja vreden dogodek in  obžalovanja vredni nekateri tukajšnji komentarji - ker  je tudi znano, kako so lahko nekateri lastniki psov - ne psi- arogantni.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #20 : 24 Julij 2012, 14:30:47
Noben komentar ni obzalovanja vreden, ker je v vsakemu lahko kancek ali vec resnice ;) :P



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #21 : 24 Julij 2012, 14:34:57
Ste mogoče že slišali za nenasilno komunikacijo - če je že dogodek nasilen, potem ostanite na nivoju vsaj v komunikaciji. Sicer ste vsi isti, ne?

To je vse, kar sem hotela povedati.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #22 : 24 Julij 2012, 15:03:52
Prosim moderatorja, da pobrise vse nasilne komentarje, poste :o



vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 24 Julij 2012, 15:19:17
Super martina - lepo to slišat da boš od zdaj naprej dajala dober zgled nenasilne komunikacije tudi v naši temi ..   ::)
 :-X tole pa pusti temu čemer je namenjena .. obveščanju pred norci, ki so sposobni zgazit psa ..



idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #24 : 24 Julij 2012, 15:28:44
Žimo je ok :) , nič polomljeno, samo stisnjeno: 'Pri psu je prišlo po udarcu do kompresije lumbosakralnega živčnega spleta zaradi obstoječih sprememb na hrbtenici in posledično za ataksijo zadnjih nog ter bolečine v tem področju.' Predpisan rymadil, pa za želodec (za vsak primer) venter, oboje za 10 dni, ampak ga bo raj kar osteopatinja poštimala :)
Policist se je pa zelo potrudil, išče načine, kako bi lahko 'traktorista' opomnil, ampak mu verjetno ne bo uspelo. Sem navdušena nad njegovim odnosom  8)
Mene pa tudi ne bo zacolal, ker so bili psi spuščeni  ;)
'Traktorist' ostane zapisan v evidenci - za kakršenkoli bodoči incident.
Nasvet: ne odgovarjat na grožnje ali žaljivke, zbrati izjave prič, poklicati policijo.

lp ž & l & h


vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 24 Julij 2012, 15:34:28
Ga boste morali preimenovat v Srečkota  :-*  Veseli, da je vse okej ...



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #26 : 24 Julij 2012, 15:45:03
Me veseli, da je z njim vse srečno se končalo :)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #27 : 24 Julij 2012, 15:58:24
Sicer tisti, ki zavedno povozi žival si zasluži da se mu zgodi isto in me veseli da je z psom OK, ampak idefix mislim, da je jasno da določen del odgovornosti za nastalo nosite tudi vi
Ste dejansko lep primer zakaj menim da je privez ne zgolj zakonodaja ampak v dobro same živali

Imeti psa zraven traktorja in brez povodca   :-\

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #28 : 24 Julij 2012, 16:56:33
Psi so bili na poti med dvema njivama, traktorja ni bilo nikjer.
Traktor je pripeljal, ko sem bila na pol poti proti zadnjemu koncu njive, Žimo je pa zaostal, ker je počasen in je zelo počasi lulal ob robu poti.
Traktor sicer tam včasih najbrž pelje, vendar sem ga doslej vedno videla peljati po drugi poti, ki je bolj zvožena in pelje direktno do njegove hiše. Po tejle poti se gotovo že dlje časa ni peljal, ker bi bila trava že skoraj za pokosit. Nanjo je zavil šele, ko je zagledal pse in enega dosti daleč za mano, da je presodil, da bo pri njem prej kot jaz.

lp ž & l & h


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #29 : 24 Julij 2012, 17:10:43
Ce ni bilo v naselju, potem ne rabi biti na povodcu. Sploh, ce ne rine v ljudi, ne preganja divjadi... Kakor sem razumela, je bil traktorist tisti, ki je rinil v psa in ne obratno in bi moral traktorist biti na povodcu, ker je nevaren okolici! Skratka, zasluzi si cuzo!

Ce ne maras zivali, zakaj rines v njih? Pusti jih na miru! Pa ljudi, ki jih marajo, tudi!