Ugriznil me je pes

Tiasshy · 171322

Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #150 : 23 Julij 2013, 12:06:54
...ali zarenči...
O ti šit! Pes renči! Pa zakaj pa nič ne narediš?! Kaj pa če bi na otroka?! Pa ti veš kok to lah ugrizne?! Tak ene dobre 600g okol kepe bi ga pa ja prizemljilo. Prvič zadnjič pa nikol več. Kak si dovoli kratit tvoje pravice! Pha!





Sarkazem off

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #151 : 23 Julij 2013, 12:15:51
na javni površini spuščen?
Tudi kdaj, ko ocenim da ne bo nikogar motilo (kar pomeni na krajih, kjer ni v bližini cesta in ni veliko ljudi - izvzete so površine, kjer je itak lahko spuščen - npr. poligon), je bilo pa v zgornjem kontekstu mišljeno doma, na neograjenem vrtu.  ;)

Davor, a si že kdaj slišal kaj pomeni živeti? Pa tisto, kako se učimo skozi življenje, tudi verjetno poznaš? Me res čudi, da še nisi sebe in svojih otrok zaprl v dobro zavarovano kisikovo komoro, da se vam slučajno ne bi kaj zgodilo, ker četudi si še tako želiš omejiti življenje vsem okoli tebe, ti zelo očitno ne uspeva in to bi že lahko uvidel  ::)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #152 : 23 Julij 2013, 12:21:51
Citiraj
Davor, a si že kdaj slišal kaj pomeni živeti? 

očitno nisi razumela, tisto je letelo na lanabelo kjer mi je v eni drugi temi na veliko razlagala kako je spuščanje psa na njegovem tereno brez fizičnega nadzora  sila neodgovorno in privede do največ ugrizov; in sem pričakoval, da bo znova začela z njenimi ČEji;


Citiraj
O ti šit! Pes renči!

vsak pes ni moj pes in ne pričakujem takšne socializacije od vsakega psa ki ga srečam,  pa upam da to ne zveni kot hvaljenje samega sebe, to prepuščam vam z poudarjanjem vseh teh silnih izkušenj in znanj, edino kar lahko rečem da mi je pri psu uspelo je socializacija v kar je bilo vloženo tudi največ energije, zaradi okolja v katerem živim kjer je stik z otroci dneven

za ostalo pa sva z mojim psom nevzgojena in nesramna ja ;)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #153 : 23 Julij 2013, 12:27:16
No da ti razširim obzorja - pri katerem drugem psu bi bilo vse tisto "sprejemanje" pa "menjenje s psom" samo na tvoji strani. Ker imajo nekateri enostavno druge plane in ga ti ne brigaš kaj preveč ali pa enostavno tujega žvaljenja po rokah ne marajo kjerkoli in od kogarkoli. Moj se rad čoha če je na kavi, doma, če kje sedimo. Na sprehodih mu za čohanje dol visi večinoma, razen če zagleda res njemu ljubo osebo. Včasih tudi preživi čohanje od koga drugega, vendar dovolim samo če so vljudni.

Pred par dnevi na morju mi je mimoidoča turistka psa na terasi kavarne najprej s prstom žoknila v smrček, ki mu je molel dol, tako da se je sam umaknil stran potem pa spraševala če lahko njeno frocovje "lepo psičko" kaj poboža. Malo zdrave vljudnosti in spoštovanja tudi do živali ne škodi, res ne. Nikogar nič ne stane, če prej vpraša za dovoljenje preden stegne tace.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #154 : 23 Julij 2013, 12:28:15
če pes začupati otroka
Nikjer ne zanikam odgovornosti lastnika. In odgovornost lastnika je psa fizično imeti na povodcu ter ne ogrožati okolice (pod kar jaz smatram, da se na sprehodu kulturno umikam mimoidočim v radiusu normalne sprehajalne bližine). Ko pa nesramni odrasli ali otroci pritiščijo prste tudi v oseben prostor pa žal tukaj lahko še tako odgovoren lastnik psa ostane brez maneverskega prostora. Vso pravico imam imet npr. slepega psa, artritičenga, samo starega, pravkar namazenega s kremo, pravkar aplicirano ampulo,...

In ravno zato je bolje, da pes zarenči. Bo otrok brez posledic za drugič vedel, da se uporablja jezik še zakaj drugega kot za jezikanje o svojih pravicah. Če že starši niso dovolj odgovorni je super, da so potem vsaj lastniki psov, da takšnim otrokom omejijo dostop do psa (o šment nesramne babnice). In konec koncev je odgovorno od psa, da otroka ''besedno'' opozori. Lahko ga nebi. Bi bil enako nesramen kot si ti Davor. Brez kulture gas nad pravice drugih (v imenu svojih seveda).

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #155 : 23 Julij 2013, 12:32:01
Citiraj
No da ti razširim obzorja

Citiraj
potrebno je povleči tisti kol iz ta zadnje

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #156 : 23 Julij 2013, 12:34:26
Ko bi le ljudje vložili še kaj truda v svojo socializacijo...npr. da nebi bili nesramni in nebi s svojimi pravicami šli čez pravice drugih.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #157 : 23 Julij 2013, 12:38:59
seveda gre v obe smeri, zanimivo, da jaz kljub temu da imam vizualno popularnega psa nekih problemov ne čutim , če se sili v naju; to namreč vzamem v zakup ko grem v javnost z svojim psom

res pa je . da še nisem nikoli meril do kje se mi lahk približa človek, da bi se počutil nelagodno, niti ne čutim potrebe po tem
smo oz ste prišle očitno že tako daleč


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #158 : 23 Julij 2013, 12:41:17
Sej ko ti zmanjka argumentov ...  se pokaže manjko v tvoji vzgoji.  >:D ... in pa preusmeritve teme na osebni prostor človek - človek in valjenje krivde na ostale sodelujoče. Prozorno.

Rajši sem 2x preveč zoprna kot pa da enkrat premalo posežem vmes med take driske, ki se ti vtikajo v psa na način, ki ga on ne mara in menijo da imajo do tega vso pravico. Tvoja pravica se konča tam kjer ima lastnik psa pravico do tega, da ne nadleguješ ne njega ne njegove psa med sprehodom. Seveda bodo nekateri rajši ostali driske  ...



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #159 : 23 Julij 2013, 13:02:19
nadlegovanje je sila subjektivno kot je razvidno iz te teme, ene moti človeška bližina bolj druge manja pol pa dobimo takšne teorije:



vprašanje če ni razlog te zavrtosti drugje, verjetno takšni pogledi pridejo s starostjo; na oko bi rekel da nepovabljeno čohanje psov moške manj moti kot ženske lastnice in ne Lunette nimam uradnih statistik , gre zgolj za opažanje, te toerije o bontonu sem sedaj slišal zgolj od žensk, pa še to skoraj vedno poberejo od kdjev

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #160 : 23 Julij 2013, 13:09:28
No zdaj si pa samo še dobro oglej lepo slikico, ki si jo pripopal in ugotovi v kateri osebni prostor direktno vdiraš neznancem s psom na štriku (pa rečemo, da hodijo ob nogi, kot se spodobi za dobro vzgojenega psa  8)).
Načeloma v tistega, ki je namenjen partnerju, družini in pesotom in najboljšim prijateljem.

I rest my case.




Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #161 : 23 Julij 2013, 13:14:10
tle imamo dva, oz sedaj samo enega, ki sta sicer problematična, ker je lastnik bedak, sem se preventivno z psom sam "zmenil" , pa je Asya edin pes v okolici s katerim se razume ; kolega ima argentinsko dogo oz. njegova mati in  pes kar jasno pove če mu čohanje ne paše, bodisi se odstrani ali zarenči;

ne pes ne sme renčati, vsaj ne v kontektsu kjer izraža nelagodje, tako kot pidog sem jaz tole uredil  že v mladosti psa

Pes mi ne rabi kazati signale preko renčanja, ker sem jih sam že zgodaj odpravil, nemara vam zobe kažeju tudi zaradi pasjega jezika ?

A dej no? :o :o :D


tale slamnat argument z znaki,... ja seveda, vsak konstantno gleda svojega psa in išče znake ter ima znanje jih tudi prepoznati...dajmo vsaj v eni temi ostati na tem planetu


Po mojih izkušnjah privoljenje mora dati le pes, sploh pri določenih pasmah ala argentinska doga ti mora  pes sam dovoliti da ga počohaš,
tko da se zavzamem bolj na obnašanje psa kot na rdeči obraz tete ki ga vodi


battito animale


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #162 : 23 Julij 2013, 13:18:44
ne razumem kaj ti tle ni jasno, pes je živo bitje kot tako bo seveda pokazal reakcijo na okolje a ne; kakšna  pa je, je pa stvar vzgoje in socializacije ali manjka le te; v kar spada tudi renčanje
pričakovati da bo vsak pazil na vse zanke in tako bi  pasje napade preprečili  pa je tako realna kot pričakovati da bodo vsi vozniki pravilno prilagodili hitrost glede na cestne razmere; je neumnost ampak se jo vsakič uporabi kot razlog, tudi če voziš po cestnih predpisih

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #163 : 23 Julij 2013, 13:21:25
A to je za evropo ali kaj mišljeno...ker recimo natlačeni japonci imajo drugačne družbene tolerance, sibirska plemena, kjer srečaš človeka na vsakih 20 kilometrov, pa spet drugačne


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #164 : 23 Julij 2013, 13:25:01
ali pa kakšen Rus, ki bi jih objel in kušnil na lica,
pa metro v Tokiu kjer so kot srdine in se moški zibajo na ženskah :D


kaj rečeš Weaver kdaj jih je nazadnje kakšen moški tlesknil po tazadnji ali zažvižgal ?

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #165 : 23 Julij 2013, 13:25:59
Davor...kultiviran na okolje pa take fore, ki jih najbolje ne dojemaš, a ne.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #166 : 23 Julij 2013, 13:28:11
imaš prav, ravno zato smo postali tako zavrta nacija, če ženske že merite do kje se vam lahko približamo ali vašim psom

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #167 : 23 Julij 2013, 13:36:37
ne razumem kaj ti tle ni jasno,
Da nekomu ni jasno koliko hinavščine premore.

pes je živo bitje kot tako bo seveda pokazal reakcijo na okolje a ne; kakšna  pa je, je pa stvar vzgoje in socializacije ali manjka le te; v kar spada tudi renčanje
Lepo vzgojen pes bo kulturno povedal svoje mnenje. Ne bo nesramno planil v tvoj osebni prostor, ampak bo vljudno zaprosil če se lahko ti umakneš iz njegovega.

pričakovati da bo vsak pazil na vse zanke in tako bi  pasje napade preprečili 
Večinoma ne gre za zanke, ampak čiste osnove. Sam seveda, če ne poznamo niti človeškega bontona se nam o pasjem itak niti od blizu ne sanja.

Ti pse za dovoljenje fehtaš, na konc jih pa ženske počlovečujemo ???



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #168 : 23 Julij 2013, 13:38:31
ne razumem kaj ti tle ni jasno, pes je živo bitje kot tako bo seveda pokazal reakcijo na okolje a ne; kakšna  pa je, je pa stvar vzgoje in socializacije ali manjka le te; v kar spada tudi renčanje
pričakovati da bo vsak pazil na vse zanke in tako bi  pasje napade preprečili  pa je tako realna kot pričakovati da bodo vsi vozniki pravilno prilagodili hitrost glede na cestne razmere; je neumnost ampak se jo vsakič uporabi kot razlog, tudi če voziš po cestnih predpisih

Ni mi jasno, kako v enem stavku trdis, da pes ne sme rencat, v drugem pa, da je cisto ok, ce renci in s tem pokaze nelagodje.

Ali vozniki upostevajo predpise ali ne, verjetno ni ravno realno pricakovat, ampak ce povzroci nesreco z nespostovanjem predpisov ni nobenega dvoma, kdo je kriv, ne?

battito animale


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #169 : 23 Julij 2013, 13:39:36
imaš prav, ravno zato smo postali tako zavrta nacija, če ženske že merite do kje se vam lahko približamo ali vašim psom

ce ze tako rad izdelujes psiholoske profile ljudi, bi se lahko tudi sam sebe vprasal, kaj te v resnici tako moti pri zenskah ;)
(in zakaj te tako moti, da kao nekatere iscejo custveno blizino psov; mogoce zato, ker ne iscejo tvoje blizine?)

battito animale


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #170 : 23 Julij 2013, 13:42:36
Citiraj
Ti pse za dovoljenje fehtaš, na konc jih pa ženske počlovečujemo

sem nesramen nisem pa neumen, da bi kar  planil brez da psa prepričam da mu nisem razlog za nelagodje;

Citiraj
v drugem pa, da je cisto ok, ce renci in s tem pokaze nelagodje.

kje sem trdil da je to Ok?

Citiraj
kaj te v resnici tako moti pri zenska

če niso ravno preveč zavrte ali skrajne, kar mi je sila neprivlačno ,čisto nič, ste vedno dobrodošle v vseh tistih vaših krogih tle gor, neglede na starostno skupino mimogrede

Citiraj
mogoce zato, ker ne iscejo tvoje blizine

nisem vedel da imam takšen psihološki učinek na vas, sem kar malo polaskan, da mi daješ takšno veljavo :-[


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #171 : 23 Julij 2013, 13:51:19
Glede tleskanja pa žvižganaj ne vem, baje imajo zadeve doma porihtane, kot sem razumel eno od najbolj glasnih, ampak mislim, da smo se že precej oddajlili od teme


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #172 : 23 Julij 2013, 13:53:28
davar, zadnji stavek potrjuje da o ženskah veš še čist mal manj kot o psih  ;D



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #173 : 23 Julij 2013, 13:56:02
davar, zadnji stavek potrjuje da o ženskah veš še čist mal manj kot o psih  ;D

mal južneje od nas pravijo 'ko se tuče taj se voli'


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #174 : 23 Julij 2013, 13:57:45
nisem vedel da imam takšen psihološki učinek na vas, sem kar malo polaskan, da mi daješ takšno veljavo :-[

O cem ti to ???

battito animale


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #175 : 23 Julij 2013, 14:00:12
Citiraj
davar, zadnji stavek potrjuje da o ženskah veš še čist mal manj kot o psih

o določenemu tipu očitno več o drugem  manj, pač tisto kar želim vedeti, kot rečeno človek si poišče tisto kar mu je najbolj bližje

al pa trpi,ampak dobro je weaver že o tem pisal, smo itak že predaleč od bistva teme

Citiraj
mal južneje od nas pravijo 'ko se tuče taj se voli'

Nika zadnje čase veliko izkazuje to ljubezen v teh debatah, sem tudi jaz to opazil, zanimivo kako hitro postanejo osebne
manjek samozavesti v svoje argumente ali pa resnična ljubezen ? :D


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #176 : 23 Julij 2013, 14:04:57
O cem ti to ???

O njegovem psihološkem učinku na vas  :P


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #177 : 23 Julij 2013, 14:07:59
O katerem sklepa iz tega, ker sem mu rekla, naj se pogleda v ogledalo? Zanimivo 8)

Drugace kot osebno se s tabo sploh ne da debatirat, Davor. Objektivnih argumentov ne sprejemas oz. jih gladko zignoriras.

battito animale


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #178 : 23 Julij 2013, 14:13:29
kadar gre za objektivne argumente jih sprejmem, marsikaj kar je Lanabela v tej temi povedala tudi sam mislim in marsikaj tudi sam opuštevam, kadar se gre za psa ;

res pa je da razne teorije okoli intimnega prostora  ne pripomorejo k temu, kvečjemu potrjuje da ste nekatere mogoče šle mal preveč v skrajne vode z vašimi psi, vsaj glede na napisano in nisem edini ki to misli, problem pa je da to povem jasno in glasno ;)

in imam občutek da se marsikdo prebere v napisanem , pol pa ves tantrum,češ zaradi mene iščete nadomestek v svojih psih, ::)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #179 : 23 Julij 2013, 14:30:04
Ni videt ;) po izkusnjah v prejsnjih debatah, kadar se poda objektiven argument, ki je v nasprotju s tvojimi trditvemi, menjas temo.

Tvoje MNENJE je, da so nekatere sle cez mejo... ti pa to predstavljas kot dejstvo, posiljas ljudi k psihiatru, pol pa opazas, da debate postanejo osebne... le zakaj :)

in imam občutek da se marsikdo prebere v napisanem , pol pa ves tantrum,češ zaradi mene iščete nadomestek v svojih psih, ::)

Ne ne ;) vprasanje je bilo, zakaj tebe moti, da nekateri iscejo nadomestek v svojih psih.

battito animale