''Kazen mora bit vzgojna'' vs. ''pozitivna motivacija''

Lunette · 247960

Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #150 : 06 Avgust 2013, 11:37:54
Kako je šolan? Po "metodi zdrave pameti". Za zagovornike takšnih in drugačnih doktrin se ne menim.  :)
Sej ne gre za doktrine. Gre za razglabljanje o tem kaj je pri ''metodi zdrave pameti'' bilo za psa nagrajujoče in kaj kazensko. Pač koncepti psihologije. :) Dobrodošla v debati.  :) Za tiste, ki jim je poglavitno bučke klamfat samo zato da nabijajo strani se pa ni za zmenit. ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #151 : 06 Avgust 2013, 11:39:12
Ma kje, js si ne upam spuscat psov ob prometni cesti. Niso tako fantasticno izsolani :-[
Tam kjer ni prometa pa psico komot, samo ne hodi na poleg, ampak teka prosto naokoli, ker naceloma ignorira druge ljudi in pse. Da bi pa pod poveljem brez povodca sla cez celo mesto... po mojem ne zmore tega, ne.

battito animale


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #152 : 06 Avgust 2013, 11:39:22
Če bo gasilska veselica kjer med folkom vozi mularija z mopedi, that will do.  >:D


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #153 : 06 Avgust 2013, 11:41:45
Se da videt na ulici  :P ne bom pa povedala na kateri, da neuš po avtogram sitnaru  :D

Mogoče si na Cesti v Mestni log tko k una z arg. kužki...v glavnm, brez slike, video, gre za navadno repenćenje...


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #154 : 06 Avgust 2013, 11:44:38
No sej zdj počas razumem one zapečene ''klasike'' da pes ni za v mesto, pa ni za med težko mehanizacijo, pa ni za na morje, pa...no seveda.

Vidiš, ravno zaradi naštetega (samo da je ni=je ;) ) sem bližje "klasiki" kot PM. Zaradi dobrega rezultata ;)
In seveda, pojma nimaš oz.......iz katerega si ti cirkusa ;D ;)



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #155 : 06 Avgust 2013, 11:47:51
Lunette, saj prej sem pozabila dopisat k tistim zateznim ovratnicam (mimogrede, ona itak ne vleče, ampak moram dostikrat jaz njo, ker zna bit prelena za na sprehod  :-[ ;D ) še tole.. Jaz sicer običajno uporabljam na sprehodih fleksi, ker sem komot in se mi res ne ljubi lazit za psico ko želim da ima tudi ona kaj od sprehoda, pa bi šla tam eno grmovje povohat, pa ker ji dam malo privatnosti ko gre opravljat tavelko (če ne zarad nje, že zato da men ni treba zraven stat in vohat tist cajt ko se napenja :-[  ;D ),.. ampak če gremo razmišljat v podrobnosti in če bi želela dosledno delat po PM pa; fleksi dejansko ves čas malenkost zateguje (tudi če je na navadni ovratnici), saj je tako narejen ane, da je ves čas napet, da se navija in odvija, razen če seveda daš na "štop", samo potem itak brezveze da imaš sploh fleksi.

Weaver, a to z gasilsko je odgovor na moje vprašanje kakšni morajo biti pogoji? Ker če je, a je lahko pogoj, da psica ob vsem tem šundru spi, po možnosti na hrbtu - pa da jo še kdo pohodi in ne trzne - a bo to dovolj?  ;D



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #156 : 06 Avgust 2013, 11:50:49
Weaver kajga kužija maš?  :)



jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #157 : 06 Avgust 2013, 11:51:16
Sej ne gre za doktrine. Gre za razglabljanje o tem kaj je pri ''metodi zdrave pameti'' bilo za psa nagrajujoče in kaj kazensko. Pač koncepti psihologije. :) Dobrodošla v debati.  :) Za tiste, ki jim je poglavitno bučke klamfat samo zato da nabijajo strani se pa ni za zmenit. ;)

Kolikor berem, gre pri večini piscev ali za zagovarjanje neke doktrine ali pa oporekanje tej isti doktrini.
Ali pa se motim?  :-\




pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #158 : 06 Avgust 2013, 11:51:22
Ma kje, js si ne upam spuscat psov ob prometni cesti. Niso tako fantasticno izsolani :-[
Tam kjer ni prometa pa psico komot, samo ne hodi na poleg, ampak teka prosto naokoli, ker naceloma ignorira druge ljudi in pse. Da bi pa pod poveljem brez povodca sla cez celo mesto... po mojem ne zmore tega, ne.

 ??? ....... kaj pa najin "zakonsko prepovedan izlet" ;D ....... pa namen BBh šolanja ???

PS
Pa ne misli, da imam podcenjevalni pogled na te ;) :-* Me ne zanima dokazovanje; dokler ne nastopi prodajanje megle ;)



IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #159 : 06 Avgust 2013, 11:52:03
No sej zdj počas razumem one zapečene ''klasike'' da pes ni za v mesto, pa ni za med težko mehanizacijo, pa ni za na morje, pa...no seveda. Ker če želijo vzdrževat poligonsko poslušnost ali vzdrževat dominanco pa res moreš bit tok dosleden, da ni fore pol it s psom na izlet, pa na kavo, pa izložbe gledat. Lulat pelat pa itak se splača sam na svoj ograjen vrt (edin tam ga ne rabiš korigirat). In iz tega sklepam, da psi tud za v mesto niso.
Kaj če bi res kako bolj produktivno rekli?

Zdej me pa resno zanima, kao bi razgledal moj RoboCop :) proti tvojim, z PM navdahnjenimi frfotajočimi brez sile izšolanimi kužki  :o

Lu, ti se resno ukvarjaš z šolanjem psov  ??? , ker mi ni jasno, kako zmoreš oz. ali je sploh kdo na tem svetu, ki te razume  ???
Je pa pohvalno, da lahko v istem odstavku in razumeš in sklepaš  :o

LP
Igor


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #160 : 06 Avgust 2013, 11:54:58
Jaz sicer običajno uporabljam na sprehodih fleksi,
Psa se da tud to naučit kot posebej ''vajo''  :) Nekako tako kot to, da pes ki nikoli in nikdar ne vleče in ne ali pa uporablja zatezno BP zazna razliko ko ima na sebi canicross opremo  ;)
Ampak to pomeni, da je tukaj več dejavnikov ki psu napovedujejo spremembno. Torej vodnik športno opravljen, oprsnik drug, povodec drug...skratka razlike. Tudi v opremi. Zato pa pravim - doslednost. Če psa enkrat cukaš pa daviš na neki opremi zanalašč. enkrat pa po butastem. Temu primerno zahtevaš potem doslednost pri izvedbi drugič pa po butastem šlampasto izvajaš korekcije. Temu primerno pravim da je ravno polzatezna ok, ker nikoli ni zategnjenja drugače kot do polovice. ;) Averzivi kot taki pa pač potrebujejo doslednost, ker so temu namenjeni.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #161 : 06 Avgust 2013, 12:03:17
Občasno še vleče, stanje se izboljšuje, delam na tem. Ampak ne zna poleg in v mestni vrvež brez povodca si z njim ne upam, saj bi utegnil steči čez cesto v zelo nepravem trenutku. Tega, kar sta prikazala jesse in malinovec na posnetku, jaz in moj pes ne zmoreva. Kot sem dejal, če nama kdaj uspe, mi ne bi bilo problema dati slike, video gor.

Fora je v tem, da imamo tukaj osebe, katerih psi so primerno vzgojeni/strenirani, da zmorejo to (in še več), kar je na posnetku, pri tem pa njih psi nimajo povešenih repov.

Hudir je samo, da nihče tega ni pripravljen pokazati.

Sicer ne sodelujem v telih debatah, ker me niti malo ne veselijo, ampak za naredit posnetek rabiš pomočnika in vsaj soliden telefon, če ne že kamere. Meni je škoda denarja za take zadeve. Če pa kdo hoče prit mimo in kakšno reč pa vedno pokažem in tudi razložim. Naši treningi so tudi vedno odprti za obiskovalce. Tudi razne vaje, preizkušnje in izpiti. Imamo tudi predstavitve na kakšnih prireditvah, v šolah itd. Na izpitih  pa me ne boste vidli razen kot obiskovalca oz. spremljevalca mojih kolegov in kolegic, ker mam narejeno vse kar sem hotela, na tekme (ki sta itak samo 2 pri nas) mi pa ni za hodit.

Zakaj je vedno tako težko premaknit svojo rit in nekam it, da lahko vidiš kar te zanima? Vem, da je najlažje, če dobimo vse na pladnju, ampak tako se znanja ne bo dobilo kaj veliko... sej v bistvu ne veš niti kaj gledaš... Sama se vozim tudi čez celo Slovenijo in grem tudi v tujino, ko me kaj zanima. Za tuje firbce pa žal ne bom trošla denarja, se bodo taki morali sami kam pripeljat.
In tisti, ki hočejo res kaj naredit s svojim psom to tudi počnejo. Tako kot sem jaz šla h komu, je tudi kdo drug prišel k meni po nasvet. Več glav več ve. In kdor dela, razume. Ali klasiki ali keri drugi. Nima veze. Če se hoče dober odnos z medsebojnim zaupanjem, je za to treba trdo delat in predvsem razumet pasjo psihologijo.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #162 : 06 Avgust 2013, 12:04:27
??? ....... kaj pa najin "zakonsko prepovedan izlet" ;D ....... pa namen BBh šolanja ???

Pa glej, ce si res tako zelo zelis ;) samo bo treba pocakat, da temperature malo padejo, trenutno ni za hodit po razgretem asfaltu.
Zakaj pa bi se rad potem srecal, ce ne rabis nekega dokazovanja?

Namen BBH solanja... hja, jaz sem sla zato, da delam poslusnost s psom, ker se sama od sebe ne spravim, da bi kaj delala. Ne smatram pa to nek pokazatelj vodljivosti po mestu. Na zalost.
Niti ne trdim, da so moji psi perfektno izsolani ali perfektno vzgojeni, nisem solala psov drugih ljudi, kaj sele prevzgajala... v to debato sem v bistvu padla ker sem razvila rahlo alergijo na Davorja in me pogosto pogrejejo njegove trditve :D
So pa moji psi dovolj socializirani in obvladljivi, da jih lahko vzamem povsod s sabo. Ce je veliko ljudi in ob prometnih cestah pa so v glavnem na povodcu, ja.

battito animale


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #163 : 06 Avgust 2013, 12:05:54
Zdej me pa resno zanima, kao bi razgledal moj RoboCop :) proti tvojim, z PM navdahnjenimi frfotajočimi brez sile izšolanimi kužki  :o

Lu, ti se resno ukvarjaš z šolanjem psov  ??? , ker mi ni jasno, kako zmoreš oz. ali je sploh kdo na tem svetu, ki te razume  ???
Je pa pohvalno, da lahko v istem odstavku in razumeš in sklepaš  :o

LP
Igor
;D



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #164 : 06 Avgust 2013, 12:08:30
Lunette, saj jaz sicer nimam težav s fleksijem, niti nisem ne hoje s fleksijem, ne "ne-vlečenja" posebej učila, ta vidik sem izpostavila bolj kot dejstvo, da če bi želeli res v extrem se izogibat da psu povzročamo neprijetnosti in na kaj vse to lahko vpliva, se je treba zavedat med drugim tudi da fleksi pač avtomatsko malo zateguje.  ;)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #165 : 06 Avgust 2013, 12:10:22
Citiraj
Zdej me pa resno zanima, kao bi razgledal moj RoboCop :) proti tvojim, z PM navdahnjenimi frfotajočimi brez sile izšolanimi kužk

tudi mene bi zelo zanimalo kako  Lunette vodi svoje pse v primerjavi, da se kaj naučim od njenega znanja; andreja pravi da je penez problem, čisto slučajno imam action cam za na psa, pa tudi navadno kamero  :)

Citiraj
Lu, ti se resno ukvarjaš z šolanjem psov 

baje prevzgaja pse in pravi da mora delati dobro ker še noben ni prišel na register
ne vem pa v ukviru katerga društva

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #166 : 06 Avgust 2013, 12:15:58
Citiraj
Pasma ima seveda dolocene prednosti, ni pa prisla na svet z daljincem

katera točno mi je tle razlagal, da sem itak dobil psa  ki ima prirojene pasemske lastnosti, da mi itak ni bilo potrebno dosti dela
in  kdo točno razlaga v BBH temi, da je izpit zanič, ker psa ne pripravi na realno življenje ulice
ter kdo je razlagal da je  višja stopnja pes brez povodca in ograje ?

no jaz zmorem bolje : čestitke za dobro narejen izpit  :)

Citiraj
ker sem razvila rahlo alergijo na Davorja in me pogosto pogrejejo njegove trditve

aww  :-[

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #167 : 06 Avgust 2013, 12:20:10
katera točno mi je tle razlagal, da sem itak dobil psa  ki ima prirojene pasemske lastnosti, da mi itak ni bilo potrebno dosti dela
in  kdo točno razlaga v BBH temi, da je izpit zanič, ker psa ne pripravi na realno življenje ulice
ter kdo je razlagal da je  višja stopnja pes brez povodca in ograje ?

no jaz zmorem bolje : čestitke za dobro narejen izpit  :)


Ni ti bilo potrebno dosti dela glede navajanja na tuje ljudi; na sreco tudi jaz s tem nisem imela problemov.

Glede BBH izpita se strinjam.

Tisto najbrz nisem bila jaz :) ker trenutno ne znam/ne zmorem pripravit dva psa hkrati, da bi bila povsod brez povodca in ograje. Mogoce pri naslednjem psu ;)

Hvala.

battito animale


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #168 : 06 Avgust 2013, 12:25:20
katera točno mi je tle razlagal, da sem itak dobil psa  ki ima prirojene pasemske lastnosti,
To si ti sam razlagal, v oni temi kjer je bilo govora o "nevarnih" pasmah  ::)



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #169 : 06 Avgust 2013, 12:30:35
Zakaj pa bi se rad potem srecal, ce ne rabis nekega dokazovanja?

Ker znate s svojim psom veselo stopicat poslušno skozi mesto, ker vaš pes v tem resnem delu uživa in si tega želi.
Pa ne samo to. Samo PM daje trajne rezultate ;) ...... in kar naenkrat dobim občutek, da se "gospodi" tresejo gate ;) ..... ker slabo berem ;D

PS
Zanimivo, da ko se je nalimal posnetek poslušnosti, hoje psa brez povodca po mestu ga nihče ni označil za "smrkelj" ;) :)
Kdo se bi z vami sploh resno pogovarjal :(



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #170 : 06 Avgust 2013, 12:41:03
Citiraj
To si ti sam razlagal, v oni temi kjer je bilo govora o "nevarnih" pasmah

točno, kjer ste razlagale, da lahko bigl pokonča srnjaka  :D

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #171 : 06 Avgust 2013, 12:48:15
Zanimivo, da ko se je nalimal posnetek poslušnosti, hoje psa brez povodca po mestu ga nihče ni označil za "smrkelj" ;) :)
O katerem posnetku govoriš? Tistem z malinovcem, kjer se vidi, da je delan s korekcijami in ni sproščen med hojo po mestu?

Pa da se ne bomo razumeli narobe - na posnetku, ki si ga ti objavil (sicer tak podoben posnetek sem z mojo, pa lepše izvedenim poleg, ampak pustimo to ob strani, pred časom prilepila na ta forum) - je videt tvoj pes zelo sproščen - mi je kar všeč, je pa vprašanje po kakšnem načinu si res vzgajal - kakšna korekcija, sem in tja, pravilno izvedena in če zaleže - o tem tule ne govorimo.  ;)

Davor - nekako toliko lahko bigl pokonča srnjaka, kot je zadnjič tisti kokerBenji pogrizel tisto punčko.  ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #172 : 06 Avgust 2013, 12:53:07
Ma ne, to davor spet naklada, rekli smo, da goniči lahko zadavijo srnjaka in da je to pri lovcih zaželjeno (seveda če zadavijo ranjenega  in ne kakšnih damjakov v oborah, kot sta počeli neki znani istrski gonički). Hkrati smo povedali, da "davežev" med tipičnimi bigli (in baseti) ni.
Torej začni brati in nehaj obračati besede.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #173 : 06 Avgust 2013, 12:56:22
Pa da se ne bomo razumeli narobe - na posnetku, ki si ga ti objavil (sicer tak podoben posnetek sem z mojo, pa lepše izvedenim poleg, ampak pustimo to ob strani, pred časom prilepila na ta forum) - je videt tvoj pes zelo sproščen .......
Mogoče sem pa skriti špijun pozitvo motiviranih :o ..... ali pa dvojni agent 8)

PS
Da o tistem posnetku ;) .............. preden pripraviš slino za pljunit najdi isto boljše po PM ;) :)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #174 : 06 Avgust 2013, 13:04:31
Citiraj
nekako toliko lahko bigl pokonča srnjaka, kot je zadnjič tisti kokerBenji pogrizel tisto punčko.

ok to mi pa moreš razložiti;

Srnjak dosega tam ene 35kil kilaže , tipičen bigl tam do 18 kil, glede na velikost se niti ne predstavljam kako bi ta davež zgledal

Citiraj
rekli smo, da goniči

ne te izpeljanke si ti pozneje delala ko se je ženski pol foruma smejalo, je kar rekla bigl in srnjak; je pa kar malo zanimo da enkrat so vam pasme pomembne , ker definirajo lastnosti psa in vzgojo (beri: ceno) drugič ko gre za BSL recimo pak ne, čeravno ta izhaja iz istih stališč ko jih imate ve o pomenu pasem ???

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #175 : 06 Avgust 2013, 13:13:45
Lunette, saj prej sem pozabila dopisat k tistim zateznim ovratnicam (mimogrede, ona itak ne vleče, ampak moram dostikrat jaz njo, ker zna bit prelena za na sprehod  :-[ ;D ) še tole.. Jaz sicer običajno uporabljam na sprehodih fleksi, ker sem komot in se mi res ne ljubi lazit za psico ko želim da ima tudi ona kaj od sprehoda, pa bi šla tam eno grmovje povohat, pa ker ji dam malo privatnosti ko gre opravljat tavelko (če ne zarad nje, že zato da men ni treba zraven stat in vohat tist cajt ko se napenja :-[  ;D ),.. ampak če gremo razmišljat v podrobnosti in če bi želela dosledno delat po PM pa; fleksi dejansko ves čas malenkost zateguje (tudi če je na navadni ovratnici), saj je tako narejen ane, da je ves čas napet, da se navija in odvija, razen če seveda daš na "štop", samo potem itak brezveze da imaš sploh fleksi.

Weaver, a to z gasilsko je odgovor na moje vprašanje kakšni morajo biti pogoji? Ker če je, a je lahko pogoj, da psica ob vsem tem šundru spi, po možnosti na hrbtu - pa da jo še kdo pohodi in ne trzne - a bo to dovolj?  ;D

a hodiš po gasilskih?  ;D team building?  :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #176 : 06 Avgust 2013, 13:24:12
Podobne pogoje kot na ghasilski veselici najdeš na vsaki agility tekmi. No motoristov ravno ni, je pa vse ostalo: psov toliko, da hodijo en po drugem, ljudi kolikor hočeš, glasna muska, žar, priboljški, piskajoče igračke... ni da ni.
Tam jih je moč najti kar precej (praktično vsi narejeni po PM) ki bi ti bili pripravljeni v tem šundru narediti zelo lepo poslušnost brez povodca, brez vlečenja repa pod trebuh in položenih ušes.
Jaz nekega dokazovanja ne rabim, ne mislim niti snemat za te potrebe niti se hodit okrog kazat. Če pa bi me slučajno ujel na kakšni prireditvi pa me lepo prosil, pa lahko tudi kakšno rečemo in pokažemo kaj znamo.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #177 : 06 Avgust 2013, 13:34:30
17. in 18. 8. v KD Duplica bo ena taka pasja agility "gasilska veselica." Vabljeni :o


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #178 : 06 Avgust 2013, 13:36:44
sploh ne gre za "dokazovanje", problem je da če izhajaš ter poudarjaš prednosti svojega znanja in izkušenj kar počneta ti in Lunette, verjetno ni preveč za pričakovati da bi slednje pokazali na svojih psih, zaradi kredibilnosti napisanega in predvsem marsikdo izmed nas bi kaj odnesel od tega;

poleg tega vas je IgiS pozval da svojo PM metodo pokažete od bok njegovemu psu, kar bi bilo za to debato sila konstruktivno, da se za spremembo ne bi zgolj nakladalo ampak tudi pokazalo ;)


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #179 : 06 Avgust 2013, 13:39:54
17. in 18. 8. v KD Duplica bo ena taka pasja agility "gasilska veselica." Vabljeni :o

a to ste tam pri kamniku zravn novega mosta