Špringer španjel [ English Springer Spaniel]

Sunshine_1 · 83707

Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
No, ker sem opazila, da te teme še ni, te psi so pa (zame) zelo lepi in pametni, pa sem odprla to temo.

Tudi nam doma dela špringer družbo (v bistvu je atijev- služben pes) in je res full navezana na družino, predvsem na atija. Stara je prb. 6-7 let pa je full prijazna z otroci, tudi z mački (vedno sem mislila, da jih ne mara, dokler nisem opazila, da je enega mačka šla umivat ::) :P ) in se kar zelo hitro uči :) Ubogljiva je pa od naših psov pomoje najbolj, čeprav so ostali tudi, a Doni rečeš samo enkrat in to bo naredila (npr. sedi ali pa hop).

Sicer so pa špringer španjeli lovski psi.
Po zunanjosti pa ne vem točno, kako naj jih opišem. Itak so full lepi an. Večina ljudi misli, da so to 'koker španjeli, ki so malček večji'. ::) Ampak to ni res. Špringerji so resda podobni kokrom, ampak NISO ista pasma.
Barve? Črno-bela, jeterno-bela, ali  katerakoli od teh dveh baru z rjavimi ožigi. Povprečna plečna višina znaša okoli 50cm.
Rep je drugače dolg, vendar lahko tudi skrajšan.

Sicer pa pasma izhaja iz Velike Britanije.

Lp,

Suns.

p.S. take so moje izskušnje s špringer španjelom! 

+1


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 10 April 2006, 17:25:10
Tudi nam doma dela špringer družbo (v bistvu je atijev- služben pes) in je res full navezana na družino, predvsem na atija.


Za kakšno delo pa se psička uporablja, če ni skrivnost ::)

Lp nian



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #2 : 11 April 2006, 14:17:49
Ni ne  ;) Je pa pri policiji- išče eksplozivo :)

Lp,

Suns.

P.S. je pa črno-bele barve, slikice pa pošljem takoj, ko jo poslikam :)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 11 April 2006, 16:58:29
Ni ne  ;) Je pa pri policiji- išče eksplozivo :)


 :o :o Uvau super. Potem je imela pa zadnje čase veiko dela, glede na to koliko se je pojavljalo klicev o namišljenih bombah ;)

Čakamo pa slikice seveda ;)

Od kod pa psička prihaja?

Lp nina



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4 : 11 April 2006, 22:03:05
Zelo zanimivo Sunshine, lahko bi zadnjič prišli na našo šolo, ko smo imeli grožnjo  ;D

Kakšne slikce pa le pripopaj  :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #5 : 12 April 2006, 16:57:22
Ja slikce bom zdei enkrat pripopala ;)

Emm ne vem ravno iz kje je  :-[ ima pa rodovnik ni pa iz kakšne psarne, bom pa doma vprašala pa povem :)

Ooo Zoe na keri šoli pa si  :o ???

Lp,

Suns.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #6 : 12 April 2006, 17:41:44
Aha, no kar daj slikce, ko bodo. Hodim pa na Vič, piše pod šolski kotiček kaj se je dogajalo  ;) ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #7 : 08 Maj 2006, 14:35:10
Ravnokar sem dala Dono za avatar  :) Slika je slikana na morju, ko je spala :P Sicer pa v kratkem dam še v moj album slikce  :-[ Mal pozen ampak bom...  :-[  ;)

lp


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #8 : 09 Maj 2006, 13:15:14
No ravno sem dala v svoj album dve slike od Done, kmalu pa pridejo še :)

Lp


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #9 : 09 Maj 2006, 13:18:06
A je Dora črne barve? Mislim črno bele drgač pa sama veš da je lepotica  :-* ;D



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #10 : 09 Maj 2006, 13:21:09
Dona je  ;) Ja črno bele barve pa hvala  :-[ Mi je pa pri špringer španjelih po zunanjosti najlepš ušesa, ker ima dolge s skodrano dlako :P V bistvu ima ušesa kot koker španjel :P Sicer mi je pa pri njih najboljše to, da se dobro in hitro učijo in zelooo ubogajo :)

Lp


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #11 : 09 Maj 2006, 13:23:45
Sory  :-[ Ja jaz obožujeeem njihova ušesa (imajo prijatelji rjavo-belega in mu vsakič ko ga vidim "premrcvarim" tista ušesa  ;D ).



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #12 : 09 Maj 2006, 13:26:42
Hehe potem si pa ista kot jaz  ;D Sicer pa so mi tudi rjavo beli full všeč, enega sem enkrat spoznala, majhnega, pa je na avto skočil  :P ;D

Lp


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #13 : 22 Maj 2006, 15:08:54
Hy :) V mojem albumu sem dodala še nekaj slikc Done slikane pred dvema dnevoma.

Lep sončen pozdrav!



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #14 : 22 Maj 2006, 15:27:49
Dona je tako lepa  :-*
Meni so pri Špringerjih tudi najbolj včeš njihova ušesa. ;D Pa Dona ima zelo lepe "popikane" noge.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #15 : 22 Maj 2006, 15:29:17
Hvala Azu  :-[
Ja, noge ima pa res pikčaste  ;D Men so tolk všeč, ker ima vsak različen vzorec... :)


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #16 : 31 Maj 2006, 15:30:42
Je pa pri policiji- išče eksplozivo :)

Ta pasma se uporablja v sluzbene namene (iskanje mamil, minsko eksplozivnih sredstev...) zaradi njihovih izostrenih vonjskih sposobnosti in zelo izrazenega nagona plena.

Drugace pa kot je ze Sunshine_1 omenila, je to lovski pes, ki spada v skupino sarivcev (kot kokri); imajo izrazite naravne zasnove za sarjenje in prinasanje (zaradi svoje velikosti in moci, tudi tezje divjadi).
Njihov znacaj pa je praviloma precej umirjen.

Dlaka je dolga, gosta in nekoliko valovita.

Meni osebno so bolj vsec kot kokri, mogoce zato, ker so vecji in nekako bolj izzarevajo lepoto. Karakterno pa se tako sploh ne dajo primerjat.  ::)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #17 : 31 Maj 2006, 15:50:38
Naša je enkrat ptiča prinesla  :o O joj (šla je samo malo proč na sprehodu, sicer ne gre tako daleč, da nas ne bi videla...) Samo to je bilo preden je ptičja gripa začela razsajat  :P

Sicer je pa res lepo navezana, delavna psička pomoje ne bi bila slaba za agility glede na to, da so vsaj meni špringerji hitri. Ampak to naj raje pove kdo, ki ima špringerja za agility (če je kdo tu ki ga ima).

Lp


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #18 : 31 Maj 2006, 15:55:07
Jaz sem imela pred nekaj meseci možnost videti špringerko v agilityju na tekmi (v Postojni, če se ne motim). Psicka je bila res zelo hitra in tudi natančna. Meni se zdi, da so to res super psi, ki so lahko zelo uspešni v večini kinoloških športov.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #19 : 31 Maj 2006, 16:13:37
Naša je enkrat ptiča prinesla  :o O joj (šla je samo malo proč na sprehodu, sicer ne gre tako daleč, da nas ne bi videla...) Samo to je bilo preden je ptičja gripa začela razsajat  :P

Se pravi lovski nagon definitivno ima...  ;)
Lepo psicko imate!
Se mi zdi, da je springerjev vec v lovski kinologiji, kot pa sportni... Lovci jih imajo kar radi, no vsaj pri nas; jih je poleg jazbecarjev kar veliko.

V Hrusici sem poleg nas opazila tudi enega springer spanjela, lep pes oz. psicka (ne vem tocno spola).  ;) - glede na konstrukcijo bi prej rekla da je samec.  8)


Azu malo sem si sposodla tvojo sliko. ;)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #20 : 31 Maj 2006, 16:19:47
Hvala Rosa  :-[

Ja obadva sem videla (bila sta 2) pa za enega sem 100% da je bil samec :)

Ja lovski nagon pa kaže še v gozdu ko vidi srno in bo toliko časa cvilila, dokler ne bo srna izven vidika pa še po temu  ::)  :P Mi jo v gozdu sicer spustimo, ampak smo pa pazljivi, kajti je ne pustimo, da gre za srno ali zajcem ipd.

Lp :)



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #21 : 31 Maj 2006, 16:24:36
Ja lovski nagon pa kaže še v gozdu ko vidi srno in bo toliko časa cvilila, dokler ne bo srna izven vidika pa še po temu  ::)  :P Mi jo v gozdu sicer spustimo, ampak smo pa pazljivi, kajti je ne pustimo, da gre za srno ali zajcem ipd.

Saj drugace ni panike tudi ce bi kaksno lovila, ker dvomim, da bi jo dobila.  ;D  Je pa rizicno tiste dni, ko ima divjad mladice, takrat naj bi imeli pse na povodcu.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #22 : 31 Maj 2006, 16:26:06
Tudi pes od naših prijateljev ima veliko lovskega nagona, tako da mora biti večinoma časa na flexiju, razen ko se morata s Kano zletati takrat je pa tudi on spuščen  :P



Lucille

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 02 November 2006, 14:12:54
NUJNO!

Sicer spanjenli niso moja pasma, vendar sem prijateljici obljubila, da ji bom pomagala.
In sicer podarja  English Springer Spaniela, starega 6 mesecev, črno bele barve, fantka. Kličejo ga As. Je čistokrven.
Izredno lep in pameten ter vajen čistoče.
Podarja ga izključno zato, ker živijo ob glavni cesti in se ji je že nekajkrat, kljub ograji izmuznil na cesto. Zelo so boji, da bi ji ga povozili. :'(
Res, ta gospa izredno lepo skrbi zanj.  :'(

Napisala bom še njene podatke, vkolikor bi jo kdo želel poklicati:  ga. HELENA Bajc, gsm 031823964.

Prosim za pomoč! In že vnaprej hvala vsem na tem forumu!
Sergeja

lp Sergeja


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #24 : 30 November 2006, 21:22:16
Lucille, a je As že našel nov dom?

Lepe pozdrave pa vsem špringerjem koš  :-*  ;)


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #25 : 27 December 2006, 18:54:53
Zadnjič je bil Ari (Kanin prijatelj) ravno pri nas pa sem ga triklrat šklocnila  :) (škoda k se mu tako svetijo očke, pa še jaz ne znam tega odstraniti)  :-\

Evo fotke  ;D





lp, maja



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #26 : 04 Februar 2007, 14:17:59
Če hočeš ti lahko js popravim. samo pošlji mi jih.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #27 : 05 Julij 2007, 11:28:23



Ostale novejše pa v mojem albumu   ;)
Lp


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #28 : 05 November 2007, 12:20:59
Ari:






Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #29 : 23 Februar 2008, 09:53:17





Letos bo dopolnila že 9 let..  ;D

Lp