Ši-cu [Shih Tzu]

Karmen_ss · 676838

naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #480 : 23 Februar 2008, 20:02:23
Ali ve kdo kje lahko dobim info. o jutrišnji razstavi?

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


gorac6

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
  • Kaj je lepšega od mojega Cofija?
Odgovori #481 : 24 Februar 2008, 15:41:43
v črevesu se mu je nekaj zbralo in tega ni mogu pokakat zato se mu je ritka na pov povečala in je imel pet uperaci zato sem spraševala če je mel kakšen shih tzu kaj podobnega

Prijazna beseda in nasmeh lepši naredita svet.Ne najdeš na vsakem koraku pravega prijatelja.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #482 : 24 Februar 2008, 18:35:51
Pa je to imel zaradi tega, ker je kaj neprimernega pojedel, ali mu črevesje preprosto ne deluje prav?



naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #483 : 24 Februar 2008, 19:56:59
bogi.
Imaš pa res smolo. :'(
Kaj za kosmatega princa je dosti hitro če se naročiš dva dni prej?

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #484 : 24 Februar 2008, 21:55:30
naja and zemy: Naročiš se lahko dva dni prej, če imajo čas. Vendar so ponavadi kar za nekaj časa naprej zasedeni. Zato je dobro, da se naročiš veliko prej!

gorac6: držimo pesti in tačka, da se bo vse lepo uredilo. Kaj mu pa dajete za jesti?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #485 : 29 Februar 2008, 08:28:49
Ja sem opazila !
Sam meni se že en teden nihče ne javi pa na mail mi tudi ni še noben odgovoril. :'(

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #486 : 29 Februar 2008, 10:04:40
Tudi mi smo morali večkrat poklicati. Kliči ob različnih urah, le tako imaš največjo možnost, da se oglasijo.  ;)
In kako kaj vaši shih tzuji.  ??? Ni nobenega nič slišati!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #487 : 29 Februar 2008, 10:49:28
eh, mi smo imeli spet probleme...mali ima spet olupljena jajčka (dobesedno lupila se ej koža dol...trgala in lupla), smo pa ugotovili, da je moral biti alergičen na tepih (se je noter plesen zaredila, ker smo imeli počeno cev in je plesni  nekako uspelo se počasi razširjat po ceveh do zgornjega štoka, do tepiha tepiha...ni je bilo veliko, vendar dovolj, da je dražila to nežno kožico, ko je ležal), sedaj smo tepih zabrisali ven in se stanje popravlja, bomo pa za vsak slučaj iz vseh prostorov pometali vse tepihe. sedaj je spet živahen, nima več bolečin, samo srbi ga kot zmešanega....se celi hvala bogu.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #488 : 29 Februar 2008, 11:43:15
Ja saj kličem ob različnih urah.
Jezi me ko sem na razstavi v nedeljo  zraven njih stala pa nisem vedla. >:( >:( >:(
 Šele včer sm zvedla .
Ena dobra stvar v tem pa je da sm ga učeri tak zrihtala da ravno premišljujem če bi mu pustila kar dolgo dlako do tal  zdaj ma  dolgo približno 12 cm.
Zej pa nevem kaaj naj naredim. :-\

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #489 : 29 Februar 2008, 11:46:23
Moj je super.
Zdaj marca jih bo pa treba cepit.
Kako to vaši psi prenašajo?
Moj  točno ve kdaj gremo na potep kdaj pa ga gremo cepit.
Ko ga gremo cepit se trese kot šiba na vodi.
Pol pa kak gremo od veterinarske postaje pa je spet stari Zamaro.

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #490 : 02 Marec 2008, 21:09:33
rapgirl, kako napreduje agility malega nadebudneža?  :o
Sta bila na kakšni tekmi? Poročaj! ;D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #491 : 02 Marec 2008, 21:53:33
Felina upam, da bo z jajčki kmalu vse vredu!
Ja bila sva v Železnikih kot predtekmovalca. Začela sva obetavno,  ;D dokler nisva prišla do slaloma, ki mu ni bil tako všeč kot fotograf, ki je stal ob progi.  :-[ Tako, da nama gre vedno boljše, le še da je bolj pozoren name morava vaditi.  ;) Ovire res že vse obvlada, le še malo ga matra, da ne more kar vse druge pozdravljati in more biti osredotočen name. Ampak tudi to bomo uredili! ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #492 : 03 Marec 2008, 08:23:54
Eh, ta osredotočenost jim dela probleme ja.  >:( Moj dela sicer v redu, osredotočen name, dokler ne pride v tunel, tam pa ga ni in ni ven, verjetno označuje kot zmešan, ne vem, ga več ne pošiljam noter, ker me bodo počasi že kregali, ko bo cel tunel prelulan. Včasih pa pač noče noter......je pa res, da si slaloma sploh ne upam začet, ker tam pa bo veselica.  :-[

Jajčka so že ok, smo morali odstranit tepih iz dnevne sobe...smo ugotovili, da se je naredila plesen, ker smo imeli počeno cev, ki je potekala ravno pod tem delom hiše in je ratala vlaga. Bilo je je tako malo, da je sploh nismo zavohali, ampak očitno že dovolj agresivna, da je bogi revček fasal alergijo. ko smo tepih odstranili, so se jajčka porihtala 95% v 4 dneh. Sreča, da smo končno ugotovili, kaj je bil vzrok. To je bilo resnično trpeče obdobje za njega in nas, ko smo ga samo gledali in negovali rano, sedaj pa je spet mala baraba.  :o  ;D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


gorac6

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
  • Kaj je lepšega od mojega Cofija?
Odgovori #493 : 03 Marec 2008, 18:29:34
dajem mu brikete

Prijazna beseda in nasmeh lepši naredita svet.Ne najdeš na vsakem koraku pravega prijatelja.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #494 : 06 Marec 2008, 13:40:34
Link na zelo zanimivo in vzpodbudno novico:

 http://www.cmku.cz/index2.php?jazyk=en


Objavljam ga, ker je v Sloveniji veliko psov iz te psarne in ker je vzrediteljica (bolje rečeno šteparka) že dolga leta zelo prisotna na naših razstavah. Ker je zelo vešča v friziranju in hendlanju psov, so njeni šicuji pobrali ogromno naslovov, čeprav bi si jih kdo drug bolj zaslužil. Na račun teh naslovov pa je tudi prodala ogromno psov v tujino.

Dokaz, da ni vse zlato, kar se sveti.

Upam, da bodo tudi pri nas sledili temu zgledu in stopili komu na prste.

lp



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #495 : 06 Marec 2008, 13:49:36
TO MI DELAJ!!!!!!!!!!!!!  :o   ;D TO PA JE FANTASTIČNO!!!!!!!!!!! KONČNO NEKAJ!!!!!!!!!!

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #496 : 06 Marec 2008, 13:53:44
Ja res super, da končno nekdo ukrepa! Mislim pa, da bi morala kzs bolj postroiti nadzor tudi pri vzrejnih pregledih. Meni je bilo na razstavi v lj v nedeljo zelo všeč, ko je sodnik rekel, da morajo vse viklerje in podobno pobrati dol s psov in je tudi vsakega psa pretipal. Mogoče, če bi kakšnega še bolj, bi pomojem ugotovil kar dosti napak.

P.S.: Felina zasebno sporočilo maš!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Kimi*

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #497 : 06 Marec 2008, 14:21:56
Super, tudi jaz upam da bodo naši sledili zgledu!

Se pa bojim, da temu ne bo tako...pred več kot 3 leti sem jaz kupila svojega prvega šicujčka pri SI šteparju (AAron je po treh dneh bivanja pri meni oz. bolje rečeno na veterini na žalost izgubil bitko :() Čez kakšno leto sem tega istega frajerja srečevala na razstavah (kot gledalca sicer)...no potem sem pa slučajno vlekla na ušese razpravo dotičnih oseb, ki so se pregovarjale, da bi mogoče njegovi psički dali vzrejno, ker vsaj ne bo štepal mladičev brez rodovnika (AAronova mama je bila sicer rodovniška, ampak se človek ni potrudil da bi naredil vzrejnega)....Sem se hitro vmešala in povedala svoje razloge proti (aja seveda so vsi vedeli, da je imel že ne vem koliko nerodovniških legel in v kakšnih razmerah), ravno zainteresiran ni bil nihče za poslušanje kar ene, ki je pristopila in začela tečnariti (kdo pa sem jaz, da bi me kakšen veljak  poslušal)....želela pa sem jim dopovedati, da ni bistvo, kakšne gene pa rodovnik ima ta psica in ali bi bili mladički brez napak, bistvo je da je psička živela v 'štali' v boxu (poleg vseh drugih pasem), mladiči tudi, torej brez socializacije ali kaj podobnega....tudi če bi bili mladiči vrhunske kvalitete (kar se tiče konstrukcije, pa dlake itd..) bi jih ta človek 'umoril' karakterno, no pa da od cepljenja in razglistenja ne govorim - to so samo stroški. AArona je pokopala kuga...in naši veljaki so hoteli njegovi mamici dati vzrejno in človeku dovoliti da se ukvarja s čisto pravo vzrejo, čisto pravih šicujev  >:( kao da bi ga potem imeli pod kontrolo  :o Se mi zdi ja, da bi kdo kontroliral ali je bil pes razglisten ali ne....tudi aaronu je pisalo v potnem listu da je bil cepljen proti kugi in da je star 9 tednov....no ceplje ni bil (kje je dobil nalepko ne ve, veterinar ki je bil poštemplan ni obstajal), star je bil pa nekje med 4-6 tednov po oceni verodostojnega veterinarja.

No na tem nivoju je bilo pred dvemi leti....po takšni izkušnji te prekleto mine tudi kaj prebrati, kaj šele aktivneje se poglabljati...

Srčno upam da smo danes malo dlje...in da bomo v naslednjih letih že tam kjer bi morali biti tudi pred dvemi.

LPK

Društvo za pomoč živalim ŠNOFLJA
http://www.snoflja.si/
Informacije na tel. št.: 070 816 367 ali e-mail naslov: [email protected]
Moja srčica Lina: http://linak.moj-album.com/


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #498 : 06 Marec 2008, 14:42:41
Kimi*, se podpišem pod tvoj post.

Šteparja narediti za rodovniškega vzreditelja zato, da bi ga kao imeli pod kontrolo je največja bedarija. To dokazujejo mnogi primeri tudi pri drugih pasmah, saj ti ljudje nimajo osnovnih moralnih načel in delajo p!"%arije še naprej.

Vseeno pa še vedno upam, da se bo naših veljakov kaj prijelo in da bodo sledili zgledom tujih kinoloških zvez (češka ni edina). Danci imajo na primer zelo stroga pravila in vzrejo urejajo kar z zakoni, ne samo s pravilniki. Zdaj so sprejeli zakon, da če imaš pet ali več vzrejnih psic (seveda v registrirani psarni, ker drugače pri njih to ne gre), ti vsak mesec v hišo pride inšpektor, ki preveri stanje. Pa pri njih to ni hec ali navadno besedičenje. Zares pridejo pogledat, kako psi živijo in ti tudi dajo kazen. Zato, ker se zakone v Skandinaviji striktno izvaja in upošteva, je pri njih pasja populacija 90% v prid rodovniškim psom.

Pri nas lahko o čem takem samo sanjamo, ampak mogoče pa se te sanje nekega dne le uresničijo.



Kimi*

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #499 : 06 Marec 2008, 15:07:08
Oh ja da bi se le začeli približevati dancem, pa bi bili že na zelo dobri poti....upamo vseeno lahko, da bomo nekega dne tudi mi na takšnem nivoju.

Najbolj žalostno glede tega 'mojega' šteparja je pa da je ravno včeraj moj oče srečal eno sokrajanko, ki bo kupila šicuja in me je poklical, da ji povem kje sem kupila Lino. No po debati sodeč bo gospa kupila mladiča ravno pri tem norcu (razen če jih obstaja v tistem kraju še več, pa mislim da ne), sem si vzela čas (med službo) in ji 15 min nakladala in razglabljala in jo povedala zgodbo o AAronu, napotila sem jo tudi na Anito. Srčno upam da me bo upoštevala in jo kontaktirala in pozabila na nerodovniškega psa.

So pa šicuji v našem kraju ratali kar zelo pogosta pasma. Pred 3 leti, sva z Lino srečevali samo enega, danse se mi zdi da jih je vsaj 10....se bojim da več kot polovico nerodovniških :( pa tako trobezljam od prave vzreje in od štepanja...včasih se mi zdi da res zgubljam energijo zaman...no ampak jo bom kljub temu še vedno  :P

Društvo za pomoč živalim ŠNOFLJA
http://www.snoflja.si/
Informacije na tel. št.: 070 816 367 ali e-mail naslov: [email protected]
Moja srčica Lina: http://linak.moj-album.com/


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #500 : 07 Marec 2008, 08:38:20
V Sloveniji se mi zdi, da je največji problem v tem, da vsak vsakega pozna in se redko kdo sploh upa kaj drastičnega naredit, ker je direktno ali indirektno z nekom povezan in lahko doživi bolj krute posledice kot tisti, kateremu je kritika namenjena..  Vedno se najdejo neke močne osebnosti, popolnoma amoralne, ki so sposobne narediti vse za denar in tudi zrušiti vse ovire. Če imaš že takšno amoralo, da lahko zavestno nateguješ kupce z živimi bitji, ki imajo v naši kulturi posebno mesto, potem te tudi ne ganejo vse govorice in grdi pogledi. Takšne bi ganil samo en konkreten zakon brez lukenj, zakon kjer domače živali niso več stvar, z visokimi kaznimi in doslednim izvajanjem. Potem pa smo tukaj, kjer vsak vsakega pozna. Začaran krog.  >:(

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


jolyans

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • Shih-tzu je moja sreča in veselje !
Odgovori #501 : 07 Marec 2008, 12:38:59
 ;) ::)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #502 : 07 Marec 2008, 12:48:44
Joj kako lepe fotke! Kdo pa je to naredil?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


jolyans

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • Shih-tzu je moja sreča in veselje !
Odgovori #503 : 07 Marec 2008, 13:56:03
Kitajci ! ;D



naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #504 : 07 Marec 2008, 14:44:06
Zdravo Anita !
Če sem vas zdaj tukaj dobila pa vas bi kar tukaj prosila!
A bi mi lahko na zasebni mail poslali kdaj začnete delati in kdaj lahko pripeljem na stiženje svojega shih-tzu ja .
Ter vašo tel.
Se vem že vnaprej zahvaljujem.

L.p. Danaja

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #505 : 09 Marec 2008, 15:41:38
Mi smo ga kupili pri Hočevarju v ljubljani, če ga poznaš. Ima pa rodovnik!


Rapgirl mi tudi.
In tudi ima rodovnik.
Pa mi  lahko poveš podatke od njegove mame?

p.s. Malo sem prebirala forum pa sem slučajno opazila .
Podatke mi lahko pošlješ tudi na ZS.
Lp. Naya &Zemy

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #506 : 10 Marec 2008, 12:09:09
Ime mu je uradno Giro Tohočinski, je pa bil povrže 12. 5. 2006! Felina kako pa kaj tvoj navihanček?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #507 : 10 Marec 2008, 12:17:40
Hej!

Z zaceljenimi jajčki....jupiiiiii!!!!!!!! Sedaj mu še morejo samo počrnet in bo spet tapravi mačo.  ;)

Ga pa trenutno malo zanemarjam, tako da imam kar malo slabo vest, apamk kaj hočemo, bo že preživel teh nekaj dni.
A si imela kakšno tekmo v zadnjem času? Imaš kakšne slikice ali posnetek iz agi tekme ali treninga? bi ga res rada vidla.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #508 : 10 Marec 2008, 13:43:08
Kako pa njegovi MAMI?

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #509 : 13 Marec 2008, 19:56:39
Dajmo se kaj razpisati! Mi smo bili včeraj na Mrzlici in smo uživali ob zadnjih krpah snega. Sicer bolj Ajka, Pan ni bil tako navdušen. Je pa drugače tekal povsod za njo. Ne moreš verjet koliko energije imajo te mali vragci, dokler ga ne vidiš. Me je prijaeljica vprašala, če bo lahko prišel na Mrzlico.  :) Pa sem rekla da ni panike, se zna zgoditi da prej nama zamnjka energije.  :P
Pa še slikici:

 
Skupinska po odhodu iz mrzlice, ko smo bili že zelo umazani:


"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."