Ši-cu [Shih Tzu]

Karmen_ss · 676856

rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #780 : 03 November 2008, 19:05:22
Tole je link od preprodajalca: http://www.zoo-ara.com/

NE KUPUJTE PRI NJEMU!

Namreč skoraj vse živali so bolne in kasneje umrejo! Če imaš srečo preživijo (daš pa veliko denaraj za veterinarja) ali pa če imaš veliko srečo je pes zdrav. ;)

lp

maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #781 : 03 November 2008, 19:12:19
rapgirl zdele si me pa pošteno prestrašila :'(
Niki ni iz te trgovine :D

za to trgovino (Ara) sem pa tudi že jaz slišala, s fantom sva na začetku tudi pse iz te trgovine gledala ampak sva potem zvedela kakšne pse prodaja in sva takoj drugega poiskala in se v Niki zaljubila takoj ko sva jo zagledala!


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #782 : 03 November 2008, 20:28:51
ima katera kakšne izkušnje z hrano Trainerr Fitness?  Naša ima po njej čist črn kakec.

Mojadva jesta lamb and rice fitness in sem popolnoma navdušena nad to hrano! Sicer jo pojesta malo več kot kakšno bolj kvlaitetno, ampak imata skozi trdi kakec (ni črn, je rjavkast, je pa temnejši kot pri ostalih hranah, ki sta jo jedla do sedaj  ;)), rada jo imata, polna sta energije, nobenega vonja iz gobca, ni problemov z želodčno kislino...skratka zaenkrat se super obnese in bom kar ostala na njej (sem sprva mislila, da bo le prehodna, ker pač ni dovolj ugledna znamka za moj okus, sedaj pa se je tako dobro odrezala, da bosta kar na njej ostala do nadaljnega  ;D).

.neža.  aaaa...o česalnih zadevah je bilo govora, no tukaj pa je moje znanje še bolj na psu...hihihihihii.  ;)

ursy_ka   tudi to, da si kupila pri eni drugi gospe ni garant, da je s psom vse v redu...v nerodovniški vzreji se dogaja toliko svinjarij, da sploh govorit ne morem o tem. Že pri rodovniškem leglu moreš krepko pazit kje kupuješ, da o nerodovniških niti ne govorim....in opažam, da vedno več  shih-tzujev z dolgim gobčkom okoli laufa ( jim je uspelo uničit osnovni izgled shih-tzuja  :-\  folk pa še kar naseda...)Sedaj so že mini, srednji in maxi shih-tzuji, kmalu bodo še dolgogobčni, srednjegobčni in kratkogobčni in kratkodlaki in dolgodlaki in skodrani...in...in....bo vsak mali pes, ki ima pod 35 cm plečne in je dovolj odlakan shih-tzu  >:(  Se opravičujem, če me je malo zaneslo, ampak sem ravno danes imela predavanje ene lastnice nerodovniškega shih-tzuja o napakah mojega (in ja, moj je že na meji z maxi shih-tzujem  >:(, se ni mogla odločit ali je srednji ali maxi)  >:(

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #783 : 03 November 2008, 20:59:05
men osebno je pa čist useen ali je pes rodovniški ali ne, glavno je da imaš ti psa rad in da lepo skrbiš za njega. Psa imaš zato da ti dela družbo imaš ga za kar imaš prijatelje im morm rečt da rodovnik nima čist nč pr tem.

jz sm pa tut nekej grdih zgodb slišala kako so vzreditelji rodovniških psou skrbeli zanje.

ampak na tem forumu nismo zato da bi se kregal kateri psi so bolši ampak da se pogovarjamo o naših težavah s kužki, pišemo o naših lepih trenutkih z njimi,......


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #784 : 03 November 2008, 21:25:08
Zgoraj omenjeni  preprodajalec je iz Škofje vasi in ne iz Škofje Loke.

Pazit je treba tudi na to, kako vzreditelj ravna z mladiči in s svojimi psi - to je zelo pomembno in žal je v nerodovniški vzreji na tem področju veliko večja štala kot v rodovniški. Konec koncev je pomembno koga s svojim denarjem podpirate. Lepo življenje si pa zaslužijo vsi psi, ki so na tem svetu. Rodovniški in nerodovniški.

Rodovnik pa ni samo en nepomemben papir. Če bi ga ljudje znali brati, bi veliko lažje izbrali zdavega in tipičnega mladiča zase.

Nočem se kregat, samo osnovne pojme pojasnjujem. Poleg tega bi opozorila, da ne posplošujte v smislu, poznam enega ki z rodovniškim psom grdo ravna, torej rodovnik spolh ni pomemben. Raje se prepričajte na lastne oči in ne nasedajte babjim čenčam

Primerna kozmetika - No. 1 All Systems in Biogroom sta za razstavne pse primerna, toda najosnovnejša. Za bolj učinkovito nego so tu druge znamke (Plush Puppy, Vellus etc.) Krtače in glavniki: All Systems je OK, vendar ne najboljši. Veliko kvalitetnejši so Chris Christiansen, KW etc. Seveda pa se za boljšo kvaliteto tudi več plača.

lp




Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #785 : 03 November 2008, 21:54:46
Ne, nismo iin sem tudi lepo napisala, da tudi rodovniški psi niso izvzeti. Je pa rizik pri nerodovniškem še večji že iz štarta zaradi, v veliki večini primerov, slabše oskrbe in popolnoma nobenega nadzora niti nad parjenimi psi niti nad mladiči, niti od kod ti psi prihajajo, mah, nič od nič....in to je bil point vsega pisanja(se sploh nerada vmešavam v takšne debate, ampak se mi zadnje dni  ljubi....se vidi, da ni bilo šole in posledično ne dela zame).

In če bi vsi imeli svoje pse radi in lepo skrbeli za njih, ne bi bil sploh potreben pogovor o nerodovniških leglih (ki še pošteno za mladiče kasirajo in si polnijo denarni primankljaj na vsakih pol leta) in o slabih rodovniških in bi že v štartu poskrbeli, da psa ne bi kupovali na hitro, da bi se res pozanimali od kod prihaja, kdo je človek pri katerem ga kupuje, zakaj ima leglo, koliko jih je že psica imela, kdo je oče, koliko so starši stari, kaj so preboleli, spoznavali karakter, potrebe psa itd.

Forum bi moral sploh biti za to, da se razvije debata, da se čim več piše o slabih stvareh, da bo mogoče vsaj enemu na 200 potegnilo. Ne maram vzdihovanja nad lepoto in srčkanostjo (ki je ne morem zanikat nobenemu psu, ki ga vidim) in da ni nobene debate, pa tudi če nekdo popljuva moje pse in mene mi je ljubše, kot pa same rožice. Sploh pri shih-tzujih je že zelooooooo slabo stanje , samo bolho odprite, in me resnično žalosti zaradi te prelepe pasme. Sploh si ne znam predstavljati, kako se počutijo vestni vzreditelji, ki vlagajo življensko delo, ljubezen in nenazadnje veliko prostih uric in denarja v razvoj zdrave in tipične pasme.

ursy_ka...hotela sem te samo opozorit, tako kot rapgirl, da je potrebno bit pozoren(nič osebnega,tvoja psička je na polno luštna in tudi sama sem imela že vse od rodovniških, nerodovniškega in pravega mešanca), sploh pri psih z neznanim poreklom in kjer se nam niti sanja ne , kako je bilo za mamico in mladiče poskrbljeno, kdo je dejanski očka......Vse preveč ljudi laže in vse preveč ljudi je brez morale do sočloveka, kaj šele do psov, ki so mašina za nabiranje ega, denarja in zdravljenja kompleksov.

no, vidim, da se je že Kalsang razpisala, pa vseeno dodajam svoj piskrček, če sem se že tak trudla za svoj sestavek  :D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #786 : 03 November 2008, 22:01:48
Felina, dobro si napisala in sem vesela, da si piskrček pr'stav'la. ;)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #787 : 03 November 2008, 22:16:28
Hvala... :-[

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #788 : 04 November 2008, 11:15:49
Se popolnoma strinjam z zgoraj napisanim. Mi žal nismo dobro pogledali, pri kateremu smo kupili psa. Žal Pan ni čisto po standardu. Ampak se ne sekiram toliko, ker nisem nameravala z njim na razstave. Je pa defenitivno velika izkušnja za drugič, ko bom defenitivno bolj previdna. ;)

lp

maja


P.S.: Se opravičujem, ker sem zamešala mesta.  :-[

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #789 : 04 November 2008, 12:55:28
Ker nimam psa za razstave ali razplod ali neko namensko delo tudi meni ni pomembno, da je kuža malo izven standarda, vendar veliko raje dam denar človeku, ki dela z ljubeznijo, znanjem in vizijo do pasme in se pač zgodi, da se v leglu pojavi recimo kuža z napakicami  in ne bi bil primeren plemenjak-ga vzamem takoj, če je še karakter primeren.


rapgirl, prideš v Zaprešiće???? Mogoče bo prišel tudi Žep zraven, da bo moralna podpora.  ;D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #790 : 04 November 2008, 13:10:07
Felina seveda pridem. ;) Vrjetno kar vsi.  ;D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #791 : 04 November 2008, 13:21:32
Wiiiii, super, Pana bomo vidli, mu bo Žep ziher šel na veliko razlagat, da je sam največji frajer sploh  ;). Ima redko možnost se družit s sebi enakimi ali manjšimi od sebe in se potem full hrši  :-[ Tak je poln sebe, le po kom se je vrgel  ::)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #792 : 04 November 2008, 16:49:57
 ;D



Mayč

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 0
Odgovori #793 : 04 November 2008, 22:06:11
Ojla!
Imam eno prašanje a pride kdo na rastavo v Vrtojbo ? in bi  posodil kosmatinčka za na JH?
LP,Maja

Ko je bog ustvaril najlepšega psa, je ustvaril  Lhasa Apsa.
http://albums.phanfare.com/slideshow.aspx?u=6634151&a_id=2979239&s_id=3255077


ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #794 : 05 November 2008, 20:33:02
mene zanima kdaj veste da se kužku preveč solzijo učki?
zakaj se to zgodi


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #795 : 05 November 2008, 21:11:57
Kadar ratujejo dolge solzne srage je že preveč....pri nekaterih mladičih se mi iscer zdi, da je solzenje malo bolj pogosto in se potem sčasoma umiri. Morem pa rečt, da ima mama ravno 3 mesečno shih-tzujevko in solzic skorajda nima, še jutranjih zaspančkov skoraj nič, tako da ne vem koliko je to res.  :-[

Razlogov je več...lahko zaradi hitrih sprememb temperatur, sploh ko imajo nekateri velike oči, samo to ponavadi po dnevu, dveh mine, potem so tukaj še vnetja od virusnih in bakterijskih, takrat je izcedek zelen ali bel, pa do samih problemov s solznimi kanalih, ki pa imajo ponavadi kar genetsko odzadje in se to tudi operira v določenih primerih. Se kdo spomni še kaj?  ??? Ziher je še mali milijon vzrokov  ;) Ja, lahko je poškodba očesa (kar smo mi imeli pred kratkim, ker mu je ostra trava prišla v oko in tam tudi ostala in se je nato še en teden solzil v potokih, ker je imel poškodovano roženico  :-\) aja, pa dlakice v očeh...to je tudi pogosto...dlake ne smejo siliti v oči!!!!! Pa bog ne daj strižt, če nisi pripravljen strižt vsak teden najmanj!!!!!

Pomembno je, da je to območje osušeno, sploh če ima kuža kakšno gubico kje. 

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #796 : 05 November 2008, 21:18:08
razlogi za solzenje so lahko tudi prepih v stanovanju, tudi zaradi oken in vrat, ki slabo tesnijo, vožnja v avtomobilu z odprtimi okni ali klimo, veter itd.

pri mladičkih je solzenje izrazitejše, ker se glava intenzivno razvija

znak, da je nekaj narobe (npr. vnete oči) je poleg belkastega oz. rumenkastega izcedka in neprijetnega vonja tudi rdečkasta beločnica

predvsem pa - k dobremu veterinarju, če mislite, da nekaj ni v redu!



ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #797 : 05 November 2008, 22:30:41
jz ne vem če ma Niki kakšne težave z učki!
a mogoče kdo pozna kakšnega dobrega veterinarja ki ima izkušnje z shih tzuji v ljubljani?


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #798 : 05 November 2008, 22:48:28
dr Zemljič, Prva klinika na Gorkičevi (Vič). Najbolje, da se naročiš.



ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #799 : 06 November 2008, 07:55:47
hvala bom poklicala

lp urša


ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #800 : 07 November 2008, 12:50:29
a je možno da se ji solzijo učki zaradi fenanja?

urša


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #801 : 07 November 2008, 22:28:30
Malo verjetno. Razen če ji fena ne usmerjaš direkt v glavo. Mojima se zaradi fena ne solzijo oči.

Ste se naročili pri veterinarju?



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #802 : 08 November 2008, 10:59:02
Mogoče pa ji trepalnice rastejo obrnjene navznoter in jo neprestano dražijo. Z očmi se ni za igrat in ubogajte nasvet Kalsang. Fen ne more bit razlog, ker je to topel zrak  ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #803 : 11 November 2008, 12:28:10
smo naročeni pri veterinarju!
jz ne vem kako nej jo pripravim da bo jedla brikete? vedno poje samo riž, brikete pa pusti in jih niti ne povoha! pa smo že zamenal brikete ker sm misnla da ji prejšni ne odgovarjajo pa tut novih noče jest ???

lp urša


ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #804 : 11 November 2008, 12:40:24
aja se neki me zanima ::)
a mate vi svoje kužke v stanovanjih, kako ste jih navadli da lulajo zunaj?
jz niki ne morm navadt da lula ko greve na sprehod vedno počaka da prideve nazaj šele potem se polula!
pa tut ful velik lula in če bi hotla da gre vedno vn lulat bi mogla it 10x na dan vn!

urša


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #805 : 11 November 2008, 20:47:32
Ursy ka, šele zdaj sem pogledala fotke Niki v tvojem albumu in opazila, da ima psička porezane brke na vrhu smrčka in ob očeh. Te porezane dlake so videti že kar dolge (so že nekoliko zrasle?), pa tudi nespretno postrižene. Prav to je lahko vzrok za prekomerno solzenje. Dlake na gobčku se pri šicujih NE striže na tak način. Treba je vedet, kako in kaj, saj ko rastejo nazaj, lahko bodejo naravnost v oči.

Za navajanje na sobno čistočo pa je treba predvsem veliko doslednosti in vztrajnosti. Zunaj morata biti tako dolgo, da se polula, potem pa jo izdatno pohvali! Pa tudi mladički morajo pogosto ven, ker ne morejo dolgo zadrževati urina. Takoj, ko se zbudi, tik preden gre zvečer spat, približno pol ure po vsakem obroku, vsakič, ko se čez dan zbudi, po igri itd.



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #806 : 11 November 2008, 21:07:16

pa tut ful velik lula in če bi hotla da gre vedno vn lulat bi mogla it 10x na dan vn!

urša

Nočem bit nesramna, ampak pri mladiču je pač treba ven tudi po 10x na dan... Predvsem pa po vsaki jedi, po vsaki igri, vsakič ko se zbudi... Vglavnem 10x minimalno.



ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #807 : 12 November 2008, 08:10:09
Ursy ka, šele zdaj sem pogledala fotke Niki v tvojem albumu in opazila, da ima psička porezane brke na vrhu smrčka in ob očeh. Te porezane dlake so videti že kar dolge (so že nekoliko zrasle?), pa tudi nespretno postrižene. Prav to je lahko vzrok za prekomerno solzenje. Dlake na gobčku se pri šicujih NE striže na tak način. Treba je vedet, kako in kaj, saj ko rastejo nazaj, lahko bodejo naravnost v oči.




te slikce so nareje približno 1 mesec nazaj...jz ji nism nč strigla dlake ne vem pa če so ji prejšni lastniki to naredili >:(
sej zdej so dlake okoli oči že dalše in ji ne lezejo v uči...se pa trudim da ji vedno popravim dlako če ji slučajno kakšna sili v učke.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #808 : 12 November 2008, 18:29:44
Meni zgledajo brkci na slikicah postriženi in če so to naredili, res pojma nimajo. Super, da je že zraslo in da ji ne lezejo v oči. Brkice ji češi levo in desno od noska navzdol, na gobčku naredi prečko. Če jih boš hotela kdaj skrajšat, jih je najbolje pristriči na levi in desni strani spodaj ob gobčku, ne pa na korenu gobčka in okrog oči.

lp



ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #809 : 12 November 2008, 19:39:29
hvala za nasvet

lp