Metuljček - Papillon [Epagneul nain Continental, Continental Toy Spaniel]

Geri · 803973

Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Moram pa povedat, da je mala en pravi vragec. Pogumna kot da je največja, če ni kaj po njenem se kar razjezi. Čisto samostojna in živahna. Ima karakter kot en mali terrierček. In mi je zelo všeč da ima močan in pogumen karakter kot pa da bi bila prestrašena.

LP Ika


janab

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Pinky!
Čestitke tako za novo pridobitev kot za lep uspeh pri strogem sodniku na CACIB Vrtojba (če se ne motim CAC in CACIB)
lp
Jana

Daš, Lady, Pupa in Mika


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Hvala Jana. Ja je bil kar strog. Ampak ta v soboto se mi.je.zdel kar vredu je pa res ful gledal na karakter psa, oz so ga navdusili veseli psi. V nedeljo sma dobila enako ampak ta sodnik je bil pa se bolj strog oz. se mi zdi da si je kar malo izmisljeval... njegove izjave so se malo kresale enkrat je trdil tako drugic tako. najbolj smesno mi je pa bila izjava da bi Paco moral imeti temnejse oci. HAha vcasih se sama ne locim kje ima zenico tako temne ima.
KAko je slo pa vama v soboto?

LP Ika


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Ika, tamala že zgleda kot mali hudiček :) komaj čakam da jo vidim, tole vašo japonko.

drugače smo pa mi po starem, razstave vsaj meni že zelo manjkajo, tako da upam na več časa v naslednjem letu da vsaj slovenca zaključim z lio, če ne drugega. tale faks grozno veliko časa vzame :D

Me pa zanima čle bi še kdo od papillonskih lastnikov dal testirati DNK za PRA (http://www.genoscoper.com/in_english2/gene_tests/gene_tests/cord1-pra-gene-test-for-differen/)
Tole je našla Katarina, se pa menimo da bi skupaj tole poslali, če ne drugega pride poštnina ceneje.

lp,
Zala


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
hej, Zala jaz bi... ampak če bi seveda lahko bi lahko to naredili konec pomladi 2012 ?
men bi blo takrat najbolj fajn..


esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Pri kateri starosti se pa dela test za PRA? :)

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
esta odvisno kateri test misliš.
Test pri veterinarju "z lučko" opraviš pred vzrejnim, oziroma pri starejšemu psu je bolj verjetno, da se bo kaj opazilo. So pa opazili PRA tudi že pri mladih psih. http://hem1.passagen.se/lokatt/prahund.htm Ta stran je super, ker je tu naštetih kar nekaj švedskih papillonov za katere se ve, da so zboleli oz. za katere se ve, da so vsaj prenašalci. Na koncu vsake vrstice je tudi starost pri kateri je bila bolezen potrjena.
Če pa daš pregledati DNK pa v bistvu lahko testiraš takoj, ko dobiš vzorec. Lahko pošlješ vzorec krvi ali pa bris ustne sluznice. Kolikor sem brala se bolj splača pošiljati kri ker pri brisu je lahko tudi kakšna druga DNK saj psi marsikaj dajo v gobec (predvsem ko ne gledaš  ::)). Je pa pri krvi potrebno paziti, da se pošlje v začetku tedna in ne pred prazniki, da pošiljka čim prej pride na cilj.
Jaz sem razmišljala da bi testirala še letos oz. začetek naslednjega leta, da bi imela rezultate še pred paritvijo. Upam da bodo lastniki samca tako zagreti za testiranje kot jaz in da bodo že zaradi "sebe" dali pregledat. :-\


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
no, potem mi Friese kar na zasebca napiši kdaj bo, kako itd. pa se pridružim...
aja, pa ko se bo vedlo približno ceno bi tudi prosil.... :)


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Če se ne motim je cena testa tam nekje 50€ na psa, potem pa še odvzem krvi in pošiljanje. s tem da je katarina spet dobila idejo, da bi se kri lahko odvzelo pri 1 veterinarju...


Ray

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Zdravo,

jaz bi tudi mogoče bila zainteresirana... sem pa prebrala to "We will add 7 € /order (regardless of the number of dog/order) for handling and postage costs."

Pa za papillone in phalene piše cena za PRA test 55€...

kaj pa za PL - kje priporočate testiranja ipd.?

Bambi Beauty Butterfly


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Zlata Čop, v Lescah ;)


Ray

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0

Bambi Beauty Butterfly


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Vsem ljubiteljem papillonov želimo srečno 2012!









Lp

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
EnNa - Krasne slike! kje pa je to slikano?

sicer malce prepozno ampak tudi od mene - srečno in uspešno 2012 vsem! :)

Mimogrede, pride kdo v ljubljano? Jaz pridem mogoče pogledat v nedeljo, rabimo nove ovratnice :)... sicer je pa v nedeljo prijavljenih 15 papillonov in kar 5 phalen :)


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Ta prve so slikane v Soči ta zadnja pa je iz Javornika  :)

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


janab

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
......sicer je pa v nedeljo prijavljenih 15 papillonov in kar 5 phalen :)


Mi smo v nedeljo s Pupo uživali v phalenski družbi kot že dolgo ne. Par iz LT je pripeljal 3 phalene, med njimi prekrasnega samčka (na vseh treh razstavah je pobral BOB) in seveda je beseda tekla o phalenah in še enkrat o phalenah, pa spet o phalenah.
Papilloni v glavnem iz Italije in Nemčije, pa ljubka psička iz LT v slovenskem lastništvu  v vmesnem razredu - to sem odnesla od papillonov.
Pupa je zaključila še slov. veteran. šampionat in to je njena dvanajsta in zadnja titula.
lp
Jana
 

Daš, Lady, Pupa in Mika


esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Še 1 mesec, in pride ena od njih dveh k meni ((:

No Deal's Snow White & No Deal's Best in Snow

Photo by No Deal kennel

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Ester čestitke!
Da se bo imel naš Zumi s kom za igrat :)


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Da malo osvežimo temo

http://www.youtube.com/watch?v=EDT2xoruULY&feature=youtu.be
Moja in Missyina druga agility tekma. Sicer moje vodenje je obup ::), odtekle pa sva  :D


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Super sta! Bravo Missy!
Žal nam ni zneslo niti od hiše it, smo imeli obisk.

LP Ika


Ray

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Zdravo,

mam eno vprašanje... sicer sem prebrala, da se papillončkom dlake naj ne bi striglo (razen po tačkah), ampak me zanima če ga mogoče vseeno kdo striže v predelu trebuha? Pri nas je namreč tako, da je Bambi spodaj po velikem predelu trebuha pogosto polulan ;D ne vem koliko je smiselno, da bi ga zaradi tega nonstop umivali, ker je takoj zatem spet cel polulan :)

Naj malo pristrižemo dlako spodaj? Koliko in na kakšen način? Ali kako ostali rešujete ta "problem"?

Lula pa vedno tako, da dvigne tačko... če bi lulal "kot deklica oz. mladiček" bi bilo najbrž boljše stanje, ampak na tak način že dolgo več to ne počne :)

Bambi Beauty Butterfly


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0

Moj Paco je tud en velik polulanc. :D Še tako vedno visoko tačko dvigne da se ves polula. Jaz mu sicer postrižem najdaljše okoli lulčeka tiste ki se najhitreje zlepijo od lulanja, ostalo pač peremo. Ker preveč ga zaradi razsta ne morem postrižit. :)

LP Ika


esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
No, da jo še tukej predstavim :)
Začetek marca, smo odleteli v No Deal's kennel, po Chloe :) rodovniško je No Deal's Snow White, rodila se je pa 25.12 :) Na letalu je bla ful pridna, cel let je prespala, potem smo pa prišli domov, se je pa razživela :) Je pa tak super karakter, ničesar se ne boji, pa tko rada ustreže. :) Edino če kaj ni po njeno se pa razjezi, ampak sej to zdej probamo odstranit :)
Sva šli že v malo šolo, in je Chloe ful pridna :))

Pa še mal slikc:




 

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


Ray

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Pinky hvala za odgovor, saj ravno v tem je fora kot sama praviš - tako visoko taco dvigne, da itak potem sebe polula, namesto tisto kar cilja :P

esta mislim, da sem vaju vidla zadnjič po Ljubljani :D je možno? lepa je tvoja kužika

Bambi Beauty Butterfly


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Ester mala je super. Kaj pridete v Barje? Nas bo kar nekaj tokrat.

LP Ika


esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Ja, sej sva skor vedno v Ljubljani :) Okol Kongresnega trga ponavadi. :)
Hm, nevem še, pomojem ja, ampak samo za socializacijo :)

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
No pridite magari pogledat da jo spoznamo :D

LP Ika


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Ester se 1x cestitke  :D !!

No, pa da se bomo se mi tukaj predstavili ceprav je ze 1 mesec od kar je mali prisel sem  :-[  ::)

Ime mu je Alex' Zamurai Rider oz. "Zami / Zumi / Zum-Zum / Norc"  :D
Skotil se je pa 15.12. (tako da ja, smo starejsi od Estrine Chloe  :o )
Aja, pa prisel je iz Svedske  :)





Ray

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
lepi je Zami :) puhek :D

Bambi Beauty Butterfly


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Chloe in Zami sta krasna :) Zami me v glavo ful spominja na mintka... :)

Midve z Lio tudi prideva na Barje, po 2 letni pavzi od razstav... bo še zanimivo tole, jaz sem kar živčna :D

lp