otiščanci

Rinchy · 19788

Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
: 06 Avgust 2005, 16:51:20
Mogoče kdo ve, kako bi rini odstranili otiščance?Pravijo,naj pes leži na mehkem,ampak poleti Rina sploh ne pomisli da bi šla ležat na deko ali blazino... :-\Ima jih na vseh štirih tacah...pa se mi niti ne sanja,kako bi jih odstranila.

Hvala za odgovore!

LP,
NIna


Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


andi

  • *
    • Prispevkov: 258
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 07 Avgust 2005, 21:52:29
Odstranila jih boš bolj težko, lahko jih zmehčaš. Jaz uporabljam Ognjičevo mazilo od Kalende, ki se ga kupi v lekarnah.



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2 : 07 Avgust 2005, 22:00:07
Jaz sem danes namazala z olivnim oljem iz lekarne,piše da je za suho kožo...saj škodit ji ne more.Upam,da bo pomagal.
Hvala za nasvet.

LP,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 07 Avgust 2005, 22:11:44
Ja Ognjičevo mazlo je super ali pa kakšno Bepanthen mazilo, tudi ne more škodit, nekaj čim bolj mastnega. Lahko tudi kot si rekla olivno ali pa mandljevo olje.

Lp nina



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #4 : 07 Avgust 2005, 23:07:56
Ko imamo mi tezave s tem.....si pomagamo z zedanom...in je super. Dobi se ga v vseh konjskih trgovinah.  Zaceli tudi kaksno rano, za razpokane blazinice je super, za otisance tudi. To naj bi bilo bolj za konje...ampak pise zadaj...da lahko uporabljamo na vseh domacih zivalih (psi, macke.....) jaz sem to enkrat rondotu namazala, ko sem ravno za konje kupovala...in me je kar presenetilo ker se je lepo nazaj zacelilo. tako, da priporocam.

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 24 Junij 2006, 03:36:52
jaz Brini zdravim otiščance s kremo Elastopad in je res super. priporočam jo vsakemu, ki ima probleme z otiščanci, saj resnično pomaga. kupi se jo pri veterinarju ali pa v kakšni dobro založeni Zoo trgovini (v mr.petu vem, da jo imajo).  ;)

sem ji pa pred tem mazala otiščance s kremo iz arnike in je bilo tudi v redu  :) moja sestra je pa za svojega boxerja uporabila kremo Bepanthen plus in so se tudi rešili otiščancev, ki jih je kuža prinesel iz legla  :)



katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #6 : 24 April 2007, 13:40:14
Bi prosila za pomoč, če ima kdo kako idejo?   ???
naš bokser ima namreč en komolec že čisto odgrnjen in brez dlake in zgleda prau grozno.  :-\
Mažem mu z elastopdaom, pa silim ga na mehkem spat.
Kaj naj še naredim?  ::)
Mogoče kaj za dodat med hrano za hitrejšo rast/regeneracijo dlake?

Hvala in LP



babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 25 April 2007, 21:14:23
čao!
danes sem pri česanju opazila da ima Taj na komolcih čisto razpokano kožo, pa ful se mu lušči, kar v konkretnih koščkih...
to se mu ne pojavlja nikjer drugje samo na obeh komolcih!!

a ima mogoče kdo izkušnje s tem oz. ve kaj o tem?
res ne vem ali naj ga zaradi tega odpeljem k veterinarju...

LP!



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #8 : 25 April 2007, 21:21:44
Mislim,da so otišanci...namaži s kakšno kremo,da se koža zmehča.

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=155.0

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 25 April 2007, 22:23:34
hvala za nasvet... bom poskusla!  :)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #10 : 26 April 2007, 00:17:40
Ribja mast zelo pomaga pri takih zadevah :)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #11 : 10 Maj 2007, 12:43:44
hej

Mi imamo tudi otiscance na zadnjih tacah, pa mazeva z ognjicevo kremo ze kaksen mesec, zmehcali so se, ampak znebiva se jih pa ne. Ker je pa bolj brez dlake tam okoli, pa grdo izgleda, me zanima, kako se jih lahko cisto znebiva? Naj se povem, da nikoli ne lezi na betonu, doma imamo pa itison in laminat, kjer tudi spi (na comfortu noce celo noc spati, gre raje na tla  ::) ).

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #12 : 10 Maj 2007, 21:34:49
Ovcka lahko je tudi laminat kriv. Probaj še z ribjo mastjo, je ta še bolj mastna kot ognjičeva krema in še boljša za to.

lp


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #13 : 11 Maj 2007, 12:09:43
No, bom pa res probala se z ribjo mastjo. Ampak mu bo treba tacke poviti s kaksnim povojem, ker ze tale ognjiceva krema je dobra za zlizat, kaj sele ribja mast  :o

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #14 : 11 Maj 2007, 12:39:58
Če je nagnjen k otiščancem se jih boš zelo težko znebila. Žal.

Lp nina



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #15 : 12 Maj 2007, 09:00:52
Ja teh otiščancev se je res težko znebiti, samo res pomaga, če se jih maže po teh mestih tudi samo preventivno z to ribjo mastjo. Aska s temi otiščanci sedaj nima ne vem kakih problemov. Jih je pa imela in s pomočjo te masti sva odpravili ta problem in dlaka se ji je hitro zarasla nazaj (čisto brez dlake nikoli ni bila na teh mestih). Sem pa začela jo mazat takoj, ko opazila, da jih dobiva. No na to so me opozorili in svetovali že lastniki od askine mame kako in kaj naj v takem primeru ukrepam.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #16 : 12 Maj 2007, 13:04:28
Tako, danes sem kupila ribjo mast in mu ze namazala. Je pa to sedaj prvic, da je dobil otiscance, pa se to tako nahitro, da niti nisem opazila, da se mu delajo. Zdi se mi, da je bilo krivo to, ker sva kaksne tri tedne vsak dan hodila bolj po asfaltu, pa vmes pocivala (se je ulegel, pa plazil naokoli, ker je pobiral razne liste pa palcke). Doma pa kot sem ze omenila lezi na laminatu, ampak to samo tko, tisti cas, ko je celo pri miru (kar ni velikokrat), po zajtrku in ponoci pa spi pri meni v sobi na comfortu ali na tleh na itisonu. Zdaj samo upam, da bo tale ribja mast malo bolje delovala kot ognjicevo mazilo, pa da bo slo na boljse. Bomo videli..  ;)

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #17 : 12 Maj 2007, 13:56:35
Ovcka - upam, da vam uspe, ampak če je pes nagnjen k temu, potem se pripravite na to, da jih bo pes imel več ali manj celo življenje.  :-\ Moj pes je recimo težji in starejši od tvojega, ves čas leži na trdih površinah (ploščice, beton, pesek...), pa nima otiščancev (vsaj ne zelo izrazitih ). Vsaj nekaj h čemur na srečo ni nagnjen (smo pa zato h zobnemu kamnu  :'( ).


Lp,
M


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #18 : 12 Maj 2007, 14:54:33
a lahko kdo prilepi kakšno slikico od otiščancev ker nevem kako zgledajo :-[

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #19 : 12 Maj 2007, 15:53:07
Običajno se jih najbolje vidi na komolcih - psi na tistem delu pogosto nimajo dlake, koža je malo bolj otrdela (+ kakor, da bi imela prhljaj). Tak flekec na komolcu, kjer ni dlake. Slike nimam, ker Astor nima (izrazitih) otiščancev.


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #20 : 13 Maj 2007, 18:17:34
nekako si jih že predstavljam ampak si vseeno želim še slikico...

hvala scythe za opis :)

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #21 : 16 Junij 2007, 08:37:36
Ampak mi imamo s temi otiscanci samo smolo.  :( Ko sem po vec kot enomesecnem vsakodnevnem mazanju z ribjo mastjo obupala, mu sedaj ene tri tedne nisem nic mazala. Nakar sem vceraj opazila, da se mu hoce koza na otiscancih malo lusciti (tko, za mm ali dva na veliko), in sem rekla, pa dajmo probat se z bepanthenom plus (ker mu je skupaj s kozo odpadlo se malo dlak, se tistih, ki so uspesno zacele rasti nazaj). Zjutraj sem mu namazala, ko sva prisla opoldne iz sprehoda, je mel pa umazano dlako (na mastno dlako se ogromno umazanije prime), zato sem mu jo oprala z mokro brisacko (samo z vodo!). In ko sem mu umivala to umazanijo stran, se je dlaka (tam kjer je bilo namazano s kremo) obarvala rdece. :'( In sedaj, ne samo da ima otiscance, ima se rdeco obarvano dlako tam okoli! Zdaj pa res nimam vec idej, kaj storiti.  ??? Se da kako odstraniti to rdecino, ali je edina opcija skarje v roke?  :-\ Kaj pa otiscanci? Jih pustim, pa kar bo pa bo? Saj ocitno nobena krema ne zaleze..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #22 : 16 Junij 2007, 08:51:52
majcek evo ti slikce kako pri nasem to izgleda

Desna tacka (sedaj z rdeckasto dlako  :'()


Leva tacka


Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #23 : 16 Junij 2007, 09:16:14
Res je, da so k otiščancem bolj nagnjeni psi večjih - težjih pasem, še bolj pa tisti s kratko dlako, ki se na teh mestih zdrgne.... Naša frajla tudi leži na trdem samo poleti, ko ji je vroče, pa jih ima vseeno po komolcih. Znebiti se jih - skoraj nemogoče, lahko pa res, tako kot so ti že svetovali, kožo tam malo zmehčaš, mogoče celo preprečiš da se še bolj razširijo. :-\
 Jaz ji mažem s kremo Elastopad, ki je namenjena tudi za blazinice, pa se mi zdi, da malce pomaga, vsaj koža se ji tam ne lušči, razpoka ... je pa fino, ker naredi povrh nekakšen zaščitni filter, takoj se vpije, tako da se vsaj umazanija ne prijemlje. Dobiš jo tudi v trgovini Gali, so pa zelo prijazni in ti večino izdelkov, ki jih imajo na zalogi, pošljejo tudi po pošti, plačilo po povzetju.
Upam, da ni kaj narobe, če objavim kontakt:
Trgovina Gali&Nika je na Linhartovi cesti 66 v Ljubljani v neposredni bližini Inštituta za rehabilitacijo (Soča).
Za naročila pokličite med tednom od 10. do 19. ure, ob sobotah od 9. do 13. ure na telefon 01 437 77 88.

Lp


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #24 : 16 Junij 2007, 19:50:23
Ne vem zakaj bi bilo treba obarvano dlako striči, pusti jo pri miru, ko bo menjala dlako bo spet prave barve. Še vseeno je bolje videti obarvana dlaka kot luknje brez dlake.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #25 : 19 Junij 2007, 17:56:49
Gina hvala za nasvet..

No, pa sem nabavila se Elastopad kremo, pa bomo poiskusili se s tem. Dobila sem jo v Zooticu v Celju, zvecer bomo pa taprvic namazali, pa bomo videli, ce bojo kaksne izboljsave. Ce pa ne bo bolje, se bom pa pac sprijaznila, da je to podedoval, in se nehala ubadat s tem, pa zapravljat za kremice..  :-\

Lp..


Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #26 : 20 Junij 2007, 06:57:40
Tud jst sem uporabljala Elastopad, sam tako vsaj 14 dni, vsaj 2 x na dan  :D, plus je dobival v hrano še Valcota olje, ki naj bi bilo za hitrejšo rast dlake, tako da je šlo dejansko skor čist nazaj.
Sem zelo zadovoljna.  :)



lajka

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 03 Oktober 2007, 18:02:42
Jaz uporablam ognjičevo mazilo in sem ji samo 1 namazala pa je bila koža še drugi dan čisto mehka.Smo pa komaj začeli z mazanjem.



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #28 : 19 November 2008, 19:16:12
Sicer v to temo že dolgo ni nihče pisal, ampak mogoče bo komu moja izkušnja prišla prav.

No tisti ki ste Marshalla videli, ali pa tudi če ste gledali samo slikice ste verjetno opazili da je imel na obeh sprednjih tacah že čisto oguljene komolce brez dlake. No po raznih nasvetih sem mu mazala z ognjičem da je bila koža ves čas mastna in koža ni otrdela. No meni je šlo pošteno na živce da je brez dlake, in ker ga pač prisiliti ne morem da bi ležal na mehkem, sem si rekla da bom poskusila še nekaj.
No za Kalo ki je imela starostni demodex sem kupila kremo Scavon od Himalaye, da ji pomagam da dlaka prej zraste pa tudi pomaga pri glivicah, itd.
In sem poskusila še Marshallu in sem mu mazala komolce s to kremo in po cca dveh tednih ima sedaj vse odlakano, samo še na enem mestu je bolj redka ampak se ne vidi več toliko, tako da še en čas bomo mazali pa bo spet tako kot mora bit.

Skratka Scavon krema pomaga   ;D

Ker naj bi ta krema zdravila tudi zlomnjene rogove, bo verjetno pomagala tudi pri hujših oblikah otiščancev.   ;)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #29 : 19 November 2008, 21:24:47
O Ana, hvala za tole  :o :-* Samo povej mi se, kje jo je mozno dobiti in kaksna je cena? Pa, ali se potem tudi otiscanci zmehcajo in kao izginejo, ali samo dlaka zraste cez?

Pa verjetno ti, ki imas temnega psa, ne ves, kaj naredi s svetlo dlako, ce jo obarva na rdece ali kaj podobnega? :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album