Vlečenje

taycha · 30757

taycha

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 1
: 14 Maj 2006, 19:48:20
Dober dan !!! 

Poznate rešitev,da me moja psička ne bi več tako vlekla ???

Imam briardko, ki zelo,zelo vleče !!!  Sedaj uporabljam halti,vendar mi ta ne pomaga kaj dosti.

 



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #1 : 14 Maj 2006, 19:59:28
Učinkovita metoda, toda samo za tiste, ki imajo dobre živce:

Vzameš navadno ovratnico in povodec (ne flexi) in se s psom odpraviš na sprehod. Takoj, ko začne vleči, se ustaviš in ga rahlo potegneš k sebi oz. zahtevaš od njega da pride do tebe, vendar brez besed, lahko stopiš naglo nekaj korakov nazaj, da pospešiš prihajanje psa k tebi. Ko pride, ga seveda pohvališ, daš nagrado. Lahko pa to tudi izpustiš, saj je zanj največja nagrada to, da greš naprej (da pride on čimprej do cilja). To ponavljaš vedno, ko začne vleči, ampak res vedno, da dobi povezavo - če začne vleči, se ti ustaviš in ne pride nikamor (on se mora celo oddaljiti od cilja - ker mora priti do tebe). Dokler ne vleče, gresta normalno naprej.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #2 : 14 Maj 2006, 20:16:53
Lahko uporabiš posebno oprsnico, ki je napeljana nekako po sprednjih tačkah (lup). Ko pes povleče, se tako s tem sune v tačke, kar mu je zelo neprijetno in odskoči nazaj. Tako se sicer pes ne bo odvadil vlečenja, ne bo pa vlekel, ko bo imel na sebi lup. Tako kot je opisala zgoraj Sammy, bi učila psičko na lupu.

Tukaj lahko vidiš lup na naši psički.

lp



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3 : 14 Maj 2006, 20:26:05
Pa še ena metoda odvajanja. Ko te pes povleče enostvno se obrneš in greš v kontra smer in tako dalje spet,  ko te povleče storiš isto, se pravi ob vsakem vlečenju narediš tako, da pes ugotovi, da tako ne pride nikamor. Je pa tud Sammyin predlog odličen. Vem kako je s tem vlečenjem, ker občasno se sama še vseeno s tem ubadam z mojo, no ponavdi takrat ko zagleda kakega pesjana oz pesjanko. Pri moi je halti kar zalegel, sedaj brez njega hodiva, samo ga bova še, vsaj ko grem na kak hribček, sej ko bi me vsaj navzgor vlekla, ampak gor se pusti celo ona vlečt, samo nvzdol pa še tu pa tam potegne. No moram probati še lup, baje je to še boljše kot halti...lp


taycha

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 15 Maj 2006, 14:53:16
Aha ,no hvala  za različne odgovore. Mislim da bom najprej poskusila z lupom. Če mi pa to ne bo pomagalo bom pa poskusila še s kakšno metodo, seveda če mi ne bodo prehitro popustili živci ker je moja Taja zelo zelo trmasta. ::)

                              Lp Tina



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #5 : 15 Maj 2006, 16:10:23
taycha glede trme bi se dalo še marsikar reči ;) ;D  Je moja tud rada trmoglavi. Tud sama bom še z lupom pri moji poskusila, ga v kratkem grem kupti. Pa veliko sreče pri odvajanju vlečenja in premagovanju psičkine trme..lp


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #6 : 15 Maj 2006, 16:38:39
a pa prodajajo lup že v trgovinah?

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #7 : 15 Maj 2006, 18:31:30
Midve imava tudi te težave. Sicer smo vlečenje že kolikor toliko omejili, ne funkcionira pa ko pridejo psi nasproti. Drugače pa imava tudi to oprtnico (kot jo ene poimenujete lup) in res deluje. Samo pri nas je problem, da na lupu ne vleče (zato je tudi ne mara), na ovratnici je pa povsem druga zgodba. Zdaj delava izključno na ovratnici in upam, da bom jaz bolj trmasta kot ona.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #8 : 15 Maj 2006, 20:27:39
a pa prodajajo lup že v trgovinah?
Kakor mi je znano jih Irena Šeruga dela..


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 25 Januar 2008, 09:03:03
Mi smo začeli tudi jutranji in večerni sprehod opravljati izključno na povodcu, dalamo po zgornjh metodah, ali se vstavim, zamenjam smer, ko vleče... In moram rečti, da me kakšen dan prav preseneti.
Velik problem pa nastane, ko gremo skupaj na sprehod (da gre kdorkoli zraven), takrat se mu pa čisto meša. Zakaj? Kako naj tudi to vlečenje odpravim?



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #10 : 25 Januar 2008, 13:28:58
jaz mam isti problem...oz. še hujšega...imam angleškega buldoga,ki je zelo zelo močan-->sama ga ne morem a sprehod gnati.

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 26 Januar 2008, 16:32:27
Ima kdo kakšen nasvet? Vem, da sem o teh težavah že brala, ampak se ne morem spomniti kje...



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #12 : 26 Januar 2008, 18:07:48
1. ko sta sama se ti posvečaš samo njemu, torej se pravočasno ustaviš in si dosledna, ko je še kdo zraven najbrž ali padeš v debato ali... če je zraven še kakšen pes je pomožnosti spuščen on pa pripet kar dodatno poveča njegovo željo po tem, da bi malo norel s tem psom. Ni drugega kot da tudi ko greš s kom na sprehod vstrajaš pri isti metodi kot ko sta sama. Doslednost, ustavljanje, vračanje, za nagrado imej kaj bolj slatnega kot ko sta sama... pa bo. Počasi se daleč pride.




*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #13 : 26 Januar 2008, 18:38:19
Sem ena izmed tistih, ki uporablja halti. No začeli smo ga uporabljati pred približno enim letom in pol. V tem času pa se je pes tako navadil in zdresiral, da točno ve kdaj lahko povleče.

Čaka in gleda kdaj je človek najmanj pozoren in v tistem trenutko Z GOBCEM potegne tako močno, date kar nese za njim. Nemogoče bi ga bilo obvladati z navadno ovratnico, ker je v vrat pes še bolj močen, kot pa samo v gobec.

Trenutno smo v delu, da ga učimo hoditi lepo poleg, ampak še vseeno uporabljamo halti. Sem pa opazla, da, ko smo hodili v pasjo šolo, je tam brez problema hodil poleg brez haltija, na sprehodu pa je to seveda izredno težko. Povsod nekaj diši, ali pa kakšni robčki in podobno. Ampak enkrat bo uspelo, še imamo čas (:



kalis

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 25 April 2008, 14:37:10
Zdravo!

tudi jst mam probleme z vlečenjem. Imam devet mesecov starega nemškega ovčarja(moj prvi kuža), ki zelo rad vleče še posebej ko se odpravljava na sprehod. Saj jst razumem da ima on povno energije, hoče čim prej bit na travniku, kjer ga odvežem in potem skupaj lafava in se igrava. Sedaj hodiva v pasjo šolo kjer se učimo ukaza poleg. Sej ko kuža rata utrujen nama gre kar dobro od rok(nog :)). In nazaj ko greva domov, ko je že zelo utrujen gre še kar ok, ampak ko zagleda kakšnega kolega- drugega psa, pa nastane problem k hoče stečt do njega, da bi se z njim spoznav, igrov, pa vleče k hudič, še posebej takrat ko je pasja šola, k so vsi ti kužki nakupu, pa že od daleč ko jih zagledava pa vleče kot bedak(v upanju da čim prej spet vidu svoje prijatle), posledično pa je zadihan kot slon :-[..... Po moje je problem v tem saj jst pri meni opažam, da sem posvečav premalo pozornosti, da bi kužka že prej ko je biv manjši učiv pravilne hoje na povodcu. ker moj sprehod zgleda takole: z našo zverino prideva čim prej na nek travnik kjer ga odpnem in skupaj lavfava se igrava, karkoli.... in seveda ne mora znati hodt ne da bi vleku, saj je biv priezan na povodcu samo ko smo prišla do travnika, večji del sprehoda pa se giblje kakor se ''sam hoče''. Ko je bil manjši ni bilo problema, ko ni bi tako močan, zdaj je pa zrasel in je hudič, tako da ga sestra se komaj zadrži ko vleče!!!.... Sedaj ko sem na travniku ga tudi privežem in delava vajo poleg, sm pogoj mora bit, da je kužek ze malce utrujen.Tudi spremeniv sm malo najine navade, saj greva včasih na sprehod in ga mam samo na povodcu,ko prideva domov se pa igrava in noriva- no to on dela ;D.. upam da bom biv bol trmast kot on in ga bom navadu da bo spremenu obnašanje glede tega....

to je bilo moje mišljenje, je pa vsak nasvet dobrodošev.......

lp

Pes drugih ne presoja po barvi, veroizpovedi ali družbenem statusu, ampak po tem, kakšni ljudje so. Psu je vseeno, ali si bogat ali reven, izobražen ali nepismen, pameten ali neumen........DAJ MU SVOJE SRCE IN DAL TI BO SVOJEGA........


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #15 : 25 April 2008, 15:04:18
Preberi si 2. post  :P

Glede na to, da je tvoj pes verjetno kar močan in potegne kar konkretno, je lažje, če ga ne moreš zadržat na mestu, da takoj spremeniš smer, ko povleče in narediš nekaj korakov v drugo smer.

Poskušaj, ko prihajaš proti šolski skupini recimo  (tam te ravno ne morejo čakat pol ure, da prideš) in čim bolj okrog, tako, da ne hodiš v ravni črti ampak pod čim večjim kotom.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


kalis

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 25 April 2008, 23:24:17
to bom pa probov, k ponovadi sva šla zmerej v ravni črti ;)

sm prebrav 2 post. :)

hvala za nasvet.....

Pes drugih ne presoja po barvi, veroizpovedi ali družbenem statusu, ampak po tem, kakšni ljudje so. Psu je vseeno, ali si bogat ali reven, izobražen ali nepismen, pameten ali neumen........DAJ MU SVOJE SRCE IN DAL TI BO SVOJEGA........


kalis

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 26 April 2008, 18:34:34
živijo! :)

andreja sm probov strategijo iz 2 posta., ampak ko sva že nekajkrat spremenila smer, je kuža postav živčen in je začev grist pas, protestirav je s tem, da se je začev valjati po travi s pasom v ustih. zdej ne vem al je tle bla točka k bi mogu jst vztrajat???? potem sm ga nekako z igračo zmotivirav, da je saj vstal in sva nadaljevala pot. Sm mislm, da je mal poštekov kaj hočem od njega sm se njemu ni dal s tem ubadat??????

it's a long way ;).........

Pes drugih ne presoja po barvi, veroizpovedi ali družbenem statusu, ampak po tem, kakšni ljudje so. Psu je vseeno, ali si bogat ali reven, izobražen ali nepismen, pameten ali neumen........DAJ MU SVOJE SRCE IN DAL TI BO SVOJEGA........


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #18 : 26 April 2008, 18:56:55
Pol pa pač samo stoj in čakaj da sprosti napetost. Če se upira samo ignoriraj. Če se bojiš, da pregrizne povodec, ga pač zamenjaj s čim drugim.

In kot si sam ugotovi, tu nastopi tvoja trma. Večkrat, ko pes zmaga v trmi, več se boš moral načakat.

Pazi! Ne smeš izgubit živcev! Samo ignoriraj in takoj ko sprosti napetost fuuuuul pohvali in pojdi naprej, ampak se takoj spet vstavi, ko povodec napne.

Veliko veselja pri delu!  >:D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


lun

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 0
  • my hart!!
Odgovori #19 : 06 November 2008, 19:04:37
ja moj kuža ima iste probleme!!!!ampak smo mu kupili oprsnico,ki mu noge potegne nazaj,če povleče kupi se v mr.pet v lj.!!!!

l.p.                Barbara&Lun


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #20 : 13 November 2008, 14:07:38
Meni pa to res ni rešitev. Psa večno prehajat na taki oprsnici. Sem bolj za doslednost s strani vodnika in ne puščanja vleke na tak način da si ti kip ali pa se obrneš v drugo stran.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #21 : 13 November 2008, 14:12:15
kupiš tekoči trak  in ga doma pripneš gor dve uri pred sprehodom.

samo delno šala- vsekakor se ne čudit, če mlad ne zletan pes vleče na povodcu.
Vzporedno s šolanjem bilo kakšnim je predpogoj, da je pes redno dovolj utrujen.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


KIMYA

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 10 December 2008, 10:39:00
imam zlato prinašalko staro 5 mesecev. na sprehodih je začela vleči, tako da se duši in davi - ne glede na to ali jo držim na kratkem povodcu ali pustim da se povodec odvije do konca.tudi hitrost hoje ni pomembna. ko začne s tem jo ustavim, pobožam,... ampak ko greva naprej takoj spet začne vleči. od začetka je to delala samo, ko smo se vračali iz sprehoda, sedaj pa takoj začne.  :(
ima kdo kakšno idejo kako jo tega odvadimo? hvala!



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #23 : 10 December 2008, 11:18:15
Tema že obstaja tukaj.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 10 December 2008, 11:49:23
ko začne s tem jo ustavim, pobožam,...

Hja, torej jo pohvališ za vlečenje.
Preberi zgoraj dano povezavo.


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #25 : 10 December 2008, 21:29:12
Mi smo imeli enak problem..vlekla je ko satan, jaz sem bila prav jezna na njo, ko smo šli ven, kot da je podivjana >:( Pa smo začeli s tem obračanjem, pa priboljški, pa daj no..Nam ni pomagalo, moja psica je pač takšna, da s tem ne gre. Poleg tega se mi res ne da in ne zdi potrebno na vsak sprehod vlačit koščke salame ven...Ko se učimo je eno, ko se pa sprehajamo, je pa drugo.
In potem je bil en lep dan, ko sem se odločila kupiti haltija...Od takrat je moje življenje lepše in kvalitetnejše ;) Zvenim kot Top shop reklama, ampak res.Proti haltiju nič ne more...Pa lahko poskuša vlečt, cvili, si ga daje dol..hehe, ne more ga dat tolikokrat dol, koliko ga lahko jaz dam nazaj gor. ;D
Res, če ne bo šlo s priboljški, pa ustavljanjem, potem je halti zlata vreden.
In da ti povem...pred 2 mesecoma smo šli ven, npr.malo v mesto, na pravi mesten sprehod, 2-3 urice, lahke hoje,...Obup, kako stanje pred prehodom za pešče, greeemo, akcija, gasaaa, vleči vleči, hop hop..Haloo??! Včasih bi jo najraje privezala na kandelaber in šla domov..Odkar imamo halti na prehodu za pešče sedi, ko je zelena se vstane, lepo počasi preko, ko je kje trava in bi ona malo pošnjofala me pogleda, ji rečem ti kar pojdi, in počasi gre...Kot da je bila na operaciji možganov.
Poskusi pač, kaj psu in tebi najbolj ustreza..Ker vlečenje samo od sebe ne gre stran, samo še hujše postane..Zdaj jo še lahko zadržiš, ampak kolikor jaz poznam zlatkote, so kar precej močni...

Lp in veliko sreče :)


yonna

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 11 December 2008, 11:48:42
Ja, Halti je zakooooooon:) Sem imela enake probleme kot Seerland in je Hlti naredil čudeže. Po kakšnem letu nošenja pa ne vleče več, tako da ga niti ne potrebujemo več.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #27 : 11 December 2008, 13:53:21
Saj ni trebe popolnoma nobenih priboljškov-nagrada je že to da se sprehod nadaljuje. VZTRAJNOST! Pomaga tudi tek, igra, da se psa prej zmatra. Od mladega, energičnega psa jaz nekako ne pričakujem da ne bo vlekel na sprehodu, če ni predhodno zlavfan.

Halti je super-se striinjam. Ampak ali ga misliš na čisto vsakem sprehodu imeti gor?  V začetni fazi je super-če delaš veskozi na tem, da ga nekega dne ne boš potreboval.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #28 : 11 December 2008, 14:41:00
Ja jaz ga mislim met čisto vsaki sprehod gor,ja. Zakaj pa ne? Ko se bo navadila, ga bomo pa dali proč. Do takrat pa vedno in povsod. Jap, tistemu ki odgovarja pa naj se gre drugače, meni pač ni :)


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #29 : 11 December 2008, 14:45:59
Moj fant ima labradorca. Na sprehodih je bil vedno obup, vlekel kot norc, bog ne daj da je kakšnega drugega psa videl, smo že skoraj po zraku leteli. In zdaj je frajer že kar kakšno leto na haltiju, sprehodi so kot v nebesih  ;D Našla sva v Zooticu v Celju en halti, ko ima nosni del oblazinjen, je bolj udoben.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)