Border Collie

Lisa · 3993036

petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #6960 : 28 Januar 2008, 07:25:30
Elaeth mladički, vse najlepše in najboljše  :o


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #6961 : 28 Januar 2008, 07:34:34
Vse najboljše kužkiii, kužkiii !!!

Mami in "stric" pošiljata kup  :-* :-* :-*



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #6962 : 28 Januar 2008, 08:15:53
Eleath-i, vse naj tudi od nas!



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2

Aramis E

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
  • Aramis, Bodri ... pa še nekaj čornobejloga
Odgovori #6964 : 28 Januar 2008, 09:03:05
Sej tud mopsika je na vrtu...Sam je pa res da je med borderjem in mopsem VELIKAA razlika..torej,sej ne bi bil vedno Sam zunaj.Samo mogoče 5h na dan(ko sm u šoli) med tem bi mel družbo Lajke ampak tkoi ko bi pridivjala s šole bi šla k njim.Samo  še neki me zanima-pri kolkih letih lahko začnejo z agilityjem? ???Čene vsi ZELOOO hvala da mi svetujete :)

Koliko si pa stara Baja? A starši (pišeš, da so ločeni) novega psa odobravajo? Si dobro razmislila o razlogih zakaj hočeš borderja oz. še enega psa? Praviš, da bi ga sprehajala vsak dan razen, ko bi deževalo. Psi imajo svoje fiziološke potrebe tudi, ko dežuje, sneži, piha veter, ...
In kaj bo ko boš nadaljevala šolanje? Kdo bo skrbel za aktivnega kužka?

Nikamor se ti ne mudi, razmisli, pogovorite se najprej doma, potem smo ti še vedno vsi na voljo za nasvete.

.lp



Lelika

  • *
    • Prispevkov: 158
    • Točke: 1
Odgovori #6965 : 28 Januar 2008, 09:04:16
Vse naj, naj in en kup  :-* :-* :-* pošilja svojim bratcom in sestricam tudi Suri!!



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #6966 : 28 Januar 2008, 09:10:03
Who's the better frisbee dog? BC or aussie? Vote your preference:
http://www.youtube.com/watch?v=fsyZToSg--U

Med tema dvema bi se težko odločil, ker sta oba super. Kateri pa je po strokovnem mnenju boljši?



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #6967 : 28 Januar 2008, 09:17:07
Lahko kdo napiše kako naj bi zgledala slovenska baza za borderje? Bi v njej imeli samo pse, ki živijo v Sloveniji ali tudi tiste, ki so se skotili v Sloveniji ali vse? Kako bi se vnašalo pse? Kakšne podatke bi se videlo v tej bazi?...



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #6968 : 28 Januar 2008, 09:24:48
Dobro jutro,
čestitke za prvi rojstni dan.

Vse, skotene ali uvožene v Sloveniji (ter seveda potem vse pripadajoče prednike in sorodnike).
Podatki: vse o vsem, bi se reklo .

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #6969 : 28 Januar 2008, 10:24:09
Vse najpasje Eleath-om in pa vse najboljše kajcyka!!!!

Tudi od mene, pa da boste vsi še najprej pridni :-*



artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #6970 : 28 Januar 2008, 10:58:07
Kaja, a ti tud danes praznujes!  :o
VSE NAJBOLJSEEEEEE!



Gayo

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • BC Gayo
Odgovori #6971 : 28 Januar 2008, 11:04:39
No, takole ...
Asheva mlada noseča gospodična, ne more od interneta ...   :o   :P  ... zato me je prosila, da v njenem imenu za RD čestitam vsem Ashevim bratcem in sestricam.
No, evo  :-* :-* :-* :-* :-* od Asha in Nataše.  :P

Seveda se pa z Gayotom čestitkam pridružujeva...  :P :-* :-*

Mojca


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #6972 : 28 Januar 2008, 12:49:38
Po mojem bi v bazi imeli shranjene podatke o psu:
- ime
- kdaj je bil polezen
- ce je mikrocipiran
- ce je tetoviran (pa stevilko)
- kontaktni podatki o lastniku
- kontaktni podatki o vzreditelju
- podatki o prednikih (vsi navedeni podatki)
- podatki o paritvah in nasledikih
- mogoce podatki o dosezkih na ocenjevanjih in tekmovanjih, solanjih
- slikica (?)
- ko pogine oznacit

+ se kaj po potrebi, ne vem ???


Je pomembno prej cim vec podatkov opredelit, da se cim boljse zgradi baza podatkov. Zato je fajn, da se prej doloci cim vec podatkov, pa se jih rajse kaseje crta po potebi.  8)

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


Maša

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • Elaeth Border Collies
Odgovori #6973 : 28 Januar 2008, 13:02:26
Vse najboljše in najlepše malčkom in njihovim lastnikom tudi od mene, da bi bili v prihodnosti vsaj pol tako pridni kot do sedaj :-*
Za bazo pa še ena zelo pomembna stvar - opravljeni zdravstveni testi(HD, ED, PRA, CEA..)

Lp, Maša
 

Nič nima smisla. Smisel nastane.


Baja

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: -10
Odgovori #6974 : 28 Januar 2008, 13:09:35
Citat: Baja na Danes ob 06:24:07
Sej tud mopsika je na vrtu...Sam je pa res da je med borderjem in mopsem VELIKAA razlika..torej,sej ne bi bil vedno Sam zunaj.Samo mogoče 5h na dan(ko sm u šoli) med tem bi mel družbo Lajke ampak tkoi ko bi pridivjala s šole bi šla k njim.Samo  še neki me zanima-pri kolkih letih lahko začnejo z agilityjem? Čene vsi ZELOOO hvala da mi svetujete


Koliko si pa stara Baja? A starši (pišeš, da so ločeni) novega psa odobravajo? Si dobro razmislila o razlogih zakaj hočeš borderja oz. še enega psa? Praviš, da bi ga sprehajala vsak dan razen, ko bi deževalo. Psi imajo svoje fiziološke potrebe tudi, ko dežuje, sneži, piha veter, ...
In kaj bo ko boš nadaljevala šolanje? Kdo bo skrbel za aktivnega kužka?

Nikamor se ti ne mudi, razmisli, pogovorite se najprej doma, potem smo ti še vedno vsi na voljo za nasvete.



Js mam 11let.Vem da se ne mudi,starši odobravajo in tud če se sliši malo pa nimam dolgo pouka in še nekaj let ne bom nadaljevala šolanja...Tko da...Čene eni majo že mladiče in jih tud ponujajo ampak pomoje bom to leglo zamudila k se mi itak ne mudi.. :)



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #6975 : 28 Januar 2008, 13:18:54
Baja, imate namen vzeti rodovniškega border collija?

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #6976 : 28 Januar 2008, 13:54:24
hej

Vidim, da se pogovarjate o bazi rodovnikov za BC.. Recimo primer, kako je to mednarodno urejeno za ZP-je: KLIK  ;)  Ceprav bi mogoce bili dobrodosli se kaksni bolj natancni kontaktni podatki, razstavni uspehi in pa seveda st. mikrocipa..

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #6977 : 28 Januar 2008, 14:02:06
Za bazo pa še ena zelo pomembna stvar - opravljeni zdravstveni testi(HD, ED, PRA, CEA..)

To je itak osnoven podatek, tako da to mislim, da bo 100% noter. Anadune baza mi je všeč, ne vem pa kako so natančni podatki tam. Lahko da kdo link od hrvaške baze?




Baja

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: -10
Odgovori #6979 : 28 Januar 2008, 14:24:40
Se še nism tolk pozanimala..Vem da je border collie ki ga majo eni v vrtovinu (v neki vasi pri novi gorici).Vem da so čistokrvni :)



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #6980 : 28 Januar 2008, 14:31:41
Hvala za čestitke in vse naj naj Eleathom za prvi rojstni dan!!!!  :o Bodite še naprej pridni  :-* :-*


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #6981 : 28 Januar 2008, 14:34:53
Bay, link: http://hrvatskiovcar.pedigre.net/en/index.php

Hvala, jaz sem mislil hrvaško bazo za BC-je. Ta, za HO-je mi ni tako všeč kot mi je tista od Anadune.




Baja

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: -10
Odgovori #6983 : 28 Januar 2008, 14:48:05
Je še kdo slišal da so nevem kje našli border collie v vrečki napolnjeni z vodo v smetnjaku?Baje jih je blo 6 pa sta 2 poginla..Kaj ljudje lahko nrdijo a? :'( >:( :'( :( >:(Mislim da majo srce za kej tazga!!!!!Grrrr mene to tko r******i..Js tega ne bi nikol nrdila!!!!zdej so našli vsem dom.Zadevo so zaključli ker ne najdejo lastnika!!!Upam da se unim lastnikom kej hudega zgodi!!!! >:( :'( >:( :'(



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #6984 : 28 Januar 2008, 15:18:55
Hay,
Baja hvala za kompliment, no jaz sem veliko prebrala o psih in res me zanimajo največ živali, sama sem bila najprej za nemške špice nekaj let ampak sem ugotovila, da imajo napake, ki niso zame OK in sem se kakšno leto še lovila s pasmami, potem pa sem se usedla pa začela razmišljati kaj pričakujem od psa, kaj bom počela z njim in podobno, no in tako sem ustvarila podobo, želim trenutno imeti psa, ki bo podobne velikosti kot Zoro in ne preveč manjši, torej srednje-velike velikosti, želim imeti psa, ki bo gibčen, hiperaktiven, primeren za agility, ker ga nameravam trenirati, želim psa, ki bo hitro dojemljiv in ga lahko naučiš veliko trikcev in mu ni problem to narediti, želim psa, ki ne bo trmast in tako naprej. In tako sem začela ponovno gledati po pasmah, ugotovila da mi FCI 1 najbolj ustreza in med njimi je bil seveda border collie. In mislim, da bi bil tudi dober tim z mojim airedalcem Zorom, ki zna biti grob do psov, ki so počasnejši od njega, vendar ga pri tem seveda pravočasno ustavim in border collie je verjetno tudi hitrejši od njega.
Če je samec kastriran se bo najbolje razumel s samičko in ker je tvoja sterilizirana je še toliko bolje, ker ko se samička goni in če ima samček še zmeraj nagon po paritvi je ponavadi lahko samička napadalna do njega, ker ga ima za prijateljico in se ne zaveda, da je ubistvu samček, ker pač nima mod.
Baja verjemi mi tudi v osnovni šoli imaš kasneje več dni od 7.10 do 2.15 ure pouk.
Ponavadi se začne trenirati pri kakšnem letu starosti ali pa še kasneje, ker prej ni priporočljivo, zaradi kolkov, tudi pri trikcih moraš pazati do kakšnega leta, da ne bo kasneje problemov s kolki, pa tudi pri sprehodu ni dobro če se hodi v planine z mladim borderjem, do nekje 6-8 mesecev pa tudi naj ne bi bilo priporočljivo, da bi  sami šli po stopnicah in vse to je povezano s kolki.
lp,
Anja


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #6985 : 28 Januar 2008, 15:29:05
vse naj naj Eleathom za prvi rojstni dan!!!!  :o Bodite še naprej pridni  :-* :-*

Ja ja, tudi od nas!   :o  :o


Pa vse naj naj tudi tebi Kaja in tudi ti bodi še naprej pridna  :P  ;)



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #6986 : 28 Januar 2008, 15:31:13
Vse naj naj vsem dvo in štirinožcem, ki danes praznujete! :-* :P



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #6987 : 28 Januar 2008, 15:32:42
Hay,
vse najboljše tudi od mene Kaji, Eleathom in še za nazaj Buffy ter Hitu pa njiunim bratcom in sestricam.
lp,
Anja


Baja

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: -10
Odgovori #6988 : 28 Januar 2008, 15:57:46
Waw Zorek ti me prou fasciniraš! :PSi v teji smeri vse kar js hočem biti!!Veš use o psih in še več-mar ti je za njih!In verjemi tud meni je ampak še zdaleč ne vem tolk o psih!..Ti pa... ;DIn lej js bi tega psa rada in to zelo ampak še raje bi vidla da tud če bi bil pr enih drugih in bi bil srečen bi blo bolje kot če bi bil pri meni in ne bi bil srečen!!Zato bom en dan sedla za mizo in poizkušala bit realna ter si vse to dobro zamislt in premislt..In kdo ve kako se bo izteklo! vem samo da se more izteči dobro,ker se nikamor ne mudi in še zdaleč ne tako da bi zaradi moje neučakanosti uničila življenje čudovitega inteligentnega psa.Zato še zdaleč ne mislim vzet psa in se neki časa ukvarjat z njim pol ko pa odraste ga zavržt ali pa ga pustit samga zuni cele dneve!Če je kdo mislu da sm taka se je zelo motil!ker mene briga in nebom šla in si ga kr nekje kupla in pol zavrgla.Ni pes pomaranča-da greš kupiš,pol ko poješ uno dobro notr in odvržeš olupek!oh ne js bom skoz to šla lepo in počasi brez hitenja.



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #6989 : 28 Januar 2008, 16:19:05
Hay,
Baja daj no bom še zardela prvič v življenju. Od tebe sem starejša 3 lete in ti mi rečeš, da vem vse o psih. Ne, ne vem vse o njih, vem pa veliko, a zame je to malenkost, ker nikoli v življenju ne veš vsega ali pa preveč. Jaz berem knjige o psih in živalih že več let in kar preberem me zelo zanima, zato si tudi vse zapomnem, a na žalost ponavadi ne v kateri knjigi ali reviji sem prebrala, zato ne znam komu povedati, kaj naj prebere, če mi ne verjame na besedo. A teorija je eno, praksa je drugo. Veliko več izkušenj dobiš s prakso. Mi smo imel 2 airedalca, za prvega nismo znali pravilno skrbeti, ker še nikoli tudi moj oče ni imel takšnega psa, zato je pač mel malce daljšoi dlako, vendar je bil skoraj vsak dan počesan, vzgajat nam ga na srečo ni bilo potrebno, ker je bil vzgojen v nulo. No pa je prišel Zoro, moj oče je menda kontaktiral še Mirjo Lapanjo med tem in pri Zoru popravili vse napake, ki smo jih storili pri Machonu, vendar pa je bila tukaj še prevzgoja, verjemi 15-mesečnega razvajenega in trmastega psa je zelo težko prevzgojiti, a vendar smo ga dokaj uspešno in to vse brez pomoči kakršnih koli KDjev ali česa podobnega, kakšne vse nasvete je Mirja dajala mojemu očetu ne vem, mogoče tudi to, ampak s tem kar smo dosegli pri Zoru smo zelo zadovoljni. Vendar med border colliejem in airedalcem je velika razlika. Tudi doma smo se odločili, da če bomo imeli še psa bo mladiček, da ne bo problemov, kot so bili pri Zoru. In ja dejansko ko to stvar, ki si jo bral nekje doživiš, šele dobro veš o njej, ker praksa ti le da več, kot samo teorija.
Sicer pa tole je že čisto iz teme, lahko se zmenima preko ZSjev ali pa če me dodaš na MSNju pa ti lahko še tam svetujem kolikor znam.
lp,
Anja