Border Collie

Lisa · 3992987

SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #8790 : 28 Maj 2008, 13:39:33
hehe :D
 to je mišleno kot da če je kakšen lastnik da mi pošlje kakšno slikco prosim


Slikic je pa na netu na miljone.  ;)


lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #8791 : 28 Maj 2008, 13:46:23
Katera psarna?

Verjetno Blessed Borders, saj je Nia od tam  ;)


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #8792 : 28 Maj 2008, 14:10:30
Hay,
ja Blessed Borders.
Sem ga že jaz mislila vzet, pa je potem doma prišlo do dvomov kako bo reagiral Zor na borderja v hiši, zato vsi borderaši, ki se boste peljali kdaj mimo nas (sem iz Mislinje to je med Slovenj Gradcem in Velenjem ali Dravogradom in Celjem natančneje iz Movž to pa je točno med Mislinjo in Doličem) se oglasite pri nam, da vidimo kako bi Zoro regiral na borderja, za psa v varstvu za par dni pa ne vem kje ga bom dobila.
Nam je pa tudi malo težko imeti psa v boxu, ko je ta sam doma. Kako vaši psi prenesejo par urv boxu, ko so sami doma?
Lp,
Anja


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #8793 : 28 Maj 2008, 14:20:03
Če bo Zor samo spoznal borderja ni isto, kot če bi živel z vami.
Buffy je ponavadi vse mladičke ignorirala oz. jih je šla povohat. Enako je delala prve dni z Gio (ignorirala). Potem jo je sama začela vabit k igri. Sedaj sta neločljivi.

Jaz sem kot mladiča obe imela v boksu, ko me ni bilo. Nekje pri starosti 6 mesecev pa sta bili prosto spuščeni doma. Ko kam gremo, ju še vedno zapiram v boks. Tudi v času agility tekem sta obe v boksu (vsaka v svojem).

Zakaj vam je težko imeti psa v boksu?


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #8794 : 28 Maj 2008, 14:25:47
Moja pa, ko je doma sama ni v boksu. Tudi ko je bila še puppa, ni bila zaprta čez noč v boksu. Zvečer ko smo jo dali pančkat, smo ji dali box v kopalnico papir po tleh(hvala bogu, da je mala kopalnica) in zaprli vrata. In isto je bilo takrat ko sem bilva v šlo. Dala sem jo v kopalnico z boxom, ni pa bila zaprta v boxu. Sedaj je pa v dnevni sobi z mačkom(wiii moj muc, moj  :D ) in ima priprta vrata za na balkon. Če pa je lepo vreme pa jo dam ven v pesjak, da uživa na travici in sončku.

Ta tekmi pa je prav tako kot sta od petrce, v boxu večino časa(razen ko greva na sprehod in pred tekom, pa po teku je par minut). Tudi če bi jo hotela imet brez boxa, torej zraven mene na povodcu, bi bil to zame bolj samomor kot kaj drugega. Gleda ovire, se plazi naprej, če je kaj posebenga zalčne vlečt in cvilit, če pa je v naročju, me pa čisto popraska. :D (ok, delamo na tem in se stanje izboljšuje ;) ) Box je pa vsekakor primeren za na tekme, razstave in podobne stvari, da si kuža notri spočije.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #8795 : 28 Maj 2008, 14:44:08
Verjetno Blessed Borders, saj je Nia od tam  ;)


Zdaj mi je pa nerodno.   :-[

Namreč še vedno malo iščem za prijatelja kaj primernega.  ;)

Oz. tudi zase, ampak zase gledam izključno po psičkah.



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #8796 : 28 Maj 2008, 14:52:59
Kako se pa BC-ji obnesejo v pesjaku v času odsotnosti. Imamo namreč precej veliko parcelo okrog hiše in se mi zdi bolj primerno da je pes zunaj v pesjaku ali pa da prosto teka naokoli po dvorišču.
Kakšne so vaše izkušnje?

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #8797 : 28 Maj 2008, 15:03:56
Kako se pa BC-ji obnesejo v pesjaku v času odsotnosti. Imamo namreč precej veliko parcelo okrog hiše in se mi zdi bolj primerno da je pes zunaj v pesjaku ali pa da prosto teka naokoli po dvorišču.
Kakšne so vaše izkušnje?

Odvisno od česa se ti zdi bolj primerno?

Za čas, ko te ni doma je mogoče bolje, da je zunaj v pesjaku,kot pa notri v boxu. Mogoče. Nikakor pa ni priporočljivo, da je pes sam na dvorišču.

Kadar pa je človek doma,pa je večina borderjev najraje tam,kjer je njihov lastnik.
Vsaj za svojega vem, da se ne premakne od mene. Tudi če smo zunaj in recimo sedim pred hišo, bo ležal zraven mene in se ne bo sprehajal po parceli.


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #8798 : 28 Maj 2008, 15:23:26
Hay,na Madžarskem pa je prost še red merle samček in ima istega očeta  :) od tega samčka pa je mama polsestra od Niinega očeta. Same sorodstvene vezi  :D
lp,
Anja


Hm, sem še enkrat prebral in mi ni več tako zelo nerodno, ker je tule ven kar težko razbrat, kaj je kdo.

Pa pri Blessed Borders ne najdem nič. Katera psička naj bi bila mama legla?



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #8799 : 28 Maj 2008, 15:34:44

Za čas, ko te ni doma je mogoče bolje, da je zunaj v pesjaku,kot pa notri v boxu. Mogoče. Nikakor pa ni priporočljivo, da je pes sam na dvorišču.

Kadar pa je človek doma,pa je večina borderjev najraje tam,kjer je njihov lastnik.

Lp Zoran

Točno tako sem si mislil ::).

Kakšna pa je priporočljiva velikost pesjaka?

Lp
B

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #8800 : 28 Maj 2008, 15:40:33
Če bo pes v njem preživel samo tistih nekaj uric, ko ste v službi ali šoli, potem ni treba pretiravat. 2 x 3 metre je več kot dovolj.


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #8801 : 28 Maj 2008, 15:45:33
Za čas, ko te ni doma je mogoče bolje, da je zunaj v pesjaku,kot pa notri v boxu. Mogoče. Nikakor pa ni priporočljivo, da je pes sam na dvorišču.

Glede tegale. Če bo pesjak tak, da bo trava in ograja okoli, kot imamo mi, je lahko problem ta, da ko mu je dolgčas, začne kopat. To je začela delat moja, ko kakšne pol ure v pesjaku. Najprej sredi pesjaka, potem pa pri ograji. Tako, da je nekaj časa nisem upala puščat v pesjaku, če nikogar ni bilo doma. Sedaj je pa dobila družbo.  ;)


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #8802 : 28 Maj 2008, 16:01:21
Sky, mama tega red-merla samška je Elite ;)
ti pošljem zs zdele...



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #8803 : 28 Maj 2008, 16:05:05
Torej, pokrit pesjak 2x3m z lesenim ali betonskim (tu nisem najbolj prepričan) dnom in čim manj sam.
Sem prav razumel? :)

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #8804 : 28 Maj 2008, 16:08:04
Ata si  ;) Pomoje, da je boljše, da je lesen pod. Pa kakšno senčko še zraven  ;)


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #8805 : 28 Maj 2008, 16:18:19
Ata, lahko bi se reklo takole:
Prijeten apartma odprtega tipa, velikosti 6 kvadratnih metrov, luksuzno opremljen, z cudovitim razgledom na se bolj cudovito okolico, na sencno soncni legi. ;) :P



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #8806 : 28 Maj 2008, 16:23:24
Ata, lahko bi se reklo takole:
Prijeten apartma odprtega tipa, velikosti 6 kvadratnih metrov, luksuzno opremljen, z cudovitim razgledom na se bolj cudovito okolico, na sencno soncni legi. ;) :P

Saj sem tu predvidel tudi pokrito teraso, pa za poletje manjši bazenček, pa ... :P

Samo še psa potrebujem  :(

Saj bo enkrat  :-\

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #8807 : 28 Maj 2008, 16:30:43
Sej res, bazen sem pozabila! :D



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #8808 : 28 Maj 2008, 16:36:53
Sedaj je pa dobila družbo.  ;)

In kdo koga "pase"? Kdo je podnajemnik Bebi ali Bučko :P

Sedaj pa čisto zares: koliko "pretepov" je bilo do te idile?

Lp
Božo

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #8809 : 28 Maj 2008, 17:14:46
Hay,
Če bo Zor samo spoznal borderja ni isto, kot če bi živel z vami.
Buffy je ponavadi vse mladičke ignorirala oz. jih je šla povohat. Enako je delala prve dni z Gio (ignorirala). Potem jo je sama začela vabit k igri. Sedaj sta neločljivi.

Jaz sem kot mladiča obe imela v boksu, ko me ni bilo. Nekje pri starosti 6 mesecev pa sta bili prosto spuščeni doma. Ko kam gremo, ju še vedno zapiram v boks. Tudi v času agility tekem sta obe v boksu (vsaka v svojem).

Zakaj vam je težko imeti psa v boksu?
Zor večino psov ignorira, do nekaterih pa je celo napadalen. Drugače pa se on igra samo z enim psom, ki ga tudi pozna odkar se je mali skotil, vendar se igra z njim samo pri nam, ali pa na bližnji njivi, kjer sprehajamo svoje pse, drugače pa ga ignorira.
Prejšnjega psa smo imeli najprej zunaj v ogradi, vendar je bil zelo žalosten, ko pa smo ogrado porušli in ga dali na ketno, katera je bila pritrjena na zajlo, da je imel enako prostora za gibanje se je bolje počutil. Ampak to bolj moti očeta, kot mene, zato mu moram dokazati, da je borderju prav, če je v boxu, ko je sam doma.
SKY pri Blessed Borders je še prost Blessed Borders Even More in je to samček. Imaš spletno tudi v angleščini, tam v zgornjem levelm kotu se klikne. Drugače pa so podatki teh dveh legl izbrisani. Od legla E je mama Elite of Maranns Home (Elite) in oče Rising Sun Spot,  pri leglu D iz katerega je Nia pa je mama Poseidon Karina (Blessing ponekod napisano tudi Bless) in oče Devoted One of Maranns Home (Dev). Leglo E je skoteno na 27. februarja, tako da so že precej stari mladiči, če v parih dneh, ne bo interesanta za mladička, potem ga bo Evelin obdržala, kot je bil sprva namen.
lp,
Anja


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #8810 : 28 Maj 2008, 17:25:43
jaz misli imet psa v pesjaku(mišljeno kot: prepovedan mu bo vstop v hišo...večinoma..če ne bo blata bo lahko tudi v hiši npr. na kak vroč dan) velik je 2x3 m. A je to dovolj? možna je tudi velikost 2x4 m

čaw
     Nika

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #8811 : 28 Maj 2008, 17:52:52
In kdo koga "pase"? Kdo je podnajemnik Bebi ali Bučko :P

Sedaj pa čisto zares: koliko "pretepov" je bilo do te idile?


Bebi ga spremlja na vsakem koraku( to itaq  :D) Ko počivata in se po nekaj časa Bučko spomni da je lačen in gre jest, je Bebi takoj za njim. Ko je Bebki dolgčas začne skakt proti njemu češ " Dej zmigi se, jest bi se igrala" potem začne on nazaj njo s tačko mahat(ampak zanimivo, Bučko se ni nikoli z nobenim psom razumel, z Bebi pa se super, se lepo igrata in ko jo s tačko hoče "udarit" ne stegne krempljev.) U bistvu tudi Bučko uživa, ko mu teži. KO gre ona mimo njega, začne njen rep loviti z tačkami.  :D Sta res ful smešna. Bi moral videt kaj dela Bebi, ko je v pesjaku z njim. Če se mu ne da ukvarjat z njo, Bebi čisto znori in začne kred njim skakat in lajat, če še ni učinka pa naredi en krog pokol pesjaka in ponovi vajo.  :D  Res ju je lepo a vidit. Še bolj pa sta se razumela Bebi in naš pokojni muci. Ko je odšel med zvezdice, ga je Bebi še cel teden raztreseno iskala.


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #8812 : 28 Maj 2008, 17:57:47
A so bili torej pri hiši prvo mucki?

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #8813 : 28 Maj 2008, 17:59:25
SKY pri Blessed Borders je še prost Blessed Borders Even More in je to samček. Imaš spletno tudi v angleščini, tam v zgornjem levelm kotu se klikne. Drugače pa so podatki teh dveh legl izbrisani. Od legla E je mama Elite of Maranns Home (Elite) in oče Rising Sun Spot,  pri leglu D iz katerega je Nia pa je mama Poseidon Karina (Blessing ponekod napisano tudi Bless) in oče Devoted One of Maranns Home (Dev). Leglo E je skoteno na 27. februarja, tako da so že precej stari mladiči, če v parih dneh, ne bo interesanta za mladička, potem ga bo Evelin obdržala, kot je bil sprva namen.
lp,
Anja

No, saj to me je zmedlo, ker ni podatkov za zadnji dve legli. Strani nimajo ravno najboljše.
Mladiček je torej star 3 mesece. To pa tudi še ni toliko. Se bo že našel primeren lastnik zanj.  ;)


lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #8814 : 28 Maj 2008, 18:38:11
A so bili torej pri hiši prvo mucki?

Ja pri nas je bil Bučman prvi pri hiši (je že kar veteran  ;) ) ,potem Ajdolin in potem Bebi. Če ne štejemo Nemca od babice in dedija.


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #8815 : 28 Maj 2008, 18:49:49
Ja pri nas je bil Bučman prvi pri hiši (je že kar veteran  ;) ) ,potem Ajdolin in potem Bebi. Če ne štejemo Nemca od babice in dedija.

Torej je to boljša varianta. Mi imamo namreč doma že mačaka na "ketni" (čisto štajersko :P), pa me je malo strah kako bi sprejel psa, glede na to, da sedaj sam kraljuje v hiši.

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #8816 : 28 Maj 2008, 19:02:32
To morate videt:

A veste, da je v Sarasoti, Florida, leta 2002 mešanec med BC-jem in nemškim ovčarjem po imenu Percy, kandidiral za senatorja in celo dobil skoraj 3% glasov :o.
Pa naj še kdo reče, da američani nimajo dobrih idej >:D
Še foto dokaz


Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #8817 : 28 Maj 2008, 19:13:53

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #8818 : 28 Maj 2008, 19:26:24

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #8819 : 28 Maj 2008, 20:11:57
Kako lepo je tole predstavljeno. Zelo mi je všeč ko je korakala s sprednjimi tačkami in seveda, ko sta se menjavali pri vlakcu, ali kako se pač reče tistemu trikcu. Skratka, občudovanja vredno!  :o