Border Collie

Lisa · 3993002

evva

  • *
    • Prispevkov: 65
    • Točke: 0
Odgovori #15270 : 19 Marec 2012, 19:43:12
Jaz mislim, da sem imela najdražje mladičke pri nas in cena je bila 1000evrov za tujce.

So pa v petek praznovali prvi rojstni dan:) Tako da z malo zamude, še tukaj zaželim vsem Flying Paws S mladičkom vse najboljše:)
In nalimm še nekaj slikic




Sil


Catch


Jazz


Hacker, ki je sedaj doma v Estoniji


Še fotka Biz-a, ki sedaj živi v Ameriki


In filmček Hackerja iz Estonije http://www.youtube.com/watch?v=v4IA3DC2KGo&feature=youtu.be

Pa še filmček Catcha in Jazz http://www.youtube.com/watch?v=TLEck61IDiI&feature=youtu.be




pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #15271 : 19 Marec 2012, 19:44:10
Važno, da biznis JE.
Na obeh straneh.....................r odovniški dražji, baštardi dražji, ali pa obratno  :o



evva

  • *
    • Prispevkov: 65
    • Točke: 0
Odgovori #15272 : 19 Marec 2012, 19:49:33
Važno, da biznis JE.
Na obeh straneh.....................r odovniški dražji, baštardi dražji, ali pa obratno  :o

Se kr težko strinjam, če gledam use stroške pomoje nisem skor nič zaslužila ali pa zanemarljivo malo:)



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #15273 : 19 Marec 2012, 19:54:13
Se kr težko strinjam, če gledam use stroške pomoje nisem skor nič zaslužila ali pa zanemarljivo malo:)

Še to kar si, če si, si preveč  ;)

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/430167_10150619505209290_697324289_9420622_991458277_n.jpg



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #15274 : 19 Marec 2012, 19:59:07
......
Še enkrat:
Pa dajmo razglabljat o kvaliteti slovenskih borderjev... Kar jaz poznam borderje iz slovenske scene, so večinoma kar zdravi. Žal imamo OCD. Po drugi strani na srečo nimamo epilepsije. Pa nimamo slepote. Ni TNSja. Jaz sem vedno za to, da se govori o zdravstveih težavah pri borderjih. Da so zadeve javne. Razen, če si mislila o kakšni drugi kvaliteti?

Si spoznala tri psice s tremi fajnimi lastnicami. ;) To še ne pomeni, da je vzreja tam na visokem nivoju (ne rečem, da je na nizkem, mene osebno odbijejo malce s to obsedenostjo z barvami  ;)).

Ne, ne. Sploh nisem tako mislila, kot si ti razbrala. V bistvu sem spoznala 4 psice :) Ostalih SLO vzreje pa niti nisem.
V glavnem tisto o kvaliteti je bilo mišljeno takole-da imajo vzreditelji različne cilje h katerim stremijo in posledično so psi med sabo različni karakterno etc...etc...V osnovi so neki skupni cilji-standard in neke sposobnosti, potem pa se delijo in razdelijo in s tem tudi padejo različna mnenja in isto je pri lastnikih in tistih, ki iščejo BCja. Eni dajejo poudarek na pašo, delovne sposobnosti, tretji imajo bolj razstavno linijo, četrti pa želijo čim boljše agility pse....

In potem se pri takih debatah navadno vnamejo strasti, ker eni zagovarjajo eno, drugi drugo. To je bilo mišljeno. SLO BC sceno (oz. nasplošno BC sceno) premalo poznam, da bi lahko rekla kateri so meni kvalitetni in kateri ne. To ti lahko povem za "moje" pasme.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #15275 : 19 Marec 2012, 20:04:57
čara, saj potem se mi je zdelo, da bolj na to brcaš. Pa sem imela že cel spis spisan pa se mi ni dalo popravljat.  ;)

Je pa res... Različni okusi, različne linije,... Osebno nekako nisem pristaš ultramočnih kosmatih borderjev na nizkih tacah. Enim so pa očitno taki všeč.


evva

  • *
    • Prispevkov: 65
    • Točke: 0
Odgovori #15276 : 19 Marec 2012, 20:08:01
Še to kar si, če si, si preveč  ;)

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/430167_10150619505209290_697324289_9420622_991458277_n.jpg

Gleda na moje vložene ure in trud, definitvno ne:) Mladiči so vsi presegli naša pričakovanja in vsi lastniki so presrečni in zadovoljni z njimi.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #15277 : 19 Marec 2012, 20:18:45
Rodovniški nerodovniški premaknjeno : http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=9109.msg495322#msg495322

Debata o fizični pripravljenosti in prehranjevalnih navadah lastnikov pa gre v koš, ker sem ne paše. ::)




pikijakob

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #15278 : 19 Marec 2012, 20:22:46
sorry, s tem nisem hotel nikogar užaliti, vendar mislim, da ste pri nekaterih stvareh nekateri preobremenjeni, ne verjamem, da tudi zase tako skrbite. Moj namen je bil samo to, da se malo zamislite....



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #15279 : 19 Marec 2012, 21:26:25
Hey,
mene živcira kako lahko ljudje se nekje "naserejo" in pač dobijo bolanega rodovniškega psa in so potem tako proti rodovniku. Jah če ne znaš brat rodovnika in ni zaupanja z vzrediteljem se pač to hitro zgodi in ker ni pogodbe oz. odgovornega vzreditelja kateri je pač bil izbran takrat, pa potem nastane nezaupanje v rodovnik in so narodovniški psi boljši. Sošolka je uvozila pred leti iz Madžarske labradorko, oče naj bi bil ne vem kak prvak v razstavah in ker se ni preverilo rodovnika je dobila psa z ogromno alergijami in ves ta čas ko imajo psa, razmišljajo kdaj bo čas za usmrtitev, ker pač je s psičko preveč hudo zarad alergij. Potem se pa človek vpraša a je tukaj šlo samo za kakšno napako ali pa so jo vzreditelji nategnili. In kaj zdaj slišiš: "nikoli več rodovniškega psa, samo še mešančka." Ampak hvala bogu je to primerek, ki ne bo dajal denar za nerodovniškega psa.
Prav žalostno je, da so nekateri pripravljeni dati ne vem koliko denarja za nerodovniškega psa, ko mu je za rodovnik vseeno (ja seveda mu je, če ga ne zna brat) in s tem podpira nerodovniško vzrejo. Ja seveda morajo mladiči nekam it, ampak naj se takšni psi oddajajo in se ne parijo nalašč, ker se jim pač ne da z vzrejnimi dovoljenji ukvarjat. Zadnji čas, da se uvede kazen za takšne primere. In me zanima kako bodo taki primerki dokazali kdo je oče mladičev... Če že plačujem psa, hočem vedet njegovo poreklo...
Ampak po drugi strani pa spet, obstajajo vzreditelji, ki imajo več psic in tudi več samcev in lahko parijo z drugim samcem kot pa piše v rodovniku pa splho ne veš. Sem že slišala za primer, ko določen samec je bil večkrat parjen z veimi psicami in nikoli ni dal mladičev razen psicam, ki je njihov lastnik lastnik večih psic in večih samcev, vključno s tem samcem. In potem se človek vpraša ali gre zgolj za naključje pri večih paritvah ali pa je res samec neploden in njegov lastnik na svoje psice spusti drugega samca, ki pač nima toliko uspehov...
Ko pa smo že pri bocih pa lahko rečem, da se slovenska scena veliko precenja, žal. Veliko je psov iz slovenske vzreje z katastrofalnim karakterjem. Res je, da je to pasma, ki je zelo občutljiva na zunanje dejavnike, ampak žal je veliko takih, ki so preveč plašni, so oblastni in/ali histerični, pa še kaj bi se našlo in to zame ni kvaliteta psa, sploh če prihaja več psov s takšnim karakterjem od istega vzreditelja... Da ne bi o tem, da se parijo takšni psi še naprej.
In ko se že govori o barvah, jah saj tut v Slo imamo takšne primerke in jim sploh ni mar kakšen je karakter psa, važno, da je barva. Žal :( In ker sta se ravno izpostavili psarni z barvnimi kombinacijami lahko zatrdim za obojni, da ne bosta parili psov s karakterjem na nuli, ampak se trudita, da so mladiči pasmi primerni s čimboljšim karakterjem, za povrhu pa še lepi v njihovih očeh. In ne rečem, da zdaj so pa vse psarne v tujini oz. psarne z barvnimi kombinacijami ne vem koliko boljše, ampak to, da določene pa so in še vedno obstajajo psarne, ki parijo na barvo, ki producirajo katastrofalne mladiče in jim je vseeno za standard in tako naprej in jim je važen le denar. In seveda tisti, ki parijo v korist pasme, naredijo tudi več testov, prepotujejo tudi 1000 in več km, da bodo naredili njim popolno kombinacijo in tako naprej, če pri teh sešteješ stroške je njihov dobiček lahko celo v minus...
In žal je tako, da še vedno obstajajo vzreditelji, ki parijo samo na izgled oz. prvaštvo v lepoti in producirajo mladiče, ki zagotovo niso v korist pasme ampak ravno nasprotno, kar smo lahko videli tudi v sosednji temi extremi vzreje...
lp,
Anja


Sanaa

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #15280 : 19 Marec 2012, 21:36:18
Ko pa smo že pri bocih pa lahko rečem, da se slovenska scena veliko precenja, žal. Veliko je psov iz slovenske vzreje z katastrofalnim karakterjem. Res je, da je to pasma, ki je zelo občutljiva na zunanje dejavnike, ampak žal je veliko takih, ki so preveč plašni, so oblastni in/ali histerični, pa še kaj bi se našlo in to zame ni kvaliteta psa, sploh če prihaja več psov s takšnim karakterjem od istega vzreditelja... Da ne bi o tem, da se parijo takšni psi še naprej.


O katerem vzreditelju je govora?  :)



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #15281 : 19 Marec 2012, 21:41:32
O katerem vzreditelju je govora?  :)
o imenih ne mislim javno. Zagotovo pa to ni edini primerek. Čeprav še vedno je možnost, da pač gre za naključje, ampak sama temu ne verjamem...
lp,
Anja


amon_raa

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #15282 : 19 Marec 2012, 21:51:53
kuža je doma :)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #15283 : 19 Marec 2012, 21:53:26
o imenih ne mislim javno. Zagotovo pa to ni edini primerek. Čeprav še vedno je možnost, da pač gre za naključje, ampak sama temu ne verjamem...
lp,
Anja

 ??? ??? ??? Meni je smešno, da se govori, kako slabo vzrejo borderjev imamo in kako so vsi bolani. Potem pa pride do vprašanja, katere linije so slabe in kateri psi so bolani pa noben ne bi javno o imenih? Posebno, ker največ o vzreji borderjev vedo ljudje, ki borderjev sploh nimajo...  ??? ??? Če imate jajca pljuvat, imejte še jajca povedat, po kom pljuvate!  ::)

Mojidve sta obe iz slovenske vzreje. Ena razstavna, ena nekaj srednjega. Obe sta meni osebno zakon (vsaka na svoj način). Obe brez zdravstvenih težav (trkam). In obe na vsake toliko bordersko presrani.

Pa poznam kar nekaj borderjev slovenske vzreje pa se mi ne zdi tako katastrofalna kot jo eni hočete prikazati (pa ne mislim zdaj na tiste, ki imajo na vsake toliko kakšno leglo, ampak vzreditelje z večimi legli). Po drugi strani se navdušujete nad tujimi psarnami pa poznate mogoče par predstavnikov od posamezne psarne in so že najboljši? Pa ne rečem, saj verjetno njihova vzreja ni napačna, ampak tudi tam se verjetno znajde kakšen primerek, ko ni ravno njim v ponos...


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #15284 : 19 Marec 2012, 22:11:51
Mislim da sem vložla ogromno časa v njih in žal je prišlo do tega, da sem se odločla, da boca pač ne bom imela, ker so preveč občutljivi na različne dejavnike in težko najdeš boca, ki ima trden karakter. In tudi ti 5rca veš, da sem imela boca rezerviranga, ampak sem se potem odločla, da bom raje še počakala, ker mi leglo ni bilo najljubše in še zarad nekaj drugih dejavnikov in sem potem vzela svojga Bena. In še hvala bogu, da sem se tako odločla, ker sem čez nekaj časa ugotovila, da mladiči škilijo in takšnega psa ne bi vzela za nobeno ceno...
Če že hočeš o imenih: spiridom pari ravno tako na barve in producira nestabilne karakterje. Da ne pozabim leglo z nekaj mladiči, ki škilijo. Ne poznam tvoje AC, poznam pa nekaj drugih primerkov in mi njihovi karakterji sploh niso všeč in nisem edina takšnega mnenja. Slišala sem tudi še za več takšnih primerkov. Seveda imajo lastniki tudi vpliv, ampak velik delež karakterja je odvisen od same genetike...
In nikoli nisem rekla za kakšno psarno, da je najboljša. Priznam, da vsaka psarna ima kakšno napako v mojih očeh, ene večjo, druge manjšo, žal tako je.
Drugače pa tisti primer za parjenje z drugim samcem ni v borderjih.
lp,
Anja


Kayya

  • Gost
Odgovori #15285 : 19 Marec 2012, 22:34:53
ohh poznam ogromn vzrediteljev ki parijo le za videz, ampak vecina ljudi te napake enostavno spregleda. pa nastopijo problemi in krivijo veterinarje ipd. ne bom sla v podrobnosti.



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #15286 : 19 Marec 2012, 22:44:02
Ko pa smo že pri bocih pa lahko rečem, da se slovenska scena veliko precenja, žal. Veliko je psov iz slovenske vzreje z katastrofalnim karakterjem. Res je, da je to pasma, ki je zelo občutljiva na zunanje dejavnike, ampak žal je veliko takih, ki so preveč plašni, so oblastni in/ali histerični, pa še kaj bi se našlo in to zame ni kvaliteta psa, sploh če prihaja več psov s takšnim karakterjem od istega vzreditelja... Da ne bi o tem, da se parijo takšni psi še naprej.
In ko se že govori o barvah, jah saj tut v Slo imamo takšne primerke in jim sploh ni mar kakšen je karakter psa, važno, da je barva.

Sama poznam večino BC populacije v Sloveniji tako domače kot tuje vzreje in se s tem nikakor ne strinjam. Če samo pogledamo kateri borderji so v kateremkoli delu (paša, agilit, frisbi, SAR, ...) dosegli res dobre rezultate lahko vidimo, da jih večina izhaja iz slovenske vzreje. Če bi bili ti psi preveč plašni, oblastni ali histerični, bi bili za delo neuporabni  ;)

V Sloveniji do zdaj ni bilo niti enega samega legla sproduciranega zaradi barv, medtem ko je bilo takih v tujini že ogromno  ;)




5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #15287 : 19 Marec 2012, 22:44:53
Mislim da sem vložla ogromno časa v njih in žal je prišlo do tega, da sem se odločla, da boca pač ne bom imela, ker so preveč občutljivi na različne dejavnike in težko najdeš boca, ki ima trden karakter. In tudi ti 5rca veš, da sem imela boca rezerviranga, ampak sem se potem odločla, da bom raje še počakala, ker mi leglo ni bilo najljubše in še zarad nekaj drugih dejavnikov in sem potem vzela svojga Bena. In še hvala bogu, da sem se tako odločla, ker sem čez nekaj časa ugotovila, da mladiči škilijo in takšnega psa ne bi vzela za nobeno ceno...

Kakor jaz vem, si se odločila za Bena, ker ti starši niso pustili borderja. Ne zaradi tega, ker ti leglo ni bilo všeč.  ::)

Če že hočeš o imenih: spiridom pari ravno tako na barve in producira nestabilne karakterje.

Črnobela Didi, ki je najbolj prijazna psica na svetu s fantastičnim karakterjem, in red merle Orio, ki se ti vrže okrog vratu, ko ga hočeš božat in je med drugim tudi terapevtski pes? Ali Criss in Tylor? Poznaš koga od teh dveh? Jaz sem videla tako Oria kot Tylorja, oba sta odlična. Tako da ne biti pametna o stvareh, ki jih ne poznaš. Kako pari za barve? Vsi smo vedeli, da tako Criss kot tudi Didi ne nosita rdeče. Tylorja se je uporabilo na mojo željo, ker sem videla par njegovih mladičev in so mi bili zakon. Oria se je uporabilo, ker smo ga osebno spoznali na BCCju na Madžarskem in je pes res fantastičen. Kar se pa tiče Maya, se ga je pa spet uporabilo zaradi samega karakterja in ne zato, ker nosi sable (kar se mene tiče, bi raje videla, če je ne bi).

In tisto, da se spodbuja parjenje psa s katastrofalnim karakterjem, ker je posebne barve. Napisano naj bi bilo, da ga bo vzrediteljica sama morda uporabila. S poudarkom na morda. O razvoju karakterja pri mladiču pa itak ni možno vedeti.

Da ne pozabim leglo z nekaj mladiči, ki škilijo. Ne poznam tvoje AC, poznam pa nekaj drugih primerkov in mi njihovi karakterji sploh niso všeč in nisem edina takšnega mnenja. Slišala sem tudi še za več takšnih primerkov. Seveda imajo lastniki tudi vpliv, ampak velik delež karakterja je odvisen od same genetike..

Če si pa slišala, je pa sigurno res...  ::) ::)


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #15288 : 19 Marec 2012, 22:56:25
Pidog pa na ZS lahko ime tistega za 1200?  :)



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #15289 : 19 Marec 2012, 22:58:57
par mescev nazaj ste pa sami trdili, da boc ni boc če ni histeričen (čeprav Alenka če se prav spomnem ti nisi bila zraven).
Ja tudi to je bil razlog, zraven je prišlo še do spora in nestrinjanja z vzrediteljico, kombinacija mi tako ali tako ni bila všeč, ampak sem nekako bila pripravljena potrpeti, ker nisem hotela čakat, ker sem bila brez psa.
Blue merli niso barvni?
Ko slišiš vedno več in več primerov od ljudi, ki jim zaupaš, ki ti pravijo, da so spoznali psa iz določene psarne in je bil katastrofalen v nekem pogledu potem je zagotovo nekaj resnice za tem...
In to je enako kot se ti spravljaš na psarne o katerih nimaš pojma, ker te nikoli niso zanimale razen za iskanje napak.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #15290 : 19 Marec 2012, 23:05:27
par mescev nazaj ste pa sami trdili, da boc ni boc če ni histeričen (čeprav Alenka če se prav spomnem ti nisi bila zraven).
Ja tudi to je bil razlog, zraven je prišlo še do spora in nestrinjanja z vzrediteljico, kombinacija mi tako ali tako ni bila všeč, ampak sem nekako bila pripravljena potrpeti, ker nisem hotela čakat, ker sem bila brez psa.
Blue merli niso barvni?
Ko slišiš vedno več in več primerov od ljudi, ki jim zaupaš, ki ti pravijo, da so spoznali psa iz določene psarne in je bil katastrofalen v nekem pogledu potem je zagotovo nekaj resnice za tem...
In to je enako kot se ti spravljaš na psarne o katerih nimaš pojma, ker te nikoli niso zanimale razen za iskanje napak.

Še enkrat... Tylorja se je uporabilo na MOJO željo!!!! Zakaj bi si vzela črnobelo, če sem hotela merla?  ::) ::)

Meni je bila kombinacija Didi&Orio zakon. In bi takoj vzela iz takega legla, če ne bi imela doma že mladiča. Ampak tebi kot strokovnjakinji verjetno ni za oporekati. Sploh, ker očitno tako dobro poznaš tako Didi kot tudi Oria in linije, iz katerih izhajata.  ::) ::)


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #15291 : 19 Marec 2012, 23:10:10
ja ti mogoče nisi hotela merla in predlaga si samo 1 kombinacijo, kje so pa druge? Verjetno se je zopet kdo tak našel kot ti, ki je predlagal samca in potem vzel črno belega psa?


Zarja

  • Gost
Odgovori #15292 : 19 Marec 2012, 23:10:56
Ko slišiš vedno več in več primerov od ljudi, ki jim zaupaš, ki ti pravijo, da so spoznali psa iz določene psarne in je bil katastrofalen v nekem pogledu potem je zagotovo nekaj resnice za tem...

Pa imajo ti ljudje borderja doma?



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #15293 : 19 Marec 2012, 23:12:45
Pa imajo ti ljudje borderja doma?
večina ja, so pa tudi taki, ki ga nimajo.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #15294 : 19 Marec 2012, 23:19:09
ja ti mogoče nisi hotela merla in predlaga si samo 1 kombinacijo, kje so pa druge? Verjetno se je zopet kdo tak našel kot ti, ki je predlagal samca in potem vzel črno belega psa?

Tretji samec, ki ni bil ČB, je bil Ice. Zame še vedno eden od boljših samcev pri nas. Kaj ti tukaj ni jasno? VSI trije samci, ki niso bili ČB, so bili oziroma so odlični. Kje je tukaj ta grozen karakter, o katerem govoriš?  ::) ::) A se gremo še z zdravstvenega vidika kaj o teh leglih? To tudi vse obvladaš?  ::) ::)

Verjemi, da se večina vzrediteljev borderjev pri nas trudi vzrejati zdrave pse z dobrim karakterjem. Včasih pač ne gre tako kot mora iti. Če je zraven še neizkušenost lastnika, potem pa smo tam, kjer smo. Še enkrat, border ni lahka pasma. Ko pride do takih težav, so pa vedno vzreditelji krivi, ker "producirajo" take pse. Za bruhat!


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #15295 : 19 Marec 2012, 23:27:19
eno je koliko je lastnik psa sposoben obvladat, drugo pa je kakšen je pes nasploh po karakterju.


Zarja

  • Gost
Odgovori #15296 : 19 Marec 2012, 23:31:46
večina ja, so pa tudi taki, ki ga nimajo.

Aha. Sprašujem zato, ker si ponavadi ljudje (vsaj tisti ki jih jaz srečujem), ki nimajo borderja, njihov karakter predstavljajo popolnoma drugače kot je v resnici.



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #15297 : 19 Marec 2012, 23:43:41
Aha. Sprašujem zato, ker si ponavadi ljudje (vsaj tisti ki jih jaz srečujem), ki nimajo borderja, njihov karakter predstavljajo popolnoma drugače kot je v resnici.
ja, to pa, nekateri tudi pretiravajo. Res je pasma je zelo "sensitive", kar nekateri ne vedo in potem že za kakšnega super psa rečejo, da je plašen. Ampak za take ljudi že tako veš, če jih vsaj malo poznaš...


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #15298 : 20 Marec 2012, 07:45:13
Brez sprenevedanja. Kaj (za začetek ;) ) hočete povedati? Da se BC ji v SLO niso nikoli prodajali po 1000-1200EUR. Seveda so se. In za take pse je bilotreba  celo v čakalni vrsti čakat!!!
Sedaj v krizi je pa tudi s ljubljenimi kužki kriza  ;) . Koliko so padle cene rodovniških? Zakaj? Ker so slabši, kot pred tremi, dvemi leti.

Samo glejte, da kakšnega zdravstvenega testiranja ne boste izpustili ;) in vzredili pse, ki že z legla prinesejo osnovno poslušnost in socializacijo  ;D


Ne, v Sloveniji se BC-ji  nikoli niso prodajali po ceni 1000-1200 eur (razen dveh legel, kjer se je točno vedelo za kakšen namen se kupuje in že v osnovi niso bili namenjeni "širšim množicam").
Ne, psi niso slabši kot pred dvemi, tremi leti. Zavedati se je potrebno, da zadevo lahko ocenjuješ če poznaš večino populacije, ne samo kakšnega primerka.
Ne, ni nikakršne krize zaradi krize
In ja, psi slo vzreje v večini primerov ne bodo spuščali zdravstvenih testiranj in bodo že iz legla prinesli socializacijo ter osnove poslušnosti.




alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #15299 : 20 Marec 2012, 08:00:47
In ne rečem, da zdaj so pa vse psarne v tujini oz. psarne z barvnimi kombinacijami ne vem koliko boljše, ampak to, da določene pa so

Prosim ne govorit nekaj na pamet o samih presežkih tujih vzrediteljev, v sloveniji še nikoli nismo parili barvastega gonioscopy affected psa in ga nikoli ne bomo, medtem ko v nekje v tujini to pač počnejo.