Border Collie

Lisa · 3993221

dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #1830 : 30 November 2006, 20:33:20
Citiraj
Minči - saj pri Lumu je verjetno tudi moral biti kakšen udarec vmes, ker je drug rama čisto ok.

 
To nima veze! OCD se lahko pojavi tudi samo na eni rami. Nima pa to veze z dednosto (ali je na eni rami ali na obeh). Pa pri tako mladem psu bi jaz težko sumila na poškodbo (razen če pes non stop divja in skače naokoli). Vem, da švicarje pazijo, pa se odkruški vseeno pojavljajo.



Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #1831 : 30 November 2006, 20:34:32
SKY: Takole lahko nas pa ne mores okol prinesti. ;D Avstralci vsi vemo, da je tole aussie Cash :P :P :P


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1832 : 30 November 2006, 20:35:14
Sem vedela, da se bo en od "vas" takoj oglasil.  :P ;)

Ja, tocno tako dela Olivia (zagrabi vrat/glavo) ko pase zivino...sicer ne govedo (oz. nismo se probali), ampak stalno grize Lyro, Arona, in drugo "zivino"pri vratu, ko dela. Po videzu borderka, po obnasanju na deloviscu cistokrvna delovna avstralka.

Vso sreco Gulu, upam, da se bo Lum hitro okreval.




5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1833 : 30 November 2006, 20:36:40
Sicer pa - še dobro da bo zima in bo vse skupaj malo manj privlačno za dirkanje gor in dol ...  ::)

Haha... To pa ti misliš...  :P Pozimi je vse skupaj še bolj zanimivo... Dirkanje po snegu pa dirkanje za lopatami, ki kidajo (lansko leto je imela Veni poslanstvo, da je preprečevala kidanje in se je kar lepo usedla na lopato  :D ali pa jo je začela gristi). Mi smo jo lani, ko je snežilo, samo na vrtu zdirkali. Eden je kidal na enem koncu vrta, drugi pa na drugem. Ni bilo boljšega kot dirkanje od enega do drugega s poslanstvom, da se na vsak način mora preprečiti, da bi dvignil lopato s tal...  :D


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #1834 : 30 November 2006, 20:40:28
Pa pri tako mladem psu bi jaz težko sumila na poškodbo (razen če pes non stop divja in skače naokoli).

Ma, ne. Saj gre za oboje, verjetno - dedno je to, da ima tako zelo dolge tace, poškodba je pa samo prispevala, da se je že pokazalo. Sicer ne divja non stop, ampak ravno tisti vikend, ko je začel šepat, smo pa res ful šibali po gozdu in se je najverjetneje kam zaletel. Ker je sklep bolj "švoh", je hrustanec odletel ...  in smo tam!



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #1835 : 30 November 2006, 20:43:15
Haha... To pa ti misliš...  :P Pozimi je vse skupaj še bolj zanimivo... Dirkanje po snegu pa dirkanje za lopatami, ki kidajo (lansko leto je imela Veni poslanstvo, da je preprečevala kidanje in se je kar lepo usedla na lopato  :D ali pa jo je začela gristi). Mi smo jo lani, ko je snežilo, samo na vrtu zdirkali. Eden je kidal na enem koncu vrta, drugi pa na drugem. Ni bilo boljšega kot dirkanje od enega do drugega s poslanstvom, da se na vsak način mora preprečiti, da bi dvignil lopato s tal...  :D


Kidati pri nas ne bo ravno treba, ker smo v bloku. Sploh pa upam, da bo do snega tudi Lum že toliko ok, da ga bo lahko vsaj malo sprobal. Glede na vreme pri nas, bo to itak šele enkrat naslednjega avgusta  :P



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1836 : 30 November 2006, 20:53:34
Citiraj
SKY: Takole lahko nas pa ne mores okol prinesti.  Avstralci vsi vemo, da je tole aussie Cash

Lahko da sem se zmotil-sem skopiral slikco iz hrvaškega foruma,kjer je bila med ostalimi slikcami delovnih borderjev.
Tako da če je pomota se opravičujem.   :-[


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #1837 : 30 November 2006, 20:56:00
Sky, je ze dobro hehe. Ekola, da bos verjel :P http://www.risingsunfarm.com/cash.html


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1838 : 30 November 2006, 20:58:23
Hihi ;D

A sploh pasejo borderji na ta nacin, v glavo?

battito animale


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #1839 : 30 November 2006, 21:00:55
dog4ever:samo itak vsak mladič (no vsak pes )ima ogromno energije is kadar lahko slkače naokoli,pomoje je tut to da skoč preveč nerodno in ima smolo....
  
meni se pa zdi to tekanej za žvino malo kruto (ovce že..)bik pa lahko psu naredi marsikaj...


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1840 : 30 November 2006, 21:02:58
pa še brez repka je.  :P

kajcyka, avstralci so bili vzrejeni za pašo govedi in tisti avstralci, ki znajo pasti, bodo že pasli tako, da se pri tem ne bodo poškodovali. Sploh pa, tudi ovce znajo biti kar grobe do psov.  ;)


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #1841 : 30 November 2006, 21:10:06
ja vem samo meni je grozno to gledat,ubistvu nemorem  :-\  ......ful se mi smilijo.....za ovce pa,itak da so lahko samo ne zgleda da bi bile lahko ker so manjše(sicer sem se jih še jaz bala ker se je enkrat en oven vame zakadil  )


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #1842 : 30 November 2006, 21:13:13
gulu, Lum ni prvi border v Sloveniji, ki ima to diagnozo. Jaz vem za tri, ki so bili operirani. Malce potrpljenja več boš potrebovala, pa bo.
Bi ti pa predlagala, da grš še do Matkota (on je pač ortoped št. 1 v Sloveniji), pa naj ti še on pove in predlaga, kaj storiti. Mislim, da mi je nekdo omenil, da so, v odvisnosti od velikosti in pozicije okruška, možne tudi druge metode kot operacija.


Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1843 : 30 November 2006, 21:15:50
Kajcyka, se ti smilijo psi ali govedo?
Meni so pa tele fotke ful všeč in jih gledam z navdušenjem. Kaj vse zmorejo teli naši psi  :o
Poglej tole sliko http://www.risingsunfarm.com/dolly3.jpg  :o

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #1844 : 30 November 2006, 21:23:01
zoe-psi,psi......kaj pa?  ;D men se pa res smilijo....včasih bi kar zajokala ko vidim takšne prizora  :'(  :-[ taka sem,moja duša ne mara tega  ::)
zmorejo že zmorejo....no jaz nebi z mojo nikoli tega počela.....me že ob misli da bi se kaj zgodilo zmrazi....kaj čem taka sem  ;)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1845 : 30 November 2006, 22:47:14
A ne bi delala stvari, pri kateri pes uziva? Smilijo se ti psi, ki uzivajo ob svojem delu? Jaz bi imela raje psa, ki bi pol manj časa živel pa dejansko živel kot pa enega, ki bi ga vodila na dolgočasne sprehode pa bi dosegel lepo starost...


MuBev

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #1846 : 01 December 2006, 00:28:48
Super!
Upam na kar najboljši dom.  :D
seveda, :) saj je pri prijateljih ;) in to zelo blizu 8) tako, da bo večkrat na obisku :P


ste se pa razpisali od zadnjega obiska,
tudi jaz bi raje brez napisa Slovenija, če že, bi pa mali napis www.PeSjanar.Si za vratom :)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1847 : 01 December 2006, 07:49:47
zanimiv članek o "sordniku" z Japonske, ki ima Griffovo sestrico- dokaz,da smo kinologi res čist nori  :lol:

http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/wales/north_east/6173900.stm

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #1848 : 01 December 2006, 09:31:26
gulu: tudi jaz ti priporočam obisk Matkota.


Lp, Ivana


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #1849 : 01 December 2006, 09:43:06
gulu, tudi mi vam želimo veliko sreče pri Lumovem posegu. Stiskamo vse tačke in pesti zanj.


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #1850 : 01 December 2006, 10:38:12
Zanima me vaše mnanje - če je operacija neizbežna (žal je), komu bi vi bolj zaupali - Zaninoviču ali Matkotu? Sama nobenega ne poznam zelo dobro, čeprav se mi je zdel Zaninovič do sedaj zelo realen. Aja, cena je praktično ista.   



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #1851 : 01 December 2006, 11:03:06
Matko.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1852 : 01 December 2006, 11:29:19
nadaljuj tam, kjer si začela oz kjer so ti prvi postavili pravo diagnozo in poseg s katerim se strinjaš in se zdi logičen.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #1853 : 01 December 2006, 12:09:41
A ne bi delala stvari, pri kateri pes uziva? Smilijo se ti psi, ki uzivajo ob svojem delu? Jaz bi imela raje psa, ki bi pol manj časa živel pa dejansko živel kot pa enega, ki bi ga vodila na dolgočasne sprehode pa bi dosegel lepo starost...

ah bi,samo to je tudi večinoma na lastniku,brezveze je delati to če pes uživa,če pri tem ti trpiš ane?pa sprehodi sploh niso dolgočasni ,daleč od tega ;) ....


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #1854 : 01 December 2006, 12:12:17
V ponedeljek se bo dalo majce tiskat. Potem pa upam, da jih čimprej dobimo  ;D.

cacy 2 (2x oprijeta ženska M)    P
cerae 5 (1x moška L, 1x moška M, 1x oprijeta ženska S, 2x oprijeta ženska M)    P
5rca 4 (1 oprijeta ženska M,1 navadna ženska M,1 navadna ženska S in 1 moška XL)
petrca 5 (1x oprijeta ženska M,3x navadna ženska M,1x moška L)
jean 4 (2x oprijeta zenska M, 1x navadna zenska M, 1x moska M)
minči (1x moška M,1x ženska M oprijeta,1x ženska ohlapna M,1x otroška 11-13)    P
gulu 3(1x ž M oprijeta, 1x M moška, 1x XL moška)    P
kajcyka 2 (1xnavadna ženska M,1X oprijeta ženska M)    P
anja 2 (1X moška M,1x ženska M)
SKY 3 (moško XXL,žensko L,otroško 5-7)   P
Mubev 3(ženska M navadna, otroška 5-7, otroška 10)   P
deteljica 4: 1x s ohlapno žensko, 1x otroško 3-5, 1x otroško 7-9, 1x L moški   P
nuška 2: 1x oprijeto žensko M in 1 oprijeto žensko S
tincy 2: 1X žensko M (oprijeto) in 1X moško XL
bosquito 2: 1 x moška M, 1x oprijeto žensko M    P
Kolibri 6: 2x ženske XL, 1x žensko L, 2x moški XL, 1x moški L   P
zvezdica: 1x navadna ženska L
sandra 2: 1x ženska oprijeta M (če so manjše, potem L), 1x  moška XL   P
lelika: 3 -  1x moško XL, 1x žensko XL, 1x žensko L    P
Mojca (od Nikite): 1 X navadno žensko M
Tomaž in Gašper: 2X (1 moška XL in 1 krat M :-\ )
Lovro (še ena sestrica od Veni): zaenkrat 1X mislim, da tudi M moško (Barbka, bo za M že a ne?)


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1855 : 01 December 2006, 12:21:04
Zanima me vaše mnanje - če je operacija neizbežna (žal je), komu bi vi bolj zaupali - Zaninoviču ali Matkotu? Sama nobenega ne poznam zelo dobro, čeprav se mi je zdel Zaninovič do sedaj zelo realen. Aja, cena je praktično ista.   

jst nobenga ne poznam, samo če bi imel moj pes poškodbo sklepa ali kosti, bi sigurno šla k dr. Matkotu.
držimo pesti in tačke za Gula :)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1856 : 01 December 2006, 12:38:36
cacy 2 (2x oprijeta ženska M)    P
cerae 5 (1x moška L, 1x moška M, 1x oprijeta ženska S, 2x oprijeta ženska M)    P
5rca 4 (1 oprijeta ženska M,1 navadna ženska M,1 navadna ženska S in 1 moška XL)
petrca 5 (1x oprijeta ženska M,3x navadna ženska M,1x moška L)
jean 4 (2x oprijeta zenska M, 1x navadna zenska M, 1x moska M)
minči (1x moška M,1x ženska M oprijeta,1x ženska ohlapna M,1x otroška 11-13)    P
gulu 3(1x ž M oprijeta, 1x M moška, 1x XL moška)    P
kajcyka 2 (1xnavadna ženska M,1X oprijeta ženska M)    P
anja 2 (1X moška M,1x ženska M)
SKY 3 (moško XXL,žensko L,otroško 5-7)   P
Mubev 3(ženska M navadna, otroška 5-7, otroška 10)   P
deteljica 4: 1x s ohlapno žensko, 1x otroško 3-5, 1x otroško 7-9, 1x L moški   P
nuška 2: 1x oprijeto žensko M in 1 oprijeto žensko S
tincy 2: 1X žensko M (oprijeto) in 1X moško XL
bosquito 2: 1 x moška M, 1x oprijeto žensko M    P
Kolibri 6: 2x ženske XL, 1x žensko L, 2x moški XL, 1x moški L   P
zvezdica: 1x navadna ženska L
sandra 2: 1x ženska oprijeta M (če so manjše, potem L), 1x  moška XL   P
lelika: 3 -  1x moško XL, 1x žensko XL, 1x žensko L    P
Mojca (od Nikite): 1 X navadno žensko M
Tomaž in Gašper: 2X (1 moška XL in 1 krat M :-\ )
Lovro (še ena sestrica od Veni): zaenkrat 1X mislim, da tudi M moško (Barbka, bo za M že a ne?)
Nina Betetto: ena S ženska majica (ne vem, ali navadna ali oprijeta)

cacy: Kdo je Gul?  :P ;)


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1857 : 01 December 2006, 12:43:54
upssss :-[ :-[ :-[ :-[ :-[

LUMA :-[ :-[ :-[

ma mene skoz daje njen nick pa ime psa :-[ ::) :) se opravičujem :-[



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #1858 : 01 December 2006, 13:03:08
cacy 2 (2x oprijeta ženska M)    P
cerae 5 (1x moška L, 1x moška M, 1x oprijeta ženska S, 2x oprijeta ženska M)    P
5rca 4 (1 oprijeta ženska M,1 navadna ženska M,1 navadna ženska S in 1 moška XL)
petrca 5 (1x oprijeta ženska M,3x navadna ženska M,1x moška L)
jean 4 (2x oprijeta zenska M, 1x navadna zenska M, 1x moska M)
minči (1x moška M,1x ženska M oprijeta,1x ženska ohlapna M,1x otroška 11-13)    P
gulu 3(1x ž M oprijeta, 1x M moška, 1x XL moška)    P
kajcyka 2 (1xnavadna ženska M,1X oprijeta ženska M)    P
anja 2 (1X moška M,1x ženska M)
SKY 3 (moško XXL,žensko L,otroško 5-7)   P
Mubev 3(ženska M navadna, otroška 5-7, otroška 10)   P
deteljica 4: 1x s ohlapno žensko, 1x otroško 3-5, 1x otroško 7-9, 1x L moški   P
nuška 2: 1x oprijeto žensko M in 1 oprijeto žensko S    P
tincy 2: 1X žensko M (oprijeto) in 1X moško XL
bosquito 2: 1 x moška M, 1x oprijeto žensko M    P
Kolibri 6: 2x ženske XL, 1x žensko L, 2x moški XL, 1x moški L   P
zvezdica: 1x navadna ženska L
sandra 2: 1x ženska oprijeta M (če so manjše, potem L), 1x  moška XL   P
lelika: 3 -  1x moško XL, 1x žensko XL, 1x žensko L    P
Mojca (od Nikite): 1 X navadno žensko M
Tomaž in Gašper: 2X (1 moška XL in 1 krat M :-\ )
Lovro (še ena sestrica od Veni): zaenkrat 1X mislim, da tudi M moško (Barbka, bo za M že a ne?)
Nina Betetto: 1 x oprijeta M


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1859 : 01 December 2006, 13:14:33
Ja, tocno tako dela Olivia (zagrabi vrat/glavo) ko pase zivino...sicer ne govedo (oz. nismo se probali), ampak stalno grize Lyro, Arona, in drugo "zivino"pri vratu, ko dela. Po videzu borderka, po obnasanju na deloviscu cistokrvna delovna avstralka.

Vso sreco Gulu, upam, da se bo Lum hitro okreval.



Tudi Griff, ki je border, pa še ogabno tipičen  ::) brez predsodkov zagrabi v glavo neposlušnega ovna-bika pa še nisva srečala.
Sploh se iz "Driskota" na pašniku v sekundi spremeni v jekleno trdega delovnega psa- ne bi verjel ,če ne vidiš :o.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!