Border Collie

Lisa · 3993165

isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #2640 : 16 Januar 2007, 14:06:04
Australian red (oziroma golden red&white): http://www.psonet.com/pikkupaimenen/vanhat/kallisx.jpg  ;)

red&white: http://www.champdogs.co.uk/images/s4194p2.jpg?3   ;)


Mene bolj zanima, kdaj je pes čokoladne barve in kdaj rdeče? Jaz tega ne ločim. Recimo dva primera:


Jaz bi rekla da je prvi cokoladen drugi pa rdec, ceprav nic ne trdim..



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #2641 : 16 Januar 2007, 14:24:07
Kolikor sem jaz zasledila je 1. pes-Australian red  ali ee-red
                                    2. pes- red-white,te imenujejo tudi čokoladne;nekatere psarne pa še ločijo jakost barve, pri psarni Blessed Borders imaš v leglu A mladiča ,ki sta različne red barve in potem ju ločijo po jakosti barve


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #2642 : 16 Januar 2007, 14:44:43
RED BORDER COLLIES


The color represented on this page ("bb" in genetic terms) is called "red" in Britain and the United States; but in Australia and elsewhere, it is called "chocolate"; and what in the USA and Britain is known as "tan" (or "ee"--recessive yellow) is known as "red" (or "Australian red" or "Oz red") in Australia and elsewhere. This conflicting terminology can be confusing, but, because this is a US-based website, we are sticking to the American/British teminology. Just to reiterate, we are talking about "bb red" or "brown" or "chocolate".

 

RECESSIVE YELLOW or TAN BORDER COLLIES
(AUSTRALIAN RED)

Lassie is considered a sable collie, but while her color might be termed "clear sable" by the English Shepherd people, her color is simply called sable by Border Collie people and rough collie people alike. Sable, however, is the same as DOMINANT yellow, and it comes in everything from "clear sable"-- meaning only a very minor amount of black-tipped hairs--to heavily shaded sable--very dark with most of the tan hairs blacked tipped. The operative here is that in order to be considered sable, there must be some black tipped hairs in a dog's coat. But dogs that LOOK clear sable, without any black-tipped hairs, may in fact be RECESSIVE yellow, the Golden Retriever color. These dogs look the same as the clear sable dogs, except they have no black in their coats at all. This color is further confused by being called red (a.k.a.,"Oz Red" or "Australian Red") in Australia. The only way we can tell the difference between dominant yellow and recessive yellow is by searching the coat to see whether there are any black tipped hairs or not. Even by looking, though, you sometimes can't tell the difference because black tipped hairs might be hiding in an obscure area of the body. Be this as it may, we have separated tan dogs from sable dogs and give them a page of their own. The tan we are speaking of can come in every shade from deep, deep, mahogony or reddish-tan, to the very pale, almost pinky-tan like Nick, below, and everything in between.

Vir: http://www.gis.net/~shepdog/BC_Museum/index.html

+1

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #2643 : 16 Januar 2007, 14:54:10
Citiraj
Zoran - nisi vreden border collija.

Jaz pa v drevo pa v jok!  8)
Dobro,da obstaja veliko drugih ljudi,ki VEDO,koga in česa sem vreden.  ;)

Minči je lepo povedala-vsak od nas je kdaj po malem debil.
Priznam,jaz sm bil en velik debil,ko sem to napisal,vendar je moja velika napaka to,da so me starši vzgojili tako,da sem vedno iskren in povem tisto kar mislim.
Vsak si kdaj kaj podobnega misli o kom,pa si tega ne upa povedat.

Se na tem mestu javno opravičujem vsem sodnikom,ki bi se s to mojo izjavo čutili kakorkoli prizadete.
Nikakor nisem na tem forumu zato,da bi delal zgago.
Mislim,da tisti,ki me poznajo vedo,da nisem takšne vrste človek.

Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2644 : 16 Januar 2007, 15:43:35
Jaz bi rekla da je prvi cokoladen drugi pa rdec, ceprav nic ne trdim..

Ne, ne... Prvi je rdeč, drugi je čokoladni.  ;)

Ok, torej tukaj gre za eno in isto barvo potem. Me je zmedlo, ker so na Anadune bazi tako australian (golden) red, red in chocolate. Bi lahko dali samo eno ali drugo...  :-\ Čeprav potem v opisu barv jih imajo res skupaj napisane.  :) Če pa se gredo po intenzivnosti je pa bolj intenzivna rdeča kao čokoladna...

Je pa res, da sem pri teh primerih dala rdečega psa iz UK in čokoladnega iz Australije.  :) Čeprav Nash od Mateje je označen kot čokoladen pa naj bi bil po napisanem rdeč.  ;)


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #2645 : 16 Januar 2007, 15:49:53
Ne mi govorit o šepanju, ker sama vem, kako grozno je.  :( Itak, da ni normalno. Samo sem hotela rečt, da upam, da bodo ugotovili kaj enostavnejšega in manj zahtevnega, kar se bo dalo pozdraviti s čim manj groznim, kot je operacija (ker to pa res ni fino!), mogoče s kakšnimi antibiotiki ... ne vem. Da si je samo kaj nategnila ... Kaj pa vem.  :-\
Za Luma lahko rečem, da mi je kar odleglo, ko smo ugotovili, zakaj šepa, da smo lahko potem pravilno ukrepali. Žal pa je bila potrebna operacija. In zato Kaji in Bebi želim, da bi ugotovili kaj manj stresnega kot si bili okruški pri nas ali bog ne daj kak displazija v komolcu ... Vsekakor pa jima želim predvsem to, da bodo ugotovili, kaj je narobe in ne bo po slikanju še bolj zmedena, kot preden je šla ka veterinarju!


ja sem tudi jaz že razmišljala da bi lahko bila displazija....pa sem Darjo uprašala pa je rekla da je bolj malo verjetno(kukr jest vem je to dedno?!) ,da pa je tudi možno da je zaradi tega ker jo nempka ovčarka med igro po tleh povala....ampak glede na to da sedaj ni prišlo do tega že kar nekaj časa, ker jo zelo pazimo nisem več čisto prepričana da je to....seveda pa močno upam da je vsaj to in ne kaj hujšega... :-\


Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #2646 : 16 Januar 2007, 15:59:30
Torej je bilo v soboto bolje, kako sta se odrezali s Fly? V soboto z Miroslavoma res nisi imela srece, srcno upam, da je Madzar al kaj je bil v nedeljo bil kaj bolj priseben...

v nedeljo je bilo super in je dobila odlično. In sigurno bi še šla k temu sodniku.


lp

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #2647 : 16 Januar 2007, 17:48:47
Update na strani:  www.armic.si/flys_line



lp ;)

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #2648 : 16 Januar 2007, 19:25:09
ja sem tudi jaz že razmišljala da bi lahko bila displazija....pa sem Darjo uprašala pa je rekla da je bolj malo verjetno(kukr jest vem je to dedno?!) ,da pa je tudi možno da je zaradi tega ker jo nempka ovčarka med igro po tleh povala....ampak glede na to da sedaj ni prišlo do tega že kar nekaj časa, ker jo zelo pazimo nisem več čisto prepričana da je to....seveda pa močno upam da je vsaj to in ne kaj hujšega... :-\

Hoj.
Displazija je dedna, ja, ampak možnost žal ni izključena, tudi če so starši zdravi. Vsekakor vse povej veterinarju (tudi o NO), pa ČIMPREJ na slikanje! Hitreje ko začneš zdravit, pa karkoli že je, večja je možnot, da se Bebki kasneje ne bo nič poznalo. Srečno.



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #2649 : 16 Januar 2007, 19:32:40
ja seveda, moram poklicati k vetu! bom sporočila  ;)
HVALA

LP
kaja


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2650 : 16 Januar 2007, 20:46:45
No a ste videli preverjeno..."show BC rules"  ::)
Ampak sta vsaj Storm in Sem in njuna hendlarja (Sabrina+Ian) doživela TV slavo na POPTV  ;)



Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #2651 : 16 Januar 2007, 20:47:08
na Preverjeno je bilo od Ljubljanske razstave pa so bli noter tud borderčki ;)



lp ;)

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2652 : 16 Januar 2007, 20:49:03

Aja Kajcyka a vnetje pokostnice ste izločili?
Displazijo pa se lahko ugotovi samo s slikanjem, dedna je nekje 30% ostalo so zunanji dejavniki.



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #2653 : 16 Januar 2007, 21:08:52
sirtaki: nismo je izločili mi, pa je tudu gulu povedala, da je lahko to ker jo boli še komolec poleg rame....
je displazija lahko zaradi kakega nerodnega padca ali pa če tjo po tleh povalja drugi pes???


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2654 : 16 Januar 2007, 21:23:37
sirtaki: nismo je izločili mi, pa je tudu gulu povedala, da je lahko to ker jo boli še komolec poleg rame....
je displazija lahko zaradi kakega nerodnega padca ali pa če tjo po tleh povalja drugi pes???
displazija ne, je pa ena grifova hčerka šepala in pošepavala in potem so ugotovili na slikanju, da  je imela enkrat zomlj  en kolk, pa niso opazili  in se je narobe zacelil. Tipična poškodba, ko pes med igro drugega ob kaj butne.
Od udarcev s strani (med igro psov pogosto) lahko pridejo poškodbe hrbtenice- čisto majhne , ki se ne vidijo a pritiska na živec podobno koi išjas.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #2655 : 16 Januar 2007, 21:55:22
iščem eno dobro slikico iz specialke, in sicer Klubskega prvaka From Border's Home Unique Sem.
Slikica bo nekje objavljena, zato rabim tudi dovoljenje za objavo (lastniku slikice bom vse razložila).

Hvala!

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2656 : 16 Januar 2007, 22:19:35
jst sm pa dans Luma vidla :o je ratal zelooo lep kuža in zelo je prijazen, sm bla kr presenečena ;D



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2657 : 16 Januar 2007, 22:50:16
jst sm pa dans Luma vidla :o je ratal zelooo lep kuža in zelo je prijazen, sm bla kr presenečena ;D

Jst ga nism vidla že ful časa. Se spomnim samo tistih njegovih tačk. Prijazen je bil pa že prej ful.  ;D


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2658 : 16 Januar 2007, 22:55:47
Jst sm ga dons pomoje 3tič v življenju vidla... prvič je blo na agyu v Lj, kjer Lum ni maral Bodeja (ga je hotu zbutat, pa sta se prvič vidla, pa čist puppya bla, nč jasn ;D), pol sm ga pa še enkrat vidla na parkurju po mali šoli (ga pa bode ni maral nazaj :D). dons se pa nista vidla na bliz nč ;D ker Lum še ne sme pretirano noret. Sej enkrat jih morva skup spravt, da vidmo če se res ne marata ::)



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2659 : 17 Januar 2007, 07:27:48
Pri nas smo ga pa končno dočakali......PRVI rojstni dan  :o :o :o
Vsi, ki imate v nedeljo čas in bi se radi udeležili "praznovanja", vas Buffy vabi v Zajčjo dobravo na dirkanje  :o. Upam, da mi bo uspel narest torto, v najslabšem primeru pa bodo vsaj piškoti  :D.


Luma sem jaz nazadnje vidla za novo leto. Je zrasel v pravega lepotca  ;). Upam, da bo kmalu boljše z njim in se nam bo čimprej pridružil pri kakšnem norenju. Buffy ga prav pogreša  :(.


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #2660 : 17 Januar 2007, 07:49:10
Zdravja, sreče in uspehov vama želimo!  :)
Vse najboljše!


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2661 : 17 Januar 2007, 08:00:37
Čestitke tudi Hit-u. Naj bo še naprej tako priden in zagnan fant. Veliko sreče in uspehov tudi na razstavnem in agility področju  ;).


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2662 : 17 Januar 2007, 08:33:55
Vse naj naj tudi od nas :o :-* :-*

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2663 : 17 Januar 2007, 09:20:35
Vse naj naj Buffy pa da bi te tvoji čimbolj ubogali in razvajali do onemoglosti :-* :-* :-*

Lars & Andreja


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #2664 : 17 Januar 2007, 09:21:46
Vse najboljše tudi od nas!!!

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


uša

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #2665 : 17 Januar 2007, 09:25:55

Vse najboljše obema tudi od naju!!! :D



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2666 : 17 Januar 2007, 09:38:30
 :o :o :o :o

Vse najboljše obema.  :-* :-* :-*

Samo rojstni dan bomo pa zamudili.  :'( Imamo na Iliriji z malo šolo utrjevanje znanja pa bi rada videla, da ni pretirano zmatrana. Pa še ne vemo, kdaj bomo z Gorenjske prišli.  :(


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2667 : 17 Januar 2007, 09:40:38
Če ne bo pretiranega zanimanja za praznovanje, ga lahko tudi prestavimo  ;)


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #2668 : 17 Januar 2007, 10:12:18
Vse najboljse buffy



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2669 : 17 Januar 2007, 10:21:53
Če ne bo pretiranega zanimanja za praznovanje, ga lahko tudi prestavimo  ;)

Midve res ne morva... Že tako bomo šele v nedeljo prišli z Gorenjske pa komaj čakam na malo šolo.  :o

Drugače greva pa po vsej verjetnosti v petek ali soboto pogledat, če je Veni kaj navdušena nad ovcami. Če je, bomo verjetno šli resno past kam. Če ji pa ne bo prav preveč všeč (v kar dvomim  ;) ) pa pač ne.  :)