Moj pes je ful prijazen.. nič ne bo naredil.. hoče se samo igrati!

Geri · 235958

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
basenji takih je kar precej, pa naj bo to pitbull ali čivava. Sploh ni važna pasma in velikost psa. Neodgovornih je ful preveč, še posebno v mestu bi morali biti vsi privezani. Samo žal ni tako. V mojem okolišu sem videla tudi že psičko pasme bull (pa ne mislim nič slabega čez to pasmo, samo jih ima jih veliko neodgovornih lastnikov) katere je ful napadalna na psice, do psov pa ni tako hudo. Sicer jo imajo ponavadi privezano, včasih pa kot prej omenila jo spustijo. Moje mnenje je, da je sploh nikol ne bi smeli spustiti....lp


basenji

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 1
v mestu sploh noben pes nebi smel bit spuščen! >:(nikoli!
pa pitbule bi mogli prepovedat.
ne zato ker jih ne maram(so super kužki),ampak zato ker tej psi zaradi svojih ''morilskih'' nagonov potrebujejo trdnejšo vzgojo,ki jim je večina lastnikov ne nudi.



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
v mestu sploh noben pes nebi smel bit spuščen! >:(nikoli!
pa pitbule bi mogli prepovedat.
ne zato ker jih ne maram(so super kužki),ampak zato ker tej psi zaradi svojih ''morilskih'' nagonov potrebujejo trdnejšo vzgojo,ki jim je večina lastnikov ne nudi.
ooooo take kot si ti najbolj sovražim  >:(  sama imam pitbullko in nima nikakršnih morilskih nagonov. od kje pobiraš take??



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Basenji, ko smo ravno že pri temu, katere pasme bi morali prepovedati (po mojem mnenju nobene): vsak pes je lahko tak, da ga lastnik ne obvlada, tudi tisti, ki veljajo za miroljubne. Pred kratkim sem srečala ravno psa pasme basenji, ki je renčal v mojega, čeprav je bil moj na povodcu, lastnik mi je pa sam rekel, da se ga ne upa prijeti, ker ga bo ugriznil :o  Pol pa najbolje da prepovemo še pse pasme basenji ::)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Šapa, se popolnoma strinjam

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Šapa tudi jaz se strinjam s tabo  >:( Ja halo kateri pes pa ni nevaren če ga lastnik ne zna primerno vzgojiti (seveda mora biti vzgoja primerna pasmi). Poznam dva psa tipa bull in sta obadva srčka da jih večga ni. Joj tole me pa jezi  >:( >:(



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Basenji, jaz bi te pa prosila, če mi lahko prosim razložiš kaj je morilski nagoon, kako do njega pride in kako se pes zaradi njega obnaša. In kaj je zate trdnejša vzgoja?


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Če bi (kateri koli) pes imel "morilski nagon" (pa to zelo dvomim, ker takšen nagon ne obstaja - še pri ljudeh ne v obliki nagona, ampak v obliki psihične bolezni) potem ne bi pomagala nobena vzgoja (niti tista z bolj trdo roko). Kajti nagon ti že v sami definiciji besede pove, da gre za nekaj naravnega, kar se ne da zatreti.


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
lej jaz tako pravim, vsak pes ima v sebi določen ubijalski nagon tako kot človek, lahko vzgojiš napadalnega pudlja ali pa pitbulla in je čisto vseeno katere pasme je. Je pa res, da imajo nekatere pasme v sebi bolj bojevito kri in so mogoče malce bolj podvrženi agresiji. Res je, da lastnik kot oseba veliko primore k vzgoji psa in da lahko agresijo omilimo. Sam tudi mislim, da obstajajo tudi duševno moteni psi tako kot so npr. ljudje tako da ne morate vedno reči kriva je vzgoja. Pitbulli so izredno trpežni psi, stabilnega karakterja in velike bojevitosti nikakor pa ne agresivnosti! Prav nasprotno, znajo biti res dobri pasji prijatelji in to vem iz lastnih izkušenj, ker jih sam poznam ogromno. Basenji jaz se tudi ne strinjam s tabo glede pitbullov, da bi morali biti na vrvici in da imajo morilski nagon. Kjer jaz živim se je treba bati psov kot so zlati prinašalci in labradorce in nikakor ne pitbullov čeprav jih je kar nekaj tukaj. Strinjam se pa, da je treba pitbulla kot pasmo vzgajati z malo tršo roko(nikakor ne nasilje). Ni vedno kriv lastnik in ni vedno kriva pasma, pomoje vse temelji na okolju in tudi na genih samih. 

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Jaz grem pa zdajle postavljat sled in to z bičem v roki. Na privat travnik. Bič je pa za vsak slučaj, če se bo zopet vame zaganjala tista prijazna bernka, ki ima ta travnik po besedah njene lastnice za "svoj". Če se danez zopet prikažeta iz nepokošene trave, po kateri mirno tacata brez dovoljenja lastnikov, imam zdravilo. Na kateri izmed njiju ga bom uporabila je pa še vprašanje.



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Tudi prepovedi pasem so popolnoma brez predmetne. Pasma gor ali dol, vzgoja karakterja je v oblasti lastnika. Pa naj bo za nekatere še tako strašna ali ne vem kaj pasma, neodgovorni lastniki so tisti, ki bi jih lahko začeli deliti po pasmah in prepovedati.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Se popolnoma strinjam s Šapo tudi jaz. Pri vsaki pasmi se najdejo agresivci, pa naj bo to čivava, basenji, AM, pitbuli, zlati prinašalci in še ostale pasme, da jih ne naštevam v nedogled. Vse je čisto odvisno od vzgoje, malo pa tudi od podedovanega. Se s pravilno vzgojo da marsikaj narediti. Vse je od nas lastnikov odvisno...lp


BonaDea

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 4
Sem absolutno za povodce v mestu, ravno tako kot te na LPP ne spustijo brez nagobčnika. Je pa potem še vprašanje, kaj je to "mesto". A to potem velja npr. tudi za travnik v Tivoliju in Pot okoli Ljubljane in druga taka mesta, kjer se psi in lastniki največkrat srečujejo (in tudi najpogosteje prihaja do takih konfliktov).
Prepovedati določene pasme bi bila pa itak bedarija. Saj ni pravih meril, po katerih bi lahko pse kar prepovedal. Je pa res, da so trenutno modne pasme prav take, ki so glede vzgoje bolj zahtevne. Priznam, da se pitbulu, ki ga brez povodca razkazuje kak prepotentnež, najraje na daleč izognem in da imam prav zaradi takih ljudi predsodek do pasme, sicer pa več slabih izkušenj s "prijaznimi" pasmami.
Dokler je v zakonu pes "stvar" in ne naredi večje škode, se v resnici nihče ne ukvarja s tem, če zna človek s to "stvarjo" tudi ravnati. Še zraven ure budilke dobiš navodila, ko jo kupiš, psa ima pa lahko kar vsakdo....
lp




TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Danes sem šel k veterinarju psa cepit proti steklini in sem imel neprijetno izkušnjo. Starejši moški, ki je bil v ordinaciji je imel dva nemška ovčarja, ki nista bila na povodcu, niti ovratnic nista imela!!! >:( Kaj takega pa še res nisem videl!!!! In sem mu rekel, da si naj prime psa, ampak kako, ce ni imel niti ovratnice! In mi je začel zatrjevat, da sta njegova psa prijazna v tistem pa en od njegovih psov skoči v mojega!!! >:( >:( Tako neodgovornega človeka še pa res nisem videl!



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
očitno je basenji ostala brez argumentov... vseeno mene, kot lastnico pitbulla, še vedno zanima ZAKAJ bi jih morali prepovedati in OD KJE njej ideja o morilskem nagonu?  ???  jaz bi prepovedala neodgovorne lastnike, ne pa določene pasme psov  ::)



Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Ojla!

Moje mnenje je da, če bi malo pogledali statistike bi bilo vse jasno... na prvem mestu so zlati prinašalci. :o Ja zakaj... ker jih je tudi največ. To ne pomeni da so ZP na splošno agresivni, ampak veliko ljudi kupi ZP, ker baje že v leglu znajo osnovne ukaze :-\ :D ;D!! Seveda gre posledično malo ZP v šolo saj so izjemno prijazni in pametni že po naravi ::)... v glavnem pitbulov zelo malo napade... Jaz moram povedati da sem od vedno ljubiteljica velikih pasem, ampak do sedaj še nisem velikega psa imela zaradi okoliščin. Se pa zadnje čase VSEM velikim psom na sprehodu ognem v veliiiikem loku če le lahko. Ja, strah me je za mojo pikico. napadov na njo je bilo že preveč, vsak dan berem, poslušam o tragičnih "pokolih malih psov"... JA, napad na malega psa s strani velikega je v veliko primerih usoden in tega se bojim.


Zaradi neumnih lastnikov so najini sprehodi v Ljubljani (ker nimam avta se pač med tednom ne morem zapeljati nekam ven..) postali ena sama preža in strah. stalno gledam kje je kakšen velik pes- malim čeprav tudi ti napadajo se še ne izogibamo, ker v tem primeru Geri lažje zavarujem. Če vidim velikega psa takoj gledam kako se mu lahko izognem. Geri sploh noče več na to potko, kjer sva se ponavadi sprehajali. Od napada bokserke se kar vstavi in vleče nazaj proti domu, tako da sva destinacijo zamenjali.

Skratka... jaz se trenutno "bojim" (zaradi Geri) vseh psov s plečno nad 50 cm... ker zaradi slabih izkušenj ne upam več reskirat!

NA srečo grem doma lahko z vsemi 4 brez straha in vsakič srečamo velike pse brez težav. Če te možnosti ne bi imela bi Geri dobila še večji strah do velikih psov in to mi ne bi bilo ravno všeč. JAZ imam kot lastnica psa ali kot nelastnica psa pravico, da se med sprehajanjem NE počutim ogrožena. Me prav malo briga če je nek pes prijazen ali ne... meni se nima brez nadzora kaj približevat. Če je že tako prijazen in ubogljiv zakaj potem laufa 50 m stran od lastnika ???



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Po mojih izkušnjah so na prvem mestu mešanci z nemškim ovčarjem (predvsem zaradi vzgoje, ki je ni, ker so to kao psi za na ketno), sledijo jim koker španjeli (tisti, ki imajo zoprnost  podedovano, lastniki pa ne znajo zadeve omiliti), goldenčki in labradorci (zaradi viška energije, ki je lastniki ne znajo koristno uporabiti). Vendar so drugi in tretji bolj zoprni kot pa nevarni. Pitbuli in rotvajlerji ne napadejo velikokrat, žal pa so posledice tistih nekaj napadov ki se zgodijo toliko hujše.


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Po neki ameriški raziskavi, ki je vkjučevala SMRTNE napade psov na ljudi v letih od 1979 do 1998, so rezultati sledeči:
1. bull pasme
2. rottweiler
3. nemški ovčar
4. husky
5. malamut
6. razni mešanci
7. chow chow
8. doberman
9. bernardinec
10. nemška doga
11. labradorec
in tako dalje...

Naj omenim, da so na spisku tudi bokser, škotski ovčar, prinašalci, terierji, razni lovsi psi (niso definirani natančneje), avstralski ovčar, koker španjel, novofundlandec,...

Gre pa tu izključno za napade na človeka s smrtnim izidom.

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Pri tem bi bilo dobro povedati, da so prve tri pasme zagrešile skoraj vse smrtne primere med odraslimi, pri ostalih je šlo za otroke  (huskiji in malamuti so pobijali dojenčke).

Pri nas je bil en sam napad s smrtnim izidom, zagrešil pa ga je priklenjen ne prav velik mešanec ki je potegnil otroka lastnici iz naročja in ga ubil.
Tudi je dobro povedati, da se je velika večina zgornjih napadov zgodila doma - v hiši, na dvorišču ali na cesti pred hišo. Precej je bilo psov, priklenjenih na ketno, pa je k njim zataval otrok. Ali pa psov, ki so jih lastniki pustili same z majhnimi dojenčki.
Med naštetimi primeri jih je nekaj, ko je bil pes namerno naščuvan, v enem (ali celo dveh)  primeru je šlo za policijskega psa, ki na povelje ni hotel odnehati.


kitty

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Geri, a ti Paxa posodim za kakšen dan?  :D

Jaz imam vsaj odgovor, da moj pa ni prijazen in to večinoma zaleže. Tvoja za kaj takega ne vzbuja dovolj strahospoštovanja.

Jaz tudi kričim, da naš Schizzo pa ni prijazen pa me največkrat debelo gledajo in se smejijo.  >:(
Schizzo(maltežan) je sicer zlo prijazen do psov dokler ne presežejo določene velikosti. Ko so malo večji se jih pa boji in posledično renči kot, da ima najmanj dva metra več. Seveda rito nasloni na mojo nogo :) 
Danes smo šli pa skupaj s Figotom(bokser) na sprehod in se je skril za njega. Jih je bilo tko lepo videt.

Se mi zdi pa, da je to stvar kulture. Kdor jo ima pusti druge ljudi na miru. Tako kot ne ogovarjamo mimoidočih, tako jih ne nadlegujemo z nezaželenim spoznavanjem njihovih psov.
Pa sicer zelo rada poklepetam in tudi počoham druge kosmatince. Ampak se sama odločim katere in seveda obratno.



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
No, pa je konec še enega dopusta v Malem Lošinju...In rezultati? Precej dobri...Pa vseeno me je en primer prav razsrdil. Tosy je običajno spuščena pred prikolico in baldahinom, ker nikamor ne zaide in je lepo mirna - leži, ali pa se relaksira (poze so res za znoret...). In so imeli eni pristni sosedi seveda nekega mešanca med dobermanom in nemškim ovčarjem. Ta je bil v bližini ljudi seveda lepo priden in vse, ampak ko je šel zraven njegovega lastnika na sprehod - mimo nas seveda - se je kar iznenada zakadil v Tosco in jo hotel napasti. Kaj je storil lastnik? Lepo pridirkal in zvrnil psa in ga šel rahlo mlatiti, pes pa izgledal kot da bi užival... :-X To se je  v roku dveh dneh celo 2x ponovilo. In ko so meni živci popustili sem zabičala da naj da psa na povodec, ker trenutna strategija psa še najbolj spominja na igro in pohvalu. Ja pri svetem bogu, kaj takega res še nisem doživela, ampak me je pa res presenetila kaj vse se spomnijo lastniki. Tosca je potem ohranjala pred njim varno razdaljo, ampak drugih posledic na srečo ni imela. :-\

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Po neki ameriški raziskavi, ki je vkjučevala SMRTNE napade psov na ljudi v letih od 1979 do 1998, so rezultati sledeči:
1. bull pasme
2. rottweiler
3. nemški ovčar
4. husky
5. malamut
6. razni mešanci
7. chow chow
8. doberman
9. bernardinec
10. nemška doga
11. labradorec
in tako dalje...

Naj omenim, da so na spisku tudi bokser, škotski ovčar, prinašalci, terierji, razni lovsi psi (niso definirani natančneje), avstralski ovčar, koker španjel, novofundlandec,...

Gre pa tu izključno za napade na človeka s smrtnim izidom.

Lp


bilo bi nijno nopovedati,da imajo američani večino psov nerodovniških. Ocena napadalne "pasme" je torej opis očividca oz napadenega in zato so ti podatki en drek vredni.
Zame je napad  rotweilera ali NO samo takrat  napad teh pasem, kadar je pes rodovniški, ne pa kadar se nekomu zdi ,da je pes te pasme, v resnici pa je mešanec podoben pasmi.
In kakor npr original pit buli niso nevarni za ljudi so mešanice z njimi zagotovo nevarne.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Še celo če so rodovniški, so vsaj tisti "pet" kvalitete bolj netipični kot večina naših "čistokrvnih brez rodovnika".


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Citiraj
bilo bi nijno nopovedati,da imajo američani večino psov nerodovniških.

Citiraj
Še celo če so rodovniški, so vsaj tisti "pet" kvalitete bolj netipični kot večina naših "čistokrvnih brez rodovnika".


To je res-kdor gleda katero od oddaj na Animal Planet(o živalski policiji),lahko vidi,da je vsak črn ali rumen pes z povešenimi uhlji labrador,če ima malo daljšo dlako je zlati prinašalec,če ima ušesa pokonci(neglede na barvo) je "german shepard",če ima samo malo vijoličast jezik je čov,vsak črn pes z ožigi je rotweiler ali doberman...
Da ne omenjamo vseh vrst čivav.......



Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
že če pogledaš večino pitbullov tam ti je jasno, da nekaj ni v redu... veliko psov je samo gmota mišic in špeha nafilana s steroidi  :-\



newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Popolnoma se strinjam z vsem, kar ste dodali kot dopolnilo mojemu postu. Pa še to bi rekla, da je večina teh pasem na spisku v Ameriki blazno popularnih. In popularnost ima lahko le eno posledico - nenadzorovano vzrejo, vzrejo nerodovniških psov in, če smo čisto kratki, vzrejo wannabe katerihkoli že pasem, torej mešancev. Kot drugo pa je to, da psi prihajajo v roke ljudi, ki nimajo niti najmanjšega pojma o psih. Še bolj žalostno je to, da si taki ljudje omislijo te bull pasme, rote, nemce oziroma približke teh pasem, ki kljub vsemu niso pasme primerne za kogarkoli in je treba kljub vsemu v njihovo vzgojo veliko vložiti oziroma vedeti, na kakšen način pristopiti k njihovi vzgoji...

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
newfka to se dogaja tudi pri nas na žalost  :-\ 



Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Basenji, ko smo ravno že pri temu, katere pasme bi morali prepovedati (po mojem mnenju nobene): vsak pes je lahko tak, da ga lastnik ne obvlada, tudi tisti, ki veljajo za miroljubne. Pred kratkim sem srečala ravno psa pasme basenji, ki je renčal v mojega, čeprav je bil moj na povodcu, lastnik mi je pa sam rekel, da se ga ne upa prijeti, ker ga bo ugriznil :o  Pol pa najbolje da prepovemo še pse pasme basenji ::)
Mah, pol bi goldni tud morali ... 100 m stran od našga faksa je namrač za ograjo en goldi, ki renči nate k zmešan, če ga preveč dolgo gledaš :-\ ???

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Citiraj
In popularnost ima lahko le eno posledico - nenadzorovano vzrejo,

Pravzaprav je v ameriki vsa vzreja nenadzorovana. AKC mladiče samo registrira, nobenih vzrejnih pregledov, nobenih kontrol legel, celo rodovnike si lahko izdela vsak kar sam. Poleg tega se zadnjih nekaj let sistematično zatira "hobby breederje" to je tiste, ki imajo nekaj kvalitetnih psov, razstavljajo, šolajo in vzrejajo. z izjemno intenzivno propagando v smislu "psov je preveč, vzreja je neetična, ker letno usmrtijo miljone nezaželenih živali, vsak nov mladič odžre lastnika enemu zavrženemu revežu... celo poskus uvedbe dvoletnega moratorija na vso rodovniško vzrejo....so dosegli, da večina teh najboljših vzrediteljev vzreja samo še za lastne potrebe. Če sploh. Velike farme in "dvoriščni" rejci pa cvetijo bolj kot kdajkoli prej.

Citiraj
newfka to se dogaja tudi pri nas na žalost

Ja, na žalost vse kopiramo od svojih velikih vzornikov iz devete dežele ravno tisto "najboljše"


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Se spomnim tega zlatkota, ko je bilč še mladiček... Takrat je komaj čakal da ga je kdo pobožal.

Neglede na to, koliko krat sem krožla tam mimo, ga nikoli nisem vidla izven ograje...  :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P