Borelija

scythe · 177557

Princ

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #210 : 21 December 2009, 14:22:31
Se ga ne dobi, v tem je stos vseh "novih" doksiciklinov.

Samo pri nas ;). v Avstriji, Italiji in na Hrvaškem ga še imajo. Nekje sem prebrala (se ne spomnim več kje :-[), da ga je z doplačilom možno dobiti na Hrvaškem (se pravi, da ti naš vet napiše recept - seveda pa je najlažje, če ti ga zrihta kak "pasji kolega"). Imenuje se Doksiciklin se mi zdi. V Italiji pa Bassado - ta naj bi bil tudi občutno cenejši.
Seveda to ni mišljeno kot reklama, zgolj pomoč...
Lp, Mateja



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #211 : 21 December 2009, 22:49:37
Vem kaj in kje se dobi. Doksiciklin je aktivna ucinkovina, preparati, ki ga vsebujejo pa imajo pac toliko komercialnih imen kolikor je proizvajalcev (na HR vsaj 2 razlicna - Belupo in se eden, mogoce Pliva. Ze v ITA pa je preparatov malo morje, poleg omenjenega Ronaxana). Prav Clinofuga se pa ne dobi, oz. izjemno tezko. Morda ga imajo v Avstriji, ali pa kje drugje se kaksne stare zaloge.

V Italiji se ga res da dobiti precej poceni, ampak ga je obcasno nedobavljiv (kateri koli). Tudi Belupov Doksiciklin je v primerjavi s ceno Clinofuga (da o Ronaxanu ne govorim) zelo poceni. Ronaxan se dobi ponekod tudi pri nas (vem, da so ga imeli na KKMZ), ampak je cena res nenormalna  :-\. V Italiji za nakup sploh ne potrebujes recepta (ok, za vsak slucaj ga je pametno imet zraven), na HR pa mislim, da tudi ne bi smelo biti tezav, ce prides v lekarno z receptom. V vsakem primeru pa je fajn prej v "tarcno" lekarno prej poklicati, ker so doze visoke in obicajno nimajo takih zalog.
lp, m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Princ

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #212 : 22 December 2009, 08:42:26
Cene so res nenormalne - še posebej za težje pse; v Avstriji pa sploh. Če imaš srečo in "dobrega" osebnega zdravnika, se da malo prišparat ;)  :-X....
Lp, Mateja



bony

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #213 : 19 April 2010, 22:51:02
Moj border šepa že ene 14 dni, dones sva bila na veterinarski v Ljubljani pri vet. Bojanu Zorku.  Najbolj sem se bala displazije, naredili smo rentgen in displazije nima.... Sumijo pa na borelijo. Tko da zdej bomo 14 dni čakali na retultate in stiskali tačke, da ni okužen.  :(



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #214 : 05 Maj 2010, 17:07:22
naš stari labradorec, ki ima verjetno neozdravljiv tumor, je danes dobil izvide in je pozitiven na borelijo. Zaradi čudnih bolečin v sklepih, predvsem v zadnjih nogah, smo poleg odvzema krvi za pregled na tumorje, vzeli še za borelijo in erlihijo. Na erlihijo je negativen, na borelijo pa pozitiven. Že danes dobi antibiotike, za tumor pa bomo dobili izvide verjetno šele ob koncu meseca. Upam, da ni oboje, ker bi bilo res preveč.
Opozarjam, da so se očitno pojavili okuženi klopi tudi na Obali, previdnost ni odveč!



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #215 : 14 Maj 2010, 18:55:17
Danes sem predlagala veterinarju, da bi testirali na borelijo še druga dva psa, vendar mi je to odsvetoval, ker v primeru okužbe, ko se še ne pokažejo klinični znaki, se načeloma ne zdravi.
Ne vem, če je to vedno tako, jaz bi v primeru znakov okužbe takoj naredila kuro z antibiotiki, zakaj bi čakala na znake?
Vsekakor bomo dali kri na analizo!



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #216 : 14 Maj 2010, 19:38:32
KARMEN tudi jaz sem veta v jeseni sprasevala, ce bi dala preventivno testirat oboje. Pa je rekla, da je to popolnoma nepotrebno, ker tudi ce prisotnost bolezni je, znakov pa ni, dejansko (tako kot si rekla) nic ne zdravijo. Razen ce bi bila tista vrednost (1:nevemkok cesa je ze na izvidih) visoka, potem bi verjetno dali kuro.. Drugace pa ne.. Ker tudi, potem ko je pes okuzen, je okuzen za vse zivljenje, pa ni tako, da je vse zivljenje potem na atbjih.. Ampak pac, ce so znaki, potem se zdravi, v nasprotnem primeru ne..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #217 : 14 Maj 2010, 19:54:47
Baje se ne zdravi, zato ker je sama kura zelo obremenjujoča za jetra.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #218 : 08 Junij 2010, 07:34:54
Ali je kdo cepil psa proti boreliji?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #219 : 08 Junij 2010, 08:22:11
Mene so pred parimi dnevi poskušali prepričati, kako fajn je to, pri vetu. Ampak moram še preštudirati dejansko kako učinkovito je. Pri vetu je rekel da je 99% učinkovito, cepiš 2x v razmiku 1 meseca, cena cepljenja je 39€.

Vsekakor bi bila dobrodošla mnenja tistih ki so že cepili oz ki so zadevo malo bolj poglobljeno preštudirali.


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #220 : 08 Junij 2010, 08:34:17
Tudi mene so pri veterinarju preprečevali, da je dobro cepit, ker da cepivo nima več veze z različnimi sevi, ker deluje na črevesje klopa. Ve kdo kaj več o tem? Če je res učinkovito, bi jaz definitivno cepila. Sicer smo pa Tani testirali in so vsi testi negativni ;D



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #221 : 08 Junij 2010, 09:41:56
Meni je vet.rekel, da je cepivo proti 4 sevom, medtem ko jih klop izloči 17. Včeraj smo vzeli kri za analizo borelije in erlihije, za cepljenje se še odločam.



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #222 : 08 Junij 2010, 09:50:34
Meni je pa rekel, da cepivo vpliva na črevesje klopa in ker klop spusti strup šele na koncu, ga tako že prej onemogoči.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #223 : 08 Junij 2010, 09:58:17



EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #224 : 08 Junij 2010, 15:37:57
Danes mi je veterinar zagotovil, da to novo cepivo, ki ga imajo je namenjeno evropskemu trgu (za razliko od prejšnjega, ki je bil izdelan za "ameriške klope") in, da deluje na podlagi protiteles (kot je opisano v zgornjem linku). Edino kar me še skrbi je, če so kakšni stranski učinki... :-\ Že kdo ve za ceno tega cepiva?

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #225 : 08 Junij 2010, 15:54:25
Kot napisano, meni so rekli ceno 39€/ cepljenje.

če računam da imam 4 pse, in moraš cepiti 2x...


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #226 : 08 Junij 2010, 16:05:09
Kot napisano, meni so rekli ceno 39€/ cepljenje.

če računam da imam 4 pse, in moraš cepiti 2x...

Spregledala, da je cena že napisana :-[

Ja, tudi pri meni je računica enaka;  8 X 39 EUR... :(

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #227 : 08 Junij 2010, 16:15:08
in potem ponavljat vsako leto, če sem prav videla


Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #228 : 08 Junij 2010, 21:40:12
kako se pa reče temu cepivu?



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #229 : 09 Junij 2010, 01:22:14
A pa je ziher takšna cena povsod? Ker jaz sicer nisem vprašala, je pa na ceniku v čakalnici na veterinarski postaji navedena pol nižja cena (malo manj kot 20 evrov). Bi bilo za preverit.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #230 : 09 Junij 2010, 08:51:52
Hja...sedaj razmišljam če je mogoče to cena za obe cepljenji...ne vem. bom pa preverila ob prvi priliki. če se pa komu da lahko pokliče v bolnišnico za živali postojna in točno vpraša ali je za eno ali obe cepljenji (samo meni je bilo samoumevno da je za 1 cepljenje, zato nisem niti spraševala).


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #231 : 09 Junij 2010, 09:06:07
Postojna je najdražja, velja vprašati še kje drugje.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #232 : 09 Junij 2010, 09:54:49
Kot rečeno bolj kot cena bi mene zanimalo dejansko kako učinkovito je to  cepivo in ali ima sploh smisel cepiti. po tem kar sem do sedaj prebrala, sem bolj proti cepljenju kot za...


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #233 : 09 Junij 2010, 10:24:55
Učinkovitost cepiva je kot sem napisala zgoraj. Od 17 sevov, ti cepivo zaščiti psa pred štirimi sevi, ostalih 13 ostane nezaščitenih. To je to!



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #234 : 09 Junij 2010, 10:45:23
A je kakšna razlika v pogostosti pojavljanja različnih sevov? a je kje kakšna študija narejena kateri sevi se najpogosteje pojavljajo? predivdevam da ne. če niti ne testirajo kateri sev je pri posameznem okuženem psu - ne vem meni bi bilo logično da če plačaš toliko za test naj še preverijo kateri sev ima pes....


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #235 : 09 Junij 2010, 10:49:47
Mene bi pa zanimalo, kakšni so stranski učinki. Vem za stara cepiva proti boreliji, da so ljudje dobili tako hude reakcije, ki so bile dejansko bolj hude kot simptomi bolezni sami (oz. so kar uradno zboleli).  Ko sem to brala od ljudi, ki so to doživeli, sem rekla samo ne hvala.

Če pa deluje na 4 od 17 sevov, potem pa res ne vidim razloga.

Če koga tema bolj zanima, obstaja zelo podroben forum o klopnih boleznih, sicer ameriški, ampak gor je ene par ljudi, ki obvladajo branje krnih slik in če ima kdo kako vprašanje:
http://apple.ease.lsoft.com/scripts/wa-PLUTO.exe?A0=TICK-L

IZgleda predpotopno, ampak so aktivni in gor je en vet, ki se samo s tem ukvarja. (Dobivam digest še od dni, k oje moja psica prebolevala erlihijo).

Kar sem se nauičila je to, da so krvne slike lahko zavajajoče. Npr. zelo nizek titer lahko pomeni, da je pes čisto zdrav, ali pa povsem nasprotno, da se je sistem nehal borit in da je pes že zelo bolan (samo takrat se verjetno že zelo dobro simptomi vidijo). IN pa to, da pri psih, kjer se klopne bolezni sumijo, se ne čaka 2 tedna na izvide, ampak se zdravi takoj. V 2 tednih lahko bakterije že kar lep kraval naredijo ledvicam, naredijo se artritične spremembe...

NO, mimogrede, leta 2005, ko so mojo Taro zdravili, je dobila CLinofug. Ironično sem ga isti teden dobila tudi jaz, in to pri dermatologu zaradi čudnega kožnega ekcema ali vnetja na obrazu. IN a zdaj pa se prav CLinofuga ne dobi več ali kako...? Meni je veterinar rerkel že predlani, da se zdaj daje nekaj drugega, ampak a je ista učinkovina doxycyclin?







TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #236 : 09 Junij 2010, 12:00:14
Ja, sedaj clinofuga več ni, se dobijo zdravila z drugim komercialnim imenom (npr. Ronaxan), ampak učinkovina je pa še vedno doxycyclin.

Aja, Taar, pa hvala za link od "klopnega" foruma.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #237 : 09 Junij 2010, 13:46:00
Jaz sem se danes pozanimala o temle novem cepivu proti boreliji. Deluje na vse seve, tako da je učinkovito. Je pa treba delat letno revakcinacijo. Cena enega odmerka je pa tam nekje okrog 39€.

Sem se odločila in bom dala Zaro drug teden cepit..



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #238 : 09 Junij 2010, 13:56:29
Kaj pa stranski učinki novega cepiva? Kdo kaj ve?



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #239 : 09 Junij 2010, 14:14:05
Bom vprašala..