Royal Canin

scythe · 83361

TikTak

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #120 : 05 Januar 2010, 20:48:30
Happyju smo začeli mešat Rc in TehniCal in je dobil zelo mehko dlako :o 
Ampak se tud meni zdi da je bolj rumenkast kot je bil. :-\
Pa moti me ker so zelo veliki briketi on jih pa golta ::), pa hitro jih zmanjka, če jih daješ tudi kot nagrado.



delfinčika

  • Gost
Odgovori #121 : 09 Februar 2010, 19:33:46
Mene zanim kakšna je razlika med npr. Hrano RC za labije pa 'navadnoi' hrano. Ker jas mam ene testerčke zaa labije pa verjetn nebo nič narobe, če jih Maci dam ane?

Verjetn se ne bo čez noč spremenila v labradorca ane  ??? :D :P



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #122 : 09 Februar 2010, 20:27:43
Mi smo spet na RC-ju...

delfinčka:
evo ena navadna pa za labije:

Maxi Adult 15 kg je hrana namenjena odraslemu psu velike pasme do 5 leta starosti.

Aktivnost psa, preventiva prebavnih motenj in boj proti procesom staranja so glavni faktorji, ki jih upošteva prehrana z namenom, da bo pes v odraslem obdobju v najboljši formi. Zato je Maxi Adult hrana vse kar potrebuje odrasel pes za svoj zdrav razvoj.

Hrana omogoča popolno asimilacijo hranilnih snovi, ker vsebuje visoko prebavljive snovi.

Zaradi vsebnosti tavrina, ki stimulira srčno funkcijo prehrana ugodno vpliva na delovanje srca.

Ker hrana vsebuje veliko glukozamina, kondroitina in omega 3 maščobnih kislin pomaga ščititi sklepe.



Posebna hrana za mlade labradorce je pripravljena tako, da so v njej vse posebne potrebe labradorcev in omogoča, da psi že med rastjo dosežejo vrhunsko zdravje.

Skrbi za zaščito sklepov s pomočjo visoke vsebnosti glukozamina in kondroitina.

Bogata z beljakovinami in L-karnitinom, energetska sestava hrane pa je prilagojena tako, da pomaga ohranjati idealno optimalno težo vse ljubljenčevo življenje.

Ekskluziven kompleks, ki vsebuje cink, vitamine, maščobne kisline in amino kisline, je namenjen za ohranjanje lepega kožuha in zdravje kože.



delfinčika

  • Gost
Odgovori #123 : 13 Februar 2010, 19:07:54
No ni se v labija spremenila  ;) :P

Sem pa za poskus zmešala hrano Chappi in hrano Royal Canin in je samo RC ven pojedla.

No in tudi RC že meni velko bolj diši kot Chappi. Chappi ful smrdi. Saj ne rečem, da je RC kakšen parfum samo je pa boljš kot Chappi ;)



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #124 : 13 Februar 2010, 21:05:03
Itak, da je RC boljši, če pa chappi sodi v isti rang kot pedigree in ostale cene hrane...



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #125 : 15 Marec 2010, 11:15:18
tudi sam prešaltal na RC in so prvi vtisi zelo dobri; hrana ne smrdi (tko kot Brit recimo) in ima jo zelo rada;


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #126 : 15 Marec 2010, 12:34:25
no men je pa puščal Eukanubo in RC ven izbiral,
je že sam skrbel da mu ne bo obarvalo dlake  ;D ;D ;D

LPD



dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #127 : 16 Marec 2010, 06:29:36
zamima me kakšno dozo RC-ja dobi vaš pes (tisti ki imate težke okrog 7kg odasle teže.
Moj trenutno dobiva 3x po cca. 42g.

LPD



Amali

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #128 : 16 Marec 2010, 10:26:54
3x po 40g  :)



bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
Odgovori #129 : 06 Avgust 2010, 11:04:22
Vidim, da ste nekateri hitreje prešli na Adult kot je napisano na vreči.

Moja mala je trenutno na RC Chihuahua junior, katero naj bi futrala do 8 meseca. Ali naj se tega držim, podaljšam ali skrajšam rok?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #130 : 06 Avgust 2010, 11:38:07
Zamenjaj hrano :):):):)

sicer pa pri ta malih več kot do 6 meseca nima smisla hraniti z puppy hrano, komot prešaltaš na odraslo hrano.


bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
Odgovori #131 : 06 Avgust 2010, 12:10:02
Bi ji menjala takoj, ampak v vsej poplavi hran ne vem za kaj naj se odločim. Imaš kakšen predlog?
Pa briketi morajo biti minimini, ker če ne jih ne uspe pregriznit in jih golta  :-\



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #132 : 06 Avgust 2010, 12:21:04
Osebno pač preferiram nekaj kjer je več mesa, in manj koruze/pšenice/soje :)

Acana ima small breed, ampak ne vem na pamet kako veliki so briketi. Pa tudi recimo Canidae nima sploh velikih briketov. Oboje pa je sigurno svetlobna leta pred Royal caninom :) Preberi si malo teme za te hrane in boš videla. probaj dobiti tester, da preveriš glede velikosti.


bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
Odgovori #133 : 06 Avgust 2010, 12:33:50
Hvala! Bom pobrskala za testerji, pa bom videla kako ji odgovarjajo.



xCore

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #134 : 27 Oktober 2010, 07:41:58
Lep pozdrav!

Od včeraj naprej v moji postelji spi tudi:




In me zanima glede porcije hrane če sem jaz tisto tabelo prav razumel. Hranim jo z royal canin labrador retriever junior.

Naj bi bila velike rasti (vagal je še sicer nisem) zato sem gledal razpredelnico za težo odraslega psa 35 kg. Stara je skoraj 3 mesece se pravi bi dnevno morala dobiti okoli 340 g hrane oz 3+5/8 merice ki sem jo dobil zraven hrane. To ji razdelim na 3 obroke dnevno.

Sem prav razumel?

Še tabela da ne boste iskali:
http://www.royalcanin.co.uk/pdf/labrador_junior.pdf



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #135 : 27 Oktober 2010, 19:09:29
Prav ;) Po nekaj časa boš videl ali ji taka količina kot je navedena v tabelah ustreza ali je prevelika oz. premajhna. Če se redi ji malo zmanjšaj, če vidiš, da se ji vidijo rebrca malo povečaj. Tabela naj ti bo samo smernica. Bolje je, da je malo presuha kot predebela.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #136 : 27 Oktober 2010, 19:28:35
Pa odrasle labradorke imajo težo nekje med 25-30kg..



kavalirka

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #137 : 23 December 2010, 06:09:49
Hoj. Mam težavo - moja kavalirka ( 5 mes in pol ) noče več jesti RC junior. Do zdaj je jedla lepo- bolna ni ,ker se ji lušta vse mogoče ( ji ne dam ), ampak RC ne pogleda več, Kaj naj? Je že malo shujšala.



destiny

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #138 : 23 December 2010, 08:49:46
Moja psička (Fr. buldog) je tudi pri enih 6 mesecih začela zavračati to hrano. Ene štiri dni sem jo pustila, sem mislila, da bo že začela jesti, potem pa sem ji hrano menjala. Na podlagi mnenj na forumu sem se odločila za Acano (Grasslands) in od takrat naprej brikete z veseljem poje.   ::)




Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #139 : 27 December 2010, 19:15:46
O moj bog :'( :'( A je to res, da bi naj Royal Canin in Eukanuba testirala na živalih??? :'( Spet se bom sekirala, ker moja psička trenutno še je RC in mačka tudi :-\

Kaj pa Acana?


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #140 : 27 December 2010, 19:30:38
heheh...jah tako je, če je hrana v rokah multinacionalk.

raje se sekiraj če uporabljaš navadno kozmetiko, je še več testiranja na živalih.

najbolje se je izogibati vsega, kar je v lasti multinacionalk, pa je mir.


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #141 : 27 December 2010, 19:49:25
Aha, hvala :-\

Z razočaranjem sem ugotovila, da ima RC samo dve zvezdici od 6  :'( To je za moje pojme slabo :'( A je tista stran vredu? ( Dog food analysis), očitno bomo morali prešaltati na Acano in to čim prej ::)

Zanima me vaše mnenje o RC je res taaako slab? Skoraj na isti ravni kot pedigree. Poleg tega pa je ena vrsta RC za čiste zobe 1 ZVEZDICA  ??? ??? ??? Katastrofa ::) Na isti ravni kot pedigree šit....



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #142 : 27 December 2010, 20:53:41
Buče, RC je čisto solidna srednjerazredna hrana, smo zadovoljni

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #143 : 28 December 2010, 11:48:06
Preizkusili smo RC in nismo bili zadovoljni. Pred leti sem padla na RC finto hrane za posamezne pasme, hranila svojo šicujko z RC za šicuje. Po parih tednih se ji je dlaka obupno poslabšala, ostala brez vsakega leska pri drugače isti negi, tako da lahko mirno rečem, da je RC za šicuje slabša hrana od na primer Nutro, kar je jedla prej in pozneje (ko smo prešaltali nazaj na Nutro, se je dlaka zelo kmalu izboljšala in bila taka kot prej). Zato, ja, po mojih izkušnjah, ne glede na to, koliko zvezdic ima ali nima, za en drek hrana.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #144 : 28 December 2010, 12:45:00
Za vas ni bla OK. Karotu  pa je zelo ustrezala več kot 10 let (itak smo menjavali žaklje). Bina je pojedla en žakelj-popolnoma normalna je bila.
Če psu odgovarja hrana -iztrebek, dlaka, koža, počutje, in nima kakih vetrov pol brez slabe vesti ostanete na tej hrani.

Je defenitivno precej boljša kot supermarket hrane  ;)

Jaz se edinole izogibam Pro Planu-ki res ni bogvekaj, za tako ceno pa sploh ne, po novem nam tudi Bosch ne odgovarja več, Eukanuba nam tudi ni bila vredu, Hills je pa pes izpljuval, ker mu je bil ogaben  ;D



http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #145 : 28 December 2010, 12:54:39
Tudi našim že vsa leta odgovarja RC.Sem imela z drugimi hranami več problemov.Hillsa nobeden od naših psov ni maral,po Eukanubi je bila količina dreka tolikšna,da sem mislila da imamo doma medvede,pa še po štirikrat na dan so šli na blato,po Satisfaction so imeli tekočo rumeno drisko,po Nutru so pa tako prdeli,da ni bilo z njimi za živet.Nutra Gold losos je bil v redu,Nutra Gold piščanec-katastrofa.Vsi psi so bili rdeče obarvani.Prav tako po Purini Pro plan.
Tjaša



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #146 : 28 December 2010, 12:55:44
Za vas ni bla OK.

Saj pravim, po mojih izkušnjah ;)



lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #147 : 28 December 2010, 13:00:43
Hills je tudi moja kr zbruhala. Takoj šli na drugo.

Mene samo zanima, če vi dejansko mislite da je v hrani 6* zmleto sveže meso in da je v tej hrani živina rejena samo temu namenu. To ni glih legitimno. Pomoje je v vseh teh hranah ostanek od proizvoda ali pa meso, ki mu je potekel rok, še in še.... Ne verjamem nobenem proizvajalcu.

Pa še to: v ameriki se prodaja meso živali ki so poginile zaradi neznanega vzroka (to je v teh cheap marketih za reveže dejansko res za reveže). To sm gledala dokumentarec. Zato ne pričakujem, da bo v pasji hrani kej bolšga.

Pomoje je še najboljš, da pes dobi tudi kaj svežega mesa, ne sam briketov.

LP



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #148 : 28 December 2010, 15:36:50
V res vrhunskih hranah je točno tisto, kar na deklaraciji piše, da je. Se pa to potem tudi (pre)plača. Zakaj bi bilo neligitimno gojiti živino izključno za pasjo hrano? Lastnik proda meso komur hoče. Je pa nepotrebno in neekološko, ker psi povsem lepo izkoristijo dele živali, ki jih ljudje nimajo preveč radi (so pa užitni)


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #149 : 28 December 2010, 22:07:11
Če primerjaš te klasične hrane, Hills, Eukanuba, Bosh, Pro pac, Royal in podobno, je Pro plan še najbolj kvalitetna izbira. in tudi če primerjaš razmerje med kvaliteto in ceno med samo temi znamkami, je tudi Pro plan najbolj ugoden, glede na to kaj dobiš.  Royal itak pretirava s ceno 100 na uro, Hills pa tudi. Nobeden od njiju pa ni nič prida.

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou