Naše živali

ninci · 29625

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
: 16 Maj 2005, 17:32:35
Opisi:.
Smart, rodovniški prinašalec, 1.4.dopolnil 3 leta, tipičen prinašalec, trmast in svojeglav. Njegova prinašalsko netipična lastnost Ni požrešen.

Rumba: smartova hči, 1.7.bo dopolnila 1 leto, brihtna, poslušna, hiperaktivna, predana samo enemu gospodarju, blazno scrkljana, njena prinašalsko tipična lastnost: Požrešna!

Frajer: mačkon, oktobra bo eno leto kar ga imava, natančna starost ni znana, najden v vreči za smeti, rešen, in "začasno" nastanjen pri nama, začasno bivališče je hitro prešlo v stalno. Največji klovn v naši družini, naučil naju je pospravljanja, in vedno te spravi v smeh, obožuje sprehode, in druge pse ::), trenutno ga učimo plezati po drevesih, ker mu je vse to popoloma neznano. Strast: ptiči Netipična mačja lastnost: ne samo da ljubi pse, ampak misli, da je eden od njih.

LP nina



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #1 : 17 Maj 2005, 22:35:38
A lahko jaz tudi opišem naše živalce!! Haha  ;) ;)

GANA; rodovniška psička, 10.3. je dopolnila 3 leta. Je zelo zelo živahtna psička in pa še bolj scrklana. Čeprav govorijo, da pes odraste pri treh letih, pri Gani to ne velja. Še vedno je otročja in samo igrala bi se!! haha  ;D ;D Je zelo ponosna mati 10 malim prinašalčkom. Gana pravi, da so pridni po mami in nagajivi po očetu!! Haha  :D :D

OLI; Še en razvajen muc, ki je bil rojen tam nekje kot Gana in smo jih skupaj dobili. Tako da sta skupaj odraščala. Najraje spi na drevesih in je pravi ptičar.

TOM; Je pa prišel kakšno leto za Gano in Olijem. Pa smo rekli, da je zadosti en maček pri hiši, zato mu tudi nismo dali jesti. Pa je minilo 14 dni in maček je še vedno bil pri hiši in vedno bolj rejen. Pa sem nekega večera prinesel Gani hrano in se je najpraj najedel Tom in kasneje Gana!! Tako da smo rekli, da ga je Gana posvojila in zato smo ga tudi obdržali.  ;D ;) Je pa zelo priden, ker je polovil skoraj vse miši v okolici hiše!!

Zraven so pa še kure, pa muhe, pa komarji!! haha!!  ;D

Lp, Marko


Švigi

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 21 Maj 2005, 08:27:20
Pa še mi.
Gigica Migica Švigica je Cirneco dell'Etna rodovniška psicka.1.10. bo stara 5 let.Je psicka s katero prakticno nismo imeli še nobenega problema.Je naš mali klovncek!Izredno rada se druži z ljudmi in se pogovarja (glasovno).Je nežna,zna se crkljati na 100 in 1 nacin.V svojem srcu pa je še vedno strašna lovka kar vedo že vse vrane tu naokoli.Ujela je že tudi eno miš.Vau!Trenutno se je spremenila v cudovito in zelo zašcitniško pasjo mamico 7 mladickom.
Giga je hcerkica moje Balu,ki je nažalost ni vec z nami od 1.6.2003.Umrla je na svoj 8. rojstni dan.
Je pa zelo tukaj Balujkin bratec Baki.Tudi on je žlahtnega rodu in bo 1.6. star 10.
Baki je en zelo velik Cirneko z veliko problemi.Že odkar je prišel k nam (star 4 mesece),se boji vetra.Bal se je tudi steklenih vrat,ki se zapirajo.To nam je uspelo odpraviti.Najbolj zadovoljen je kadar gremo hodit res dalec,v hribe.Obožuje obcutek, da me ima samo zase in je v središcu pozornosti.Rad divja po skalah,še rajši pa po rekah.Odkar je kastriran je smisel njegovega življenja pojesti cimvec cimveckrat.Je zelo razvajen in scrkljan pes, ki se rad igra.
Murka je naša muca stara 6 let,sterilizirana,temno sive barve.Najdena je bila stara 2 dni z bratci in sestricami na stari žagi.Na žalost niso bili vec vsi živi.Hranili smo dan in noc in letali k veterinarjem.Ostala je doma, ker ima kronicni bronhitis.Ona misli, da je pes in se obnaša do psov popolnoma sprošceno.Slaba tocka:pticki in slepci.Pa, da se dela neumno,ko kaj ne sme.
Crtica pa je 7 let stara sterilizirana muca, ki se je z nami preselila na Belco z Bleda.2 meseca staro so otroci na kinološkem vadišcu želeli na vsak nacin nauciti agilityja.Imela je celo nakvackano ovratnico!Ko smo ugotovili,da je sama in zapušcena, je prišla zacano k nam.Zacasno pred 7. leti...Crtica je krasna crtasta in zelo pametna muca.Razume in uboga prakticno vse.
Brni je pa macek,progast,star 1,5 leta.Skupaj z bratcem ga je nekdo odvrgel kar iz avta na cesti se zelo majhna.Tako mu je ime, ker brni non-stop.Kar naprej se tudi pogovarja in je najbolj nežen macek na svetu.Trenutno ima veliko dela s sosedovimi mackicami.Pse pa preventivno brez krempljev oklofuta s stola v kuhinji.Da potem se nekaj casa cenijo njegov red in mir.
Tole je stalnica pri nas.Potem so pa še razne variacije na temo psi in macki....



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 21 Maj 2005, 13:22:57
Citiraj
Brni je pa macek,progast,star 1,5 leta.Skupaj z bratcem ga je nekdo odvrgel kar iz avta na cesti se zelo majhna.Tako mu je ime, ker brni non-stop.Kar naprej se tudi pogovarja in je najbolj nežen macek na svetu.Trenutno ima veliko dela s sosedovimi mackicami.Pse pa preventivno brez krempljev oklofuta s stola v kuhinji.Da potem se nekaj casa cenijo njegov red in mir.

 ;D Da ne opisuješ ti najinega Frajerja mogoče  ??? ;)

Lp nina



Švigi

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 22 Maj 2005, 07:36:02
Hja.....



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #5 : 23 Maj 2005, 15:44:55
Imate pa mini živaljski vrt!! Haha!! Verjetno vam ni nikoli dolgcajt!! :D


Švigi

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 23 Maj 2005, 16:15:13
Nikdar!



katya

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 4
Odgovori #7 : 01 Junij 2005, 12:33:11
Sej pri vseh teh kurah,komarjih in muhah najbrž tudi tebi ni...a ne Marko??? :-*

:)Tvoj ljubljenček je odsev tvoje osebnosti!!!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #8 : 01 Junij 2005, 18:26:04
Sej pri vseh teh kurah,komarjih in muhah najbrž tudi tebi ni...a ne Marko???

A to o kurah mu še od zadnjič nazaj mečeš?? ;) ;D

Lp nina



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #9 : 07 Junij 2005, 09:35:56
Pri nas je pa takole:
Feld: 3 leta in pol star kraški ovčar, pravi predstavnik ponosnega kraševca, ki se zaveda svoje moči in je "šef"
       ostalim članom tropa
Puma: cairn terierka, stara dobri dve leti, mala navihanka, ki se je letos izkazala tudi kot pridna mamica
Urphee: lakeland terierka, marca je bila stara dve leti, občutljivo bitje, ki se tudi boji vetra, zelo razvajena in
           cartljiva, po drugi strani pa pravi mali agresivnež, ki se, ko ji "pade zavesa na oči" spusti tudi v Felda,
           potem jih pa dobi
Zeus: mačor, 4 leta star, ki kaže spoštovanje samo do Felda
kopenska želva Murva: stara ne vem koliko, imamo jo 5 let in je najbolj srečna, ko jo damo v njen vrt
Občasno prideta na počitnice k nam tudi štiriletni višavček Atos, ki je zelo nesrečen, ker ni glavni, ampak mora ubogati Felda in pa skokica Ulla up, polsestra naše Urphee, njeno pravo nasprotje, saj je zelo prijazno bitje, ki se dobro razume z vsemi člani tropa, no, ja, Zeus ji gre malo na živce, sploh, ko se ji obesi za brke.
           


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #10 : 07 Junij 2005, 22:02:48
Talija pozdravljena med pesjanarji.

Ampak tole pri vas doma je pa res pisana druščina :o ;)
Si stalno na dopustu, da vse poštimaš?? ;)
Lp nina



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #11 : 08 Junij 2005, 09:11:36
Lahko bi tudi tako rekli, da sem na dopustu ;), ja, če ne bi bila doma, bi bilo kar težko, sploh par mesecev nazaj, ko je naša Puma imela mladičke.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #12 : 08 Junij 2005, 09:15:14
Citiraj
če ne bi bila doma, bi bilo kar težko

Verjamem, upam, da bom tudi jaz enkrat imela tako "službo" ::) ;)

Lp nina



malaeva

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 19 Junij 2005, 12:17:11
Da še js predstavim našo pisano druščino :)

  Ajda -4 leta stara resasta jazbečarka.Je prav poseben karakter. Zelo zamerljiva in energična in svoje dvorišče kjub njeni majhnosti odlično (včasih še preveč) brani. Drugače je pa zelo zelo razvajena.

       3 mladiči- (2 samčka, 1 samička)- stari 5 dni in trenutno še brez imen (če ma kdo kakšne fajn ideje se priporočam 8)) mama je  seveda Ajda

Hari- mačkon star 4 leta in je nestalni član naše družine.Očitno ima dosti ljubic in tako ga včasih po par dni ni domov.

Ula- mačka (mama Harija) stara 6 let zdaj je tud mama 2 malih muck (pri nas je zdaj očitno kotitvena sezona :D),ki sta tudi še brez imena. Z Ajdo sta smrtni sovražnici že od začetka in potem Ajda podi Ulo, drugič je pa obratno. Skratka direndaj je vedno.

Dolgčas nam ni, še posebej zdaj, ko se je naša familija povečala ;)






ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #14 : 20 Junij 2005, 09:40:34
malaeva a ima vaša psička rodovniške mladičke? Če so rodovniški povej na katero črko želiš imeti imena, pa ti bomo lažje predlagali ;)

Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #15 : 20 Junij 2005, 20:46:23
Tema o imenih sedaj poteka Tukaj



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #16 : 21 Junij 2005, 13:51:34
 :) :)

Rondo...je star okoli 5 let. Je najdencek, pri nas je 3 leta :), super pesjan :), scrklan...ce se le da ti zleze v narocje ::), drugace pa obozuje dolge sprehode z pasjo druzbo ;), nemore brez nasega mackona :), vedno nekaj uspici, je trmast in svojeglav, drugace pa priden ;D.

Tiggy..je na svet prisel 29.4.2004. Tocno danes je 1 leto odkar je pi nas. Ko smo ga dobili je bil taka mejhna struca zdaj pa je zrasel v gromozanskega macka, ki cisto vedno nekaj razbije. Je pozeruh, drugace pa en scrklanc. Odkar imemo Tigija ne rabimo budilke ;),.....no jaz.....vsako jutr ob sestih me zbudi, da mu dam za jest. vcasih grem nazaj spat in potem tiggy cisto znori....ce je to ed tednom......me zacne grist, skakat po meni....spat se ne da.....in ko vsatnem je ves ponosen in me pospremi do vrat, ko grem v solo ;).......nekater pravijo, da je mesan z divjim mackom ;)

pa se kaj kdaj drugic... ;)

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #17 : 21 Junij 2005, 17:07:10
Na kratko:

Zara: rodovniska gladkodlaka prinasalka, 14.3.2005 dopolnila eno leto, prekrasna psicka s prevec energije, ljubi ucenje in delo z lastnikom, igro in vodo. Je tipicna prinasalka. Priznava samo 1 lastnika, ostale clane druzine vrti okrog prsta. Obozuje ljudi in vse zivali. Ne mara biti sama, saj je zelo druzabna psicka. Na case precej trmasta in svojeglava.

Lady (zajcica): vceraj, 20.6.2005 dopolnila 4 leta, dobili smo jo od prijateljice, ki je imela leglo malih zajckov, je zelo lena, obozuje pomlad in poletje, ko se lahko 'pase' na vrtu za hiso, z Zaro se ne razumeta prevec dobro, saj se je Lady boji. Rada se crklja.

Lp, Marusa


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #18 : 21 Junij 2005, 18:13:26
Pri nas doma je bolj bogo z živalmi. Trenutno imam samo akvarij s tropskimi ribicami, bolj natančno dvema ribama  ;D. Ena je neonka drugi pa je modri rogatec, ki uživata v 110 litrskem akvariju s polno rastlinami. Kmalu pa bom akvarij na novo preuredila, tako da bo malo več ribic, ker je zdaj kar dolgočasno.
Drugo leto, takle čas, pa če bo vse ok, končno dobim psičko pasme avstralski ovčar  :). Do takrat je še dolgo, tako da se zdaj počasi pripravljam na njen prihod in se pridno učim ter berem forume. Ko pa pride mala domov vas pa zasujem s slikcami. Komaj čakam  :)

Takole nakratko o mojih živalcah in malo tudi o meni  ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #19 : 21 Junij 2005, 20:29:20
Ko pa pride mala domov vas pa zasujem s slikcami. Komaj čakam  :)



Tole tvoje čakanje in učenje o avstralčkih me prav navdušuje (spremljam ga na sosednjem forumu) in bom res vesela zate. Do takrat pa nas lahko v temi pasme poučiš o vsem kar do sedaj veš o Avstralčkih ;)



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #20 : 23 Junij 2005, 09:42:43
Pri nas doma je bolj bogo z živalmi. Trenutno imam samo akvarij s tropskimi ribicami, bolj natančno dvema ribama  ;D. Ena je neonka drugi pa je modri rogatec, ki uživata v 110 litrskem akvariju s polno rastlinami. Kmalu pa bom akvarij na novo preuredila, tako da bo malo več ribic, ker je zdaj kar dolgočasno.

Boš pa na naslednje srečanje zraven pripeljala ribice. Hahaha!!  ;D


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #21 : 28 Junij 2005, 17:29:39
Pa še jaz.

Ron:na žalost nerodovniški novofundlandec,ki bi vse življenje prespal ali pa preživel v vodi;scrkljannnnnnnnnn
Lumpi:najmlajši a najbolj hiperaktiven maček na naši kmetiji
Kepca:mala prijazna muca,ki je obenem Lumpijeva mačeha  :D
Blondi:oranžna kepa,ki se strinja z Ronom,da je spanje del življenja=scrkljanček na kobik
Lepotica:najstarejša predstavnica mačje bande in prava lepotica
Pika:Lumpijeva prava mati,ki je mladička na žalost zavrgla;kosmata kepa ki ves čas mjavka
Cveta:moja kobila,ki komaj prenaša svoj "naraščaj" in je moja ljubljenka
Rožle:...če začnem razlagati ne neham...žrebe,ki bi pogrizel vse kar mu pride pred usta(tudi svojo mami),a obenem scrkljan in tečen

Potem so tu še krave,kokoši,prašiči...

Vrnimo se v hišo,kjer žive dušeni nikjer drugje kot v bratovi sobi (če neštejemo ljudi):
2 pajka,akvarij avstraljskih paličnjakov,akvarij mokarjev in čričkov (hrana za pajka)

To bo zaenkrat vse  ;)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #22 : 29 Junij 2005, 21:21:29
Boš pa na naslednje srečanje zraven pripeljala ribice. Hahaha!! ;D

Hehe, težko verjamem :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #23 : 30 Junij 2005, 10:13:55
No mi imamo tudi mali živalski vrt :
Kana Dobart je cairn terrierka stara dobra 3 leta . Je rjave barve , z resasto dlako , nagajiva , poslušna ( kadar je njej to všeč ) rada spi pod računalniško mizo in v moji postelji  :-[ ::) ::) Aja usak dan se spomne nekaj novega .... Kot se je recimo danes , da mlade mucke boli najbolj  če jih s taco podreš , primeš za rep in vlečeš v svojo košaro  :-\ :-\ ::) ::) :o :o :o >:( >:( To sem ji seveda strogo prepovedala ( no ja prepovedi hitro pozabi ) . Letos je bila parjena tudi z enim samčkom ( Bizijem )  , pa ni bilo uspešno , tako da naslednje leto ciljam na slovake ali pa na istega psa , bomo videlli ... Ja nič obožuje dirke in obešanje svojemu šefu za gobec .... DA smo natančni šef je nemški ovčar Ron ....  Aja , ma pa 29 na plečih , pa 6 kg ...Pa še ena njena slika
Ron Belmur je najbolj scrkljani nemški ovčar na svetu . Je tipični dolgodlaki predstavnik pasme ( zato je nekaj posebnega , ki stara leta (12 let )  večinoma prespi v naši dnevni sobi  ::) še vedno pa se rad igra . Njegov hobi je grizenje bikovk in kradenje Kaninih igrač , ki jih nato zakoplje v svojem pesjaku  . Ljubi dirke s Kano in ko se mu obesi na vrat  jo on prime s  tacama ter dobesedno vrže stran , ampak naša Kana trmasta in se mu ponovnoo zažene v vrat . Aja rad ima naše mačke , ter je zelo družaben . Slika :

Pol pa še mačja banda :
Macho , Frfra , Kyky in 2 Frfrina mladička Naomi in Markelc , ter 4 utrujajoči Kykyni Mujo , MacGayver , Koka in Belcy .
Drugače pa tudi jaham in moja ljubljenca sta holsteinka Beauty in ameriški kasač Angel , nista moja ampak ju imam vseeno najraje :D:D:D . :P


To je zaenkrat vse



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #24 : 30 Junij 2005, 10:15:39
Še enkrat Ron :



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #25 : 30 Junij 2005, 10:17:04
ostale slike si pa lahko pogledate na http://ronchy.moj-album.com/ - Ronov album
                                               http://kana.moj-album.com/ - Kanin album



anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #26 : 01 Julij 2005, 14:39:30
Mi pa imamo doma:
-akvarij: zlate ribice, dobili smo jih konec leta 2002 pet, sedaj pa imamo dve, ki sta že zelo ogromni; Lisko in Pomarančko :).
Imamo tudi tri odrasle čistilce modre rogače ancistrus, enega samca in dve samički, ki imajo veliko mladičev.

Slike - akvarij

-Imam še ruskega hrčka z imenom DODO :D, star je eno leto.

Slike - hrcek

-No, pa še Naro, Gladkodlako prinašalko / Flat Coated Retriever, ki je stara (bo stara 3.7.2005) tri mesece.

NARA

Lp, Ana



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #27 : 01 Julij 2005, 22:00:43
Joj Ana ti si pa mučiteljica živali...mislim no : http://anana.moj-album.com/album/444119/?os=444124 kako majhna kletka ;D ;D .Ne hecam se.Takega hčka sem imela jaz v varstvu.Te so prav face.

Kancha:Ron je pa res nekja ekstremnega ;)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #28 : 11 Julij 2005, 12:20:47
Ja, res je majhna ampak polna hrane, zato je hrčku zelo všeč ;) ;D.



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #29 : 11 Julij 2005, 19:34:31
Joj Ana ti si pa mučiteljica živali...mislim no : http://anana.moj-album.com/album/444119/?os=444124 kako majhna kletka ;D ;D .Ne hecam se.Takega hčka sem imela jaz v varstvu.Te so prav face.

Kancha:Ron je pa res nekja ekstremnega ;)
vsi Roni so nekaj extra  ;D