Rodovniška /nerodovniška vzreja

Rinchy · 211820

Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #570 : 02 November 2008, 18:47:23
Samo res Aska...zakaj si jo dala sterilizirat? Kaj bi bile luštne kepice  :-*  :-X Mi tudi da razmislit zakaj sem dala kastrirat svojega  :-X

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #571 : 02 November 2008, 18:51:20
Ja Macika, sej sedaj mi je žal :-[. Res sem Asko oškodovala za male kepice lepih malčkov in malčic >:( :-X Boga Aska :-[ :-\


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #572 : 02 November 2008, 18:53:08
Hudica a pol tud men ne bi bilo treba dat Zare sterilizirat? ??? Ja sej mate prav..sej alergija se lahko pokaze sele v drugem kolenu :)



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #573 : 02 November 2008, 18:58:06
Sasha, ma škoda da si jo dala sterilizirat. Ma fant labradorca z rodovnikom pa brez vzrejnega, bi se lahko kaj zmenle  ::) Sej za epilepsijo pa ima zdravila  :-X

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #574 : 02 November 2008, 19:42:05
Joj Jana, imam eno vprašanje - zakaj bi želela uničevati sebi luštno pasmo? Poznam dosti labije, ki nimajo rodovnikov, pa pri 3 letih operacija enega kolka, sledi še druga.

Jaz sem mojo albo dobila pri letu in pol, morda maloveč. je rodovniška. Dobila sem jo breja, vredu, sem poskrbela za male. Ampak a se ti zavedaš, da to pomeni, da si dva meseca vezan na dom, da je potrebno kar nekaj denarja za kvalitetno hrano, cepljenja, ostale zadeve, ki jih zgolj kot osnovo moraš nuditi mladičkom. Plus vsega bi jih imela zunaj???!!!!????? Mladički so občutljivi in jih je zato potrebno imeti kar dolgo notri po nujno.

V glavnem zdaj je sterilizirana, ker sama nimam želje imeti legel s psico, jih nikoli nisem imela.

Ne razumem zakaj verjameš bedatočam, kot je, da mora imeti psica leglo, ko pa večina veterinarjev zagovarja - vsaj glede preprečitve raka sterilizacijo. A temu pa ne verjameš?

Moja Alba je tudi po sterilizaciji ostala noro hiperaktivna. Prav nič drugačen karakter. Imeli smo doma tudi muco, ki se v osemnajstih letih ni spremenila, pa je bila sterilizirana. Edino hrane je treba dajati malo manj.

Če si tako zelo želiš imeti leglo ali legla, pa počakaj, da boš na svojem, kupi rodovniško psičko in imej legla.

Pa to ne pišem zato, ker imam svojo rodovniško, ampak zgolj zaradi tega, ker je že tako preveč ljudi, ki zavržejo svoje pse. In verjemi 99% je takih, ki so nerodovniški in podobni zgolj določeni pasmi.


Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #575 : 02 November 2008, 20:13:32
Sasha, ma škoda da si jo dala sterilizirat. Ma fant labradorca z rodovnikom pa brez vzrejnega, bi se lahko kaj zmenle  ::) Sej za epilepsijo pa ima zdravila  :-X
Ja res škoda, da je sashina sterilizirana ;) :P Glede Aske mi je res ža ;)l, saj to bi bilo cekinčkov :o, pa večkrat bi jih lahko imela mlade in cel kup novil lepih malčkov je tako šlo po zlu ;) :-\ Pa že tako strokovnjaki za AM-je menijo, da je eden izmed najlepših predstavnikov v SLO, samo kiks, da nima papirja je :( Samo vseeno bi lahko lepo služila :P Le zakaj je sterilizirana ??? A se da čas nazaj zavrtet. Pa saj vseeno, če bi podpirala nadalje nerod. legla in "mešance" :P Važno, da bi imela mladičke ;D

lp



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #576 : 02 November 2008, 21:08:46

Poznam nekoga, ki ima rodovniško nemško ovčarko, ki vedno koti zunaj. Tudi ona ima veliko kočo z pokrovom. Sem videla mladičke v koči, ker je doma blizu nas.

...temu nekomu se gre samo za denar, ne pa za kakršno koli peščico ljubezni do te pasme! Želim mu, da...mah, besede ne morejo opisati... :-X

...sledi svojim sanjam


kužka*

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #577 : 14 December 2008, 12:52:12
 Živjo! jst mam pa eno vprašanje..iz petka na soboto je naša psička skotila 10mladičkov..danes je en umrl..nevemo zakaj ampak mislim da ga sama ni ubila..ker ko sva s taščo vstopile v sobo ga je prinesla in začela lizat..kot da bi mu hotela pomagat. Imam pa še eno vprašanje to je naše prvo leglo mladičkov..našo psičko smo kupili brez rodovnika..ampak drugače je čistokrvna..pa tudi samec s katerim se je parila mislim da nima rodovnika je pa isto čistokrven..zdaj pa mene zanima kok so povprečne cene mladičkov in kaj je še dolžnost vzreditelja preden jih proda. :-\

Hvala za odgovore že vnaprej! Lp
:)



Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #578 : 14 December 2008, 14:23:30
1.Tole je napačna tema
2.Tukaj ne bo nič.''brez rodovnika ampak drugače je čistokrvna''.Ko sem samo to prebrala sem se....  >:(
Raje počakaj na rodovniško psico oz.si jo kupi in nato pari.Tukaj ne podpiramo nerodovniško vzrejo in pa bi ti priporočila, da si malo prebereš okoli o nerodovniški vzreji, rodovniku itd.

Je kaj slikic sarci?  :)

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #579 : 14 December 2008, 15:47:27
Živjo! jst mam pa eno vprašanje..iz petka na soboto je naša psička skotila 10mladičkov..danes je en umrl..nevemo zakaj ampak mislim da ga sama ni ubila..ker ko sva s taščo vstopile v sobo ga je prinesla in začela lizat..kot da bi mu hotela pomagat. Imam pa še eno vprašanje to je naše prvo leglo mladičkov..našo psičko smo kupili brez rodovnika..ampak drugače je čistokrvna..pa tudi samec s katerim se je parila mislim da nima rodovnika je pa isto čistokrven..zdaj pa mene zanima kok so povprečne cene mladičkov in kaj je še dolžnost vzreditelja preden jih proda. :-\

Hvala za odgovore že vnaprej! Lp
:)
Želim si, da bi na forum prišli vprašat preden ste parili psičko... :-\

Za začetek nekaj branja, ki vam bo prav prišlo pri razumevanju odzivov forumašev na vaš post in vaših napak:
http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,191.0.html
http://www.pesjanar.si/forum/index.php/board,93.0.html


Psički želim vse dobro, mladičkom pa, da pridejo v odgovoren dom, kjer bodo ravnali z njimi tako, kot si zaslužijo.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #580 : 14 December 2008, 20:24:05

zdaj pa mene zanima kok so povprečne cene mladičkov in kaj je še dolžnost vzreditelja preden jih proda. :-\

Hvala za odgovore že vnaprej! Lp[/b] :)
Povprečna cena takih mladičkov za kupce je nič evrov  8), psičku pa za to ceno dodaš še cepilno knjižico, hrano za en teden in  dekico z vonjem po leglu  :).
Morajo bit pred odhodom seveda  2 x cepljeni in razgisteni, oddaš jih 9 tednov stare,kot zakon predpisuje.

 Ostale osnovne dolžnosti vzreditelja pa so :
da jih oskrbuješ in socialioziraš, da jim najdeš odgovorne lastnike in si za njih odgovoren tudi po oddaji- se pravi , da pomagaš novim lastnkom in občasno preveriš kako jim gre.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #581 : 14 December 2008, 21:21:26
Dodajam samo še k deteljičenem postu naslednje; oslabelega mladiča doma osnovno oskrbiš (preveriš pulz, prehodnosrt dihal in požiralnika, kličeš veterinarja), pelješ psa TAKOJ k veterinarju, pa magari dežurnemu, kjer naredite vse potrebno. V kolikor se izkaže sposoben za preživetje, se ravnaš v skladu z veterinarjevimi navodili, v kolikor ne, pač...
Koliko boste iztržili? A realno, v kolikor vam je mar za pse? Primerna prehrana mame in glede na številčnost mladičev, dohranjevanje le-teh od cca 3-ega tedna naprej s primernim nadomestnim mlekom. Cepljenja in razglistenja po programu, pa saj to itak veste, če ste se odločili za leglo. Nakup ovratnic in povodcev/ oprsnic, ker odgovorni vzreditelj itak svoje pse navadi tudi že na izhode ven, pleničke za noter, če se zgodi nesreča, pa seveda kvalitetna prehrana, pa igračke, odgovorni vzreditelji bodočim skrbnikom dajo še kakšen žakelj hrane, katere so mladiči navajeni, za s sabo.
Tako bo mladiček srečen, ko bo pri 9-ih tednih ali več šel od vas socializiran, pravilno veterinarsko oskrbovan itd.
To je tako na kratko, kar se stroškov tiče (če ni zapletov seveda). Kar se pa cene tiče... Hja, ne vem, mogoče lahko prosite za povrnitev dela veterinarskih stroškov, ampak je pomoje metanje peska v oči, saj je takih wanabee psov povsod dovolj.
Najbolj verjetno boste dobili enih 10 eur od kakšnega patrona, ki mu nihče več psa noče dat. Pa boste veseli, pes bo pa crkaval na ketni do konca svojega življenja, ki bo dolgo tam nekje do 2 leti maksimalno. To je v bistvu celo dobro. Hitro mine.
Kasj ste sploh mislili, če sploh kaj?


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #582 : 18 Februar 2009, 21:39:35
hoj hoj!

sedaj pa še mene nekaj zanima...da vidim če prav mislim...
pes+psička brez rodovnika=mešančki
pes+psička z rodovnikom brez vzrejnega dovoljenja=mešančki  ?.?
pes+psička z rodovnikom z vzrejnim=rodovniški

je tako? ali ni?


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #583 : 18 Februar 2009, 21:42:03
recimo ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #584 : 18 Februar 2009, 23:16:26
če je rodovniški pes z vzrejnim, potem ja.



Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #585 : 19 Februar 2009, 08:41:19
pes+psička z rodovnikom brez vzrejnega dovoljenja=mešančki  ?.?

Sklepam, da ti to ni najbolj jasno. Če se parita dva rodovniška psa, ki vzrejnega dovoljenja nista naredila, potem mladiči so potomci iste pasme, to vsekakor. Če pa nimata vzrejnega dovoljenja, potem ne vemo, ali sta sploh primerna za paritev, ali sta sploh tipična predstavnika pasme, ali sta prenašalca kakšne dedne bolezni, ali imata kakšne druge težave, zaradi katerih se ne bi smela pariti.


awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #586 : 19 Februar 2009, 14:12:26
Mislim, da je mešančkov v zavetiščih dovolj, da bi namensko parili dva možna nosilca dednih bolezni ipd.  >:( >:(. Pomislite kje bo v večini primerov pristal, ko bo zbolel. Pa smo nazaj v zavetišču. Če nimaš denarja za kupit psa ( ene cene so res grozne), potem pomisli, kako boš psa steriliziral, nudil cepljenja, hrano, bog ne daj operacij bilo kakšnih. Za veselje mladičkov, pa pojdite do zavetišča in jih crklajte, siguren sem, da vam bodo zelo hvaležni. :-\
 No pa pejmo plodit  kvazi "čistokrvne pse" samo rodovnika nima  >:(.


Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #587 : 10 April 2009, 18:32:17
Mogoče že kje piše in sem spregledala.Koliko stane rodovnik??

My best friend is a westie


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #588 : 10 April 2009, 18:49:01
Kako misliš ''rodovnik''? :-\ A vzrejni pregled? :-[

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #589 : 10 April 2009, 20:34:18
Mogoče že kje piše in sem spregledala.Koliko stane rodovnik??

Mislim, da enih 20 evrov oz. tu nekje.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #590 : 10 April 2009, 21:27:30
Če stane samo vpis v slovensko rodovno knjigo okoli 40€ (za člane kinoloških društev, za nečlane je dvojna cena). Potem imaš vzrejni pregled za psa, ki stane 21 € + še telesa ocena če je nimaš z razstave (se pravi v vsakem primeru dodatnih minimalno 20 € oz  30€).
kar se pa ostale papirologije tiče pa še ne vem, ker nismo tako daleč še :) (prijava paritve, prijava legla, tetoviranje legla, izdaja rodovnikov za mladiče)... bi pa mene tudi zanimal točen postopek in kaj vse ti zaračunajo, če je kje govora točno o tem pa lahko samo link :)

(aja offtopic zdravstvenih testov sploh ne štejem zraven, je pa to dodatnih več kot 200€ za enega psa  ;) )


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #591 : 11 April 2009, 17:25:50
Jaz sem razumela kot da jo zanima samo cena izdaje rodovnika za enega mladiča...torej v bistvu 'list'.

Drugače pa tudi mene zanima vse ostalo oz. postopek... :)



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #592 : 11 April 2009, 17:46:20
na kratko:
-vpis v SLR 40€ (+ 20€ je članstvo pri kinološkem društvu)
-vzrejni (20€)
-ocena (nekje 20€. Če se gre na razstavo se tole poviša na 40€)
-parjenje (odvisno od pasme, psa ampak nekje 400€ - 2000€) + stroški prevoza, hotela, če plemenjak živi daleč
prijava paritve, prijava legla - znamka ali 2 :). Pri prijavi legla občasno vzrejni referent zaračuna zraven še 'za bencin'
tetoviranje legla - tole je poleg cepljenja največji strošek, mislim da pride nekje 20-40€ na mladiča
izdaja rodovnikov za mladiče pride nekje 20€ za 1

poleg teh stroškov je še cepljenje(to je tudi 20-30€ na mladiča), pa par past za razglistenje, kvalitetna hrana (briketi in druga raznolika hrana), pa potem razni pripomočki za socializiranje - od običajnih, kot so ovratnica do kakšnih igrač, da ne govorim o kotilnici, igračkah, časopisnem papirju ( ::) ), pleničkah...

stroškov je ogromno, ampak tisti malčki vse povrnejo že z enim samim 'obožujem te' pogledom :) :D


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #593 : 12 April 2009, 19:39:49
offtopic:

Če stane samo vpis v slovensko rodovno knjigo okoli 40€ (za člane kinoloških društev, za nečlane je dvojna cena).

na kratko:
-vpis v SLR 40€ (+ 20€ je članstvo pri kinološkem društvu)




vaaaaaa a ste ziher? Lani sem se zanimala za vpis mojega psa v SLR, pa so mi rekli da je cena 70e. (pa sem član KD že doooolgo)
pa sem se odločila da bom šuft in da ne dam 70e samo za to, da bo imel v delovni knjigi napisano pasmo. imam raje mešančka ::) :D

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #594 : 12 April 2009, 20:14:30
offtopic:


vaaaaaa a ste ziher? Lani sem se zanimala za vpis mojega psa v SLR, pa so mi rekli da je cena 70e. (pa sem član KD že doooolgo)
pa sem se odločila da bom šuft in da ne dam 70e samo za to, da bo imel v delovni knjigi napisano pasmo. imam raje mešančka ::) :D
Mogoče je razlika, če gre za naše leglo, ali pa gre za "verifikacijo" tujega rodovnika. Verjetno sta zato različni tarifi.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #595 : 12 April 2009, 20:41:04
41 € sem plačala 4 tedne nazaj, da so mi vpisali uvoženega psa v slovensko rodovno knjigo (17€ je pa letna članarina za kinološko društvo kjer sem včlanjena). Tako da to drži :)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #596 : 12 April 2009, 20:48:57
Jaz sem tudi lani placala nekje 40€ (pa sploh me niso sprasevali, ce sem clan kakega KD....)
Celo to - po nesreci sem prepis dvakrat placala, pa tega sploh nisem opazila - in so mi oni sami! napisali pismo, naj jim sporocim TRR in mi vrnili denar.

battito animale


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #597 : 12 April 2009, 21:04:31
tudi jaz sem ene 3 mesece nazaj za iz Madžarske uvoženo psico plačala 40EUR za vpis v slovensko rodovno knjjigo, in me niso niti vprašali če sem član kakšnega KD, in tudi nisem


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #598 : 12 April 2009, 21:07:58
No, pomoje bo teh 40€ kar držalo, sporočim več čez kak teden :P

Sicer pa mladičkov ni treba posebaj upisovati v SLR, plačaš samo rodovnik...


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #599 : 12 April 2009, 21:11:37
očitno imajo eno tarifo posebej za mene :-\
pih, 40 e bi še  dala :(

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou