Displazija

Rinchy · 151942

shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #180 : 25 September 2008, 19:47:28
smo slikali in dobili rezultate.. sklepi so čisto vredu vse je okej.. problem je v kosti.. v levi tački je kost krajša.. oziroma je desna kost predolga ali nekako tako (nisem niti sama razumela) .. vse to je gensko.. psičke BAJE nič ne boli.. smo pa v ponedeljek naročeni pri ortopedu.. pa bomo videli kako bo :)

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #181 : 30 September 2008, 17:45:03
Mene pa zanim če kdo pozna primer tako hude displazijew pri 2-mesečnem mladičku N.O. ,da so ga mogli uspavati.Me je klical zadnjič en gospod in se zanimal za moje mladičke in je rekel, da je imel kuža že rezerviranega a mu ga vzreditelj ni mogel prodati ,ker je imel  ovčarček menda tako hudo displazijo, da so ga uspavali.Jaz za tako hud primer še nisem slišala, zato me zanima kako je s tem .Ali je to mogoče.Sedaj sem vsa panična in se mi zdi da vsi moji mladiči čudno hodijo.Groza.



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #182 : 01 Oktober 2008, 00:30:18
Ečeprav je redno jedla kalcijeve tablete) in že čez 2 dni je bilo boljše.
Uh, dajte pazit s temi tableti, če se predozira se lahko naredi več škode kot koristi.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #183 : 01 Oktober 2008, 06:45:48
chory,jaz vem za  dva taka primera,s tem,da je bil prvi mladiček NO(brez rodovnika,starša rodovniška brez vzrejnih),ki smo ga zaradi tako hude displazije morali evtanazirat pri starosti 6 mesecev,ker tudi stat več ni mogel in drugi primer isto starega Bernskega planšarskega psa,ki so mu na VF rekli,da za njegovo obliko displazije ne obstaja več stopnja in so svetovali evtanazijo.Kolikor vem je ta ta drugi še vedno živ,ker se lastnica ne more odločiti za evtanazijo,ne vprašaj pa me kako hodi.
Kar se pa kalcijevih tablet tiče za moje pojme naredijo več škode kot koristi.Če je že kaj potrebno dajati pri kvalitetno hranjenemu mladiču ker prehitro raste je najboljše dajati kompleten spekter vitaminov in mineralov.V tem primeru jaz dajem VMP tbl,sem pa pri naših mladičkih dodajala zaradi kosti tudi Caniviton Forte,ker vsebuje hondroitin.Sam kalcij pa ne,hvala lepa.
LP Tjaša



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #184 : 01 Oktober 2008, 09:05:03
Ja groooza.Ne morem verjet.Jaz sem pod stresom.Pri nas ne bomo več vzrejali ker očitno ne prenesemtoliko skrbi.Enostavno ne moreš preko vseh takih groszot brez čustev.Sedaj samo upamo lahko da se takih stvari dogaja čim manj.Ni bolj grozne stvari če ti mladiček trpi in mu ne moreš pomagat.Tako malo bitje pa ne more hodit ali pa fga moraš uspavat. Vsem želim da se jim te stvari ne bi nikoli dogajale.



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #185 : 01 Oktober 2008, 09:35:05
Lojze, pa je bil bernc z rodovnikom?

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #186 : 01 Oktober 2008, 10:23:35
Glede na to kakšno displazijo je imel si lahko misliš da ne.Kolikor jaz vem pri rodovniških Berncih ni zelo veliko displazije.Oprosti,ker sem napisala,da je bil Bernc.Bil je "kvazi" Bernc.
LP Tjaša



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #187 : 01 Oktober 2008, 16:55:57
Naših devet medvedkov so danes temeljito pregledali veterinarji in mi zagotovili ,da ni videti nikakaršnih anomalij.Artur ki je včeraj po pretepu šepal, pa je dobil le precejšnjo dozo batin.Danes že dirka okoli.Hvala bogu da se je dobro izteklo.



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #188 : 01 Oktober 2008, 17:40:39
Zanima me, pri kateri starosti slikanje kolkov in komolcev velja za vzrejni pregled? V glavi imam nekako dve različni starosti, 15 in 18 mesecev, pa nisem čisto prepričana, katera starost je prava.

hvala in lp :)

...sledi svojim sanjam


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #189 : 02 Oktober 2008, 11:10:12
Zanima me, pri kateri starosti slikanje kolkov in komolcev velja za vzrejni pregled?

366 dni ;)

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #190 : 02 Oktober 2008, 15:58:26
Hvala simi :) ...saj veš zaradi tistega šepanja, bi jo dala temeljito slikat, pa če je možno (kar zdaj vidim, da je) kar ocenit slike, če bomo šle nekoč na vzrejnega ;)

...sledi svojim sanjam


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #191 : 03 Oktober 2008, 09:12:26
Hvala simi :) ...saj veš zaradi tistega šepanja, bi jo dala temeljito slikat, pa če je možno (kar zdaj vidim, da je) kar ocenit slike, če bomo šle nekoč na vzrejnega ;)
Možno je, koliko je pa realno, je pa drugo vprašanje.  :)



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #192 : 03 Oktober 2008, 10:46:33
Možno je, koliko je pa realno, je pa drugo vprašanje.  :)

Ne kapiram.   ???

Zakaj ne bi bilo realno?



Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #193 : 03 Oktober 2008, 12:00:05
Ne kapiram.   ???

Zakaj ne bi bilo realno?

Ker obstaja na netu slovenska študija (da ne bodo vedno samo ameriške zadeve), ki jo je napisala Ivanuša (ki je prej ocenjevala kolke), ki pravi, da ocene podane pri 1 letu niso točne, da so samo 75% točne. In ko so pse, ki so dobili pri 1 letu oceno HD A, imeli pri dveh letih slabše. Sedaj ne najdem tega članka (ko ga bom, ga prilimam).

Žal tega članka ni več na netu  :( :'(

Še tema, kjer je bila debata o tem: http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,1664.msg88123.html#msg88123



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #194 : 03 Oktober 2008, 12:10:20



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #195 : 03 Oktober 2008, 12:18:40
Hvala!


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #196 : 03 Oktober 2008, 12:27:02
Lej da zadovoljimo predpisom, mora bit star pes 366 dni.
Koliko je pa tista ocena verodostojna za realno sliko je pa veliko odvisno od psa samega. Če dam spet primer gensko čiste psice se ji kolki niso spremenili niti po nesreči, ko je imela počeno križnico.
Itak pa če se greš nekaj in hočeš kvaliteto, ne boš slikal samo enkrat, ampak te zanima kakšni so kolki pred začetkom, na sredi in po približnem koncu obremenitev. Ker konca ne čakaš, ker je pes takrat že prestar za leglo te zanima sprememba med začetkom in vmes. Torej boš slikal namaj dvakrat. Za oceno je pa tako kot bo naredila Dina čisto ok.
Nekaj pri vzreji so ocene, nekaj pa tvoja vest ko boš, če boš paril.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #197 : 03 Oktober 2008, 16:37:48
Tisti, ki me poznajo, vejo kakšne zahteve imam za morebitno parjenje ;)

sicer pa dog4ever, če si mislila, da bom psico peljala slikat za vzrejnega na njen 366 dan starosti, se motiš, ker je stara 16 mesecev :P sem zagovornik slikanja čimkasneje, da dobiš neko čim bolj realno sliko ;)

ker me zanima kako se je porihtala tačka na katero je šepala, pa bom verjetno šla slikat kak mesec prej, kot bi šla sicer :)

...sledi svojim sanjam


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #198 : 03 Oktober 2008, 16:47:30
moj odgovor se ni nanašal na nobenega konkretno, edino na komentar, da mogoče slika na 366. dan starosti ni čisto realna. Samo to in nič drugega.



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #199 : 03 Oktober 2008, 16:52:18
Vem, kako je s tem...zato sem pa tudi izpostavila kdaj in zakaj bi šla :)

...sledi svojim sanjam


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #200 : 24 Marec 2009, 14:51:27
Kakšna je razlika, če na spletni strani ob slikanju kolkov piše free ali A ? Kaj to je eno in isto ali pa je pri A že kaj stopnje displazije?

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #201 : 24 Marec 2009, 15:34:31
http://www.offa.org/hipgrade.html

Tule je link na OFA
Spodaj na strani imaš "prevod" po posameznih državah.
Ocene FREE ni uradno.  Vsak izvid ima točno oceno po standardu posameznih držav.

Aja - zgoraj sem zasledila nekaj o 2x- tnem slikanju pa take.. ( post je že malo star) no, tega jaz ne bi nikoli naredila, zakaj neki??
Bi pa dala ocenit drugo mnenje - na isto sliko, ker se sicer vidi, če je položaj pri slikanju OK
Zakaj sedirati po nepotrebnem??

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #202 : 24 Marec 2009, 16:26:32
A zna kdo opisat, kako izgleda šepanje psa zaradi displazije (kolčne)?

Vem, da je drugačno šepanje, kot če ima npr. potrgane vezi. Me pa zanima razlika.

Hvala.



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #203 : 24 Marec 2009, 17:42:37
Našemu No se problemi s kolki (starostni problemi) niso kazali v nekem konstantnem šepanju. Le težje je vstajal, se bolj počasi ulegel in občasno, mu je zadnje noge kar nekako spodneslo - u bistvu ne vem kako naj povem, kot ga nebi ubogale. Enostavno ko je zalaufal mu je zadnji konec spodneslo tako kot bi odrezal. potem je malo počil in šel normalno naprej.

...sledi svojim sanjam


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #204 : 24 Marec 2009, 18:16:10
Zadnje tace tudi ne stegne toliko nazaj, kot bi jo sicer. Hodi ali kasa ali teče tako, da so zadnje tace bolj pod trupom. Sploh ni potrebno, da šepa.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #205 : 24 Marec 2009, 19:34:09
Našemu No se problemi s kolki (starostni problemi) niso kazali v nekem konstantnem šepanju. Le težje je vstajal, se bolj počasi ulegel in občasno, mu je zadnje noge kar nekako spodneslo - u bistvu ne vem kako naj povem, kot ga nebi ubogale. Enostavno ko je zalaufal mu je zadnji konec spodneslo tako kot bi odrezal. potem je malo počil in šel normalno naprej.

Ste slikali kolke? Ker naš je imel tudi take probleme, pa so bili kolki v super stanju, rahla obraba,so pa popuščale mišice v zadnjem delu in pa vretence v ledvenem predelu je imel premakjeno.

Če pes šepa in ne veš razloga, pa veš da ni od udarca-pojdi ortopedu.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #206 : 24 Marec 2009, 19:41:29
Mene pa zanim če kdo pozna primer tako hude displazijew pri 2-mesečnem mladičku N.O. ,da so ga mogli uspavati.Me je klical zadnjič en gospod in se zanimal za moje mladičke in je rekel, da je imel kuža že rezerviranega a mu ga vzreditelj ni mogel prodati ,ker je imel  ovčarček menda tako hudo displazijo, da so ga uspavali.Jaz za tako hud primer še nisem slišala, zato me zanima kako je s tem .Ali je to mogoče.Sedaj sem vsa panična in se mi zdi da vsi moji mladiči čudno hodijo.Groza.

Vsi mladički čudno hodijo, ker še ne znajo in ne morejo hodit kot večji, razvitejši psi. Če imaš v rodovnikih malo ali pa nič dispilazije in daješ kvalitetno hrano, ne plezajo ravno po skalah gor in dol potem nima kaj biti.

Tudi mali otroci bolj racajo in štorkljajo kot pa hodijo ;D

Jaz bi kalcij dodajala samo če bi bilo po vet. potrebno, pomanjkanje, krhke kosti etc.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #207 : 24 Marec 2009, 21:47:24
Ste slikali kolke? Ker naš je imel tudi take probleme, pa so bili kolki v super stanju, rahla obraba,so pa popuščale mišice v zadnjem delu in pa vretence v ledvenem predelu je imel premakjeno.

Če pes šepa in ne veš razloga, pa veš da ni od udarca-pojdi ortopedu.

čara, pes je začel šepati po dopolnjenem trinajstem letu starosti. tako da nismo šli slikat. je že več kot eno leto kar ga ni... :(

...sledi svojim sanjam


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #208 : 25 Marec 2009, 07:08:59
A zna kdo opisat, kako izgleda šepanje psa zaradi displazije (kolčne)?

Dog4erver, tole sem našla, če kaj pomaga :)

Klinični znaki
Pri večjih naporih (daljši sprehod) opazimo opletajoče premikanje zadnjega dela telesa in/ali kameljo hojo. Drugi znaki:

- neizdaten korak zadnjih okončin
- kratek galop in težave pri preskoku skakalnice
- enostranska ali obojestranska razširjenost v predelu kolčnega sklepa
- razbremenjevanje sklepa med sedenjem ( če le more, pes sedi postrani)
- pri hujših oblikah izrazito šepanje, oteženo vstajanje, žival se hitreje utrudi
- displazičen pes se težje vzpenja na zadnji nogi

Lp





čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #209 : 25 Marec 2009, 07:54:56
čara, pes je začel šepati po dopolnjenem trinajstem letu starosti. tako da nismo šli slikat. je že več kot eno leto kar ga ni... :(

Naš tudi in spodnašalo ga je, aja naš je še tulil zraven in je dobil medrol pa slikali smo kolke in hrbtenico.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!