Kako prepričati starše/različne osebe za psa

jenny3 · 152424

Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #90 : 27 Januar 2008, 15:51:53
Tudi kratkodlakim psom izpada dlaka, če je v tem težava.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 27 Januar 2008, 16:34:25
Tudi kratkodlakim psom izpada dlaka, če je v tem težava.

Zato pa vprašam, ker dlako kratkodlakih psov je bistveno težje odstranit kot dlako dolgodlakih.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #92 : 29 Januar 2008, 20:50:43
Zato pa vprašam, ker dlako kratkodlakih psov je bistveno težje odstranit kot dlako dolgodlakih.

Pri tipih dlake ala dalmatinc, dobi...jo je NEMOGOČE VEN SPREVIT, ČE PES ŽIVI V HIŠI. Na kavču, po oblekah, tepihu, povsod, pa še tak fajn se zapiči, da je strela.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


BlackWolfGirl

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 29 Januar 2008, 21:03:10
Moji starši mislijo, da kratkodlakim psom manj odpada dlaka (pa še manj vidna je)...
Če bi šla pa v šolo kam drugam, v kak drug kraj (da bi tam živela) bi  šel pes z mano...





Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 30 Januar 2008, 06:06:59
No, jaz ti lahko iz lastnih izkušenj povem, da ko sem imela škota, sem dlako enostavno pobrala - kakšen kupček v kakšnem kotu. Zdaj, ko imam pitbulko, pa so njene kratke, ostre dlake dobesedno napičene povsod in zelo težko jih je odstraniti.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #95 : 30 Januar 2008, 15:08:31
Kaj pa sreddnji koder?



BlackWolfGirl

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 07 Februar 2008, 21:07:11
Nekako mi je uspelo prepričati starše, da kratkodlakim psom prav tako odpada dlaka, pa večina jih je manj primerna za bivanje zunaj in ker bo moj pač podnevi, ko nas ne bo doma zunaj... je vsekakor bolje, če je dolgodlaki ali pa s srednjo dlako, seveda sem mogla obljubit, da bom dlako sproti pobirala.
Teža pa... še vedno ne vem kaj bi bilo boljše.  Ni mi preveč pomembno, da imam pasemskega psa, mešanček se mi zdi tudi v redu, problem pa je da pri njih ne veš koliko bojo zrasli... res pa je, da bi rada mladička. Če pa se bom odločila za čistokrvnega psa bo tu znova problem- moji starši niso za to, da bi imel rodovnik, zdi se jim vseeno, če ga ima ali ne. (Veste kako nja jih prepričam?!?) ??? Kljub temu pa...glede na to, da me ne zanimajo razstave, tekmovanja in podobno bi bil mešanček kar pravi (se mi vsaj zdi... :))
Zaenkrat je pri nas največji problem kje bo, če bomo kam odšli in ga resnično ne bomo mogli vzeti s sabo(na smučanje...) Na morje bi še lahko šel z nami, vendar verjetno ne vsakič, drugam pa...ne moremo vedeti kaj bo čez nekaj let. Verjetno bi ga v skrajnih primerih lahko čuvali tudi sorodniki (pod pogojem, da bi se ujel z njihovimi psi :-\) ali pa moji prijatelji(za krajši čas).



*čivava_girl*

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #97 : 29 Julij 2008, 14:35:56
živjo mene pa zanima kako naj prepričam očija saj mi ne pusti psa v stanovanju (dolgodlako čivavo) :'(  >:(pomoč?!

moncy


najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #98 : 30 Julij 2008, 20:20:48
Ti mu kr povej da čivava ne more bit odzuni,pa da je itak tko majhna da ne dela problemou.

LP Anja
Naj album


*čivava_girl*

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #99 : 06 Avgust 2008, 23:10:58
ja kaj čem če pa ma on tako čudno predstavo o psih "pes ni za v stanovanje!" dobesedno tko reče ne vem kaj nej nardim :'( >:( dopoldne k sm v šoli pa bi itak mela ograjen prostor v katerem bi bila čivavca. pomagajte mi! :'(

lp moncy ::)

moncy


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #100 : 06 Avgust 2008, 23:23:44
ja razloži jima, da je to majhen pes, ki rabi človekovo bližino. Pa mogoče omeni, da je čivava itak tako majhna da je niti opazila ne bosta :)


*čivava_girl*

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #101 : 07 Avgust 2008, 09:55:28
bom probala hvala ::)

moncy


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #102 : 07 Avgust 2008, 12:59:01
Obljubi jima da bo pes samo v tvoji sobi itd. moja mami je bla ista (pes ne bo šel na kavč...) zdaj je tok navdušena nad njim da se usede zraven njega kadar drema na kauču in ga crklja  :D :D

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #103 : 07 Avgust 2008, 13:02:33
Kaj pa sreddnji koder?


Pono ampak... kodri so čudoviti za stanovanje ne puščajo dlake ne smrdijo (če ustrezno skrbiš zanje) rabijo pa ustrezno prehrano ker so nagnjeni k dedbelosti in prebavnim težavam.


Aja pa še to zobje so zelo občutljivi (moj je en tok tipičen... ;))

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 07 Avgust 2008, 16:46:13
kodri so čudoviti za stanovanje ne puščajo dlake ne smrdijo (če ustrezno skrbiš zanje) rabijo pa ustrezno prehrano ker so nagnjeni k dedbelosti in prebavnim težavam.


Aja pa še to zobje so zelo občutljivi


A? Od kod si to pobrala? Kateri pes pa ne rabi USTREZNE prehrane?

(moj je en tok tipičen... ;))

Težko je "tok tipičen", ker nimaš pudlja, anede?


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #105 : 07 Avgust 2008, 21:42:39
Ja to pravš ti ane ??? ??? vsak jo rabi ampak nekatiri lahko dobijo kakšen priboljšek kdaj pa kdaj pudlčki pa imajo po tem težave ;) pobrala sem pa v eni zlo fajn knjigi  ;)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #106 : 07 Avgust 2008, 22:40:15
Jaz sem si ze od malega zelela psa in sem jo dobila cisti slucajno. Itak sta bila oba proti psu, oci pa sploh. In spomladi 05 prideta mami in sestra iz shoppinga in pravita: Ribica, mi bomo imeli kuzka. Sem rekla, ja ja, itak ne bo nic iz tega. In smo se v 14dneh odlocili, da bomo koncnoooooo dobili psa (vedno je bilo - ko bo hisa, bo spal v garazi itd itd). Potem je sledilo pa tezje prepricevanje - pasma. Mami in sestra sta hoteli jorkija, ena sestra je bila sploh proti psu, ocija sem pa hitro uspela prepricat za beagla.

Neeeee, mami, beaglu sploh ne odpada dlaka (kje pa, imamo jo p-o-v-s-o-d), samo ko jo menja. Jaaa, zdaj bomo imeli vse ful pospravljeno, a ves, ker bo treba vse pospravit, da nam ne zgrize (cevlji v omaro). Beagli so ful za agility. Pa kaj bos z majhnim psom, skoz lajajo, ker so zafrustirani (saj ne, da Luna laja ful) itd.

Zdaj so pa itak vsi cisto zaljubljeni v njo in si nihce vec ne predstavlja zivljenja brez nje. Ful pogosto kdo rece, da se sploh ne spomne kako je bilo prej in kako smo sploh lahko prej ziveli brez psa  :) Z ocijem sta pa itak taboljs prjatla, je po lestvici kdo je sef takoj za mano.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


*čivava_girl*

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 07 Avgust 2008, 23:31:46
ja razloži jima, da je to majhen pes, ki rabi človekovo bližino. Pa mogoče omeni, da je čivava itak tako majhna da je niti opazila ne bosta :)
nič ne bo :'( ne vem kaj nardit ne popusti >:( za  :'( drugač pa mi dejte še kej nasvetov sej če pa ne prej pa na svojem(ko bom mela svoje stanovanje(še dolg ne )) :'(
lp ::) ::)

moncy


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 08 Avgust 2008, 07:36:27
Ja to pravš ti ane ??? ??? vsak jo rabi ampak nekatiri lahko dobijo kakšen priboljšek kdaj pa kdaj pudlčki pa imajo po tem težave ;) pobrala sem pa v eni zlo fajn knjigi  ;)

Samo, da si pobrala. Iz katere knjige pa, lepo prosim?
Očitno ni vse tako fino in fajn, ko imaš psa iz kvazi vzreje, anede?
Ne, kar si napisala, ni značilno za "une taprave" pudlje.


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #109 : 08 Avgust 2008, 14:21:49
Pobrala sem iz knjige Psi: Rino Falappi in kako ti veš to če si mela pudla ki naj bi dosegal nevem kakšne rezultate ampak ga noben ni spoznal ??? tko mimgrede zanč sem spoznala gospo ki je neki časa vzrejala in je rekla kok je lep ne vpraši kako ji je ime ker se nisem z njo pogovarjala časa ampak je šla mimo in ga pohvalila. Vem da je vzrejala ker mi je povedala prijatelica ;)


če boš še naprej pisala ti nebom več odgovarjala ker se ne mislm pogovarjat z zafrustriranimi (nisem zihr če sem prov napisala) ženskami  ::) ::)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #110 : 08 Avgust 2008, 14:27:21
Se opravicujem, ampak Smrcek, ti si ful zabavna :o :D :D

battito animale


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #111 : 08 Avgust 2008, 14:29:08
A ne, da je?  :o :o :o :o


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #112 : 08 Avgust 2008, 17:29:59
Smrček je res zabavna. V vsaki temi zabava :)
Kar se tiče prepričevanja, en nasvet vsem, ki prepričujete na tak ali drugačen način, pa naj bo to ali boste sploh imeli psa ali pa kje bo, zunaj ali notri...tudi če ne bo šlo, boste slej kot prej lahko uresničili svoje želje, ko se "osamosvojite" , ali ko bo staršem postalo žal...Včasih so starši prepričani v svoj prav, in jih je potrebno počasi prepričati, da se morda malce motijo :-[ Se zgodi, za otroka je v večini primerov dobro, da je z živalmi, da se nauči stikov in obnašanja. Poskušajte jim povedati, kaj bodo s tem ko kupijo psa naredili za VAS. To je važno ;D Če pa ne gre, bo pa že šlo...Vedno nam vse ne gre po načrtih.
Vso srečo vsem, ki se borite za kosmatince :)

Lp


Panda

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #113 : 01 Oktober 2008, 23:17:23
kakšen nasvet pa daš tistim, kis e nočko osamosvojit ker prepričujejo partnerja :)


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 02 Oktober 2008, 08:00:19
kakšen nasvet pa daš tistim, kis e nočko osamosvojit ker prepričujejo partnerja :)

Partnerju rečeš, da ne bo novega motorja, če ne pristane na kompromis, da imamo začasneže vsake toliko oz. zdaj že kar stalno. Preverjeno deluje  :D :D ;D


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #115 : 02 Oktober 2008, 09:21:40
Jaz sem pa mojemu rekla, da je dobro vedel ze na zacetku v kaj se spusca in da sem skos hotela imeti vsaj dva psa, tako da naj se kar sprijazni da pride v roku dveh let se ena psicka k hisi :D

Aja, Smreck sori, samo to kar si ti napisala o pudljih sploh ne drzi. Niso nagnjeni k debelosti..kvecjemu obratno..



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 02 Oktober 2008, 11:34:58
Jaz sem pa mojemu rekla, da je dobro vedel ze na zacetku v kaj se spusca in da sem skos hotela imeti vsaj dva psa, tako da naj se kar sprijazni da pride v roku dveh let se ena psicka k hisi :D

Aja, Smreck sori, samo to kar si ti napisala o pudljih sploh ne drzi. Niso nagnjeni k debelosti..kvecjemu obratno..

Ja, itak. O tem sem imela že tudi jaz debato. Prekleto dobro je vedel, kako težka znam bit, ko je kaj narobe in ko kaj ne gre prav. Ene malo manj je težka hči, ma, naju je baje vzel v kompletu, tako da... Potem itak v zameno za motor zlahka odmisliš ene 300g mačka, ki je še najmanj problematičen, anede?  :P

Smrček, ponovno, pa še vseeno. Doma imaš mešančka, sprijazni se že vendar s tem. Je luštkan za popapat, ampak nehaj njegove karakteristike opisovat kot značilnost pudljev, ker to niso. Niti od daleč.


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #117 : 09 Oktober 2008, 18:58:33
Heh, sem komaj zdaj pogledala spet temo. Moj doma ravno tuhta kak poceni se da motor dobit :)
Mogoče čas za še enega člana :o


kara

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • hov,hov :)
Odgovori #118 : 01 Oktober 2009, 20:52:55
Živjo.
No, js pa tudi prepričujem starše da bi dobila psa.  :-\ Psa si želim že celo večnost in tudi starše prepričujem približno toliko časa vendar so to vedno bile in ostale pobožne želje.  :P
 sej drugače nebi toook težila ampak pes,ki bi ga rada imela ni pasemski ampak je mešanka od moje najboljše prjatelce.  ::)
Psičko poznam odkar so jo dobili in mi je zelooo prirasla k srcu. problem je da je sedaj ne morejo več imeti in ker je psička vajena stanovanja to ne bi bil problem.
Imam pa več dilem,ker res nočem da bi dobila psa pa bi bil nesrečen. Najbolj me je strah,da bi bila preveč sama. mislim,saj bi prišli domov okoli 14.30,
vendar se bojim,da bo preveč sama,glede na to da je sedaj bila bolj ali manj vedno v družbi.
odločila sem se tudi,da dokler ne najdem počitniškega varstva za psičko zadeve sploh ne bom gnala dalje. je pa problem,da je nočejo dati v pasji hotel,ker nočejo "zapraviti več za pasje počitnice kot pa za naše".
tudi vstati mi ne bi bilo problem zjutraj. o vzgoji psa vem veliko in tudi z najboljšo prijateljico sprehajava pse.
Moja mami in brat se strinjata samo oči  :'( se noče sprijazniti s tem,čeprav vem da bi se on najbolj navezal na psa od vseh.
Prosim za odgovore,ker res nevem,kaj naj še naredim.  ???  :'(
lp,K


*čivava_girl*

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #119 : 13 April 2010, 07:11:38
uf mi mamo isto zadevo doma mami, bratec komot prepričana oči je pa trmast ko osel >:( sej zdej mi mami pomaga da ga bomo prepričale hočm met pa dolgodlako čivavo tko da bi bla itak če bi mogla bit skos u moji sobi čeprov vem da če bi enkrat dobil domov bi komot bla v kuninji in dnevni sobi ampak on to na žalost ne šteka in se noče dat prepričat :'(

moncy

moncy