Afganistanski hrt [Afgan Hound]

*nastya_lony* · 160091

Ferry

  • Gost
Odgovori #150 : 11 December 2007, 09:21:16
S zadnjim stavkom se pa res čisto popolnoma strinjam.

Lp



Leiah

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 2
Odgovori #151 : 11 December 2007, 15:11:04
Ja delno se strinjam s tabo deteljica, da je verjetno najbolje imeti pasjega mladička istočasno s čim mlajšim otrokom, meni je to časovno obdobje še najmanjši problem. Pri prvem otroku je največji finačni zalogaj na začetku in zaradi tega se še ne bom odločila za nakup mladiča! Pa itak se mi z nakupom sploh ne mudi, saj imam še dosti let pred sabo, tako da...
Sicer pa bo doma še 10 letni kuža in 2 letna muca, tako da delo z živalmi bom ravno tako imela.  :) Novemu psu pa se mislim čim bolje posvetiti, še posebno negi, ki je tam do kakega 1,5 leta najboljzahtevna, ker se dlaka menjava...
Ja srečanja s čim več hrti, nasploh pa z afganci bi bila pa zelo zaželjena, da se izmenjajo izkušnje in da se tudi psi sprostijjo!
Aja, pa hvala za ponujeno pomoč glede izbire, se ti bom oglasila, ko bo prišel čas za to!

Lp, sonja


Ferry

  • Gost
Odgovori #152 : 11 December 2007, 19:56:30
No, jaz se definitivno nebi odločila za oboje hkrati, mislim, da to, da si celo leto doma, ker imaš dojenčka, še ni razlog, da lažje skrbiš še za mladega kužka. Npr. naši sosedi so imeli malčka, ki je imel take močne krče, da je prve mesece cele noči in dneve prejokal in da imaš ob tem še kužka, ki ti lula in grize stvari po stanovanju  :'(???

Mislim, Leiah, da imaš prav, počasi in po vrsti.

Lp



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #153 : 11 December 2007, 20:34:23
No, jaz se definitivno nebi odločila za oboje hkrati, mislim, da to, da si celo leto doma, ker imaš dojenčka, še ni razlog, da lažje skrbiš še za mladega kužka. Npr. naši sosedi so imeli malčka, ki je imel take močne krče, da je prve mesece cele noči in dneve prejokal in da imaš ob tem še kužka, ki ti lula in grize stvari po stanovanju  :'(???


Ja sej ne navijam za to,da bi si morali čim prej omislit psa. Al pa,da bi si ga spolh kdajkoli morali  :P.
Samo opozarjam,da kdor misli,da bo pri enoletnem otroku npr kaj lažje kot med porodniško, se moti. Razen mogoče, če ne hodi v službo. Pa še takrat bo težje, kot z dojenčkom. Ja eni dojenčki jokajo več , eni manj. Ne vem kaj ukrenit pa tud ne moreš, če ima krče jih ima ne glede na to kolk psov je takrat v hiši. Pač joka - zraste vseeno vsak  ;). Vsekakor manj ko pustiš, da ti jok nažre živce, bolje za vse. Vzameš psa in jokajočega otroka in greš ven, na sprehod. Tam še najmanj joka  :). Več ko je podnevi zunaj , manj ima volje jokat ponoči, tud če ga kaj ščipa. Ko si pa tik pred tem, da popeniš od otroškega tuljenja, ker si sprobal že vse variante,da bi utihnil,  , pa daš dojenčka na tla al pa v stajico in se raje s psom igraš da se zamotiš dokler napad ne mne  :D.
Da ne bi otem ,kakšna blažena sprostitev je, ko porineš tulečega dojenčka  in flaško izbrizganega mleka dragemu v roke in odideš na obvezen  pasji trening za kakšne tri urice  :o S tem odpraviš vsakršno možnost poporodne depresije  ;D.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Ferry

  • Gost
Odgovori #154 : 12 December 2007, 07:19:04
Deteljica,

mislim, da gremo tukaj že malo mimo teme, a ne? To je bolj za rubriko pes in otrok.

Lahko le rečem, da afghanec res zahteva, poleg običajnih sprehodov, igre, ..., še dosti več dodatnega časa za nego, zato naj bo nakup, vsakega lastnika (ne samo tistega, ki ima in bo imel otroke), res premišljen. Vzreditelji afghanistanca imenujejo "high maintenance breed" in oni že vedo zakaj.  ;)

Lp



As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #155 : 12 December 2007, 07:54:26
Koliko afganistancev je v Sloveniji? Kdo razmišlja o vzreji pri nas?


Ferry

  • Gost
Odgovori #156 : 12 December 2007, 08:23:01
Mislim, da sta 2 v Kočevju (že starejša, če sta še?), 1 - naš, 2 mladi sestrici Boka in Chanell iz Maribora, pa Aspara iz Maribora, pa nova pridobitev - 3 mesece star pes v Ljubljani, za ostalo pa ne vem več.

Ja, mi razmišljamo, trenutno imamo naročenih nekaj kužkov in čakamo, kaj se bo skotilo.

Lp



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #157 : 12 December 2007, 09:11:39
Samo kratek intermezzo na temo dojenček-pes.

Mi konec aprila ali čisto na začetku maja pričakujemo človeški naraščaj in ravno tako nekje maja naj bi k nam prišel tudi novi mladiček.  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Ferry

  • Gost
Odgovori #158 : 12 December 2007, 09:21:00
Zoran,

super, želim ti veliko veselja z malčkoma. Katere pasme pa bo kužek, najbrž nebo afghanistanec?

Lp



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #159 : 12 December 2007, 09:25:38
Pri nas imamo kombinacijo 8 in 10 mesečnice, psica je prišla k nama 1 teden za hčerko in se čisto obnese.
Edino kar je, je pa res da si ne predstavljam da bi morala vsak dan recimo 2 uri razčesevat dlako, ampak ne za to ker bi bil otrok problem ampak ker je meni česanje odveč :-[ ::)




SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #160 : 12 December 2007, 10:11:00
Samo kratek intermezzo na temo dojenček-pes.

Mi konec aprila ali čisto na začetku maja pričakujemo človeški naraščaj in ravno tako nekje maja naj bi k nam prišel tudi novi mladiček.  ;)


Lp Zoran

To, boš imel veliko dela (upam, da te bo zaposlila). :P

Ferry, tvoji podatki so me presenetili. Mislil sem, da je več afganistancev v SLO.



Ferry

  • Gost
Odgovori #161 : 12 December 2007, 10:21:18
SG,

za te vem jaz, koliko pa se jih še dejansko skriva po hišicah in blokih, pa žal ne vem, vem samo, da jih je malo.

Lp



Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #162 : 12 December 2007, 11:47:13
Mislim, da sta 2 v Kočevju (že starejša, če sta še?), 1 - naš, 2 mladi sestrici Boka in Chanell iz Maribora, pa Aspara iz Maribora, pa nova pridobitev - 3 mesece star pes v Ljubljani, za ostalo pa ne vem več.

Ja, mi razmišljamo, trenutno imamo naročenih nekaj kužkov in čakamo, kaj se bo skotilo.

Lp
Pa eden je v Nm. Siv - brindle ...


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #163 : 12 December 2007, 11:50:44
Pa jaz sem parkrat videla enega ali eno na fužinah, poleg afganistanca pa imajo zgleda še belgijskega ovčarja, ker sem jih vedno videla skupaj.

Lp nina



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #164 : 12 December 2007, 12:00:42
Zoran,

super, želim ti veliko veselja z malčkoma. Katere pasme pa bo kužek, najbrž nebo afghanistanec?

Lp


Ne,res ne bo.  ;)

Kelpie.  :)


To, boš imel veliko dela (upam, da te bo zaposlila). :P



Ma,to me že zdaj.  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Leiah

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 2
Odgovori #165 : 12 December 2007, 12:43:32
Čestitke za še ne prispele nove člane družine, upam da vam bo lepo - v kar ne dvomim.
Še zadnjič smetim temo afganistancev; jaz se ravno zaradi nege ne bom odločila za oboje hkrati, pa tudi smatram, da vsak mlad član družine, pa naj bo to pes, mačka ali pa otrok, potrebuje posebno nego in je dobro če se lahko vsakemu posebej posvetiš pri začetni vzgoji! Seveda pa vsi potrebujejo vzgojo preko celega življenja, tako da... Sicer pa kot sem že omenila bo takrat še en pes pri hiši, ki ravno tako potrebuje dnevno krtačenje in ostale aktivnosti, pa tudi muca zahteva svoje dnevne potrebe, tako da dela bo več kot dovolj  :)

Glede števila afganistancev, pa se mi je kar zdelo da jih ne more biti kaj dosti v sloveniji, ker jih ni nikjer na spregledu. Drugače sem pa zasledila lani oz. letos, da je bilo eno leglo v sloveniji, ne vem pa kdo ga je imel! Mislim, da so bili večinoma brindel mladiči.
Posvoje je kar fajn, da jih ni dosti v sloveniji, tako da se za to pasmo odločijo res ljudje, ki vedo kaj kupujejo. Da ne bi bilo na koncu preveč revežev z zanemarjeno dlako in z uničenim karakterjem!

Lp, sonja


Ferry

  • Gost
Odgovori #166 : 12 December 2007, 13:44:57
Super Leiah,

vsak sam zase najbolje ve, kaj mu najbolj ustreza, kaj zmore in kaj ne. Ljudje smo si različni in prav je, da se ravnaš sama po sebi.

Predvsem mi je všeč, da si vse pošteno premislila in da veš kaj hočeš.

Lp



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #167 : 12 December 2007, 13:53:15
Pa sigurno še en brindle v Lj. - Trnovo. Ko sem še študirala sta z lastnikom vsak dan hodila na kavo v nek barček in pes ga je čakal zunaj, če je šel noter sedet.
Postrižen na kakih 5 do 10 cm. Lušen kuža. Zelo miren, nič napadalen :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #168 : 12 December 2007, 14:02:02
Pa en temnejši je v Celju  :)



Ferry

  • Gost
Odgovori #169 : 07 Januar 2008, 14:31:56
No, mi smo zelo zadovoljni s številom prijavljenih afghancev na našem CACIB-u, prvi dan 31 (16 fantov in 15 punc) in drugi dan 32 (15 fantov in 17 punc). Res super in tudi mi bomo po vsej verjetnosti imeli kar nekaj tekmecev v našem razredu, tako da komaj čakam.

Lepo je tekmovati, če imaš s kom tekmovati, ker zmagati, ko si sam, ne prinaša nobenega zadovoljstva, tudi če izgubimo, je to del tekmovanja, sploh pa nam je v veselje, če pred nami stoji res lep afghanec. Upam, da sedaj ko so zamenjali Engha, da bo sojenje oba dni kvalitetno!

Lp



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #170 : 07 Januar 2008, 15:13:44
A vi boste oba dneva na razstavi?
Mogoče se kje srečamo ;)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #171 : 07 Januar 2008, 15:21:30
No, mi smo zelo zadovoljni s številom prijavljenih afghancev na našem CACIB-u, prvi dan 31 (16 fantov in 15 punc) in drugi dan 32 (15 fantov in 17 punc). Res super in tudi mi bomo po vsej verjetnosti imeli kar nekaj tekmecev v našem razredu, tako da komaj čakam.

Lepo je tekmovati, če imaš s kom tekmovati, ker zmagati, ko si sam, ne prinaša nobenega zadovoljstva, tudi če izgubimo, je to del tekmovanja, sploh pa nam je v veselje, če pred nami stoji res lep afghanec. Upam, da sedaj ko so zamenjali Engha, da bo sojenje oba dni kvalitetno!

Lp

Kako veš da so Engha zamenjali? Kdo bo namesto njega?



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #172 : 07 Januar 2008, 15:31:48
Sem že našel. Ups, je bilo treba pogledat končno statistiko. :-[



Ferry

  • Gost
Odgovori #173 : 07 Januar 2008, 16:45:07
A je to slabo za vas? Jaz sem slišala, da je to izredno dobra sodnica, vsaj za afghanistance.

Lp



Ferry

  • Gost
Odgovori #174 : 07 Januar 2008, 16:46:33
Sara,

mi bomo oba dni, pa tudi zvečer v soboto na specialki, če se kje vidimo, nas kar pocukaj za rokav!  ;)

Lp



Ferry

  • Gost
Odgovori #175 : 11 Januar 2008, 07:33:52
No, samo toliko v vednost pošiljam slikico iz nemškega foruma za afghance, kjer se je razvnela polemika o psu (afiju) in otroku, ker je ponovno prišlo do primera, da je kuža letel iz družine (ki ima v lasti že več afhancev), ker je opozorilno - šavsnil otroka - seveda s kar groznimi posledicami, ko pač vidiš sliko.

Priznam, da glede na to, da imam beagla in afija, da pri slednjem res večkrat opazim, da popolnoma nekontrolirano šavsne, posebno, če mu delaš tisto, za kar je res občutljiv - to je npr. dotikanje, vlečenje za noge itd. Pač kuža opozorilno šavsne, vendar je že to ponavadi preveč in poškodbe so lahko grozne.

V tem primeru, je pri kopanju afghanca pomagala punčka in ko so ga brisali, ga je prijela za nogico in rezultati so sledeči - kuža je seveda letel iz družine. Z njim ni nič narobe, je pa to v njegovi naravi, eni imajo to bolj izrazito, eni manj. No to so rezultati po 3h dneh.



Samo toliko v vednost, ker mi smo res opazili, da so afghančki v večini pravi krokodilčki in niso ravno najbolj primerna pasma za otroke.

LP



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #176 : 11 Januar 2008, 08:00:01
lepo,da neko da odkritosrčno opozorilo glede manj znane asemske značilnosti.
Še sreča, da imate tudi  beagla, in s tem se bo vaš malček lahko kmalu igral- kajti  ti pa po mojem vedenju prenesejo marsikaj, so izjemno dobrodušn in dobrovoljni in se lepo ujamejo z otroki ( če so oboji vzgojeni seveda in pod nadzorom, kar itak velja vedno)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Ferry

  • Gost
Odgovori #177 : 11 Januar 2008, 08:07:25
Ja, itak, naš beagelček je popolnoma drugačen do otrok in to se res hitro opazi, afi pa je nekoliko bolj zadržan in to je tudi opozorilo za nas, da ko bosta v bližini otrok, da moramo na našega afija, kar pošteno popaziti, medtem, ko je naš beagelček prava igračka in se med otroci še najbolje počuti, edini problem je, da je tako nor nanje, da ga moremo od začetka kar brzdati, ker on bi vse otroke prelizal, kot svojo posodico s hrano ;D.

LP



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #178 : 11 Januar 2008, 20:05:45
Manjši otroci in psi niso najboljša/lahko ekspozivna kombinacija.. mi ima 4 škote in 2 NO in dva fanta 6 in 9 ... in takšnih prask kot ta deklica je lahko ob igri veliko tudi s škoti, ki so izjemno poterpežljiva psama da otrok...ampak vsakem psu lahko včasih "film poči".. ker ne glede opozoril in vzgoje so lahko otroci bolj nepredvidljivi kot psi  ;) GG


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #179 : 11 Januar 2008, 22:32:28
ne ni isto. Vsak pes res lahko ugrizne oz mu "film poč", ampak nekateri ti tolk časa prej nakazujejo da se jim bliža rob potrpežljvosti,da bi še slepec moral videt in naredijo vse kar je v njihovi moči,da bi se umaknili brez ugriza iz neprijetne situacije. Drugi so pa nagnjeni k šavsanju.Tretji pa k polnemu ugrizu :-\. Ni odvisno samo od pasme ampak tudi od posameznega psa seveda.
Sicer pa jevzgoja otrok mnogo lažja in bolj zanesljiva, kot da stavimo na socializacijo in disciplino in potrpežljivost psov, če ne želimo imet ugrizov ;). K sumljivemu psu pač naj otrok ne hodi in naj se ga ne dotika. Tako kot naj ne vtika prstov v vtičnico, prižiga plina,  in ostalo, kar j epač neprimerno za male otroke.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!