Nizozemski schapendoes [Schapendoes]

Nika · 749077

renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #1350 : 31 Avgust 2010, 09:23:00
Felina, a ob takih poznih urah ti na klub prihajaš  :), hehe.
Nama se je mudilo domov, ker sem imela ob devetih napovedanega sina na Skypu, pa zelo naporen dan je bil za nama.
Smo se popoldan dobili z Minči, da sta se Maui in Kat spoznala, naigrala, narepenčila, ..... in podobno  ;D.

V četrtek bom z malo na igralnih uricah, kar se začne že ob 17:00, bova pa sigurno po koncu še malo ostali.


MANDY

  • Gost
Odgovori #1351 : 31 Avgust 2010, 10:41:05
Kako lepo, pa še dva pasja sostanovalca ima. Velika izbira za nagajanje. Naučila se bo igrati bolj nežno  :-[. Bella je kar mal preveč groba za majhne kužke, razen, če jo imam na povodcu. Je lisica tastovo maltežanko tako razjezila, da ji je vrnila milo za drago. Pol je pa naša lumpa pogruntala, da jo lahko zagrabi za ovratnico in jo vleče naokrog pa ji nič ne more  >:(. Od takrat je njuna igra omejena pa ta mala nima nikoli ovratnice. ;)
Je Kat že kaj ušpičila ? A kaj grize, ščipa roke ?



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1352 : 31 Avgust 2010, 11:22:59
Maui je še pri nas. :) Čakamo, da vsi člani njegove družine  pridejo z dopustov.

Maui je mali, simpatičen vragec. :P Šuši je bila pravi angelček v primerjavi z njim. :o

Nekaj fotk z njunega srečanja:









še več pa tukaj: http://www.mojalbum.com/bridsky/maui-7-8



MANDY

  • Gost
Odgovori #1353 : 31 Avgust 2010, 12:30:00
Kako sta luštna, na žalost prehitro odrastejo  :'( ;). Maui je malo temnejši ?, logično, da je vragec če ima pa toliko družinskih članov, ki ga razvajajo in cartajo.
Prava cukra sta oba.



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1354 : 31 Avgust 2010, 12:33:50
Kako sta luštna, na žalost prehitro odrastejo  :'( ;). Maui je malo temnejši ?, logično, da je vragec če ima pa toliko družinskih članov, ki ga razvajajo in cartajo.
Prava cukra sta oba.

Ja, Maui ima več črnine. Šuši in Sky ga kar pridno vzgajata. Pa tudi mi mu ne dovolimo vsega. :P
 Ju je bilo pa prav užitek gledat, kako sta se zabavala. :)


MANDY

  • Gost
Odgovori #1355 : 31 Avgust 2010, 12:38:36
A ne  :P :o :D ;D



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1356 : 31 Avgust 2010, 12:50:05
joj, kakšna majhna hrčka.... :-*
ja, ja, renata, to rit sem videla zapuščat prizorišče :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1357 : 01 September 2010, 22:16:55
Ker se na žalost  stvari ne odvijajo vedno tako, kot so si ljudje zamislili, se je zgodilo, da naš Maui išče novi dom. :'( :'( :'(




več fotk: http://www.mojalbum.com/bridsky/maui-7-8


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1358 : 02 September 2010, 07:50:52
Ojoj, pa ne no.  :'(
PA tak hrček, saj bo hitro našel nov domek... :-*

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #1359 : 02 September 2010, 10:21:53
Eh, mišek mali, saj bo prišel pravi  :-*. Minči, res želim veliko sreče.

Par postov nazaj je Mandy omenila, da se bo Kat naučila nežne igre. Upam, da se bo res, ker postaja iz dneva v dan bolj divja, da ne rečem groba. Smo jo začeli kar malo ustavljat, ker Gicko ji kar pusti, da ga vleče, grize, cota, se bočno zaletava vanj ... Čeprav jo zna nahrulit, ko gre za igračko, jo pri igri tolerira, imam pa občutek, da mu ne paše najbolj. Zato hodimo po novem (koristi začetka šolskega leta :P) samo z njo ven, med otroke, na nova mesta, srečanja z drugimi psi, ... in jo tam utrudimo, da se zdivja izven doma. Komaj čakam današnje klubske urice, bo spet akcija  ;D.


MANDY

  • Gost
Odgovori #1360 : 02 September 2010, 10:36:46
Ko prideta domov pa da mir  ;) ???, če je tako si na dobri poti. Drugače sem pa jaz vedno peljala obe skupaj na sprehod in sta se lepo naučili sprehajat skupaj, seveda smo se na začetku veliko zapletali  ::).  Ko pa smo srečali kakšnega pasjega prijatelja sem spustila le eno, običajno Bello, Ido pa le pri njenih starih pasjih kolegih, druga je bila na povodcu. Sem pa morala biti doma kar huda na malo, da je nehala nagajat Idi, čeprav se je Ida kar dobro branila. Predvsem je bila Bella običajno z mano, ker če je nisem videla je sigurno počela kakšno neumnost. Trenutno ji temperature zelooo odgovarjajo in akcije ne zmanjka  >:(.
Včeraj smo k sreči srečali mladega vipeta, ki jo je tako utrudil, da se je komaj "zvlekla" do doma  :D :o



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1361 : 02 September 2010, 10:40:09
Schapendoesi imajo svoj način igre, kakor sem že pisala na tem forumu.
Kat se ne bo naučila sama, tako kot se Bella še vedno ni. Naučili jo bodo mogoče drugi psi, ki jo bodo imeli dovolj in bo dobila lekcijo. V prvi vrsti pa jo morate naučiti sami. Treba jim je dopovedat kje je meja. Tudi Šuši je bila v igri groba do Sky, jo je bilo treba ustavit. Do tujih psov je vedno bila bolj nežna.


renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #1362 : 02 September 2010, 11:08:14
Ja, točno to sem hotela povedat. Jo bo pri igri očitno treba ustavljat, ko bo pregroba. In vztrajat, kajne  ;).

Drugače pa se pri nas skupni sprehod(čk)i ne obnesejo in jih tudi ne mislim prakticirat. Prve dneve je mala želela gristi povodec, če sem jo peljala samo ven zato sem za vabo vsak dan uporabila drugega cotona in je lepo racala za njim. Zdaj pa to že obvlada in jo sprehajam samo, da ni odvisna od njih. Skupaj samo vlečejo in divjajo. Že kmalu bo namreč njen sprehod in ostalo delo precej drugačno, malima dvema pa želim omogočiti življenje, čim bolj podobno tistemu, ki sta ga imela pred njenim prihodom.


MANDY

  • Gost
Odgovori #1363 : 02 September 2010, 11:31:16
Vztrajat je treba in vedno imet kontrolo. Pri nas se zdaj krasno ujameta, ja je pa bilo potrebno nekaj dela z Bello.
Zna pa biti Bella tudi zelo nežna, pri majhnih psih se uleže in se lepo igra z njimi na začetku in če je na povodcu, pol ji pa utrga
film  ??? pa začne divjat,  ::) takrat jo raje primem, da se kužek ne prestraši. Da si pa duška pri večjih pasjih prijateljih, še posebej pri kakšnem počasnem labradorcu ali zlatkotu, to se tako suče, obrača in zaletava, da psu ni nič jasno :P.
Nikoli, res nikoli pa ni bilo niti pikice agresivnosti, če je drug pes tečen ali agresiven se hitro stisne k meni.
Vsak ima svoj sistem, ki mu odgovarja, samo, da so naši psi zadovoljni a ne  :).



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1364 : 02 September 2010, 11:32:25
Njihova igra je zelo eksplozivna in vsebuje veliko zaletavanja, skakanja v drugega psa. Poleg tega zelo radi vlečejo za rep in tace drugega psa. Stvar se še stopnjuje pri mladiču, ki je že utrujen, še bolj nori. Pri vzgoji schapendoesa ja glavna stvar vztrajnost in doslednost. Ker znajo bit sami zelo trmasti, še toliko bolj.

Ločeni sprehodi so zeloooo zaželjeni pri vzgoji mladiča. Kot sem vam že svetovala, se bo Kat lahko bolj navezala na vas in ne na druga dva psa. Poleg tega bo pa še več časa in priložnosti za vzgojo na sprehodu.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1365 : 03 September 2010, 11:12:37
Včerja pa sem videla malo Kat...joj, preveč je srčkana :)   :-*

Vidim, da bi te male kepe bile primerne za mojega Ai-ja, njegova igra je tudi ekrplozivna brez prave mere občutka in če se kdo zaletava v njega sploh ne čuti.

minči...prideš jutri na tekmo? Kaj pa tamali?????   :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1366 : 03 September 2010, 14:06:12
Jaz sem pa včeraj spoznala malega Mauia... ;D
Tamali je superca, ful luškan in takoooo fino dlako za čohat ima. Je pa pravi radovednež in zelo igriv. :D

Ja, Felina, k tvoji ekipi bi prav lepo pasal. :-[ :P :o

Zdaj pa moram en četrtek samo še Kat 'uloviti', da jo spoznam. ;)



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2

minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1368 : 03 September 2010, 21:08:28

Ja, Felina, k tvoji ekipi bi prav lepo pasal. :-[ :P :o


Ha, ha, sibila, jo pregovarjaš. :D Maui ni prave barve za Felino. :P

Ja, tamali je res pravi zakladek. :-*

Najnovejše fotke:





zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1369 : 03 September 2010, 21:21:43
Kako je luškan :-*

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #1370 : 06 September 2010, 09:39:31
Mi pridno vadimo nežno igro  :). Vsak dan x-krat se dela, da je pozabila, kaj je nežno  :P. Ampak se vidi napredek. Zdaj se ne zaganja več čisto brez občutka ampak najprej preveri, če jo gledam (takrat se ji vrageci svetijo iz očk)  :o.

Novost je ta, da je Kat do sedaj samo nemo opazovala kako sta cotona nahrulila kakšnega mimoidočega psa, sedaj pa že malo pomaga  ;). Hodi v šolo (igralne urice), kjer je zelo fajn; nekajkrat na teden hodi tudi v službo - je treba delat  :). Takrat je zelo pridna in večino časa prespi.
Še dve čisto sveži slikici :


MANDY

  • Gost
Odgovori #1371 : 06 September 2010, 10:06:50
  ;D :D vrageci iz oči  >:D dobro povedano in zelo znano. Tudi naša se je zelo hitro naučila od Ide čuvanja hiše  :-X samo, ko kuža pide do ograje je ona že vsa mehka in rep ji dela 100 na uro. Hecna je, če se Ida razburja ko imamo na mizi kosilo, takrat ona laja kar izpod mize, da bi ji slučajno kaj ne ušlo. Smo pa ugotavljali ta vikend, da je naš kuža zeloooooo delaven pes na področju odnašanja stvari. Bella ni prinašalec ampak odnašalec, bom jo poskusila slikat. :P



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1372 : 06 September 2010, 11:46:37
Ha, ha, sibila, jo pregovarjaš. :D Maui ni prave barve za Felino. :P

heeejjjjj, saj pa sem hotela črnega oziroma sivega kupit....barva ni toliko pomembna, pač pri ostalih sem imela srečo, da ni bila odločilna, ampak je vse štimalo :D Je pa res, da je zame rjava pri psih zakon :D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


MANDY

  • Gost
Odgovori #1373 : 06 September 2010, 11:52:21
SEM prej spustila, da je mala Kat luštna na slikah, ampak na pasji posteljci bo pa prav kmalu gneča  ;). Male "riti" hitro rastejo.
Me smo pravkar prišle od veterinarja, Bella kašlja in smo na antibiotikih  :'( :(.



renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #1374 : 06 September 2010, 14:24:23
Aj jaj, čimprej se pozdravi Bella  :-*.

Glede posteljic pa naj ne bi bilo nobenega problema, saj imajo vsak svojo. Ampak Kat je ziher bolj lušno (toplo, mehko, ...) svojo rit prislonit ob, še raje pa na Gija  :P. V svoje ležišče si navleče vse igračke, pa ni prostora zanjo.

Raste pa res zelo hitro, goba mala. Sedaj je že najvišja, najtežja pa bo že čez kak teden ali dva ;D.


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1375 : 06 September 2010, 19:04:29
MANDY , a imate kužni kašelj? ???

renata, tudi naš Maui  se zelo rad stiska k Šuši na posteljici. :P Kar skupaj spita.

Še malo našega malega princa: http://www.youtube.com/user/e2va3#p/a/u/0/twCx4IBxQSQ


MANDY

  • Gost
Odgovori #1376 : 07 September 2010, 09:13:14
Ne nimamo kužnega kašlja, samo prehladila se je. Mi je po teningu in divjanju ušla na kopanje v bajer pa nisem bila pozorna, da bi jo doma posušila  :'( :'( moja krivda. V pesjaku pa nikoli ne spi v hiši ampak vedno na strehi, da ima boljši pregled  ::).
 >:Dje mali vragec Ido izselil iz pomembnega položaja za spanje, čeprav je za obe dovolj prostora na strehi, pa še kakšen kuža bi bil lahko zraven.




MANDY

  • Gost
Odgovori #1378 : 07 September 2010, 09:27:37
Samo, če je nujno, res nujno, ker to sploh ni enostavno ker opica mala lovi topel zrak. Do zdaj sem jo samo enkrat, ker sva prišli čist mokri domov. Raje jo imam ponoči notri če je mokra in jo obrišem z brisačami.



MANDY

  • Gost
Odgovori #1379 : 08 September 2010, 13:33:01
SPOZNALI SMO NOVO PRIJATELJICO.  ;)