Cavalier King Charles Spaniel

*yure* · 1255786

agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1920 : 10 Maj 2008, 20:02:49
midve z Iris sva pa končno kupile šampon Jean Peau ;D ..sem pa kupila tistega, ki je za dlako, ki ni v dobri kondiciji..(navadnega univerzalnega ni bilo..)..tko da ga bova danes že sprobale 8)


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #1921 : 10 Maj 2008, 20:07:27
Mi tudi rabimo nov sampon. Kaj je ta Jean Peau kaj posebnega? Javi kak bos zadovoljna!



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1922 : 13 Maj 2008, 11:53:51
Hej hej,

kako ste kaj? In kavalirčki? Jim je že kaj vroče? Naša že kar nekaj jezik ven moli, sam da mal polaufa gor in dol.
Danes se gremo cepiti proti steklini. In končno sem dobila rodovnik. Samo moram še preverit, če niso kaj ven sunli, ker je bla odprta pošiljka?  ??? :-\

sicer imamo pa mi zadnje tedne malo problemov - mala je začela precej pogosto sračkato ponoči, ampak to tko, da naredi eno zelo mehko klobasico, vse ostalo je pa ... kot da bi un "zoc" od kofeta polil po telh.  ::) :( :( Me že malo skrbi, ker je pa tole že 4tič v 2 tednih. Poleg tega je tako v soboto in nedeljo bruhala. S tem, da je v soboto vse požrla (bila je sama doma), v nedeljo pa ji nisem dovolila. Res pa je, da je v četrtek dobila 1/2 tablete proti zajedalcem. Je možno, da je tako pozna reakcija - prebavo ima drugače dobro in hitro.

Ko sem gledala tisti bruh, mi je bilo takoj jasno, da imamo večji problem s hrano, kot sem mislila da je. Namreč naša žaba vse premalo grize in kar cele kose požira. Poleg tega vse prehitro žre (ne morem rečt da je) in potem se ji dviguje in samo čakam, kdaj bo ven bruhnila. Ne vem sploh, kaj naj naredim zaradi tega.

In vsako jutro tako na veliko cmoka, se oblizuje in ima polna usta sline, bi rekla. Sicer ji nič ven ne teče, samo res se mi zdi, da skoz dol požira. Je možno, da imamo probleme z želodcem in kislino?

Hrano imamo Canidae, s katero je bilo do sedaj vse OK, res pa je da je zdaj malo probavala zraven: sveža paprika, jagode, kumarce kisle, pa sladoled, salama, piščanec (po katerem nama je prvič bruhala),....
Vmes pa ima obdobja drekcev, ko so zvozlana trava .... ja, to je pa ko mala kravica samo žveči.  ;)

Sicer bom danes na kliniki malo izpostavila problem, toda vseeno prosim za kak nasvet.



nitka

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
  • Lux (Light of Love)
Odgovori #1923 : 13 Maj 2008, 12:50:36
Bacek,
kaj pa če bi ji zdaj prehodno malo zdrobila hrano?
Ko sem šla mojo kepico pogledat (zdaj je fant že 4 tedne star  ::)), sem se precej časa pogovarjala z vzreditelji
in so mi povedali tudi o problemu okoli hrane. Oni namreč dajejo vsem svojim kavalirjem Eukanubo in nimajo
probleme s prebavo ali bruhanjem. So mi pa tudi svetovali, da si naj nabavim Linex kapsule in medicinsko oglje,
če bi se pojavila driskica. Pa probaj mogoče s kako linex kapsulo zaenkrat. Ta itak uravnava floro v črevesju.
Upam, da bo kmalu čist ok!
Pozdravček,
Nitka


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1924 : 13 Maj 2008, 15:48:43
pes naj bi goltal, prežvečil pa le večje kose hrane (tako mi je rekel trener)..moja vedno ko bruha, izbruha cele brikete (je pa res da imava tamale)


anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #1925 : 13 Maj 2008, 16:16:29
mi smo našo psico - sicer border collie - navadili da prežveči in počasi je, tako da smo jo mi hranili. Torej..iz roke. Počasi. Ker čim je dobila pred sabo posodo z briketi, briketov ni grizla, ampak goltala.. >:(

in potem smo ji brikete začeli dajati iz roke, ne glede na to ali smo se zraven učili ali ne (enega po enega). Sedaj pa brez problema hrano pogrize. ::)



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1926 : 13 Maj 2008, 16:32:32
heii anča, si ti od maje sestra (ima borderki bri in nelly) in si se zanimala za mladička od moje iris? (ne vem, če si ti ta, je pa tudi njej ime anja in imajo boc-a v družini..)
(se opravičujem, ker sem te tako napadla :-[)


anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #1927 : 13 Maj 2008, 16:52:36
heii anča, si ti od maje sestra (ima borderki bri in nelly) in si se zanimala za mladička od moje iris? (ne vem, če si ti ta, je pa tudi njej ime anja in imajo boc-a v družini..)
(se opravičujem, ker sem te tako napadla :-[)

jap, I'm the one  :D :D :D



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1928 : 13 Maj 2008, 19:02:25
Lego tudi ne grize, ampak vse pogoltne. ni imel pa skoraj nikoli problemov s prebavo (razen ko sem delala eksperimente z briketi). je pa tudi res, da pri meni ne dobijo nič "iz mize".

Annie je včasih goltala, zdaj pa si vzame čas in lepo počasi vse prežveči.  ;D

Nitka, lepo da vam je vzrediteljica tako razložila probleme s prehrano, kavalirčki znajo res imeti včasih občutljiv želodček. sigurno vas je opozorila na druge zdravstvene probleme.

sem pa ravno včeraj srečala eno simpatično trikolorko iz Krškega, verjetno je bila od njih.  :)





Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #1929 : 13 Maj 2008, 19:35:48
Lep pozdrav vsem! Sem lastnica psičke pasme Landseer, po imenu Noora. Od nekdaj sem si želela velikega in majhnega psa. Velikega že imam, zato bo počasi čaz za malega. :) To pasmo si ogledujem že dalj časa, trenutno živim v stanovanju, gradim pa hišo, tako da ko se preselim, kupim še tega :)
O kavalirjih sem prebrala že zelo veliko, ampak nikoli ni dovolj. Prebrala sem skoraj vse od 65 strani, ki ste jih spisali, malo mi je še ostalo :) Zelo sem navdušena nad pasmo, psički so mi zelo všeč. Ko sem gledala vse te slikice, ki jih imate tukaj sem se še dodatno navdušila in prepričala, da sem izbrala pravilno. Psička si ne bom kupila še kakšne 3 mesece, ko se preselim, potem bo čas zanj. Vidim, da vsi radi delite nasvete, če ne boste jezni, bom kdaj pa kdaj kaj vprašala tudi sama, predvsem bi se želela posvetovati o pravilnih vzrediteljih, nekaj favoritov bi si rada izbrala in se potem z vsakim pogovorila, da vidim kateri mi najbolj ustreza. Vem, da imajo kavalirčki kar nekaj potencialnih zdravstvenih težav, ampak pasma me je res fascionirala, zato mi ne bo težko hoditi na te preglede za srček. Niti mi ne bo težko nič drugega ;D Kar se tiče zbirčnosti pri hrani, imam že sedaj eno takšno doma, ki se namrdne nad skoraj da vsem, res pa je, da ji nikoli ne dam preveč domače hrane, le kakšno meso in sadje. Upam, da bom čimprej delila slikice mojega kavalirčka z vami ;D
lp


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1930 : 13 Maj 2008, 21:03:20
Ola :)

In kavalirčki? Jim je že kaj vroče?
phja Quidu je že vroče..popoldne ko gre na sprehod sploh noče bit dolg, jeziček ma tud skoz zunaj.. ;D

varja super luškan je Lego...

Seerland-z veseljem ti bomo vse odgovorile (če bomo znale ;))

..in...kaj je z našim srečanjem?? 8)
še ena fotka Quida:



lp


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1931 : 13 Maj 2008, 21:11:12
a pol kje zrihtamo kkšno društvo kot smo se enkrat menile? za piknik, prosto tekanje, mogoče kkšna ovirca..aja pa po možnosti, da je kje v bližini reka/večji potok...


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1932 : 14 Maj 2008, 08:19:34
Naju je danes zjutraj spet pričakalo presenečenje na hodniku ... zdaj me pa že resno skrbi.
Sicer včeraj na pregledu niso nič takega našli, so samo svetovali, da s priboljši nehamo, da vidimo kaj bo. Včeraj je jedla brikete zjutraj, pa potem popoldan malo s tuno zmiksane in to je to. Pa kakšna trava ziher. Čez dan je bil kakec OK, zvečer je bil mehek, ampak so ble klobasice.
Ponoči pa .....  :'( :'( :'( :-[ :-[ Jao meni, cel hodnik poserje .... Sem začela študirat, če ima kje kako skrito zalogo, da jo ponoči žre in potem serje. Res ne vem.

Od sedaj naprej smo striktno samo na briketih, čeprav moram rečt, da ostalih stvari niti ni tako veliko.  ??? Bomo videli

smo pa včeraj malo čofotali po Sori tam zraven klinike. In sem si prav predstavljala Iris, kako uide Petri in skače tam po vodi.  ;) :o



nitka

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
  • Lux (Light of Love)
Odgovori #1933 : 14 Maj 2008, 08:53:17
Nitka, lepo da vam je vzrediteljica tako razložila probleme s prehrano, kavalirčki znajo res imeti včasih občutljiv želodček. sigurno vas je opozorila na druge zdravstvene probleme.
sem pa ravno včeraj srečala eno simpatično trikolorko iz Krškega, verjetno je bila od njih.  :)

Varja, verjetno si res videla njihovo tricolorko, saj jih imajo kar nekaj... se vidi na sliki :)

Katere pa so drugi zdravstveni problemi? Nekaj sem slišala o občutljivem srčku, več pa še ne.


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #1934 : 14 Maj 2008, 11:47:13
Nitka ful lusna slika. Lepo je videt vec kavalirckov na kupu.

Bacek ti ravno pisem zs:-)

Mi imamo tezave. Nas pes se ne more vzdrzat da bi sel mimo vode. Vsakic mora na vsak nacin not in to pomeni da ga vsak dan tusiramo in se sekiram da mu spiram zascito proti klopom... Po drugi strani pa je taaaak srecen v vodi da ga je res uzitek gledat.

papa



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1935 : 14 Maj 2008, 13:48:52
Mi imamo tezave. Nas pes se ne more vzdrzat da bi sel mimo vode. Vsakic mora na vsak nacin not in to pomeni da ga vsak dan tusiramo in se sekiram da mu spiram zascito proti klopom... Po drugi strani pa je taaaak srecen v vodi da ga je res uzitek gledat.

papa


se vid, da sta z Iris v sorodu :P :D najprej v vodo, potem pa valat po mivki...ampak do konca najinega sprehoda se že čisto posuši in vse odpade, tako da mi jo ponavadi ni treba okopat (razen tace)..ponavadi zadošča, da jo skrtačim (čeprav je odvisno od tega: a se mi ne da, a se mi da :P)
brez vode trenutno še noben sprehod ni minil..
če je vroče, se moja začne vlečt za mano..ko pa se okopava, postane pravi živc :)


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1936 : 14 Maj 2008, 13:58:45
hihi, annie ni z vami v sorodu, pa je pri nas čisto isto. čeravno sem pa jaz grda, pa ji ne pustim ravno vedno v vodo, ko se njej to zdi.  ;D

Nitka, mislila sem, da je iz njihove vzreje, ne njihova.  :)

uf, ampak toliko prostora za kavalirčke bi pa jaz tudi imela.  :o


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1937 : 14 Maj 2008, 14:06:41
hehe včeraj je naša našla hroščka in je zagnala cel vik in krik..najprej se mu je čisto previdno približala, ga povohala, hrošček se je premaknil, iris pa začela renčat & lajat :D..potem je še nekaj časa skakala okrog njega (seveda z vesčas prisotnim laježem), na koncu se je pa že tako opogumila, da ga je začela s tacam izkopavat oz. delat gibe kot bi hotela skopat luknjo..na koncu se mi je pa hrošček že tako smilil (parkrat ga bi skoraj umorila, saj je s tacam udarila direkt po njemu), da sem ga odnesla ven.. ::)


takle mamo pa pr ns, ko iris zasliši čudežno besedo ''muha'' :P ;D:


tkole smo pa včasih lepii :D



Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1938 : 14 Maj 2008, 14:23:48
 :o :o :o Ooo, kako lepa je Iris  :-*

Ymonn zgleda nima nič z Rayem in Iris  ??? Njega voda PRAV NIČ ne gane  :o Res pa je, da je še mlad.


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1939 : 14 Maj 2008, 14:34:03
Iiiii, kak je lepaaaa  :o



LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1940 : 14 Maj 2008, 14:46:32
hoho...tud Quido ni NIČ v sorodu z Iris in Rayem ::) kr stran od morja in tudi od kakšnega potoka (pravi kavalir-si noče zmočit tačk..hehe ;))

+kok je Iris srčkana...tam na 2 fotki pa še posebej :-* :-*


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1941 : 14 Maj 2008, 15:52:30
še dve luštnii :) (ravno praznim fotoaparat pa bo zato malo več slikic..pa saj radi gledate :P :P)



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1942 : 14 Maj 2008, 16:09:49
Ful je lepotička!  :-*  Ni kaj, meni so TR the best (takoj zadaj pa BT)  :P


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1943 : 14 Maj 2008, 16:38:22
še par bolj športno usmerjenih 8) (slikc lovljenja frizbija v zraku tukaj ne bom lepila, ker so slabše kvalitete..najdete jih v iriskini predstavitvi..)




agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1944 : 14 Maj 2008, 16:58:41
da ne boste misln, da je moj kuža vedno čist, prilagam naslednje fotke :P :

faza1: seveda, najprej se treba zmočt. če hočeš, da se kej gor prime


faza2:


faza3: naslednje dejanje je divjanje po mivki


faza4: pujs



Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #1945 : 14 Maj 2008, 18:09:09
Ta dva sta definitivno v sorodu. Kot da gledam nasega "pujsa".

Danes se je po kopanju povaljal v sveze pokoseni travi ::). Pred tem se je fajn stepel cist ob meni, tak da so moje hlace dobile nov vzorec. Beri: Blatne kapljice.

Pol mi je pa v avtu uspel skocit na sedez in pustil cudovite odtise >:(




zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1946 : 14 Maj 2008, 20:10:35
Hihihi... :) Kua je dobra Iris... :) Taka lepoticka (ful mi je vsec, k ma tiste lepe bele laske na glavi), pol pa taki pujsek.. ;)

Anca, ves, da sem danes sele zvedla, da imate kavalirja!!!! Pa sem se pol takoj vprasala, ce sem sfalila, da si to ti...  :D Moram tvojo mami cimprej zaslisat mal, ko jo kaj vidim.. :) Mi ni nic omenila, da imate ze 3. clana.. :) To je veselo.. :)

Bacek, Elly je, ko je bila mala tudi goltala brikete kar cele, pa sem ji potem kupila ta miniaturne... Pa moj bivsi ji je enkrat pozabu razrezat makarone, pa je valda vse zbruhala... Zdaj je pa okay.. SIcer je danes mal bruhala, sem ji dala za jest popoldne takoj, ko sva prisle domov in se to direkt iz hladilnika konzervo..   :-\ To ni blo lih najboljs... Je pol 2x mal bruhala... Zdej semi zdi, da je ok...
Moram pa cimprej nabavit Frontline, ker imava kar nekaj klopov.. Oz. sva jih imeli.. :'( In to kar dva na usesu!!!! Grrrr... Vceraj sem misla, da ima uhan, ker je bil ze tako napit.. :(

Moram pa malo spet pohvalit, da smo ful pridni zadnje case.. :) Nic vec ne sracka doma, samo sem in tja se kdaj polula, ko jo predolgo pustim samo popoldne oz. zvecer.. Edino v ponedeljek me je cist sokirala, ko se je sla zjutraj polulat kar v mojo sobo... medtem, ko sem bila jaz v kopalnici.. Ampak sem jo zalotila ze med dejanjem in jo po hitrem postpku vrgla ven iz sobe, da je letela v dnevno se skrit..  >:( Lumpa...
No, sej zdaj ko sem to napisala, bo sigurno kaka luzica kje jutri hihi...  :P


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1947 : 14 Maj 2008, 20:52:29
hihi kakšno štorijo sva mele danes na sprehodu...prideva do Sore in iris valda takoj notr..ponavadi ji vržem kakšno palico, da malo več plava, ampak danes sem ravno imela s sabo frizbije pa ji enga vržem v vodo..čist pozabla, da ne plava na vodi in tako se frizbi potopi...cca 1 m globoko..kaj pa zdaj? jaz se sezujem, zaviham hlače in grem v reko...hlače sem si že itak takoj zmočila..po me je pa še iris ovirala, k je plavala lih tm kt sm jz gledala za frizbijem..ga probam z roko pobrat, si zmočim še majco..nato pa mi ga nekako končno rata zbezat z nogam ven ;D jupiii


Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1948 : 14 Maj 2008, 21:02:56
 :o :o A Iris pa nisi dala možnosti, da se nauči tauhat?  :D :D

Sicer pa, ja, kaj je zdaj s srečanjem??


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1949 : 14 Maj 2008, 22:27:10
Uf.. Ja, mene tudi to zanima.. ;)