Pes napade psa!

Herr-Thor · 712557

simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #210 : 01 Julij 2010, 18:43:52
Obstaja tema o postopku prijave kje je napisano kako in kaj
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=8744.msg380993#msg380993

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #211 : 02 Julij 2010, 08:38:25
Felina,mladiča lahko normalno pripelješ iz Hrvaške,tako kot iz EU.Mora imeti čip in pa hrvaško "putovnico",če je mlajši od treh mesecev.Če je starejši mora poleg teh dveh stvari biti še cepljen proti steklini.V roku 7 dni psa registriraš na svoji veterinarski postaji.Če je mlajši od 3 mesecev boš pri cepljenju proti steklini in registraciji dobila EU potni list( z hrvaškim se pes ne more gibati po ozemlju EU),in plačala redno ceno za cepljenje.Če je pa pes starejši od 3 mesecev ga moraš ravno tako prijaviti v roku 7 dni,psu se izda še EU potni list in se ga registrira v CRPsi,plačala pa boš 16,73 EUR za registracijo že vakciniranih psov v drugih državah.To je vsa umetnost uvoza psa iz EU in Hrvaške.Za vse ostale države-še posebno jug je potrebna še titraža.
Tjaša



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #212 : 02 Julij 2010, 08:39:43
Uf,napača :o.Psom uvoženim iz Eu se potni listi ne menjajo.
Tjaša



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #213 : 02 Julij 2010, 12:01:59
Lojze, hvala za ta info, sem ga sicer že vedala, ampak zanimivo je bilo, ko sem se zanimala o tem, da so mi dajali popolnoma drugačne informacije iz različnih VURS-ov, no sedaj sem tudi izvedela, da so se v tem poenotili, saj je kolegica na sedež VURS-a pisala kaj se grejo, da imajo povsod neke svoje prikrojene informacije in zadnjič ni bilo problemov tam, kjer jih je prej bilo največ....

Sedaj je isto s to prijavo napda psa na psa, odvisno na koga naletiš.....bomo videli. ;)

Simi, tudi tebi hvala za informacije, sem čist pozabila na to temo, čeprav sem jo pred časom celo spremljala, ampak očitno ni dosti ostalo v glavi  :-[

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


psychorat

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #214 : 22 Avgust 2010, 15:38:36
tudi v našem naselju je pes (ameriški staffordshirski terier) ki je že večkrat oz. vsaj 2krat napadel psa.prvič je bil pes spuščen v parku in je napadel bostonskega terierja,pri tem pa je lastnik od le-tega poskusil odpreti gobec staffordu da bi rešil svojega psa in mu je odgriznil delček prsta.ta pes je preživel.drugega je napadel v naselju in mu zdrobil čeljust-psa so morali uspavati,ker mu ni bilo več pomoči.pes je označen za nevarnega ampak mu marsikdaj ne nataknejo niti nagobčnika.marsikoga,vključno z mano (imam maltežanko) je strah da bi pes spet pobegnil in napadel še katerega psa..
 :-\



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #215 : 22 Avgust 2010, 16:02:52
Če gre za nevarnega psa z odločbo, ga moraš prijaviti na lokalni vurs, saj lastnik krši 12. člen zakona o zaščiti živali. V prijavi opiši okoliščine, po možnosti tudi naslov lastnika (se vurs hitreje zmiga) in pa seveda sum na kršitev tega pa tega člena. Za konec jih še naprosi, da te o svojih ugotovitvah obveščajo v skladu s 24. členom Zakona o inšpekcijskem nadzorstvu in 18. členom Uredbe o upravnem poslovanju (so dolžni to delat). In pol prijavljaš vsakič, ko/če vidiš tega psa brez nagobčnika. Fajn je tudi, če ga slikaš pa tud če s telefonom in potem dodaš kot priponko mailu.. Take in drugačne kršitve zakona moramo prijavljat, poleg tega pa se lahko potrudimo spremljat, kako določen primer napreduje in če se živali godi kaj drugače. Vurs je dolžan delat, ga pa je treba ponavadi mal porint . Če imaš pa še kaka vprašanja ali rabiš pomoč pri pisanju prijave, se pa lahko obnreš name prek zsja ali mail.a.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #216 : 22 Avgust 2010, 16:13:34
tudi v našem naselju je pes (ameriški staffordshirski terier) ki je že večkrat oz. vsaj 2krat napadel psa.prvič je bil pes spuščen v parku in je napadel bostonskega terierja,pri tem pa je lastnik od le-tega poskusil odpreti gobec staffordu da bi rešil svojega psa in mu je odgriznil delček prsta.ta pes je preživel.drugega je napadel v naselju in mu zdrobil čeljust-psa so morali uspavati,ker mu ni bilo več pomoči.pes je označen za nevarnega ampak mu marsikdaj ne nataknejo niti nagobčnika.marsikoga,vključno z mano (imam maltežanko) je strah da bi pes spet pobegnil in napadel še katerega psa..
 :-\

Kolikokrat ste o tem že obvestili VURS in konec koncev policijo?

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


psychorat

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #217 : 22 Avgust 2010, 16:22:27
Kolikokrat ste o tem že obvestili VURS in konec koncev policijo?


policija je bila,vurs pa res ne



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #218 : 22 Avgust 2010, 20:46:13
Obvestite vurs.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


l*u*n*a

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #219 : 23 Avgust 2010, 14:47:02
Živjo! Mojo 1-letno psico je napadla druga psica, in sicer sredi ulice. Vračali sva se s sprehoda, ko se je na enem od dvorišč s flexija odtrgala druga psica in takoj zaštartala proti moji. Ista psica jo je napadla že 3-krat: prvič, ko je bila moja še mladiček, drugič, ko smo se srečali na sprehodu in je bila moja psica na povodcu, druga pa spuščena, in danes tretjič, ko se je na dvorišču odtrgala s povodca. Moja psica je bila v vseh primerih na flexiju in vedno jo je odnesla brez hujših poškodb (ko sem jo pregledala, nisem našla večjih ran, samo par površinskih odrgnin), tako da je ni bilo treba peljati k veterinaju. Najbrž jo na srečo ščiti zelo zelo gosta dlaka (je mešanka med samojedko in border collijem). Današnji napad je bil najhujši, psica se je otrgala s flexija, stekla proti nama in začela gristi mojo psičko, predvsem za vrat, jo zagrabila in je ni hotela spustiti, tudi ko jo je punca, ki je bila z njo zunaj na dvorišču, dvignila za vrat in jo poskušala odtrgati proč od moje. Gre za nemško ovčarko, ki je približno še enkrat težja od naše, in baje ne prenaša manjših psov, niti mladičkov - tako mi je povedala ta punca, ko je psica prvič napadla mojo. Živimo zelo blizu, zato se vsak dan vsaj 2x sprehodiva mimo njihove hiše, ko se vračava domov. Moja psička je po drugem napadu postala nestrpna do drugih psov, iz strahu je  začela renčati nanje (splošno na ovčarje in pa pomojem tiste neznane pse, za katere meni, da jih lahko podredi), pred tem se je dobro razumela z vsemi, tako samičkami kot samčki, vedno je veselo pozdravila vse pse, ki sva jih srečali na sprehodu, ali pa se jih je izogibala, če se jih je bala). Ob današnjem napadu sem ljudem, ki živijo v tej hiši, povedala, da se je to zgodilo že tretjič in da me je strah hoditi mimo njihove hiše, saj nikoli ne vem, kaj se bo zgodilo. Ta psica je bila že večkrat privezana na njihovem neograjenem dvorišču na flexiju, tistem najtanjšem, zato me prav nič ne čudi, da se ji je danes (in pa najbrž že kdaj prej) uspelo utrgati. Moja psica od prvega napada naprej renči vedno, ko gremo mimo te hiše, če je druga psica zunaj ali ne. Danes so me lastniki po napadu sicer vprašali, če je z njo vse ok, ko pa sem jim rekla, da ne razumem, kako jo sploh imajo lahko privezano na dvorišču (še sploh na tako tankem flexiju), če vedo, da ne prenaša drugih psov, so mi grdo odvrnili, češ zdaj jo pa še na dvorišču ne bodo imeli. Potem se nama nihče ni niti opravičil ali prišel preverit, kako je z mojo psičko, ki je bila popolnoma prestrašena in zmedena. Že na splošno je precej plašna in boječa. Ko sva prišli domov, se je sicer pomirila in igrala s sosedovo psičko, prej sem jo tudi še enkrat pregledala, k veterinarju pa je (še) nisem peljala.
Kaj mi svetujete? Naj jo za vsak slučaj raje odpeljem na pregled k veterinarju, čeprav ni videti, da bi bilo kaj narobe? Kaj naj naredim glede druge psice in njenih lastnikov, glede na to, da jo je napadla že tretjič in najbrž ni edini pes, ki ga je napadla? Velik problem je tudi to, ker se zaradi teh napadov obnaša napadalno do drugih psov (saj jo razumem, glede na to, da ima precej slabe izkušnje:(. Glede tega vedenja sem se po drugem napadu že posvetovala z inštruktorjem v osnovni šoli, ki mi je rekel, da bo to sčasoma izginilo, ker je drugače res prijazna psička in ni agresivna. Zdaj pa je spet prišlo do novega napada in bo spet potrebovala več časa, da pride k sebi.
Kot prvo se bomo od danes naprej tega dvorišča izogibali in bomo domov hodili po daljši poti okrog ulice. Naj se grem še enkrat pogovorit z lastniki in jih prosim, naj imajo svojo psico na dvorišču privezano na močnejšem povodcu? Naj zadevo prijavim, glede na to, da se je že tolikokrat ponovila, in če tudi tokrat ne bodo sami kaj naredili, se bo zagotovo spet. Sploh ne upam pomisliti, kaj bi se lahko zgodilo, če bi šlo za kakšnega manjšega psa, ali pa če jim psice ne bi uspelo odtrgati proč od moje. Sem si že po prejšnjem napadu rekla, da jo bom brcnila ali pa povlekla za rep ali zadnje noge, če se bo to ponovilo, vendar se je očitno preveč bojim tudi jaz, da bi upala ukrepati na tak način. Počutim se res nemočno, ker ne vem, kako naj pomagam svoji psički.
Hvala vam za kakršne koli nasvete in mnenja!   



psychorat

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #220 : 23 Avgust 2010, 14:52:45
po mojem je najbolše da jo pelješ k veterinarju, kot si napisala in da prijaviš lastnike (3x je že napadla tvojo psiščo,po mojem je možnost velika da jo bo še četrtič) :-\



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #221 : 23 Avgust 2010, 15:35:13
Danes psico pelji k veterinarju in zahtevaj, da tudi on sproži postopek proti tisti psici.
Danes pojdi na policijo in prijavi dogodek.
Jutri pokliči na območno enoto VURS-a pod katero spadate in podaj prijavo še tam.
Pojutrišnjem pokliči še enkrat in vprašaj, ali so dobili prijavo od veterinarja in policije. ker je policija dolžna v 24-ih urah obvestit VURS o napadu.
Če niso dobili prijavo teži policiji.

Edino če boš težila vursu bo psica dobila odločbo in bo po odločbi morala biti pod posebnim režimom, s čimer si boš ti zagotovila varnost in boš imela osnovo za prijavo, če psica ne bo v skladu z odločbo.
Če tega ne narediš si sama kriva za vsak naslednji ugriz.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #222 : 24 Avgust 2010, 08:43:18
Počutim se res nemočno, ker ne vem, kako naj pomagam svoji psički.
Hvala vam za kakršne koli nasvete in mnenja!   

Kako ste bili uspešni včeraj?

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #223 : 24 Avgust 2010, 09:26:32
svetujem poleg vseh prijav,da hodiš na sprehod s sprejem- lahko tudi navaden deodorans, vzemi manjšega,ki ga lahko nosiš v žepu. Svojo psico daj mirno za hrbet in napadalko pošpricaj v glavo če se približa- še preden napade.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


l*u*n*a

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #224 : 24 Avgust 2010, 12:34:49
Pozdrav! Po tehtem premisleku ter pogovoru s prijatelji in ljudmi, ki imajo podobne izkušnje, sem se odločila in se danes pogovorila z lastniki. Če ne bi šlo za praktično skoraj sosede, sploh ne bi premišljevala in bi jih takoj prijavila, tako pa me je bilo strah, da bi se nam oz. najbrž moji psicki za prijavo maščevali... Danes smo se lepo pogovorili, čeprav so najprej pomojem mislili, da sem k njim prišla z računom za pregled pri veterinarju ali čim podobnim, se mi opravičili in zagotovili, da so že poskrbeli, da se včerajšnji dogodek ne bi ponovil - če bo psica na dvorišču, bo pripeta na verigi in ne na tankem flexiju (ki naj bi zdržal 65 kg, zato se je včeraj sploh ne bi smel strgati...), na sprehodih pa bodo uporabljali nagobčnik, saj je psica napadalna do vseh manjših psov, tako samčkov kot samičk. Priznali so tudi svojo krivdo za drugi napad, ko njihova psica ni bila na povodcu in se mi zahvalili, ker sem se prišla mirno pogovoriti z njimi. Resnično upam, da bodo držali svoje obljube in da se kaj takega nikomur več ne bo zgodilo!!! Zagotovo pa se kljub temu mimo njihove hiše z mojo psičko ne bova več sprehajali.

Hvala vam še enkrat za hitro pomoč in vse predloge!

P.S. V moji torbici, ki jo imam na sprehodih vedno s seboj, bo od zdaj naprej sprej (lak za lase ali deo), ker sem že brala, da lahko na tak način onemogočiš psa pred napadom in ga prestrašiš.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #225 : 24 Avgust 2010, 12:39:30
Pozdrav! Po tehtem premisleku ter pogovoru s prijatelji in ljudmi, ki imajo podobne izkušnje, sem se odločila in se danes pogovorila z lastniki. Če ne bi šlo za praktično skoraj sosede, sploh ne bi premišljevala in bi jih takoj prijavila, tako pa me je bilo strah, da bi se nam oz. najbrž moji psicki za prijavo maščevali... Danes smo se lepo pogovorili, čeprav so najprej pomojem mislili, da sem k njim prišla z računom za pregled pri veterinarju ali čim podobnim, se mi opravičili in zagotovili, da so že poskrbeli, da se včerajšnji dogodek ne bi ......

l*u*n*a nič osebnega, le ta stavek si bom sposodila.

Točno zaradi takih stvari je stanje pri nas takšno kot je.
In potem je vse tiho, da se mala Slovenija ne bi skregala med seboj.

Upam, da se zavedate, da se je tako pogovorilo z njim že nekaj ljudi in da takšni pogovori ne zaležejo.

Predno dobi pes prvo prijavo.....koliko ugrizev v povprečju naredi?

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #226 : 24 Avgust 2010, 12:48:26
Meni se zdi povsem OK. Taki pogovori načeloma zaležejo več kot prijava - vsaj v mojih primerih so. Meni se zdi povsem normalno, da ljudje najprej poskusijo rešiti probleme med seboj in šele če to ni mogoče oz ne zaleže, se obrne na inštitucije (prijava). Glavno je, da pes ne ogroža več okolice, na kakšen način je to doseženo ni važno. Prijavi se ga še vedno lahko, če se ne bo držal dogovora.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #227 : 24 Avgust 2010, 12:56:45
Meni se zdi povsem OK. Taki pogovori načeloma zaležejo več kot prijava - vsaj v mojih primerih so. Meni se zdi povsem normalno, da ljudje najprej poskusijo rešiti probleme med seboj in šele če to ni mogoče oz ne zaleže, se obrne na inštitucije (prijava). Glavno je, da pes ne ogroža več okolice, na kakšen način je to doseženo ni važno. Prijavi se ga še vedno lahko, če se ne bo držal dogovora.


Večina se jih ne drži...ker so neodgovorni in jih ne briga za ostale. Če bi jih potem sploh ne bi prišlo do tega primera.

Ne vem zakaj znamo jamrat, ko pa je treba nekaj narediti pa rep med noge in smo tiho.
Me zanima le se bo luna javija naslednjič, ko bo kasirala ugriz od  njih. Ne bo. Raje bo dala glavo v pesek. Izpostavil se itak nihče ne bi. Zakaj že?

In zato je tako kot je. Za čisto vsak ponovni ugriz smo krivi sami.
V povpreščju imajo psi okoli 10 ugrizov in kar nekaj izplačanih odškodnin predno pride do prve prijave.

Kdo bo naslednji?

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #228 : 24 Avgust 2010, 13:07:33
Sem še enkrat prebala  post od uporbnivce "l*u*n*a*"

Živjo! Mojo 1-letno psico je napadla druga psica, in sicer sredi ulice. Vračali sva se s sprehoda, ko se je na enem od dvorišč s flexija odtrgala druga psica in takoj zaštartala proti moji.
Odgovorni lastniki, ki vedo kaj dela njihova psica.....
Ista psica jo je napadla že 3-krat: prvič, ko je bila moja še mladiček, drugič, ko smo se srečali na sprehodu in je bila moja psica na povodcu, druga pa spuščena, in danes tretjič, ko se je na dvorišču odtrgala s povodca.
Če je vaju napadla že 3x v enem letu, potem je napadla tudi ostale.....
Gre za nemško ovčarko, ki je približno še enkrat težja od naše, in baje ne prenaša manjših psov, niti mladičkov - tako mi je povedala ta punca, ko je psica prvič napadla mojo. 
Če je to povedala punca - predvidevam da lastnica, ko je prvič napadla tvoj psičko - torej najmanj pol leta nazaj - je psica napadla že prej, ker drugače ne moreš vedeti, da ne prenaša tkih psov.......upam samo, da ni to ista psica zaradi katere so me včeraj klicali....psica se strga in napada pse in ljudi, pa ne vedo kaj bi naredili.....Mogoče poskrbeli za varnost???

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


l*u*n*a

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #229 : 24 Avgust 2010, 13:08:46
Sama stvari ponavadi raje urejam na čim bolj miren način, zato sem se tudi tako odločila in res upam, da je pogovor zalegel in da se bodo držali dogovora. Če bom kdaj videla, da njihova psica na sprehodih ni na povodcu in doma na dvorišči ni na verigi, jim bom tudi povedala svoje in ustrezno ukrepala! Saj gre za dobro moje psičke in drugih psov, ki jih srečuje na ulici in sprehodih.
Dobro pa se zavedam tudi tega, da sem sama kriva za vsak naslednji ugriz, če bo do njega prišlo... Upam, da mi o čem takem nikoli ne bo treba pisati in spraševati na forumu, če pa se bo zgodilo, vam zagotovo sporočim, ker potem res ne vidim druge možnosti kot prijavo.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #230 : 24 Avgust 2010, 13:13:52
Citiraj
Ne vem zakaj znamo jamrat, ko pa je treba nekaj narediti pa rep med noge in smo tiho.

Za odločen pogovor iz oči v oči je potrebno več jajc kot za anonimno prijavo.
Grožnja s prijavo je včasih učinkovitejša od prijave - še sploh, če se po prijavi ne zgodi nič ali če pade samo kakšen blag opominček.


l*u*n*a

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #231 : 24 Avgust 2010, 13:26:53
Lanabela, se popolnoma strinjam glede obojega!   

Pa še da razjasnimo glede tistega "sredi ulice"... midve s psičko sva hodili po desnem robu ceste na ulici, bila je na flexiju na fiksni možnosti, tik ob moji nogi, druga psica je pritekla z dvorišča na levi strani ceste. Meni se zdi, da sem ravnala povsem odgovorno.

simi, najbrž ne gre za isto psico, ker ta ljudi po mojih informacijah nikoli ni napadla, samo pse, ki so manjši od nje.



Rika

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 0
Odgovori #232 : 24 Avgust 2010, 13:43:30
L*u*n*a tudi po mojem si ravnala pravilno. Bolje da se pogovoriš, kot pa da se prične zapletati s prijavami in podobno. Tudi lastniki nemške ovčarke so pripravljeni na kompromis (veriga in nagobčnik) in sodelovanje pri reševanju omenjenega problema. Če se pa stvar ponovi pa ukrepaj naprej :-\

Ja, najbolje pa je, da se jih na veliko izogibaš, kajti krajšo bo odnesla, v tem primeru, tvoja psička.

LP Vsem


Rika

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 0
Odgovori #233 : 24 Avgust 2010, 13:49:58
Odgovorni lastniki, ki vedo kaj dela njihova psica.....

simi, mislim, da je l*u*n*a želela z izjavo "sredi ulice" povedati le, da se je napad zgodli na javnem mestu, na prostem, da je imela vso pravico, da je tam, da ničesar kršila, itd... Sicer je pa  l*u*n*a že sama dobro obrazložila kako in kaj.

Če se pa napad ponovi, pa le uporabi nasvet simi-ja.

lp vsem


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #234 : 24 Avgust 2010, 14:10:58
Bolje da se pogovoriš
Meni bi bil tak postopek logičen po prvem napadu. Če bi se že prvi napadeni pogovoril uspešno, ne bilo naslednjih napadov.
Če sem prav razumela poste ste se v tem primeru že enkrat pogovarjali, očitno neuspešno. Najbrž se je pogovarjal tudi kdo drug od napadenih  ::)?
Kaj je torej v zadnjem pogovoru bolj prepričljivega kot pri prejšnjih ?


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


l*u*n*a

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #235 : 24 Avgust 2010, 15:06:09
Ne vem, kako je bilo z drugimi napadenimi (konkretno žal ne vem za nobenega), je pa tokrat šlo za prvi pogovor take vrste med nami. Ob prvih dveh neprijetnih srečanjih sem zadevo, priznam, pač "požrla" in upala, da se ne bo več zgodila. Včerajšnji dogodek pa je bil pika na i, zato sem se odločila, da moram ukrepati, čeprav me je bilo zelo strah srečanja z lastniki. Ne vem, če je kdo od lastnikov drugih napadenih psov, že kdaj pristopil k problemu na tak način oz. na kakšen način so pristopli, če sploh so. 




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #237 : 11 Januar 2011, 15:30:32
Jaz pa dobronamerno opozarjem ljudi ki se sprehajajo med bloki BS3 (ob Vojkovi) in na tistih poljih zraven novega stadiona. Tukaj je en zelo zoprn samojed Princ, z še bolj neposobnimi lastniki, ki jih pes ne uboga, tudi pripet načeloma ni. Ker sama ne sprehajam psa tukaj z njim še nisem imela kraktega stika-vendar vsi okoli jamrajo, da jim napada pse. Večkrat je ta pes tudi privezan pred Merkatorjem sicer na kratko, pa vseeno.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #238 : 11 Januar 2011, 15:36:06
Možno da je tale fanta in Ruby napadel. Šla sta od Žal, po poljih narediti en krog in ju je samojed napadel  :-X



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #239 : 11 Januar 2011, 16:14:33
Čisto možno. Sem slučajno 1x ali 2x sprehodila psa od cimra in sem pri vsakem samojedu vprašala, če jo slučajno Princ in so tudi lastniki ostalih samojedov potrdili, da se Princu vsi izogibajo.  :-\ So mi pa povedli da ga bojda včasih kar samega ven spustijo-najbrž zato, da se ne ubadajo z lastniki napadenih psov. Ker zadnjič jih je lastnik tako slišal, da so vsi na balkone in okna šli gledat. Do prijave pa ni prišlo. Spet ne. ::)

Tale Princ je doma blizu stoplnic ob Vojkovi, in večkrat besni ob ograji če greš mimo. Ne vem točnega naslova sicer. Očitno bo treba tu okoli nosit s sabo sprej in pa gojzarje, pa kakšno palico in telefon za prijavo.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!