Pes napade psa!

Herr-Thor · 707975

TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #300 : 04 Maj 2011, 14:01:59
in kdo pa pri nas tole nadzoruje oz daje vzrejna dovoljenja ?
Ti še vedno ne razumeš, da bistvo rodovnika ni toliko v odobritvi nekih komisij in v samem papirju, ampak v tem, da bodoči kupec lahko razišče, se pozanima in ugotovi kaj lahko približno pričakuje od potomcev. Za kaj takega pa vzrejnega dovoljenja niti ne rabiš  ;)

Ko selekcije ni več ali se celo vmeša kaj strahopetnega, lahko dobiš močnega, vztrajnega, hight drive psa s slabimi živci...to pa je recept za katastrofo. A za čuda je večina pitbulov in njihovih miksov zelo stabilnih.
Saj zato sem postavila prej tisto vprašanje.

Citiraj
plahost pa je stvar genetike ali karakterja ?
Karakter je stvar genetike, plahost pa lahko stvar obojega  ;)



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #301 : 04 Maj 2011, 14:49:00
Če je že debata o vzrejnih pregledih  - bom kot vzrediteljica, ki poznam vzrejo v FCI po različnih državah pa še v kateri drugi organizaciji pripomnila , da pri vzreji pod določeno organizacijo ne gre zgolj za vzrejne preglede i( in izključevanje osebkov, ki ne ustrezajo standardu - ob  užaljenosti lastnikov ob tem) ampak tudi za kontrolo nad vzrejo
-  kar pomeni , da se v FCI ne more vzrejati s premladimi ali prestarimi živalmi, da mora biti med posameznimi legli z istimi plemenkami določeno obdobje mirovanja in da je število legel s posamezno plemenko omejeno - česar ravno ne moremo trditi za nekater druge organizacije in vidimo, da imajo psice tudi po 6-7 legel.
Za zaščito živali
In btw - zdravstveni testi so še kako v rodovniku - če so le opravljeni  :) in določene stvari lahko slediš vertikalno in horizontalno in imaš zagotovilo, da se ne morejo pojaviti v naslednjih generacijah.





I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #302 : 04 Maj 2011, 16:07:02
torej na poldagi napisanega , kakšno je tvoje mnenje o nepriznanih pasmah ? oz  zanašanje na izključno odgovornostjo vzreditelja  ?

Citiraj
Za kaj takega pa vzrejnega dovoljenja niti ne rabiš 

 tudi nerodovniški psi imajo rado poznane starše  ;)

dvomim da je veliko pitbulov tle z ameriškim rodovnikom



When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #303 : 04 Maj 2011, 16:08:47
Po moje, če je eden v Sloveniji, je že veliko... zato je pa govora o mešancih...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #304 : 04 Maj 2011, 16:23:43
torej , točno zakaj bi bila prepoved pitbulov pri nas škoda za kinologijo ? ob tem da nimamo ne nadzora nad vzrejo pasme, ki je v svetu povzročil največ človeških žrtev ? ob tem , da se tle priznava da so mešance še bolj dani agresiji zaradi vzreje primernega karakterja? seveda kjer je vik in krik v vsaki temi drugje če  kdo vpraša kako do nerodovniškega psa
Ker je v tem trenutku ta pasma "stabilna" pri nas ?

Dejansko me zanima, kakšen je argument da se to pasmo sploh vzreja ?

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #305 : 04 Maj 2011, 16:30:53
Ej, Davor, pa ti res znaš še o čem drugem kot o tem kaj vse bi prepovedal?


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #306 : 04 Maj 2011, 16:35:01
Odgovor na tole me dejansko zanima, ne da bi želel prepovedati bilokaj, saj vidim tle ogromno  nasprotovanj

 Naj se uvede zakonsko zavarovanje tretje osebe pa lahk ima potem folk tud na povodcu medvede kar se mene tiče,

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #307 : 04 Maj 2011, 16:41:40
O tem smo tekli že toliko krogov, da res ne vem če bi še enega. Pejt si prebrat vse, kar je bilo napisano o BSL (breed specific legislation). Pa o tem, zakaj so kontraproduktivni. Sigurno je že ene 100 strani o tem.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #308 : 04 Maj 2011, 16:43:41
Razloži ti meni, kako boš prepovedal vsako "pasmo", ki si jo bodo omislili neprimerni ljudje? In kako bi ti mešance prepovedal?

Sicer pa nič narobe z njimi, razen tega, da imajo idiote za lastnike...  ::) Zaradi česa že bi ti omejeval pravico drugim? Na podlagi česa? Možnosti poškodbe?

A boš prepovedal tudi avtomobile, še prej motorje, hojo v hribe, posest orožja... Toliko je doooooosti res nevarnejših zadev, ti se pa spravlješ na nič krive.

Strah ima velike oči...  :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #309 : 04 Maj 2011, 17:15:11
pusti sedaj neprimerne lastnike, govorim zgolj iz vidika vzreje. Točno kakšno kinološko vlogo imajo pitbuli pri nas ? Oziroma če jih označujemo za mešance kjer vzreja  temelji izključno na odgovornosti vzreditelja, zakaj vas moti nerodovniška vzreja in ne pitbuli v Sloveniji ? nobenih zdravstvenih testov, nadzora legla...



When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #310 : 04 Maj 2011, 17:32:06
oz  zanašanje na izključno odgovornostjo vzreditelja  ?

Na koga drugega pa se ti se zanasas pri vzreji? vzrejna dovoljenja, vzrejno komisijo, kinolosko zvezo?

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #311 : 04 Maj 2011, 18:07:55
se pridružujem Lilit...

PS: asociacija bigel itd...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #312 : 04 Maj 2011, 18:29:28
Davor, stvar je se bolj zakomplicirana :)

Cemu sploh pasme?  :P

Glede kokosjega pojmovanja idiotov............je ravno toliko idiota recimo vecina lastnikov rodovniskih ovcarjev kot lastnikov " buly look psov ;) itd. itd......................skor aj nobeden vec ne sluzi namenu za katerega je bil vzrejan.
Imajo pa zaradi imbecilnosti pasme vsaj kaksen zdravstveni test in seveda rodovnike ;D ;D ;D



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #313 : 04 Maj 2011, 18:35:09
Citiraj
Na koga drugega pa se ti se zanasas pri vzreji?

na rodovnik seveda, preden se odločim za leglo naredim podrobno študijo o izvoru psa, se poučim da je selekcioniran skozi primerne paritvene kombinacije, brez  prirojenih napak; ima opravljene obvezne zdravstene teste ,kar stori vsak ki se odloči za rodovniškega psa

Zgolj na vzreditelje pa se lahko zanašajo tisti, ki imajo raje nerodovniške pse / mešančke

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #314 : 04 Maj 2011, 19:19:04
torej , točno zakaj bi bila prepoved pitbulov pri nas škoda za kinologijo ?

Ti bi pitbule pri nas prepovedal? Sploh veš koliko pasem to potegne za sabo? Sploh veš kako trapasta je BSL?

Imaš kakšno statistiko o tem da so ravno pitbulli povzročili največ človeških žrtev? Potem si pričaraj v glavo še to, da so bulli tudi najbolj (ali eni izmed najbolj) zlorabljani psi na svetu. Kaj ti pa to pove?




Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #315 : 04 Maj 2011, 19:37:00
Citiraj
Imaš kakšno statistiko o tem da so ravno pitbulli povzročili največ človeških žrtev?

Seveda:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_fatal_dog_attacks_in_the_United_States
http://www.scribd.com/collections/2353300/Fatal-Dog-Attacks

Citiraj
Sploh veš koliko pasem to potegne za sabo?

7-10 pač odvisno od države do države, je pa seznam dokaj univerzalen, tudi vedno več držav ima tak zakon, tko da le za njih ni tako nesmiseln
Tudi pri nas že obstaja določene omejitev, ki ga izvajajo zavarovalnice

Ne govorim o prepovedi, ker pri nas te pasme le niso v problematičnem številu, so "stabilne" ali kakorkoli že... ampak podobni zakonodaji ki ga ima recimo Dunaj, s tem da bi zavarovanje moralo biti za vse pse neglede na pasmo; bolj si mi gre za to, da ljudje ki dobijo takšno pasmo v roke znajo z njo delati in prevzeti odgovornost

Citiraj
Kaj ti pa to pove?
 
Sploh  ni govora o tem, ampak sami smiselnosti vzreje mešancev - pitbulov, namreč če se zagovarja slednje bi se že po logiki moralo tud nerodovniško vzrejo,  ;)


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #316 : 04 Maj 2011, 19:59:32
V Evropi mislim da ni prvi na lestvici "morilcev".

Pa itak zate ni govora o ničemer, razen o tistem kar si ti zamisliš in potem rineš samo eno in isto stvar naprej, čeprav si sam začel gonjo proti bullom in me je zanimalo zakaj.  Vsak pes je lahko bav bav, če ga do te točke potisneš. Glede na to kaj vse ljudje delajo pitbullom in podobnim, me preseneča da niso ti še več ljudi napadli.

Drugače pa veliko ljudi nima nobenih problemov z bulli, samo ljudje bolj opazimo tiste, ki nimajo prave kontrole nad njimi. Verjetno bi tudi med bigli take najdu, če bi se potrudil pogledat.  ;)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #317 : 04 Maj 2011, 20:05:35
Citiraj
Vsak pes je lahko bav bav, če ga do te točke potisneš

Res je, ampak vsak pes fizično ne more pokončati odraslega človeka, tle je tista meja kjer se potegne črta.

Moj bigl je sicer strah in trepet  >:D

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #318 : 04 Maj 2011, 20:11:44
Itak, da ne, to je menda jasno. Samo je pa trapasto obsodt vsakega psa na podlagi nečesa kar nima veze z njim.

Tebe tud verjetno ni treba dat pod policijski nadzor, ker si pač moški in se bojim, da boš isto naredil kot Trobec.  >:D





Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #319 : 04 Maj 2011, 20:48:43
No dejstvo je, da je vzreja pitbulov in mešancev z njimi bistveno prevelika - tudi pri nas, čeprav ne tako izrazito kot ponekod drugot po svetu. Ne zato, ker bi bilo s temi psi kaj prav posebej narobe ampak zato, ker jih potem toliko pride v napačne roke. Mogoče bi bilo bolj smiselno razmisliti o priznanju pasme (in s tem tudi urediti vzrejo) kot pa o prepovedi. Pa saj nekaj podobnega o preveliki vzreji  lahko rečemo tudi za bigle....sicer res ni bojazni, da bodo kakšnega človeka živega požrli, a vendar silno redko na našem koncu vidiš kakšnega obupanca, ki bi okrog lovil pobeglega pitbula. Takih, ki jim jo pocedijo bigli , pa potem obupano tekajo s praznimi fleksiji po poljih in grmovjih in žvižgajo v prazno, medtem ko se kosmatinci podijo za zajci se da pa vsak teden videti eno par.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #320 : 04 Maj 2011, 21:06:23
:o :o :D davor od kdaj pa ti rodovnik zagovarjas, to je pa vic leta ;D

battito animale


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #321 : 04 Maj 2011, 22:01:37
sarkazem detector  ;)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #322 : 05 Maj 2011, 06:53:20
Malo smo zasli iz teme, ampak vseeno....................... ..sam tudi nisem mnenja, da bi prepovedovanje kaj dobrega oz. dosti izboljšalo stanje. Pod prvo zato, ker pasma ni priznana...............skratk a, bolj neka prepoved, lahko brez pomena ( :-[ je pa res, da tudi sam nisem pristaš bulov, mastifov, eksotov).
Če že govorimo o bullih, kot borbenih psih, lahko na drugi strani pogledamo dobermana, ki je bil vzrejen za "lov na ljudi" oz. kot obrambni pes.
Ni potrebno ravno prepovedovati, ker obstajajo tudi drugi načini in en tak primer je tudi doberman. Ne da ne obstajajo mešanci med njimi, jih je pa bolj malo. Sedaj zakaj je temu tako? Bi rekel, da tudi ljudje postajamo do nekaterih "zahtevnih" pasem bolj osveščeni ter tudi vzreja se je zaostrila in taksne resitve podpiram oz. jih je premalo...................... ...in tudi na razstavah jih je še zmeraj v "velikem" stevilu.
Če pogledam buly pse tam kjer živim. Jih je bilo pred 10 ali malo vec leti kar nekaj (tudi takih, ki so služili prvotnem namenu pasme ;)). Sedaj mislim, da ni nobenega. Zakaj jih sedaj ni.....................vsak odgovor je do neke mere resničen :)

PS
Ne morem iz kože......................se pa marsikdaj vprasam, ali bo prepoved kupiranja privedla tudi do vecjega stevila psov podobnih dobermanu?



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #323 : 05 Maj 2011, 09:38:19
Naj se uvede zakonsko zavarovanje tretje osebe pa lahk ima potem folk tud na povodcu medvede kar se mene tiče,
Meni se zdi pa ustrezno sankcioniranje neodgovornosti bolj pomembno od zavarovanja. Zavarovanje že ja, ampak dokler ne bo tudi sankcij za negativne posledice neodgovornosti, bodo ljudje še vedno ogroženi s strani problematičnih psov neodgovornih lastnikov.

Močno pa upam, da tvoj stavek ni bil mišljen v stilu "če dobim denarno odškodnino, mi je vseeno če mi pes odgrizne roko". To me spominja na primer, ko nekomu postavijo v sosesko odlagališče nevarnih odpadkov in gre jokat, da bodo njegovi otroci zboleli in pomrli zarad tega, ampak hkrati pove, da se ne bo toliko sekiral za te svoje otroke, če dobi ustrezno odškodnino (torej trkanje na vest ljudi kako se ogroža zdravje nedolžnih otrok, kar postane kar naenkrat brezpredmetno, če dobiš dovolj denarja  ???::)

Kar se tiče rodovnikov,.. pa kot sem napisala. Hec je v rodovniku, sledljivosti,.. vse preverbe ali podatki na rodovnikih držijo in ali gre nekemu vzreditelju zaupat, pa opravi kupec sam (danes, v dobi interneta to res ni tako težko  ;)) in kar se tega tiče, je tudi meni vseeno ali za rodovnikom stoji FCI, KZS, AKC ali pa nobena od zvez. Je sicer lažje, če zadaj stoji kakšna od zvez, zna pa to biti tudi izredno zavajujoče. Se pa sicer strinjam s pomisleki, ki jih je Davor navedel. Nerodovniška vzreja je nerodovniška vzreja. Če pit nima rodovnika (in veliko pitov pri nas ga dejansko nima), potem je pač mešanec ane in tudi sama ne razumem zakaj bi se ga obravnavalo kakorkoli drugače kot vse ostale mešance.  ::)



roxa

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 1
Odgovori #324 : 17 Avgust 2011, 10:59:47
Nekateri spuščajo pse celo v soboto okoli enih sredi centra Ljubljane, ko je tam največ ljudi (in drugih psov). Potem te pa še nadirajo (češ saj ni v mojo skočil in kaj se umikam z njo, če je pa samička...  ::) ), ko njihov pes skoči v drugega psa in mu lepo razložiš, da pes nima tam brez povodca kaj početi.
lp
T.
to je res ja, zato praktično ne upam več v stari del Lj na čajček, pa tko rada grem v čajnico. vsak reče..."sej ne bo nič" in že drugi pes davi mojega.  >:(  definitvno je kultura folka v Slo na podnu!



roxa

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 1
Odgovori #325 : 17 Avgust 2011, 11:37:02
Jaz osebno mislim, da je to velik problem v Sloveniji. Vsi ti napadi. In tudi bodo še naprej, ker pač to sama država ne jemlje resno. Me prav zanima, vsaj statistično, koliko primerov so inš. Obravnavali in koliko se jih je končalo s kaznijo?
In sem mislila, da imam sama pač bed luck in vedno naletim na težave, pa zdaj vidim, da jih imate tudi drugi. Bom opisala svoje izkušnje.
Ko sem kupila psa je bil star 9 tednov in sem ga prvič peljala v mesto. Šla sva po pločniku in z druge strani ceste je priletela nemška ovčarka, vrata ograje so bila odprta in napadla mojga psa. Dvignila sem ga in poskušala skrit pa mi je strgala jakno. Potem sem ga dana na manjši kontejner, moj pes je krvavel. V paniki spolh nisem vedela s kje. Psico sem brcnila, udarila s povodcem, pomagal mi je mimoidoči gospod. Bila sem totalno prestrašena. Lastnik je pa samo odgrnil zaveso, pogledal in zagrnil. Ampak ko sem prišla domov sem se usedla v avto in šla  na policijo, kar v krvavi jakni. Prijavila sem hišo in lastnik so policisti našli. Plačal je vse kar je lahko, tudi tisti del, kjer ni upošteval višine ograje okrog hiše, če imaš psa čuvaja. Res pa je, da sem zlo pritiskala na policijo.
Kasneje so se mi napadi dogajali skoz…pes je bil mlad in je očitno pozabil, jaz pa sem postala napsihirana, zdaj ko vidim spuščenega psa-bežim. Enostavno ne znam drugega.
Najhuje je bilo, ko sem pustila psa pred trgovino in ga je napadel od  jagra nemški terier. Na izhodu sem videla, da je že pri mojem psu, seveda odvezan. Moj pa privezan. Preden sem stopila do njiju je že skočil na mojega in sta žačela. Moj se je branil, težko sem dala narazen, ker noben nima dolgega repa. Ampak sem visoko dvignila svojega, jager je pa mirno (na tleh kri, moj pes brez nohta, njegov krvavi iz spodnje strani vrata-kasneje sem izvedela, da je dobil 8 šivov) reče:«ehh, na jagi se skos koljejo, kaj pa je to takega«
Od takrat moj pes sovraži samčke temne barve. Izogibam se vsakemu psu, ki je spuščen. Razočarana sem, da ljudje enostavno ne razumejo, da povodec lahko ogromno težav prepreči. Povodec ni za prenašanje v roki. Psa je potrebno tudi naučiti najbolj pomembnega in to je odpoklic. Nič ni vredno, če zna vse trike, če pa ne pride, ko vidi drugega psa. Odpoklic in na povodec, če je spuščen. Pes se mora« izlaufat«, ampak ne vem zakaj ga ne dajo na povodec ko vidijo nekoga drugega s psom? Tudi vsaka pasma ni kar za vsakogar. V vasi sploh ne upam, tam so kar vsi spuščeni. Takšne izkušnje imam sama. V bistvu se varno počutim samo v domačem okolišu. Na morju je isto. Camp dovoli pse in misliš-super imela bom dopust in psu bo fajn, ker ne bo ogrožen. In potem pride samo en debil, spusti psa in ima celi camp sranje.
Enostavno je potrebno vsak napad prijavit. Zlo pogosto imajo ljudje spuščene zlate prinašalce, vsaj pri nas v mestu je tako. Pravijo, da ne naredi nič, čez dva dni pa izveš od drugega lastnika, da je njegovega oklal. Zato sem gospoda, ki ni in ni hotel pripeti psa enostavno prijavila, iskali so ga in so ga zasačili. Zdaj je pes pripet.
Vsem svetujem, da prijavite in pejte do kamor se da, ker edino tako s plačevanjem se bodo te stvari nehale. Jaz bi rada uživala v družbi psov ne pa gledala v kakšen kontejner bom stlačila svojega, ker mi gre nasproti spuščen pittbull z neprimernim lastnikom.

p.s: zadnjič sem gledala tednik ali je pa bila preverjeno oddaja, kjer je odvetnik iz Lj povedal, da so mu najbolj smešni lastniki psov, ki hočejo tožiti drugega lastnika za travme svojega psa. Hja, njemu, ker je v srednjem veku je to smešno…meni pa ni. Drugi pes lahko veliko psihične škode naredi  in s tem zmanjšuje kvaliteto lajfa tudi lastnika. K da smo 100 let za časom.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #326 : 17 Avgust 2011, 13:40:58
Se strinjam z roxo.
Jaz vsak dan peljem na sprehod psa od sosedov, samček jazbečar. Vozim ga že kakšno leto in pol ter se zelo razumeva, me uboga in  tudi lastniki mi ga radi zaupajo. Enkrat ko je bil z lastniki ga je napadel spuščen nemški ovčar. Zdaj se mu še vedno vidi neka bula, kot bi mu šlo rebro ven, čeprav je menda nek hrustanec ali nekaj podobnega. In od takrat renči in bi tudi napadel če bi bil spuščen na vse pse, ki mu ne pustim da gre h njim, razen nekaterih prijateljev (če gremo npr. vsak po drugi strani ceste, je pes spuščen ali za ograjo). Renči tudi na skoraj vse večje pse, ki so zanj podobni NO-ju in tudi na nekatere stare prijatelje. V našem mestu je zelo veliko spuščenih in brezdomnih psov, na katere zelo renči. Verjetno tudi zato, ker občuti mojo živčnost. Jaz tudi enostavno ne zmorem drugega kot bežat v najbližji blok. Zdaj poskušam biti vedno čim bolj mirna, grem počasi naprej ali v drugo stran, jazbečarja pa motim z priboljški. Zdaj je ta napadalnost že tako huda, da ker sem stara 12 let in ne morem sama odganjati velikih psov vedno nekdo z mano na sprehod, omejena pa sem na le nekaj poti. Zdaj se sicer s kakšno tožbo še ne mislim ukvarjati, ko bom starejša pa vsekakor. In ti lastniki, ki pse spuščajo nemi preprečujejo, da bi jaz uživala sama s psom po mojih najljubših poteh. In ta pes, ki ga sprehajam je tudi nasplošno zelo dominanten in bi rad prevladal vsem psom, zato je še veliko bolj problematično, da se hoče vedno zravsat z vsakim, namesto da bi ga ignoriral. Ampak take težave se rešuje s povodcem in (pre)vzgojo.
Tudi meni se zdi, da je veliko spuščenih zlatih prinašalcev, saj veljajo za prijazne pse in se nihče ne ukvarja z njihovnim prijavljanjem, če bi bil pa spuščen en rotwailer pa bi takoj vsi znoreli.
Včerjal sem bila s prijateljico in njenima psičkoma (huski in coton de tulear) na sprehodu. Huskica je napadalna do drugih psic. In potem smo zagledale manjšo psičko, mešanko ki je vedno spuščena,  katero bi ta huskica pred kratkim skoraj ubila. Oba prijateljičina psa sta vedno na povodcu, še posebno v njeni okolici pa je veliko spuščenih psičk. In potem je mogla ona hitro bežati, jaz pa loviti eno nepoznano psičko, v eni roki z njenim psom in v drugi roki psičko na ovratnici. In lastnik je vozil ob njej s kolesom, ko me je zagledaj in sem mu rekla naj jo priveže pa se je hitro odpeljal. Po kakih 15 minutah se je spet pripeljal mimo in še dobro je šla prička za njim, midve s prijateljico pa sva hitro bežali.
Rebeka



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #327 : 17 Avgust 2011, 14:40:09
Ni toliko problem v državi-kot to, da je do psa enostavno prit. In si ga omisli vsak, ki si ga želi. Zraven pa ne ve kako vzgajat psa. Tudi v pasjih šolah so kiksi-čeprav so v večini menda solidne, ne vem, ker ne poznam dovolj pasjih šol, da bi lahko potegnila kako vzporednico.

Potem imaš še panične lastnike, ki si želijo vzgojenega psa-pa imajo mladička cel čas privezenega, na fleksiju-tako se pes ne bo naučil pasjega bontona in pravil obnašanja, še manj pa pozornosti na vodnika, ker se mu le ta ne bo mogel nikoli pošteno skrit (to deluje pri 8 tedenskih mladičkih-večini vsaj). Namesto, da bi izbirali take poti in tekme, prireditve s psi, kjer so preverjeno normalni psi, ki ga bodo znali tudi prizemljiti brez škode psu. Oni pa bi lahko imeli odvezanega psa. Oz tanek štrikec na tleh.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #328 : 17 Avgust 2011, 15:19:53
Čaki, jaz pa nekej ne razumem... Tukaj in drugje pišete da morajo biti psi, ki nimajo res zanesljivega odpoklica na povodcu. Mladički zanesljivega odpoklica sigurno nimajo, pa bi mogli bit spuščeni. Kot jaz razumem bi morali peljati razigrane mladičke, ki želijo pozdravit vsakega na pasjo razstavo in ga tam spustit. Saj vem da niste dobesedno tako mislili pa še vedno ni logike...



vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #329 : 17 Avgust 2011, 15:35:04
tisti del, kjer ni upošteval višine ograje okrog hiše, če imaš psa čuvaja


koliko pa mora biti višina ograje, kjer imajo psa čuvaja?


jaz samo še čakam da se dvema čuvajema iz iste hiše popolnoma sname ... in je prav neprijeten občutek zaradi nizke ograje