Pes napade psa!

Herr-Thor · 706799

Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #600 : 26 Januar 2013, 10:29:46
Koliko vloge igra vodnikova sproščenost? Če vzamem svoje primere, ki jih ne razumem:
1- Jaz sem sproščena (npr.: poznam psa, dovolj velika razdalja, pes na povodcu,...), psica bi napadla
2- Jaz sem sproščena, psica se poserje od strahu
3- Jaz sem nesigurna (v primeru da pes priluta sam, lastnika nikjer na obzorju), psica se brez problemov spozna, še igrala bi se

Takrat ko mislim, da se bo posrala, se ne. Ko mislim da bo vse ok... pa ni... Stara je leto in dva meseca. Vse velja za pse pribl. njene velikosti.
S strani manjših psov je bilo nekaj napadov, ko je bila še mladiček, boji se jih pa ne. Če bo že kak spuščen uletel pod noge in težil, se bo postavla in začela renčat, ta čas ga jaz odstranim in ko je par metrov stran, jo spet ne briga...

P.S: Ima pa enega stalnega sovražnika. Da bo veselje še večje je v našem bloku. Tistega pa videt ne sme, odkar je enkrat znorel in je bila moja hčerka med njima...





BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #601 : 26 Januar 2013, 12:15:00
Vodnikova sproščenost je zelo majhen faktor v takih primerih. Pes deluje neodvisno od tebe: sam oceni situacijo in reagira v skladu s tem.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #602 : 26 Januar 2013, 13:20:38
Odvisno od psa, nekateri reagirajo povsem neodvisno, drugi pa so zelo odvisni od čustvenega stanja vodnika.


heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #603 : 26 Februar 2013, 09:41:13
Moje mnenje je:
Na 1. mestu odvisno od relacije med psom in vodnikom, odvisno od te relacije pa je odziv psa, ki pa je odvisen od njega samega.

Malce zamotano napisano, gre pa tako:

Vodja tropa je v pasjih očeh tisti, ki vodi. Je najmočnejši in odloča.

1.
V primeru, da je vodnik vodja tropa oz. mu pes to priznava, se pes odziva na vodnika in ne ravna samostojno.

2.
Če vodnik ni vodja tropa oz. mu pes to ne priznava, bo pes deloval samostojno in odvisno od situacije ter njegovih prejšnjih izkušenj.







Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #604 : 26 Februar 2013, 10:16:46
1.
V primeru, da je vodnik vodja tropa oz. mu pes to priznava, se pes odziva na vodnika in ne ravna samostojno.

2.
Če vodnik ni vodja tropa oz. mu pes to ne priznava, bo pes deloval samostojno in odvisno od situacije ter njegovih prejšnjih izkušenj.

3.
Pes se odziva na vodnika, ampak, če je vodnik pri reševanju določene težave neuspešen, pes prevzame stvari v svoje roke in samostojno reši težavo.  ;)



heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #605 : 26 Februar 2013, 12:40:28
Točno tako. Pes se lahko odziva na vodnika, ker sta pač skupaj člana istega "tropa".
Samo če bo vodnik dovolil, da pes naredi kot se mu zljubi, potem ni več vodnik vodja tropa in ga pes kot takega ne bo več priznaval za vodjo tropa.
Sčasoma bo pes postal vodja tropa in bo ukrepal, kot se mu bo zdelo primerno v dani situaciji.






Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #606 : 26 Februar 2013, 14:18:58
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=K8Sf2k9PieY#!

kje ste sedaj kinologi ? sam tega psa na kraju mesta pokončam, tisto žensko pa na gobec

10 ljudi pa nihče ni prijavil





When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #607 : 26 Februar 2013, 14:29:39
Odnos z vodnikom je samo en delček v skupini stvari, ki skupaj tvorijo pasje obnašanje. Bi prilepila eno sliko sem pa je ne morem kopirat.  :-\



Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #608 : 26 Februar 2013, 14:30:28
Če je bilo prvič prijava in če bi jo še kdaj vidla brez nagobčnika ali za prenizko ograjo prijava. Šolanje takoj. Če ne pa za moje pojme evtanazija.
Če bi bila pa tam in bi ga lahko, bi ga pa tudi jaz fentala verjetno. Sploh ker ma ta lastnica očitno pse pod "hudo" kontrolo.  ::)

In če res nihče ni prijavu so pa vsi krivi za vsak nadalni ugriz.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Maksimvs

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #609 : 26 Februar 2013, 14:32:42
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=K8Sf2k9PieY#!

kje ste sedaj kinologi ? sam tega psa na kraju mesta pokončam, tisto žensko pa na gobec

10 ljudi pa nihče ni prijavil

+1
Ženska še enega psa ne obvlada, kaj šele dva. Po obnašanju sodeč pa tudi ni psihično najbolj zdrava.
Že napadeni pes se mi smili, če pa pomislim da bi se tam znašel kateri izmed mojih otrok...   :-\

Why can´t we all just get along!


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #610 : 26 Februar 2013, 14:34:58
Kristus, lastnica je psa še božala med napadom.  :-X

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #611 : 26 Februar 2013, 14:36:11
Kapo dol zlatkotku, dobro je prenesel tole mrcvarjenje  :-*

 



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #612 : 26 Februar 2013, 14:45:39
No lepo po vrsti. Lastnica obeh dog je res da nesposobna in ju ne obvlada. In res pretep zgleda grdo. Vendar: Prvo kot prvo, dogi sta očitno bili na povodcih, zlatko pa ne. Kot kaže je sam prišel med obe dogi (možno da je vskočil iz domačega dvorišča, škoda da se ne vidi začetek). In drugič: zgledalo je sicer ful grdo, vendar se je zlatko pobral. Če bi ga doga hotela ubit, bi zanesljivo ga.
Če je bilo tako kot predvidevam, bi moral kazen plačat tudi lastnik zlatkota.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #613 : 26 Februar 2013, 14:45:53
Citiraj
In če res nihče ni prijavu so pa vsi krivi za vsak nadalni ugriz.

poskušam dobiti podatke o lastnici, da se javno objavijo

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Maksimvs

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #614 : 26 Februar 2013, 14:49:41
Lanabela, z vsem spoštovanjem (sem nov tule), ampak tale logika je f/$njena!
Recimo da bi jaz kidal sneg na ulici, zraven bi se pa moja mulca podila!!! Naj ju dam na povodec zaradi ene neuravnovešene babure ki ne obvlada svojih psov?

Why can´t we all just get along!


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #615 : 26 Februar 2013, 15:01:36
Če ulica ni tvoja, potem ja. Jaz se kar strinjam z Lanabelo.


Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #616 : 26 Februar 2013, 15:03:44
Psi, ki vletavajo iz dvorišč so velika nadloga in prav izzivajo nevarne situacije. In načeloma je za vse, kar se zgodi kriv tisti lastnik, ki ima spuščenega psa. Res, velika škoda, da ne vidimo začetka pretepa.
In pretep med psi je nekaj povsem drugega kot napad na otroka. Agresija med pasjimi samci je nekaj povsem drugega kot agresija do ljudi.
Otroke pa je dobro imeti na očeh tudi med kidanjem snega, da jih kdo ne povozi, če drugega ne. In upam, da sta otroka vsaj toliko vzgojena, da se ne bi zapodila naravnost med obe dogi.

Kar se lastnice tiče pa bi ji moral biti dogodek v dovolj veliko opozorilo, da ne vodi več sama skupaj obeh psov. Ne glede na to, kakšne posledice bo še dočakala, glede na to, da ji prijava ne bo ušla.


Zarja

  • Gost
Odgovori #617 : 26 Februar 2013, 15:17:30
Kristus, lastnica je psa še božala med napadom.  :-X

Ja! Prou neprijetno mi je bilo gledat. Groza, rajš se pregovarja/krega kot pa da bi dejansko kej naredila. Ostali pa tudi samo stojijo okoli.  :-X



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #618 : 26 Februar 2013, 15:22:37
lastnik je dolžan vsaj fizično imeti pod nadzorom psa
očitno je da vodnica niti enega nima, kajšele dveh ob tem da ženska deluje izredno nestabilno in ne zmore obvldaati svojega psa

kot tako je grožnja vsej javnosti ne zgolj drugim psom

Citiraj
Če ulica ni tvoja, potem ja

saj ne misliš resno, a sedaj smo prišli tako daleč da ne bodo morali otroci zaradi takšnih lastnikov psov varno na ulico

saj vem da bo spet shitstorm zaradi pasme (in ne bolanega lastnika), ampak takšni lastniki le potrjujejo medijem

še bolj ogabno pa je da folk mirnodušno glede  kako se psa pokončuje, včasih smo prav gnoj od naroda bogvari da se kdaj znajdem v situacijo kjer potrebuje tujo pomoč tule

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #619 : 26 Februar 2013, 15:25:48
Samo če dobro pogledaš, je vsaj proti koncu (prej se ne vidi) doga držala zlatkota samo za kožo (ne prav za vrat). In v bistvu niti ni bilo slabo, da ga je lastnica poskušala umiriti - s tem, ko jih vlečeš narazen, lahko narediš večjo škodo - raztrganino. Če bi doga napadla z namenom, da zlatkota pokonča, ta ne bi mogel niti čivknit, ker bi ga stisnila za goltanec in konec. Ponavadi je tako, da tisti pretepi, ki zgledajo najgrše niti niso najnevarnejši. Navsezadnje se je zlatko po grozljivem napadu pobral, otresel in odšel na vrt.


Maksimvs

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #620 : 26 Februar 2013, 15:29:06
Sleepy, na tvoj komentar se mi ne zdi vredno odgovarjat. Nočeš vedet kaj bi se zgodilo, če mi kaj takega rečeš v moji ulici. ;)
Lanabela, v bistvu se s tabo strinjam, vendar se ne morem znebiti občutka da razliki med napadom na psa in človeka pripisuješ preveliko razliko. Glede vzgoje svojih otrok se zaenkrat ne sekiram.
Naj povem še eno anekdoto ki mi jo je pripovedovala mama: Pred mnogimi leti ko sem bil še otrok, sva šla z mamo kot ponavadi na sprehod skozi Koseze, kjer so pri neki hiši imeli ogromnega bernardinca. Ponavadi je bil za ograjo in lajal. Ta dan pa so bila vrata v ograji odprta. V stotinki nepazljivosti, sem se mami iztrgal iz rok, tekel na dvorišče in se vrgel na psa ki je ležal pred kočo. Kužiii, kužiiii... Mama je odrvenela in se sesedla, berni pa je samo leno dvignil glavo in me polizal...
Sprašujem, kaj bi se zgodilo, če bi tam namesto bernija bil pes iz posnetka!?
Za mene je tudi 0.001% možnost da tak pes napade otroka, prevelika. In naj umrem na licu mesta če bi čakal babo, da bo psu prigovarjala: Spust lubi spust...

Why can´t we all just get along!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #621 : 26 Februar 2013, 15:39:56
Ja Davor, res je, lastnik mora imeti psa pod kontrolo. Velja tudi za lastnika zlatkota, ki je svojega psa imel brez povodca in očitno tudi nad njim ni imel nadzora, saj bi ga sicer lahko odpoklical od dog prej, preden bi jim prišel na doseg. Poleg tega je lastnica dog po prvi panični reakciji, ko se ni znašla in ni takoj
privezala/dala nekomu za držat psa, ki v spopadu ni sodeloval, psa nazadnje vendarle spravila narazen (mogoče bi ju prej, če ne bi ljudje okrog zganjali histerije). Lastnika spuščenega zlatkota ni bilo videti nikjer.

Maksimvs: med agresijo do ljudi in agresijo med pasjimi samci (ali samicami, redkeje) je velikanska razlika. In če bi bil namesto zlatkota tam otrok, se samo prime macolo ali karkoli podobnega in poči napadalnega psa po gobcu brez najmanjše milosti. Tu ni debate sploh.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #622 : 26 Februar 2013, 15:44:32
spušćen ali ne iz vidika vodenja psa je nebitno (tudi ne vemo če dejansko je bil)

če pes ni primeren za situacije v javnosti  slednji tam ne sodi, odzval se je z agresijo, lastnik pa mu ni bila kos
če se bi znašel otrok vmes namesto psa...kajšele z dvema dogama

vsem nam pa v opozorilo, da na sprehode ne hoditi praznih rok ;)

Citiraj
Lastnika spuščenega zlatkota ni bilo videti nikjer.

punca, ki kliče očeta na pomoč sklepam

Citiraj
se samo prime macolo ali karkoli podobnega in poči napadalnega psa po gobcu brez najmanjše milosti.

to bi sam naredil v vsakem primeru če bi nastradal moj pes

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #623 : 26 Februar 2013, 15:47:45
Pa še kako je bitno. Da je bil zlatko spuščen se prvič vidi (ne vleče za seboj povodca) drugič se sliši. Ja jaz tudi slišim en jokajoč glasek nekoga, ki v dani situaciji tudi ni znal odreagirati tako kot bi moral.

Davor, tebi se kaj takega nikoli nikdar ne bi moglo primeriti, saj imaš svojo psico vedno in povsod na povodcu. Verjetno je ne bi spustil, da bi zlavfala med obe dogi?


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #624 : 26 Februar 2013, 15:49:54
Definitivno je razlika med napadalnostjo do psov ali do ljudi.

Res je tudi, da je lahko celo zlatko najprej napadel in tudi če ni so njegovi lastniki sami krivi, da je kasiral ugriz. Ampak mene je vseeno zmotilo to, da lastnica ne glede na to ali se je zbrala ali ne, svojih psov ne obvlada dovolj in bi morali imeti nagobčnik. Ne pa razmišljat v stilu jaz že nisem kriva, če spuščen pes dobiva luknje. Fizično je komaj obvladala enega stavim, da jo dva skupaj odšlepata kamor hočeta, ker ne verjamem, da ima dovolj dobro psihično kontrolo.


http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #625 : 26 Februar 2013, 15:50:54
glej če se pes odzove z agresijo in ga vodič ni sposoben obvladati slednji nima v javnosti kaj počet ker je grožnja za vse nas

pa navsezadnje sama trobiš kako povodec uničuje pse, se pa strinjam zlatko bi moral biti privezan je pa bi napad konkretno bolj skrajen odziv

Citiraj
Davor, tebi se kaj takega nikoli nikdar ne bi moglo primeriti, saj imaš svojo psico vedno in povsod na povodcu. Verjetno je ne bi spustil, da bi zlavfala med obe dogi?

Ne , ne more se zgoditi saj moj pes tudi spuščen ni prav nobene grožnja za okolico; se kar vidim v tej situaciji: ko odprem vrata ograje da odpeljem avtomobil ven pa Asya ponavadi povoha pločnik

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #626 : 26 Februar 2013, 15:52:47
Ma Davor čemu dopovedovati eminenci................to je pač višja matematika ;D
Seveda bosta kazen plačala oba ;) ................. ker je zlatko prišel izzivat exotiko :o , ki je bila na povodcu ;D (poznam kar nekaj lastnikov s "psi na povodcih", ki približanje enačijo z izzivanjem ;) )

...........da sem lastni zlatkota, poberem, uzamem tisti dolgi kol, najprej lopnem "kinologijno" (mogoče je celo vzrediteljica, da o ljubezni sploh ne razpravljamo; saj ima dva :o ), naslednji trenutek pa s kolom zlomim hrbtenico dogi!!!
Kaj takega mi pošteno nabije adrenalin!

Pa veselo molariziranje še naprej ................ pa na pozitivo ne pozabite ;)



*Gina*

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #627 : 26 Februar 2013, 15:53:36
Jaz se tut strinjam z lanabelo.... Psi, ki vletavajo z dvorišč so najbolj zoprni, delajo ponavadi samo probleme, včasih kasirajo kot tale zlatko, včasih pa oni talajo ugrize (kot je en terier napadu mene, ko sem šetala sestringa psa, uletel z dvorišča,  ugriznil psa in mene... po prijavi ni več nikoli sam zunej na vrtu, jim je končno zaleglo, so imeli že prejšnjega psa takole spuščenega skoz). Lastnica, pa naj bo še tako nesposobna, da ne zna psa med pretepom ločit, ju je vodila na povodcu, samo ko ti en tak pes vleti se mu ne moreš umaknt.

Glede tega, da je psa božala bom pa samo en svoj primer povedala: šetam od kolega stafford mixa, na povodcu, deklica tam nekje 12 let pa ima svojga kavalirčka spuščenega, počakala sem toliko, da ga je prijela za ovratnico, dam Rafta na kratko in grem mimo. Pa se ji pes iz rok iztrga in leti na Rafta... je pretep zgledal nekje podobno kot to, s tem da je bil še en kup otrok okul, ki so kričali od groze vključno z lastnico... pa v psa vse živo metali od žog do kamnov... Pa smo jim končno s še eno punco dopovedale naj bodo tiho, da ga bo pol spustu, in res, ko je bla tišina in se mu je mirno reklo, naj ga spusti, ga je takoj spustu, pes, pa naj je še kako grozno zgledalo, je bil vredu in ni imel niti praske samo domov (10m) je odlaufal. Taki psi so pač reaktivni, odreagirajo adrenalinsko, bolj se kriči pa jih tepe, bolj nočjo spustit...

Eden od učinkovitih ukrepov, kako ločit tak boj, ko močnejši pes drži šibkega in ga noče spustit je, da se ga z zatezno ali pa z rokami davi toliko cajta, da mu zmanjka kisika, pol psa spusti, če pač ne pomaga voda in ostalo, ju lohk hitr dobiš narazen. Se mi je tut to že zgodilo, ko sem šetala 10 letnega mešančka, ki sploh ni bil neki močn, pa je lastniku husky pobegnu in ga ni poslušal pa direkt do naju (sem ga mela na povodcu) in je ta 10 letni starček ga glih za ustnco zagrabu, da husky druzga ko jokat ni mogu, niti brant se ne, pa sem ga za goltanc stisnla, ker ni hotu spustit, in je blo v parih sekundah husky že "rešen"

Panika v takih primerih ne bo pomagala.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #628 : 26 Februar 2013, 15:56:21
Vsekakor. Ne bi smela voditi obeh hkrati, saj medtem, ko drži enega z obema rokama ne more narediti prav nič. Ampak treba je biti pravičen, pa pogledat posnetek mrtvo ladno - in vidiš, da se razen veliko tuljenja, kričanja in jokanja v bistvu ni zgodilo nič zelo tragičnega. navaden pasji ravs, po kateren se poraženi pobere, otrese in gotovo. Če bo imel kaj večjega za zašit bo to posledica narazen vlečenja.

In ja zna bit, da če bi bili dogi spuščeni, do spopada ne bi prišlo.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #629 : 26 Februar 2013, 15:58:45
Citiraj
se kar vidim v tej situaciji: ko odprem vrata ograje da odpeljem avtomobil ven pa Asya ponavadi povoha pločnik

Ahhhh. Razočarana. Sem mislila, da je vsaj en vzoren pasji lastnik tu gori.