Pes napade psa!

Herr-Thor · 710396

HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #870 : 28 Februar 2013, 00:01:53
Oh, ja ... Sej bo boljš.
Naša Črnuha ima novo žogo!
 :)

 


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #871 : 28 Februar 2013, 00:07:31
Vsak večji pes je sposoben ubit - ti si vprašala po smrtnih primerih ki so jih povzročile AD.  ;) 
Ja, hotela sem reci da so taki primeri redki in celo mnogo redkejsi od 8083409809112 napadov vseh ostalih pasem psov in mesancev.

Glede "strganih in lahko mrtvih" ljudi se popolnoma strinjam.

Ce hoces vedeti odkod prihajata omenjena psa bos to tudi nasel ker je bilo nekje med vsemi razpravami po razlicnih straneh napisano, jaz tega javno pisala pac ne bom.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #872 : 28 Februar 2013, 00:09:02
kdo je vzreditelj tisti dveh dog, res ne vem čemu je potrebno te podatke skrivati če gre za registrirano psarno torej javne narave ?

Odtipkaš ime in priimek lastnice, ti vrže ven slike, klikni na drugo-črnobelo (ko se sprehaja z dogama po obali) in boš dobil tudi podatke psarne.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #873 : 28 Februar 2013, 00:19:34
Ne spet pasmo dajat naprej. Dejstvo je, da je bil ta napad tipičen prikaz nesposbnosti vodnice. Pa bi bilo čisto vseeno katere pasme ali mešanca bi imela. Rezultat bi bil isti takoj ko bi imel pes več kot 30 kg.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #874 : 28 Februar 2013, 07:00:35
Haha, evo Ljubiša je lepo opisal sebe kot stereotipnega lastnika takih psov! Res vam dela medvedjo uslugo. :)
Evo Nika čemu psihiater!

I rest my case your honor...
;)
........bi samo še dodal: Pa veliko razstavnih uspehov še naprej. :o ;D :o



MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #875 : 28 Februar 2013, 08:30:06
A veste kaj pa mene najbolj moti (če pustimo ob strani vse ostale okoliščine)...Ja madonca a pri vsej tej situaciji ni bilo niti enega korenjaka, ki bi imel dovolj "jajc" da bi pomagal psa spraviti dol iz drugega psa...več kot očitno je bilo, da lastnica tega ni sposobna... a res živimo v državi, kjer smo same ovce in je naše edino "orožje" to kar spravimo na youtube in forum....bla bla bla bla...



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #876 : 28 Februar 2013, 08:50:00
Glede jajc...............pes, ki se obnaša kot na posnetku, z določeno težo, z določenimi pasemskimi značilnostmi, katerega karakter je do velike mere neznanka, vsaj kar se tiče "jajc" in dejstva, da so po bitki vsi generali ??? , ne vem točno, kaj si ti imela v mislih. Če mene vprašaš, sem svoje glede "jajc" že povedal; malo večja bi moral imeti gospod s kolom v roki ;)



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #877 : 28 Februar 2013, 09:03:42
OK, še mojih 5 centov ... Ne vidim potrebe po vzreji kilerskih psov ... Evo, če ni dovoljeno nostiti orožja, naj ne bo niti dovoljeno šetkanje psov tipa nočete_vedeti_kako_je_če se_argentinska_doga_razjezi ...
Naj bodo take zverine doma za ograjo, pod električno napetostjo, pa naj lastniki uživajo v adrenalinu, ko ne vedo, kdaj jih mrcina požre. Ne me hecat, da je pasma čist OK, če pa se za take pse očitno praviloma odločajo nesamozavestni tepci, ki si s kilersko mrcino mirijo tresoče gate ...
Nekaj je ugriz psa, nekaj drugega pa je klanje do konca. PIKA. Če bi pred mojo hišo tak pes napadel našo črnuho, bi šel samo do drvarnice po sekiro in bi bil posnetek na youtubu še bolj sočen ...


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #878 : 28 Februar 2013, 09:15:13
Jaz tudi! Gospod z letvo je verjetno lastnik ZP, na njegovem mestu bi se malo bolj potrudila za svojega psa. Tako o j***** slovencev.
Strinjam se, da te vrste psi ne sodijo v okolja, kjer je za njih prevelika možnost zunanjih dražljajev, ki lahko pripeljejo do incidenta s hudimi posledicami.
Če je ta pasma komu tako všeč, da si želi imeti ali pa tudi vzrejati te pse, naj se umakne iz močno naseljenih okolij, kjer ni nobene možnosti, da bi prišlo do raznih neljubih nesreč.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #879 : 28 Februar 2013, 09:26:51
evo... lov na čarovnice...  ::)  Pes ni kriv, če je njegov vodnik nesposoben.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #880 : 28 Februar 2013, 09:34:54
Meni ni jasno kako lahko boža psa po zadnji plati in mu prigovarja da naj spusti drugega psa... Pa ti psi so več kot očitno ZELO slabo uzgojeni, ker če bi jaz svojega, TEORETIČNO če bi katerega psa napadel-POVDARJAM TEORETIČNO-ker se to še ni in se nikoli ne bo zgodilo, počila po glavi z leseno desko, bi spustil. Tale pa po več udarcih še vedno ni spustil. Groza. Iz tega je razvidno da se je psu ČISTO strgalo in kljub parim udarcem z deskami in kolom drugega psa ni spustil. Psiho pes, še bolj psiho lastnica, ki v tem primeru hodi okoli psa in se dere na druge, namesto da spravi svojega dol z drugega psa. Žal tudi taki lastniki obstajajo, ni jih malo, lahko pa bi jih zmanjšali z zaostrenjem zakonodaje in hujšimi kaznimi. Ker tele ki jih imamo trenutno očitno niso dovolj.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #881 : 28 Februar 2013, 09:57:17
evo... lov na čarovnice...  ::) .
Kot vedno! Pa smo misnli, da se je to končalo nekje v srednjem veku... A podpise za prepoved pasem se že zbira?  ::)

Sleepy (pa še kdo :) ) si že prebrala; Umberto Galimberti: Mit našega časa  ;) .................predtavljena v "Studio City"
Nisem, sem jo pa dala zdej na to do listo.  :) Me pa firbca, zakaj me to sprašuješ? Ker namreč v mite ne verjamem in čisto preveč mislim za kaj takega  ;D
Se mi pa ne zdi ravno mit, sem bolj prepričana v to, da smo najprej dolžni poskrbet za svojo varnost (vključujoč otroke in pse), pa za to, da ne ogrožamo nikogar (vključujoč otroke in pse). Sicer moramo poskrbet tudi za varnost ostalih, ampak zato, ker se kdaj pa kdaj zgodijo nesreče, ne pa zato, ker so drugi prepričana v svoj "nad" karkoli že in jim pripada ves svet.
Kako bi blo z malo obrnjenimi pasmami je bilo že napisano, bil je tudi link pogrizene psice bull pasme, ki jo je napadel spuščen pes, pa nič. Ni vredno komentarja, ker je pogrizena psica "nevarne pasme". Najbrž so itak krivi lastniki psice, kaj so si jo pa nabavli...

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Maksimvs

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #882 : 28 Februar 2013, 10:48:39
Kot vedno! Pa smo misnli, da se je to končalo nekje v srednjem veku... A podpise za prepoved pasem se že zbira?  ::)
Kje podpišem?! :)

Why can´t we all just get along!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #883 : 28 Februar 2013, 10:53:44
A dejte no. Dogosi, kolikor jih jaz poznam so take sorte psi: če imajo lastniki pospravljeno na podstrehi imajo tudi njihovi dogosi. Velja seveda za vse pse, a pri argentincih (in podobnih pasmah) to velja še prav posebej. Kakšen mačo egocentrik z argentincem ali dvema zna bit enako eksplozivna zmes kot nestabilna oseba, ki se boji lastnih psov.


Citiraj
Vsak večji pes je sposoben ubit
Aja? Jaz pa mislim, da je povsem sposoben ubiti tudi majhen pes, samo žrtev mora biti nekoliko manjša. Dojenčki so že bili žrtve jazbečarja in pomeranca, kar se pa tiče napadov na pse, pa noben dogos ne more preseči dobro zverziranega lovskega terierja, če se spravi na psa, ki ni dosti večji od njega.

Simi: seveda je res, da je treba psom kot so argentinci še posebej jasno dati vedeti kje so njihove meje. In jih kaznovati za repenčenje. Ampak prosim lepo če mi razložiš, kakšno zvezo imato s šolanjem po kliker sistemu?

Cici bobnar: se strinjam, kazni je treba fuuul poostrit. Najprej za tiste, ki puščajo pse pred bajtami, da vskakujejo na cesto in se mečejo v zobe mimoidočim psom, pod kolesa avtomobilov ali pa mečejo svoje zobe v mimoidoče. Tisti na podeželju pa spotoma še koljejo divjad. Ne pa da se lastniki potepuških cuckov potem po medijih pridušajo, ker so jim 50m od bajte pogoltni zavetiščarji pobrali pse in jim zaračunali 75€ po psu.
Praviš, da bi tvojega psa z desko po glavi TEORETIČNO ustavil. Ti povem, da pojma nimaš, če bi bilo to tudi v praksi res. Bokserji znajo biti od hudiča, ko se je treba stepst, nemci pa ne dosti manj. Tudi dogo bi teoretično (in tudi v praksi) udarec po glavi ustavil, če bi bil dovolj močan. 

Tibi: oprosti, tisto se je nanašalo na Black Devil. Sem zamešala.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #884 : 28 Februar 2013, 10:59:32
Ljubiša, pa ko ravno veš kako zgleda dogos, ki ne trpi skakanja drugih v njega. Pa ko si že ravno moral Večkrat koga iz gobca mu vlačit. Pa ko so to psi, ki branijo svojo družino na vse ali nič.
 ??? Pred čem v urbanem okolju pa te ma za branit-menda ja nimaš tako nizke samozavesti, da bi te rabla dva dogosa branit pred enim fifijem. ??? Huh še dobro, da se potem svojih psov ne bojiš, če te ogrožajo pol manjši psi.
ojej. Sem bila prepričana, da psi branijo svoje lastnike pred tistim česar se bojijo. Nekako nagonsko. No zaradi tega je res precej napadov ali nevzgojenega obnašanja -ker lastnik ni siguren v situacijo, pa ker lastnik ni sposoben precenit in obvladat situacije - no jo pa pes vzame v svoje tačke. Da brani svojo družino. Tudi sem bila prepričana, da so psi šolani za obrambo šolani v to smer, da se vodnik odloči kdaj bo potrebno s psom posredovat in kdaj bo zmogel sam. Oh še bolj sem bila prepričana, da dogic niso vzrejali v smer dog-fightov. Tudi sem bila prepričana, da se psi razvijajo mentalno tam kar krepko čez leto...velike pasme nekje nekaj čez dve leti. Torej je samec napumpan z egom ravno do 3leta. In, da, če ti je jasno, da se psa vzgaja celo življenje in mu ne pustiš, da dela piz$%&# da tudi po tem času ni prevelikih težav. No drugače moraš res konkretno pazit kje se gibaš s tempirano bombo. :-\
In o jej res sem bila prepričana, da srečujem miroljubne/pridne/vzgojene argentinske doge... :-\ zdj pa nism prepričana, ker nobena ni, ne agresivna, niti se ne zmeni kdaj za kakega fifija, niti ne brani svoje družine, ne vlači svojega gospodarja za sabo, no nasploh neproblematični, vzgajani sicer niso bili na kliker ampak na kazen pa tudi ne. Samo prvi dan, ko so jih dobili so se začeli ukrvarjat s tem kaj lahko in kaj ne. Ker so se zavedali kaj so si kupili in so se zavedali kje lahko nastane problem ter se konkretno potrudili, da do problemov ne prihaja.
Samo dva problematična sem do sedaj srečala. Pa še to se je lastniku zabavno zdel, da mu mačke kolje pa da tu pa tam njegov frajer kakega psa v gobec prime.

Ljubiša ste morda pomislili, da bi bilo fino, če vaš pes tako zelo ne prenese drugih, da mu jih iz gobca vlačite...da bi pa vaš pes potreboval nagobčnik? Pa nekaj več kontrole oz. bi sprehode omejili na varno področje (za svojo dovolj visoko in zavarovano ograjo). Se bojim, da bo kdaj precenil, da vas mora branit pred ljudmi. Veste se jih je bolj za bat kot fifijev. :'(

Drugače pa ja...če bi se zlatko HOTEL umaknat ga doga nebi dobila z lastnico na drugi strani povodca. Bi mogel bit pa zlatko zelo zelo betežen (ni videt) da bi dogosa naredila coursing z lastnico na drugi strani. Nista se pa srečala v tako ozki ulici, da se nebi mogel umaknat, če bi se želel. Tudi ulica ni tako ozka, da bi ne mogla lastnica dog svoje dva postavit za sebe in ona stat men njimi ter preprečit napad. Skratka zlatko, ki ni imel želje pobegnat in dogice, ki ne upoštevata svoje lastnice - perfektna kombinacija za katastrofo (ki k sreči ni bila tako silno velika, ampak še vedno skrajno brezpotrebna).

In pa še matematika... ::) kako mi bodo pa pomagali učenci pri računici, da nestabilnega lastnika za sabo vlačijo cucki s krepko manjšo maso od lastnika.  :P
Obvladovanje psa še vedno ni pojem fizične sile  ;) ima pa veliko vlogo moč karakterja v kombinaciji s težo psa. Dvakratno težek pes (po kilaži in karakterju) x 2 ni idelana kombinacija za karakterno (s tem mislim izključno na nikakršno znanje v vodenju) in fizično šibkega vodnika. Tukaj pa vsekakor pride do izraza pojem ''fizično obvladovanje''. 8)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #885 : 28 Februar 2013, 11:13:57
Citiraj
Obvladovanje psa še vedno ni pojem fizične sile 

tole ne drži, zakonsko je jasno: pes mora biti pod fizičnim nadzorom, tisti na registru pa tudi z nagobčnikom, tule ni dosti prostora za napake ali dvoumnosti
psihični nadzor je odraz odličnega vodnika in vzgojenega psa, vendar pa se javnost ne mora zanašati na zdrav razum ali lastno oceno sposobnosti , ki jo ima posameznik zase ali svojega psa."Saj ga imam pod komando" dostikrat vodi v scenarije, tudi če ga ima je lahko trenutek nepazljivosti (kar se rado dogaja po KDjih) čisto dovolj

Kar se pa tiče pasem, menim da je last vseh psov pri nas preveč svobodna, so pa vprašanja glede legitimnosti določenih pasem popolnoma smiselna in dober javen diskurz, pa ne govorim zgoj o pasmah iz BSL seznamov ampak tudi določenih delovnih psi,

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #886 : 28 Februar 2013, 11:21:27
O 100% psihičnem nadzoru ne moreš nikoli govoriti, ker nimaš priložnosti to preizkušati na takih primerih, kot se je zgodil (hvalabogu  :-\). Teh primerov sploh ne bi smelo biti!
Zato o psihičnem nadzoru lahko samo sanjaš, dokler se kaj ne zgodi, na "suho" pa ga ne moreš sprobati  ;).



Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #887 : 28 Februar 2013, 11:34:07
Kje podpišem?! :)
Evo ... čemu psihiater!



Cici bobnar: se strinjam, kazni je treba fuuul poostrit. Najprej za tiste, ki puščajo pse pred bajtami, da vskakujejo na cesto in se mečejo v zobe mimoidočim psom, pod kolesa avtomobilov ali pa mečejo svoje zobe v mimoidoče. Tisti na podeželju pa spotoma še koljejo divjad. Ne pa da se lastniki potepuških cuckov potem po medijih pridušajo, ker so jim 50m od bajte pogoltni zavetiščarji pobrali pse in jim zaračunali 75€ po psu.
Al pa vsaj striktno začet izvajat. Mogoče za začetek v kakšni blažji obliki. Recimo s striktnim odvažanjem vsakega najdenega psa v zavetišče. Pa še v SN bi meli o čem pisat. Multipliciranje koristi  >:D

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #888 : 28 Februar 2013, 11:52:05

Cici bobnar: se strinjam, kazni je treba fuuul poostrit. Najprej za tiste, ki puščajo pse pred bajtami, da vskakujejo na cesto in se mečejo v zobe mimoidočim psom, pod kolesa avtomobilov ali pa mečejo svoje zobe v mimoidoče. Tisti na podeželju pa spotoma še koljejo divjad. Ne pa da se lastniki potepuških cuckov potem po medijih pridušajo, ker so jim 50m od bajte pogoltni zavetiščarji pobrali pse in jim zaračunali 75€ po psu.
Praviš, da bi tvojega psa z desko po glavi TEORETIČNO ustavil. Ti povem, da pojma nimaš, če bi bilo to tudi v praksi res. Bokserji znajo biti od hudiča, ko se je treba stepst, nemci pa ne dosti manj. Tudi dogo bi teoretično (in tudi v praksi) udarec po glavi ustavil, če bi bil dovolj močan. 
Citiraj

Teoretično ustavilA :)

Jaz mislim da če je pes vsaj nekoliko normalen bi po takem udarcu z desko po glavi odnehal. In vem, da imam normalnega psa, takega ki še nikoli niti pomislil ni da bi koga dejansko zagrabil, ne glede na to ali je bil pes preveč vsiljiv, tečen, ga je iritiral.. Nima veze. In glede na to, da imam normalnega psa, sem 1000% prepričana, da če bi teoretično koga napadel, bi spustil v istem trenutku ko bi ga počila čez gobec.
Ta psa pa nista normalna, ne po svoji zaslugi ampak po zaslugi nenormalne lastnice, ki ju ne zna obvladati.
Jaz se strinjam s tem kaznovanjem, morali bi res zaostriti ker se vsakemu drugemu lagano j* če dobi tistih 100€ kazni, in jih ne izuči niti ko ima njihov pes na vesti par drugih pasjih življenj in morda celo kakšen ugriz človeka ali dva, napad na otroke... Jih pač ne zanima. Njihov pes je v njihovi glavi čisto priden in krivi so itak vsi drugi, ki se ne znajo obnašat in ne znajo delat s svojimi psi. Le kaj je lastnica podivjanega psa MIRNO govorila ko je napadel? "Tale je bil spuščen, no"

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #889 : 28 Februar 2013, 11:52:54
ah...

še enkrat :

Teoretično ustavilA :)

Jaz mislim da če je pes vsaj nekoliko normalen bi po takem udarcu z desko po glavi odnehal. In vem, da imam normalnega psa, takega ki še nikoli niti pomislil ni da bi koga dejansko zagrabil, ne glede na to ali je bil pes preveč vsiljiv, tečen, ga je iritiral.. Nima veze. In glede na to, da imam normalnega psa, sem 1000% prepričana, da če bi teoretično koga napadel, bi spustil v istem trenutku ko bi ga počila čez gobec.
Ta psa pa nista normalna, ne po svoji zaslugi ampak po zaslugi nenormalne lastnice, ki ju ne zna obvladati.
Jaz se strinjam s tem kaznovanjem, morali bi res zaostriti ker se vsakemu drugemu lagano j* če dobi tistih 100€ kazni, in jih ne izuči niti ko ima njihov pes na vesti par drugih pasjih življenj in morda celo kakšen ugriz človeka ali dva, napad na otroke... Jih pač ne zanima. Njihov pes je v njihovi glavi čisto priden in krivi so itak vsi drugi, ki se ne znajo obnašat in ne znajo delat s svojimi psi. Le kaj je lastnica podivjanega psa MIRNO govorila ko je napadel? "Tale je bil spuščen, no"

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


SinM

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • MI2
Odgovori #890 : 28 Februar 2013, 11:53:26
Joj, Davor, dajte - lepo prosim - nehat že s to vašo lajno o obveznem štriku. Iz primera je več kot jasno razvidno, da štrik prav nič ne pomeni.  :-X

Velja prav za vse (vključno z menoj):
- ne si omislit psa (al pa več njih, če smo že pri tem), če ga niste sposobni hendlat (ali fizično, al pa psihično; al pa oboje - čisto vseeno);
- ne si omislit psa, če niste pripravljeni preprečit, ali pa posredovat v podobnih primerih in vzeti v zakup, da pri tem lahko tudi vi kakšno brazgotino staknete...

Druga alternativa je, da si psa omislite, pa se zaprete z njim skupaj za 4 neprodušne zidove.

Zakon je jasen. Koliko se ga pa upošteva, je pa tudi jasno. Da bi se pričakovale kakšne drastične spremembe, je pa iluzorno. Pa imamo lahko živalskega policaja, ali pa mestne redarje, ali pa ne vem kakšen drug "represiven organ". Vedno bodo posamezniki, ki se jim za odgovorno lastništvo in z zakonom določene pravice& odgovornosti pač fučka.  ::)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #891 : 28 Februar 2013, 12:01:21
Citiraj
Al pa vsaj striktno začet izvajat.
Ja valjda je bil to cinizem. Lasje mi gredo pokonci, ko se ob kakršni koli nesreči ali nerodnosti začne tulit, kako je treba ne vem kaj vse prepovedat, pa zvišat kazni. Pa se recimo tistim, ki puščajo dreke kjer padejo od psa ne zgodi čisto nič, čeprav bi z vsakim kakcem lahko v mestno blagajno pricingljalo vsaj 50€. Medtem ko kakšno povsem neškodljivo tetko še uspejo oglobit, ker svojega Fifija šetka po parku brez povodca za neverjetnih 200 -800€, pa tistim, ki imajo pse na neograjenih vtovih povsem brez nadzora nihče ne skrivi laska. Dokler ne pride do nesreče seveda, potem je pa jok in stok in škripanje z zobmi, pa vsi drugi so krivi. Če se pa slučajno takega potepuha pospravi v zavetišče, je takoj ogenj v strehi.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #892 : 28 Februar 2013, 12:02:06
Ne me hecat, da je pasma čist OK, če pa se za take pse očitno praviloma odločajo nesamozavestni tepci, ki si s kilersko mrcino mirijo tresoče gate ...
No, to je kar velik problem v Sloveniji oz. sirom bivse Yuge.
In nebi bila presenecena, ce bi v prihodnosti prislo do kakega incidenta tule.

Samo da nam VSEM potem prepovejo pasme, ceprav bi rekla da so taksni lastniki v manjsini. Taksne prepovedi se nikoli niso zmanjsale statistik, kvecjemu povzrocile ilegalna posedovanja. So druge alternative, v prvih vrstah pa nebi smel vsakdo vzrejati in nebi smel vsakdo dobiti psa. NOBENEGA.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #893 : 28 Februar 2013, 12:05:28
Davor, saj če ne želiš razumet ti tud ni treba komnetirat  ;)
Ker po definiciji, da je fizična sila ena in edina merodajna za obvladovanje psov (v kriznih situacijah, ki si jih ne želimo) bi potem moral obstajat en tak preračun koliko kg na lastnika...samo kaj ko po svetu tudi miniaturci vlačijo svoje ljudi in ščipajo naokrog ::)
Pa ravno obratno tudi...ko dobiš v roke psa, ki ga lastnik s svojo maso ne obvlada, vodnik s pol manjšo maso pa psa odvodi BP.
No zato piskam o tem, da fizična sila ni tista s katero zadržiš žival. V prvi vrsti je treba psa v glavi poštimat in ga obvladovat brez uporabe fizične sile.

Čisto čisto čisto na kratko - Psa vzgojit in naučit pravilega vedenja takoj, ko pride domov...ne se pri 18mescih spraševat, kdo ti bo pomagal, ker do danes nisi nič naredil (ali pa premalo). Takoj in zdaj ukrepat.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #894 : 28 Februar 2013, 12:07:22
Drugače je v zakonodaji zapisano da je kazen za nepobiranje iztrebkov 100€, kazen za neprivezanega psa tudi tam okoli če se dobro spomnim, pa še ena kazen je za 210€ pa se ne morem spomniti zakaj. Je veliko tega zapisano, ampak se ne izvaja. Jaz še nisem videla enega neuzgojenega lastnika, ki bi fasal kazen za nepobiranje drekov, niti za odvezanega psa, pa četudi se sprehajajo sredi mesta.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #895 : 28 Februar 2013, 12:09:29
O ja, zakon se izvaja. Mojo sestro je na sprehodu z psom ustavila redarka in ji rekla da ji mora pokazati vrečko za iztrebke.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #896 : 28 Februar 2013, 12:11:55
Kdor pri posamezniku s ščuvanjem ali razkazovanjem živali namenoma povzroči občutek strahu ali ogroženosti, se kaznuje z globo 210 evrov.
Našla.

No dobro, morda tu pa tam če se kdo slučajno spomni na te zakone. Ampak iz mojih izkušenj sem rekla da še nikoli tega nisem videla. Pa vsak ima lahko vrečke s sabo, ni pa tudi nujno da jih "vestno" uporablja.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #897 : 28 Februar 2013, 12:21:00
"Tale je bil spuščen, no"

"Drugič ga pa pripnite ali raje pokličite zavetišče, če se oddalji za 15+m od bajte. Zakon je jasen. Tudi lastniki nevernih psov, ki jih ne obvladamo se lahko sprehajamo v urbanem okolju...................demo kracija pa takšna"  :o
Pa ne povsem posplošit.................... .ampak prevečkrat vidim takšne lastnike s psi, ki ob "izgubi" povodca.................recim o skočijo pod avto ;D . Mogoče imajo pa v krvi "self destruction" :)

Ah Sleepy ne, da bi kaj napeljeval na lastnike "exotike"......................se bi pa tudi našlo kakšen primerek lastnika psa, neglede na pasmo; samo da je +30kg ;D



ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #898 : 28 Februar 2013, 12:21:48
Potem je pa to res ena svetla izjema...fajn bi bilo, da bi redarji v večjem obsegu kaznovali ljudi, ki ne pobirajo iztrebkov in pa imajo spuščene pse....če moj nima 100% odpoklica, ga ne bom dala iz slednega povodca, zakaj bi imela za brez veze probleme, če lahko s takim ukrepom zavarujem sebe, psa in druge?Žal pa je premalo tako previdnih ljudi kot sem sama...



jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #899 : 28 Februar 2013, 12:31:05
Lahko pa se zamislite da bi Argentinca pomislila ali imela v sebi kot imajo skoraj vsi  ---brani svojo družino lastnika   do konca -  bi bilo nekaj strganih in lahko mrtvih ljudi.  Niste še videli in si ne želite da vidite Argentinca ki se razjezi

Kakšni so pa Brazilci, ko se razjezijo? Pa Venezuelci?
Daj, če govoriš o pasmah psov, uporabljaj primerno začetnico (malo).