Dobiček od legel ?!

čajanka · 85413

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #210 : 20 Oktober 2006, 15:41:50
V zvezi z reševanjem penzij pa je bil ravno sprejet nov prometni zakon:
In sicer je za starejše od 65 let zpo novem zakonu o varnosti v cestnem prometu dovoljeno, da prečkajo cesto pri rdeči luči, za vse starejše od 70 let pa je obvezno.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #211 : 20 Oktober 2006, 16:37:56
Ah ne, rodnost bo zrasla sama od sebe, ko bodo ljudje dojeli, da jih otrok pride ceneje kot pes.
Jah seveda... In potem svizec zavije čokolado...  :D. Nimam poceni psa,pa me en otrok še vedno stane precej več ;)
veš kaj dedi so vedno pametno povedali:
"Boljši vrabec v roki ,kot golob na strehi".

Davke na otroke lahko poberejo že zdaj in zagotovo.
Kdo pa pravi da bo ta mularija res kdaj delala čez ne vem koliko let?
Če pa bo pa bo imela tudi svoje otroke in nov davčni prihodki bodo s tem zagotovljeni  :P.
Jih že. Slovenija in Hrvaška sta edini državi v Evropi (ne EU), ki imata obdavčene otroške zadeve (od oblek, do vozičkov, šolskih potrebščin,...). Zato se le te bolj splača kupovati izven Slovenije.
Žalostno kakšna je naša država  :'(
lp
T.

8)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #212 : 20 Oktober 2006, 19:45:16
Počakaj da te zadenejo vsi pasji davki, ki si jih je omislila Deteljica. Potem bo vzdrževanje otroka prava malenkost.
Delati bodo pa morali, pa če jim bo všeč ali ne, ker če ne bodo plačali tega kar jim bodo naprtili, ne bodo dobili niti zraka.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #213 : 20 Oktober 2006, 19:56:53
 ;D ;D Znate nasmejat človeka ;D Deteljica a ti tudi kje kandidiraš :P 8)

Lp nina



martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #214 : 20 Oktober 2006, 21:06:13
Mi pa ta tema vseeno ni dala miru in sem malo razmišljala o tem zakaj si večina obeta neke blazne dobičke iz vzreje.
Že dejstvo, da je v Sloveniji 10% rodovniških psov , ostalo pa so kvazi čistokrvni in mešanci nam govori o tem koliko ljudi je bilo sploh kdaj v kontaktu z resnim in vestnim vzrediteljem. Če pogledamo to statistiko jih je očitno bilo zelo malo. Ker kdor enkrat spozna resnega vzreditelja sigurno ne kupi več psa od nekega šteparja. In vesten vzreditelj, vzreditelj, ki dela v dobro pasme, dolgoročno ne more imeti dobička, pa če prodaja pse po nevem kako visokih cenah, ker mora pred tem že preveč kapitala vložiti v to, da sploh lahko mladiče proda po blaznih cenah.

Pri nas je vse več ljudi kot je bil pred kratkim en "vzreditelj", ki me je kontaktiral v zvezi z parjenjem z mojim samcem, ki je na vsak način mene prepričeval, čeprav sem mu zatrjevala, da moj samec ni primeren za vzrejo, ker je po standardu previsok, ker mu manjka en zob in še nekatera druga dejstva, da bi pa mogoče moj samec prišel skozi vzrejnega. Pa mogoče bi celo res prišel skozi vzrejnega, vendar jaz psa ne bom parila, ker za moje pojme ni takšen kot bi po standardu moral biti. Prav tako preslabo poznam njegove prednike, da bi mogoče lahko iz tega smatrala, da bi bilo vredno poskusiti z njim eno leglo. Sem pa gospodu predlagala, da poznam nekaj dobrih samcev, vendar bo za njih treba v bližnjo tujino oziroma počakati, ker je tudi v Sloveniji sedaj nekaj perspektivnih maldičev, ki bodo pa lahko parili šele čez kakšno leto. In mi je odgovoril, da je v tujini za njega predrago in čakati tudi ne more (psica je komaj stara kaj več kot eno leto).
Med pogovorom sem mu omenila, da načrtujem uvoziti še eno psico, nakar mi je povedal, da moram biti pri tem zelo previdna, da on se je že tolikokrat "nasral" in so mu vedno "podtaknil" psico, ki ni najbolj primerna za vzrejo. Vedno je kupoval popularne pasme z namenom vzrejat in tudi ta psica ni v redu, saj ji manjkata dva zoba in še kar nekaj drugih pasemskih neznačilnosti bi lahko naštela. Kupil jo je pri prvemu vzreditelju, ki ga našel. psica je sicer rodovniška in verjetno bodo tudi mladiči imeli rodovnike, ampak ta možakar bo imel mladičke samo zaradi dobička. In verjemite mi, da neglede na kvaliteto to ne bo samo eno leglo, če že sprašuje takoj, ko po zakonu psico sploh lahko pari. Mene pa sploh ne razume kako sem lahko tako neumna, da izpustim priložnost po zaslužku. :-[ Bi lahko kakšnih 600-800 Eur vtaknila v žep (seveda neobdavčeno), pa jih zaradi dobrobit pasme nisem.

Žal je takšnih vzrediteljev, ki zame niso nič boljši preveč in takšni vzreditelji res imajo dobiček, žal je tudi, da KZS nič ne ukrene proti takšnim vzrediteljem, žal mi je tudi, da vzrejna komisija sploh dovoli parjenje z slabo , netipično psico, verjetno tudi prenašalko genetskih napak, da ne govorimo o tem, da so predniki zelo dvomljivi in da ima psica celo samo pogojni rodovnik. ???

   


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #215 : 21 Oktober 2006, 20:19:00
Po vsej tej debati sem se odločila, da pustim službo in grem med vzreditelje.  :P Potencialno keš mašino imam doma, vzrejno dovoljenje imava, torej je vse nared. Samo tolčem se po glavi, zakaj jo nisem v nedeljo na specialki spustila h kakšnemu plemenjaku in bi tako prišparala skočnino.  ;) Upam, da si bom že v parih letih lahko iz zaslužka od prodaje mladičkov lahko zgradila hišo tik ob morju.  ;D

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #216 : 21 Oktober 2006, 21:09:36
Upam, da si bom že v parih letih lahko iz zaslužka od prodaje mladičkov lahko zgradila hišo tik ob morju.  ;D

Ah brez skrbi, to ti bo uspelo že po enem ali dveh leglih če boš imela smolo z manj mladiči  ;D

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #217 : 22 Oktober 2006, 14:43:17
Pohiti, prostora ob morju že zmanjkuje!


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #218 : 23 Oktober 2006, 17:22:05
Res pa je, kot sam praviš, da smo pred volitvami, tudi z možem imava sedaj  veliko dela, namreč oba letos prvič kandidirava v svojem okolišu, in upava, na zmago. Vse bo jasno v nedeljo pozno zvečer ali pa v ponedeljek, tako, smo bili obveščeni na včerajšnjem sestanku s strani župana.
Takoj, ko bo politične avforije konec bo moj predlog romal naprej v prave roke.

Malo off topik  ;) ampak kot vsako pravo kuro, me firbec matra  :-[

Čajanka, kako je šlo na volitvah? Sta z možem dosegla dovolj glasov in se prebila naprej ? Čisto tako, da vidim, kakšna prihodnost me čaka  ::)

Odprla si dobro  temo a izgleda te je minilo veselje do sodelovanja v njej, saj ne daješ nobenih komentarjev.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


čajanka

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #219 : 23 Oktober 2006, 18:53:27
Miša, nič skrbet, na volitvah je šlo zelo dobro  ;)

Dobila sem odgovor na svoje vprašanje, zato so komentarji odveč.  ;)





Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #220 : 23 Oktober 2006, 21:56:00
Miša, nič skrbet, na volitvah je šlo zelo dobro  ;)

Za nas ali zate  >:D  ;) >:D

Uglvnam če bo kdo bežal pred čajanko v kako državo kjer vzreditelje vsaj malo spoštujejo naj me, prosim, vzame s sabo ::)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #221 : 23 Oktober 2006, 22:01:56
Sem se odločila, da bom nabavila enega enoprostorca ali karavana, pa ni hudič, da bo še za vaju "plac" ob pobegu  ;)  :D
lp
T.

8)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #222 : 24 Oktober 2006, 08:00:52
Miša, nič skrbet, na volitvah je šlo zelo dobro  ;)



A ni tragedija, da raznorazni kandati svoje programske adute skrivajo pod nicki ?
Mene bi izredno zanimala tudi strankarska pripadnost  8) da vem kakšno davčno politiko in kakšen odnos do živali imajo v programskem predalu

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #223 : 24 Oktober 2006, 11:56:31
Vprašanje je bilo že postavljeno, a je ostalo neodgovorjeno.


BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #224 : 24 Oktober 2006, 12:40:38
Miša, nič skrbet, na volitvah je šlo zelo dobro  ;)

Dobila sem odgovor na svoje vprašanje, zato so komentarji odveč.  ;)




To pomeni da ni bilo odlično,mogoče pa so manjkali glasovi od lastnikov psov katerih pa ni tako malo. >:(

L.p.Benjamin



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #225 : 24 Oktober 2006, 13:08:27
Kje pa Benson. Gkede na stanje duha bi lahko pridobila ravno  glasove  lastnikov psov.


tinčica

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #226 : 08 Januar 2007, 22:30:51
 Sem študentka ekonomije in bolj kot prebiram tole temo bolj sem zmedena. Ali so rejci malo premaknjeni v glavi da delajo zgubo z vzrejo čistih pasem, ali imajo preveč denarja pa ga vlagajo v ta lepi hobi in istočasno še skrbijo za dobrobit pasme ali pa so ful nakladači in veliki zaslužkarji saj kot sami pravijo ne plačajo nobenih davkov od vzrejenih in prodanih mladičev. To da pa neki pes veliko stane če ga vodiš na razne rastave mi je pa povsem jasno, žalostno pa je da potem na račun mladičev pokrivajo zgubo saj so se sami odločili da hočejo na rastave in priznanja.



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #227 : 09 Januar 2007, 09:54:05
Ne nismo premaknjeni, samo radi imamo pasmo in tega ne pocnemo zaradi denarja. Zato hodimo na razstave, se vozimo v tujino parit k tocno tistemu plemenjaku, ki smo ga po skrbnem preucevanju izbrali, nudimo psici vse naj naj pred med in po brejosti in smo presrecni ce vzredimo zdrave, pasemsko tipicne mladice. Ja mogoce pa smo res malo premaknjeni, ker delamo z nulo ali celo kaksnim minusom.



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #228 : 09 Januar 2007, 09:59:07

     Ojla!

   Verjamem, da kot ekonomistka, tega res ne razumes:)) Če bos kdaj vzrediteljica, pa mogoce bos. Ne nismo malo premaknjeni- smo kar HUDO NORI !!!

  cAO-sLAVI



erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #229 : 09 Januar 2007, 10:04:06
McKruster,

 se podpišem pod tale post ;D ;D

Tiinčica,

 praviš, da si zmedena ob branju tele teme. Če ne verjameš, ljudem, ki so tukaj pisali v tole temo, je najbolje, da sama poskusiš z vzrejo, boš na lastni koži izkusila velike dobičke(kot nekateri mislijo) ali pa tudi veliko izgubo.

Ne mislim nobenemu solit pameti, ampak zakaj za vraga pa sami ne poskusite preden nas imate za nakladače,zaslužkarje.......

lp erika


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #230 : 09 Januar 2007, 10:52:49
McKruster,

 se podpišem pod tale post ;D ;D

Tiinčica,

 praviš, da si zmedena ob branju tele teme. Če ne verjameš, ljudem, ki so tukaj pisali v tole temo, je najbolje, da sama poskusiš z vzrejo, boš na lastni koži izkusila velike dobičke(kot nekateri mislijo) ali pa tudi veliko izgubo.

Ne mislim nobenemu solit pameti, ampak zakaj za vraga pa sami ne poskusite preden nas imate za nakladače,zaslužkarje.......

He, he, jaz sem tudi dipl. univ. econ. , pa sem najprej mislila, da mi bo kaj več ostalo od legla, bilo je 5 mladičkov, zapleti pri kotitvi, psica je zbolela zaradi zaostale posteljice in mastitisa, zaradi česar je bilo zame eno najtežih obdobij, ker sem se bala da jo bo pobralo. Tri tedne sem jo špikala, vozila k veterinarjem, skrbela za mladiče, ker ona ni bila najbolj sposobna in če ne računam mojega dela (dva tedna 24 ur na dan pazila na ta male), mi je z leglom ostalo cca. 800 eurov. Ne vozim je na razstave, moje delo se pa itak ne šteje, a ne ;)
No v vzrejo ne grem več. Spadam med tiste, ki so enkrat probali z dobro psico narest dobre mladiče tipične predstavnike pasme, a zaradi vseh zapletov nimam več korajže, da bi šla v to.

Nisem imela te sreče, da bi kotitev šla brez problemov, da bi za vse naredila psica sama, da bi bilo 10 mladičev, no tako bi mi ziher kaj ostalo.
lp


popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #231 : 09 Januar 2007, 11:58:38
Lepo povedano.

Dodal bi se samo tole. Stroski, ki jih ima vzreditelj z leglom niso nobena skrivnost in so prav vsem vpogled. Vsak si sam lahko preracuna koliko +/- si je vzreditelj naredila. Vsak pa ne vidi in noce videt koliko custev vzreditelj vlozi v razvoj celotnega legla. Tega ne odtehta noben denar. Konec koncev, vzreditelj nima nobenemu polagat racunov zakaj tako in zakaj drugace. Ce ti posamezen vzreditelj ni vsec, ti je predrag. Vredu, pa pojdi drugam. Jih je polno! Eni so boljsi drugi malo manj boljsi :) Odlocitev pri komu bo kupil psa je prepuscena kupcu. Vsekakor pa ni doznost vzreditelja da se ubada s tem ali je nekdoiz veliko zelje po tocno dolocenem mladicu iz tocno dolocenega legla zbiral denar 1 leto, medtem ko ga je drugi potegnil iz zadnjega zepa. Pomemben je odnos! ne das psa nekomue ker ti je ze na prvi ogled legla prinesel 200 tisocakov (osebno ga takemu sploh nebi dal), das mu psa ker te je preprical da bo za njega dobro poskrbel. Moje vodilo je da pes iz hise nebo nikoli sel na slabse, pa ce mi nekdo ponuje nevem koliko denarja, bo sel na enako dobro ali boljse! Noben ni rekel da dobicka ni. Ampak dajte no razumet da se vzreja ne konca ko ti oddas mladica. Ceprav si je res neverjetno tezko zamislit, je vzreja tudi tistih 8 ali vec mesecev ki preteca med 1 in 2 in 3 in 4 in .... leglom. To niso 4 mesecni izseki na leto. To ni trenutek, je proces, ki zahteva celega cloveka celo leto in ne le ko je psicka breja in ko ima mladice.
Za tiste trde buce: poracunajte si, sestejte vse stroske:

Cene so okvirne in veljajo za labradorce!

1) ZDRAVO LEGLO BREZ KOMPLIKACIJ za 8 mladicev

skok: 200000 SIT
potni stroski za prevoz do samca: lahko nic, lahko pa premozenje. Zlata sredina: 30000 SIT
obisk samca pred parjenjem (dober vzreditelj se pelje tudi 2x po vec tisoc kilometrov odaljene kraje da se preprica o karakterju psa s katerim pari): 50000 SIT
obisk vsaj ene razstave na kateri se pojavi samec (nekateri se bodo vprasali o smislu tega. No tisti naj se vprasaju tudi o tem ali je pomembno da vzreditelj dobi obcutek kaksen je samec izzven svoojega domacega okolja: plasen, agresiven. To so vse pomembni faktorji pri izbira samca) in glede na to da je samec iz tujine se je potrebno ponovno vozit dalec: 300000 SIT
slikanje kolkov in komolcem: 35000 SIT
vzrejno dovoljenje: 10000 SIT
rodovnik: 56000 SIT
razglistenje mladicev: 6000 SIT
cepljenje mladicev: 48000 SIT
knjizica o cepljenju: 4000 SIT
tetoviranje: 4000 SIT
stroški vzrejnega referenta: v poprecju okoli 5000 SIT (so lahko zelo razlicni)
pregled legla: okoli 7000 SIT (+/- 2000)
dohranjevanje mladicev: 15000 - 20000 SIT
potrosen material (plenice, krpe, bricase, itd.) 10000 SIT
razlicni dodatni stroski: 5000 SIT
hrana za psico v casu brejosti in vzdrzevanju mladicev: 60000 SIT

Skupaj: 580000 SIT
Cena mladica: 8 x 150000 SIT= 1,200.000 SIT
Dobicek: 620.000 SIT

Lepa stevilka, ni kaj.  tem lahko grem na lepo potovanje. Ampak, taksno leglo so sanje vsakega vzreditelja. Nic komplikacij, vse storis sam, brez stroskov za veterinarja, vsi mladici odani z 8 tedni. Ko pa dodas se stroske, ki ga nosi ne povrepcno, temvec uspesno leglo, je treba pristeti se:

testi pred paritvijo: povprecje za 2.3 teste okoli 10000 SIT
pregled veterinarja ce se kaj zakomplicira: 10000 SIt
dodatni pregledi mladicev (neboste verjeli, ampak tudi vzreditelj tako kot mama zazene paniko ce je kaj narobe): 10000 SIT
ce se slucajno pri katerem od mladicev pojavi kaksna napaka je potrebno zdravljenje: 10000 SIT
velikokrat se je treba odpraviti na pot za skok 2x: 30000 SIT ali prespat: 50000 SIt
ultrazvok 2,3x: 10000 - 15000 SIT
preventivni veterinarski pregled psice preden gre na skok: 5000 SIT + zdravljenje ce je kaj narobe: 10000 SIT
vzreditelj ne proda 2 mladicev takoj in ju vzdrzuje do 5 meseca: dodatnih 40000 SIT za hrano, cepljenje in razglistenje 25000 SIT
otekli seski ali katerekoli druge zdravstvene tezave psice: povprecje 10000 SIT
dodatni material za vzgojo in nego 2 psov ko ostaneta v tvoji oskrbi dodatne 3 mesece: 10000 SIt
dodajmo se stroske s postavitvijo in vzrezevanjem kotisca ce je prvo leglo: 40000 SIT (vkljucuje material za ozdelavo kotisca, nakup grelnih luck, sredstev za dezinfekcijo, itd.)

Skupaj: 805000 SIT
Cena mladica: 8x150000 SIt= 1.200.00. Sit
Dobicek: 395.000 SIT

Se vedno lepa stevilka? Seveda! Ampak pristejte 2 meseca neprespanih noci, izpad dohodka pri drugih dejavnostih (tezko je verjet da vzreditelj ne zivijo samo od vzreje, ko pa se da toliko zasluzit), da ne govorimo o vseh razstavah in o povprecni prijavni. Tega ne stejemo zraven po logiki naketerih.

2.) No, pa poglejmo se stevilke ce se kaj zakomplicira + psica ima samo 3 mladicke:

Psica je po prve parjenju ostala prazna, drugem tudi, breja je sele v tretje. To pomeni da so stroski prevoza 3x, prav tako je dvojna skocnina: 3x30000 SIT + 2 x 200000 SIT
slikanje kolkov in komolcem: 35000 SIT
vzrejno dovoljenje: 10000 SIT
obisk samca pred parjenjem: 50000 SIT
obisk vsaj ene razstave na kateri se pojavi samec: 35000 SIT
rodovnik: 21000 SIT
cepljenje mladicev: 18000 SIT
razglistenje mladicev: 6000 SIT
knjizica o cepljenju: 1500 SIT
tetoviranje: 1500 SIT
stroški vzrejnega referenta: v poprecju okoli 5000 SIT (so lahko zelo razlicni)
pregled legla: okoli 7000 SIT (+/- 2000)
dohranjevanje mladicev: 10000 SIT
potrosen material (plenice, krpe, bricase, itd.) 5000 SIT
razlicni dodatni stroski: 5000 SIT
hrana za psico v casu brejosti in vzdrzevanju mladicev: 60000 SIT
carski rez: 40000 SIT
zdravljenje psice(zlato pravilo, ko nekaj gre narobe ne sledi nic dobrega. Prevod: taksnim zapletom sledijo tezki zdravstveni zapleti pri zdravljenu psice kot so mastitis in podobni.) Vse skupaj lahko nanese tudi na 50000 SIT
cene pasjega mleka nebom racunal ker nevem niti priblizno koliko so cene in bi se zlagal. je pa svinjsko drago!

Skupaj z stroski iz druge racuna zgoraj (normalno uspesno leglo): 970000
Cena mladica: 3x150000 SIt= 450.000 Sit
Dobicek: ga ni!!! je pa veseli debeli minus: 520.000 SIT

Plus tega se lahko to zgodi 2 zapored, in ko ima psica 2 carski rez ni vec primerna za vzrejo in je treba pristet se sterilizacijo. To rej si lahko vzreditelj povsem brez problema v dveh leglih naredi minus od milijon in pol toalrjev in vec. Kar pomeni da morata naslednji dve legli bit tip top, brez vsakrsnega problema, da si ponovno povrne vse stroske.

A je zdaj malo bolj jasno. S tem da ne mislit da si vzreditelj s tistim dobickom privosci lepe pocitnice in brezskrbno uzivanje na plazah. Ta denar gre zopet v oskrbo in vzrzevanje psarne ali nakup novega mladica (kvalitetni mladici iz tujina in prevoz prideta tudi do 500.000 SIT ali vec).

P.S: nekatere cene veterinarskih in kinoloskih storitev so se spremenile, nekaterim ne vem tocne cene in so zaokorzene. Ce koga kljub vsemu to bode, se mu iskreno opravicujem in kesam!

lp, Marko

+1



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #232 : 09 Januar 2007, 12:35:43
Marko, to si se pa res potrudil, lepo prikazano po raznih variantah :) . Zdaj bo marsikomu bolj jasno, kam gre ves denar od legel in da niso le blazni dobički.
lp


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #233 : 09 Januar 2007, 12:40:29
Za hrano mladičev si dal hudo nizko postavko: ali res misliš, da 8 mladičev od 3 - dopolnjenega 9 tedna požre samo 20 kg briketov in nič drugega? Pri tem da daš vsakemu kupcu za s seboj vsaj kilco ali dve hrane za prvo silo (kar je skoraj nujno, če se hočeš izogniti težavam z drisko zaradi prehitre zamenjave hrane?)

Pa tudi z veterinarjem moraš imeti izredno prijateljske odnose, da ti naredi carski rez pri labradorki za 40000. Še posebej, če upoštevaš, da se porodi in vse p...ki spadajo zraven dogajajo najpogosteje v času dežurstev.


Hm, pa vse pasme ne dosežejo cene labradorcev, niti se vseh mladičev ne da vedno oddati pravočasno (za zabavo si izračunajte, koliko stane same en dodatni teden vzdrževanja mladičev, ki pri tej starosti žrejo kot kobilice in jih je treba še enkrat cepiti)


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #234 : 09 Januar 2007, 12:53:06
Za hrano mladičev si dal hudo nizko postavko: ali res misliš, da 8 mladičev od 3 - dopolnjenega 9 tedna požre samo 20 kg briketov in nič drugega? Pri tem da daš vsakemu kupcu za s seboj vsaj kilco ali dve hrane za prvo silo (kar je skoraj nujno, če se hočeš izogniti težavam z drisko zaradi prehitre zamenjave hrane?)
Ali pa jim ne daš maldiča, če novi lastniki pred prihodom malčka ne nabavijo točno določene hrane ;) , tako da imajo že vse doma pripravljeno.
lp


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #235 : 09 Januar 2007, 13:07:25
Jaj kakšen škrt optimist. Iz lastnih izkušenj ti povem, da tudi tisti, ki imajo mladička že dolgo rezerviranega (velikokrat ni vse optimalno, več kot polovico mojih kupcev je pač se odločilo in prišlo in vzelo mladiča - vse v enem dnevu ) izgubijo razsodnost, ko pridejo v pet šop. Tam jih nategnejo kot opice, da kupijo tričetrt nepotrebnih stvari samo tistega ne, kar bi bilo treba. Pa jim narediš lahko  seznam, jim poveš katero hrano naj kupijo, pa jih bodo že naštimali, da je nekaj drugega pa boljše (in vsaj še enkrat dražje). Če še hraniš tako hrano, ki se jo ne dobi v vsakem petšopu in zanjo ne delajo reklam na vsakem koraku si pa itak oplel.

Če imaš dobre odnose z prodajalcem, ti da lahko dovolj testerčkov za začetek pa kakšno reklamno brošurico zraven potura. ampak tako načeloma je treba hrano za s seboj kar lepo prišteti med stroške.


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #236 : 09 Januar 2007, 13:13:06
Marko res pohvala. Me prav zanima kaksna bo moja rekapitulacija tega legla, ki ga pricakujem. Za enega mladica je ze bilo stroskov, pa se se niti skotili niso - vsteto je progesteron testi, voznja v Zagreb, skok, ultrazvok. Nisem stela raznih vzrejnih pregledov, itd. in nisem niti poskusla racunat premozenja za kuhanje moji psici od 5. tedna brejosti naprej.



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #237 : 09 Januar 2007, 13:24:56
Jaj kakšen škrt optimist.
:D he he, res sem škrt optimist  ;)


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #238 : 09 Januar 2007, 13:30:06
   oJLA!
 
Marko- bravo! Res si fajn napisal razne variante. Vse to je bilo pisano za pse srednje rasti- pa si to preracunajte za pse velikih pasem- vse je veliko veliko drazje.
 Carski rez je kar  vec kot  100.000 sit....ce pride do kaksnih problem imamo mi se enkrat vec antibiotikov in ostalih zdravil ....hrane gre ogromno- za primer vam samo napisem, da sta lani dva legla mladicev in pa mame  pojedli 20 kil briket v 2 dneh.....pa si preracunajte!!!

   Cao-Slavi



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #239 : 09 Januar 2007, 13:49:06
Se strinjam Slavi, ce kdo ve, o cem pise, si to ti.

Pri meni je druga pomanjkljivost, pricakujem lahko nekje cca. najvec 3 mladice.