Pirenejski ovčar [Berger des Pyrénées]

Evarty · 70588

Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #90 : 22 April 2009, 13:57:30
Ne ne, jaz tudi nisem mislila, da bi menjala psa ;) Samo, da lahko imaš tudi vse hkrati (najprej vzameš enega malega pirenejčka, potem pa čez kakšno leto še enega hrvatka). Po zakonu imaš lahko do 5 psov, tako da sploh ni panike ;D



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #91 : 22 April 2009, 14:16:09
Ne ne, jaz tudi nisem mislila, da bi menjala psa ;) Samo, da lahko imaš tudi vse hkrati (najprej vzameš enega malega pirenejčka, potem pa čez kakšno leto še enega hrvatka). Po zakonu imaš lahko do 5 psov, tako da sploh ni panike ;D

Če pa je številka 5 premalo, pa registriraš psarno in se "greš" vzrejo.  :P ;)


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #92 : 22 April 2009, 14:29:53
 :o ;D Koliko psov pa lahko imajo brezdomci? ;D ;D ;)

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #93 : 22 April 2009, 15:36:26
:o ;D Koliko psov pa lahko imajo brezdomci? ;D ;D ;)

 :D :D :D


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #94 : 22 April 2009, 20:06:19
Še Tančkina družina (samo bratec, na žalost, ne odgovori na mail, je pa v Franciji):

D'Razzmatazz de Loubajac (oziroma Razz) je v Španiji (Barcelona). Še vedno je precej plašna. Fant, ki jo ima, teče tudi z mini šnavcerji, tako da ima družbo in prijatelje za igro - rada pa tudi z njimi poležava na kavču in se podi po peščenih plažah.


A je ta fant Ramon Diago?



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 22 April 2009, 20:11:42
:o ;D Koliko psov pa lahko imajo brezdomci? ;D ;D ;)

 :o :o :o

Kdo bi pa lahko na cesto postavil tako malo kepico?




Pa veš kako je pametna - osmico rikverc je poštekala po dveh obrokih, sicer se včasih še usede ali fali nogo, ampak načeloma naredi zelo lepo (še malo vaje pa bo perfektno).

V nedeljo imava pa preizkus pašnih zasnov, sem kar malo živčna. Bomo videli, če je za ovčke kaj bolj talentirana kot mamica ;D

Blue Pearl: Je Ramon Diago, ja. Ga poznaš?



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #96 : 22 April 2009, 20:16:50
Jaa - ampak ne v živo, se samo preko neta pogovarjava...noro, kako je spet majhen!
A v nedeljo pridete v Trst na preizkus? Potem pa se vidimo:)


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #97 : 22 April 2009, 20:22:54
A znaš špansko? Ker jaz angleško zelo težko komuniciram z njim ;) Gremo pa v Trst, ja - super da se vidimo!



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #98 : 22 April 2009, 20:32:24
Ja, znam ja...je povedal, da ne zna angleško. Lahko prevajam, če rabiš kaj. Deluje ful prijazen. Sem ga pa kontaktirala, ker bom mogoče šla z mojo Sky živet v Barcelono drugo leto...in on tam trenira Agility:)

Super, da se vidimo, komaj čakam, da spoznam tvojo tamalo lepotičko! A hodita k Sii v šolo??


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #99 : 22 April 2009, 20:48:11
Seveda, k "botrci" ;)

Zaenkrat smo se še vse zmenili, če ne drugače pa s translaterjem. Če bom kaj rabila, pa povem - hvala!

Deluje res prijazen, ja - pa ful ima simpatične pripombe. No, zdaj se pa še bolj veselim nedelje, ti me kar za rokav pocukaj, OK? Jaz namreč vsem takoj povem, da sem socialni debil in nikoli ne vem, kaj se dogaja okoli mene. Tako da ne boš mislila, da te ignoriram ali kaj takega :D



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #100 : 22 April 2009, 21:06:17
Hehe, ok te bom po kužiki spoznala, upam. Jaz tudi komaj čakam, ker bo tolk ljudi, da vas vse spoznam!

Drugače pa hodiva tudi midve k Sii, kolikor nama uspeva, ker živiva daleč. Res fantastičen tečaj. A hodita v 1 skupino? Vaju še nisem opazla, se mi zdi..Sky je šla tudi že fajn 8 rikverc, pol pa sem jo po nesreči pohodila in zdaj je cela kriza. Neroda jaz!!!

No, se vidimo v nedeljo! Za španščino pa kadar rabiš, sam reči ;D


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #101 : 27 Maj 2009, 20:50:14
Tančkina družina se je super odrezala na pomembni razstavi Régionale d'Elevage v mestu Nevache. Očka Victor je bil 4. v razredu samcev, polbratec Scandinave (Victorjev sin, sem ga videla pri Catherine in je blazno simpatičen poba) pa najlepši samec, najlepši PL, najlepši pirenejski ovčar in najlepši pes razstave :o :o Smo zelo ponosni na oba lepotca :D

Nekaj slik z razstave je tukaj: KLIK



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!

Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #103 : 28 Maj 2009, 09:33:21
Smo zaradi vremena vseeno prestavili na petek - upam, da nama do takrat rata naučit šepanje, da dobiva čim več točk za trikce ;D Zaenkrat sva pri 2-3 korakih.




Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 16 Junij 2009, 10:22:37
Na strani od FCI so objavljene spremembe standarda - bom kopirala boldane odstavke:

IMPORTANT PROPORTIONS :
•   Muzzle is shorter than skull in ratio: muzzle 2, skull 3.

Eyes : Expressive, slightly almond-shaped and dark brown.  Neither protruding nor sunken. Wall eyes are accepted in dogs having blue with black mottling (harlequin or slate grey) coats of which they are almost always a characteristic. 

Ears : They must be rather short, moderately broad at the base and not set too close to each other at the top of the skull, but not set too far apart either. They are triangular, fine and ending in a point; dropped, flat and very mobile. When alert, seen from the front, the top edge notably prolongs the transversal line of the skull. They may also be half-pricked; in which case the lower part must be pricked and mobile, and ideally the top third or half of the ear should fall forward to the front or the side, symmetrically for both ears.

TAIL : Well fringed, not very long, set rather low and with a hooked tip. When the dog is alert, the tail should, in general, hardly rise above the topline, however it may curve forward. In countries where this practice is not forbidden by law, some dogs are docked.  A rudimentary tail is permitted.

Metacarpus (pasterns) : Slightly oblique seen from the side.

COLOUR : Fawn, lighter or darker, overlaid with black or not and sometimes with a little white on the chest and on the limbs; grey, lighter or darker, often with some white on the head, chest and limbs; blue with black mottling (harlequin or slate blue).
There are also brindle, black coats or black with white markings (limited spotting).  Solid colours are preferred.

SIZE :
Height at withers :    
Males    from  42 cm to 48 cm.
Females   from 40 cm to 46 cm.
A tolerance of + or - 2 cm is allowed for perfectly typed specimens.

FAULTS : Any departure from the foregoing points should be considered a fault and the seriousness with which the fault should be regarded should be in exact proportion to its degree and its effect upon the health and welfare of the dog.

SEVERE FAULTS :
General appearance :
•   Heavy dog, not very active.
Tail :
•   Tail curled on or over the loin; “squirrel tail” (carried horizontally over the back); fused  vertebrae.
Colour :
•   White covering more than one third of the coat. Harlequin coat lacking contrast between grey and black or having fawn glints.

ELIMINATING  FAULTS :
Behaviour / Temperament :
•   Aggressive or overly shy.

Nose and eyelids :
•   Any colour other than perfectly black.


Jaws :
•   Over or under-shot, or any malformation of the jaws. Absence of more than 2 teeth (except PM 1). The presence of canines and molars is obligatory.


Ears :
•   Naturally erect ears.

Eyes :
•   Wall-eyes for any dogs other than blue with black mottling (harlequin or and slate-grey).  Flesh colour on the eye-rims.  Light yellow eyes.

Tail :
•   Limp, hanging vertically.

Coat :
•   Curly.

Colour : 
•   White or colour not stipulated in standard; white covering more than 1/3 of coat in black dogs.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #106 : 16 Junij 2009, 10:27:57
Kaj so wall eyes? :-[

battito animale


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 16 Junij 2009, 10:44:00
mislim, da škiljenje



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #108 : 16 Junij 2009, 10:49:43
Skiljenje ??? zakaj pa je skiljenje dovoljeno pri merlih? :-[ bi si predstavljala, da so mogoce vecbarvne oci (tko kot ima La)

battito animale


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #109 : 16 Junij 2009, 12:32:31
to sem nasla na wikipediji:

"Wall-eyed" means that when a person with strabismus looks at an object, one eye fixates the object and the other fixates with a convergence angle greater than zero, that is the optic axes diverge from parallel.

in pa se:
Strabismus is a condition in which the eyes are not properly aligned with each other.

zato sem sklepala tako ...



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #110 : 16 Junij 2009, 12:36:50
to zagotovo ne pomeni skiljenja ali pa kakrsnekoli druge anomalije. Itak, da ne govorijo o tem, da so dovoljene oci z napakami ampak oznacujejo barvne raznolikosti ::) :D

na strani od avstralckov sem nasla tole:

When a dog's iris contains two or more colors, the medical term is heterochromia iridis. If the irises of his eyes are different from each other (one blue/one brown, etc) the term is heterochromia irides. Common terms for multicolored irises are split eyes and marbled eyes. Common terms for two eyes different from each other include odd eyed,
walleyed, glass eyed. In domestic mammals having one pigmented eye and one blue eye is not uncommon. It's been observed in horses, donkeys, cattle, water buffalo, cats, ranched foxes, and dogs.

To je to  :)

Blumina



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #111 : 16 Junij 2009, 12:49:50
OK, to se tudi meni zdi veliko bolj logicno. Ko sem vtipkala wall-eyed dog v googla, sem dobila ven same slike psov, ki skilijo - se en dokaz, da Google ni vedno verodostojen vir ::)



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #112 : 16 Junij 2009, 12:57:52
Saj tisto moje je bilo tudi "zguglano" hihihi
sam moras prave besede not vnest ::) :)

Za potrditev se en citat z neke borderske strani:
...But Border Collies of any color can have blue eyes, or one blue eye, like Josie, right. This latter is often referred to as "walleyed"...

LP

Blumina



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #113 : 16 Junij 2009, 16:19:40
meni je od sprememb bolj padlo v oci to, da so povisali minimalno visino za 2cm :'(



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 16 Junij 2009, 17:55:33
Xara,

mene pa zanima, na katerih slikah iz razstave so psi od Catherine, ne prepoznam še dobro.

Moram pa reči, da mi je večina psov na tej razstavi zelo všeč, sem čisto presenečena, kako lepi so. Namreč po vsem kar vidiš, pa predvsem po čekiranju pirenejcev, ki jih delajo v Skandinaviji (ko ste imeli o tem debato), so skoraj vsi na tej razstavi čudoviti. Sloki, z ne predolgo dlako, take prave konsititucije... Seveda se ne spoznam na standard, ampak mene so prav lep presenetili.

Tvoji bratci in se sestrice so pa res lušni, moram pokomentirati. Tani seveda vodi:)




Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 16 Junij 2009, 18:27:51
Catherine je tole (s Scandijem, ce se ne motim):



Sicer pa je Tančkin očka spet raztural na Championnat de France v Parizu: 1. v razredu šampionov in CACIB.

Pa še ena nova slikica od moje male opice ;D Ne morem verjet, da ima ze skoraj 6 mesecev!! :o




Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 16 Junij 2009, 18:30:59
Joj, kako je lušna tvoja mala opica. Pa tale dolg, širok jeziček me spominja na La.

Ampak res je to celo leglo tako posrečeno, vsak po svoje lušen.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #117 : 16 Junij 2009, 22:33:33
6 mesecev :o no way :D

battito animale


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #118 : 17 Junij 2009, 08:35:07
z jezičkom je pa boljša tale :D



Ja Lilit, jaz tudi ne morem verjet - se mi zdi, da sem komaj včeraj domov prinesla eno mičkeno kepico, zdaj pa že res zgleda kot pravi kužek ;D ;D



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #119 : 17 Junij 2009, 13:32:08
Moram pa reči, da mi je večina psov na tej razstavi zelo všeč, sem čisto presenečena, kako lepi so. Namreč po vsem kar vidiš, pa predvsem po čekiranju pirenejcev, ki jih delajo v Skandinaviji (ko ste imeli o tem debato), so skoraj vsi na tej razstavi čudoviti.

Aja, sem spregledala: to je francoska razstava, tako da so tudi ti psi francoski (vsaj v veliki vecini). Kot je rekla bp, sta tudi Victor in Scandi sicer rojena na Svedskem, ampak sta francoskih linij (Victor je Laruns du Domaine des Genots X Ouste de Loubajac, Scandi pa je Victorjev sin z Ardoise de Loubajac).